Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) V/ válasza Szajo (#19049) üzenetére


V/
Topikgazda

Bankon belüli átutalásnak minősül van, amelyik bank teljesíti.

(#19052) V/ válasza rasky (#19048) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az eladó nem erősítette meg a Paypalnek, hogy megérkezett, akkor szerintem az eladó a problémás.
Nem a nyomkövetést nézik, infót kérnek az adott eladótzól.

[ Szerkesztve ]

(#19053) V/ válasza olasz69 (#19041) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt nem ajánlom, nagyon lassú, ha ma kezdeményezed, jó esetben szerdán lesz az egyenlegen.
Az instanly ajánlott, az akár hétvégén is rövid idő -bank függő- de legkésőbb hétfőn reggel.

(#19054) V/ válasza kmisi99 (#19047) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet, hogy csak azt a helyet ahova ment volna a pénz, vagy valami limit, vagy a tranzakció oda-vissza igazolásában technikai hiba. (Vagy elfogyott a pénz. :F )

(#19055) KDSH válasza V/ (#19052) üzenetére


KDSH
tag

Szia!
A Paypal mindig az eladó visszaigazolásához köti a refundot? Akkor is, ha bekértek a vevőtől minden dokumentumot, ami bizonyítja, hogy a csomagot elküldték?

(#19056) V/ válasza KDSH (#19055) üzenetére


V/
Topikgazda

Elküldöd és elveszik szállítás közben szituációt kell megoldani. Nem az a lényeg hogy feladtad, hanem hogy megérkezzen az eladó kezébe. A pénz csak azután jár vissza.
Ha a boltban vásárolt termékkel van gondod, annak is csak akkor fizetik vissza az árát, ha visszaviszed. Nem működik ez itt sem másképp.
Elvesztés esetén te tudsz kártérítést kérni a szállító cégtől, nem az akinek küldted.
Logika: termék vissza a boltba, eladó sztornózza a vásárlást (ha szükséges akkor adóügyi rendezés, Áfa befizetés mindenhol van), visszaadja a pénzt. A terméknek nála kell lenni, akkor jogos a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#19057) olasz69 válasza V/ (#19053) üzenetére


olasz69
senior tag

Sajnos a bankom nincs a listában! :(

" Más bank választása esetén, ha a saját bankunk nincs a listában, akkor is létrehoz egy utalási tranzakciót.
Azzal a saját bank Netbank oldalára belépve lehet utalni."

"Teszteltem, nem a saját CIB Bank számláról –nincs
is nekem- az utalást 13:57-kor kezdeményeztem.
Megérkezett a Paypal egyenlegre 16:16-re. (2 óra 19
perc.)"

>>>>>>Ezt nem teljesen értem ? :F <<<<<<<<

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#19058) KDSH válasza V/ (#19056) üzenetére


KDSH
tag

Ez jó meg még érthető is, de ha a trackinget megnéznék, láthatnák, hogy a csomag nem veszett el, át lehet venni. Az eladó meg már rég átvehette volna, ha akarja. Azon gondolkozom, hogy fordított helyzetben (ha a vevő jelenti a termék meg nem érkezését), akkor ott az az ügymenet, hogy az eladót arra utasítják, hogy adjon TN-t, de azt nem várják meg, hogy erősítsd meg a csomag megérkezését vagy igen?

(#19059) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Nemrég vásároltam 2 tankönyvet. Rengeteg időt vártam mire nagy nehezen megkaptam őket.
Sok apró dologból arra gyanakodtam, hogy becsaptak. Rengeteget mellébeszélt az eladó.
A posta azt állította, hogy nem létező küldemény. Itt gurult el a gyógyszerem.
Végül csak abban hazudott, hogy mikor adta fel a küldeményt, de már rendőrséggel "fenyegettem".

Arra gondoltam, hogy legközelebb hasonló szituációban (remélem nem lesz) paypal segítségét kérem.
Paypal számláról csak paypal számlára tudok utalni? Ha az illetőnek nincs ilyen?
Egy esetleges gyanús szituációban, mennyi az a pénz amit paypal vissza tudna "szerezni" nekem?
Hogyan tudom bizonyítani az ártatlanságomat /én vagyok a szenvedő fél?

Ha a személyes átvétel nem megoldható, akkor ti hogyan csinálnátok, hogy ne kerüljetek kényes szituációba, ne legyetek becsapva? Vásárolj boltban... és hasonló kommentekkel kíméljetek kérlek.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19060) peestike válasza HollyBoni (#19050) üzenetére


peestike
senior tag

2011 óta használom rendszeresen a paypal-t, meg rendelgetek külföldről. mastercarddal soha, semmi kínom nem volt. maestroval meg mióta megvan csak szívok.....

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#19061) w.miki


w.miki
veterán

Paypal-ban pontosan hol lehet beállítani, hogy a kedvezőbb átváltási feltételekkel váltson?
Egyelőre nem találtam meg.
esetleg van egyéb tipp, amivel csökkenthetők a költségek?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#19062) V/ válasza olasz69 (#19057) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt hogy ha nincs a bankod a listában, kiválasztod ezt a menüpontot, elkészül egy utalási információ, ezeket beírva a te bankodban utalásként elküldöd a pénzt, akkor banki időben 4 órán belül a Paypal egyenlegeden lesz. A felsoroltak esetén viszon 3 perc és 1 óra közt.
Ha nem ezzel a Top instantly módszerrel utalod akkor több nap az átfutás.

Ezt -nem a saját CIB Bank számláról- azért írtam, mert így más is küldhet neked pénzt, te elkészíted az utalási adatokat, megadott a másik személynek, hogy 45 percen belül utaljon ezekkel az adatokkal.
Hogy ez miért lényeges, ha visszaolvasol, érthetővé válik.

(#19063) HollyBoni válasza peestike (#19060) üzenetére


HollyBoni
veterán

És mégis mivel szívsz? Az amit most írtál gond 100% hogy a Maestro kártya miatt van? :) Több Maestro kártya van a családban, online boltunk van ahol csak paypalt használunk, és én is sokat használom fizetésre. Soha semmi gond nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#19064) V/ válasza KDSH (#19058) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért néznék, nincs a szerződési feltételeink közt.
A másik kérdés esetén az ha igazolom, hogy feladtam, szerinted akkor miért adná vissza a pénzt a vevőnek, a vásárlási szerződés rám háruló részének eleget tettem, mint eladó. Ha a szállítás közben elveszik, -harmadik fél hibája- annak intézése már megint más.
Az eladó meg már rég átvehette volna, ha akarja. Persze, ha jó volt a cím ahova küldted és tud róla az eladó, hogy ment neki valami és vegye át.

(#19065) V/ válasza w.miki (#19061) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyisd le fent középen az Összefoglalót, ott vannak anyagok

[ Szerkesztve ]

(#19066) V/ válasza Predator2 (#19059) üzenetére


V/
Topikgazda

Paypal számláról csak paypal számlára tudok utalni? Igen
Ha az illetőnek nincs ilyen? Nem tudsz fizetni, utalni neki.
Egy esetleges gyanús szituációban, mennyi az a pénz amit paypal vissza tudna "szerezni" nekem?
Mindent, de nem értelmezhető a gyanús szituáció utalásod, számomra. Illetve ha Áfát fizettél egy Unión kívülről érkező küldemény után a magyar hatóságoknak és visszaküldöd az árút, az Áfá-t nem kapod vissza.
Amit a Paypal-n keresztül fizettél, arra számíthatsz. + a Paypal 9300 Ft-ig kifizeti neked a viszaküldés költségét.
Hogyan tudom bizonyítani az ártatlanságomat /én vagyok a szenvedő fél?

Az adott vásárlásnál indított a Paypal vásárlói védelmét.
De, előtte mindig az eladó probléma kezelési módjaival kellene kezdeni.

(#19067) w.miki válasza V/ (#19065) üzenetére


w.miki
veterán

köszi! :R
más beállítás nem kell, akkor?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#19068) V/ válasza w.miki (#19067) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem.
De a fizetés jóváhagyásnál nézz rá a képernyőre és a Payment method-nál a Credit/Debit card legyen és a kártya szám alatt a Other Conversion Options alatt ne Paypal konverziós összeg látszódjon, csak az hogy kinek megy.
Nekem évek óta nem állítódott el, de volt aki írta, hogy neki igen és fizetés előtt kell állítani. (Szerintem nem Paypal hiba, böngésző gyanúsítható.)

(#19069) xors


xors
senior tag

Már egy hete használom a PayPal -t főleg eBay -en, meg vettem cinemacity mozijegyet is vele, nagyszerűen működik.
Egy kérdésem lenne:
A PayPal -nak van bármi köze egy bizonyos PayUmoney dologhoz? Mivel kaptam egy emailt care@payumoney.com -tól, hogy köszönik hogy fizettem Rs 100.00 -at a www.egrashry.nic.in nevű kereskedőnek...
Én nem tudok róla, hogy ilyen fizetést végrehajtottam volna, a PayPal -emen nyoma sincs, és egyenlőre a bankszámlámon sem látok semmi gyanúsat.
Szerintetek ez valami spam? Vagy annál komolyabb?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#19070) peestike válasza HollyBoni (#19063) üzenetére


peestike
senior tag

én ezt a kártyára értelmezem, nem pedig a bankra:
We couldn't complete your purchase, because the card issuer declined the card x-....
igen, idegesítő, hogy 2 napon keresztül nem tudtam sikeres tranzakciót lebonyolítani...
most reggel rápróbáltam, működött. nem csak paypal, de aliexpress is volt, hogy hibaüzenetet dobott.
és igen, eddig a raiffeisen+mastercard mindig működött, most erste+maestro sokszor nem.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#19071) V/ válasza xors (#19069) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nincs nyoma a vásárlási történetben, akkor spam, ha látsz ott olyat, amit te nem kezdeményeztél, akkor belépés után jelszó csere, majd jelezni a Resolution Center-en keresztül, a Nem engedélyezett tranzakció bejelentéssel. Unauthorized transaction.

(#19072) V/ válasza peestike (#19070) üzenetére


V/
Topikgazda

A netes Erste+Visa virtuon, és a normál Erste+Visa electron semmi gond velük a fizetésnél.

(#19073) HollyBoni válasza peestike (#19070) üzenetére


HollyBoni
veterán

Jópáran jöttek mostanával ugyanezzel a problémával, más bankkártyákkal. Én továbbra is azt tudom mondani hogy soha semmi problémám nem volt Maestro-val.

[ Szerkesztve ]

(#19074) xors válasza V/ (#19071) üzenetére


xors
senior tag

Köszi, PayPal számlámon semmi nyoma a dolognak, mivel az emailt sem tőlük, hanem ettől a bizonyos PayUmoney -tól kaptam. (Ahogy olvastam egy indiai cég paypal -hez hasonló, és sokaknak van gondja velük)
Én is úgy gondoltam h spam, mivel nem vagyok regisztrálva náluk, úgy látszik valahonnan megszerezték az email -emet és most boldogítanak...

(#19075) olasz69 válasza V/ (#19062) üzenetére


olasz69
senior tag

Értem,és köszönöm szépen !
Visszaolvasok természetesen mindenképp!
:R

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#19076) Predator2 válasza V/ (#19066) üzenetére


Predator2
addikt

"Mindent, de nem értelmezhető a gyanús szituáció utalásod, számomra."
Sima mezei belföldi vásárlás, itt a hardveraprón, két ember között. Boltot/külföldi vásárlást nincs ebben az esetben. Csak kiderült, hogy simlis az illető akitől a könyveket vettem vettem. Rengeteg cirkusz árán jutottunk csak közös nevezőre.
Ilyen esetekben szeretném a paypal segítségét kérni!

Eltelik egy csomó idő, kérhetem a pénzem visszaigénylését? Vagy ez csak magánember és bolt/áruház között működik?
Mennyi idő kell eltelni ilyen esetben?
Hogyan tudom igazolni, hogy én vagyok a szenvedő fél?

Félreértés ne essék, ez csak a "kényes" szituációkra vonatkozna!

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19077) kmisi99


kmisi99
addikt

Ha pénzt töltök fel a paypal számlámra és nem pedig bankkártyát rakok hozzá, akkor ki fogja az árfolyamot váltani? Mert ugye tudjuk a paypal drágábban vált mint a bank.

(#19078) V/ válasza Predator2 (#19076) üzenetére


V/
Topikgazda

Van a Paypalnek vásárlói védelme, amely minden Paypal-n keresztül történő vásárlási ügyletre vonatkozik, mindegy hogy magán vagy céges.
2 kategória, ha nem érkezik meg amit vettél és nem felel meg a leírásnak -minőség, mennyiségi, nem jó- kategória.
A vásárlástól számított 180 napig lehet reklamálni, de ha nem jó pl. akkor ugye amikor megérkezik és kibontod akkor célszerű jelezni.
Amire figyelni kell,
- hogy az eladó kiköthet visszaküldési időtartamot, akkor azon belül,
- ha nincs garancia adva, akkor nincs garanciális térítés, ha van azt a vevőnek és az eladónak kell rendezni, ez már nem Paypal vásárlói védelem,
- ha vissza kell küldeni az árút, annak kézhez vétele után vagy az eladó, vagy a Paypal adja vissza a pénzt, ezt a visszaküldést éves promóció keretében 9300 Ft-ig fizeti a Paypal.
Ahogy meg egyezel az eladóval, annak megfelelően részleges vagy teljes vételár visszatérítés, ha nincs egyezség akkor lép be a Paypal (a probléma jelzéstől számított 20 napon belül kell kezdeményezni) vég eredmény észleges vagy teljes vételár visszatérítés.
A hardverapró teljesen más, nem hasonlítható össze.
Értelmezhetetlen a szenvedő fél megfogalmazásod. Nem kaptad meg, vagy nem azt kaptad.
Igazolni: a Resolution Center-n keresztül kell jelezni, előre megadott szöveg, meg írhatsz te is néhány sort, esetleg fénykép, ha kell valami +igazolás írnak.
De hangsúlyozom a Paypal védelem a 2., mindig az eladóval célszerű tisztázni elsőként a dolgokat, ha az nem jön össze akkor a Paypal.
Nagyon röviden ennyi.

(#19079) V/ válasza kmisi99 (#19077) üzenetére


V/
Topikgazda

Természetesen a Paypal a fizetéskor.
Csak kártyánál lehet állítani, hogy a kártyakibocsátó dolgozza fel a vásárlást, ne a Paypal.
Kártya->bankod is válthat
Egyenleg-> Paypal vált
Tudjuk, hogy drágább, de nem kell deviza számla a nem Forintban történő vásárláshoz, aminek a költsége azért több.
Most a vásárlás Visa kártya esetén: 1 USD = 273.0099621335 FORINT Paypal 1 USD = 285 HUF
1.00 EURO = 311.78 FORINT Paypal 1 EURO = 324 HUF

[ Szerkesztve ]

(#19080) kmisi99 válasza V/ (#19079) üzenetére


kmisi99
addikt

Fú akkor csak jobban utána nézek és megpróbálom felvarázsolni a bankkártyám paypalra. :R Azért nem kicsi a z árfolyam különbség.

Na mégis sikerült hozzáadni a külföldi kártyám.

Egy kérdésem lenne, sajnos nem fogadta el a magyar billing addresst ezért az angolt adtam meg, de az ország fixen Hungary volt. Tudom, hogy bizonyos rendelős oldalak nem a megadott shipping addressre küldenek hanem az alapból megadott címre amivel készítettem a fiókot. Ugye nem a billing address lenne ez. Legalábbis itthor kereshetnek Nelson street et. :D

[ Szerkesztve ]

(#19081) V/ válasza kmisi99 (#19080) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg, vagy kérdezd meg, hogy a bankod milyen netes kártyát ad, olcsóbb mint a hagyományos, és ez annyival biztonságosabb, hogy csak akkor van rajta pénz a te feltöltöd, de bármely Visa vagy Mastercard hozzárendelhető amid van, bár azoknál is szabályozható a vásárlási limit te általad.
De nem jellemző, hogy a Paypal-től "kikerülne" a kártya információ. hamarabb visszaélnek vele egy boltban, étteremben, szórakozóhelyen, meg a feltört számítógépen.
Városi legendáktól kérek mindenkit kíméljen meg.

[ Szerkesztve ]

(#19082) kmisi99 válasza V/ (#19081) üzenetére


kmisi99
addikt

Persze tudom hogy biztonságos a paypal, bár amit szeretnék az az SMS es beléptetés, lehet vak vagyok és van, de én még nem láttam. Azért tényleg csak egy pár karakterből álló jelszó választ el a paypal fiókot és egy illetéktelen embert több tíz vagy százezrektől.

Egyébként minden rendben ment a kártya hozzáadásával, már vásároltam is róla.

(#19083) Ghostface


Ghostface
senior tag

Sziasztok!
Ma eBay-ről vásároltam Paypal-lal és este ezt a levelet kaptam:

Ahonnan jött az email, az tényleg létező Paypal vagy ez spam. Érdekes mert Yahoo nem rakta a spamek közé. Rákattintotam a "resolve this problem"gombra, mert az van a levélben, hogy zárolják az accountom ha ma nem teszem, és erre az oldalra dobott be:
[link]
Nem jelentkeztem itt be mert az url-ben "paypaal" van íva, és szerintem csak ellopnák az accountomat.

PSN: Nifty_Ghostface

(#19084) V/ válasza Ghostface (#19083) üzenetére


V/
Topikgazda

Lépj be a normál Paypal oldalon, ha akarnak valamit akkor ki fogják írni a belépés után.
De az e-mail feladója szerintem nem a Paypal, adathalászkodik valaki. Paypal nem Microsoft szerverről írogat.
Írd már meg hogy mi történt.

pont most jött tőlük válasz egy adathalász bejelntésemre, ebben is utalnak az ilyen levélre.
Paypal Will Always:
- Address our customers by their first and last name or business name of
their PayPal account

Paypal Will Never: A Paypal soha:
- Send an email to: "Undisclosed Recipients" or more than one email
address
- Ask you to download a form or file to resolve an issue
- Ask in an email to verify an account using Personal Information such
as Name, Date of Birth, Driver's License, or Address
- Ask in an email to verify an account using Bank Account Information
such as Bank Name, Routing Number, or Bank Account PIN Number
- Ask in an email to verify an account using Credit Card Information
such as Credit Card Number or Type, Expiration Date, ATM PIN Number, or
CVV2 Security Code
- Ask for your full credit card number without displaying the type of
card and the last two digits
- Ask you for your full bank account number without displaying your bank
name, type of account (Checking/Savings) and the last two digits
- Ask you for your security question answers without displaying each
security question you created
- Ask you to ship an item, pay a shipping fee, send a Western Union
Money Transfer, or provide a tracking number before the payment received
is available in your transaction history
READ!
Any time you receive an email about changes to your PayPal account, the
safest way to confirm the email's validity is to log in to your PayPal
account where any of the activity reported in the email will be
available to view. DO NOT USE THE LINKS IN THE EMAIL RECEIVED TO VISIT
THE PAYPAL WEBSITE
. Instead, enter www.paypal.com into your browser to
log in to your account

[ Szerkesztve ]

(#19085) Ghostface válasza V/ (#19084) üzenetére


Ghostface
senior tag

Beléptem a Paypal rendes oldalán, semmit nem akartak, hogy bármit is tennem kellene, vagy zárolják az accountot. Látom a mai fizetéseket, és ennyi.
Valószínű csak valami adathalász levél akkor. Végülis Hongkongból rendeltem, biztos valamelyik kis kínai próbálkozik...
Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

PSN: Nifty_Ghostface

(#19086) V/ válasza Ghostface (#19085) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezeket a leveleket a spoof@paypal.com címre kell továbbítani és utána törölni, amit linkeltél oldalt azt már elküldtem nekik.
Nem lopták el, csak valahonnan előkerült az e-mail címed és küldik a Paypal, az Amazon, az eBay nevében az e-maileket, függetlenül attól, hogy még regisztrációd sincs. Múlt évben valamikor egy New York-i bank küldött mailt, hogy ellopták a bankkártya adataimat és ezért felfüggesztették azt. Még nem jártam New York-ban és nincs USA bankszámlám sem.

[ Szerkesztve ]

(#19087) Ghostface válasza V/ (#19086) üzenetére


Ghostface
senior tag

Oké, a levelet elküldöm nekik. :R

PSN: Nifty_Ghostface

(#19088) lililááá


lililááá
tag

Hali letiltotta a pay pay a megadott karimat mert nem jól adtam meg a visszaigazoló kódot,hogy lehetne helyre hozni?

(#19089) V/ válasza lililááá (#19088) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg működik-e a kód újra küldés, ha nem, töröld a kártyát és add hozzá újból.
Meg sem kérdem.....

(#19090) lililááá válasza V/ (#19089) üzenetére


lililááá
tag

Hozzáadtam de fényképes dokumentumokat kér a visszaállításhoz..

(#19091) V/ válasza lililááá (#19090) üzenetére


V/
Topikgazda

Küld el a szig első oldal képét. Simán feltöltöd és kész. Vagy jogsi. Az a lényeg, hogy 60 napnál tovább legyen érvényes.

(#19092) lililááá válasza V/ (#19091) üzenetére


lililááá
tag

Megtörtént köszönöm :)

(#19093) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Havi Limitet szeretnék változtatni a kezdőt de még nem jött meg emailben a 4 jegyű kód.
Ez kb.hány nap mert szombaton indítottam el az egész paypayozást.
Ez az első nekirugaszkodásom a paypaynek.

(#19094) V/ válasza mr.tamasbiro (#19093) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nagyon sürgős, akkor már a bankod telefonos ügyfélszolgálatán megkérdezheted, ha ma nem , holnap már könyvelheti a bankod és akkor már a számlatörténetben is látod. Egyébként a banktól függően 1-3 nap.

(#19095) mr.tamasbiro válasza V/ (#19094) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

De még nem tudtam módosítani hiszen a kódot várja amit még nem kaptam meg.

(#19096) webkettes


webkettes
újonc

Üdv! kezdő paypalos vagyok.Hogyan kell beállítani hogy ha pénzt kapok, hagyja a paypal számlán ne mozgassa a folyószámlára?

(#19097) V/ válasza mr.tamasbiro (#19095) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem értem amit írsz.
A 400 Ft-ot levonták a kártyádról, ennek lesz egy tranzakciója a bankodnál, a levonástól számított 24 óra múlva, a bankod tlefonnál lévő ügyintézője már látja a tartalmát ennek a tranzakció szövegének, meg jkéred, hogy a CODE szövegrész utáni 4 számjegyet diktálja le neked. Ezt kell a Paypal-n a kártya érvényesítő helyen bírni.
A banki rendszer az ügyfélnek látható módon a kártyás vásárlásnak minősülő dolgok rendes könyvelését általában 2 nap után teszi meg.
Ha neked már most küldtek 21000 Ft-nál többet és nem tudsz várni holnapig a számládra történő küldéssel, akkor így tudod megoldani. 20990 Ft-ot már küldhetsz magadnak most is a többit holnapután.

(#19098) V/ válasza webkettes (#19096) üzenetére


V/
Topikgazda

Lassan, honnan kapsz pénzt? Attól függ a válaszom.
Mert ilyen nincs: .... ne mozgassa a folyószámlára?

[ Szerkesztve ]

(#19099) webkettes válasza V/ (#19098) üzenetére


webkettes
újonc

pontosítok: refundról lenne szó,eddig visszatette a folyószámlára

[ Szerkesztve ]

(#19100) V/ válasza webkettes (#19099) üzenetére


V/
Topikgazda

Oda kerül vissza ahonnan fizetve lett, nem módosítható.
Ha a Paypal egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor a kártyához tartozó számlára megy, nem a kártyára.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.