Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) Takuun


Takuun
aktív tag

Hát srácok én mai nappal elbúcsúzom tőletek.
Szeretett első okostelefonom a Xiaomi Redmi Note 5 Pro (4/64) mai nappal új gazdájához kerül. Nagyon sokat megélt velem (5 év) ez a telefon és nagyon szerettem. Volt velem szlovákiában, horváth országban és spanyolországban is, segített végigcsinálni a második diplomámat, eladni egy ingatlant és rengeteg ingóságot, plusz munkát vállalni, tőzsdézni és deviza kereskedni. Több gigányi képet készítettem vele és rengeteget játszottam is rajta. Fogalmam nincs már hány napnyi telefonbeszélgetés lehet benne, de sosem hagyott cserben. Tényleg aktívan kihasználtam. Az akkuja 5 év után 68-70% között mozog az akkubattery app alapján. Szerintem mai napig használható telefon, de nem szeretek gyűjtögetni, így mennie kell. Az utód egy Xiaomi 10T Pro (8/256) lett, mellyel még ismerkedem, vannak benne már újabb dolgok. Ennél újabbat nem akartam venni, mert azoknak már nem olyan jó az ár-érték aránya. Remélem ez a telefon is ki fog szolgálni az elkövetkezendő 3-5 évben.

(#26452) jUUh válasza Takuun (#26451) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Már-már érzelmi kötelék alakult ki :) Mai napig néha eszembe jut egyébként nekem is, hogy mennyi mindent csináltam ezen a telefonon, pedig azóta volt már egy pár másik.

Használd egészséggel az utódot! :R

Samsung Galaxy S23+

(#26453) rosta11


rosta11
tag

Az én készülékem is 2018-as. Most tervezem a leváltását, tartalék készülékként akarom használni. Valószínűleg redmi note 12 pro lesz az utód, esetleg poco f5, ha jó lesz az ár.
Amúgy egy karcolás sincs rajta, tökéletesen működik.

Talán egy jellegzetes hibája mégis van. Telefonálás után ki kell lépnem az alkalmazásból, mert ha rögtön ledobom az asztalra, akkor a koccanásra a híváslistából véletlenszerűen felhív valakit. Ha kilépek már nem. Valahol olvastam egy sort erről, hogy van valami xiaomi hiba, amikor a készülék önállósítja magát. Észlelt valaki ilyesmit a rn5-nél?

(#26454) KurtCobain


KurtCobain
őstag

(#26455) jUUh válasza KurtCobain (#26454) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Köszi, megy az összefoglalóba, ha lehet ! :R

Samsung Galaxy S23+

(#26456) xabolcs válasza KurtCobain (#26454) üzenetére


xabolcs
őstag

Ki is probalom! :R

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#26457) KurtCobain válasza jUUh (#26455) üzenetére


KurtCobain
őstag

Nyugodtan. :)

Mmm'kay?

(#26458) pentiumboi válasza KurtCobain (#26454) üzenetére


pentiumboi
csendes tag

Mi van abban az esetben, ha az adatroaming se jön össze? A digi-voda átállás óta nincs mobilnetem.

Itt már írtam, hogy miket próbáltam.

Szomorú, hogy a végén emiatt nyugdíjazom a telót :(

(#26459) xabolcs válasza pentiumboi (#26458) üzenetére


xabolcs
őstag

Az en whyred-em nagyon jol birja a DIGI-voda parost. Ha kell, szivesen felteszem a modem particiot valahova, bar ha PDC-ztel is, akkor nem biztos, hogy hasznal. :(

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#26460) dugo_


dugo_
veterán

Nagyon a végét járta már szegény telefon, de tegnap sikerült egy lapáttal rátenni és tönkretettem. :DDD
Megállt a rezgőmotor a héten, gondoltam okosan majd befaragok egy nagyobbat, ami volt itthon készleten. A műtét sikeres volt, a beteg meghalt. Sajnos a hátlap miatt nem fordult el az excenter súly rajta, vissza kellett bontani, de egészen az összerakásig tökéletesen működött, viszont azóta nem hajlandó internetre felmenni, pedig 4G-n és wifire is felcsatlakozik. Antennák épnek tűnnek, minden a helyén van. Kisüthettem valamit, találkozott valaki ilyennel?


(#26461) dugo_ válasza dugo_ (#26460) üzenetére


dugo_
veterán

Lehet, hogy vaklárma volt. Újrahúztam a 2018 óta csak dirty flashelgetett Masik-ot és egyelőre jónak tűnik. Berendelek egy új motort, hátha annak a beszerelésénél is előjön valami anomália... ;]

(#26462) Narxis válasza dugo_ (#26461) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ideje már nyugdíjaznod. ;] Vegyél egy Redmi Note 12 Pro-t.

Thanos was right.

(#26463) pentiumboi válasza xabolcs (#26459) üzenetére


pentiumboi
csendes tag

Úgy tűnik mégis megoldódott a dolog ... csináltam egy gyári visszaállítást utolsó mentsvárként, és egyből ment a digi-voda roaming mobilnet :Y :DD

Tesztelem folyamatosan tegnap óta, és teszi a dolgát szépen. Gondoltam visszajelzek, hogy hátha másnak is hasznos lesz.

(#26464) dugo_ válasza Narxis (#26462) üzenetére


dugo_
veterán

Megjavítottam. :P Innen rendeltem az utolsó készleten lévőt, másnapra meg is hozta a futár.

Elkezdtem amúgy nézni a kínálatot, de 100k fölé nem akarok menni, alatta belefutottam a virtuális közelségérzékelők kálváriájába, aztán inkább hagytam is ezt a mély nyúlüreget. :DDD

(#26465) Alarikman válasza pentiumboi (#26463) üzenetére


Alarikman
senior tag

Semmi mást nem csináltál, csak gyári visszaállítást? És neked is az volt, hogy hiába engedélyezed "mindig"-re akkor is vissza rakja "soha"-ra vagy mire a barangolást? Anyum telója ilyen.

(#26466) pentiumboi válasza Alarikman (#26465) üzenetére


pentiumboi
csendes tag

A hibát és a megoldást is pontosan írtad le. Mindig visszaállt sohára és egy gyári visszaállítás megoldotta.

(#26467) n_stolz válasza n_stolz (#26429) üzenetére


n_stolz
tag

Sziasztok!
Sajnos ma megint jött egy messenger frissites, ami nem mukodik.
Kerem kuldjetek a 384-es verziohoz linket. Koszonom! :R

n_stolz

(#26468) dugo_ válasza n_stolz (#26467) üzenetére


dugo_
veterán

(#26469) Alarikman válasza n_stolz (#26467) üzenetére


Alarikman
senior tag

A Messenger Lite nem elég netán? Úgy tudom az még működik.

(#26470) btraven


btraven
őstag

Ha zenét játszok le a telefonon, például Zene app-pal, és közben kamerával felveszek akkor leáll a zene lejátszás. Azt nem lehet?

(#26471) rosta11 válasza dugo_ (#26464) üzenetére


rosta11
tag

Jó nézni, hogy a rn5 még milyen olcsón, könnyen javítható kis gép volt. A hivatalos szervizes mondta akkor, hogy a legdrágább egység javítása sem kerül többe 15 000 Ft-nál.

Valami ilyesmi lenne jó most is, az újabb készülékeknél...

(#26472) vhavasi


vhavasi
csendes tag

Sziasztok,

Lenne 2 db 3/32 5-ös Note-om amikben szeretnék akkut cseréltetni. Tudnátok olyan szervízt javasolni, ahol normális minőségű akksi kerül bele és megbízhatóak?

(#26473) szs85 válasza vhavasi (#26472) üzenetére


szs85
tag

A legjobb ha te megrendeled az ali-n és kicseréled. Az akku mellé egy minimális szerelő kit-et is szoktak adni. Szerviz esetén a telefon használt piaci árát is otthagyod. De ez az én véleményemen. Itt már ajánlottak egyet LINK

(#26474) rosta11 válasza vhavasi (#26472) üzenetére


rosta11
tag

A lurdy szervíz jó lehet: [link]

(#26475) dugo_ válasza vhavasi (#26472) üzenetére


dugo_
veterán

Csináld magadnak, tök egyszerű. https://www.youtube.com/watch?v=MlPkFoaJAU8

Nem hiszem, hogy így 5 évvel a telefon kiadása után lesz tuti akksi.
Én a Gegestore-tól vettem tavaly gyáriként hivatkozottat, a vételkor fél éves volt a gyártási ideje szerint, de a gyári kapacitásnak csak a 2/3-át tudta.

https://www.arukereso.hu/mobiltelefon-akkumulator-c4199/xiaomi/li-polymer-4000mah-bn45-p436143282/
https://www.arukereso.hu/mobiltelefon-akkumulator-c4199/utangyartott/xiaomi-li-polymer-4000mah-bn45-p693021198/

(#26476) KurtCobain


KurtCobain
őstag

Aliról Nohon akkut vegyél. De fontos, hogy a saját store-jukból. A csere tényleg nem egy nagy dolog. Kell egy eszköz a szétpattintáshoz. link Ilyen szélessel a legegyszerűbb. Meg egy kis méretű csillagcsavarhúzó, + némi kézügyesség.

Mmm'kay?

(#26477) vhavasi


vhavasi
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a tippeket! Azt hiszem megpróbálom magam kicserélni, bár még sose csináltam ilyet. Rendeltem az aliról egy telefon szétszedő készletet, megpróbálom az egyik telefont kinyitni vele, és ha sikerül akkor rendelek akksit is hozzá. Majd beszámolok mire jutottam.

(#26478) Kiloh


Kiloh
csendes tag

Sziasztok. Ki milyen kamera appot használ? Melyik vált be ami szép képeket csinál?

RN5 4/64 EvoX

(#26479) xabolcs válasza KurtCobain (#24652) üzenetére


xabolcs
őstag

A fenti modszerrel csinaltam meg anno a DIGI-s VoWiFi-t a whyred-re, szuperul is mukodott.

Most a Yettel-nel viszont nem ismeri fel DerpFest (2023.10) alol a PDC a telefont. Nem latja.
Valami otlet?
Ugyanezzel a Windows-zal + setprop + PDC komboval allitottam at a grus modemjet, szinten fozott rom-mal. :U

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#26480) xabolcs válasza xabolcs (#26479) üzenetére


xabolcs
őstag

A DerpFest KernelSU nelkuli kernellel jott, ezert lecsereltem egy ksu-sra a root hozzaferes miatt. Ez volt a hiba. :))

Magisk-kal patch-elve a sajat kernelet mar rendben volt az ADB kapcsolat, amitol a PDC is meggyogyult.

Vegul tehat: Yettel VoWiFi nagyon jol szuperal a whyred Turkey VoLTE profiljaval! :R

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#26481) btraven


btraven
őstag

Sima 3.5 mm 3 pólusú jack-es fejhallgatót bele lehet dugni? Nekem nehezen érintkezik, és olyan mono hangja van.
Tönkrement a csatlakozója? Alig használtam. Vagy mikrofonos 4 pólusú jack-es fülhallgató kell bele?

(#26482) xabolcs válasza btraven (#26481) üzenetére


xabolcs
őstag

Mukodnie kellene a sima jack is, nem csak a mikrofonos.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#26483) btraven válasza xabolcs (#26482) üzenetére


btraven
őstag

Köszi, akkor lehet ezt is megfeszítettem aztán tönkrement. Átalakítóval is hasonló történt.

(#26484) dugo_ válasza btraven (#26483) üzenetére


dugo_
veterán

Vagy csak koszos és nem tudod teljesen bedugni a felgyűlt szösztől. Fogpiszkálóval vájárkodj kicsit.

(#26485) dugo_


dugo_
veterán

5 évig és 9 hónapig bírta, egy akkut és egy rezgőmotort kellett cserélni. A második akku elpukkanást már nem fogom megjavítani. Sose legyen rosszabb telefonom.

Ha valakinek valami csoda folytán még működne, akkor ebből a kupacból tudok felajánlani alkatrészt, kiegészítőt:

[ Szerkesztve ]

(#26486) xabolcs válasza dugo_ (#26485) üzenetére


xabolcs
őstag

:R

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#26487) Narxis válasza dugo_ (#26485) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez nem semmi! :Y

Thanos was right.

(#26488) btraven válasza Narxis (#26487) üzenetére


btraven
őstag

Ez tényleg olyan jónak számít? Nekem a Nokia 2310 már 16 éve nyomja eredeti állapotában. De a Redmi Note 5 is lassan 6 éves lesz.

(#26489) dugo_ válasza btraven (#26488) üzenetére


dugo_
veterán

Az okostelefonjaim között a legjobbnak. Nem volt sok, mindegyik addig használtam, amíg hardveresen/szoftveresen lehetett.

2011 ZTE Skate - 2013-ban vettem használtan, 2014-ben már kevés volt. Máig működik eredeti akkuval, de Gingerbread-en ragadt, custom Jelly Bean már döcögött rajta, Kitkat még volt hozzá mutatóban, de az végképp esélytelen volt.
2014 Doogee Find DG510 - ez meglepően jó volt kerek egy évig, utána totál elszaródott. Valami forrasztási hibája lehetett, eldobálta a kamerát és FC-zett minden, ami használta volna.
2015 Lenovo Golden Warrior S8 A7600 - 2018-ban 2x12 óra navigáció alatt megsült. Máig működget bugosan, de nem jó semmire, factory resetelve a fiókban van, ezt váltotta a Note 5.

Megvan az legelső, kisiskolásként kapott Siemens S45i is, akku nélkül, az működött legutoljára.
Az utána következő Sony Ericsson T610 is máig működik eredeti akkuval, német donorból nosztalgia miatt újraépítettem, be volt törve a kijelzője.
Egy Samsung E350-nek normál használattól elszakadt az átvezető szalagkábele.
Akku nélkül működőképesen el van rakva egy Nokia 1680 is, annak egyszer kellett billentyűzet gumit cserélni.

Más saját telefonom nem is volt 21 év alatt. :D

[ Szerkesztve ]

(#26490) Moonwolf válasza btraven (#26488) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Blackberry Q5 okostelefon után ez telefon az ami a legjobb volt! Eredeti akksi még mindig 7-8 nap készenléti idő. GPS-es használat közben egy 5 órás utat még kibír!
Néztem másik telefont amire le lehetne cserélni, viszont annak vagy PWM-es volt a kijelzője vagy pedig a kamera nem volt érdemben jobb. A 100 megapixeleket hagyjuk! Nem lesz jobb a kép! A sok magnak sincsen túl sok érdemi jelentőssége, persze kinek mi. Játékra konzol vagy pc. Annó ez a telefon ajánlott volt. Ennyi használati idő után viszont már akkor ultra best buy lehetett volna! Egy jó tokkal olyan szinte mint egy nokia 3310! :)

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#26491) uniqm1 válasza dugo_ (#26485) üzenetére


uniqm1
tag

Az akksicsere nekem is érik, de mai napig használom. A power gombom nem igazán működik, arra beneveznék, ha még megvan. :)

(#26492) dugo_ válasza uniqm1 (#26491) üzenetére


dugo_
veterán

A power gomb szalagkábele sajnos elszakadt, ahogy megpróbáltam felfejteni a ragasztást. :(
Akksiból nekem itthonról volt valami utángyártott, a gyári 4,5 évével szemben csak 1,5-öt bírt, 75%-nyi kapacitással.

A Nohon szokott ajánlgatva lenni Kínából, de azért ott is elég vegyesek az értékelések.

(#26493) uniqm1 válasza dugo_ (#26492) üzenetére


uniqm1
tag

Értem, köszi. Nem baj, elvagyok így,. Virtuális kapcsolóval megoldom az újraindítást, ha nagyon kell. Majd az akksival együtt rendelek azt is, ha még fellelhető.

Nohont már én is rendeltem korábban valamelyik régebbi telefonhoz (talán Note 2 vagy 3 lehetett), nekem nem volt vele problémám. Igaz, ez nem mostanában volt. :)

(#26494) Narxis


Narxis
nagyúr

Előkerestem a fiókból az enyémet, működik, rendben van és asszem Nohon aksi van benne. Nem emlékszem, hogy ebben vagy a Note 4-ben cseréltem aksit. A legutolsó xiaomi.eu van rajta, nem akarom eladni mert nem bízom a már szintén a fiókban lévő Poco X3 Pro-mban. Bár ha most jobban belegondolok azt se tudom, hogy mennyire jó tartalék telonak banki alkalmazások tekintetében, mindenképp mókolni kell a Google miatt amióta üldözi a custom ROM-okat.

Thanos was right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.