Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) lord.lakli válasza vkp (#4050) üzenetére


lord.lakli
őstag

Grat. Komplett lakás irányítás?

(#4052) vkp válasza lord.lakli (#4051) üzenetére


vkp
aktív tag


Sárga csíkok azok led sorok, lámpaikonok értelemszerűen lámpák, pc ikon wake on lan, meg állapotjelző, hogy éppen be van kapcsolva, jobb oldalon nimbusz logo a klíma és fűtés.
Menüből lehet nézni még hőmérséklet grafikonokat, meg ups-eket, írni/olvasni az sms-eket.

[ Szerkesztve ]

(#4053) lord.lakli válasza vkp (#4052) üzenetére


lord.lakli
őstag

Bakker, szép munka. A progi milyen rendszerre készült? Win CE?

(#4054) vkp válasza lord.lakli (#4053) üzenetére


vkp
aktív tag

Android

(#4055) FireLord


FireLord
aktív tag

mit gondoltok NAS-ként használva a gépet LAN-ra kössem vagy dugjak bele egy N-es wifi sticket? A lehető legnagyobb sebességet szeretném elérni, minél alacsonyabb terhelés mellett. :R

(#4056) Jim-Y válasza vkp (#4054) üzenetére


Jim-Y
veterán

te vagy az emberem, én pont egy ilyen rendszert tervezek megvalósítani, ám az elektronikai ismereteim mondhatni hiányosak, ha nem zavar, majd ha úgy hozza, akkor bombázhatlak 1-2 kérdéssel? :B

(#4057) footy válasza FireLord (#4055) üzenetére


footy
addikt

A kabel sokkal gyorsabb es nem kell szarakodni a wifi driverrel sem

(#4058) lord.lakli válasza vkp (#4054) üzenetére


lord.lakli
őstag

Kinézetről jutott eszembe a Win CE. Android jó, mert sok van és olcsó. Lassan indulhat a sorozatgyártás :)

(#4059) vkp válasza Jim-Y (#4056) üzenetére


vkp
aktív tag

Elég messze vagyok az elektromérnöktől én is :)

(#4060) vkp válasza lord.lakli (#4058) üzenetére


vkp
aktív tag

Nem igazán érné meg, az embereknek kevés a pénze, akinek meg van, az megveszi a nagy gyártók termékeit.

(#4061) Hyperion


Hyperion
senior tag

Sziasztok!

Új vagyok még a Python világában, és most elakadtam.

Próbálom szeparálni a programomban lévő részeket az alábbiak szerint:
variables.py --- Kizárólag változókat tartalmaz
functions.py --- Működéshez szükséges utasításokat tartalmazza.
main.py --- Fő programrész ami elindítja az utasításfolyamatokat(funtcions.py-n belül.).

client.py --- Egy bizonyos időben elinduló python, ami kizárólag a változókat mozdítja a variables.py-ben.

Terveim szerint azt szerettem volna elérni, hogyha elindítom a client.py-t az változtatja futásidőben a variables.py-t és ez kihatással lesz a program működésére.

Hát ez nem megy. Olyan mintha "static" lenne az összes változó.

Importok: main.py: Variables.py, functions.py
functions.py: Variables.py
client.py: Variables.py

Client.py tartalma:

#!/usr/bin/python

import variables

variables.tesztboolean = True

Ennek ellenére folyton False az értéke a változónak. Mit hibáztam?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#4062) Jim-Y válasza Hyperion (#4061) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ha itt is úgy működik az import mint máshol, akkor az import nem tesz mást, mint a meghívásnak a helyén beilleszti, kvázi stringként a fájl tartalmát.

Példa:
============================
variables:

elso := true;
masodik := 2;

============================
main:

import variables; // ezt képzeld el ugy mintha a main-be lenne 2 ilyen sor ezután: elso := true; masodik := 2;

elso := false; // a program további részében elso false lesz, de a variables fájlban első értéke továbbra is true marad!

============================

De javítsanak ki a pythonban jártasabb kollégák, és azért ne vedd készpénznek amit írtam :) Szerintem ez van a dolog mögött..

[ Szerkesztve ]

(#4063) Hyperion válasza Jim-Y (#4062) üzenetére


Hyperion
senior tag

A csudába... Akkor milyen megoldással tudnám a fentebb közölt feladatot megoldani?

Hogy átlásd a problémám az, hogy a lirc-en érkező utasítást, pl.: mpc next, valahogy kiíratni a az LCD-re. Ezt nyomógombbal könnyű volt megoldanom, de a lirc egy Pythonon kívüli folyamat, ezért képzeltem el vmi hasonló megoldást..

[ Szerkesztve ]

(#4064) sztanozs válasza Hyperion (#4061) üzenetére


sztanozs
veterán

Python topic :)
Amúgy egyszer van csak értelmezve a fájl, utána hiába változtatod. Ha olyan config kell, ami futásidőben változhat, akkor le kell programoznod a fájl figyelését és az adatok frissítését. A python magától ezt nem csinálja meg.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4065) Hyperion válasza sztanozs (#4064) üzenetére


Hyperion
senior tag

Köszönöm, de az ottani aktivitást elnézve kevés az esély... De hátha :)

(#4066) Oldmobil válasza sztanozs (#4064) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Hahó!

A file figyelést meg lehet oldani poll()-al utána ki kell nyitni a file-t és beolvasni ami kell belőle. Nekem a gombnyomás figyelés megy így, ha minden igaz hamarosan elkészül a kódom és akkor beteszem ide, hátha tudod használni kiindulási alapnak.

(#4067) Hyperion válasza Oldmobil (#4066) üzenetére


Hyperion
senior tag

Szervusz!

Hálás lennék. Szeretek több úton eljutni a megoldáshoz, szóval várom :)
Nagyon tetszik a Pyinotify.. Kezd összeállni, és nagyon reszponzív.

(#4068) vargalex válasza Hyperion (#4067) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nem python-ozok, de akár socket-el is megoldható a dolog, így azonnal értesülhet a main a változásról. Persze lehet, hogy csak bonyolítja a dolgot.

Alex

(#4069) Oldmobil válasza Hyperion (#4067) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Hahó!
Itt a gpio gombos xbmc vezérlős kód:

#!/usr/bin/python2.7
import select, time, sys, os

pinek = [18, 8] # itt kell felsorolni a figyelendo gpio portok szamat

def xbmc_action(pin_id):
if pin_id==18:
os.system ("curl --data-binary \'{ \"jsonrpc\": \"2.0\", \"method\": \"Player.PlayPause\", \"params\": { \"playerid\": 0 }, \"id\":1}\' -H \'content-type: application/json;\' http://127.0.0.1:80/jsonrpc")
elif pin_id==8:
os.system ("curl --data-binary \'{ \"jsonrpc\": \"2.0\", \"method\": \"Player.GoTo\", \"params\": { \"playerid\": 0, \"to\": \"next\" }, \"id\":1}\' -H \'content-type: application/json;\' http://127.0.0.1:80/jsonrpc")

file = {}
filelist = {}
os.system("sudo chmod 666 /sys/class/gpio/export")
po = select.poll()

def write_once(path, value):
f = open(path, 'w')
f.write(value)
f.close()
return

for n in pinek:
os.system("echo " + str(n) + " >/sys/class/gpio/export")
os.system("sudo chmod 666 /sys/devices/virtual/gpio/gpio" + str(n) + "/direction")
os.system("sudo chmod 666 /sys/devices/virtual/gpio/gpio" + str(n) + "/edge")
write_once('/sys/class/gpio/gpio' + str(n) + '/direction', 'in')
write_once('/sys/class/gpio/gpio' + str(n) + '/edge', 'falling')
file[pinek.index(n)] = open('/sys/class/gpio/gpio' + str(n) + '/value', 'r')
po.register(file[pinek.index(n)], select.POLLPRI)
filelist[file[pinek.index(n)].fileno()] = n

t = time.time()
while 1:
events = po.poll()
for n in pinek:
file[pinek.index(n)].seek(2)
if (time.time() - t)>0.2:
xbmc_action(filelist[events[0][0]])
t = time.time()

Az elején fel kell sorolni a használni kívánt gpio portok számait, az xbmc_action-ba pedig további elif-ekkel be kell írni, hogy melyik gombnyomásra mit szeretnénk, hogy csináljon. Nekem egyelőre a tesztkiépítésben csak két gombom van, ezért a két action. Fut root nélkül is. Az elején kell neki kb. 1-2 másodperc amíg elvégzi a gpio portok konfigurálását, utána már megy. Van a figyelő ciklusban egy szoftveres pergésmentesítés, ez nem kell ha hardveresen van megoldva kondival. Nem kezeli két gomb egyidejű lenyomását, és nincs felkészítve rövid és hosszú gombnyomások megkülönböztetésére. Ezek még terven vannak.
Ui: advancedektől elnézést ha ronda meg nem biztonságos a kód, kezdő vagyok Linuxban, Pythonban meg főleg

(#4070) graffin válasza vzoltan (#3595) üzenetére


graffin
csendes tag

Szia Vzoltan!

Ez az ambilight projekt [is] érdekel.

elsődleges kérdésem, hogy megoldható e az, hogy a Pi játsza a videot és vezérli a LEDsort?
másodlagos kérdésem, ha az előzőre igen a válasz :) , hogy van e esetleg egy-két hasznos linked, amiből ki lehetne indulni?

Köszönöm, üdv

g

(#4071) Hyperion válasza Oldmobil (#4069) üzenetére


Hyperion
senior tag

Érdekes megoldás! Teljesen másképp oldottad meg a gombkezelést, mint amiket eddig láttam :)
Köszönöm!

(#4072) Hyperion válasza vargalex (#4068) üzenetére


Hyperion
senior tag

Köszönöm a javaslatot, sztanozs fórumtárs is javasolta, viszont fölöslegesen túlbonyolította volna számomra a dolgot. Így is kezd elég bonyolult lenni a program.

Sikerült teljesen megoldanom Pyinotify-al. Az eddigi közvetlen, gombnyomásra történő MPC parancsokat, átírtam fájlírássá, és nagyon reszponzív lett. Lirc parancs is így működik ragyogóan.

Köszönöm a javaslatokat, különösen sztanozs-nak!

(#4073) Hyperion válasza graffin (#4070) üzenetére


Hyperion
senior tag

Gyanítom, hogy csakis úgy működik, hogy a PI játsza le a videót. Ugyanis ha jól emlékszem, elemzi bizonyos időközönként az adott képkockát, és ez alapján változtatja a ledek állapotát. Külső forrással ezt nem tudná megtenni.

(#4074) graffin válasza Hyperion (#4073) üzenetére


graffin
csendes tag

Én is igy gondoltam, csak elkezdtem olvasni ezta thread-et:
http://www.raspberrypi.org/phpBB3/viewtopic.php?f=63&t=5201&p=161669 , ahol valami olyasmit kezdtek el irni, hogy kell egy kliens és egy deamon, illetve ugyanezt láttam vzoltan bejegyzésénél.

Szóval ha ez csak úgy megy, hogy PCről nézek filemt, azt valami szoftver feldolgozza és küldi a vezérlést raspberrynek, aki pedig villogtatja a led-et, akkor nem épitem meg.

(#4075) sztanozs válasza graffin (#4074) üzenetére


sztanozs
veterán

jó kérdés, hogy van-e elég kakaó a pi-ben, hogy videolejátszás közben képfeldolgozást is tudjon csinálni...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4076) wassermann válasza sztanozs (#4075) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Ha jól emlékszem, itt a fórumon hagyományos TV-hez csinálta a srác a LED "ambient light" keretet. Ha nem HD-tartalmakat játszik le, szerintem a Pi-nek vígan bírnia kell..

(#4077) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Üdv
Webcam stream ezen leírás alapján. Utolsó lépés, amikor el kellene indítani a streamet az alábbi hibát kapom:

pi@raspbmc:/dev$ sudo sh /usr/sbin/webcam.sh
ffserver version 1.1 Copyright (c) 2000-2013 the FFmpeg developers
built on Jan 11 2013 21:08:42 with gcc 4.6 (Debian 4.6.3-12+rpi1)
configuration:
libavutil 52. 13.100 / 52. 13.100
libavcodec 54. 86.100 / 54. 86.100
libavformat 54. 59.106 / 54. 59.106
libavdevice 54. 3.102 / 54. 3.102
libavfilter 3. 32.100 / 3. 32.100
libswscale 2. 1.103 / 2. 1.103
libswresample 0. 17.102 / 0. 17.102
ffmpeg version 1.1 Copyright (c) 2000-2013 the FFmpeg developers
built on Jan 11 2013 21:08:42 with gcc 4.6 (Debian 4.6.3-12+rpi1)
configuration:
libavutil 52. 13.100 / 52. 13.100
libavcodec 54. 86.100 / 54. 86.100
libavformat 54. 59.106 / 54. 59.106
libavdevice 54. 3.102 / 54. 3.102
libavfilter 3. 32.100 / 3. 32.100
libswscale 2. 1.103 / 2. 1.103
libswresample 0. 17.102 / 0. 17.102
[video4linux2,v4l2 @ 0x15ba0b0] [3]Capabilities: 85000001
[video4linux2,v4l2 @ 0x15ba0b0] Cannot find a proper format for codec_id 0, pix_ fmt -1.
/dev/video0: Input/output error

Gyanítom, hogy az ősrégi Creative ct6840 webcam nem képes megfelelően működni, próbáltam kisebb felbontást is állítani, de nem sikerült úgy sem.
Azonben a pi látja a /dev/video0 alatt a kamerát, a ledje világít is. Esetleg a /dev/video0 eszköznek ki tudom valahogy írni az információit?

Köszi

(#4078) vzoltan válasza graffin (#4070) üzenetére


vzoltan
aktív tag

igen, par napja megoldhato, de meg csak omxplayerrel es csak raspbian rendszeren.
egy srac oldotta meg, azt igerei hogy raspbmcre is meg fogja csinalni es integralja majd az XBMC-be.

image file
ezt ird ki sd kartyara 8gb v nagyobb kell hozza.
majd pedig itt /usr/local/src/omxplayer/omxplayer az omxplayer.bin-t
ezzel ird felulul

amugy itt vegig olvashatod hogy hogyan alakult a dolog

(#4079) graffin válasza vzoltan (#4078) üzenetére


graffin
csendes tag

köszönöm szépen!

pont ezt a fórumot nézegettem, csak egyelőre lusta voltam végigolvasni. :B

mivel még csak ismerkedek a lehetőségekkel, megtennéd, hogy idelinkeled, mi alapján épitetted meg?
ha már nincs meg, visszakeresem amiket irtál.

Köszönöm, üdv

g

(#4080) vzoltan válasza wassermann (#4076) üzenetére


vzoltan
aktív tag

jol emlekszel:)

(#4081) vzoltan válasza graffin (#4079) üzenetére


vzoltan
aktív tag

meg ezt olvasd vegig ez alapjan raktam ossze az elsot
ez meg kulso xbmc lejatszot igenyel, de ebben a forumban van hogy hogyan kell csatlakoztatni a ledet a pi-hoz

[ Szerkesztve ]

(#4082) vzoltan válasza graffin (#4070) üzenetére


vzoltan
aktív tag

kozben tortent nemi elore lepes :)

barmilyen linuxon raspberryn mar futtathato video leddel, info a linken.

(#4083) Benoe77


Benoe77
őstag

Akkor tehát megy raspbmc-n, Pi-re kötött ledekkel (külön táppal), úgy, hogy a pi csinálja a lejátszást is?
HD tartalmakat is bírja? Hány ledet érdemes rákötni?

(#4084) vzoltan válasza Benoe77 (#4083) üzenetére


vzoltan
aktív tag

igen, megy

nekem 50 van rajta, de van akinek 112 es van akinek csak 25
igazabol kepernyo merethez igazitsd a ledek szamat.

meg nem neztem hd-t vele, masok igen hdmin szoval biztosan jo hdvel is.

nekem nagy crt tvm van szoval folosleges letoltenem hd tartalmat, nincs annyi pixelem, es crtn a nem hd is tu eles szerencsere :)

[ Szerkesztve ]

(#4085) otapi válasza vzoltan (#4084) üzenetére


otapi
tag

Milyen ledek kellenek hozzá? Lehet kapni olyan led sort, ahol az egyes ledek színét lehet változtatgatni?
(Szerk: jó hülyéket kérdezek, a fent linkelt fórumban írnak az RGB led sorokról...)

Amúgy meg tényleg jól néz ki, érdemes belevágni? (bár nyilván, ez szubjektív :)

[ Szerkesztve ]

(#4086) vzoltan válasza otapi (#4085) üzenetére


vzoltan
aktív tag

valahol korabban mar linkeltem itt a ledeket, porgesd vissza amugy ws2801 ledeket hasznalok 2x25-ot
szerintem erdemes, nezd meg pl a videomat, korabban linkeltem azt is, bar egy ilyen video nem adja vissza a fenyek "puhasagat" ahogyan megfesti es szetterul a falon, mert mobil optika erre keptelen, es eleg "kemeny" kontrasztos fenyt fogsz latni, de talan el tudod kepzelni:) fotokon viszont jobb, azt is linkeltem, icloudos galeriat.

itt

itt

itt

[ Szerkesztve ]

(#4087) otapi válasza vzoltan (#4086) üzenetére


otapi
tag

Thanx, na majd meglátom, ha végre normálisan beüzemeltem a torrentet meg az automatikus HDD kikapcsolást a raspbin.

(#4088) vzoltan válasza otapi (#4087) üzenetére


vzoltan
aktív tag

torrentre transmission melle ajanlom figyelmedbe ezt. automata letolto.

(#4089) otapi válasza vzoltan (#4088) üzenetére


otapi
tag

Köszönöm :R

(#4090) zsfoto


zsfoto
tag

Sziasztok

Most találtam rá erre a fórumra és nemrég hallottam csak a málnaPCről. Mondanom sem kell, első perctől kezdve megtetszett. ;-)

Szeretném megkérdezni, hogy honnan érdemes megrendelni, hol a legolcsóbb.
Valahol láttam hozzá hűtőbordát is. Feltétlen szükséges? Esetleg régebbi 486-osokhoz használt hűtőborda, ha kell kicsit átalakítva?

Láttam az eBayen hozzá ajánlott 8, 16 és 32 Gigás Class10-es SD kártyákat. Érdemes-e Class10-et használni hozzá? Mekkora kapacitás ajánlott?

Talán fontos lehet, hogy mire szeretném használni:
- Net böngészés
- Média lejátszás
- Torrentezés
- Samba
- Apache+PHP+MySQL
- USB WiFivel (vagy ha sikerül a bridge-t összehozni, akkor UTP-n keresztül, de ugyancsak WiFi-hez)
- ...

Nem szeretnék kártyákat cserélgetni a különböző dolgok miatt. Megoldható, hogy minden igény egyetlen rendszer alatt jól menjen?

Természetesen olvasok, kutakodok az eddigi írásokban.

Köszönök minden választ.

_Zs_

(#4091) sztanozs válasza zsfoto (#4090) üzenetére


sztanozs
veterán

Net böngészést fejejtsd el, hacsak kb a lynx meg nem felel netböngészőként (flash nuku, js teljesítmény minimális, rendes css/html5 támogatott böngésző sincs). A maradékra jó lehet.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4092) wassermann válasza zsfoto (#4090) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Ez inkább egy hobby-gépecske:
médialejátszónak, fájlszervernek elmegy, torrentre állítólag OK. Igazából a ki- és bemenetei még azok amiket meg kell említeni - ezeket felhasználva millió dolgot építenek világszerte a lelkes felhasználók, az FM-adótól a hangvezérelt kapcsolóig...

(#4093) zsfoto válasza wassermann (#4092) üzenetére


zsfoto
tag

Köszönöm az eddigi válaszokat. Nagyjából azért sikerült behatárolnom, hogy mire is jó a 'kicsike'.
Amire nem kaptam még választ, hogy ha rendelek hozzá SD kártyát, akkor a felsorolt igényekhez és esetleg egy (utóbb kitalált valamihez, amit még nem tudok, de lehetséges, ... ;-) ..., ami nem tér el nagyon a felsoroltaktól), szóval mekkora SD-t rendeljek?
Érdemes-e Class10-et? Végül is nem tűnt drágának, sőt.
Inkább a kapacitás a kérdés. Elég lehet nekem a felsoroltakhoz a 8GB, vagy akkor már 16GB legyen?
Honnan érdemes rendelni? Gondoltam a magyar forrásra is, mert könnyebb a garanciát érvényesíteni és csak néhány ezressel lenne drágább. Ebben az esetben is érdemes még a kellékeket külföldről beszerezni?
Esetleg minden bonyodalom elkerülése végett még mindig a legjobb a magyar forrás?

_Zs_

(#4094) vzoltan válasza zsfoto (#4093) üzenetére


vzoltan
aktív tag

Az en tanacsom sajat fajdalmas tapasztalatbol a kovetkezo:
(Rengetegszer kellet sdt ujra raknom ezert a masik modszer)

Sd kartyanak keress elo egy osregi 512 mbos kartyat (vagy barmekkorat ami van) akar milyen class, bootnak mindegy is az.

Es melle egy minimum 4gb usbpendriveot (inkabb 8-16)
Az sdrol csak bootolsz es az usbpendriveon futtatsd a rendszert.

Nalam tobb 2gb es 16gbos kartya is redszersen "corrupted" lett - legkisebb overcklocktol is, aramtalanitastol.
Ez raspberry pi betegseg.

Amiota usbn van a rendszer azota meg egyszer sem szalt el a filerendszer meg ha ugy ki is fagyott hogy nem lehetett shutdown-nal vagy halt-tal leallitani, hanem csak drasztikus aramlehuzassal.

Szoval nalam 512sd (boot) es 4+ usb a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#4095) Jim-Y válasza vzoltan (#4094) üzenetére


Jim-Y
veterán

jó..de nem az az alap, hogy valaki overclockol.

A kolléga felsorolásából talán csak a médialejátszót nem próbáltam, meg az említett netezést, de sem a samba, sem a php+apache nem tette tönkre a rendszert.

Szerintem egy 4, vagy 8gb-os 6-class SD elég lesz. Úgyis rádugsz majd egy pendrive-ot vagy külső hdd-t az adatoknak..

(#4096) vzoltan válasza Jim-Y (#4095) üzenetére


vzoltan
aktív tag

Egyszer lefagy lerantja az aramot es ugrik a rootfs.
Leirtam hogy miket tapasztalok.
Tolem vehet nagy sdt magas class-szal, aztan majd kitapasztalja sajat boren.

Medialejatszo igenyli az overclockot, foleg a raspbmc.

Augy ha a raspbmc forumot megnezegeted lathatod h tobben is irjak hogy ez van, sdk bizony elszallnak es irjak is hogy a hivatalos cpu vagy gpu vagy memoria frekit vissza vette az alapitvany mert ok is tudjak h nem stabil az sd kezeles.

Nalam miota usbn van a rendszer batran 950 en megy, feljebb meg nem vittem nincs ra szuksegem, de mehetne, usb birja.

[ Szerkesztve ]

(#4097) wassermann válasza zsfoto (#4093) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Ja igen ez lemaradt:
1. SD-kártya: a külföldi fórumok szerint a Class10 nem jó, mert videókamerákhoz hatalmas file-ok folyamatos írására van optimalizálva. A Pi-nél pedig kicsi file-ok random írásának gyorsasága a a fontosabb. Ezt a régi pl. Class4-es kártyák sokkal jobban tudják. Méretnek elég a 4 vagy 8GB, mert a zenét filmeket nem illik ezen a kártyán tartani, azt a hálózaton keresztül eléri pl. egy bekapcsolt Windows-os gépről vagy a netről.

2. hűtőborda csak akkor kell, ha túl akarod hajtani (ez a mostani alap 800MHz helyett lehet akár 1100 is, de tönkrevághatja az SD-kártyát és elég macerás)

- Látom többen is válaszoltunk párhuzamosan, de több válasz jobb, mint 1 se! -

[ Szerkesztve ]

(#4098) zsfoto válasza vzoltan (#4094) üzenetére


zsfoto
tag

Egy kicsit most elgondolkoztam ezen, mert ugyan nem írtam, de most pótolom, hogy rátennék még egy laptop HDD-t is. Akkor azt akár particionálhatom úgy is, hogy akármekkora legyen a rendszer rajta és így akármekkora lehet a MySQL adatbázis is, ha meg találna hízni véletlenül. ;-)

Komolyabbra fordítva a szót, akkor az ajánlott pen helyett a rendszer az ExtN (N: 3,4,5 ami épp a legújabb) partíción lenne.

Elsőre azt hittem, hogy kevesebb játszadozással megúszhatom a megfelelő konfigot, de kezdem úgy látni, hogy szép kihívás lesz ;-)

_Zs_

(#4099) vzoltan válasza zsfoto (#4098) üzenetére


vzoltan
aktív tag

Turelem sok kiserletezes = stabil rendszer es sok tapasztalat :)

(#4100) zsfoto válasza vzoltan (#4099) üzenetére


zsfoto
tag

Amire még szeretnék megtudni:
- Honnan érdemes vásárolni?

Kísérletezni, 'szívni', majd ha megvan a cucc, ráérek. ;-)

_Zs_

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.