Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100701) Ajándékok válasza Ance (#100700) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Asztali gépet raknék össze, abból nagyon kicsi a választékuk.

Visormail:
Ha az Aqua ajánlott, az megfelelne, mert jók az áraik.

Mindkettőtöknek köszönöm.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#100702) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

sziasztok,

fül-/fejhallgató kábel készítéssel foglalkozok valaki itt Pécsett? (akár magánszemély, akár valamilyen bolt)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#100703) IO.sys válasza K1LLMy53Lf (#100702) üzenetére


IO.sys
őstag

Hali, én.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#100704) winfos


winfos
tag

Sziasztok!

Tud valaki esetleg Pécsen olyat helyet ahol lehet venni ilyet vagy ehhez hasonló hangyaírtó gélt?

köszönöm

(#100705) Dluinet válasza winfos (#100704) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szigeti út 94-96, Pécs, Hungary
https://agrokisgepcenter.hu/product/hangyairto-gel-imidasect-10g/30703

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#100706) Hunter2


Hunter2
addikt

Még mindig homlokzati hőszigetelés kivitelezőt keresek, ha tudtok valakit jelezzétek.

(#100707) dunc válasza winfos (#100704) üzenetére


dunc
nagyúr

Van több helyen is, pl kertváros a piacnál bolt, amibe ilyenek vannak.

(#100708) Csepy válasza Hunter2 (#100706) üzenetére


Csepy
senior tag

Egyik barátomat ajánlom bizalommal: RobiSzaki
Nálunk is ő csinálta a hőszigetelést. Nem tudom, hogy van szabad kapacitása, de egy próbát megér felhívni.

[ Szerkesztve ]

Regards: Csepy

(#100709) Visormail válasza Ajándékok (#100701) üzenetére


Visormail
addikt

Eddig kétszer garanciáztattam náluk, mindig simán ment. Persze náluk is sokáig tartott.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#100710) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Új Apple 13, ha esetleg valakit érdekel: [link]

(#100711) IO.sys


IO.sys
őstag

Tudtok bubble tea lelőhelyet? Az Oxot, 18C-t, Find teat ismerjük már.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#100712) Ance válasza IO.sys (#100711) üzenetére


Ance
őstag

Kínai éttermekben szokott lenni, legalábbis bp-en így vettem észre. A legjobbat eddig a budapesti állatkert mellett a Buja Disznóval szembeni italos pultnál ittam. Értsd úgy, hogy az oxo pl. egy túlédes szar hozzá képest. :)

(#100713) Hunter2 válasza Csepy (#100708) üzenetére


Hunter2
addikt

Felhívtam de idén nem tudja vállalni.

(#100714) Szilofon


Szilofon
tag

Üdv!
Pécsen lehet valahol ingyenesen teniszezni?

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#100715) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

Az Epic-nél ingyenes a Bloons TD 6

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#100716) Csepy válasza Hunter2 (#100713) üzenetére


Csepy
senior tag

Sajnálom.
A jó szakik hosszú hónapokra előre be vannak táblázva, bár sajnos a rosszak is.

[ Szerkesztve ]

Regards: Csepy

(#100717) newwave0507


newwave0507
tag

Sziasztok!

Diablo IV-et vásárolnék jóárasítva PS5-re. Akinek lenne privátban elér, köszi!

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#100718) 0xmilan válasza Ajándékok (#100715) üzenetére


0xmilan
addikt

Az ilyen megosztasokra amugy van kulon topik, ha valakit erdekel.

(#100719) Ajándékok válasza 0xmilan (#100718) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Akkor többször nem teszem ide a szerintem érdekeset sem.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#100720) Ance


Ance
őstag

Idős hölgynek keresnénk fodrászt. Ez azt jelenti, hogy olcsóbb az átlagnál, mert nincs sok pénze. Végülis el tud menni bárhova, de uránvárosban lakik, ezért a környéken lenne a legjobb. Köszi!

(#100721) rnrn


rnrn
tag

Hello-hello! A Praktikerben szeretnénk 550 e Ft-ért vásárolni online. 4 db ajtót. Lenne valaki, aki kölcsönös előnyök jelige alapján tudna segíteni, mint Praktiker törzsvásárló? Ugye aki az, annak 10%-os kedvezménye van. Így 55 ezer Ft-ot meg lehetne takarítani... Sürgős a dolog, várom a megkeresést priviben, vagy aki tudja a számom, hívhat is. :R :R :R

(#100722) 0xmilan válasza Ajándékok (#100719) üzenetére


0xmilan
addikt

A masodik tagmondat direkt azert van ott, hogy egyertelmu legyen a (pozitiv) hangnem, de vegulis mindenen meg lehet sertodni. 😘

(#100723) rnrn válasza rnrn (#100721) üzenetére


rnrn
tag

Köszi, már tárgytalan. Megvettem teljes áron, mert sürgős volt a dolog.

(#100724) krisz768_


krisz768_
tag

Szerintetek mennyire lenne működőképes ez?
Gondolkodtam hogyan lehetne a tömegközlekedést megújítani/jobbá tenni és beugrott egy ötlet, ami átgondolva szerintem nem is lenne hülyeség... A vasúti sín egész jó helyen fut végig a városon így lehetne egyfajta villamos/hév-nek használni. Sín megvan, felsővezeték megvan. Pár megállót kellene kialakítani (na meg a mostaniakat felújítani...) és 1-2 pl flirt motorvonatot beszerezni. Persze hogy működjön át kellene alakítani a busz útvonalakat is.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, bocsi a hülyeségért :DD

(#100725) Dluinet válasza krisz768_ (#100724) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én a tömegközlekedésben a tömeget utálom. Sokkal jobban szerettem a közösségi közlekedést. Akkor ülnék buszra, hogyha mindig lenne ülőhelyem és nem liheg senki a nyakamba. Ha nem elég sűrűn jár egy járat, akkor tök mindegy, hogy milyen viszonylatba jár, senki sem szeretné az életét a buszhoz alakítani. Rohadtul utálom, hogyha valami 20 -25 - 30 percenként jár. Azt szeretném, hogyha a munka után odamegyek megállóhoz akkor 5 perc múlva ott van egy busz. Felszállok rá, és mindig van ülőhelyem. Ha ez sikerül megoldani, azonnal leteszem az autót. Nem hobbim a csúcsforgalomban való vezetés. Sokkal jobban szeretném azt a fél órát, amíg utazom, hírek vagy ph! olvasásával eltölteni.

Azt, hogy ezt, ki hogyan oldja meg, az nem érdekel. Csak csinálják meg. De amíg az országban a tömegközlekedés leépítése folyik, addig nem látok rá reményt, hogy egy ilyen megvalósuljon.

A távolság alapú jegy még nem lenne hülyeség, mert sokszor használnám a tömegközlekedést egy-két kilométerre.

Amíg a bérlet többe kerül, mint amennyiért egész hónapban autóval járok be a munkahelyre és haza, addig nem versenyképes a tömegközlekedés.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#100726) CPT.Pirk válasza Dluinet (#100725) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amerre én járok munkaidőben reggel meg délután -kertiből Verseny utcába-, az autóval halál mert bedugul az egypúpú híd, vagyis hát hidak mert a kétpúpú se sokkal jobb... Anno Pécs a Mecsek és a vasút között terült el, az egész kertvárosi rész később épült oda, a hidak meg nem ennyi autóra lettek kitalálva.

Sokáig buszoztam, régebben kertiből ki a Zsolnay negyedbe, a 60-as busz kegyelmére voltunk bízva ami néha késett, de általában 5-10 perccel korábban ment el, mint kellett volna neki...
Visszatérve a mostani útvonalra, kertiben még hagyján, de az autóbusz állomásnál ha elindulnék haza, ott azért meg kell nézni, hogy milyen emberek vannak mert bizony összeszedi a környékről a problémás arcokat és már örülök, ha csak a "szokásos" megállókban bagózók miatt kell bosszankodnom. Ha a bőrgyárnál szállnék fel, ott meg egy putri mellett van a megálló, ott is voltak már necces helyzetek a balhés arcok miatt...

Aztán mikor végre megjön a 24-es busz ami az útvonala miatt mindig szóló busz, állandóan tömve is van... Ezeket a hosszú járatokat anno nem gondolták át eléggé és azóta sem jöttek rá, hogy fasság.
Aztán ha feljutsz a buszra, akkor a busz meg áll a hídon a dugóban, mert a bőrgyárnál lévő lámpa szándékosan fogja a forgalmat kerti felé...

Ezeknek a tapasztalatoknak az lett a következménye, hogy vettem egy rollert és egyenlőre tavasztól őszig ha nem esik, akkor azzal járok melózni. Se autóval se busszal nem lehet olyan hamar megjárni ezt a távot, mint azzal. Azóta se dugó, se problémás arcok.


Btw csütörtökön elment előttem egy bazi drága Mercedes, de kb. 25-tel a régi kertvárosban, mögötte vagy 5 autó torlódott fel. Nézem a sofőrt, a dagadt faszinger basszus jobb kezében a telefonját lapozgatta amit az anyósülésen tartott, eközben nem is nézett előre. :Y Szia uram, gázolás érdekel? :U

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#100727) Csepy válasza CPT.Pirk (#100726) üzenetére


Csepy
senior tag

"Aztán mikor végre megjön a 24-es busz ami az útvonala miatt mindig szóló busz..."

Csak a héten 3 alkalommal utaztam 24-esen és mindhárom alkalommal csuklós volt. Tudom, nem ez a jellemző, de nem is minden alkalommal szóló az a járat.

Regards: Csepy

(#100728) hcl válasza krisz768_ (#100724) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az a baj, hogy a vasúti menetrend borulna. Ha lenne +1 sínpár, akkor esetleg. A Dombóvár felőli részt viszont simán ellátná egy BZ, ott nem jár szinte semmi.
Mecsekalján a sín már nagyon messze van a lakott részektől.
Egyébként Pesten pl. (legalábbis régebben) vonatozhattál városon belül.

@Dluinet : Azért vannak igényeid :D Én ilyen feltételek mellett is inkább buszoztam, de amióta van melóhelyen zuhanyzó, 90% bringa, ha esik, autó :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#100729) Dluinet válasza hcl (#100728) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha az én igényeim alapján valósulna meg, akkor 70%-kal csökkenne az autóforgalom.
Régen a metro hasonló elvárások alapján született, de ott már az időjárás, mint utazást erősen befolyásoló tényező is kizárásra került.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#100730) hcl válasza Dluinet (#100729) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Na de akkor meg buszoktól dugulna be a város... :D
A működő klíma az mondjuk alap lenne.

Mutogatni való hater díszpinty

(#100731) CPT.Pirk válasza Csepy (#100727) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem mondod! :Y

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#100732) Dluinet válasza hcl (#100730) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Jó lenne, ha tized annyi buszunk lenne, mint amennyi forgalmi dugót tudna csinálni a városban. Valószínűleg annyi sohasem lesz.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#100733) krisz768_ válasza hcl (#100728) üzenetére


krisz768_
tag

Szerencsére nem Budapest, így nem 5p-enként érkezik/indul a vonat. Szerintem meg lehetne oldani, hogy menetrend szerint elengedje az érkező/induló vonatokat. Pont ezért lehetne a mecsekalja a végállomás, mert ott félre tud állni.

2 sínpár nem lenne rossz, sőt kellene egészen Bp-ig, de nem hiszem hogy mostanában ez megvalósulna.

(#100734) Tommy77Hun válasza krisz768_ (#100724) üzenetére


Tommy77Hun
csendes tag

Az egyik fele kivitelezhetetlen, a másik fele pedig a jelenleg is meglévő állomásokkal most is működik.

(#100735) hcl válasza krisz768_ (#100733) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hát, a mostanit se tudja tartani semmi :D

@Dluinet : A pécsi tömegközlekedés amúgy kvajó (legalábbis amikor még ott laktam, az volt). Most mondjuk elég drága, ahogy nézem, de itt Fehérváron is drága, és itt legalább a gyakori járatok járnak ilyen félóra - néha 15 perc - gyakorisággal. Többsége 40-60 perc. Rendszeresen kimarad, télan dugó van, 15-20 perc késés, nyáron meg elmegy előbb. Ez konkrétan használhatatlan.

Mutogatni való hater díszpinty

(#100736) Dluinet válasza hcl (#100735) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A pécsi tömegközlekedésben csak a tömeget nem szeretem.
Nincs kedvem munka után 10 percet sétálni és még 30-40 ácsorogni, miközben összepréselnek.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#100737) krisz768_ válasza hcl (#100735) üzenetére


krisz768_
tag

Most sem rossz, de van mit fejleszteni. Általában 5p (max 10) alatt van a késés, egyedül a 23,23y,24-t kell elkerülni, a többi nem vészes.

(#100738) CPT.Pirk válasza hcl (#100735) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt egyébként mástól is hallottam, hogy itt sokkal jobb a tömegközlekedés, mint másik városokban. A kedvencem mikor Pest belvárosában hőbörögnek, ha picit is késik a villamos vagy a busz, pedig ott aztán mindig van mivel menni bárhová is. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#100739) hcl válasza Dluinet (#100736) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Minden máshol is tömöttek a buszok. Ami nem, az meg ritkán jár.

Kedvem nekem sem szokott lenni, de most komolyan azért pöfögjek benzint, hogy a s3gg3m bejusson melóba meg vissza? Ha nem esik, és 0 fok felett van, akkor persze szívesebben oldom meg bringával, időben is kb. ott vagyok, ahol autóval.
+ingyen kondi.

@Cpt. Pirk : Az ilyennek javaslom a fehérvári, laposvári, veszprémi tömközt. Fél-egy órás követések , bár talán olcsóbban, mint a pécsi :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#100740) Dluinet válasza hcl (#100739) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Számomra elfogadhatatlan, hogy drágább, mint az autó, cserébe nem kényelmes.
Vagy legyen szignifikánsan olcsóbb vagy legyen kényelmesebb.
De hogy egyiket sem teljesíti, így 90%-ban csak az utazik rajta, akinek nincs autója.

Ahogy a tömeggyártásnak, úgy a tömegközlekedésnek is lényegesen olcsóbbnak kell lennie, mint az egyedi/egyéni megoldásoknak.

Hülyén nézne ki, hogy neked olcsóbb lenne befektetni egy egyedi, saját ivóvízellátási rendszer kiépítésébe és kevesebb időt kellene rászáni az üzemeltetésére (karbantartás, engedélyeztetés, javítás, ügyintézés), mintha a vezetékes ivóvízszolgáltatást használnád. A mostani tömegközlekedés, pedig ilyen állapotban van.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#100741) CPT.Pirk válasza Dluinet (#100740) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hogy jön ki olcsóbbra az autó? Ha csak a normál benzin árát nézzük és nem számoljuk a kötelező árát, az olajcserét, a kopó dolgok időszakos költségét, akkor is elég rosszul áll az autó, mert:
A negyedéves tükebusz bérlet az 20880Ft. Jövőre 700Ft-os benzin árat jósolnak, azzal kb. 30 liter fog mindössze kijönni ebből az összegből. Mondjuk 7 literes városi fogyasztás mellett olyan kicsit több mint 5km-t tehetsz meg ennyiből (5 napos munkahéttel számolva). - feltéve, hogy egyedül használod az autót a munkába járásra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#100742) hcl válasza Dluinet (#100740) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Igen, ez nekem is gáz, de paff, mondom, az is elfogadhatatlan, hogy autóval menjek.
Ha brutál olcsóbb lenne, akkor itt Fehérváron pl. tuti megszűnnének a dugók. Azért jár mindenki autóval, mert rossz a busz, és azért rossz a busz, mert hiába van tele, így is csak 3-400Ft-os jeggyel éri meg.

@Cpt. Pirk : Itt a 300Ft-os buszjegy időszakában (nemtom most mennyi) és 450-es benzinnél az volt, hogy autóval a 4km-re levő munkahelyem fele annyiból megvan, mint busszal.
550Ft benzin környékén már egál lett volna. 8L fogyasztással számolva.
Heti 3 napot járok be... bérlet vastagon nem éri meg...

Autót meg amúgy is tartanék, mert egy Fehérvár-anyám-anyósék kör se nagyon jön ki egy hétvége alatt busszal, és sokszor agyig rakva megyünk.

Mutogatni való hater díszpinty

(#100743) CPT.Pirk válasza hcl (#100742) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A buszon 500 a jegy... Elővételben 400.

Amúgy Fehérvár viszont nagyon pici... Azt már keresztbe-kasul begyalogoltam, ott minden tök közel van. :) A 4km-es táv az meg olyan, hogy heti 3x simán bevállalható gyalog és még jót is teszel magaddal.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#100744) hcl válasza CPT.Pirk (#100743) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Kösz, nekem ezek sok, és akkor melóban szalonképesnek kéne lenni :)
Illetve annyira azért nem kicsi, meg időben sem mindegy, mennyi idő alatt érsz oda.
Most néztem, Simple-ben 280 a jegy, buszon 300 vagy 350? De mondjuk mindegy, mert a jártok és a sűrűségük is siralmas.

Mutogatni való hater díszpinty

(#100745) Dluinet válasza CPT.Pirk (#100741) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Tüke kártyával 3 hónap 20820Ft
600 forintos benzin esetén (most a legdrágább eddig , max 574-ért tankoltam, de számoljunk többel) 406-forintból megfordulok. Valóban, 500ft alatt van csak előnyben az autó, de 2022 végéig mindig ez alatt volt az üzemanyag ára. 2020-ban még 300ft-ért tankoltam.
A kötelező árát, az olajcserét, a kopó dolgok időszakos költségét nem számoljuk, mert autó amúgy is lenne, most csak a munkába járásról beszélünk.
Mentségemre szóljon, hogy az asszonnyal együtt megyek-jövök, így két havi bérlet árát spóroljuk meg. Amíg ezt megtudjuk valósítani, addig a i esetünkbe 1000ft-os benzinárig pariban vagyunk. Azzal sajnos nem tudok számolni, hogy a gyerek csak reggel megy velünk, haza már bérlettel utazik a buszon.

Nagyon valószínűtlen lenne, ha nem emelkedne jövőre a bérlet/jegy ára.
Még 2018-ban is 7055Ft volt. A mostani ár, pedig nem a hatékonyság növekedésével érték el, a bérek az elmúlt 5 éveben megduplázódtak. Ha nem emelkedik az ár, akkor meg rohamosan fog csökkeni a minősége a szolgáltatásnak. Lásd: egészségügy.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#100746) hcl válasza Dluinet (#100745) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"Ha nem emelkedik az ár, akkor meg rohamosan fog csökkeni a minősége a szolgáltatásnak."
A te szempontodból már így is 0, nem? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#100747) Dluinet válasza hcl (#100746) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az én szempontomból majdnem 0.
De ha az ár/használhatóság arány tovább romlik, akkor többen váltanak autóra, ami tovább rontja a menetidőket, több dugó lesz, és még drágább tömegközlekedés. A végén megszűnik vagy csak marginális lesz a tömegközlekedés.
Az az ár/használhatóság zuhanó spirál látható a vasúti személyszállításban is.
Alig vannak a vonaton, mert rossz minőségű, ezért megszüntetik a vonalat.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#100748) hcl válasza Dluinet (#100747) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ezt írtam korábban a fehérvárinál :) :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#100749) 0xmilan válasza CPT.Pirk (#100743) üzenetére


0xmilan
addikt

350 elovetelben, nem?

(#100750) CPT.Pirk válasza 0xmilan (#100749) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Már 400Ft [link]. Egyáltalán érvényes a régi áron vett jegy?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.