- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Gurulunk, WAZE?!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- eBay-es kütyük kis pénzért
- weiss: Pant* rant
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
-
LOGOUT
Új hozzászólás Aktív témák
-
coco2
őstag
válasz
dzsampi #18898 üzenetére
Jó ideje hagytam a fenébe az alma platformot, mert nyugodtabb az élet másutt. Ha almára mész, kelleni fog neked alma eszköz (macbook vagy valami), fejlesztői licence (tanulni ingyenes, ha publikálni is akarsz, az 100 usd per év), és telepíteni x-code-ot. A nyelv pedig régebben objective-c volt, újabban páran a swift-re esküsznek, de az obj-c még mindig pályán van, és nem úgy tűnik, hogy tényleg távozna any time soon.
Kezdd el az olvasást mondjuk itt, és haladj.
-
dabadab
titán
válasz
dzsampi #18898 üzenetére
Ha ilyen mobilos dolog kell, akkor szerintem a nativescript jó alap, azon belül is (teljesen vakon, mert így még nem használtam) a Nativescript + Svelte párosát ajánlanám.
Kezdésnek tömény lesz, mert hirtelen egy csomó dologgal meg kell ismerkedned a konkrét Javascripten kívül is (a mögöttes infrastuktúra működése, gui framework, ilyenek), de a webes felületek azért jó startot adnak, a nativescript live demo-jával kb. egy percen belül ott futhat a telefonodon a példaalkalmazás, aminek aztán előben írhatod a kódját.
-
dzsampi
tag
Sziasztok!
Az ELTE IK-n végeztem korábban, viszont nem programozással folytattam az életemet.
Most arra a következtetésre jutottam, hogy a legjobb megoldás az lenne a munkát tekintve, ha fejlesztenék egy alkalmazást esténként a jelenlegi állásom mellett.Ami az alkalmazást illeti, iOS rendszerre (iPhone) szeretném fejleszteni.
Nagy vonalakban egy login felületből és belépést követően információkat tartalmazó oldalkból állna. Nagyjából csak képek és szöveg lenne az alkalmazásba. Leginkább egy tájékoztató alkalmazás lenne.
Sajnos nem vagyok tisztába a mostani trendekkel, ezért szeretnék kérni tőletek segítséget.
Milyen nyelvben tudnám a legkönnyebben, leghatékonyabban megírni? Mit kell tudnom? Mi az ami felé induljak? Milyen segítségeket tudok igénybe venni?
Nyilván a fejlesztés tanulásként is szolgálna.Köszönöm szépen!
-
Gymnova81
tag
Sziasztok!
Elnézést ha rossz helyen keresgélek válaszok után, de remélem itt is kapok segítséget.
Az a lényeg, hogy szeretnék programozást tanulni, és elsősorban blokklánc fejlesztéssel/programozással szeretnék majd foglalkozni. Amit elsősorban tudni kell rólam. Full kezdő vagyok programozás téren, valamit próbálkoztam autodidakta módon a HTML/CSS-el és elég jól kezdett is menni, de aztán az abbamaradt, egyrészt azért is mert sokat olvastam arról hogy webprogramozókból Dunát lehet rekeszteni, másodsorban pedig nem igazán találok itthon erre (blokkláncfejlesztés) oktatást, ami arra enged következtetni, hogy még mindig gyerekcipőben jár (itthon) a dolog. Lehet én tévedek...
Próbáltam utána járni magyar oldalakon milyen programozási nyelvet kellene tanulnom hozzá, de semmi hasznosat nem találtam, a külföldi oldalak pedig a Python-t és a Solidity-t ajánlották. Nem tudom ezek között mi a külömbség, illetve Ti mit ajánlanátok?
Ha másik topic-ban kell erre a választ megtalálnom megteszitek hogy iránymutatást adtok merre tegyen fel ezt a kérdést?
Előre is köszi a válaszokat! -
coco2
őstag
Hmm, oké, szóval a telefontársaságoknak nem ártana bevezetnie egy felhasználói tájékoztatót, miszerint a felhasználó hozzájárulását kérik egy támdható kényelmi szolgáltatás nyújtásához, amihez ha a felhasználó nem járul hozzá az aláírásával, akkor nem nyújtanak olyat, és emberünknek személyesen kell bemennie az ügyfélszolgálatra személyi igazolvánnyal meg olyasmi.
Vajon azt a telefontársaságok még mindig nem tették meg? Ez a sim swap még mindig aktuális? A tanulmány óta eltelt 3 év.
-
dabadab
titán
Nekem egyelőre azzal van gondom, hogy ez jelenleg össze van kötve egy közösségimédiás profillal, amit tulajdonképpen bármikor, érdemli indoklás nélkül (mondjuk ha lenne, az se sokat segítene) letilthatnak és akkor ugrott a kapcsolt bejelentkezés is.
Meg mondjuk a userek talán jobban vigyáznak a banki jelszavukra, mint a mindenhol használt facebookos ID-jükre, amivel kapcsolatban folyamatosan megy a "feltörték a facebookomat" jajgatás (fenéket törték fel, ott hagytad a telefonod kilockolatlanul).
-
válasz
fatal` #18892 üzenetére
Én ezt úgy képzelem el, mint ahogy mindenhol máshol is: lehet választani FB, Google, Apple, akármi közül, de nincs saját auth. a rendszerben. Alig várom, hogy többen meglépjék ezt, mert a tököm kivan a mindenhol saját auth, saját password policyvel.
A kérdés nem hipotetikus, ugyanis éppen szívunk egy saját SSO-val (amit az EMEA központ erőltet ránk), de 1+ év alatt nem sikerült használható állapotra hozniuk.
-
fatal`
titán
válasz
Vision #18891 üzenetére
Én nem vagyok ebben olyan biztos, pláne a Facebook esetén. Mondjuk nekem nem a kompromitálódás a probléma, hanem önmagában az adatkezelésük. Felőlem mindenki azt csinál, amit akar, de azonnal otthagynék egy bankot, ahol kizárólag facebook login van, még viccnek is rossz.
-
fatal`
titán
Ok, kivancsi vagyok, hogy miert nem tartanal bizonsagosnak egy 'Login with Facebook' gombot.
Nem ezt nem tartom biztonságosnak, hanem magát a facebookot. Ha a bank fejleszti a saját authentikációját és kompromitálódik, akkor kártalanít. Ha ugyanez egy 3rd party céggel történik, akkor sok sikert.
Felőlem ott lehet mint lehetőség, de teljesen feleslegesnek tartom.
-
-
coco2
őstag
>Az SMS-alapu 2FA talan a leggyengebb az osszes kozul, ezerszer beszopattak mar vele az embereket.
Köhöm, valami részletet hallhatnék erről, mert pislogok rá. Szóval itt van nálam a telefonom, küld egy sms-t, benne egy eredetileg 4 jegyű, később 6 jegyű, mostanra 8 jegyű szám, amit van 5 perce kitalálnia a pacáknak. Ellopják a telefonomat + kitalálták a jelszavamat, vagy hogyan?
Ha ki tudnak találni jelszót + el tudnak lopni telefont, ellopnak azok authentikátort is, ugyan mi tudna erősebb lenni a mezei double-step authentikálásnál?
-
coco2
őstag
válasz
VikMorroHun #18883 üzenetére
>...és ha van pár száz millió felhasználó, akik napi szinten költenek...
Jó sok "ha" és jó sok kívánság, de kapzsiságon túl semmiTencent-ék WeChat-je és a környező alkalmazásaik olyanok voltak (mostanában a botrányok kapcsán egyre kevésbé olyanok), hogy napi utazás, kaja rendelés, számlák intézése, mindent egyben megkaptál, és megbízhattál benne, hogy működőre van kitalálva a gépezet. Fb-ék meg arra számolnak, hogy talán egy kevéske % csak megbízik benne. Kajak con-artist mentalitás. Van még bárki a világon, aki szélhámosokat szeret pénzelni és 2023-ban még mindig van pénze
-
fatal`
titán
A Facebookhoz is teljesen szabvanyos TOTP van. Szerintem keversz valamit.
Nem keverek semmit, az eredeti kérdés így hangzott:
"Biztonságosnak tartanátok mondjuk egy FB bejelentkezést akár a netbankotokba?"Ennek nincs köze a TOTP-hez és részemről nem lépnék be facebook fiókkal a netbankba. Akkor se ha szabányos OpenID, semmi keresnivalója nincs ott.
A TOTP-t én kevertem hozzá, hogy a Tokent örülnék, ha kiváltanák szabványos TOTP-vel az SMS (ez szar, sok banknál már nincs is) meg a saját kódgenerálás helyett (ez meg felesleges, ha van szabványos - pl. CIB). Csak egy indokot írtam, hogy szerintem miért használnak a bankok saját szoftveres tokent. Meg az is benne lehet, hogy a hardveres tokenek meg ugyanazzal az algoritmussal (vagy ugyanazon az infrán/környezeten) működnek, azt is lehet kérni.
-
VikMorroHun
őstag
"Kérdés, hogy mi a fenét keresne a FB azon a területen?" Pénzt.
Évekkel ezelőtt próbálkoztak saját kriptovalutával (ha jól emlékszem), csak azért, hogy valamilyen módon költhessék a pénzt a felhasználóik a FB felületén. Pont azért, mert a Tencentnél sikeresen kiépítettek ilyen rendszert, és ha van pár száz millió felhasználó, akik napi szinten költenek pár dollárt akármilyen szolgáltatásra, annak egy kis százaléka is jelentős bevétel lenne. -
> Az SMS hitelesítés elég jól van kitalálva, nekem nem tetszene azt lecserélni.
Az SMS-alapu 2FA talan a leggyengebb az osszes kozul, ezerszer beszopattak mar vele az embereket.
> Kérdés, hogy mi a fenét keresne a FB azon a területen?
Nem erted. A Facebook nem megy semmilyen teruletre, a FB meg a tobbiek adnak egy szabadon hasznalhato OpenID Connect infrastrukturat, a szolgaltatok (pl. bankok) dontese, hogy azt hasznaljak autentikaciora.
-
válasz
fatal` #18878 üzenetére
A Facebookhoz is teljesen szabvanyos TOTP van. Szerintem keversz valamit.
A Facebook, Google, Microsoft, Apple, etc. mind teljesen szabvanyos OpenID Connect providerek. Ezek az OIDC providerek csinaljak az autentikaciot, es mind tamogatjak a TOTP-t, mint masodik faktor; es a platformok (Android, iOS, autentikacios appok pl. 1Password) mind fogjak tamogatni a passwordless logint is.
-
coco2
őstag
válasz
Vision #18874 üzenetére
Funny sztori a jogászok valamit félrefogalmaznak, és a FB aukción eladja a banki belépődet. Elvégre azok az adatok neki vannak üzleti célú használatra
Elsődleges bankszámlát teljes joggal tuti biztos nem adnék az FB felügyelete alá. Az SMS hitelesítés elég jól van kitalálva, nekem nem tetszene azt lecserélni.
Talán valami másodlagosat odaadnék a FB vagy bárminek. Mondjuk egy wise számlára előre oda utalt pénz erejéig költeni a webshopokban. Az okés lehet.
Kérdés, hogy mi a fenét keresne a FB azon a területen? Keleten TenCent-ék csinálnak ilyesmiket, nekik működik, de nekik fejlesztőik is vannak, nem csak trollkodó jogászaik, mint a FB-nak.
-
fatal`
titán
Tudom, hogy van, de a bankok nem használják.
A saját authja mellett gondolom az az érv, hogy azt el tudják magyarázni Manci néninek, hogy hogy kell beállítani, a Google Authenticatort meg nem.
A szabányos TOTP-t támogatom, nyugodtan elférne KeePassban vagy Google Authban ez is.
A 3rd party szarokat viszont nem támogatom, nehogy már facebook-kal kelljen belépni a bankba (persze mint opció ott lehet, felőlem mindenki azt csinál, amit akar).
-
Szerintetek várható, hogy a pénzügyi szférába betörnek az auth./identity szolgáltatók? Biztonságosnak tartanátok mondjuk egy FB bejelentkezést akár a netbankotokba?
-
dabadab
titán
válasz
VikMorroHun #18872 üzenetére
Az std::filesystem ezek szerint nem tűnt fel?
-
VikMorroHun
őstag
Ne tudjátok meg, mit küszködtem ma egy nyamvadt biztonsági mentéssel. Xcopy hívás 15 féleképpen, cmd/copy hívás 15 féleképpen, majd kínomban elkezdtem batch filet gyártani (szintén xcopy/copy variációkkal), per jel átalakításokkal, szóköz+idézőjel beillesztésekkel... Aztán amikor már épp eljutottam odáig, hogy működik (csak meg kell hívni a backup.bat-ot egy QProcess()-ből), észrevettem a QFile::copy() függvényt...
-
hiperFizikus
senior tag
válasz
K1nG HuNp #18861 üzenetére
mit gondoltok, ti hogy csinálnátok?
- 4 év munkatapasztalatom itthoni cégeknél mint fullstack fejlesztő
- MSc
- AWS cert(ek)
- felső angol
- 24 évem ezen a csodás földönUgyan már, nem kell külföldre menned ! Gondolom csak angolul tudsz . Néz körül a neten, hogy milyen brutális képalbumokat ...
Hanem ha olyan okos vagy, akkor pár ezer forintér kiválthatod a magánvállalkozáshoz az engedélyt, megadják mindenkinek, nem kell alkalmassági vizsga sem hozzá .
Aztán kiírod , hogy IT-*** és már dől is a pénz !
Itt Rimaszombatban is több programozó jól megél így, csak itt ők más üzleti cégeknek programoznak üzleti programokat .
-
coco2
őstag
válasz
K1nG HuNp #18867 üzenetére
Ha nagyobb céghez gondoltál bejutni, annak egyik módja, hogy szórod a cv-ket, a másik, hogy elszegődsz egy picihez, amit felvásárolnak. Ha pici céghez gondoltál bejutni, a papírok helyett legalább 1 nagyon jól sikerült bemutató projected legyen git-en a cég profiljába illeszkedően, és főleg azt az url-t írd a jelentkezésedbe. Nagyjából ezek a csapásirányok vezetnek olyan céghez, ahova érdemes bejutni.
-
K1nG HuNp
őstag
csak mert kovid alatt overhireolt a legtobb ceg es most nem tudjak kibekkelni hogy mindenkit megtartsanak az nem gondolom, hogy nagyban erinti ezt a dolgot. valszeg valtozni fog a piac ha most meg nem is annyira fasza, szakemberre mindig szukseg van, szeretnem ezt gondolni legalabbis.
-
coco2
őstag
válasz
K1nG HuNp #18863 üzenetére
Olvasd el ezt a blogot. Ugye vidámnak véled az esélyeidet?
-
K1nG HuNp
őstag
LinkedIn és a szerintem profilomba illő cégek CV-vel való bombázásán kívül van olyan dolog amit mindenképpen érdemes csinálni? Igazából most van időm belerázodni ebbe az egész külföldi cégnél munkakeresésbe.
Gondolom csak az első ilyen behúzása nehéz, de jelenleg tényleg szkeptikus vagyok kicsit, hogy nem tudok ahhoz eleget, hogy egy cég lenyúljon egészet idáig hozzám. -
válasz
K1nG HuNp #18861 üzenetére
1. Elso korben nem a penzre fokuszalni, csak a kijutasra.
2.
> egy nagyobb londoni cegnek en magyarkent pont annyira sittes munkaero vagyok mint barmelyik india,Abszolut nem igaz, ha nem akarsz mindenkeppen kulfoldon elni, itthonrol remoteozni tobb megtakaritast fog jelenteni, mintha kimesz.
-
K1nG HuNp
őstag
külfoldi munkavallalas kapcsan hol erdemes elindulni? mscbol meg van hatra egy ev, ezalatt meg beszerzek par AWS certet es akkor lesz:
- 4 év munkatapasztalatom itthoni cégeknél mint fullstack fejlesztő
- MSc
- AWS cert(ek)
- felső angol
- 24 évem ezen a csodás földöndolgok amikhez értek:
- tekintve, hogy frontend volt az első két melóhelyem nagy része ezért ott is a webes dolgok legmélyéig megvan minden
- személyes érdeklődésem és mostani melómból fakadóan végtelen backendezés Kotlinban és Nodeban, adatmodellezés mind SQL mind NoSQLre, microservicek, komplexebb cloud servicek osszegyurasa.
- egyetemi tanulmanyok miatt nem fosok be ha android vagy ios appot kell írni akkor sem, de ha egy mikróba kell embedded C-t írni na annak speciel még örülnék is, azt a részét is szeretem a szakmánakcsinaltam mar magyar fesztival weboldalhoz cache layert, ket startupnal en voltam az elso fejleszto aki letette az alapokat, mostani melohelyen pedig van a kezem alatt mostmar 4 kollega.
őszintén nem tudom elhelyezni külföldi skálán, hogy ez mennyire releváns és vagy elégséges tudás az ottani emberkékhez képest. igazabol olyan nagy terveim nincsenek, pénzt akarok keresni
szülők örülök ha magukat ellátják, így teljesen magamtól kell majd a lakhatás dolgot megoldani és ahogy eddig látom a magyar fizukat 1M nettóból nem lesz egyhamar 50 négyzetméterem budán szóval húznék ki egy kicsit jobban kamatoztatni a tudásomat pár évre, hogy félretegyek meg világot lássak és akkor majd visszajönni egyszer.
mit gondoltok, ti hogy csinálnátok?
---
én nagyon örülnék egy remote pozinak is, de kicsit fura nekem ez a dolog, egy nagyobb londoni cegnek en magyarkent pont annyira sittes munkaero vagyok mint barmelyik indiai, nem gondolnam, hogy nagyon eletkepes lenne ez a remote dolog, de javitsatok ki.
szóval hogy nincs ellenemre a kimenés, semmi nem köt most még ide, de hosszútávon jelenlegi fejemmel biztosan visszajönnék, mert nagy bajom nincs az itt éléssel, fizukkal is megelégedem amint lesz lakhatásom.
-
skoda12
aktív tag
50%-ban
, ezért raktam kérdőjelet a végére.
A schema magában foglalja a struktúrát és ez lefedi az "1 vagy több tábla azok valamennyi oszlopával" részt.
De nem teljesen értem mire gondolsz "logikai szintű adat integritás" alatt. Az adat integritás megtartása az acid garanciákhoz köthető. Nekem kicsit úgy tűnik, hogy több fogalmat akarsz lefedni egy kifejezéssel. -
coco2
őstag
Nevezéktan kérdés, adatbázis.
Adathalmaz (1 vagy több tábla azok valamennyi oszlopával), aminek a tartalma az adatbázis többi részétől függetlenül változtatható a logikai szintű adat integritás veszélyeztetése nélkül.
Még mindig "data set" a neve, vagy időközben a hipszterek átnevezték valamire?
A tippeket előre is köszönöm.
-
coco2
őstag
Én Visual Studio, C#, desktop winforms app-ra tippelnék.
-
paler
aktív tag
A munkahelyemre is terveznek kisebb segédprogramokat, tehát önállóan is futatthatónak kell lennie. Pl. excel fájlok exportálása/importálása, felhasználói felületen keresztűl adatbázisba rögzítés, nyomtatási lehetőség stb...
Ezekre feladatokra keresném a megfelelő programozási nyelvet. -
paler
aktív tag
válasz
VikMorroHun #18848 üzenetére
A QTdesigner telepítve, csak a két nyelv között tipródok.
-
coco2
őstag
-
dabadab
titán
válasz
VikMorroHun #18848 üzenetére
De, ott van
PyQt: [link] (Qt Pythonhoz - ha GUI kell, akkor szerintem ez a legjobb választás)
-
paler
aktív tag
Kezdőként, hobbi színten desktop (fájlok olvasása + írása, szerkesztése, + kis adatbázis) alkalmazások fejlesztéséhez, melyik nyelvet érdemes választani? Python vagy C#?
-
coco2
őstag
Ipv6 port scan - lehetséges a gyakorlatban?
Ipv4-nél még csak-csak okés, hogy amit a tűzfal le nem zár, azt nekiállni üzenetekkel nyaggatni, hátha visszaérkezik róla bármi, mert egyetlen fix ip cím, és "csak" a 64k (16 bit) port területet kell végig kotorni. Ipv6 esetén maga az ip blokk legalább 32 bitnyi (és nem ritkán 64), plusz még a port 16 bitje. Én azt sejtem lehetetlen, de ha benéztem valamit, egy kupáncsapást had kérjek.
Létezik bármi protokol, ami végigkotrás nélkül ki tudja deríteni egy ipv6/32 tartományban a létező ip címeket?
Amit a témában eddig találtam "port scan" és társai, fake minden. Domain címek AAAA rekordját lekérdezni meg a helyi router service portot kiírni - ezek nem azok.
-
coco2
őstag
válasz
VikMorroHun #18843 üzenetére
Már jó ideje úgy zajlik a nav-nál a játék. Ha mást hittél, hát naív voltál.
-
VikMorroHun
őstag
válasz
baracsi #18828 üzenetére
Lazán kapcsolódó eset:
Én a NAV online számlázó rendszerében azt nem értettem, hogy miért jó, ha fizetési határidőnek meg lehet adni múltbeli időpontot is. (Megtörtént eset: számla kiállításának ideje 2023.03.02 (mondjuk), fizetési határidő: 2022.04.01.) Jelentettem a hibát, visszaírtak, hogy ez nem bug, hanem feature (lényegében). Persze az is lehet, hogy a NAV-nál feltalálták az időgépet, és ehhez igazították a rendszerüket, mert onnantól az idő már nem fix struktúra, és simán előfordulhat, hogy előbb megtörténik a fizetés, aztán (hónapokkal később) a számla kiállítása, majd megállapodnak a felek, hogy milyen gazdasági ügyletbe is fognak (fogtak?) egymással kezdeni... -
coco2
őstag
válasz
kiaszabadba #18840 üzenetére
Amin én, @Marky18, és @axioma még egy kicsit információt hiányolunk, az az a részlet, hogy mit jelent a te esetedben "a webshop"? A helyi szerveren fut valami opencart vagy akármi framework, ami a helyi DB-ből szedi az adatokat? Vagy valami külső szolgáltatást vettél igénybe mint shoprenter, unas, vagy bármi egyéb másik fél által nyújtott szolgáltatás?
Ha helyi gépen dolgozik a webáruházad, akkor helyi db-ben kotorászva is fel lehet tölteni adatokat - tranzakcióval tudsz érkeztetni. Ha külső szolgáltatás, akkor kérdéses, hogy melyik? A legtöbbjénél van webapi támogatás, de nem kompatibilisek egymással, és szó nincsen arról, hogy az ilyesmi szabványosítva lenne. Per webáruháza válogatja, mit hogyan lehet.
Más
@emvy, @Drizzt GCC tájékoztatás köszönöm.
-
kiaszabadba
csendes újonc
A webshopból --> számlázóba irány már megoldott.
A gond az, hogy webshoptól függetlenül is történik értékesítés, ezt a számlázó és készletnyilvántartó kezeli, de a számlázó csak annyit tud csinálni, hogy beállítás után időről időre készít egy csv-t amiben benne van a pillanatnyi készlet és, ha kell, az ár.
Ez kéne szinkronizálódjon a webshoppal.
Tehát az első két bekezdés megoldott, a harmadik mondjuk ok és a 4.-et megcsinálja a számlázó (ez a csv), az 5. bekezdés ami hiányzik. -
coco2
őstag
GCC fordítónál létezhet valami olyan optimalizálás / kapcsoló, amivel megengedem a fordítónak, hogy a struc-okon belüli változó sorrendet is átalakítsa memória felhasználást hatékonyabbá tenni? Mondjuk char-ok között vannak int-ek, meg long long int-ek, és abszolút nem memória-hatékony a sorrend - logika szerint van rendezve denormalizáltan (több külön egység is közös struc-ban van).
-
coco2
őstag
válasz
kiaszabadba #18833 üzenetére
Nekem Marky18 írása ugyan úgy hiányosnak tűnik. Ő egy csv és adatbázis kapcsolatára tett megjegyzést, és egy szót sem említett a webshop-ról. Továbbra sem tiszta, mire lenne igazából szükséged.
Második olvasatra valami ilyesminek tűnik eddig:
-A webshop-ban folyamatos értékesítés zajlik, azok az adatok a webshop-ból letölthetőek, és te le szeretnéd tölteni.
-A webshop-ból letöltött adatokat importálni szeretnéd a számlázódba valamilyen formában.
-A számlázódban módosítanál értékeket, mint például az eladás függvényében ármódosításokat végeznél termékeken.
-A számlázódban elvégzett módosításokat exportálnád azzal a céllal, hogy azt a webshop-ba visszaküldd.
-Fel kellene tölteni számlázóból exportált adatokat a webshop-ba.Mielőtt további kommunikációs hiba történik, rákérdeznék, hogy a fenti elgondolás az-e, amire te gondoltál?
-
kiaszabadba
csendes újonc
válasz
Marky18 #18832 üzenetére
phpmyadminon van egy mysql adatbázis. Ide gondolnám én feltenni a csv tartalmát egy táblába. Aztán gondolom ehhez kellene 1 parancs ami az X táblából a A és B oszlopot frissítené Y tábla C és D oszlopával. Persze csak akkor ha a 2 táblában a cikkszám oszlop =. Mert nem ugyanazok a termékek szerepelnek a számlázóban mint a webshopban. Lehetnek eltérések mert a számlázóban több tétel szerepel.
Esetleg annyi, ha számít, hogy valahogy figyelni az is, hogy az előző állapothoz képest mi változott és csak azt futtatni. Nyilván több ezer tételnél már számíthat, hogy mindig lefut az egész vagy csak a változás frissül.
És igen a végén én is egy Cron feladattal szerettem volna frissíteni. kb. ennyi -
Marky18
aktív tag
válasz
kiaszabadba #18830 üzenetére
Nem irtad milyen adatbazisrol van szo, de a legtobb tud olyat, hogy csv-t olvas fel egy tablaba. Innentol mar csak hozza kell irni az uj rekordokat/updatelni a regieket a beolvasott tablaval.
Ja es persze automatizalni az egeszet. Erre lehet irni egy cron jobot, vagy hasznalni az adatbazis job servicet. -
coco2
őstag
válasz
kiaszabadba #18830 üzenetére
Szóval,
(1) Van egy .csv valahol háttértárolón - az már megoldott.
(2) Abból szeretnél adatokat küldeni egy webshop api felületére - ez hiányzik.
(3) A webshop gondoskodik a többiről - az adott.
Így értetted?
-
kiaszabadba
csendes újonc
Szervusztok!
Elnézést, ha nem jó helyen keresgélek, de programozási segítséget keresek és NAGYON nem vagyok gyakorlott fórumozó. Segítene valaki, hogy hol keressek olyan partnert, aki segíteni tudna vagy meg tudná oldani az alábbi problémám?:
Az offline számlázó programom készlet és áradatait szeretném folyamatosan frissíteni a webshopon található termékekkel automatizáltan.
A számlázó egy .csv fájlba bele tudja rakni az adatokat és fel is tölti ezt, ha kell a saját ftp-re, innen kéne valahogy megoldani, hogy a csv-ben lévő ár és termék készlet adatok a cikkszám alapján azonosítva bekerüljenek a webshop adatbázisba időről időre. Persze ez talán úgy lenne még jobb ha ez a .csv mindig bekerülne az adatbázisban egy saját táblába és onnan kerülne át az adat a megfelelő másik tábla megfelelő oszlopaiba. Remélem érthető voltam és köszönöm
-
coco2
őstag
Azure-ban van most fent valaki több szerverrel?
Van a privát hálózati csoport. Azon belül gondolom local domain címeket lehet beállítani, és az valami szoftveres emulációval fut a virtuális szerverek között. Ami érdekelne róla, mekkora a ping idő eltérő fault domain-en lévő virtuális szerverek között a beállított privát hálózaton. Ha valaki tesztelte már, tapasztalatnak örülnék.
-
baracsi
tag
Nem értelek, hogyan csinálsz akkor technikai felhasználót a teszt rendszerben?
Szerk: ja értem, a cég csinálja meg neki, az is jó, nyilván valamiféle cégként a saját belépésével vagy alkalmazottként van valami hozzáférés. Nyilván én is a saját cégünk adataival léptem be még anno a fejlesztés kezdetekor, hogy megnézzem az eredményt, meg hogy technikai felhasználót hol kell csinálni, mert a felhasználóknak fingjuk nem volt induláskor, hogy mit kell csinálni.
Szerk2: a technikai érvénytelenítés jóváhagyásához viszont sanszos, hogy meg fogják adni az adatokat, mert képtelenek bizonyos helyeken erre rákattintani, ez tapasztalat
-
dabadab
titán
Azt nem értem, hogy miért kellene több cég: a tesztrendszeren mindegyik pont ugyanúgy néz ki (alapból tök üresek).
Egyébként meg neked nem kell semmi extra, az ismerős céget megkéred, hogy generáljanak neked egy user+pass párost a tesztrendszeren (fontos, hogy ott, mert az éles és a tesztrend teljesen külön rendszerek) és akkor azzal tudsz tesztelni, nem kell az ügyfélkapus usereddel semmit sem csinálni. -
lm83
őstag
-
lm83
őstag
Sziasztok,
Számlázó programmal kapcsolatban lenne kérdésem , ha valaki foglalkozott vele.
NAV online számlabeküldést hogyan tudom tesztelni?
Különböző cégekhez kellenének ilyen teszt xml kulcsok, stb..
Nézem az "oktató videót", hogy ügyfélkapuval kellene belépni?
Most saját ügyfélkapuval gondolja ezt tényleg?
Meg ez van a leírásban:I.4. kérdés: Ha a számlázó rendszer előre készül – azaz a felhasználó még nem ismert –, akkor van-e mód a tesztkörnyezet használatára, például valamilyen fiktív cégként?
A tesztrendszerbe csak élő gazdasági társaság, illetve egyéni vállalkozó törvényes képviselője vagy állandó meghatalmazottja jelentkezhet be. Mindezekből adódóan fiktív cég bejelentkezésére nincs lehetőség. Ugyanakkor a tesztrendszerbe küldött adatok – a tesztrendszer jellege miatt – nem számítanak adatszolgáltatásnak, az ilyen adatokról senki sem feltételezi, hogy valósak.
Akkor nem is lehet elvileg nekem ezt kipróbálni?
Kellene pedig pár "próba cég" akikkel megnézem, hogy ez egyáltalán működik-e...Köszönöm,
-
cucka
addikt
Az UDP egy connectionless protokoll.
Vagyis minden csomag teljesen különálló. Nem garantált a csomagok sorrendje, nem tudod megmondani, hogy egyáltalán megkapta-e a címzett a csomagokat, és azt sem tudod megmondani, hogy melyik két csomag "tartozik össze".Szóval nem igazán tudom elképzelni, hogyan fogja ezeket összeragasztani bármilyen oprendszer.
Szóval ahogy írod, kényelmes dolog teljes sebességgel döngetni, és fosni a byteokat a hálózatra, abban az esetben, ha nem érdekel, hogy a címzett megkapta-e az összes csomagot, és az sem érdekel, hogy milyen sorrendben.
-
coco2
őstag
válasz
Drizzt #18816 üzenetére
Ma reggel arra ébredtem, hogy erre anno rácsodálkoztam win xp vagy win 7 időben. Már nem emlékszem biztosan, melyik volt, és hogy win crt vagy dotnet volt-e. A kettő közül valamelyik ragasztott. És most abba futottam bele, hogy ha ragasztás esetével összetalálkozom a jövőben, nagyon fog leverni a víz. Hogy valami framework ragaszt, az nem a legnagyobb probléma. Linux-on a Berkeley socket nem ragaszt - teszteltem. Az a legfontosabb. Win 10-et mindjárt megnézem, 11-em nekem még nincsen. Ami megnyugtató lett volna, ha a standard kerek-perec kijelenti, hogy tilos kernel space és user space közé bármilyen csomag manipulációs réteget iktatni be, ami a datagram-okat darabolni vagy ragasztani tudja, mert amelyik os olyat csinál, annak a pöcse le lesz vágva. De sajnos nem találtam olyan explicit kijelentést.
-
Drizzt
nagyúr
Wireshark, vagy hasonlo tool is azt mondja, hogy biztosan 2 kulon UDP packet received, vagy a kuldo oldalon sent? En is nagyon meglepodnek, ha 2 kulon kuldott csomag egyben erkzene meg. Milyen lib-eket hasznalsz a kuldesre es a fogadasra? Az o dokumentaciojuk mit mond arrol, hogy hogyan kezel buffereket?
-
coco2
őstag
válasz
Drizzt #18814 üzenetére
A küldő még biztosan két külön csomagban adja fel. Nem tcp hanem udp.
És igen, egybe ragasztás alatt azt értem, hogy a helyi oprendszer socket kezelése két egymás után beérkező csomagot egybe ragaszt. A helyi user space app azt látja, hogy a küldő címéről X hosszú csomag érkezett, és nem egy 4 hosszú csomagot kap, és utána egy 8 hosszú csomagot, hanem egy darab 12 hosszú csomagot kap.
És hogy miért zavarna? Mondjuk mert az udp-ről én úgy látom, hogy kényelmes dolog teljesítménnyel döngetni ami a csövön kifér, és akkor se kelljen csomag méretek megállapítására extra cpu-t használnom a túloldalon.
-
Drizzt
nagyúr
Mit ertesz egybe ragasztas alatt? Egy kuldo ket kulon UDP csomagot kuld, aminek ket kulonallo header-je van? Es ezt amikor megkapja a vevo, akkor ugy nez ki, mintha egy csomag jott volna be, egy tok uj headerrel, es a kuldott data-k konkatenalasaval? Milyen receiver-rol beszelunk es miert zavar, hogy igy kapja meg? Feltetelezem azert, mert te tole kapod meg az adatot. Biztos, hogy nem maga a kuldo rakta mar ossze egy csomagba elkuldes elott?
-
coco2
őstag
Ez most egy kicsit furcsa kérdés lesz, de azért csak had kérjek róla véleményt.
UDP-ről olvastam az rfc768 és 1122-t. Ugyan explicite nincsen kijelentve, hogy tilos egymást követő csomagoknak összeragadniuk, de az udp csomagokban ott van egy hosszúság, és szerintem elvárható, hogy az is tiszteleben legyen tartva. Például egymás után 2 csomag ugyan arról a forrásról érkezik be ugyan arra a cél címre, és az egyik 4 byte hosszú, a másik 8. Ha a fogadó állomás egybe ragasztja őket 12 byte-ra, az szerintem protokol sértés. De ebben a kérdésben a ti véleményeteket is szeretném kikérni. Ha valaki úgy gondolja, nem protokol sértés, miért gondolja úgy?
Linux Ubuntu 22 alatt ellenőriztem, az udp csomagok abban a környezetben nem ragadnak össze.
-
rgeorge
addikt
válasz
rgeorge #18811 üzenetére
Na csak nem válaszolt az ügyfél, de ha a megadott swagger ui url-ből kitöröltem egy 99-et, akkor máris a jó felület jelent meg. És innen már persze minden kiderült és működik is. Érdekes egyébként, hogy a webservice módon nem tud több sms-t összefűzni a szolgáltatás, a REST igen. A webservice-nek van egy MoreMessToSend paramétere, ahol jelezni lehetne, hogy van még üzenet, de itt pl. nincs message id, amivel jelölni lehetne az összefűzendő részek összetartozását.
-
rgeorge
addikt
REST-el kapcsolatos kérdésem lenne. Ha csak a szolgáltatáshoz tartozó Swagger UI url-t ismerem (http://.../swagger-ui.html/), akkor valójában a tényleges endpointot nem tudom? Eleve annak https-nek kellene lennie. Nem titok, a Yettel sms futárról van szó, valamiért a SOAP interfészt nem tudtam rávenni az üzenetek összefűzésére, ezért próbáltam volna a REST-et. Az ügyféltől meg fogom kapni valamikor a választ, de volt ma kis időm foglalkozni vele, és bosszant, hogy elakadtam.
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Motoros topic
- Igazi csúcskészülék lett a Poco F7 Ultra
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- EAFC 25
- Xbox Series X|S
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Újszerű Asus ExpertBook B1 B1500 - 15.6" FullHD IPS - i5-1235U - 16GB - 512GB SSD - Win11 - Garancia
- LENOVO ThinkBook 13s - 13.3" FullHD IPS - i5-10210U - 8GB - 256GB SSD - Win11 - MAGYAR
- Bomba ár! Dell Latitude E5570 Touch - i5-6300U I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I CAM I W10 I Gari
- AKCIÓ! Gigabyte B760M i5 14600KF 64GB DDR4 512GB SSD RTX 3080 10GB Corsair 4000D Airflow 1000W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest