Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) V/ válasza Zolly444 (#18750) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak téged nem. Működik.
A mobil számot hogy írtátok? 0036207458999?
A By ticking the box and clicking the button, I agree and consent to the terms of: pipa?

[ Szerkesztve ]

(#18752) Zolly444 válasza V/ (#18751) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Ki volt pipálva. A mobilszám tett keresztbe. Úgy próbáltuk hogy +3620-x meg +36-20 meg csak ömlesztve hogy +3620xx és a lehető összes kombinácíót. Aztán sikerült rájönni hogy mivel előtte megadtam a Hungary regiont, nem kell a +36. szóval maradt a 20-xx. Bár ez nem volt túl egyértelmű.. eBay regisztráción halványan odaírja hogy +36..
Egyébként köszi.
Edit: Nem is értem miért kér egyátalán tel.számot. Nálam ~100vásárlásnál különböző oldalakról egyszer se hívtak/kaptam sms-t vagy valami.

[ Szerkesztve ]

(#18753) V/ válasza Zolly444 (#18752) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyi gond lesz, hogy némelyik eladó igényli a telefonszámot, az ország kód 0036 az kell, főleg a kínai eladóknál, ők úgy tudnának hívni (nem jó a +36), de most már lehet változtatni.

(#18754) Zolly444 válasza V/ (#18753) üzenetére


Zolly444
aktív tag

A sajátom is így van regisztrálva és edig nem volt gond. De akkor majd megvaltoztatom valahogy.

(#18755) Ngtx


Ngtx
aktív tag

Üdv!

Visszaigényelt pénz mennyi idő alatt érkezik meg a Paypalra?
Kaptam róla értesítést,hogy vissza küldték a pénzt csak nincs rajt még a számlán. :/

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#18756) V/ válasza Ngtx (#18755) üzenetére


V/
Topikgazda

Paypalról 4-5 nap a banki számlára érkezés. Hogy a Paypalra mennyi idő alatt ér azt a jó isten tudja. Honnan, miként adatok nélkül senki sem tud neked válaszolni.
Ha egy kereskedőtől kapsz visszatérítést a Paypal-n keresztül, azonnal ott van ha visszaküldésre kattint. De hogy ő mikor kattint :F

[ Szerkesztve ]

(#18757) koliz1


koliz1
tag

Sziasztok

Szeretnék vissza hozni a Pay Pal számlámról pénzt haza, de az Otp többet ad érte, forint számlám van van e lehetőség , hogy ne forintba küldje Pay pal a pénzem kb 20 ft al jobb az Otp

köszi

Koliz

(#18758) Dani82


Dani82
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek melyikkel járok jobban egy euros rendelés esetén ha 2 opció van:

- Forintos számláról fizetek bankkártyávak (unicredit), így az unicredit fogja váltani
- PayPal-on keresztül fizetek. Ugyanez a kártya és számla van hozzárendelve a paypalhoz, viszont itt gondolom a paypal váltja majd át.

Köszi előre is

(#18759) V/ válasza Dani82 (#18758) üzenetére


V/
Topikgazda

Rosszul gondolod.
Fizess a Paypal-el lesz vásárlói védelmed, és ugyanúgy a bankod váltja az árfolyamot.
Fent az Összefoglalóba benne van hogyan kell átállítani, hogy ne a Paypal árfolyamán válts. Ha csak kártyás fizetés, akkor nincs vásárlói védelem, ha csak a bolt nem ad valamit.

[ Szerkesztve ]

(#18760) V/ válasza koliz1 (#18757) üzenetére


V/
Topikgazda

Hol nézted az árfolyamokat, mert nem szokott ekkora különbség lenni.
Ma az OTP € = 309,66 Ft, $ = 277,05 Ft, £ = 419, 55 Ft számolja a számlás jóváírásokat.
PP meg ha rámész a Withdraw menüpontra az ott lévő Kalkulátor pontosan kiírja mennyi lenne.
(Ez pár nappal ezelőtti £)

[ Szerkesztve ]

(#18761) rasky


rasky
senior tag

Van egy claimem, hibás telefon, visszaküldtem, tracing number beírva, megérkezett és oktober 28-ig dönt a paypal...nem értem mit kell ezen dönteni, 1 hónapig ülni a pénzemen. :W

(#18762) V/ válasza rasky (#18761) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egy végső határidőt írtak? Az szokott lenni, hogy várnak reakciót az eladótól a visszaérkezésről. Én az eladót nyaggatnám, mivel ha átvette, 4 napon belül küldenie kell a Paypal döntése nélkül is a pénzt.

(#18763) rasky válasza V/ (#18762) üzenetére


rasky
senior tag

Végső határidő, de sajnos azért van claimen, mert az eladó nem igazán válaszol.

(#18764) V/ válasza rasky (#18763) üzenetére


V/
Topikgazda

Pont ez a probléma, hogy a szabályzat alapján köteles lenne önként az átvétel után küldeni a pénzt és pofátlanul nem teszi meg, a Paypal meg ad mozgásteret ami most neked nem kedvező. Én azért megpróbálnám az eladó oldalán ezt a nem fizetést látható módon megismerhetővé tenni.

(#18765) Ngtx válasza V/ (#18756) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Mai nap folyamán jött az SMS az OTP-től,hogy megjött a pénz a számlára. Megnéztem és tényleg rajta van.
Azért köszönöm a választ. :R

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#18766) laleeee


laleeee
őstag

voltam az unicreditben ,befizettem pénzt a Trustpay számlára .Legutóbb 5 perc alatt megjelent a paypal számlámon, most eltelt majdnem 2 óra.de még semmi :(

(#18767) laleeee válasza laleeee (#18766) üzenetére


laleeee
őstag

na,megjött :W 3 óra kellett hozzá. Mi lehetett ez,a péntek délután ?

(#18768) rocket


rocket
nagyúr

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom :)
Hozzaadtam a Paypal fiokomhoz egy egy uj kartyat, de az eddigiekhez kepest fizetésnél amikor rogton a bank valtotta at a devizát forintra, most a Paypal konvertal (sokkal rosszabb arfolyamon), pedig semmit nem allitottam at, es kartyarol valo fizetes van beallitva.

Igynezki most a dolog:
Currency Conversion Completed Details $13.49 USD
Currency Conversion Completed Details -3,958 HUF
Your transfer from your credit card to your PayPal account is complete.
Details 3,958 HUF

Elotte a regi kartyan alapbol a bankkartyarol vonta le a devizat es azok valtottak at a sajat arfolyamukon.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#18769) rocket válasza rocket (#18768) üzenetére


rocket
nagyúr

Megvan a bibi, alapbol visszallt a Paypal konverziora, kocsogok :DDD

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#18770) V/ válasza rocket (#18769) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem köcsögök, minden kártyára külön-külön kell beállítani, mert nem a Paypal fiókodhoz, hanem a a kártyához kötődik. Ezt már többször írtuk.Ha végig gondolod akkor egyértelmű. Másrészt a fizetésnél is lehet látni, hogy épp melyik a váltás,-és megváltoztathatod közvetlen akkor ott- ha a Paypal vált akkor ott az árfolyam, hanem ő akkor nincs árfolyam kiírva.
Ezután kérdezem, miért kocsogok?

[ Szerkesztve ]

(#18771) rocket válasza V/ (#18770) üzenetére


rocket
nagyúr

Csak viccnek szantam, hogy kocsogok :DDD

En voltam igazabol figyelmetlen, ertheto, hogy sajat erdekuket helyezik az alap beallitassal eloterbe, par szaz forint tanulopenz :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#18772) paolinho


paolinho
őstag

Sziasztk!
Lenne egy pár kérdésem, ami lehet, hogy bután hangzik, de annyira nem látom át ezt a rendszert, hogy inkább kérdezek, mint tegyek hülyeséget.
Hirdetek egy telót a jósfogáson eladásra, amire jelentkezett egy külföldi figura. Először Google-fordítós angollal, aztán angolul jelezte, hogy érdekelné a készülék, de azt kérte, hogy küldjem el a készüléket Nigériába (!!!) és ha van PayPal számlám, akkor oda átutalja a pénzt (telefon ára+szállítás díja). Nyilván csak akkor küldeném el a cuccot, ha megjön a pénz, de nem fér a fejembe, hogy valakinek miért éri meg így vásárolni valamit is?! Nem fél, hogy sz@rt küldök, vagy nem küldök semmit?! (De mondjuk ez az ő dolga.)

Amik kérdéseim lennének:
1. Vissza lehet azzal élni, ha megadom a PayPal számom, és nekem társítva van hozzá egy hitelkártya, ami 300e Ft-ra van korlátozva?

2. És ha ide kapom a pénzt, akkor az felmegy a társított hitelkártyára, vagy csak ott dekkol a PP fiókomban a következő vásárlásomig?

Lehet, hogy túlparázom a dolgot, de nekem még soha nem volt így üzletem. Mindig csak én utaltam PayPal-lal, nekem nem jött még rá pénz. Illetve egyszer visszautalták egy cucc árat, de csak ennyi.

Előre is köszi a segítséget.

(#18773) Zozzant válasza paolinho (#18772) üzenetére


Zozzant
addikt

Felejtsd el, "nigériai csalás" számtalan válfaja és módja van, ne is reagálj rá.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#18774) paolinho válasza Zozzant (#18773) üzenetére


paolinho
őstag

Hát....nekem is egy kicsit furcsának tűnik. Na mindegy, akkor felejtős. Köszi!

(#18775) H.Bencike


H.Bencike
aktív tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy ha euróban kellene fizetnem melyik módszer érné meg legjobban? Ha forintot utalok átt a Paypal számlámra, majd a PayPalból utalok eurót vagy pedig fordítva hogy már eleve eurót utalok a PayPalra?
Előre bocsájtom hogy még sosem használtam PayPal-t ezért lehet hogy amiket leírtam már eleve hülyeségek, nem is megoldható valamelyik.
Erste bankos vagyok.
Top up instantly-módszer tényleg annyira gyors mint ahogy a leírásban szerepel? Erste Netbankkal is használható?

LG G3

(#18776) Zozzant válasza H.Bencike (#18775) üzenetére


Zozzant
addikt

Miért kellene utalnod paypalra? Ha valahol paypallal fizetsz akkor a paypal a beregisztrált bankkártyádhoz tartozó számládról vonja le, mint egy bankkártyás vásárlás.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#18777) paolinho válasza Zozzant (#18773) üzenetére


paolinho
őstag

Hogy mikkel nem próbálkoznak egyesek!? És még van a LOGOUT-on is erről beszélgetés.

(#18778) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Valamiért ha bankszámlára szeretnék visszautalni választanom kell hogy az egyenlegemen lévő forintot vagy eurót utalom. Ez miért van? Eddig átváltotta az eurót amit küldtek nekem egyből forintra, és azt utaltam vissza a számlára. Primary currency-nél forint van beállítva. Mit kéne beállítanom hogy mindent forintra váltson, és vissza tudjam utalni a teljes paypal-on lévő összeget a forint alapú bankszámlámra?

(#18776) Zozzant: Nem biztos hogy csatolt bankkártyát a paypal-hoz, ilyenkor vásárlásnál a paypal egyenlegről vonja le a pénzt, azt pedig úgy tudod feltölteni hogy utalsz rá.

[ Szerkesztve ]

(#18779) HollyBoni válasza HollyBoni (#18778) üzenetére


HollyBoni
veterán

Currency converterrel sikerült átváltani mindent forintba, eddig valamiért nem kellett.

(#18780) Laca1212


Laca1212
őstag

Magyar(elvileg megbízható) cégtől/webshopból vásárolnék.
Két verzió van. PP és bankkártyás fizetés. Jól gondolom, hogy ebbe az esetben is a PP jobb mert vásárló védett? Nincs PP-mhez bankkártya társítva. Egyenleget szoktam töltögetni. Viszont ez nagyobb összeg lenne(kb. 300K). Töltsem ezt fel PP-re ahogy eddig vagy társítsak kártyát hozzá amiről levonják és aztán kártyát el tudom távolítani? Vagy fizessek bankkártyával és ennyi.
Javaslat?

(#18781) Hintalow válasza Laca1212 (#18780) üzenetére


Hintalow
senior tag

Amelyik jobban tetszik/kényelmesebb.

Vagy utalod a paypalra a megszokott módszerrel, csak éppen most 300.000-et (ez akkor nem jó poén, ha a bankod felszámít jutalékot/tranzakciós adót az utalásokért)
+ ha nincs hozzáadva bankkártya, akkor lehet hogy nem megerősített (unverified) a fiókod, ott szerintem ekkor költés limitbe ütközhet.

Hozzá is adhatsz bankkártyát, akkor gyorsabb (a kártyának az előny még, hogy onnantól nem kötelező a paypal árfolyamát használni ,de te most alapból forintban vásárolnál, ergó mindegy)

nem tudom milyen webshop, ha esetleg leírod, akkor mondhatnák mások, hogy mennyire megbízható.
fizethetsz közvetlen káryával is, ha magyar webshop, akkor valamelyik bank oldalán zajlik az adatok megadása, tehát azokat nem fogja lenyúlni, és ha gáz van, simán indítható bankkártya reklamáció (chargeback) rá a bankodnál, bár az lasabb , mint a paypal tény és való.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#18782) Laca1212 válasza Hintalow (#18781) üzenetére


Laca1212
őstag

iSTYILE-ról lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#18783) lupus_l válasza Laca1212 (#18782) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Ott a kártyás rendelés jobb. OTP-s rendszeren keresztül zajlik, teljesen korrektek minden téren. Őket ajánlom mindenféleképpen.

(#18784) V/ válasza HollyBoni (#18778) üzenetére


V/
Topikgazda

Valójában amikor küldeni akarsz a forint számládra, ha külön devizában vannak összegek az egyenlegeden, akkor felajánlja hogy melyik menjen, amit kiválasztasz -ha nem Forint- akkor a küldéskor fogja átkonvertálni, de ezt a jóváhagyó képernyőn látod is.
Fontban volt a pénz és azt küldtem ki a számlámra.

Nem kel semmit currency convertálás.

[ Szerkesztve ]

(#18785) HollyBoni válasza V/ (#18784) üzenetére


HollyBoni
veterán

Eddig egyből átváltotat forintba mikor kaptam pénzt, nem is volt választási lehetőségem milyen pénznemben küldjek vissza számlára. Ha jól értem először ki kéne választanom az eurót, azt elküldeni, aztán kiválasztani a forintot és azt is elküldeni? Egyszerre a kettőt nem tudtam kiválasztani. Így nézett ki:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18786) V/ válasza HollyBoni (#18785) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, külön-külön kell kiválasztani, de mindig forint megy majd a számládra. Annyit megírnál majd, hogy 1 Eurót mennyivel váltották?
Az hogy az egyenlegnél egy összesen is ki van írva, nem jelent semmit, devizánként külön kezelik.

[ Szerkesztve ]

(#18787) HollyBoni válasza V/ (#18786) üzenetére


HollyBoni
veterán

Már átváltottam currency converterrel és úgy küldtem vissza, azt hiszem 304 volt az euro.

(#18788) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv, tanácsot szeretnék kérni, hogyan járok/járjak el helyesen,sikeresen.

Kínából rendeltem telefont (212$) hozzá "Belgium branch" szolgáltatást 43$
(azaz gyorspostával Belgium aztán ide,) Persze direkt ide külték kifizettem a
terheket, a telefont kibontva megvizsgálva azt mondom ez használt telefon
a hirdetett új helyett. Össz 310$ be van a telefon, álomvilágban nem élek
részvisszatérítést kértem 150$t legalább a felét adják vissza.
Körbefotóztam karcok, a fólia alatt meg retek, a házon és az akkun is
bőven sérülések. Visszaküldeni nem buli, biztosítva drága, + akkor ugye
majd bukom 100$ és visszakapom a 256$em az vicc azért.
Jelenleg disputálok a Paypalon a webshoppal, de újabb bizonyítékokat
kér. (már kapott eleve, csak időt húz sztem) Kérdés:
Menjen az" Escalate this dispute to a PayPal claim" vagy várjak még
válaszolgassak készségesen v "Request a refund" legyen?
:R a tanácsot...

(#18789) Laca1212 válasza lupus_l (#18783) üzenetére


Laca1212
őstag

Köszi, akkor bankkártyával fizetek náluk! :R

(#18790) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

A paypal-omhoz van rendelve a bankkártyám, azon keresztül utaltam paypal-on belül egy másik személynek. Mennyi idő múlva kellene megérkeznie a pénznek?
A netbankomban látom, hogy zárolva lett az összeg, de az illető még nem kapta meg és én sem látom a paypal tranzackiók között, hogy elküldtem volna :F Ennek 2 órája. Több idő kell neki vagy már rég ott kellene lenni? Amikor elküldtem, akkor kiírta, hogy "X Y, you have sent összeg to Y X."

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#18791) V/ válasza bugizozi (#18790) üzenetére


V/
Topikgazda

A paypal-omhoz van rendelve a bankkártyám, azon keresztül utaltam paypal-on belül egy másik személynek.
Ezt konkrétan hogy csináltad?

[ Szerkesztve ]

(#18792) V/ válasza V/ (#18791) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a Send Money-ról van szó. Addig nem látod a Paypal tranzakció történetben, amíg a bankod nem könyveli le, lehet hogy csak holnap lesz belőle valami.
A praktikus egyébként az egyenlegről küldeni, több okból is.
Egy: az azonnal ott a másik Paypal-s egyenlegén.
Kettő: olcsóbb ha az egyenlegről megy Pl: 25000 Ft, akkor csak 250 Ft a díj, ha kártyáról, akkor 1065 Ft a díja.
Én topup instantlyval feltöltöttem volna az egyenleget, ingyenes és 3 perctől max 1 óra, hogy az egyenlegen van és azután küldtem volna a pénzt az olcsóbb díjjal.
10000 Ft = 100 Ft egyenlegről és 480 Ft kártyáról
30000 Ft = 300 Ft egyenlegről és 1260 Ft kártyáról
50000 Ft = 500 Ft egyenlegről és 2040 Ft kártyáról

[ Szerkesztve ]

(#18793) bugizozi válasza V/ (#18792) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Visszaolvasva elég hülyén fogalmaztam :B :DDD
Igen, send money volt, paypal-on 0 ft az egyenlegem, mindig a bankkártyámat használom. (mindig=évente 1-2x amikor ezt használom, ezért nincs rá töltve pénz)
Szóval a lényeg, hogy amíg a bankomban csak zárolva van addig ne is keressem a paypal tranzakciók között, majd csak akkor, mikor le lett könyvelve az összeg?

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#18794) unclefucka


unclefucka
senior tag

Sziasztok!

Instant Top Up -ot választottam és megtörtént a tranzakció, látszólag, viszont, amikor a részleteket nézem, akkor ez a kép fogad:

És természetesen nem elérhető a teljes egyenlegem.
Várni kell, vagy mi a teendő?
Köszi előre is a válaszokat.

Üdv.: M

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#18795) A texasi


A texasi
aktív tag

Én PayPal dilettáns vagyok! :B

A situláció:
~100 dolláros terméket szeretnék megvásárolni via PayPal.
PayPal egyenlegem ~30 USD

A kérdés:
"Elkezdi" a terhelést a ~30 dodóval és ~70$-t "leeszik" a fiókhoz rendelt számlámról
vagy
rögtön "betámadja" a bankszámlám ~100 dolcsival?

Köszönöm az érdemi segítséget!
:R

(#18796) V/ válasza unclefucka (#18794) üzenetére


V/
Topikgazda

Melyik top up volt?

(#18797) V/ válasza bugizozi (#18793) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen ez egy normál kártyás fizetésnek minősül, tényleg csak a bankon múlik, tapasztalatom az, hogy általában 1-2 nap.

(#18798) unclefucka válasza V/ (#18796) üzenetére


unclefucka
senior tag

Instant.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#18799) V/ válasza A texasi (#18795) üzenetére


V/
Topikgazda

Az egyenlegről kezdi levenni és kiegészíti a kártyáról, mielőtt ténylegesen fizetnéd lesz egy összesítő, ott is látod a Payment method-nál Paypal balance és alatta a Credit/Debit card összeg.

(#18800) V/ válasza unclefucka (#18798) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor úgy 1 órán belül az egyenlegen lesz. (Múlt héten valakinek az Unicredit a bankon belüli instantly 3 órába telt, pedig egy órás utalási rend van. Nekem az Erste 3 perc -ha óra 28-ig elküldtem, vagy úgy 57 perc ha óra 31-kor kezdeményeztem-)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.