Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70301) Laca1212 válasza air (#70300) üzenetére


Laca1212
őstag

Ha rögzítették ugye...

A végét a mondandódnak előtted linkeltem. :)

(#70302) Exian válasza air (#70300) üzenetére


Exian
őstag

Köszi, ez már így elég összeszedett és érthető.

És köszi mindenkinek. Minden rendben lesz remélhetőleg, de volt egy-két keszekusza mozzanat az ügylet során, meg főleg ez az "utolsó pillanatban benyögöm, hogy hitelből lesz véve" dolog pláne meglepett mindenkit (eladót, ingatlanközvetítőt, de még az ügyvédet is, mondta is, hogy át kell írnia az (elő)szerződést több helyen).

(#70303) Bla82


Bla82
tag

SD rendelésből származó Adidas 7-es méretű 0 km-es focicipő rossz méret miatt eladó a linken szereplő 7900Ft-os áron.

[ Szerkesztve ]

(#70304) Lacko87 válasza Exian (#70294) üzenetére


Lacko87
tag

Pár hónapja vettünk mi is lakást. Az előszerződés megkötésekor adtuk át a foglalót. Az előszerződésben egyértelműen benne volt, hogy mikor fogjuk a végleges adásvételi szerződést megkötni, és hogy a foglaló összegének duplája jár vissza ha az eladó hibájából mégse kerül sor az adásvételre illetve bukjuk a foglalót ha miattunk. Az esetleges negatív hitelbírálat is ebbe a kategóriába esett volna.

Kb. két hét alatt minden iratot beszereztünk, megvolt az előzetes hitelbírálat és az ingatlan értékbecslése is. (Ebben nagy segítségünkre volt a Hitelnet pécsi irodavezetője aki, segített a legjobb hitelkonstrukció megtalálásában is)

Tehát a végleges adásvételi szerződés aláírásakor már volt egy értékbecslésünk és egy pozitív előzetes hitelbírálatunk. Az adásvételi szerződésben végdátumként a bank által meghatározott 60 napos bírálati időt írtuk be, valamint átutaltuk a foglalón felüli önerő részt az eladónak.

Ha itt becsúszott volna valami gond, akkor ez a részlet visszajárt volna, de a foglalót egyértelműen nem kaptuk volna már vissza.

De nem így történt és 3 hét múlva már folyósított is a bank egyenesen az eladónak. :)

Tehát nem kell izgulni, ha nem kap hitelt az vevő, akkor a foglaló egyértelműen nem jár vissza.

(#70305) newwave0507


newwave0507
tag

Holnap megyünk a mosógélekért, és öblitőkért, akinek kell ma estig irjon plz. köszi! :)

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#70306) Exian


Exian
őstag

Köszi, ez is hasznos volt.

@hcl: "Én vagyok parás, vagy esetleg összejátszhatnak az ügyvéddel?"

Inkább az ingatlanközvetítővel lenne értelme összeállni, nála marad a suska, az ügyvédnél semmi :)

TELJESEN MÁS: hol tudok ma 17h után, vagy holnap (vasárnap) reggel egy kis tűzifát venni szerintetek? Bográcsoláshoz kellene egy kevéske normális faanyag. Van valakinek ötlete? Praktikerben van ilyen hálós, 10-15kg-s csomag, de piszok drága, azon az áron megpakoltam a fél csomagtartót múltkor fatelepen, de az hétköznap volt, nem tudom, van e olyan, ami nyitva van szombat-vasárnap.

(#70307) hcl válasza Exian (#70306) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vagy azzal.

Mutogatni való hater díszpinty

(#70308) Bandus99


Bandus99
őstag

Eh ugyan nem tudom 100% pontoasan, hogy Mist hogy van, de anno at ugyved koltseget a vevokent en fizettem

Szoval elado szempontjabol lenyegtelen az ugyved költsége.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#70309) Bigemperor válasza Exian (#70294) üzenetére


Bigemperor
senior tag

A bírói gyakorlat szerint, ha nincs külön a szerződésben erre irányuló kikötés, akkor bankkölcsön segítségével finanszírozott vételár/rész/ esetében, amennyiben a vevő a banktól mégsem tudja igénybe venni a kölcsönt és más forrásból sem képes finanszírozni a vételárat /hátralékot/, úgy a foglalót elveszíti. Az eladó ilyenkor a foglalót csak abban az esetben köteles visszafizetni a vevő részére és szűnik meg ekként annak szerződést biztosító mellékkötelezettség mivolta, ha a szerződésben ezt külön kikötötték, jelesül, hogy ezesetben az egyszeres! összegben visszajár.

A szerződéskötéssel kapcsolatos költségek vevőt terhelik, míg a tulajdoni lapot általában eladó fizeti, mivel a tulajdonjogát ő köteles ezzel igazolni.

Még egy fontos dologra érdemes figyelni! A szerződéseket mindig tartalma aszerint kell elbírálni (így a bíróságoknak is), attól, hogy valamit előszerződésnek hívunk, attól még nem biztos, hogy az is. Foglaló kikötése pedig alakszerű szerződéshez kötött, tehát, amit foglalónak hívunk, az csak meghatározott feltételek mellett lehet az.

[ Szerkesztve ]

(#70310) newwave0507


newwave0507
tag

5 DB Ariel , és 4 DB Lenor öblitő maradt még, akinek kell szóljon :)

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#70311) zzola válasza newwave0507 (#70310) üzenetére


zzola
félisten

PM ment.

(#70312) newwave0507 válasza zzola (#70311) üzenetére


newwave0507
tag

;)

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#70313) newwave0507


newwave0507
tag

Nincs meg valakinek az új BSW album ? köszi!

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#70314) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Használ valaki ragasztópisztolyt? Van 20db, 10mm vastag ragacsrudam hozzá. Sör-csokiért vihetők.

Ugyanitt ha valakinek kell rozzant éjjeliszekrény, lerúgott gyerek-íróasztalok, nyúzott normál méretű íróasztal, lepukkant székek, randa komód, konyhaasztal, dohányzóasztal a 70-es évekből, ezek vihetők, hasonló árfekvésben. Van egy egész normális, 170cm körüli ágyam is, az már egy minimális pénzösszeget ér.
Ezek mindegyike egyben van, nem esnek szét, csak rondák mint a busz.

Március 31-ig él az ajánlat mindenre :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#70315) a2d2 válasza Exian (#70306) üzenetére


a2d2
addikt

Szia!
Adok én neked fát bográcsozáshoz.
3/4 10-ig itthon vagyunk.

Hívj ha kell mert megyek ki dolgozni a kertbe nem leszek gép előtt.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#70316) cserkész


cserkész
tag

Sziasztok.

Van egy galaxy s6-om eladósorban ha valakit esetleg érdekel. Sajnos az üveg karcos elöl-hátul. Működése hibátlan. Gyári független 32gb-os. Németországból lett hozva. Töltő,usb kábel, doboza. 85k de még egy kis alku belefér... :)

[ Szerkesztve ]

"Vulnerant omnes ultima necat"

(#70317) Dluinet


Dluinet
nagyúr

monitort vennék 22-24"
az elmúlt hónap ajánlataiból kiindulva 1 és 2

tehát max 25k

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#70318) Janoska26


Janoska26
Topikgazda

Nincs valakinek véletlenül egy felesleges USB-s billentyűzete olcsó pénzért? :) Ha igen dobjon egy privit és bótoljunk ;)

(#70319) endib


endib
tag

Srácok, egy több száz oldalas pdf-ből hogyan tudok word doksit készíteni? :F

(#70320) Laca1212 válasza endib (#70319) üzenetére


Laca1212
őstag

Ezt vagy ezt próbáld meg esetleg.

(#70321) Dluinet válasza endib (#70319) üzenetére


Dluinet
nagyúr

legegyszerűbb az írótól elkérni az eredeti szerkeszthetőt,
de valószinüleg azért van PDF-be, hogy mások ne írják át,
vagy google docs-ot használsz

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#70322) Janoska26 válasza Janoska26 (#70318) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

kösz Dunc ;)

(#70323) newwave0507


newwave0507
tag

1 ariel, 1 kék öblítő maradt még ! Pm :)

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#70324) HoldChore válasza newwave0507 (#70323) üzenetére


HoldChore
tag

Nem úgy volt, hogy majd szólsz vagy hozod?
Vagy mi van amit kértem tőled vagy 3x is?

"Ha valamit ésszerűsíteni akarsz bízd lusta emberre!" https://www.facebook.com/gaming/LongJohnHolmesStream/

(#70325) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, egy mikulás a vásárban megpróbálta bemagyarázni, hogy azért szól halkabban az általa árult fejhallgató bal oldala, mert hogy utána kell olvasni meg valamit el kell tekerni... Persze kamu volt a duma, egyszerűen csak a gyári ragasztó elengedte a mágnest a hangszóró belsejében és az lecsúszott a tekercselésről ami így nem ért bele eléggé... 2 perc alatt helyreraktam és fixáltam, most van egy 26k-s hibátlan marshall fejhallgatóm 4.5k-ért. Jó hely ez a vásár nagyon. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70326) hcl válasza CPT.Pirk (#70325) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

El kell tekerni : a balanszot :D:D:D:D
Jó ha ilyeneket fogsz ki, én általában a javíthatatlan fosokat szoktam :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#70327) Dluinet válasza hcl (#70326) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a javíthatatlan fosokat én is kiszoktam fogni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#70328) blaca83


blaca83
őstag

Esetleg megy ma még valaki Pestre?

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#70329) newwave0507 válasza newwave0507 (#70323) üzenetére


newwave0507
tag

Amit még tudok vinni...., de igen szólni fogok, most következő hét eleje.. :)

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#70330) nesa


nesa
veterán

Esetleg Érdre?

(#70331) zzola


zzola
félisten

Ha valakit érdekel, bolti ár alatt kicsivel eladó:
Új bontatlan, bolti számlás/garanciás:
@Gigabyte GA-B85M-D3H rev. 1.2!!! Bontatlan, 3 év bolti garanciával eladó.
@Kingston DDR3 16GB 1866 CL10 HyperX Fury Blue Kit bontatlan 10 év garanciával-eladó.

PM!

[ Szerkesztve ]

(#70332) newwave0507


newwave0507
tag

Küldtem mindenkinek PMet :)

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#70340) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!

Véleményt-segítséget-esetleg más ajánlatot szeretnék kérni egy olyanban, hogy egy kb. 25 nm-es, emeleti szobába, "alap-kezdő" házimozis megoldásra megfelelő lenne-e a következő 5.1-es rendszer, erősítővel.

[link]

Tehát alap elvárásnak nem a legnagyobb és legtisztább hang kellene, hanem átlag user-i szempontból. Jah, és persze nem a félmillás rendszereken gondolkodom, hanem ebben a körzetben esetleg jobb ár-érték arányút.

Köszi

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#70341) s7evcsenko válasza plaszy (#70340) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Alap mozizásra szerintem elég lenne, viszont ha jól látom, akkor az az erősítő elég fapados csatlakozok téren, kérdés Neked elég-e így.
Ha jól látom, akkor csak egy usb és egy tuner bemenete van.
Ha usb-n keresztül lejátszik mindent, akkor ok, de külső forráshoz szerintem ez kevés lesz.
Egy hdmi bemenet és kimenet már minimum kellene a mai világban szerintem.
Elég kevés leírás van hozzá, konkrétan azt se vágom hogy van összekötve a tv-vel... A tuneren?

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#70342) plaszy válasza s7evcsenko (#70341) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

Ó valóban, nem is figyeltem, nincsen az erősítőn optikai bemenet, akkor sztornó ez a szett. Köszi azért a figyelmeztetést! :B

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#70343) s7evcsenko válasza plaszy (#70342) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Szívesen.
Ennyi pénzért nehéz lesz egy jó szettet összerakni, de nem lehetetlen.
Épp árulok egy erősítőt, igaz az magában ennyi, de nem is ez a szint. ;)

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#70344) newwave0507


newwave0507
tag

2 Ariel mosógél maradt, nem tudták kifizetni, akinek kell szóljon :)

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#70345) newwave0507 válasza newwave0507 (#70344) üzenetére


newwave0507
tag

Köszi mindenkinek! Akiknek idáig hoztam, Ők számíthatnak rá továbbá is :) PMben keresni fogok mindenkit.

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#70346) Bird válasza newwave0507 (#70345) üzenetére


Bird
addikt

Mi is köszönjük barátom! :R

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#70347) newwave0507 válasza Bird (#70346) üzenetére


newwave0507
tag

Neked amit igértem tartom, kb 3 hét barátom :)

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#70348) greenity válasza newwave0507 (#70345) üzenetére


greenity
aktív tag

Mi is köszönjük :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#70349) newwave0507 válasza greenity (#70348) üzenetére


newwave0507
tag

Nagyon szivesen :) használjátok egészséggel :) .

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#70350) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok. Keresek olcsó fényképezőgépet az anyósnak. Semmi extra, annyi hogy könnyen kezelhető legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.