Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32151) cigam válasza JohnDoe_Hun (#32150) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

$HOME/.kodi/temp/kodi.log Ha SSH-n belépsz, megfogod találni. Kukkants bele, biztos lesz benne vmi ráutaló, amiből kiindulhatsz.
https://kodi.wiki/view/Settings/System/Logging

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32152) JohnDoe_Hun válasza cigam (#32151) üzenetére


JohnDoe_Hun
tag

17:36:51.452 T:1677046688 ERROR: CAddonInstallJob[plugin.video.exoshark]: failed to install dependency script.module.resolveurl
Ennyi derült ki.

(#32153) JohnDoe_Hun válasza JohnDoe_Hun (#32152) üzenetére


JohnDoe_Hun
tag

Úgy néz ki hogy megoldottam. Találtam egy dependency repo-t és onnan leszedtem a resolvurl-t. Most meg az van hogy az ms repoból nem frissül.

(#32154) cigam válasza JohnDoe_Hun (#32152) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Van rá pár találat, lehet ez a videó segít.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32155) JohnDoe_Hun válasza cigam (#32154) üzenetére


JohnDoe_Hun
tag

Köszönet.
Ezt is néztem de ez kamu. Nincs benne ebben a repoban az exoshark. Szóval nem ez oldotta meg hanem egy repo ami tele van függőségekkel. Így felment (lazarus repobol) csak most meg azt mutatja h van frissítés (ms repoban) de azt el sem kezdi letölteni. Régen használtam már az ms repo-t lehet h már nem is megy? Bár akkor meg miért mutatja h van frissebb. Fura.

(#32156) cigam válasza JohnDoe_Hun (#32155) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem igazán használok add-onokat (az az egy youtube-os is rossz hanggal játssza le a videókat), így nem tudom mi kell hozzá. A kodi topikban lehet hamarabb kapnál választ.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32157) JohnDoe_Hun válasza cigam (#32156) üzenetére


JohnDoe_Hun
tag

Igen. De már itt elkezdtem a témát hátha vki belefutott már speciálisan rpi-n. Amúgy régebbi ms repo meg letölt mindent szóval a frissítéssel van gáz. Kikapcsoltam az automata frissítést, feltettem egy régebbi repot és így frissíti az exosharkot rendesen. Biztos javítják majd. Azért köszi a segítséget.

(#32158) bobek78


bobek78
csendes tag

Hello Mindenki. A kovetkezo DIY RaspberryPi UPS-t szeretnem megcsinalni (mindenkeppen ez kellene!):
[https://tutorials-raspberrypi.com/raspberry-pi-build-your-own-ups-uninterruptible-power-supply/]

Egy-ket dolgot nem ertek ezen az oldalon, mert szerintem hianyos!

Hova kell pontosan csatlakoztani a PowerBankot?
Ha minden a HUB-ra van dugva akkor a a relay hogyan erzekeli a valtozast es hogy lesz a GPIO23-n 0V?

[ Szerkesztve ]

(#32159) cigam válasza bobek78 (#32158) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

(mindenkeppen ez kellene!)

Te szereted a kihívásokat :N
Ha jól tippelek, akkor a powerbank kimenete táplálja a Pi-t, és a powerbank töltőjének a feszültségét figyeli. Ha megszűnik a töltés, a relé átkapcsol, és jelez a Pi-nek (GPIO27)

De az is lehet, hogy a másik relé kapcsol a Pi tápegysége, és a powerbank között, csak azt "elfelejtette" belerajzolni. (kérdés milyen gyors a relé, és mekkora puffere van a P-nek)

A szövegben a GPIO23 tuti elírás, összevonta(keverte) a GPIO27-et a pin13-al.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32160) Aryes válasza bobek78 (#32158) üzenetére


Aryes
nagyúr

A rajz hiányos, a leírásban ott van minden.
Olyan power bank-re van kötve a pi, ami egyszerre tud tölteni és töltést felvenni (ez ki van emelve a szövegben, hogy ilyenre van szükség), tehát nem kapcsol át a töltő és a power bank közt. A töltőt egy usb hub-ra dugja, hogy kétfelé tudja osztani (hub helyett egy ketté vágott usb kábelt is lehet használni), az egyik ágból megy a delej a power bank-en keresztül a pi-be, a másikból pedig a relébe. Ha megszűnik a relé tápja, a relé földre húzza a pi megfelelő lábát, ami indítja az időzítő scriptet.
Egyszerű, de nem ajánlom. A power bank lítium alapú akkumulátora nagyon hamar tönkre fog menni a folyamatos töltéstől (zárlatos lesz, felpuffad vagy kigyullad). Nem véletlenül csinálják az ilyen tápokat ólom-savas akksival. Meg lehet oldani lítium akkumulátorral is, de akkor bonyolult kiegészítő elektronika kell, ami átkapcsolja a pi töltését tápról akksira a táp megszűnésekor.

(#32161) cigam válasza Aryes (#32160) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Rá nem jöttem volna, hogy a "simultaneously loadable and unloadable" ezt jelenti :B

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32162) G4b0r


G4b0r
csendes tag

Sziasztok! Transmissionnal van kis problémám. Akárhogy állítgatom nem akarja a megfelelő külső meghajtóra tölteni az adott fileokat. Mindig az sd kártya downloads mappába irányítja azokat nem pedig a megadott külső meghajtóra. Mit csinálok rosszul?!

(#32163) MaCS_70 válasza bobek78 (#32158) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt talán érdemes megnézni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32164) Murdock1981 válasza bobek78 (#32158) üzenetére


Murdock1981
tag

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com.au%2Fulk%2Fitm%2F142534234453

(#32165) Aryes válasza cigam (#32161) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem nem angol anyanyelvű írta a cikket, mert akkor gondolom a "charge" szót használta volna.
Én se ebből jöttem rá amúgy, hanem olvastam már több hasonló megoldásról, ahol ilyeneket használtak. :)

(#32166) wassermann válasza Aryes (#32165) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Teljesen jó az úgy angolul, mert a load terhelést is jelent. Így a fenti szövegértelmezésben az UPS lehet terhelt vagy terheletlen állapotban. A charge inkább az adott alkatrészre (akku, kondenzátor) használatos.

[ Szerkesztve ]

(#32167) files32


files32
tag

Üdv!
Rpi 3b+ Wifi csatlakozása rendben, de a Libreelecen az pontos időt nem tudom belőni, így nem telepít semmit.
Viszont egy WIFI sticket beledúgva működik minden. Mi baja a 3b+ wifijének szerintetek, vagy a LE fejlesztők még nem láttak ilyet?
Köszi.

(#32168) cigam válasza wassermann (#32166) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

A terhelt és terheletlen inkább a rákapcsolt fogyasztóval ill a táp kimenetével kapcsolatos fogalmak. Itt pedig nem erről van szó, hanem a power bank töltéséről/töltőjéről, vagyis annak bemenetéről. Szóval a simultaneous charging and discharging sokkal jobban kifejezné mire van szükség.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32169) bobek78 válasza Aryes (#32160) üzenetére


bobek78
csendes tag

@aryes, cigam: koszonom a valaszokat! Aryes, kulonosen a Tied volt hasznos. Akkor elgondolkozom ezen az otleten, igy most mar ertem :)

(#32170) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, van-e olyan netrádiós csomag, amit Raspbian Strecht/Kodi/Apache webszerver mellé lehetne telepíteni. Volumio van egy Rpin, de ugye az külön imageként telepíthető, a Moode is átalakítja a rendszert rendesen. A célom, hogy a jelenleg bekonfigurált rendszer mellé kerüljön, ne akadályozza annak működését. Airplay kompatibilitás csak hab lenne a tortán :D

(#32171) GAgyiXyXy válasza kovbandi82 (#32170) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Kimondottan netrádiósat nem tudok (fejből), de a rhythmnbox tud netrádiót az tutti.

[ Szerkesztve ]

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#32172) Murdock1981


Murdock1981
tag

Üdv!
Induláskor a képen látható üzenet jelenik meg. Plex szervert telepítettem utoljára, és a második újra indítás után jelentkezett ez a hiba. Entert nyomva betölt a rendszer. Mi lehet a baj és hogy tudom kijavítani?

(#32173) GAgyiXyXy válasza Murdock1981 (#32172) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Alacsony a tápfesz.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#32174) Vodike válasza Murdock1981 (#32172) üzenetére


Vodike
tag

Ott írja, cserélj tápot!

exTiga

(#32175) Murdock1981 válasza Vodike (#32174) üzenetére


Murdock1981
tag

Azt ezelőtt is kiírta. A plex telepítés után jelentkezett ez a hiba. Fájlrendszert lehet valahogy javítani?

(#32176) GAgyiXyXy válasza Murdock1981 (#32175) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Pedig érdemes tápot cserélned...
ctrl-d-vel tudsz tovább menni egyébként, azt is írja.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#32177) Murdock1981 válasza GAgyiXyXy (#32176) üzenetére


Murdock1981
tag

Tápot a Pi-vel együtt rendeltem 5V 3A van ráírva és nem gyári. 2A-es samsung töltővel is megjelent a villám ikon. Mekkora fesz kellene neki?

(#32178) files32 válasza Murdock1981 (#32177) üzenetére


files32
tag

5,1 Volt.

(#32179) Csicsóka válasza kovbandi82 (#32170) üzenetére


Csicsóka
őstag

mpd/mpc páros fut a Volumio, és a moOde alatt is. Csak Webui-n keresztül vezérled. Szerverre nem kell ez pláne ha már fut apache, vagy más webszerver. Ezért csak az MPD-t telepítsd, egyszer kell beállítani csak, majd távolról lehet vezérelni PC-ről, android alól a RaspiRadio vagy a MPD Control appal. Az mpd maga, nem kavar be egyetlen eddig már működő szerver alkalmazásnak sem.

(#32180) files32 válasza Csicsóka (#32179) üzenetére


files32
tag

Szia!
Szerinted? Rpi 3b+ Wifi csatlakozása rendben (legalábbis úgy tesz), de a Libreelecen az pontos időt nem tudom belőni, így nem telepít semmit. Az UTC ket is megadtam, az időzónákkal ij bajlódtam, de a perc sem stimmel.
Viszont egy WIFI sticket beledúgva működik minden. Mi baja a 3b+ wifijének szerinted, vagy a LE fejlesztők még nem láttak ilyet? Esetleg ez a "kércsatornás" wifi is lehet ludas?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#32181) Patice válasza kovbandi82 (#32170) üzenetére


Patice
nagyúr

Kodira nem lehet rakni netrádiós plugint?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32182) MaCS_70 válasza Patice (#32181) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én a fantáziadús nevű Radio addont hallgatom Kodin, kismillió magyar adó is benne van.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32183) Csicsóka válasza files32 (#32180) üzenetére


Csicsóka
őstag

Rpi 3b+ Wifi csatlakozása rendben (legalábbis úgy tesz)

Ezt mire alapozod? Kap normális ip címet, ami tényleg a hálózatod egy DHCP-n kiosztott címe? (Rendszerinfón is mutatja.)
Akkor szokott fals időt mutatni, ha ki sem lát a netre, és NTP-n nem kap időt.
Nem tudom hogy a 3b+ wifijéhez van e kernel modul a LE-ben, nekem nincs ilyen vasam, csak Zero W-t használok zenélni. LE-t csak Amlogic ,és Rockchip alatt használok.

(#32184) kovbandi82 válasza Patice (#32181) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Nem akarom mindig a TV-t is bekapcsolni, a KODI egyből HDMI-n a TV-re küldi ki a hangot, a nappaliban működik is szépen a Volumio erre, de a gyerekszobába is megakarom valósítani, viszont ott csak 1 rpi van jelenleg, gondoltam hátha..De akkor lehet veszek egy zerot vagy egy sima 1-et, arra is rámegy a Volumio

(#32185) Keef_Lee válasza MaCS_70 (#32182) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Az Online stream-et, amiben pillanatnyilag 196 db magyar rádió van.

[ Szerkesztve ]

(#32186) cigam válasza kovbandi82 (#32184) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Miért? A Volumio-t miről/mivel irányítod?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32187) Murdock1981 válasza Murdock1981 (#32172) üzenetére


Murdock1981
tag

Köszönöm szépen a segítséget, tápcsere megoldott mindent! :-) Találtam itthon egy 5V2A tápot aminek a kapocs feszültsége 5.2V, forrasztottam rá micro usb csatit és egyből jó volt minden. Nincs villám jel, a piros led folyamatosan világít még 10watt terhelésnél is (tudom ez a max, amit bír a táp, 3 eszközön játszottam filmet plexről, plussz egy torrent letöltés) és a sebessége a rendszernek is nagyságrendekkel megnőtt. Köszönöm szépen mégegyszer.

(#32188) Vodike válasza Murdock1981 (#32187) üzenetére


Vodike
tag

Szívesen, bár erősködtél, hogy azt régóta kiírta...igen, mert rossz tápot használtál :-)

exTiga

(#32189) Murdock1981 válasza Vodike (#32188) üzenetére


Murdock1981
tag

Igen, bevallom, kételkedtem :-(

(#32190) files32 válasza Csicsóka (#32183) üzenetére


files32
tag

Van IP és smb-n is látom ugyanúgy, mint az amlogicen. Van egy mappa talán, ahol a támogatott wifi chipek vannak, na azokat hogy kell aktiválni vagy hozzáadni? Vagy lesz egy frissítés és várjak ? nem szeretem azt a középkori 54megás sticket (esztétikailag) amúgy mindent visz , ja a kenyérpirítót nem :). Jól elvagyok a két amlogic box-al, de a kíváncsiság....ugye.

[ Szerkesztve ]

(#32191) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék, egy torrent letöltő Pi-t, amihez távolról, iOS eszközről (app?!) könnyen hozzá tudok adni torrentet.

Tudnátok ajánlani valami leírást? Merre induljak...

:R

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#32192) rosejbli válasza Cold5 (#32191) üzenetére


rosejbli
senior tag

Szia,

ez alalpján meg tudod csinálni, webes felületről pedig bármivel tudod irányítani. App kimondottan ios-re nem tudom, hogy van-e, androidra a transmission remote működik.

(#32193) JohnDoe_Hun válasza rosejbli (#32192) üzenetére


JohnDoe_Hun
tag

Annyit még hozzátennék h ha csak torrentre meg megisztásra akarja használni (mondjuk smb) akkor teljesen felesleges a raspbian. Bőven elég a libreelec és a kodi torrent kiegészítői illetve csak be kell kapcsolni a szolgáltatást a kodiban (smb). Nem kell parancssorokkal meg engedélyekkel küszködni.

(#32194) Murdock1981 válasza rosejbli (#32192) üzenetére


Murdock1981
tag

Az megoldható, hogy a transmission-hoz bárhonnan hozzáférjek, necsak a belső hálózatról?

Egyszerű fájlmegosztásra a teamviewer félrekezelője is elég. Legalábbis nekem.

[ Szerkesztve ]

(#32195) Murdock1981 válasza Murdock1981 (#32194) üzenetére


Murdock1981
tag

Fájlkezelő

(#32196) rosejbli válasza Murdock1981 (#32194) üzenetére


rosejbli
senior tag

Ahhoz asszem a routeren kell valamit bűvészkedni. Talán ddns beállításoknál.

(#32197) Cold5 válasza JohnDoe_Hun (#32193) üzenetére


Cold5
senior tag

Semmi megosztás, semmi. Csak torrent letöltés egy 2,5" merevlemezre.
Távolról szeretném vezérelni, pc, mac, ios-en (ha van hozzá app, az lenne a legjobb)..

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#32198) JohnDoe_Hun válasza Cold5 (#32197) üzenetére


JohnDoe_Hun
tag

Persze. Akkor neked libreelec kell. Ha van egy kis linux ismereted akkor még max az omv. Ezeken belül kell még transmission (torrent kliens). A routerben ddns beállítás és akkor mehet a távoli elérés is. Androidos vagyok ott van transmission gui ami vezérli a letöltéseket. De az omv például vezérelhető böngészőből.

(#32199) Murdock1981 válasza JohnDoe_Hun (#32198) üzenetére


Murdock1981
tag

A ddns-t hogy/mit kell beállítani?

(#32200) JohnDoe_Hun válasza Murdock1981 (#32199) üzenetére


JohnDoe_Hun
tag

Kell választani egy ddns kiszolgálót (regelni kell) akit elérsz majd bárhonnan és azon keresztül a pi-t. Nézd meg h a modemed melyik szolgáltatót támogatja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.