Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48251) spanyoll válasza Freddy76 (#48238) üzenetére


spanyoll
addikt

Köszi, neked is előre.
Meg a többieknek is köszi. Ma van, az első negyedes méghozzá, ha úgy vesszük, hogy megérem a százat.
Mivel új barátnő mellett keltem ezért nekem már jó ez a nap, főleg, hogy vettünk ikeában növénykéket is.
Amúgy hiába szólt le minden ismerős, hogy buta döntés kapcsolatból kapcsolatba ugrani, főleg ötévesből, de meg vagyok pusztulva, hogy van valaki a világon, akinek én úgy vagyok jó ahogy, mellette pedig olyan programokat akar csinálni mint én.
Amikor a müpa előtt sétálva rámnézett nagy cicaszemekkel, hogy "Ádám, ugye megyünk majd hangversenyre", akkor én rendesen elérzékenyültem basszameg.
(igen, ilyenekre van egy ideje már igényem nekem is inkább, mint arra ami mondjuk 5 éve volt az életem)

Apropó: nagy botanikusok segítsetek! Az egyik növényke egy ficus ginseng bonsai a másik meg egy sima kislevelű fikusz. A leírása a bonsainak kb annyit mond csak el, hogy ne locsold túl (de a kellő időtartamot nem írja le), átültetést nem tart indokoltnak csak ha a gyökerek már feltolják a növényt és onnan látom, hogy kinőtte a kis tálát, stb.
A sima kislevelű fikuszra meg annyi van csak rajta, hogy nem kell közvetlen napfény (a felhő mögötti napocska azt jelenti gondolom) és közepesen vízigényes (a három méretű vízcseppből a középső meg erre utalhat).
A kérdés, hogy kell-e bármi extra dolgot csinálni velük, vagy a világos de nem közvetlen napsütéses kis szekrényen ellesznek? Locsolni meg én azt tippelném, hogy a kislevelűt ilyen három naponta, a bonsait (ami elvileg szereti a 2 havonta történő tápoldatozást) meg mondjuk 5 naponta, hogy ne locsoljam túl.

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#48252) Real_Necro válasza spanyoll (#48251) üzenetére


Real_Necro
veterán

Sok bódog negyedszázadost neked! ;)

Bonsai kényes növény. Az áruházláncokban kaphatók nagy része túl van turbózva és 1 év alatt kb ki is nyiffan.
Bár nekem nem Fikusz (kukisz) volt, de ügyelni kell arra, hogy ne száradjon ki a törzse. Nálam 1,5 évig élt a kis fa, aztán a fele elhalt, majd a másik fele is. Közvetlen napfényt nem kedvelik, de függöny mögé ablak elé rakhatod. A fikusz szerintem kicsit hasonlíthat a yucca-hoz, amit ha túlöntözöl szétrohad, ha nem öntözöd kiszárad. Szóval ha száraz a lakás 2 naponta tapogasd a földjét, legyen kicsit nedves. A vízben viszont ne álljon, mert a pici vékony gyökerek gyorsan lerohadnak.
Én ha most nekiállnék újra bonsait gondozni, szerintem öntözés helyett beraknám kádba, kapna egy zuhanyt és utána egy hétig hagynám. (persze nem a kádban) Ez a verzió most citromfáknál jött be nagyon. Felfrissíti a földjét, jobb mint mindig alulról öntözni. :))

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#48253) fi:zi'k válasza spanyoll (#48251) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Gondolom erről a bonsairól van szó?!
Nekem kb 2-3 hónapja van ilyen, ezresér volt, nem tudtam otthagyni. Óvatosan öntöztem én is az eleján, de így 2x majdnem megpusztult, legalábbis 1 kivételével az össze levelét eldobta. Ezt amúgy is nagyon könnyen megteszi, így egyből jelzi, ha vmi nem tetszik neki. Azóta intenzívebben öntözöm és teljesen visszalombosodott. :) A nap kb 3-4 órán keresztül közvetlenül is éri (ablak alatt függönyön keresztül), de ez nem jelent gondot.

A másik fikusz kukisz benjamin esetében szerintem hasonlóan járj el és figyeld, hogyan reagál a növény.

Ehh, lassú voltam.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#48254) rbalint88 válasza fi:zi'k (#48253) üzenetére


rbalint88
addikt

Ilyen van nekem is, lassan 4 éve húzza :) semmi extrázás, hetente 1-2x kap vizet. Reggel kap kb 2-3 óra direkt napfényt.

(#48255) fi:zi'k válasza rbalint88 (#48254) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mennyit nőtt azóta? Átültetés volt már?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#48256) rbalint88 válasza fi:zi'k (#48255) üzenetére


rbalint88
addikt


Talán egyszer kapott új földet, de nem költözött nagyobb cserépbe.

És csessze má' meg a képfeltöltő...

[ Szerkesztve ]

(#48257) Real_Necro válasza rbalint88 (#48256) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jól bírja. :D

Nálunk a yucca meg az elefántlábvirág szeret a legjobban meglenni. Nőnek mint a bolondgomba.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#48258) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szülinaposoknak analintruder-t Boldogot, cicaharcosoknak lóf*szt T-bone steak-et grillezett zöldséggel kívánok!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#48259) fi:zi'k válasza rbalint88 (#48256) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha amúgy van affinitásod hozzá, egy ültetéssel megpróbálkoznék, hogy gyökérre is tudjon dolgozni. 4 év azért sok idő.
Metszeni szoktad?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#48260) rbalint88 válasza fi:zi'k (#48259) üzenetére


rbalint88
addikt

Á, nem élek ilyenekkel. Ha asszonyra rájön az ültethetnék, akkor segítek, de amúgy nem visszük túlzásba a dolgot. Pl a sárkányfák (szintén IKEA két hónap alatt kipusztulnak nálunk, nem bírják ezt a lakást. De hogy mi az oka, azt nem tudom. Minden virág pattan szét az élettől, ezek meg száradnak el.

(#48261) aleister válasza rbalint88 (#48256) üzenetére


aleister
veterán

Ez valami különleges vízszintesen növő tuja? :D

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#48262) rbalint88 válasza aleister (#48261) üzenetére


rbalint88
addikt

azbammeg. sőt. vízszintesen is lakunk. utóbbi időben mindenkit szétszopat a ph! képfeltöltője, aki mobilról próbálkozik. :(((

(#48263) fi:zi'k válasza rbalint88 (#48260) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Pedig a sárkányfa (aka dracéna) igénytelenebb növény mint a ez a bonsai. Kb csak locsolni kell, meg érje vmi kis fény. :D

(#48262) rbalint88
Ha csak azóta nem történt változás, akkor a csak a szifonos képeknél van gond a tájolással.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#48264) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Egyik kollégával történt ma a sajnálatos eset:

Kérlek osszàtok meg!A segitségeteket kérjük 08.28-a reggelre elloptàk a Toyota Yaris LLW 273-as rendszàmu autónkat a X. kerület Màdi utcàbol, bàrki aki làtta , làtja vagy tud bàrmilyen informàcioval szolgàlni kérjük hivja:06204365867 szàmot!Nyomra vezetői díjjat ajànlunk fel 200000Ft az auto megtalàlàsàért!

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#48265) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Aki tud választani közülük az meg is érdemli, hogy csak azt az egyet kapja. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#48266) spanyoll


spanyoll
addikt

Na köszi a helpet, bár nem teljesen tudom értelmezni jelnelg a bérkező információt. A lényeg, hogy holnap napközeben lesz mi alapján gondozni a növénykéket!

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#48267) Byk01 válasza *Ropi* (#48265) üzenetére


Byk01
senior tag

Én tudok választani: azt szeretném, amelyiknek az van a felsője hátuljára írva, hogy REEF :D

Születésnaposoknak boldogat.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#48268) zool1 válasza *Ropi* (#48265) üzenetére


zool1
őstag

Nem is tudom.... Csak ezek kozul lehet valasztani?! :DDD

Boldog szuletesnapot Spanyoll!

[ Szerkesztve ]

(#48269) Mercutio_ válasza *Ropi* (#48265) üzenetére


Mercutio_
félisten

A hét 5 napjára már megvan a program, de mit csinálok hétvégén? :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#48270) aleister


aleister
veterán

Srácok láttátok a Fury-t?
Egész tűrhető film, de mi a tőgy az a zöld és a piros sugár, amivel lődöznek egymásra a németek és az amcsik? Tiszta Star Wars. :W

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#48271) A Zéé válasza aleister (#48270) üzenetére


A Zéé
addikt

nyomjelező lövedék :K

Just a simple Lineman...

(#48272) Mercutio_ válasza aleister (#48270) üzenetére


Mercutio_
félisten

Éjszakai lövészet kimaradt? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#48273) spanyoll válasza aleister (#48270) üzenetére


spanyoll
addikt

Én tegnapelőtt az Unbroken-t néztük meg csajszival és azt a rohadt; eléggé súlyos film, nekem nagyon tetszett. Kicsit vontatott, kicsit hosszú, de a történet meg az, hogy a nagyja true story (bár ezt már sose akarom megenni) azért nem semmi.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#48274) madgie válasza aleister (#48270) üzenetére


madgie
titán

Hogy ezt mindenki benézi :DDD

(#48275) t_a_m_a_s válasza Mercutio_ (#48269) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Kipihened a fáradalmakat... ;]

Holnap majd jól beletépünk...

(#48276) Lassú Víz válasza Mercutio_ (#48272) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az az volt amikor mondták a lőtéren, hogy csukjuk be a szemünket, és akkor most tartjuk az éjszakai lövészetet?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#48277) TayRol


TayRol
veterán

Segítene egy IT-guru?

Adott egy Dell 6220-as, amit egy vírus miatt teljesen újra kell telepíteni. Egy 120-as SSD van a gépben, de a telepítő azt írja ki, hogy nem talál rendszerpartíciót. Gondolom, ez valami alap bénázás részemről, de nem tudom, hogy mit csinálok rosszul. Eddig minden ment, volt már rá telepítve OS, most pedig ezt írja ki.
A boot AHCI módban van.

Muszáj ma megcsinálnom a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#48278) Real_Necro válasza spanyoll (#48273) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mi Mad Max-et néztünk tegnap. Szerintem ha az ember elvonatkoztat a régi filmektől egész kellemes, bár számomra a "vezérek" túl könnyen haltak, meg ugye nagy story nem volt, szóval nem nagy robbanás, de egyszer megnézni érdemes.

Múltkor megnéztük a Kálváriát is, az érdekesebb. ;)

TayRol:

AHCI-t kikapcsolva próbáltad? Esetleg vinyó ki, be egy másik gépbe, újra partícionálni aztán mehet. Esetleg MiniPE, újra partícionálni aztán mehet.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#48279) zolka78 válasza aleister (#48270) üzenetére


zolka78
senior tag

Basszus, te mit csináltál a katona suliba ahova jártál? :P

Én meg valamelyik nap megnéztem a 44. gyermek című filmet. Ezt már nagyon vártam mert a könyvet vagy 2x olvastam, és maga a könyv az utóbbi idők legjobban sikerült thrillerje, ami nagyon jól bele van építve egy adott politikai helyzetbe, és jól is van összehozva a kettő. Ezzel szemben a történetet úgy kiherélték a filmben mint az állat. Közhelyes, hogy a film mindig rosszabb mint egy könyv, de ez már azért sok(k). Az utóbbi 2-3 év legarculbaszósabb filmjét lehetett volna lerakni az asztalra. És egy kis spoiler azoknak akik nem olvasták a könyvet, de esetleg akarják: a könyvben Lev a politika rendőr, valójában a gyilkos édestestvére. Lev, filmben is látható szülei - nevelőszülei - valójában fel akarták Levet kisgyerekként zabálni, a '33-as ukrajnai télen, amikor is Sztálinék kidöglesztettek pár milla ukránt. Ez akkor bevett szokás volt, miután minden ehető elfogyott. Szóval raboltak egy gyereket maguknak, hogy majd jól laknak belőle. De később felnevelték inkább, mivel a sajátjuk már belehalt a télbe(és azt hiszem be is laktak belőle), és az asszony megsajnálta. MIvel a Lev testvére ezt az elrablást megélte és mély nyomot hagyott az amúgy is csökött agyába, így később azért kezdett el gyilkolni gyerekeket, olyan kezdetleges vadászati módszerekkel amiket a testvére tanított neki, hogy a saját testvére figyelmét felhívja magára, aki akkor már egy politikai sztár volt a helyi módszerek szerint. És nem Lev tűzte ki a ruszki zászlót a Reichstag tetejére, nem ezért volt hős a könyvben sem.

[ Szerkesztve ]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#48280) TayRol válasza Real_Necro (#48278) üzenetére


TayRol
veterán

Igen, áttettem sima ata módba is. Nincs lehetőségem a laptopból kivenni és áttenni az ssd-t máshova.
Nem tudom mi az a minipe.

(#48281) Mercutio_ válasza TayRol (#48280) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha még itt laknál a szomszédba átugranál és leformáznánk a gépemben, utána már a telepítő is megleli a rendszer partíciót.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#48282) TayRol válasza Mercutio_ (#48281) üzenetére


TayRol
veterán

Megyek ma az Auchanba, Dunakeszire. Otthon leszel?

(#48283) Mercutio_ válasza TayRol (#48282) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem biztos, elvileg mennénk valahova, csak még nem dölt el hova :DDD

Szerintem dobd be az SSD-t, aztán ha a közelben vagy csörögj, hátha...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#48284) TayRol válasza Mercutio_ (#48283) üzenetére


TayRol
veterán

Ok.

Bár a telepítő leformàzza (elvileg), de utána sem tudtam installálni.

(#48285) Real_Necro válasza TayRol (#48284) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kékhalálozik vagy csak telepítő média nincs?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#48286) TayRol válasza Real_Necro (#48285) üzenetére


TayRol
veterán

telepítő indul, meghajtót, partíciót kiválasztom, és ott kiírja, hogy nincs rendszerpartíció. bármit, és bármennyi meghajtót is hozol létre.

(#48287) Real_Necro válasza TayRol (#48286) üzenetére


Real_Necro
veterán

Van másik telepítő média a közeledben? Nem régen futottam bele cégnél egy win 7 telepítőbe, ahol pl gyárilag hibás volt a lemez.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#48288) TayRol válasza Real_Necro (#48287) üzenetére


TayRol
veterán

igen, dettó. usb-ről telepítek, nincs OD a notiban.

(#48289) spanyoll válasza TayRol (#48286) üzenetére


spanyoll
addikt

Ha jól emlékszem akkor egy ilyenbe én is belefutottam múltkor, bár nem ssdvel. Nem vagyok ezer százalékig biztos, hogy ez volt a megoldás, de úgy emlékszem, hogy nálam egy új telepítő segített, mert valamiért azzal volt gebasz; aztán nem biztos.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#48290) Lassú Víz válasza TayRol (#48288) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szedjél le egy live ubuntut, azzal kapsz parancssort, meg root jogot, meg egy rendes fdisk-et. Az az oprendszer, amelyik képtelen a telepítés során particionálni a lemezt eléggé el van baszva. De ha csak a telefon van fórumozni, meg az a gép amit újra kellene rakni, akkor eléggé hátrányos helyzetben vagy.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#48291) spanyoll válasza Lassú Víz (#48290) üzenetére


spanyoll
addikt

Ja, szegény Tayrol pont olyan mint a disznó most: halmozottan hátrányos helyzetű.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#48292) TayRol válasza Lassú Víz (#48290) üzenetére


TayRol
veterán

Mivel akitől vettem 1 év garit adott rá, így első körben vele intézem. Én kevés vagyok már hozzá. Nagyon korrekt srác.

[ Szerkesztve ]

(#48293) TayRol válasza TayRol (#48292) üzenetére


TayRol
veterán

Problem solved. A vatta új, usb 3-as pennel nem ment, egy ősrégivel igen. Ehh...

(#48294) spanyoll


spanyoll
addikt

Urak!
Gázszerelő kijött 2 napja megcsinálni a bojlert. "Megjavította", működött is, erre rá egy napra ugyanazzal a hibakóddal leállt. Telefonos segítséggel toltam némi vizet a bojlerbe, nyomás kiegyenlítve megint jó.
Ma fürdés közben megint megállt. Emberünk azt mondta, hogy hétfő délután jön megcsinálni, viszont fogalmam sincs, hogy ilyenkor mi a szokás: mivel a "javítása" szart sem ért ezért ingyen és bérmentve köteles megjavítani a készüléket, vagy baszhatom és fizethetek ki még egy kört (igaz a tulaj pénzéből, aki húzza a száját majd)?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#48295) fi:zi'k válasza spanyoll (#48294) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Bár szerelője válogatja, de alapvetően a második opció az általános. Sajnos.
Azonban mindenképpen javasolnám, hogy állj ki az igazad mellett, és erőltesd, hogy te rendes munkáért fizettél, nem 1 napos megoldásért.
Ha kell tudok adni szakihoz kontaktot, aki nálunk a fűtést és vizet csinálta. Korrekt és pontos az öreg.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#48296) spanyoll válasza fi:zi'k (#48295) üzenetére


spanyoll
addikt

Ahogy sejtettem :( Az lesz akkor, hogy ha kér érte pénzt, akkor megpróbálom minél lejjebb taposni, mert hát igen, nem azért fizettem múltkor, hogy újra kijöhessen.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#48297) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Apukák!

Szerintetek van értelme "Baby on board" matricát, plüssbizbaszt kirakni kocsira? Igazat megvallva én nem teszek különbséget, ha ilyet látok, akár van akár nincs tartom a követési távolságot. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#48298) fi:zi'k válasza Real_Necro (#48297) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Bár nálunk max macskagyerek van még, túl nagy jelentősége nincs szerintem, de mivel ártani sem árt, így miért ne.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#48299) TayRol válasza Real_Necro (#48297) üzenetére


TayRol
veterán

Nincs.

(#48300) t_a_m_a_s válasza Real_Necro (#48297) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Hogyne lenne. Az asszony kedvében jársz vele :) Nekem van ebből a 9-es Ábeles matricám a fityón, mostmár, hogy négy éves a törpe, kicsit vicces, de le nem szedem azért;)

Holnap majd jól beletépünk...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.