Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29701) zsolt19900 válasza V/ (#29700) üzenetére


zsolt19900
őstag

a számlatörténetes fő képernyőn jött egy "hívás" hogy elfogadom-e a tranzakciót és úgy küldtem el neki végül is.

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#29702) ekrisztian válasza V/ (#29699) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Dettó, igaz Német mobil céggel. Valami globális sms gubanc van.
Nekem 5db sms jött, mielőtt kizártak.
:R

Most jut eszembe ez a cég is Telekom hálozatot használ.

[ Szerkesztve ]

(#29703) V/ válasza zsolt19900 (#29701) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor remélhetőleg számlát küldött, ha megnyitod a tételsort akkor balra alul kiírja hogy eBay vagy PayPal védelem az érvényes.

[ Szerkesztve ]

(#29704) V/ válasza ekrisztian (#29702) üzenetére


V/
Topikgazda

Kereshetünk egy kis pénzt, megírjukm nekik,hogy tegnap is volt ilyen gond, meg most is és ma letiltott a rendszer az ő hibájukból és nem tudom használni a fiókomat fizetsére. Szoktak kárpótlást adni.

[ Szerkesztve ]

(#29705) ekrisztian válasza V/ (#29704) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Van a telefonáláson kívül más módja, hogy vissza állítsam a fiókot?
Nem a nem merek telefonálni kategória, hanem új előfizető vagyok és még 2 hónapig nem tudok telefonálni erről a számról :(
És még egy kérdés, kell igazodni a local time-hoz vagy hívhatom most is őket :D ?
:R

(#29706) V/ válasza ekrisztian (#29705) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyugi, csak 2 óra hossza a korlátozás. Ha jól működik a rendszer, akkor 6 próbálkozás után 2 óra pihi. Nekem azzal van gondom, hogy csak 3* próbáltam belépni.
Türelmesen kivárjuk az utolsó próba utáni 2 órát, töröljük a böngészőből a PP sütiket és esetleg új ip cim, ha routeren keresztül csatlakozol.

(#29707) ekrisztian válasza V/ (#29706) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Ok, köszönöm! :)

(#29708) Stiven


Stiven
csendes tag

Sziasztok!

PP-n keresztül bakkártyával fizettem, viszont a PP nem látom a tranzakciók között a bakkártyás fizetést. Refundot szeretnék indítani.

(#29709) V/ válasza Stiven (#29708) üzenetére


V/
Topikgazda

Mikor fizettél?
Ha a PayPal fiókba beléptél és ott választva a kártyát fizettél akkor az Activity menübe ott kell lennie, ha alul a View all-ra kattintasz akkor 3 hónapot jelenít meg.
Ha úgy fizettél, hogy a fizető oldalon beírtad a kártya adatokat, akkor nincs vásárlói védelem a PayPal-től

[ Szerkesztve ]

(#29710) Stiven válasza V/ (#29709) üzenetére


Stiven
csendes tag

A PP fiókhoz hozzárendeltem a kártyámat is. Banggood-on vásároltam, a PP keresztül (e-mail + jelszó). A vasalásról a PP-től az e-mail címemre meg is kaptam a visszaigazolást. Megpróbáltam megnézni a tranzakciók között, de csak azokat látom amiket a PP számlámról fizettem és nem bakkártyáról.

29 napja fizettem.

[ Szerkesztve ]

(#29711) V/ válasza Stiven (#29710) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor valami rosszul van beállítva a megjelenítésnél, én általában mindent kártyáról fizetek, de látom az összes, nem csak kártyás pénzmozgást.
De ha úgyis dispute, akkor keresd meg a Resolution Centeren keresztül, de még a BG-n is tudnád rendezni a problémát, ha pl nem érkezett meg vagy van vele gond. Ha ott kifutott minden lehetőséged csak azután a PP mert nincs több esély.

Közben beléptem és nekem ott vannak BANGGOOD TECHNOLOGY CO.,LIMITED névvel az összes vásárlások.

[ Szerkesztve ]

(#29712) Stiven válasza V/ (#29711) üzenetére


Stiven
csendes tag

Köszönöm a segítségedet! :R

(#29713) zsolt19900 válasza V/ (#29703) üzenetére


zsolt19900
őstag

no írt dzsámál, küldött nekem trekkinget, bejelölte ebayen is hogy feladta a cuccot, írtam is neki ezek után egy normális hangvételű üzenetet, hogy azt a kis jutalékot amit igazán neki kellett volna fizetnie, ugyanmá' küldje vissza

majd meglátjuk, hogy mit reagál :)

de picit megnyugodtam, hogy kaptam képeket ill. trackinget

természetesen videózva lesz kibontva minden és beüzemelve, ahogy annak rendje és módja szerint kell :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#29714) V/ válasza zsolt19900 (#29713) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez már haladás akkor.
A jutalékkal ilyen esetben engem at szokott zavarni, hogy amikor kikalkulálom az eladási árat, akkor természetesen abba beépítem a költségeimet is és úgy hirdetem meg. Erre nem utólag szoktunk rájönni, hogy hoppá van költség is.
Persze mindig a vevő fizeti, de ha olyan balfácán vagyok, hogy elfelejtettem, akkor az már az én problémám és nem tisztességes továbbhárítani.

(#29715) zsolt19900 válasza V/ (#29714) üzenetére


zsolt19900
őstag

hát igen :D de mindegy, majd alakul ahogy alakul, nem az az 1300ft fog földhöz vágni, de azért na :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#29716) laychi


laychi
veterán

Üdv urak.
Hirdetem a processzorom egy német apró oldalon,van rá több jelentkező is,de mindegyik paypallal szeretne fizetni,feltételezem a biztonság miatt,de nem tudom nem e lehet csalni vele visszafelé,azaz,hogy engem érjen kár.

Tehát van paypal accountom,teszem azt megadom valamelyik embernek,akivel megegyezek,elküldi a pénzt,én elpostázom a procit.
Tehet olyat a másik fél,hogy visszavonja az utalást,vagy neadj isten engem állít be csalónak,hogy nem küldtem el a csomagot és a paypallal vissza levonatja a számlámról az összeget?
Félek kicsit,mert vannak csalók,jobb szeretném a számlára történő átutalást,de ragaszkodnak hozzá.
Sosem csináltam még paypalon keresztül eladást,nem tudok róla semmit,csak vásároltam ebay-en rajta keresztül,ott nem volt gond,de ettől tartok kicsit.

pls help me

szerk. illetve az átutalt összegből az én terhemre levonhat e valamit a rendszer?(ez által minimálisan,de szintén kár érne,mert nem azt az összeget kapom,amit várok)

[ Szerkesztve ]

(#29717) V/ válasza laychi (#29716) üzenetére


V/
Topikgazda

Hiába utalnak, az is visszakövetelhető ha van valami gond. Az talán még rosszabb mert ugye az bankodon keresztül fut és ők jegyzik a fekete pontokat. Ebből a szempontból nincs különbség a PayPal-l történő fizetés és a banki utalás közt.
Amikor vásároltál akkor volt vásárlói védelmed mindkét helyen, most a te vevődnek van.
Mindkét helyen van eladói védelem is.
Bárhol adsz el valamit abban van rizikó.
De sokan használják, használjuk az eBay-t eladásra.
Mindkét helyen az eladó viseli a költségeket, a vásárlónak nincs díj felszámítva.
Természetesen illik bekalkulálni a költségeket, 10,6 % az eBay jutaléka és 3,4-5% a PayPal jutalék, ez attól függ, hogy milyen országbéli a vásárló. 15% költség számolandó a vételárba minimum.
Pontos leírás a termék állapotáról, képek, videó esetleg, lényeg az hogy a vevő előre tudja, hogy mit fog megvásárolni és azt is kapja meg, ne érje csalódás, így csökken a probléma lehetősége.

[ Szerkesztve ]

(#29718) laychi válasza V/ (#29717) üzenetére


laychi
veterán

Német országból németországba lenne postázva,nemzetiségét nem tudom,Itt olyan felhasználó nevet használ az ember az aprón,amilyet akar,csakúgy mint a hardveraprón.

Nem ebay-en keresztül történne vásárlás,hanem direkt paypal átutalással.

Az eladói védelem mit takar? Hogyan bizonyíthatom az igazam egy csalás esetén a másik részéről? csomagot,illetve a postai(DHL) szelvényt kellene lefotóznom?

Azt írta most az ember,hogy 10euroval többet elutal(gondolom tisztában van az extra költségekkel)

DHL-nél van ajánlott küldemény,ha jól tudom, akkor csak aláírás után kapja meg a csomagot. Ez jelenthet valami biztonságot nekem?

[ Szerkesztve ]

(#29719) V/ válasza laychi (#29718) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ha német 3.4% + €0.35 EUR jutalék.
A termékről küldenék pontos képet, leírást valamit arról hogy működik.
Persze a feladást is ajánlottan, tértivevényesen célszerű megoldani.

(#29720) laychi válasza V/ (#29719) üzenetére


laychi
veterán

Most olvasom a paypalon illetve próbálom értelmezni a vásárlói,eladói védelmet.

Lehet hanyagolom...eleve jobb szeretem a személyes átvételt.

(#29721) ekrisztian válasza gipsztigris (#29568) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Én pont ezzel szenvedek, nem az első eset, hogy bármit teszek nem tudok bizonyos termékeket megvásárolni.
609€ fizetnék, order limit a banknál 700€, de a paypalon is van 70€> mégsem tudok vásárolni.
Van valahol még rejtett limit állítás vagy hol lehet a gubanc?

(#29722) V/ válasza ekrisztian (#29721) üzenetére


V/
Topikgazda

Mit mutat a PayPal limit? ŐF Tippek röviden 2. pontban link erre.
Nincs rejtett dolog és az eladó is adhat meg korlátozást, attól függően hogy mit és kitől akarsz vásárolni. Célszerű nála is érdeklődni. Ha kártyával fizetnél még a nem magyar Maestro kártyának is van fizetési problémája.

Nach der Eröffnung des PayPal Kontos gibt es vier aktive Limits:
1 Das Sendelimit begrenzt den Maximalbetrag der pro Jahr gesendet werden kann auf 2500 Euro.
2 Das Abbuchungslimit pro Monat definiert den Maximalbetrag, der pro Monat abgebucht werden kann auf 750 Euro.
3 Das Abbuchungslimit pro Jahr definiert den Maximalbetrag, der pro Jahr abgebucht werden kann auf 1000 Euro.
4 Das Empfangslimit pro Jahr definiert den Maximalbetrag, der pro Jahr empfangen werden kann auf 2500 Euro. Die Summe bezieht sich ausschließlich auf per PayPal erhaltene Zahlungen. Einzahlungen vom Bankkonto und Erstattungen von gesendeten Zahlungen sind entsprechend nicht relevant.

[ Szerkesztve ]

(#29723) ekrisztian válasza V/ (#29722) üzenetére


ekrisztian
senior tag

2500€ a max limit, és a fennmaradó 2002€.
De a havi 750€ ezzel a 609€ vételel már overload lenne :)
Valszeg ez a baj.
Viszont legutóbb a 145€ se engedte, haver fizette ki nekem.
De pár hete egy 130€-t igen.
Nem nagyon akartam más módon fizetni.
Köszönöm megint a segítséget!
:R

[ Szerkesztve ]

(#29724) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Pár perce történt egy téves vásárlás. Kifizettem az Ebayen. Lehet ezt valahogy "visszacsinálni" vajon?

szerk:
Közben találtam egy megrendelés törlése menüt. Remélem sikerül.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#29725) V/ válasza embe (#29724) üzenetére


V/
Topikgazda

Amott is elég lett volna. eBay topik.

(#29726) embe válasza V/ (#29725) üzenetére


embe
nagyúr

Igen. :U

Csak a barátomnak kell, Ő küldte a linket. Én rábeszéltem hogy ne ettől az eladótól, hanem akitől szoktam: a sinceritytrading -től. Olcsóbb is, és ismerem. Elfogadta. Erre én benéztem, és innen rendeltem meg. :W

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#29727) norbert400


norbert400
tag

hali.

Hozzáadtam a paypalhoz az otps bankszámlám. Az otps bankszámlák végén ugye 8db 0-val fejeződnek be. Szerintetek az gond hogy azt nem adtam meg? csak az első két 8jegyű számsorozatot?

[ Szerkesztve ]

(#29728) donmackó válasza norbert400 (#29727) üzenetére


donmackó
őstag

Nem probléma. Nálam automatikusan mögé írta.

Release the cable hounds!

(#29729) norbert400 válasza donmackó (#29728) üzenetére


norbert400
tag

szuper.:) nagyon szépen köszi.
ill kértem is kifizetést nem rég. átlagban mennyi idő alatt érkezik meg a számlára?

[ Szerkesztve ]

(#29730) V/ válasza norbert400 (#29729) üzenetére


V/
Topikgazda

Mint ahogy az összesítő képernyőn is írja 1-2 munkanap, nem magyar bankok esetén. 1-3 munkanap a várható, De ilyeneket, ahogy az ÖfF-ben is van úgy kell számolni ha 14:00 előtt csinálod, akkor azt követő napok, ha később akkor +1 nap

[ Szerkesztve ]

(#29731) norbert400


norbert400
tag

Köszi szépen.

Igen az összesítő képernyőre ránéztem és nem láttam semmit, most esett le hogy azért mert elfelejtettem lenyitni a menüt.

(#29732) ALgore2


ALgore2
tag

Itt is kérdezem, hátha!...
"Liciten sikerült jó áron vásárolnom!
Viszont az eladó hibájából nem tudok fizetni, írtam neki, semmi!
Ilyenkor mi van?"
Tegnap óta semmi!

(#29733) V/ válasza ALgore2 (#29732) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos várnod kell a reakciójára.

(#29734) LuckyL válasza V/ (#29733) üzenetére


LuckyL
őstag

vagy inkább fizesse ki az árat...mi ebben a bonyolult?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#29735) ALgore2 válasza LuckyL (#29734) üzenetére


ALgore2
tag

Pont ez, hogy nem tudok fizetni!
Az eladó fiókja nem aktív, appból 157 hiba, netről : 70165 11068 kód!
Írtam neki, arra sem reagál, 2.napja!
Tényleg nem bonyolult, csak hogyan tovább?
Írjak ebay-nek?

(#29736) LuckyL válasza ALgore2 (#29735) üzenetére


LuckyL
őstag

ja értem már
így akkor tényleg semmit sem tehetsz
várnod kell, amíg jelentkezik és megoldja a gondot a pp-vel

cryptot minden termékemért elfogadom

(#29737) V/ válasza LuckyL (#29734) üzenetére


V/
Topikgazda

A kérdése is egyértelmű volt, Viszont az eladó hibájából nem tudok fizetni, írtam neki, semmi!
de a neked írt válasza bővebben magyarázza a problémát.

(#29738) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
Visszajött a refund összeg, látszik a tranzakciós listában pozitív értékként. Ez most autómatikusan visszakerül a bankszámlámra (mint a regisztráciokori 400 ft)?
Egyenlegem nulla, bankszámlát még nem rendeltem a paypal számlámhoz. Vagy ezt a hozzárendelést elöbb meg kell csinálnom?

[ Szerkesztve ]

(#29739) V/ válasza user112 (#29738) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló, GYIK:
3. Kérdés: PayPal fiók szerint megkaptam a refund összeget. Ennek mekkora átfutási ideje van, hogy a kártyához tartozó számlaszámomon látható legyen?
Nem látszik az egyenlegen a refund összege.
Válasz: 1-3 banki munkanap, ha az 5. napon sincs a bankkártyához tartozó számlán, hívni kell a bankot.
A visszatérítés - refund - automatikusan, ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor arra bankszámlára, amelyhez a kártya tartozik.
Nem lehet a kártyás fizetés pénzét a PayPal egyenlegre irányítani, ott parkoltatni.

Ha erre a zöld bejövő pénz sorra kattintva kinyitod, látható a pénz útja, hogy hova fog kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#29740) Ramoskaa válasza V/ (#29739) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Szia! Mi van akkor ,ha tiltanom kellett a kártyámat visszaélés miatt és ezután kaptam refundot (miközben kártya el lett távolítva) ,most kaptam új kártyát, azt aktiváltam (1 a számlaszám).
Ha az összeg megérkezik a számlaszámomra ,akkor visszatudom nézni? Mert lehet már megjött. Köszönöm

Más1: Ebay-en a kosaramba volt kb 5 termék, amit a barom kifizetett a paypalommal és szállítási cím változtatás nélkül megrendelte a saját címemre. És Refundolták.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#29741) V/ válasza Ramoskaa (#29740) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt is nagyon sokszor írtam már. A bankszámládnak van kártyája, visszafele az út eladó bankszámlájáról pénz a te bankszámládra.
A PP kiírás hogy az x számú kártyára megy egy dolog, mögötte számlaszámok vannak.
Ha nem fizettél elő a bankodnál bankszámla pénz mozgás figyelésre, akkor a netbankba belépve látod a bejövő pénzt. Egyébként meg kapnál sms-t.
Úgyis megszerezhető a refund, ha törlöd a számlát vagy bankot váltasz.

(#29742) Ramoskaa válasza V/ (#29741) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Közbe észrevettem, hogy réges-rég megkaptam már az összegeket 3 nappal a letiltás után. Valamiért nem láttam, igazából nem is számítottam rá pedig minden nap néztem a forgalmat.
Amire a refundot kaptam termékek és hozzám fognak kerülni, visszaküldeni többe kerülne, mint a termék ára. Ilyenkor a mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#29743) V/ válasza Ramoskaa (#29742) üzenetére


V/
Topikgazda

Amire megkaptad a refundot, azt nem kell visszaküldeni, ha vissza kell, akkor addig meg sem kapod a pénzt, amíg az eladó nem igazolja le az átvételét.
Ha később lenne ilyen, hogy vissza kell küldeni, akkor a PayPal-n keresztül vásárolt temék visszaküldésének költségét az ÖF 8. PayPal-tól termék visszaküldés esetén a postai költség visszatérítésének módja szerint visszaigényelhető.

(#29744) Ramoskaa válasza V/ (#29743) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Köszönöm! Feltűnt, hogy minden összeget 2x kaptam meg.Letiltáskor mondták, hogy írjak a paypalnak is ,tehát ott is kaptam refundot. A Banktól egyből majd a paypal/eladó-tól. Örülök, hogy visszakaptam az összeget és nem akarok ezen nyerészkedni . Összesen 5000Ft értékű áru lett berendelve ( Így most 2x 5000Ft-nyi összeget kaptam a számlámra). Paypalnak írjak az eladónak vagy menjek be az OTP-be személyesen?
Köszönöm

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#29745) V/ válasza Ramoskaa (#29744) üzenetére


V/
Topikgazda

A teljes szituáció ismeret hiányában nem tudok erre a kérésre választ adni, nem is tartozik rám, de azt tudd, hogy a PayPal szokott kárpótlást is adni, nem csak a konkrét összeget.

(#29746) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok! Régen jártam erre de ismételten az átváltásról kérdeznék. Vásároltam ma De és látom megint a P:P: vált . No akkor átállítom megint. Majd fél óra múlva ismét vásárolok és megint a P.P. vált. Ez azért már durva. Van valami megoldás :F :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29747) V/ válasza Beni2360 (#29746) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló 4.pont. De attól is függ hogy hol vásárolsz. A húsvét előtti héten történt változás a PP fizetési rendszerben, akkor alaphelyzetre állt minden, de azután visszaállítva, normálisan működik.

(#29748) Beni2360 válasza V/ (#29747) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi de átállítottam a fizetési oldalnál és vissza állt. Lépjek be a főoldalra és onnan csináljam?
Egyik, TOMTOP - $- FT
Másik Banggood - €- Ft

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29749) LuckyL válasza V/ (#29745) üzenetére


LuckyL
őstag

milyen kárpótlást szokott adni a paypal az összegen felül?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#29750) V/ válasza LuckyL (#29749) üzenetére


V/
Topikgazda

Pénzt az egyenlegre.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.