Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) liszi70


liszi70
nagyúr

SONY RDR-HX520 hdd-s íróval szeretne VHS-t digitalizálni egy ismerősöm, de ha jól látom ennek nincs digit kimenete, szóval nem jut előrébb, ha a belső HDD-re kerül az anyag. Viszont: a sony-nál a hdd-re írt anyag le van kódolva? Szóval ha kiveszi a hdd-t, akkor lehetséges átmásolni PC-re, vagy kódolt, mint pl. a pioneer-nál? (Tudom, hogy a kódolás feloldható IsoBuster programmal, de szerintem ez már túlmutat az ismerősöm kompetenciáján. :))

[ Szerkesztve ]

(#1202) garga01 válasza liszi70 (#1201) üzenetére


garga01
senior tag

99% kódolva van, minden író kódol vagy saját filerendszert használ.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1203) liszi70 válasza garga01 (#1202) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi!

"minden író kódol"

Ebben nem voltam biztos, pontosabban úgy hallottam, hogy nem mindegyik. Ezért tettem fel a kérdést. :)

(#1204) Aureal


Aureal
senior tag

Régi kérdés:
A forrás jel minősége szempontjából szerintetek amúgy scarton vagy s-videon volt érdemes kijönni vhs eszközből?
Elvileg voltak közvetlen s-video kimenetes készülékek is, de ugyanúgy a scartra is léteztek fordító adapterek s-video, rca kompozit és audio csatlakozással. Tehát a scartból közvetlenül is lehozható volt az s-video. De akkor ez a fogadó készülék feldolgozó részeinél volt mérvadó, hogy jobb vagy csak átlagosabb video jelet kaptunk?

Itt találtam egy összehasonlítást, de hogy a scart “finomabb részleteket” adott volna, ill az s-video “pixelesebb képet” produkált volna, hát ez kissé nehezen hihető. :F
Táblázat az oldal közepén >> https://finddiffer.com/scart-or-s-video/

(#1205) cocka válasza liszi70 (#1201) üzenetére


cocka
veterán

De van YPbPr és arról konvertálható HDMI-re ami már felvehető vagy közvetlenül az analóg forrás is felvehető. Az Avermediámon van YPbPr bemenet is.

Szóval elvileg megoldható a felvétele akkor is, ha be van kódolva.

a kódolás feloldható IsoBuster programmal,

És ez minden márkánál ilyen egyértelmű?

Én az LG-met megpróbáltam szétszedni és mind a vinyó, mind az optikai meghajtó valami speckó lapkával van összeforrasztva. Csavar is kb. 1-2 van látható és elérhető helyen ami kicsavarható. Magyarul ha mindenképp ki akarod szedni, akkor max. eltörni lehet az egészet, de akkor vélhetően soha többet nem fogok rá felvenni semmit. De még az is lehet, hogy a szoftver is behal tőle. Szóval egyes márkáknál már a szétszedés sem olyan straightforward, mint amilyennek tűnik.

(#1206) cocka válasza Aureal (#1204) üzenetére


cocka
veterán

Az én DVD-VHS kombó lejátszómon van S-video kimenet, de csak DVD lejátszáshoz érhető el. :D

(#1207) liszi70 válasza cocka (#1205) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi!

"De van YPbPr és arról konvertálható HDMI-re"

És a hang? Mondjuk van rajta digit out, de akkor ez több menetes móka. Neked milyen avermedia-d van?

"IsoBuster.... És ez minden márkánál ilyen egyértelmű?"

Nem tudom. Most azt olvastam, hogy nem tudja mindegyiket dekódolni, csak egyes típusokat. De fogalmam sincs, hogy a szóban forgó Sony-t ismeri-e. Ezt hol lehet lecsekkolni?

"Szóval egyes márkáknál már a szétszedés sem olyan straightforward, mint amilyennek tűnik."

Elhiszem, de lehet, hogy egyszerű. Az én pio-mat pl. tök könnyű volt szétszedni, és összerakni is. Kivettem belőle a hdd-t, rátettem gépre, de sajnos az kódolt. :)

(#1208) Aureal válasza liszi70 (#1207) üzenetére


Aureal
senior tag

Az én pio-mat pl. tök könnyű volt szétszedni, és összerakni is. Kivettem belőle a hdd-t, rátettem gépre, de sajnos az kódolt.

Én Samsung hdd-st recordert használtam. Szabvány sata hdd volt benne. Gépre rádugtam és linux alól sima mpeg2 fájlok szintjén láttam, másolhattam a tartalmát. Nekem semmi iso mókoló nem kellett hozzá. :K

(Egy Panasonicot meg most vittek el épp 7000-ért a jófogon. [link] Annyit még az is megért 250-es hdd-vel… Haver pont jól járt volna vele, hogy hdmi-s volt.)

[ Szerkesztve ]

(#1209) garga01 válasza liszi70 (#1207) üzenetére


garga01
senior tag

Ezt hol lehet lecsekkolni?
Az Isobuster weblapján fent vannak a kompatibilis modellek: [link]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1210) garga01 válasza Aureal (#1204) üzenetére


garga01
senior tag

Hülyeség ez az összehasonlítgatás. A scart egy csatlakozó fajta és nem video jel. Scarton mehet kompozit, RGB, S-video vagy akár komponens jel is csak tudnia kell mind a 2 eszköznek.
Lehet egy S-video kábel is sz.r, ugyanúgy mint egy scart. De ha már van vmin scart célszerű azt használni, mivel a video jelen kívül a hangot is átviszi. Persze jó minőségű kábel kell, pl. [link], [link]
A lényeg, ha egy S-VHS videóról beszélünk, ugyanaz az S-video jelet adja ki scarton és az S-video csatlakozón is (max a scarton be kell állítani, hogy azt küldje) és tök egyforma a kettő. A kábelen mehet el a minőség.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1211) Aureal válasza garga01 (#1210) üzenetére


Aureal
senior tag

Nem s-vhsről beszélek, sima vhs-ről.
A kérdés az volt, hogy ha scart kimenetből fordítóval is kihozható volt az s-video jel (ha nincs közvetlenül is akár ilyen kimenete a berendezésnek), akkor miért jobb/rosszabb a minősége a scarttal szemben, amit a fenti linken lehet olvasni pl.? :F

(#1212) garga01 válasza Aureal (#1211) üzenetére


garga01
senior tag

Ha nem S-VHS a videó, nem lesz S-video jeled fordítóval sem.
Ezek az átalakítók arra jók, hogy S-video -> kompozit irányba állítsanak elő jelet. Fordítva nem megy. Szóval úgy meg végképp felesleges a hasonlítgatás.

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1213) cocka válasza liszi70 (#1207) üzenetére


cocka
veterán

És a hang?

Erre írtam ezt:
vagy közvetlenül az analóg forrás is felvehető.

Ami azt jelenti, hogy YPbPr bemenet értelemszerűen (legalábbis számomra) mindig hanggal együtt értendő, mivel én olyan eszközt még nem láttam, ami támogatja az YPbPr-t és ne lenne rajta a hanghoz stereo RCA kimenet vagy bemenet.

Azaz egyszerűen a DVD felvevő YPbPr kimenetét az RCA audiojával együtt rákötöm az Avermedia YPbPr és RCA bemeneteire.

Gyengébbek kedvéért minden YPbPr-t támogató eszközön van: zöld-kék-piros videó és fehér-piros audio RCA hüvely.

Egyébként az YPbPr -> HDMI konverterdoboznál ugyanez a helyzet. 5 lyuk a fenti színek szerint és egy HDMI female port.

(#1214) cocka válasza Aureal (#1208) üzenetére


cocka
veterán

Én Samsung hdd-st recordert használtam. Szabvány sata hdd volt benne

Én nem tudtam megállapítani az LG-nél, hogy milyen port az, mert bár az optikai meghajtónál könnyebben látható mi hogy van, de ott is valami IC panel van előtte, ami nagyon úgy tűnik, hogy része a cuccnak. Tehát ránézésre nem IDE és nem SATA. SCSI meg bármilyen változatban nyilván drágább lett volna.

Tehát ez az öröm (= nem nyúlok hozzá) vagy töröm kategória.

(#1215) Aureal válasza cocka (#1214) üzenetére


Aureal
senior tag

Ezt régebben írtad emléxem.
Hát a Samu az meg mezeibb. 1 csavarhúzó és oda vitted a hddt ahova akartad. Majd megkérdem un.tesóm megvan-e még náluk és lövök képet esetleg (ha érdekel itt vkit).

[ Szerkesztve ]

(#1216) cocka válasza Aureal (#1215) üzenetére


cocka
veterán

Gondoltam annyira nem leszek amatőr, hogy natúr világítás mellett csinálom, mert úgy se látnék semmit, de erős fényű zseblámpával se látok sokkal többet, aminek akkora fényköre van, hogy a fél szobát beteríti. :DD

És nem. De majd rákeresek, hátha van neten disassembly videó.

(#1217) liszi70 válasza Aureal (#1208) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Én Samsung hdd-st recordert használtam. Szabvány sata hdd volt benne. Gépre rádugtam és linux alól sima mpeg2 fájlok szintjén láttam, másolhattam a tartalmát. Nekem semmi iso mókoló nem kellett hozzá. :K"

Igen, tudom, privátban beszéltük annak idején. :) A te samsungod az egyik üdítő kivétel, ami nem kódolja le a felvett anyagot. Ebből is kindulva kérdeztem meg, hogy vajon a sony lekódolja-e. Lehet, hogy a többség kódol, vagy saját fájlrendszert használ, de ha vannak kivételek, akkor van esély arra, hogy esetleg az a Sony sem kódol.

[ Szerkesztve ]

(#1218) liszi70 válasza garga01 (#1209) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi!

"Following recorders appear to encrypt the Video
Unfortunately it's not all sunshine and rainbows. Despite the fact that IsoBuster is able to find the video recordings on following models, after extraction the video often appears to be encrypted. IsoBuster doesn't support decrypting purposely encrypted video. So, beware.
Sony RDR-HX / RDR-HXD models: 510, 520, 525, 710, 715, 717, 720, 722, 725, 727, 730, 820, 825, 900, 910, 919, 920, 925, 1000, 1010, 1020, 1025If you have encountered other models that also encrypt the data, IsoBuster supported or not, do let us know so that we can complete this list."

:O

(#1219) liszi70 válasza cocka (#1213) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ja, persze, hang OK. :B
Neked milyen avermedia-d van? Vagy melyiket javaslod YPbPr-ről digizéshez?

[ Szerkesztve ]

(#1220) cocka válasza liszi70 (#1219) üzenetére


cocka
veterán

Avermedia C285. Van rajta YPbPr és HDMI bemenet is. Tehát kb. bármilyen DVD felvevőről tudsz átjátszani. De a képet megjeleníteni csak HDMI-n keresztül tudja.

Azt hiszem úgy van, hogy mivel a DVD felvevőknél nem nagyon volt soha 720p, ezért még az YPbPr - HDMI konverter is csak 576p 50-et nyom a HDMI portján.

(#1221) liszi70 válasza cocka (#1220) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi!
"az YPbPr - HDMI konverter is csak 576p 50-et nyom a HDMI portján"
Ez a szükséges és elégséges felbontás, nem is kell több. :)

(#1222) cocka válasza liszi70 (#1221) üzenetére


cocka
veterán

Amúgy meg a gagyibb digitalizálóknál az szokott lenni a probléma, hogy 25/50 fpst nem is támogat és akkor vibrál a kép. Vagy ugyan ráírják, hogy PAL és NTSC támogatás van hozzá, csak MESECAM nem. A felvételeknek legalább a fele meg MESECAM-ban készült. Ilyenkor jönnek a kizöldült, kililult felvételek.

[ Szerkesztve ]

(#1223) madrac válasza liszi70 (#1201) üzenetére


madrac
őstag

Panasonic asztalik is titkosítanak, de találtam rá annak idején valami régi, talán pythonos programot ami kitudta szedni a HDD-ről készített lemez képfájlból a videó állományokat.
A lényeg a lényeg, hogy macerás az egész. Én inkább vettem egy USB-s DVD meghajtót PC-hez és kiírtam hagyományos DVD lemezekre a videókat ahonnan már át lehet tenni PC-re az mpeg2 videókat, ezért tök baromságnak tartom a gyártók egész titkosítási hülyeségeit.

(#1224) qnadam válasza Gyok2 (#1189) üzenetére


qnadam
veterán

passz. a vhs alapvető problémája, hogy szar minőségű jel jön belőle (ez nem egyenlő a képminőséggel), és ezt a mostani eszközök nem kezelik jól, mert nem erre vannak kitalálva. ezért digitalizálok dv kamerával, ezen segít a tbc a lejátszóban, és ezen segíthet, ha pl átfűzöd a képet egy dvd felvevőn, ami a képen nem javít, de legalább nem lesznek eldobott kockák szalaghibáknál sem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1225) qnadam válasza cocka (#1220) üzenetére


qnadam
veterán

nincs is jobb, mint a vhs analóg kompozit jelét mpeg2-be digitalizálni, azt analóg komponenssé alakítani, majd azt újra digitalizálni, és ezt megint letömöríteni valamivel.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1226) cocka válasza qnadam (#1225) üzenetére


cocka
veterán

Ha jól emlékszem a VHS most nem is volt a képletben, csak az, hogy a DVD felvevő HDD-re mentett anyagát hogyan lehet kinyerni.

mpeg2-be digitalizálni, azt analóg komponenssé alakítani,

Ez is a DVD felvevők többségének hibája. Most tehet arról bárki, hogy a DVD felvevők többségén nincs HDMI port, így jobb híján csak YPbPr-en mehet ki a cucc miután a HDD-jére rögzítve lett?

Ha csak simán felvettél valami analóg adást koaxról és rajta van a HDD-n ott máris történt egy analóg-digitális konverzió. Ha azt csak lejátszod már akkor is digitális jelet analógra alakít.

(#1227) qnadam válasza cocka (#1226) üzenetére


qnadam
veterán

a felvevők leginkább jogi okokból nem küldik ki a képet digitálisan, nem lenne nagy dolog rátenni egy hálózati csatlakozást. egyébként ki lehet vinni, lemezre írva. ez van, digitalizálásra ezek csak kényelmetlenül alkalmasak, ha nem lemez a cél.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1228) Aureal válasza liszi70 (#1217) üzenetére


Aureal
senior tag

A te samsungod az egyik üdítő kivétel, ami nem kódolja le a felvett anyagot.

A harddisk közvetlen fájlstruktúrája linux terminálból:


ST3160310CS: 160 GB Volume
(Samsung HR773 dvd recorder)
.

├── AUDIO
├── DIVX
├── IMPORT
│ ├── AUDIO
│ ├── DIVX
│ └── PHOTO
├── PHOTO
└── VIDEO
├── CLIP
│ ├── AA
│ │ ├── CLIP0.MPG
│ │ ├── CLIP0.MPG
│ │ ├── CLIP1.MPG
│ │ ├── CLIP1.MPG
│ │ ├── CLIP1.MPG
│ │ ├── CLIP1.MPG
│ │ ├── CLIP2.MPG
│ │ ├── CLIP3.MPG
│ │ └── CLIP3.MPG
│ ├── AB
│ ├── AC
│ ├── AD
│ ├── AE
│ ├── AF
│ ├── AG
│ ├── AH
│ ├── AI
│ └── AJ
├── CREF
│ ├── AA
│ ├── AB
│ ├── AC
│ ├── AD
│ ├── AE
│ ├── AF
│ ├── AG
│ ├── AH
│ ├── AI
│ └── AJ
├── ERROR.LOG
├── INFO
│ ├── AA
│ │ ├── CLIP0.IFO
│ │ ├── CLIP1.IFO
│ │ ├── CLIP2.IFO
│ │ └── CLIP3.IFO
│ ├── AB
│ ├── AC
│ ├── AD
│ ├── AE
│ ├── AF
│ ├── AG
│ ├── AH
│ ├── AI
│ └── AJ
├── LIST
│ ├── AA
│ ├── AB
│ ├── AC
│ ├── AD
│ ├── AE
│ ├── AF
│ ├── AG
│ ├── AH
│ ├── AI
│ └── AJ
├── RECLISTBAK.DAT
├── RECLIST.DAT
└── TMAP
├── AA
│ ├── CLIP0.MAP
│ ├── CLIP1.MAP
│ ├── CLIP2.MAP
│ └── CLIP3.MAP
├── AB
├── AC
├── AD
├── AE
├── AF
├── AG
├── AH
├── AI
└── AJ

63 directories, 21 files

(#1229) Gyok2 válasza qnadam (#1224) üzenetére


Gyok2
aktív tag

OK, köszi.

Tiszta Windows rendes ház

(#1230) SF96


SF96
friss újonc

Sziasztok!

Laikusként azt szeretném megkérdezni, hogy ha VHS-kazetták anyagát szeretném otthoni körülmények között jó minőségben digitalizálni, mire van szükségem?
Az elmélet mellett gyakorlati javaslatokat is szeretnék kérni, online webshop-okat nézegettem, de nem tudom, mi a különbség egy 5 ezer és egy 25 ezer forintos eszköz között. Tudnátok segíteni, tanácsot adni?

Köszönöm szépen előre is!

(#1231) hajospeti


hajospeti
tag

Sziasztok!

Az itt olvasottak alapján vettem egy DVD felvevőt, abban a hiszemben hogy az ISOBUSTER program segítségével ki tudom menteni a HHD-ről... a gond az, hogy látja a fájlokat amik rajta vannak, de a kiolvasásához regisztrálni kéne majd 30.rugóért... esetleg tudtok ajánlani másik progit vagy egyéb megoldást?

(#1232) djnice válasza hajospeti (#1231) üzenetére


djnice
veterán

Nézz körül rutracker-en.

(#1233) hajospeti válasza djnice (#1232) üzenetére


hajospeti
tag

köszi

(#1234) nyunyinga


nyunyinga
csendes tag

Sziasztok!
Én nem digitalizáni szeretnék, csak VHS-t nézni. Scart RCA apa a videólejátszóba dugva, ahhoz van csatlakoztatva egy Easycap USB videodigitalizáló és ezt dugtam be a gépbe, amelyen Win 10-van. Ennek driver-ét feltelepítettem és OB Studio 30.0.2 programot is. Amikor még nem volt hang volt kép normálisan, aztán sikerült hangot is beállítani, de akkor meg a kép alsó része felülre került, a felső része pedig lentre. Szóval a kép elcsúszott valamiért. Ha visszaállítom az előző beállítást (hogy hang ne legyen) a probléma továbbra is fennáll. Mi lehet a baj?

(#1235) garga01 válasza nyunyinga (#1234) üzenetére


garga01
senior tag

Ezek az Easycap és klónjai nagyon silány minőséget képviselnek. Ha nem túl jó jelet produkál a kazetta és/vagy lejátszó gondok lesznek. Leginkább TBC-s lejátszó javasolt ehhez, vagy FireWire kimenetes kamera ami tud AV-n jelet fogadni.
Ha csak nézni akarod, kösd rá egy tv-re amin van scart vagy rca bement, még akkor lehet jobb eredményt érsz el. Mi a videó pontos típsua?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1236) cocka válasza nyunyinga (#1234) üzenetére


cocka
veterán

Hát van ilyen is, de jó drága:

[link]

(#1237) garga01 válasza cocka (#1236) üzenetére


garga01
senior tag

Ennyiért egy HDMI kimenetű DVD-felvevőt érdemes inkább használtan venni, pl. Panasonic, Pioneer-t érdemes, jól kezelik a VHS hibáit.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1238) cocka válasza garga01 (#1237) üzenetére


cocka
veterán

Helyhiány esetén nem valami jó opció. Meg aztán ahogy néztem, az emberek nem szívesen postázgatnak DVD felvevőket. Érthető okokból. Nyilván ez a cucc akkor érdekes, ha nincs SCART a TV-n.

A képet viszont össze kell "húzatni" a TV-vel 4:3-ra.

(#1239) garga01 válasza cocka (#1238) üzenetére


garga01
senior tag

Részletkérdés, persze van aki nem postázza. De én vettem már 2-őt, persze az eladó is partner kell legyen benne. Alaposan becsomagolta, egyiknél megvolt az eredeti hungarocell-doboz. Nem tudom a menüket, de a Pananánál állítható a képarány.
Ez csak alternatíva a kis konverter helyett, minőségben biztosan jobb. De mindenki azt vesz, amit akar és tud, elfér, stb..

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.