Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20601) kano válasza CPT.Pirk (#20600) üzenetére


kano
nagyúr

Én sem tudtam amíg nem vettem egy Abit KN8 SLI lapot. Amikor ezt a lapot akarom 1db VGA-val használni akkor nem jumperre kell tiltani a 2. PCI-E slotot, hanem egy kártyát kell beletenni a 2. VGA helyére (mekkora ötlet volt ez az Abit-tól, hogy sza*janak sünt :W ).
Nagy ötlet mi?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#20602) CPT.Pirk válasza kano (#20601) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Paddle card néven az én alaplapomban is van ilyen. Csak nálam ezt adták az alaplappal együtt. Nem csak ők használják ezt, viszont elvileg minden gyártó mellékeli...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20603) baluhell válasza CPT.Pirk (#20602) üzenetére


baluhell
tag

Hy all!

nem ért valaki annyira az elektronikához, hogy tudna segíteni a következő dologban? :U
szóval van egy genius sw-1000res pc-s hangszettem. csak történt egy kis baleset és az egyik IC "eldurrant", olyannyira, hogy nem lehet már leolvasni a számát. jómagam keresgéltem az IC-k között hátha ráismerek, de, hát elég sok ugyanolyat találtam :DDD . ha valaki tudna segíteni azt meghálálnám :R

(#20604) CPT.Pirk válasza baluhell (#20603) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Keress valakit, aki szétszedi, és megnézi. Amúgy ha esetleg rá van írva a lábak feladata a nyákra, akkor kereshetünk bele hasonlót...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20605) baluhell válasza CPT.Pirk (#20604) üzenetére


baluhell
tag

kerestem, villamosmérnök barátom, de ő mondta, h kód nélkül necces :DDD
egyébként így néz ki és ha minden igaz akkor a sub-hoz és a centerhez tartozik, mert a többi szól...

[ Szerkesztve ]

(#20606) csehe02


csehe02
csendes tag

valaki tudna nekem segíteni asztali DVD lejátszó nemigazán akar működni.nem olvassa be a lemezt.(konyhában áll és ritkán van használva, szóval valószínű a pára tett be neki)
ilyen segíthetne rajta?esetleg valakinek kölcsönbe (csokiért, sörért)?

[ Szerkesztve ]

(#20607) kano válasza CPT.Pirk (#20602) üzenetére


kano
nagyúr

Ja, ha nem használtan vettem volna. Viszont korrekt az eladó és azt mondta, hogy visszaveszi, ha akarom, de nagyon jó állapotúnak néz ki a lap és így inkább szerzek egyet.
Milyen lapod van, ASUS?
Kíváncsi volnék, hogy az ASUS-e is jó volna-e bele?
Üdv.: Kano

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#20608) CPT.Pirk válasza baluhell (#20605) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Olyat keress, akinek hasonló cucca van. Ezekben a bóvli 5.1-es cuccokban mindig 3 darab sztereo IC van használva. Akár még az is lehet, hogy olyan is jó, ami a másik két IC.

kano: Biostar. Egyébként ha minden igaz, csak annyit befolyásol a paddle card, hogy egy videokártyás üzemben mind a 16 PCIe sávot megkapja, mert egyébként 2*8 módban megy. No és ilyenkor a másodlagos PCIe-be kell tenni a vidkarit.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20609) Dodder válasza baluhell (#20605) üzenetére


Dodder
tag

Lehet én vagyok a láma de ez nem egy tranzisztor véletlenségből?

Én bízom az emberekben,csak a bennük rejtőző ördögben nem.

(#20610) baluhell válasza Dodder (#20609) üzenetére


baluhell
tag

lehet, h én vagyok, de nekem mindenki azt mondta, h az IC meg hát az IC-k is így néznek ki :DDD (az a lyukas, ami meg van barnulva arról van szó :U )

(#20611) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Korábban már szóba került, hogy net megosztás. Most a fő gép második hálókarijába van dugva a router egyik lan portja. Másik lan portba a másik számítógép. Ebben a helyzetben nincs internet. Beállítottam hídkapcsolatot is a két hálókarira, akkor sincs net. Mit kellene akkor tennem még?
Korábban azt mondtátok, hogy a router lan portjain keresztül is megosztja a netet, min egy switch, mert tulajdonképpen a routeren belül egy switch van...
Router elérhető mindkét gépről.

Dodder: ilyen cuccokba nem tesznek be diszkrét tranzisztoros erősítőt, mert a nyomi IC olcsóbb...

baluhell: ha 3 v. 4 nél több lába van, akkor nem tranyó... :N

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20612) kano válasza CPT.Pirk (#20608) üzenetére


kano
nagyúr

Én is azon gondolkodom, hogy mi lesz akkor, ha beleteszek 2 különböző VGA karit? Elviekben mennie kellene úgy is. Ha nem tudom megszerezni azt a lapot Sansza kollégától teszteletlen áron akkor az lesz, hogy kipróbálom 2 különböző VGA-val.
Itt van a képen a 2. PCI-E-ben.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#20614) CPT.Pirk válasza kano (#20612) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az miért jó? Kártya nélkül 1 karival is úgy működik.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20615) baluhell válasza CPT.Pirk (#20611) üzenetére


baluhell
tag

ennek 5 lába van :U

(#20616) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Nincs véletlenül valakinek valami jóféle agybadugós fülese? 2,5-es végű kellene.(Lehetőleg új)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#20617) CPT.Pirk válasza baluhell (#20615) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor az műveleti erősítő, viszont az csak 1 csatornáért felel egymagában. Gyere át a hobbielektronikás fórumba, meg tegyél fel képet a nyákról.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20618) kano válasza CPT.Pirk (#20614) üzenetére


kano
nagyúr

Nem próbáltam, de állítólag ezen kártya nélkül nem is indul el a lap.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#20619) nesa válasza kano (#20618) üzenetére


nesa
veterán

Nemtudodom mit tervezel de akkor rakj bele 2db olcso karytat :K 2x76GT :F

(#20620) kano válasza nesa (#20619) üzenetére


kano
nagyúr

Első körben azt tervezem, hogy tudok szerezni egy Abit Shadow cardot. :) Másodsorban kipróbálom 2 különböző kártyával, hogy egyáltalán elindul-e a lap. Most van egy 7600GS-em, de nem akarok venni még egyet. :(

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#20621) nesa válasza kano (#20620) üzenetére


nesa
veterán

Ez a kartya nem azt a celt szolgalja hogyha bent van akkor 1x16 ha kiveszed 2x8 :F

(#20622) crabi


crabi
csendes tag

sziasztok kéne 1 gyors segitség
van 3 bin fájlom és az lanne a kérdés hogy hogyan kell telepiteni pendrájvról??

(#20623) hcl válasza kano (#20598) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mijaza sedókárd? :) Nincs amúgy.
Ja, hogy a PCIE lezáró :D Asrockosoknak is lehet.


@csehe02 : Tisztító DVD semmit nem ér. Lekapod a tetejét és tiszta alkohollal megpucolod a fejet.
Ha akkor sem jó akkor lézer munkapont állítás, de az nem nagyon szokott hosszabb távra jó lenni :(

@baluhell : Hát ez szépen elfüstölt... A többi IC milyen típus ami a többi csatornát vezérli? 99% hogy ugyanolyan van benne, mert így egyszerűbb gyártani.

@dodder : IC az, csak ahogy Cpt. Pirk is mondja, erősítő, ilyen tokozásban.

Kis gépbe kis táp kell valakinek? 24 pines és Sata csatis Codegen 300W? Csendes ventivel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#20624) Dluinet válasza hcl (#20623) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szépen lerendeztél mindenkit :))

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20625) hcl válasza Dluinet (#20624) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, melóból nem volt időm tegnap írogatni. :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#20626) Dodder válasza hcl (#20625) üzenetére


Dodder
tag

ok. :R

Én bízom az emberekben,csak a bennük rejtőző ördögben nem.

(#20627) nesa


nesa
veterán

Augusztus vegen 1-2 hetre kinek lenne kolcsonbe valami betonstabil foto alvany :F de a stabilitas nagyon fontos lenne a HDR miatt :K

(#20628) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hol kapok itt Pécsett olyan fémhálót, aminek műanyagosa kilseje? Pl. szúnyoghálónak szokták használni, de én árnyékolni szeretnék. Valahol a Rózsadomb környékén lenne a legjobb, talán Baumax?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20629) Jadro válasza CPT.Pirk (#20628) üzenetére


Jadro
veterán

Ha valahol, akkor a Baumaxban érdemes megnézni igen.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#20630) hcl válasza CPT.Pirk (#20628) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De ha találsz, akkor szólj nekem is :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#20631) nesa válasza CPT.Pirk (#20628) üzenetére


nesa
veterán

Ez erdekel hogy hogy akarsz szunyoghaloval arnyekolni es mit?

(#20632) Bandus99 válasza nesa (#20627) üzenetére


Bandus99
őstag

nekem van foto allvanyom, ami sztem egesz jo, de sajna nem vetekedhet a berlebach fa allvanyok stabilitasaval.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#20633) CPT.Pirk válasza nesa (#20631) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt tudod, hogy a gépem a szekrényben van. Mikor készült, még nem tudtam, hogy az árnyékoláshoz megfelelő vastagságú fém kell, az alufólia nem elég. Szóval tervezem beburkolni a szekrényemet belülről vele, az ötletet az adta, hogy pont ma csináltak ilyenből a Mythbustersben egy kalitkát pontárnyékolás célra, faszi bement, becsukta az ajtót, és rögtön megszűnt a mobiltelefonja vétele... Nekem meg csak annyit kell csinálni, hogy a kalitkát egy ponton galvanikusan összekötöm a tápegység burkolatával.
Van némi gondom, hogy még a gitár is összeszed zajt a gépből, ami kijut a hangfalaimra is, mikor nincs terhelve a gép. Nem tudom mi okozza, mert komplett előző alaplap+táp+hangkari trió is ugyanezt csinálta, ha nem volt eléggé terhelve a gép.

hcl: oké

Jadro: szerintem benézek oda holnap.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20634) nesa válasza CPT.Pirk (#20633) üzenetére


nesa
veterán

Aham ertem :K

(#20635) hcl válasza Bandus99 (#20632) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na ja, nekem is Hama állványom van csak :(

@Cpt.Pirk : :R
(Csak az érdekel hogy hol lehet értelmes ilyesmit kapni, gondolom majd teszel fel képet a cuccól :) )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20636) kano válasza nesa (#20621) üzenetére


kano
nagyúr

Ez jó kérdés, de a leírása szerint nem megy nélküle. Ki nem próbáltam, mert nem volt kedvem szétbombázni a gépemet, hogy kipróbáljam ezt a lapot. Hétvégén megteszem.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#20637) Bandus99 válasza hcl (#20635) üzenetére


Bandus99
őstag

"Na ja, nekem is Hama állványom van csak "

Azert az enyem nem hama minoseg :)

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#20638) hcl válasza Bandus99 (#20637) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:) Nekem tök megfelel :)
Meg ajándékba kaptam, szóval ha nem kapom akkor nem is lenne :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#20639) CPT.Pirk válasza hcl (#20635) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Baumaxban találtam alumínium hálót, ami megfelelt volna, bár nem volt szigetelése, csak az 1.2*2.5 méteres darab 7000 forint, ennyiért meg ott rohadjon meg. Volt még 1*2.5, az "csak" 6000...

Szerintem az lesz, hogy veszek 8 eres biztonságtechnikai kábelt, mert annak merev szálai vannak, és forrasztok belőle hálót. Majd utána nézek, hogy milyen távolságban kell lennie a szálaknak egymástól.

Nesa: mindig ez van. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20640) csehe02 válasza hcl (#20623) üzenetére


csehe02
csendes tag

ok.köszi.és tiszta alkoholt hol kapok?
mert a gyógyszertárban csak 70%osat adnak.

(#20641) aneda válasza CPT.Pirk (#20639) üzenetére


aneda
aktív tag

Nem olcsó sehogy sem a perforált lemez, nem is nagyon kapni itt Pécsett.
Ha drótból akarsz forrasztani, előtte azért számold ki hány méter kell bele, nehogy meglepetés érjen.
Mondjuk ha így csinálod legalább meglesz a nyári elfoglaltság! :))

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#20642) hcl válasza csehe02 (#20640) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor hozd el, kipucoljuk.
Szombat délig bármikor.
Nekem van itthon izopropil.

@Cpt. Pirk : Na hát ennyiért nekem is sok lenne....
Autódekor boltban is lehet hasonlót kapni (alurács), de az is rohadt drága...

Na ON.

Eladó egy Codegen 300W táp (24 pin, Sata csati)

Meg egy Samsung 931bf monitor, új inverterrel (ez szokott elhalni bennük).
100%-os állapot, gari és papírok nincsenek, de :
19", 2ms válaszidő, karcmentes, szép, fekete :).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20643) hcl válasza hcl (#20642) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jah, a monitor DVI és VGA bemenetes.

http://www.kirakat.hu/Samsung_931BF-t42-1264

Ilyen :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#20644) CodeRed


CodeRed
csendes tag

Szevasztok!
Nincs valakinek elado DDR1 PC2700-as Notebook RAM-ja 1GB-os? :F

(#20646) YoungOld


YoungOld
tag

Keresek tápegységhez átalakítót: 24-ről 20 tűsre. Boltokat végigjártam, de csak 20->24-est találtam, nekem meg pont fordítva kéne. Sajna az új tápom csatiját nem lehet szétszedni, már tanácsolták...

Nincs aláírásom. Majd kitalálok valamit. Nem kell elsietni...

(#20647) CPT.Pirk válasza YoungOld (#20646) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt véletlen nem csak rá kell tolni a csatira, hogy lelógjon a plusz négy szál?

Enszuke: majd igyekszem szerezni valamit.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20648) hcl válasza CPT.Pirk (#20647) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gondolom nem fér el.

Mutogatni való hater díszpinty

(#20649) CPT.Pirk válasza hcl (#20648) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor meg egy késsel ketté lehet vágni a csatlakozót. Bár ez a garanciát negatívan befolyásolja... ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20650) crabi


crabi
csendes tag

sziasztok!
NEM IDE TARTOZIK de lenne egy kérdésem!
nem tudjátok hogy itt baranyában hol lehet olcsón venni borospalackot/borosüveget 0.75 öst??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.