- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Lalikiraly: Astra kalandok @Harmadik rész
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- weiss: Pant* rant
- eBay-es kütyük kis pénzért
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
-
LOGOUT
Új hozzászólás Aktív témák
-
Drizzt
nagyúr
válasz
sztanozs #17296 üzenetére
A kovetkezo lepcso meg az, hogy van library compliance, illetve a build soran csak a compliant library-kat tartalmazo registry-k erhetok el. Meg library approval process.
De ez az a kategoria, amit mindenki gyulolni szokott.Foleg akinek meg kell kuzdenie az approval mocsarakkal.
Meg persze build artifact scan tobbfele szempontbol. -
martonx
veterán
Amit írsz node.js-hez (de hehe Python-t, sőt PHP-t is láttam már emiatt kártyavárként dőlni) teljesen igaz. Webes frontend dolgokra mérsékelten igaz. Egyébként meg, ahogy mondtam nem kell, agyatlanul mindenre libeket behuzigálni, és akkor elég könnyen lehet minimalizálni ezt a problémát.
-
Tök mindegy mit matat ha dockerből fut.
Szerintem ez megint a rossz oldal.Dolgoztam olyan helyen ahol saját microservice volt összepattintva mert csak (a magyarázat az volt, hogy a Spring 10ns-kel lassabb, a valóság pedig, hogy a külső cég aki bevezette ott a microserviceket (KEK) máshoz értett) és bizony eléggé pain in the ass volt.
-
cucka
addikt
válasz
martonx #17287 üzenetére
A 134 dependencia nem amiatt riasztó, hogy mennyi helyet foglal a diszken.
A probléma, hogy a 134 dependencia az vagy 100 vendort jelent, mindegyik hozza magával a saját kódolási stílusát, véleményét és bugjait.A tietek egy egyszerű eset, mert tudatosan nem húztok be mindenre egy libraryt. A vadonban az általános inkább az, hogy mindenki nyakló nélkül húzogatja be a dependenciákat, aztán a végeredmény az lesz, hogy az egész rendszert a szentlélek tartja össze, és ha a több száz dependencia közül 1-el bármilyen probléma van, akkor az egész kártyavár összeomlik.
És probléma lehet bőven. Senki se tudja megszámolni, a több száz libraryból hányan változtatgatják a globális típusok prototípusait. Senki sem tudja, ki mit hívogat node-gyp segítségével, vagy mit matat a filesystemben. Még abban sem lehetsz biztos, hogy a több száz dependenciád mind helyesen követi-e a szemantikus verziózást.
Emlékszünk a left-pad.js problémára. Vagy a múlt héten a hülyére, aki a node-ipc package-be malware-t rakott. -
martonx
veterán
Azta 100mb méret a node_modules, és maguk alá 134 alfüggőséget húznak be? Úúúú de dúrva
Az app egyébként valóban nem a legkomplexebb, viszont nem is egyszerű, még ha a dependency-k alapján annak is tűnhet. Csak mi nem rohanunk mindenért külön lib-et behúzni, hanem igyekszünk sok mindent házon belül tartani, megoldani. Lehet, hogy ezzel van amikor plusz pár nap munkát okozunk magunknak, viszont a végeredmény sokkal jobban menedzselhető lesz, és a kismillió függőségnek se vagyunk úgy kitéve, amivel meg végeredményben munkát tudunk spórolni, és a végeredményünk is személyre szabottabb, kisebb bundle méretű tud lenni. -
coco2
őstag
A hüjék mostanra tovább mentek az asp-re, meg a node-ra a react, angular és többi szutyokkal karöltve. A php annak köszönhetően kezd egész helyre billenni. Na nem mintha bármelyik framework nem kukába való lenne, mert az ugye hagyatékként hátramaradt. Azokat el kell kerülni, és tűrhető marad.
Ja igen, a 100 mega függőség. Ha csak 100 mega lenne
Egy asp környezethez a VS 20 gigányi dependency-t behúz, aztán jön a node az npm miatt 2 giga, meg a node függőségei újabb 4, és akkor még az sql szerver és egyéb tool-ok, plusz a kliens oldalra a per app packages. 30 giga fölött van a stack, mire elkezdhetsz dolgozni. A 100 megában még simán kiegyeznék. Egy wamp is van fél giga, és az még tűrhető a mai 8 giga ramos gépeken. Egy laptopban benne van annyi. Akár 1 gigáig el lehet menni a stack mérettel. A másik 30 kezd el sok lenni.
-
martonx
veterán
Hidd el, hogy amit te látsz, az nem a normális webes javascript fejlesztés.
Tudom hihetetlen lesz, de egy immár több, mint egy éves, egészen komoly nagy több emberes frontendes projektnek nálunk pl. így néznek ki a node-modules függőségei (Vuejs 3.2.X miatt még mindig sok benne a beta, alpha csomag, de ezek stabilak, csak épp nem rég lettek a 2.X-ről forkolva):"dependencies": {
"vue": "3.2.31",
"vue-grid-responsive": "next",
"vue-i18n": "9.2.0-beta.28",
"vue-meta": "3.0.0-alpha.10",
"vue-router": "4.0.14",
"vue-tiny-validate": "0.2.4",
"vue-good-table-next": "^0.1.0"
},
"devDependencies": {
"@intlify/vite-plugin-vue-i18n": "3.3.1",
"@vitejs/plugin-vue": "2.2.4",
"eslint": "8.11.0",
"eslint-config-prettier": "8.5.0",
"eslint-plugin-prettier": "4.0.0",
"sass": "1.49.9",
"vite": "2.8.6"
} -
cucka
addikt
válasz
dabadab #17277 üzenetére
Hát nem tudom, nekem csak a szívás jut vele.
Az npm és az egész mikro package elképzelés egy határ szar. Az nem normális, hogy egy viszonylag egyszerű szoftvernek 2-300 dependenciája van.
Aztán ha nem megy vele valami, akkor sok sikert. Néha az a hiba, hogy adott package csak globálba telepítve megy. Vagy beszarik a node-gyp. Vagy rossz a node verzió. De türelmesen próbálkozz a 8 magos gépeden, mert ez a szar egy szálon fut.Aztán ott van, hogy itt mindenki preprocesszort meg fordítót akar írni. Typescriptet fordítunk. CSS-t fordítunk. Template-et fordítunk. Aztán az egészet becsomagoljuk. Sőt jönnek a php-s hülyék és ők sem akarnak kimaradni a jóból, ezért a csomagolóra írnak egy saját csomagolót (laravel mix). És az egészre egy futtatót, mert hát az felháborító lenne, hogy írjunk egy build scriptet, hát nem vagyunk mi állatok. De egy futtató nem elég, legyen több, az "industry standard" az ilyen lefordíthatatlan szójáték. És fontos, hogy az egyik package ezen dependáljon, a másik meg azon.
Na és ez a tooling, berakod a projektbe, hoz mindegyik magával 100 dependenciát meg úgy 300 nyitott bugot. Te futottál már be typescript fordító hibába? Mi igen.
Na és ezekkel fogod és elmerülhetsz a frontend fejlesztés mocsarában. Ahol mindenki annyira okos, hogy saját virtuális dom-ot meg event loop-ot ír, mert hát biztos jobban megoldja javascriptben azt, amit a böngésző fejlesztők C++ban megírtak. Sok sikert ahhoz, hogy találd meg, hol leak-el a memória, mert valahol leak-elni fog.
Bocs a rantért, de szerintem az ipar egyik rákfenéje mostanában pont a javascript ökoszisztéma, annak a minősége, és az a tény, hogy kenyérpirítótól desktop appon át szerverig mindenki mindent ebben a szarban akar lefejleszteni.
-
cucka
addikt
válasz
dabadab #17274 üzenetére
Hát nem tudom, mi javult benne. A böngésző mint platform végül is eléggé kiforrott.
De az egész javascript ökoszisztéma az egy igazi foskazal, nekem lábrángásom van, amikor az a munka, hogy ahhoz hozzányúljak.Régen a php és a ruby on rails köré gyülekeztek a hülyék a szoftveriparból, azóta a javascript utcahosszal átvette a vezetést.
-
nevemfel
senior tag
válasz
btraven #17270 üzenetére
A web azért kaotius, mert a fejlődése sokkal inkább evolúciós, mint tervezett. Valahogy mégis csak úgy alakult a dolog, hogy nagy túlélőnek bizonyult a technológiák versenyében. Ki hitte volna, hogy így alakul (pl. én
, aki sokat foglalkoztam az evolúciós pszichológiával is).
-
-
coco2
őstag
válasz
VásRló #17263 üzenetére
Legalább egy használt mac mini-t be kellene szerezni. Almáéknál a nyamvadt notarizáció az az átok, ami miatt nem könnyű megkerülni az eredeti hardvert + az apple licenc kifizetését, ha érdemben bármi hasznosat akarsz tanulni.
A magam részéről nem erőltetném pont az almát, ha abszolút kezdő lennék. Vennék valami jelenkori 130-150k huf-os laptopot, és vannak MS cuccok alkalmazás fejlesztési irányban (ahhoz kell "okosban" windows kulcsot vásárolni, de nem drága), vagy van linux üzemeltetési és webezési csapásirányon (az free). Olcsóbban tesztelheted le, tényleg tetszeni fog-e neked az informatika, vagy inkább valami más hobbit választanál.
-
-
VásRló
tag
Sziasztok
Kezdő vagyok a programozásban, és most tanulgatom a Swiftet. Azt látom, a programozáshoz kellene valamilyen Apple termék. Ti mit javasolnátok, ami nem túl drága? Úgy tudom, már ipaden is lehet programozni a Playgrounddal. -
coco2
őstag
válasz
fatal` #17260 üzenetére
A linket köszönöm. A linkeden van példa kulcs definiálására a táblákhoz. Sajnos csak olyan formán, hogy 1 tábla - 1 kulcs. Nekem kellene van 6-8 index a táblákban adatokat keresni (főleg 2-3 oszlopból gyártott kulcsok). Nosza rákerestem a HasForeignKey()-re, amire a példák mind egy lambdát adtak, hátha tud tömböt. Az msdn doksi meg 2 paramétert ír, nem egyet. Ezekben a lambda dolgokban még kezdő vagyok. Például van egy ilyen:
modelBuilder.Entity<RecordOfSale>()
.HasOne(s => s.Car)
.WithMany(c => c.SaleHistory)
.HasForeignKey(s => new { s.CarState, s.CarLicensePlate });Mondjuk ott nem indexet gyárt, hanem idegen kulcsot, de végeredményben a kód keresni kezd, a db szerver indexet fog tudni használni, és a lényegi problémámat az megoldja. Csak lehetne neki valahogy még több tagot felsorolni. Vagy chain-be kötni szokás és ráhívni többször?
Aki használja aktívan, egy tippet / példakód linket had kérjek tőle, hogyan szokás megoldani egy táblához több indexet, ami szövegszerkesztésileg még ki is fog nézni valahogy?
-
fatal`
titán
Most nézem, hogy elrontottam a linket, az első ez akart lenni:
Relationships - EF Core -
fatal`
titán
-
coco2
őstag
válasz
martonx #17254 üzenetére
Oké, értem, csak hát annyi eszem van, mint egy egysejtűnek, és nem sikerül rájönnöm a weben talált temérdek sok 1-1 kapcsolatot bemutató példa alapján, hogyan tudok 1-sok kapcsolatot lelistázni, amikor a másik tábla példányból nem csak 1-nek kell tartoznia az aktuálishoz, hanem egy egész tömbnyinek. Van esetleg kéznél egy olyan példa link is?
-
coco2
őstag
Net 6, EF core, kérdés adatkezelési lehetőségekre (milyen fejlettségre számíthatok, hogyan kell esetleg DB-t újraterveznem).
Lenne egy ilyen 3 táblás adatszerkezetem:
table1 ( int table2_id, int table3_id) - kb 850 sor
table2 (int table2_id, int data2) - kb 50 sor
table3 (int table3_id, int data3) - kb 50 sorNyers query esetben join query-vel table1-en keresztül behúzom a másik 2-t, gyártok flat adatszerkezetet, és keresek benne pld olyan sorokat, ahol data3==constant, kérem a lehetséges data2-ket.
EF / migrations le tud-e kezelni ilyesmit? Megadok neki osztályokat "table1", "table2", "table3" elemi adatokkal, tud azokból flat adatszerkezet reprezentációt gyártani? Vagy nekem kell olyat gyártanom, és kézileg editálgatnom ezernyi helyen?
Ha a fentivel elboldogul, meddig feszíthetem a húrt a join querykkel? Például table3-on keresztül lenne még egy table4, és table4-en keresztül egy table5, aztán data5 alapján keresném a data2-ket és társai. Számíthatok rá, vagy kicsit túl sokat akarok?
Amit jó lenne tudnom, meddig tartanak az ef kiforrott szolgáltatásai join query környezetben, amire még számíthatok, mert a DB-t természetesen át tudom tervezni, de képben kellene lennem róla, mit tud az ef a jelenben, és azt hogyan tudja? (Jelenleg DB tervezési lépésnél tartok)
Valami blog / video blog / bármi útmutatás jönne jól akár pár szóban. Előre is köszönöm.
-
btraven
őstag
Amikor kilépek a (fő)programból akkor is kell takarítanom a memóriát? Vagy majd az operációs rendszer elintézi?
Van néhány globális textúrám/pixmap-em. -
stellaz
veterán
válasz
axioma #17242 üzenetére
A csontok, ízületek 14 éves korig tudnak igazából alakulni, erősödni a fizikai terhelés hatására.
Az izomzat leépülhet, de aki egyszer izmos volt, az utána nagyon gyorsan vissza tudja szerezni az izomtömegét.
Nyilván egy olyan gyerek is jó kondiban lesz, aki magától is sokat mozog, ugrál, fára mászik, a sport inkább a rendszeresség miatt hasznos. Edző ismerősömmel néztük a nyáron az egész nap egy teremben ülő Harry Potter tábor résztvevőit és ő mondta, hogy kb mindegyiknek gerinc problémája van első ránézésre.A képernyő függés valóban nem egyenlő a sok képernyő használattal, én is azt mondtam, hogy a mai világban fontos lett a számítógép használat is, ezért kell keresni az egészséges egyensúlyt, hogy ne váltson ki függőséget és ne is csak azért üljön gép elé, mert unatkozik.
-
axioma
veterán
válasz
stellaz #17239 üzenetére
Az elfogadott normak egy reszhalmazat rengeteg zseni se tartja be, es van amit nem polgarpukkasztasbol, hanem mert nyilegyenesen latjak az utat a tarsadalom nagy resze altal is kovetheto ut helyett a sajat kepessegeiknek megfeleloen.
A sport nelkuliseg nem egyenlo felnottkent nulla izom (ld. nok onvedelmenel jellemzo a labhasznalat, mert az kulon edzes nelkul is izmos; illetve forditva, 2 honap agynyugalom alatt is leepulhet egy izmos vegtag sok centivel kisebb keruletre, visszahozni nyilvan kicsivel tobb, de erteleszeruen nem kizart. Az azert eros csusztatas, hogy aki nem sportolt gyerekkent, az a sportnelkuli mindennapi elet izommunkajat se fogja tudni elvegezni mint a gerinc megtartasa...
Ettol fuggetlenul kicsit felrement: en azt akartam csak mondani, hogy a kepernyo nagymerteku hasznalata nem egyenlo a fuggoseggel. Lehet egy jatektol vagy netes kozossegtol fuggeni, de nem maga a kepernyo a bunos.
Nyilvan mint hozzaszolas csak velemeny, ertsetek hozza hogy szvsz. Es nem a partvonalrol kiabalok, nekem ketto erettsegi koru csimotam van. -
stellaz
veterán
Mióta iskolába jár (szeptember), azóta mondjuk annyi minden van neki (zeneiskola, tsmt torna), hogy alig tudjuk a sportot bepasszírozni, azt is kevesebbet, mint kéne és látom is a hátrányát. Most, hogy itt a jobb idő, viszem is hétvégente futni, kirándulni. És amúgy látszik az izomzatán is, hogy kiskora óta járt edzésre (1 év korcsolya, 4 év judo). A zenélésben is segíti, mert komolyan megterhelő a hangszer kezelése (harmonika) az ő 23 kilójához vagy 8 kilós cucc. arányaiban olyan izmos a lába, amilyen nekem soha életemben nem volt és már nem is lesz
-
Ispy
nagyúr
válasz
stellaz #17239 üzenetére
Így van, pont ezt akartam írni, a gyerekkor az, amikor izomzatot kell növeszteni, azt már később nagyon nehéz lesz, márpedig az ülő munka egyenes út a sérvhez, meg hátproblémákhoz, amiknek az esélyét a megfelelő izomzattal csökkenteni lehet. Nálunk az a szabály, ha nincs edzésre járás, akkor nincs telefon, meg laptop, meg PC, járnak is szorgalmasan.
Aztán majd ráérnek később tönkre tenni a testüket....
-
stellaz
veterán
válasz
axioma #17237 üzenetére
Hát nem tudom, megfelelő vázizomzatra és idegrendszerre szüksége lesz programozóként is
ha meg mondjuk agysebész vagy zenész, esetleg képzőművész vagy éppen kutató biológus vagy órás mester akar lenni, akkor nem fog ártani a finommotorika, nem érdemes ezt 7-8 éves korban a szülőnek eldöntenie.Elsősorban fizikálisan és mentálisan egészséges, ellenálló embert kell nevelni belőle, és csak másodsorban valamilyen (ma éppen létező) szakmára tenyészteni.
"A szenvedelybetegseg "tunetei" - ahol a tunet mint a nagy tobbseg atlagatol elterese van ertelmezve - konkretan barmilyen, akar pozitiv akar negativ devianciahoz is kapcsolhato."
Ezt a mondatodat nem tudom értelmezni. A deviancia az elfogadott normák megszegése, de szerintem ezt soha nem használjuk kifejezetten pozitív értelemben, ide a szexuális elhajlásokat, bűnöző magatartást, stb soroljuk. A (pszichés)függőség pedig nem azt jelenti, hogy az átlagosnál többet csinálsz egy tevékenységet, hanem azt, hogy az egyén önszántából nem tud kilépni ebből a helyzetből, mert belső kényszert érez, hiányában pszichés és/vagy biológiai problémák lépnek fel nála.
pl. nem mindegy, hogy azért vagy napi 16 órát a munkahelyeden, mert kirúgással fenyegetnek, de ha tehetnéd, elhúznál haza (tehát külső kényszer hatására dolgozol ennyit), vagy önszántadból vagy ott nap mint nap ennyi időt és ha korábban hazamennél, akkor szoronganál, stb. és otthon is csak a munkádon kattog az agyad, nem tudsz soha kikapcsolni, nem tudsz másra koncentrálni. -
coco2
őstag
Net 6, asp.net core, webservice.
Nem vagyok képben ennek a környezetnek a sajátosságairól, hogyan tudok user session-t kezelni? Valahova valahogyan el kellene helyeznem egy alkalmazás superglobal-t, amit alkalmazás induláskor alapinitelnem kellene, később a kontrollerekben pedig referenciát kell tudnom szerezni rá. Van a probléma kezeléséről valami jól sikerült blog?
Bölcsességnek / url-nek örülnék. Előre is köszönöm.
-
axioma
veterán
válasz
stellaz #17235 üzenetére
1. A sportolok atlaga nem mond semmit a korrelacio iranyarol...
2. A szenvedelybetegseg "tunetei" - ahol a tunet mint a nagy tobbseg atlagatol elterese van ertelmezve - konkretan barmilyen, akar pozitiv akar negativ devianciahoz is kapcsolhato. Ma az emberek jelentos reszenek a mindennapi eleteben mar a finommotoros mozgasok se hianyoznak - nem irunk kezzel, nem varrjuk a ruhat, nem kell a sporton kivul ugyesnek lenni mar csak azert sem mert az eselyegyenloseg erdekeben a konkretan csokkent kepessegueknek is boldogulast nyujto kornyezetet teremtunk -; ellenben ha nem is konkretan az informatikai, de azt eszkozeul hasznalo adatertelmezo-megtalalo-feldolgozo kepessegek nagyon kellenek, pl. probald meg ket generacioval a fiad felett hogy hogyan sikerul egy kicsit is specialisabb dolgot megkeresniuk google-lel.
En nem mondom azt, hogy ne sportoljon a gyerek, plane ha igenyli is (meg meno is a suliban), de kb. annyi elonyet latom a kesobbi eletre igen sok kilences valoszinuseggel, mint ahogy a latin nyelvet bonyolultsaga miatt annak idejen kommunikacio helyett (mar nem volt kivel) az elme pallerozasara hasznalni. -
coco2
őstag
válasz
stellaz #17235 üzenetére
Az egész fogyasztói társadalom semmi más, mint halom sok szenvedélybetegség fonata. Nem tudsz tőle megvédeni senkit, aki fogyasztói társadalomban nő fel. Az összes, amit tenni tudsz, hogy választasz a csemetédnek, szerinted melyikkel szemben lesz ellenállóbb. És valamit vagy te választasz, vagy a társadalom fog választani helyetted - különbség a végeredményben akkor sem lesz.
-
stellaz
veterán
Hát ha a függőséget leválasztod mondjuk az élettani függőségekről (evés, ivás, anyai gondoskodás, stb), akkor máris a szenvedélybetegségeknél járunk, ami megnevezés elég kifejező.
Ezzel együtt fentebb írtam, hogy a túl sok képernyő előtt töltött idő elveszi az időt azoktól a tevékenységektől, ami egyébként szükséges a normális fejlődéshez fizikai és pszichés értelemben is. Ennek tünetei az alvás zavartól, elhízástól a tanulmányi eredmények romlásáig sok dolog lehet. Évről évre több az sni-s gyerek, sok a figyelemzavaros, alulfejlett finommotorikai készségekkel, pszichés problémákkal rendelkező gyerek, testi problémák (gerincferdülés, elhízás, miegymás), motiválatlanság is egyre több van tudtommal és a szakemberek azt szokták mondani, hogy ebben nagyon jelentős szerepe van a képernyő előtt töltött időnek.A gyereknek az ideje véges, a korlátozott időben korlátozottan lehet belezsúfolni a számára hasznos tevékenységeket, úgy mint, pihenés, mozgás, játék, tanulás, olvasás, írás, zenélés, beszélgetés, stb. Ha órákat tölt minden nap egy képernyő elől, akkor ezek közül nagyon sokra nem fog idő és/vagy energia jutni. Nézd meg, hogy nagyon sok viselkedési zavarra mozgásterápia ajánlott és nem véletlenül.
Persze értem, hogy a programozás nem pont ugyanaz, mint egy "agyatlan" játék, ezért nincs is tiltva tőle, de mindent ennek alárendelni butaság, felelős szülő szerintem ilyet nem tehet. Egyébként a tanár ismerőseim és az ismerősi körömben azt látom, hogy a rendszeresen sportoló gyerekek jellemzően az iskolában is jobb eredményeket érnek el, tisztelettudóbbak, kitartóbbak, stb,
-
RK
csendes tag
Sziasztok!
Szeretnék megismerkedni a Java programnyelvvel, ehhez szeretném a segítségeteket kérni tananyag keresesében. Youtube-on találtam oktatóanyagokat, de úgy gondolom, hogy valami könyvet sem ártana hozzá beszerezni. Tudnátok nekem ajánlani olyan videóanyagot vagy könyvet ami jól magyarázza az alapokat ebben a programnyelvben?
Előre is köszönöm!
-
stellaz
veterán
Értem,.de több ponton sem értek veled egyet.
A függőség eleve kerülendő, legyen az bármi.
Másrészt 7-8 évesen még nagyon sok funkciója nincs megfelelően kifejlődve a gyermeknek, talán az idegrendszeri érés sem zárult le, ezért nekik kell a mozgás, a játék. Ennek hiányában nagyon sok részlépesség zavar felléphet a kesobbiekben.
3 éves kora óta sportol,4 éves korára mégis megtanult írni-olvasni magától. Sportol most is, bár nem olimpikonnak van mevelve, de ennyi idősen (is) kell az egészséges egyensúly a szellemi és fizikai aktivitás között.
Ráadásul, hogy mi lesz belőle... ezt ilyenkor még nem lehet tudni, még az irány is hozzávetőleges ennyi idősen, szellemi területen is széles a spektrum. -
lazajnd
tag
válasz
pmonitor #17228 üzenetére
Nem szükséges semmit építened, de ne is rombolj cél nélkül.
Egyik hozzászólás sem doktori disszertáció, természetesen bele lehet kötni, ha nagyon szeretnél.
Állításod szerint nincs igényed a fórumozásra, amennyiben ez igaz, nyugodtan minimalizáld a részvételt.
"Nincs feltűnési viszketegségem" -
pmonitor
aktív tag
válasz
sztanozs #17222 üzenetére
A sok pénzt a sok pénz alatt értettem.
A "határ a csillagos ég" alatt pedig a hivatalos végzettséget(és utána a betöltött munkakört).
>valószínüleg azért nem vagy programozó, mert a mások által feltett kérdéseket sem tudod megérteni és/vagy azokat megválaszolni
Kérlek, tekintsd meg az itteni megoldásaimat. Szerinted ennyit meg tudtam volna oldani, ha a "mások által feltett kérdéseket sem tudnám megérteni és/vagy azokat megválaszolni"? Ezt tényleg komolyan mondod(illetve írod)?
>Folyamatosan ömlik belőled a sértődöttség, és nem tudsz másról beszélni, mint, hogy kitöröltek ezt, vagy xyz nem ért semmihez, vagy hogy most valakit rajtakaptál valami inkonzisztencián.
Sajnos ez nagy vonalakban igaz. De úgy gondolom, hogy nem ok nélkül. Pl. ha valaki konzisztens, őt nem tudnám rajta kapni az inkonzisztencián. Ha nem törölnének ki mást, csak az erősen trágár szavakat/kifejezéseket tartalmazó hozzászólásokat, akkor nem írnám, hogy ezt, vagy azt kitöröltek, stb...
>Jó volna, ha belátnád, hogy itt nem vagy szívesen látott személy, mert:.......
Nem is akarom, hogy szívesen látott személy legyek. Én nem közétek tartozom, és ezt sohasem tagadtam le. De nem is akarok közétek tartozni, mert túl sok embert vertek át a palánkon. Azt ugyan nem értem, hogy mit értesz az alatt, hogy sírok, de milyen közösséget is kellene "építenem"? Egy virtuális, nevesincs nick-ek közösségét/gyülekezetét? Na meg hogyan?
>Nyugodtan rendezkedj be a prog.hu-n
Onnan rúgott ki az újságíró Sting, de nem is bánom. Sőt, azt bánom, hogy valaha is regisztráltam oda. Hasonló a véleményem erről a fórumról is. Na meg a stackoverflow-ról is. Mindenhol csak a rizsa. Ennek a topiknak is "Programozás topic" a címe, és inkább olyan "szoftverfejlesztési egyveleg(rizsa)" az egész. Programozás szinte semmi. Húúú, még sok mindenről tudnék írni, de inkább nem. Aki többet szeretne tudni rólam, Ő legyen szíves felkeresni a webhelyem(bár sajnos ott is csak a töredéke van annak, amennyit szeretném hogy lenne). A lényeg az, hogy a prog.hu-ra nem megyek vissza a fentebb említett okok miatt. Itt meg addig írom le a véleményem, amíg ki nem rúgnak/rúgtok ezért. Bár igazából sztem. okot nem adok rá. Sőt, ha megteszed, hogy visszanézed, akkor láthatod, hogy kb. 2 hónapig nem írtam. Így is el voltam én is, ti is. Sok minden nem változott, mert 99%-ban úgyis csak rizsa megy(velem, vagy nélkülem, mind1). Szóval igazából nélkületek is meglennék. Nincs feltűnési viszketegségem. A prog.hu-ról 2013 végén rúgtak ki, ide meg 1 vagy 2 éve regisztráltam. A kettő közötti időben is el voltam fórumozás nélkül is.
-
coco2
őstag
válasz
stellaz #17224 üzenetére
A gyerekeknek temérdek sok a fölös energiájuk, amit valamire használniuk kell. Fiatalon még alkalmazkodnak. Eldöntheted, szerinted mivel foglalkozzanak.
Ha eltiltod a képernyőtől, és fizikai tevékenységet preferálsz, később inkább sportoló lesz belőle, mint programozó.
Ha programozót nevelnél, nem fizikai, hanem szellemi kitartásra célszerűbb nevelni, és akkor bizony jobban teszed, ha hagyod képernyő függőnek lenni. Amit te képernyő függésnek hívsz, az az absztrakt tanulás fejlesztéséhez szükséges "rossz". A kreatívabb csemeték túlélik a képernyő függést, a többiek tényleg elkallódnak.
Lévén a társadalomban erős verseny van, akkor jár legjobban egy gyerek, ha célzottan specializálódni tud egy életvitelre, aminek a hátulütőit a szülei meg tudják neki tanítani jó előre - és nem a saját tévedéseiből kell majd tanulnia.
Félre ne értsd, te vagy a szülő, nem dolgom beleszólni, mire szánod a csemetét. Épp csak egy tévedésedre rámutatni gondoltam.
-
stellaz
veterán
Ezt most nem igazán értem. Arra gondolsz, hogy nem programozni, hanem csak játszani akar?
Én folyamatosan gátat akarok szabni a képernyő előtt töltött időnek. Kerbált szoktuk együtt játszani, illetve a Scracth még amiért teljesn odavan, minden nap balhé van belőle, hogy mennyit használhatja. Néha látom, hogy az ott lévő játékokkal játszik (azt nem is nagyon szerettem), de többnyire inkább alkot tutoriálok alapján, meg most már magától is. Telefonon is csak Duolingo mehet, mint játék. -
sztanozs
veterán
válasz
pmonitor #17221 üzenetére
Az, hogy szerinted "a határ a csillagos ég", az milyen kérdésre válasz?
Mert arra biztos nem, hogy "Szerintetek érdemes lenne valami logischool vagy hasonló programozós helyre elvinni, vagy teljesen elég, ha otthon scrathcel és tutorialokból tanul önszorgalomból?"Így belegondolva, valószínüleg azért nem vagy programozó, mert a mások által feltett kérdéseket sem tudod megérteni és/vagy azokat megválaszolni - márpedig így tényleg elég nehéz programozni (és főleg ebből megélni).
Folyamatosan ömlik belőled a sértődöttség, és nem tudsz másról beszélni, mint, hogy kitöröltek ezt, vagy xyz nem ért semmihez, vagy hogy most valakit rajtakaptál valami inkonzisztencián. Jó volna, ha belátnád, hogy itt nem vagy szívesen látott személy, mert:
1. magadat alázod;
2. (majdnem) mindenkit fikázol;
3. folyamatosan sírsz, ahelyett, hogy a közösséget építenéd.Nyugodtan rendezkedj be a prog.hu-n, mindenkinek jobb lesz így.
-
pmonitor
aktív tag
válasz
dabadab #17219 üzenetére
>nem megy
Lehet, hogy igazad van. Te, mint rizsázó, lehet, hogy jobban tudod...
Hasonlítsd össze ezt a hozzászólásod, és az itt lévő elfogadott megoldást! Te csak rizsázol/dumálsz/szövegelsz a dijkstra algoritmusról, míg a másik nick egy példán mutatja be a gyakorlati alkalmazását. Melyikőtöknek milyen a hozzáállása? Ki is rizsázik? Bővebben a webhelyemen írtam erről. Nem linkelem be, azt az írásom, mert úgyis törölnék. De meg tudja akárki nézni(te is, ha egy kicsit is kíváncsi vagy rá), hogy miről beszélek(illetve írok). Te a nyomába sem érhetsz annak a nick-nek!A másik meg az, hogy 5 percen belül válaszoltál. Nem tudom, ti folyamatosan a gép előtt ültök állandóan frissítgetve? Munkaidőben! Mikor én(vagy valaki más) kérdez, akkor meg órákig, napokig nincs válaszotok. És azután is csak esetleg rizsa.
sztanozs: Csak a kérdezőnek válaszoltam. Nem kérdeztem semmit.
-
pmonitor
aktív tag
válasz
stellaz #17213 üzenetére
Bár én nem vagyok programozó/szoftverfejlesztő/informatikus, de ha Nektek(szülőknek) van sok pénzetek, valamint a gyermeketeknek egészsége, tehetsége és érdeklődése a téma iránt, akkor sztem. a határ a csillagos ég!
A rizsázás nekem is megy ám(ha akarom), mintha programozó lennék! Ehhez nem kell egyetem!
-
coco2
őstag
-
martonx
veterán
válasz
pmonitor #17214 üzenetére
Szövegértés, szövegértés
Én következetesen lekicsinylettem a szerepét, ettől függetlenül, ahogy abban a hsz-emben is elismertem, hogy vannak akik ennek az optimalizálásával foglalkoznak, és azt is elismertem, hogy van hova gyorsítani.
Mutasd meg hol írtam, hogy szerintem ez tényleg probléma, és egyébként tényleg szükség van az optimalizálására -
pmonitor
aktív tag
válasz
martonx #17202 üzenetére
>ahol ha értetted megint nem az itoa volt lassú
Ebben a hsz-edben még nem kicsinyítetted le az atoi szerepét. Viszont ahogy optimalizáltam, egyből lekicsinyítetted az atoi-t. Ugye milyen konzekvens vagy?
-
sztanozs
veterán
válasz
stellaz #17194 üzenetére
Logiscoolban ScoolCode-ban programoznak, ami egy kicsit átszabott Scracth, szóval ha az megy, akkor ott kaphat kicsit szervezettebb keretek között némi oktatást. Érdemes kipróbálni, legfeljebb ha nem jön be (vagy már túllépett rajta), akkor kicsit komolyabban kell vele foglalkozni.
-
coco2
őstag
válasz
dabadab #17204 üzenetére
Nem Dél-Koreában vagyunk, hogy 62 órányi folyamatos - anfetaminnal megtámogatott - raidelés után a kiszáradásba belehaljunk. Csak privát vélemény ugyan, de azoknak a népeknek szerintem nincs ki mind a négy kerekük.
A wow kezdetben arról szól, mint egy szöveges játékban a küldetések. El kell olvasnod a dolgokat, és megértened. Vagy csak megfigyelned, mit csinálnak körülötted a többiek, és haladni az áradattal. Aztán amikor beszélni is akarsz velük valahogy, legalább a játékbeli igényeidről, akkor elkezded megkeresni a módját, hogy lefordíts ezt-azt.
-
pmonitor
aktív tag
>az értelmetlen sebesség optimalizálás felesleges. Egy weboldal betöltése nem ez a kategória.
Ebben a hozzászólásodban meg ezt írtad:
>kliens oldalon tök mindegy, hogy 0.1 mp vagy 1 mp, ezért is felesleges agyonoptimalizáni bármit.
Eldönthetnéd, hogy akkor most mi is a helyzet kliens oldalon. Egyébként sztem. az első idézet a helytálló. Tehát hogy "Egy weboldal betöltése nem ez a kategória.". Éppen ezért sztem az lenne a megoldás, hogy az illetékes programozók "agyonoptimalizálnák" pl. a javascriptet(is).
De nem szeretnék túl sok rizsát itt. Majd a webhelyemen készítek egy "Ellentmondások a fórumozó programozóktól" című részt(Ha lesz rá időm).
-
dabadab
titán
Szerintem senki sem replikálja a DB-t kliensoldalon, az tisztán szerveroldali cucc (már csak a szinkronizációs problémák miatt is, de a jogosultságok kezelése, adatforgalom meg hasonló tényezők is emellett szólnak), a kliens meg tényleg csak azt kapja meg, amit meg kell kapnia (az update-ek mehetnek websockettel, long pollinggal, server sent eventekkel) és csak azt küldi vissza, amit változott.
(Szerveroldalon meg nyers SQL-ezés helyett inkább ORM-ek vannak, bár persze van olyan kis feladat, aminél nem érdemes vessződni vele.) -
martonx
veterán
válasz
pmonitor #17199 üzenetére
Nem.
Azt magyarázzuk, hogy probléma függő, hogy számít-e a sebesség. Nagyon sokszor nem számít. Az a fajta sebesség optimalizáció, amin te szoktál lovagolni, még annyiszor se számít. Amúgy meg WebAssembly-ről beszéltem, ahol ha értetted megint nem az itoa volt lassú :D
WebAssembly-t kérdezték leírtam mik a hátrányai, sőt azt is, hogy ezek mikor igazán hátrányok. Nyilván csomó esetben meg nem számítanak.
Azaz webshopos, Seo-ra kihegyezett oldalakat öngyilkosság WebAssembly-vel csinálni, mert Google pagespeed lepontoz a futtató környezet betöltése miatt. Miközben kismillió eset van, amire ettől még tök jó a WebAssembly (webes játékok, 3d-s webes grafika, admin screenek stb...).
Így már érthető? -
coco2
őstag
válasz
martonx #17197 üzenetére
Én meg nem csak frontendről beszélek, hanem komplett alkalmazás szintű modulokról, amik valamilyen default design-al nagyon kevés sornyi programmal életre kelthető. Például vannak db táblák szerver oldalon. Azokból gyártani egy minor replika ábrázolást kliens oldalra, és a felhasználói akciókat automatán vezetni vissza és érvényesíteni szerver oldalon. Mindehhez valamilyen lap gyártó loop halom sok beépített aszinkron szerver kommunikációval elengedhetetlen. Persze összerakom kézileg mezítlábas környezetben bármilyen csillivillin, nem félek én attól se, csak hát az idő pénz.
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Sok memóriát spórol a neurális textúratömörítés
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Samsung Galaxy Buds3 Pro - szárat eresztettek a babok
- Eredeti játékok OFF topik
- Vicces képek
- Magisk
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- TP-LINK routerek
- Elektromos cigaretta 🔞
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- További aktív témák...
- Eladó szép állapotban levő Apple iPhone 8 Plus 64GB / 12 hónap jótállás
- Telefon felváráslás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- AKCIÓ! MSI Z370 i5 9500 16GB DDR4 512GB SSD RX6600 8GB Cooler Master MB510L Chieftec 500W
- Bomba Ár! Dell Latitude 3190 - Intel N4120 I 4GB I 128GB SSD I 11,6" HD I Cam I W11 I Garancia!
- Új és régi konzolok Okosítása/Softmodoloása, és Szoftveres szintű javítása - RÉSZLETEK A LEÍRÁSBAN
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest