Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18951) V/ válasza xors (#18948) üzenetére


V/
Topikgazda

A vásárlás menete: vásárolsz az eBay-n, netes boltban, ha lehet fizetni Paypal-el akkor fizetéskor automatikusan feladja a Paypal bejelentkezési ablakot belépsz és fizetsz.
Ha rendeltél hozzá kártyát és van rajta pénz akkor kártyával fizetsz.
A saját bankod konverziója mindig olcsóbb 5-10 Ft 1 egység valamely devizánál.Egyik magyar bank sem számol átváltási díjat, ha kártyával vásárolsz devizában. Úgy írják: a kártyával történő vásárlás bel- és külföldön ingyenes. Ha változik, értesít a bankod.
A másik kérdésedre rövid válasz: nem.
A másik kérdésem: Át tudom állítani utólag a PayPalt, hogy ne terheljék a számlámat automatikusan, hanem nekem kelljen utalgatnom?
Nem ezért van a Paypal.
Akkor tudsz fizetni ha van fedezet, tehát előre ltenni kell valahová pénzt, kártyára, Paypal egyenlegre, pénz nélkül én nem tudok vásárolni, gondolom te sem. Illetve a kérdésed értelmezhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#18952) KDSH


KDSH
tag

Sziasztok!

Ma délután írt a PayPal, hogy a feladott csomagomról adjak "proof of shipping"-et. Erre adtak mához 3 napot (de kedvesek). Erre jó az a zöld postai feladóvevény? Kértem tértivevényt is, de annak ellenére, hogy a csomag már több, mint egy hete megérkezett a célországba (Szlovákia), még mindig nem vették át. Ha elküldöm nekik a feladóvevényt, az elégséges bizonyíték? Valamint: Baj az, hogyha a feladóvevényen a felvételi idő 2 perccel korábbi, mint amit a tracking number mutat, ill. az, ha nincs aláírás/pecsét? (csak a felvevő kódja meg hogy melyik posta).
Esetleg írjam meg nekik kommentbe (ha meg lehet, nem tudom), hogy van tértivevény is, amit fogok tudni küldeni, ha már egyszer tényleg át is veszi valaki azt a csomagot?

[ Szerkesztve ]

(#18953) V/ válasza KDSH (#18952) üzenetére


V/
Topikgazda

A feladovevényen rajta a nyomkövetési szám általában, elég az is. Egyébként miért kérték?

[ Szerkesztve ]

(#18954) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

Ha a paypal accountomhoz hozzá van rendelve a bankártyám, az olyan mintha paypal -al fizetnék?

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#18955) Hintalow válasza plejik (#18954) üzenetére


Hintalow
senior tag

Őőő, hát igen, ha a paypallal fizetsz, az olyan, mintha a paypallal fizetnél :D
Vagy mi a kérdés? Ha a paypalhoz hozzá van kapcsolva a bankkártyád, és leugrassz a sarki sparba, az ottani kártyás fizetéshez nem lesz köz természetesen a paypalnak. :N

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#18956) plejik válasza Hintalow (#18955) üzenetére


plejik
addikt

Hülyeséget kérdeztem.. :D

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#18957) Sas madár válasza V/ (#18916) üzenetére


Sas madár
őstag

Szia!
Érdekelne hol találtad meg ezt a mondatot
"GearBest will not be held responsible for items lost or damaged in transit."
Mert nem találom,de talán nem is ez a fontos hanem a többi válaszodban említett oldalon nincs ilyen kiskapu,vagy ott hol keressem.

Mert a BG oldalán is rákattintok a szállítási és fizetési infóra de ezt a mondatot nem találom gondolom" jól "el van helyezve.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#18958) KDSH válasza V/ (#18953) üzenetére


KDSH
tag

Azt írták, hogy olyan dokumentum kell, amin egyértelműen szerepel hogy milyen címre küldtem.
Szerintem azért kérik, mert habár már múlt hétfő óta felvehető a csomag, még mindig nem vették át, ott rohad az egyik pozsonyi postán.
Attól tartok az eladónak az a terve, hogy kivárja, hogy a PP szépen ott hagyjon pénz nélkül. Majd szépen elbattyog és felveszi a csomagot. Nekem meg se pénz se telefon.
Ha a PP lezár, létezik olyan, hogy fellebbezés?

[ Szerkesztve ]

(#18959) yimm


yimm
aktív tag

Üdv.

Olyan problémám lenne, hogy 10 napja utaltam a PayPal számlámra pénzt, és azóta sem érkezett meg.
Eddig sosem volt ilyen probléma, 3-4 nap alatt a számlán volt a pénz.

Hol tudok reklamálni ?

Köszi

(#18960) Sas madár válasza yimm (#18959) üzenetére


Sas madár
őstag

Első körben ilyenkor ahol indítottad érdemes ellenőrizni rendben el is ment-e az utalás nincs-e véletlen függőben bármi hiányosság miatt.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#18961) yimm válasza Sas madár (#18960) üzenetére


yimm
aktív tag

Tutira elment, a bank le is vonta a pénzt, sms is jött róla. Ez a kör megvolt.

(#18962) Flashget válasza yimm (#18961) üzenetére


Flashget
félisten

Az sok. Én a múlthéten befizettem az unicreditbe és 2 nap múlva a számlán volt a pénz.
Nem írtál el véletlenül számot vagy betüt a közleménybe?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#18963) V/ válasza Sas madár (#18957) üzenetére


V/
Topikgazda

http://www.gearbest.com/about/terms-and-conditions.html
Exchange and Returns (Money Back Guarantee) résznél

(#18964) V/ válasza yimm (#18959) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen módon utaltad és melyik bank, attól is függ az idő. Ha a Top up instantly az 3 perctől 1 órán belül (extrém esetben 3 óra) az egyenlegeden, a másik esetén 2-5 nap szokott lenni, ha nincs elírva a közleményben valami.

[ Szerkesztve ]

(#18965) V/ válasza KDSH (#18958) üzenetére


V/
Topikgazda

Te feladtad, címzett a feladóvevényen, a nyomkövetésnél látszik, hogy megérkezett, ha nem veszi át általában 5 nap a max várakozási idő, visszaküldik. A Paypal is látja ha az új üzenő falon leírod, hogy a nyomkövetési számmal hol lehet ellenőrizni. Ki indította a a dispute-t?

[ Szerkesztve ]

(#18966) Sas madár válasza V/ (#18963) üzenetére


Sas madár
őstag

Köszönöm igen itt meg van így azt hiszem el kell felejtenem a GB-t.

A többi általad említett oldalon nem találtál hasonló önmagukat felmentő kijelentést?
mert akkor azok között megpróbálom megkeresni a terméket.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#18967) V/ válasza Sas madár (#18966) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért írtam, mert mindegyiknél vásároltam már és megfelelő a reklamációs ügyintézés.

(#18968) Sas madár válasza V/ (#18967) üzenetére


Sas madár
őstag

Akkor már csak árban kell alkudoznom velük,mert találtam de épp 10-15 $-ral magasabb az ár.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#18969) xors válasza V/ (#18951) üzenetére


xors
senior tag

Köszi a választ, közben sikerült is már a mai nap rendeltem is eBay -ről :C
Levették a számlámról rendben a 400Ft -ot meg még 275 -őt külön, azt nem tudom mire...
Na de mind1 is, a lényeg, hogy működik :) :R

(#18970) KDSH válasza V/ (#18965) üzenetére


KDSH
tag

Én indítottam. A TN megadásakor mondjuk nem írtam le a nyomkövető oldalt. Ezt tudom valahol pótolni? Bár maguktól a 17track-re nem találnak el? Onnan mindkét nyomkövető oldalt felhozza.
Ezt az új üzenőfalat hol találom?

[ Szerkesztve ]

(#18971) pmheros válasza V/ (#18426) üzenetére


pmheros
senior tag

Annyival egészíteném ki,
hogy nekem az Erste -nél csak netbankom van, számlaőr és sms szolgáltatás nélkül

A netbank felületén a tranzakciók pontban megjelenik a PP*xxxxCODE. Ameddig zárolva volt a banki szünnapok miatt addig a zárolt tételeknél ez a kód nem volt olvasható.

Valójában a válaszom a később erre a kódra rákeresőknek szól

nem vagyok tökéletes

(#18972) janaman01


janaman01
addikt

Nos....ebay ról rendeltem egy nyakláncot 6e ft értékben, egy hete...kifizettem, stb... az eladó irt hogy köszi a vásárlást, és majd kapok trackinget..félő, hogy nemhogy trackinget, de csomagot se fogok kapni, ugyanis azóta se történt változás..( nem kina az ünnepek miatt hanem india), kérdésem az, hogy lehet e valamiféle vitát inditani a paypalon, hogy ez a görény még fel sem adta és kérem vissza a zsetont..?

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#18973) Robaj


Robaj
addikt

Ha a paypal számlámon van huf + euró + dollár is, és ebayen akarok vásárolni egy árut, amire a különböző pénznemben van együtt elég pénz, akkor a paypal ezt automatikusan levonja, vagy kiválasztom pl. huf és a többit bankkártyából vonja le?

Vagy érdemesebb lenne usd + eurót lekérni számlára, és úgy kijelölni a huf-ot, mint fizetési módot?

(#18974) yimm válasza V/ (#18964) üzenetére


yimm
aktív tag

MKB bankból ment az utalás netbankon keresztül. Már utaltam így többször is. A kedvencek közé van téve, nem is kell semmit beírnom csak az összeget, a többit már tudja a rendszer az előzményekből. Ezért is nem értem hogy mi történhetett. Mennyek be az UniCreditbe , ott személyesen tudnak segíteni ? Az MKB tranzakciós nyugta, meg sms is van hogy levonódott a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#18975) V/ válasza KDSH (#18970) üzenetére


V/
Topikgazda

Az hogy nem veszi át, arra nem lehet mit indítani.
Miért keresgélnének, neked kell igazolni, hogy elküldted, nekem az a természetes, hogy megírom azt, hol tudja ellenőrizni az állításomat. Csak az új üzenő rendszer működik, ha fel akarod venni velük a kapcsolatot.
Help, Contact PayPal, Message Center.

(#18976) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

!!SOS!!

Ha megváltoztatom Paypalon a jelszavam, akkor utána egyből használhatom a kártyám vásárlásra vagy van valami időkorlát???

(#18977) V/ válasza yimm (#18974) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez jó amit látok. Bár remélem nem az Iban kódos volt az utalási számlaszám, csak könyvelésre írta ki, a 109180010000000115050684 biztos jó.( Ha a banki felület kéri a tagoló - jelet akkor persze azzal)
De felejtse el mindenki ezt az utalási módot.
Az MKB ugyan nincs a Top up instantly-ba megadva, de a Más bank (nem azonnali) banki munkaidőben kezdeményezve 4 órán belül a Paypal egyenlegre kerül, CIB Bankkal tesztelve 2 óra 19 perc volt.
Az Unicredit nem tud segíteni, mert csak a paypal kérhet a saját számlájáról felvilágosítást, lehet jelezni a Paypalnek az üzenő falon, már régebben leírtam képekkel, de itt az új verzió:
Help Message Center, New message
Ezt választanám

és beírnám, hogy melyik banktól, mikor, mennyi, az adott bank tranzakció azonosítója és megkérni hogy nézzenek utána, miért nincs még könyvelve.

[ Szerkesztve ]

(#18978) V/ válasza Atomgeszi (#18976) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak ne régivel lépj be a fizetéskor. Nincs korlát, pár mp kell.

(#18979) Atomgeszi válasza V/ (#18978) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszönöm! :R

(#18980) KDSH válasza V/ (#18975) üzenetére


KDSH
tag

Egy kis előzmény: [link]
A dispute-t még jóval a visszaküldés előtt indítottam. Mivel az eladó nem adott még egy címet sem PP-n, claim-mé eszkaláltam. Egy héttel később írt a PayPal, hogy jó, küldjem vissza a telefont és visszafizetik a pénzt. Én ezt megtettem, el is küldtem nekik a tracking numbert. Plusz akkor elküldtem nekik a csomagkövetős oldalakat is ma egy message-ben. De már kaptak feladóvevényt is beszkennelve. Van valami amit rosszul csináltam?
Amúgy a tracking ezt mutatja:

Ha már több, mint 5 napja ott van, hogyhogy még nem küldték vissza?

[ Szerkesztve ]

(#18981) V/ válasza KDSH (#18980) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt írtam hogy általában 5 nap, néhány posta eddig tárol, azt hogy a szlovák meddig azt még nem tudom.
Mivel az eladó nem adott még egy címet sem PP-n
Ezt nem értem, akkor hova küldted? Lehet, hogy nem is tud róla?

[ Szerkesztve ]

(#18982) KDSH válasza V/ (#18981) üzenetére


KDSH
tag

Amikor a PP írt, hogy küldjem vissza a cuccot, ők adták a címet. Ez mind a Resolution Centerben, mind az e-mail-ben megírták, hogy hova küldjem.

(#18983) V/ válasza KDSH (#18982) üzenetére


V/
Topikgazda

Te nem találtál címet, telefonszámot, másik e-mailt?
Én nem küldtem volna oda, mi van ha a PP-nek is kamu címet írt be?
Érvényes lakcímkártyát -ha van olyan szlovákiában- nem kell csatolni, ha nem frissítette az esetleg bekért bankszámla kivonatán szereplő lakcímet, akkor téves is lehet.
Írd meg a Paypalnek, hogy nagyon úgy néz ki, hogy ők kamu címet adtak meg, te elküldted a telefont, így ők a hibásak, sürgősen rendezzék le feléd a hibájuk következményét.
Priviben nem küldenéd el az e-mail szövegét? Tényleg kíváncsi vagyok, mert nem emlékszem ilyen PP megnyilvánulásra. Mások a fórumról igen?

[ Szerkesztve ]

(#18984) KDSH válasza V/ (#18983) üzenetére


KDSH
tag

Privát ment.

(#18985) yimm válasza V/ (#18977) üzenetére


yimm
aktív tag

Köszönöm. Akkor próbálkozom.

(#18986) yimm válasza V/ (#18977) üzenetére


yimm
aktív tag

Na megoldódott a probléma. Most jött az email hogy
lekönyvelte a PayPal a pénzt a számlára
11 nap alatt ért oda..... Durva

Köszi a segítséget

(#18987) Sanki


Sanki
addikt

Nemrég írtam ide, hogy paypal-ról vissza utaltam egy kisebb összeget a számlámra a withdraw funkcióval viszont a mai napig nem érkezett a számlámra a pénz.

Most úgy néz ki valami miatt vissza jött ez a pénz a paypal számlámra, viszont levontak 1500Ft-ot.
Ez vajon mi lehet? Illetve ezt vissza kapom majd vagy ez elveszett örökre?

(#18988) germinator66 válasza Sanki (#18987) üzenetére


germinator66
aktív tag

Nem tudták elutalni valamiért (tipikusan az adatok nem megfelelőek), emiatt megvágtak 1500Ft-tal (adminisztrációs költség).

(#18989) Sanki válasza germinator66 (#18988) üzenetére


Sanki
addikt

Értem, fantasztikus.
Érdemes rákérdezni, hogy mi volt a baj? Mert akkor ezek után nem szeretném, ha előfordulna.
Illetve, akkor most vissza se tudom utalni a pénzem?

(#18990) kmisi99


kmisi99
addikt

Heló! kellene kis segítség, életemben nem kellett még paypallal pénz visszakérni. A gearbestes csomagom 1+ hónapja nem jött meg. Ha jól tudom paypalon belül kell írni, valami ticket nyitni vagy hasonlót de fogalmam sincs hogy megy ez.

(#18991) dptrsk válasza Sanki (#18989) üzenetére


dptrsk
addikt

A bankod utasította vissza nem létező számlaszám vagy valami hasonló miatt, esetleg olyan számlaszámot adtál meg, amire csak te utalhatsz(webkártya, takarékszámla tipikusan ilyenek).

(#18992) Sanki válasza dptrsk (#18991) üzenetére


Sanki
addikt

Amit megadtam az a rendes számlám, amit az ersténél adtak kis kék kártya (plusz a netbankon is az a számlaszám van).
Akkor írok nekik, hogy mi volt a gond, mert jó lenne tudni.

Azért köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#18993) V/ válasza Sanki (#18987) üzenetére


V/
Topikgazda

A Reversed melletti Details-ra kattintva mi olvasható? Ott nincs információ?
A Paypal-n megadott bankszámlaszám nincs elírva? Ugye a rendszer ajánlotta fel, mint ha ezt írtad volna.
Próbáld meg újként felvinni a számlaszám a 11991...-el kezdődjön, és ne legyen szóköz, a vágólapos beírás helyett egyenként írd be, ha elfogadja, akkor az előző hibás volt.
Nekem a kék kis kártyán elírták egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#18994) NyMRooD


NyMRooD
őstag

Sziasztok, lenne pár kérdésem a paypal-al kapcsolatban:

1. Bank account megadásánál, ha 16 számjegyű a számlaszámom (OTP) meg kell-e utána adnom a 8 db 0-át, illetve kellenek-e a kötőjelek a számlaszám megadásához?

2. Most vettem észre, hogy van egy éves limit pénz fogadására, ezt, hogy tudom megnövelni? (ha esetleg account típusát kell megváltoztatni akkor milyen következményei vannak egy esetleges más típusnak?).

3. Van e valamilyen adózással kapcsolatos szabályozás nagyobb összeg esetén? (tehát paypal jelent-e a nav felé, nekem jelentenem kell-e a nav felé?) Illetve ha van ilyen gondolom az valamilyen összeghez kötött, így adódik a kérdés, hogy mekkora ez az összeg (amennyiben van ilyen)?

4. Az összeg bankszámlára való utalása előtt, szeretném csekkolni, hogy minden rendben van a megadott adatokkal, van e lehetőség bankszámla verifikációjára?

Előre is köszönöm a segítséget.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#18995) sisu2


sisu2
tag

Üdv.

Nekem is Gearbest rendelés nem jött mint kmisi99 írta meddig lehet a paypal -nél reklamálni ill. refundot
kérni most 45 vagy 180 nap,

[ Szerkesztve ]

(#18996) Sanki válasza V/ (#18993) üzenetére


Sanki
addikt

Ezt írja:
Reversed

The withdrawal to your bank account could not be completed because of a technical problem. The money has been returned to your PayPal account.

Az a baj, hogy a számlaszámot nem tudom ellenőrizni, mert csak az utolsó 4 számjegyet látom.
Írtam nekik, hogy mi volt a gond, utána megpróbálom megint beírni.

(#18997) Gallowgater válasza xors (#18969) üzenetére


Gallowgater
tag

Szia!

Nálam is így volt. A két tranzakció között 2 másodperc telt el.

Elsőre lekapnak 1 USD-t ~ 275 HUF, ezt elviekben csak zárolják, ezt a folyószámládon / webkártya számládon a saját bankod jóváírja amikor letelik a zárolási időszak.

Ezt követően jön a Paypalos 400 HUF tényleges levonás, amit már gondolom visszakaptál a kártya "élesítést" követően a Paypal számládon.

Üdv,

Gallowgater

Z68X-UD7-B3 // Core i5-2500K // Noctua NH-D14 // G.Skill RipjawsX 16GB // MSI GTX 1070 gaming X // OCZ 60GB Agility 3 // WD 750GB Caviar Black // Corsair AX850 // Corsair 600T White // Corsair SP2500 // Roccat Tyon // Isku

(#18998) V/ válasza NyMRooD (#18994) üzenetére


V/
Topikgazda

1. Vagy 3*8 24 szám, vagy 2*8 16 szám ha a vége 8 db 0.
2. Kártya hozzárendelés, de az éves annyi marad a personal vagy premier fióknál. Business fiók ha az nem elég, de vannak előírás, minimum magánvállalkozó.
3. Szja törvény szerint kivételekkel az összes jövedelem adó köteles, önadózó vagy, önjelentés van, nem erre a fórumra tartozik.
NAV-Paypal viszonylatra vonatkozó kérdésed nem értelmezhető.
Egy Luxembourg-i pénzügyi intézményhez mi köze a magyar adóhatóságnak? természetesen, egy feljelentés után a nyomozáshoz, úgy mint minden bank hivatalos megkeresésre kiadja az adatokat. Rossz a gondolatmenet.
4. Csak akkor tudsz küldeni a számládra ha annak a verifikációja megtörtént, amikor beírod akkor legyen pontos, küldésnél feladja a szükséges rubrikákat, és a beírt számlaszám utolsó 4 számjegyét.

(#18999) V/ válasza sisu2 (#18995) üzenetére


V/
Topikgazda

180 nap, de arra figyelj ha elindítod a reklamációt max 20 napod van (inkább 19) követeléssé alakítani.
De ha visszaolvasol, a Gearbest adni fog egy nyomkövetési számot a Paypalnek, ami a DHL csomagpontján el fog veszni, vagy már elveszett.

[ Szerkesztve ]

(#19000) sisu2 válasza V/ (#18999) üzenetére


sisu2
tag

Köszönöm.

Először gondolom az eladóval kell megvitatni a PP. keresztül.
Utána olvastam igen 20 nap után elévül és mielőtt letelik kell Claim-et indítanom?.
Kaptam számot de nem jelez semmit és egy fényképet küldtek a csomagomról :) .

Illetve ezt írja nyomkövető :Delivery Information in Hungary

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.