Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) H.Bencike válasza V/ (#19248) üzenetére


H.Bencike
aktív tag

Rájöttem, user error volt.
Valamiért nem volt aktiválva az e-mail címem, aktiváltam és már működik is! Köszönöm szépen!

LG G3

(#19252) laslie92 válasza dptrsk (#19246) üzenetére


laslie92
senior tag

Igen mastercardos kártyával fizettem de valahogy még is paypal. Nem értem elég bonyolult ez nekem. De eddig vásároltam nem kellet soha vissza kérnem. akkor elvileg nincs mit tennem egyszer csak rajta lesz a pénz a budapestbankos bankszámlámon?

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#19253) V/ válasza laslie92 (#19252) üzenetére


V/
Topikgazda

BB max 3 banki munkanap a Refund dátumtól.

(#19254) V/ válasza RBJ (#19202) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az eladó megad más lehetőséget -az eBay kezdeteitől így van- lehet használni más fizető eszközt, az hogy minden egyes vásárlásnál nem kell megadnod bankkártya adatokat, csak egy e-mail címmel fizetsz bárhol, úgy hogy biztosít vevői védelmet a fizetésre csak a Paypal-nál lehetséges. A csak kártyás fizetés esetén, végig fut a tranzakció, nem lehet visszavonni és a bankod "vásárlói védelme" bizony más kategória, csak veszteséggel kapid vissza a pénzed. Akkor már inkább a Paypal.

[ Szerkesztve ]

(#19255) Surda-


Surda-
őstag

Ma 294 körül váltotta nekem a dollárt az ebay 282 helyett,ezmiért van?
Hol tudom beállítani,hogy jobb árfolyamon váltson,emlékszem régen volt valami ilyen opció,hogy kétféle módon váltott.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#19256) V/ válasza Surda- (#19255) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóba betettük a leírást.

(#19257) Surda- válasza V/ (#19256) üzenetére


Surda-
őstag

Köszönöm,megvan. Nekem ez be volt állítva , szinte tuti...
Mitől változott meg vajon? :F

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#19258) V/ válasza Surda- (#19257) üzenetére


V/
Topikgazda

Többen írták hogy így jártak, a konverzió beállítás alaphelyzetre állt.
Mostanában változtak a böngészők, a Paypal belső programja, a biztonsági, hitelesítési engedélyek, ha nem cseréltél kártyát, akkor ezek is okozhatták. Célszerű újból végig futtatni egy frissítés után a beállítást. (Bár nálam nem váltott vissza és másnál sem.)

(#19259) Oliverda


Oliverda
félisten

Másnál mit ad a sor végén lévő Auction Tools?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19260) mmili


mmili
tag

Sziasztok.

Tanácsot kérnék.
Regisztráltam paypal fiókot. Semmi gond nem volt, regi után alapból belépett (ez délután volt). Most szerettem volna utalni rá, de nem engedett be. Sokadszorra se működött a megadott kódom, ezért nyomtam egy emlékeztetőt. Megváltoztattam, beengedett. Gondoltam kipróbálom, hogy be tudok e lépni. Természetesen nem. Az előbb megváltoztatott új kódomat sem fogadja el. Mindig ilyen volt a paypal? Most kb utalni is alig mernék rá. Esetleg valamit rosszul csinálok? Rossz kódot adok meg? Elvileg elfogadja, strongnak veszi. Caps lock nincs benyomva :). Állandóan ezt írja: Please check your entries and try again. Nem értem :(

[ Szerkesztve ]

(#19261) V/ válasza mmili (#19260) üzenetére


V/
Topikgazda

A kód alatt jelszót értesz?
A belépéshez a teljes e-mail cím és jelszó páros szükséges.
Ha nem tudsz belépni akkor addig utalni sem tudsz és nincs is értelme.
A sikertelen belépések miatt előfordulhatott, hogy egy ideig letiltott, erről elméletileg az e-mail címedre küld értesítőt, abban le van írva hogy miként oldhatod fel. Lehet hogy igazolnod kell magad, mert ezt, hogy valaki többször próbál sikertelenül belépni fiók feltörési kísérletnek veszik.
Ellenőrizd a levél fiókodat.
Te csináltál valamit rosszul, elírtad az azonosítókat, mert egy normál regisztráció során azonnal használható ki-belépésre a megfelelően beírt teljes e-mail cím és jelszó páros
Próbáld meg ezen a linken konkrétan beírva, nem vágólapról másolva, beírni az e-mail címet és az utoljára megadott jelszót pontosan.
Paypal oldal

[ Szerkesztve ]

(#19262) Flashget válasza Surda- (#19255) üzenetére


Flashget
félisten

nekem 295 pénteken és nem az ebay, hanem a pp! mert én nem ebayről vásároltam.

Realme GT Master Edition

(#19263) lemusz válasza Oliverda (#19235) üzenetére


lemusz
addikt

Igen, most már én is igazolni tudom. ;)

(#19264) mmili válasza V/ (#19261) üzenetére


mmili
tag

Azt hiszem megoldódott. Sikerült belépnem. E-mail cím megerősítés kellett, de a rendszer nem küldött automatán. Tök véletlenül találtam rá, miután ismételt jelszó emlékeztető procedúra után bejutottam a fiókomba. A személyes adatoknál írta az emailre, hogy "(unconfirmed)". Küldettem egy emailcím megerősítőt a fiókomból, és most ki-be tudtam lépné :) .

(#19265) paolinho


paolinho
őstag

Sziasztok!
Segítsetek nekem légyszi' ha tudtok.
A húgom Angliából szeretne havi rendszerességgel pénzt hazautalni a szüleinknek, de, ha bankon keresztül teszi, azért rohadt sok pénzt von le a bank. Valahol azt hallottam, hogy a PayPal lehetne megoldás, de bevallom, ennek nem látom át a logikáját, illetve nem tiszta, hogy hogyan lehetne a küldött pénzhez konkrétan hozzájutni, valamint ezért mennyit von le a PayPal? Próbálkoztam itt a fórumon e témában keresgélni, de nem igazán sikerült konkrét anyagot találnom ehhez. Próbált már valaki így pénzt küldeni esetleg?
Vásárolni szoktam PP-vel, de az más, mert ott a kártyámról lekerül a pénz, aztán részemről az ügy lezárva, valamikor jön érte az áru.
Előre is köszi!

(#19266) lupus_l válasza paolinho (#19265) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Utalásnál használja inkább a TransferWise-t. Kevesebb költséggel jár, gyors és megbízható.

(#19267) horvathd válasza paolinho (#19265) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ebben az esetben a PayPal helyett inkabb a TransferWise-t ajanlanam. Ez ugy mukodik, hogy az penzt fontban kell atutalni egy angliai szamlara, a TransferWise aztan atvaltja forintra 0.7%-os dijert, es forintban tovabbutalja a magyarorszagi celszamlara az osszeget.

"The Kid just rages for a while."

(#19268) paolinho válasza lupus_l (#19266) üzenetére


paolinho
őstag

(#19267) horvathd
Köszi szépen az ötletet, megnézem, hogy ez miként is működik.

Egyébként valaki azt ajánlotta, hogy a kinti számlához kérjünk egy társkártyát, és így csak az átváltási díjjal csökkentett összeget fogja itthon kiadni az automata. Ez sem tűnik rossznak, ha olyan a kinti bank szolgáltatása, hogy külföldön is lehet ingyen felvenni vele.

(#19269) V/ válasza paolinho (#19265) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha van valamelyik szülőnek Paypal fiókja és a tesódnak is, akkor talán az lehet a legolcsóbb.
A tesód küldi a szülőnek a Paypal egyenlegéről akkor nincs költsége. 100 font esetén 45209 Ft menne át és nincs díja.

A Transferwise esetén egy kicsit kevesebb, 42,947 Ft lenne és Fee: £ 0.97.
De ez még így is kedvezőbb, mintha banki utalással menne és nem kellenek a Paypal fiókok.

(#19270) horvathd válasza V/ (#19269) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ha jol tudom 1% dijat szamit fel a PayPal, ha csaladtagok kozott, de kulfoldra kuldesz penzt. Plusz a 45209 Ft ert adja a paypal a 100 fontot, de 100 fontert csak 41508 forintot ad.

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#19271) Maksifül


Maksifül
senior tag

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy mi a legköltséghatékonyabb módja a PayPal-lal való fizetésnek, ha fontban és dollárban szoktam vásárolni leginkább?
Az a baj, hogy a magyar Mastercard először a fizetendő fontot/dollárt EUR-ra váltja, majd ezt küldi a bankomnak /Erste/, akik meg az EUR-t váltják forintra, az éppen aktuális számlakonverziós eladási valutaárfolyamon. Ami azt jelenti, hogy kétszer váltják át az idióták a forintomat más-más valutára, ahelyett, hogy a bank váltaná simán forintról fontra vagy fontról forintra.

Hogy lehet ezt a dupla konverziót kiküszöbölni? Hogy lehet PayPal-ra mondjuk fontot vagy dollárt feltölteni, valahogyan valamivel, hogy utána onnan, az egyenlegből lehessen fizetni bármiféle konverzió nélkül az adott valutanemben, ha éppen fontért vagy dollárért vásárolnék?

Esetleg érdemes valutaszámlát nyitni, s azt hozzákapcsolni a PayPal-hoz? Vagy külföldi folyószámlát, külföldi bankkártyával? Már ha ez lehetséges. :F

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#19272) V/ válasza horvathd (#19270) üzenetére


V/
Topikgazda

A képen látható a költség, ami £0.00 GBP. Ez mai információ és az összegek is egyeznek
Nem tudom mire gondolsz, de az 1% egyáltalán nem jó, mert a Paypal sehol nem ír ilyen %-ot.
De itt is az olvasható a jobb oldali oszlopban, hogy a Paypal egyenlegről ingyenes, ez is aktuális.

(#19273) Oliverda válasza V/ (#19269) üzenetére


Oliverda
félisten

"A tesód küldi a szülőnek a Paypal egyenlegéről akkor nincs költsége. 100 font esetén 45209 Ft menne át és nincs díja."

100 font esetében 42157 forint mínusz 1% menne át, azaz 41735.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19274) horvathd válasza V/ (#19272) üzenetére


horvathd
aktív tag

A reszletes dijszabas itt talalhato: [link], a "Cross Border Personal Transactions" resz alatt.

Ez alapja en is rosszul tudtam, csak 0.5% a dij UK-bol Magyarorszagra

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#19275) V/ válasza Oliverda (#19273) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a vita kedvéért, de nem láttad itt az első képet?
(#19269) V/ válasza paolinho (#19265) üzenetére
Ténylegesen 45209 Ft megy az egyenlegre és nem vonnak 1%-ot, mert ennél nagyobb a díj %-k, ha valahol felszámolja, de itt most nem, mert ingyenes.

(#19276) horvathd válasza V/ (#19275) üzenetére


horvathd
aktív tag

A kep alapjan 100 font megy az egyenlegre, ami a kuldonek 45209 Ft-ba kerul. A nemzetkozi utalas dijat pedig nem latod, amig meg nem adod a cizettet.

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#19277) V/ válasza horvathd (#19274) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha van költség akkor az látható a képernyőkön küldés előtt is.
De ha a fogadó fél fontot is beállít fogadható devizának, akkor nincs konvertálás, fontban lesz az egyenlegen és ha kiküldi a forint számlájára, akkor 100 Font esetén 355 Ft-al kap, kaptam kevesebbet, mint a banki árfolyam.
Az e-mail címből nem igazán tudja, hogy melyik országba megy.

[ Szerkesztve ]

(#19278) Oliverda válasza V/ (#19275) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem lehetne egy kicsit átgondoltabban "segíteni" a kérdezőknek? Azt tapasztaltam, hogy a meglehetősen hézagos tapasztalataid okán akaratlanul ugyan, de félrevezeted azokat akik ide betérnek kérdezni. Nem szégyen, ha valamit nem tudsz, ellenben azzal, ha valótlan dolgot állítasz csak azért, hogy tájékozottnak látszódj a tudatlanok előtt.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19279) V/ válasza Oliverda (#19278) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a valótlan és hol van az amivel cáfolod az állításomat?
A segítés meg az volt hogy mi a TransferWise és a Paypal közti különbség. Az szerintem nem félrevezető.
Te ezt írtad: 100 font esetében 42157 forint mínusz 1% menne át, azaz 41735.
No ez a félrevezető. Honnan vetted az 1%-ot?
(#19276) horvathd 100 Font az annyi forinttal egyenlő, nem annyiba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#19280) Oliverda válasza V/ (#19279) üzenetére


Oliverda
félisten

"Ha van költség akkor az látható a képernyőkön küldés előtt is."

Nem, nem látszik! A cross border fee csak akkor látszik, ha már beírtad a címzett PP címét. Cím nélkül mégis honnan tudná a rendszer, hogy a címzett a feladóval a regisztráció szerint azonos országban van vagy sem?

Az egész valótlan.

Angol PP-ról magyar PP-ra 1% a küldés díja a cross border fee miatt. Ha a forrás az angol PP számla egyenlege helyett egy bakkártya, akkor 4% körüli összegbe kerül ugyanez, ami kb. 4 GBP díj. 99 font a mai árfolyam alapján váltva 41735 forint. Van még kérdés?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19281) V/ válasza horvathd (#19274) üzenetére


V/
Topikgazda

És erre is válasz: #19280) Oliverda válasza V/ (#19279) üzenetére

A %-os oszlop felirata a Cross Border Personal Transactions-nál
Fee for payment fully funded by PayPal balance or bank account

A payment = vásárlás, nem erről írtam, családtag, barát küldésre utaltam.
Az az első opció, a második az alászínezettnél az van amit írtam és ott jó az összeg.
De nem kell elhinni azt amit látsz. Próbáld ki és elfogod hinni, hogy ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#19282) Oliverda válasza V/ (#19281) üzenetére


Oliverda
félisten

Próbáltál már beírni nem magyar címet címzettnek? Gondolom nem, de akkor miért adod elő úgy, mintha a kisujjadban lenne az egész? :F

Parancsolj:

PP egyenlegről 1%, kártyáról 4,2% a küldés díja.

És akkor erre majd még rájön a pocsék konverziós árfolyam, ha végül át akarják váltani forintra, márpedig bankszámlára csak forintban lehet lehúzni magyar PP-ról a pénzt.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19283) Zola007 válasza V/ (#19281) üzenetére


Zola007
veterán

annak a pénznek valahogy "A" családtag sUK számlájáról a paypal számlájára kell kerülnie (ennek is van egy feltöltési díja ugye), aztán van a tranzakciónak minimális díja
És itthon azzal még semmit nem érnek, hogy a paypal számlájukon fontban van, azt vissza kell konvertálni forintra és visszautalni rendes bankszámlára.
Most pontosan nem számoltam utána, de szerintem a 4% reális költség.

Egyik ismerősöm kint van 5 éve, rendszeresen küld az itthoniaknak, ő is 4%-ot mondott tavaly.

Ennél csak az olcsóbb, ha ismerős hazahozza valutában, de egyrészt veszélyes ugye, másrészt 1000 fontnál többet hivatalosan nem hozhatsz ki UK-ból készpénzben. Legalábbi nekem ezt mondta a határőr mikor hazafelé szúrópróbán ellenőrizték a csomagomat

Szerintem a paypal még mindig a legolcsóbb, legkevesebb adminisztrációt igénylő, leggyorsabb és legbiztonságosabb

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#19284) V/ válasza Oliverda (#19282) üzenetére


V/
Topikgazda

Most miről vitázunk?
Nálam még mindig nincs költség, ha egyenlegről megy:

Nyilván az Európai regisztrációk máshogy számolnak.

(#19285) Zola007 válasza V/ (#19284) üzenetére


Zola007
veterán

És az egyenlegre hogy kerül?
Illetve a másik egyenlegen megjelenik fontban, azt még itthon le kell utalni bankszámlára konverzióval

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#19286) V/ válasza Zola007 (#19283) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi a kiegészítést, de az idén változtak a Paypal feltételei, lehet hogy ezért van különbség.
Tény amit írsz, hogy van költsége a withdraw-os forint számlára való konverziónak, de legutóbb 100 Font esetén a bankom 43131 Ft-ot könyvelt volna le, míg a Paypal 42776 Ft-ot adott, a különbség 355 Ft volt. Ennyi konverziós költség még nekem elfogadható, 0.8%.

A lényeg az, hogy egy Angliában dolgozó személy, aki pénzt akar küldeni haza, használhatja a Paypal-t, a Transferwise-t és nem kell neki horror konverziós költségeket fizetni a banki utaláshoz, magyar számlán történő jóváíráshoz.

Mindenki úgy csinálja ahogy neki jobb, részemről lezártam ezt a témát.

A kiemelésre semmi szükség itt.

[ Módosította: Oliverda ]

(#19287) Oliverda válasza V/ (#19284) üzenetére


Oliverda
félisten

Magyar a PP fiókom. Írd be a fenti címet ami a screenshotomon van és szúrd be ide a végeredményt. Ne próbálj terelni, inkább ismerd el végre, hogy badarságot próbáltál bizonygatni!

"A lényeg az, hogy egy Angliában dolgozó személy, aki pénzt akar küldeni haza, használhatja a Paypal-t, a Transferwise-t és nem kell neki horror konverziós költségeket fizetni a banki utaláshoz"

Tehát 100 fontot küldve a címzett kap:

TransferWise: 42947
PayPal: 41735

A PP 1212 forinttal többe kerül. Ilyen kis összegnél ez már lassan a horror kategóriába sorolható...

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19288) V/ válasza V/ (#19286) üzenetére


V/
Topikgazda

A TopUp minden országban elméletileg jutalékmentes feltöltése a Paypal egyenlegnek, bár lehet olyan bank ami kér érte pénzt. Az angol instantly lehetőségeket nem ismerem, de tudomásom szerint ott is működik valahogy.

(#19289) V/ válasza Oliverda (#19287) üzenetére


V/
Topikgazda

Account Type: Premier és Personal akikkel nekem kapcsolatom van, ott a költség 0 Font.
Nem tudom a tied milyen, de igen, ha neked küldeném a 100 Fontot, írja az 1 Font fee-t.
Nem hamisítottam meg az általam feltöltött képeket, az hogy neked miért számol még forintos utalásnál is jutalékot, amikor nincs konverzió, az számomra érthetetlen, beavathatnál, mert így azért nem korrekt:

Jó eséllyel te nem lehetsz családtag, barát.
Ha ellenőrizni akarod, adhatok e-mail címet és láthatod majd, hogy nincs költség.

[ Szerkesztve ]

(#19290) Oliverda válasza V/ (#19289) üzenetére


Oliverda
félisten

És szerinted hogy ellenőrzi, vagy egyáltalán hogy tudná ellenőrizni a PayPal, hogy ki a barát meg a család? Ja, hogy sehogy! :Y

Kérlek próbáld felfogni, hogy ami oda van írva az csak egy iránymutatás. Egy üzlet PP-jére is küldhetsz azzal a módszerrel és egy családtagéra is, nem számít semmit! Kizárólag az számít, hogy a két, tranzakcióban résztvevő fiók egyazon országban lett-e regisztrálva vagy sem.

Atom szájbarágósan:

magyar PP -> magyar PP - nincs 1%
angol PP -> angol PP - nincs 1%
angol PP -> magyar PP - van 1%
német PP -> magyar PP - van 1%
bangladesi PP -> magyar PP - van 1%
szudáni PP -> szudáni PP - nincs 1%

Remélem már érted, és csak pusztán a makacsságod miatt nem vagy képes abbahagyni a folyamatos bizonygatást.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19291) V/ válasza Oliverda (#19290) üzenetére


V/
Topikgazda

Rá néztél a képre?
Egyszerű kérdés: Mi a típusa a fiókodnak?
Kizárólag az számít, hogy a két, tranzakcióban résztvevő fiók egyazon országban lett-e regisztrálva vagy sem.
Miért számol fel jutalékot ha az általad megadott magyar regisztrációs e-mail címre egy magyar regisztrációról akarok forintot küldeni?
Már most ellentmondás van.
Nem üzleti a fiókod?
Az én képeimen miért 0 a költség?
Úgy néz ki hogy két különböző dologról van már szó, nem fantazmagória.
Ha Zola007 itt vagy próbáld már ki, hogy nálad mi látható, ha barátnak, magánszemélynek küldenél.

[ Szerkesztve ]

(#19292) Oliverda válasza V/ (#19291) üzenetére


Oliverda
félisten

Figyelsz arra egyáltalán, hogy a többiek mit írnak? :W

"Miért számol fel jutalékot ha az általad megadott magyar regisztrációs e-mail címre egy magyar regisztrációról akarod forintot küldeni?"

Abból indult beszélgetés, hogy a srác tesója szeretne hazaküldeni a szüleinek fontot angliából, tehát angol PP->magyar PP. Erről beszélünk órák óta, és erre bedobod ezt.

Az általam feljebb megadott cím pedig épp hogy direkt nem magyar, hiszen arról van szó, hogy külföldre, vagy külföldről mennyi a pénzküldés díja. :O

Nem üzleti a fiókod?

Nem, de ennek amúgy sincs jelentősége.

Az én képeimen miért 0 a költség?

Mert te magyar fiókról magyar fiókra próbáltál küldeni, vagy legalábbis a két fiók egy országon belül van.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19293) V/ válasza Oliverda (#19292) üzenetére


V/
Topikgazda

Most akkor mit hülyítesz, ezt írtad:
Magyar a PP fiókom. Írd be a fenti címet ami a screenshotomon van és szúrd be ide a végeredményt.

(#19294) Oliverda válasza V/ (#19293) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem hülyítelek, csak kissé hadilábon állsz a szövegértelmezéssel.

Az én fiókom magyar, pont. A cím amit feljebb beírtam viszont nem az, pont. Vagy szerinted a korábbi képen magamnak próbáltam küldeni pénz? :))

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19295) V/ válasza V/ (#19293) üzenetére


V/
Topikgazda

Túl tárgyaltuk, 1. pont mindig neked van igazad.
De nem kérdeztem, hogy magyar-e a fiókod vagy nem, nem a témához tartozott és így semmi értelme nem volt odaírnod, de életbe lép az első pont.

[ Szerkesztve ]

(#19297) Oliverda válasza V/ (#19295) üzenetére


Oliverda
félisten

"De nem kérdeztem, hogy magyar-e a fiókod vagy nem, nem a témához tartozott "

Nem kérdezted, viszont ezt te írtad itt:

"Nyilván az Európai regisztrációk máshogy számolnak."

Magyar fiókom van, ergo európai, és nem, nem számolnak másképp.

"Túl tárgyaltuk, 1. pont mindig neked van igazad."

Aminek baromira nem örülök, mert a fals információkkal félrevezeted a totális kezdőket akik betérnek ide tanácsért, majd naivan azt gondolják, hogy amit mondasz nekik az szentírás.:(

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19298) V/ válasza Oliverda (#19297) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor legyél már ennek a Paypal fórumnak a topik gazdája, így a félrevezető információkat lerendezheted és okosítsd az ide betérőket a véleményeddel.
Nem vagyok Isten és nem vagyok pap, hogy a szentírást hirdessem, vegyél már vissza egy kicsit, légy szíves.
Akit becsaptam az majd jelentkezzen, de nincs jogod kétségbe vonni azt amit írok, ez így már rágalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#19299) Oliverda válasza V/ (#19298) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, épp ezen gondolkozok. Sajnos az előző gazdája leadta.:(

Az iménti egy jó példa a félretájékoztatásra, még ha az nem is volt szándékos. Ha a srác végül csak rád hallgatva a PP-n keresztül küldte volna az összeget, akkor az többe került volna neki, mintha a többiek által javasolt Transferwise-t választja. Ez ilyen egyszerű, nem kell felfújni.

Javaslom kicsit fogalmazz óvatosabban. Nem kell mindenre válaszolni. Amire nem tudod 100%-ig biztosan a megoldást, arra ne írj, és akkor nincs probléma.;)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.