Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15351) axioma válasza BaLee (#15350) üzenetére


axioma
veterán

Hat, en azert ezt a refund (= tranz. torles) utan levont osszeget igencsak megkapargatnam, hogy jogos-e.
Masreszt viszont surgosen keresnek masik bankot, jo esellyel nem csak itt vagnak at...

(#15352) BaLee válasza axioma (#15351) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Több éves dolog már egyszer fordult elő, nem is biztos, hogy refund volt lehet, hogy keverem valami pókerteremből érkezett deviza utalással és amiatt parázok. Csak jó darabig paypal konverziót használtam mert elfelejtettem hol lehet átállítani és most pár hónapja jöttem rá újra. :)

Szóval lehet csak vaklárma.

(#15353) chungee


chungee
addikt

Estét!

Erre mire kell rámennem:F Adtam el pár kacatot. Oszt csinál nekem case-t.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#15354) chungee válasza chungee (#15353) üzenetére


chungee
addikt

Hozzá teszem, hogy évek alatt adtam el kacatokat. De akkor sem össz 1.800 EUR értékben :Y

"You have received €1,800 or more in total payments to your PayPal account in this calendar year and are therefore approaching our annual receiving limit of €2,500. PayPal is required by law to comply with European Union Anti-Money Laundering regulations by collecting information from customers when they reach this limit. Please go to the Resolution Centre for more information on what you need to do."

[ Szerkesztve ]

(#15355) Archer


Archer
őstag

Sziasztok!

Én is most várok egy teljes refundot, a kérdésem, hogy kapok email értesítést, hogy elindult a folyamat vagy már csak akkor amikor visszakerült a számlámra a pénz? Bankkártyáról ment a tranzakció, nem PayPal egyenlegről.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#15356) BaLee válasza Archer (#15355) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ha ebayen látod a refund ikont akkor már elindult a folyamat szerintem nem fogsz külön értesítést kapni csak majd ha megjelenik a pénz a számlán.

(#15357) Archer válasza BaLee (#15356) üzenetére


Archer
őstag

Nem ebayes biznisz volt hanem webshopos, németből. Rossz méretet küldtek, mondták, hogy ne vegyem át, elvileg hétfőn vissza is ért hozzájuk tracking szerint, szerettem volna az újra rendelést még karácsony előtt lerendezni de ha tényleg ilyen heteket kell rá várni... :(

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#15358) IldiH válasza Archer (#15355) üzenetére


IldiH
aktív tag

Paypal küld értesítést rögtön (legalábbis nekem mindig jött emil)

(#15359) Archer válasza IldiH (#15358) üzenetére


Archer
őstag

Ok, akkor a bolt tököl vele... Köszönöm a segítséget, akkor egyelőre várok.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#15360) Siobahn


Siobahn
csendes tag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség. Nos, rendeltem egy cipőt amcsi oldalról és paypal-el szerettem volna fizetni. Csekkoltam az oldalon aztán kaptam is az sms-t, hogy a pénzt le is szedték a számlámról. A probléma csak az, hogy mind ez kb. 5 percig tart, aztán a pénz ugyan úgy marad a számlámon.
A paypal pedig pending státuszba rakta a tranzakciót. A számlámon van elég pénz és kb. 4 napja pending-et jelez.
Köszönöm!

- Siobahn -

(#15361) Hintalow válasza Siobahn (#15360) üzenetére


Hintalow
senior tag

a webshoptól jött valami visszajelzés? én már több helyen találkoztam paypalos fizetésnél olyannal, hogy nem csak vásárlás pillanatában, hanem napokkal késöbb terhelték az összeget.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15362) Siobahn válasza Hintalow (#15361) üzenetére


Siobahn
csendes tag

Az adidas.com-on rendeltem volna, a megerosites utan kaptam is az sms-t, viszont az oldal azt dobta, hogy valami problema van..tehat rendelesem nincs, csak a paypal-en viszont ott van a tranzakcio...

ui: azon gondolkodtam, hogy at van allitva a valtas, lehet, hogy a bankom nem akarja maga valtani az usd-t? Knh

[ Szerkesztve ]

- Siobahn -

(#15363) birooo


birooo
tag

Sziasztok!

Ez milyen probléma lehet?

High Class Hungary Kft.

--------------------------------------------------------------------------------

Return to merchant and try a different payment method

Error Message

We're sorry, but we can't send your payment right now

Return to merchant and try a different payment method

We are not able to process your payment using your PayPal account at this time. Please return to the merchant's website and try using a different payment method (if available).

Nem enged fizetni egy oldalon és a jelszó megadása után ez az ablak jelenik meg.

(#15364) hoffman_


hoffman_
nagyúr

üdv!

tegnap már kaptam sok segítséget az ebay topicban, sínen is vagyok. a paypal-lal akadtam el. jó dolog ez a paypal, csak szopat. most már elég mérges vagyok. 3 éve nem használtam, elfelejtettem a jelszavam... nem gond, a kérdéseim tudtam, lett új jelszó, beléptem, hozzáadtam az új kártyám, ilyesmi, ment minden, ette a jelszavam.

ezután léptem be ebay-re, ahol hozzá akartam adni a paypal fiókom. katt után adom a paypal jelszavam, és azt írja nem helyes. három begépelés után biztos voltam benne, hogy nem csesztem el. ebay ki, paypal acc elővesz. most már oda se engedett bejelentkezni... remek. nem értettem, hogy foshatta el magát a jelszó, ilyen nincs. azért csak igényeltem újat, megjött a mail, csináltam egy frankó új paypal jelszót(immáron ez a harmadik). beléptem vele, kiléptem vele. működik. megyek ebay-re, hogy hozzáadjam, de a jelenség ugyanaz. ebayen belül azt írta, hogy a paypal acc jelszavam fos, és utána már a paypal-ra se tudtam bejelentkezni.

ez most mi a jó franc?

megköszönök minden tippet :R

ui.:

gondoltam, hogy valami rendszeren belüli átfutás miatt lehet(ami gondolom hülyeség), vagy fene tudja, szóval tegnap hagytam annyiban este. ma próbáltam újra, egyik jelszót sem fogadja el a paypal a két új közül.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15365) KamuMazsola válasza hoffman_ (#15364) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Csak tipp: a jalszavadba csak betűk és számok legyenek, egyéb írásjelek ne. Valahol azt olvastam ez segíthet.

Üdv.: KamuMazsola

(#15366) hoffman_ válasza KamuMazsola (#15365) üzenetére


hoffman_
nagyúr

van benne spéci karakter is 2-3 mindig, ez tény. azonban ezt ott nem értem, hogy ha jól emlékszem tegnap a kreálásnál mintha kért volna spécit is.

szerk.:

csináltam egy új passt csak betűvel és számmal, most működik... franc se érti. köszönöm a tipped! :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15367) üszök


üszök
őstag

Hol kell az ingyenes vissza küldési akcióra regisztrálni?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#15368) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Sziasztok!

Gyanúsan olcsó hirdetést találtam eBayen, de ennyi pénzért lehet, hogy megkockáztatnám a rendelést. Ha bukok is 6 ezret, az nem nagy veszteség azért, amit nyerhetek az ügyön. De, tartok attól, hogy valami scam lesz és jól megszívom vele. Hozzá van rendelve a PayPal acchoz a bankkártyám. Hogyan tudom kivédeni az esetleges kellemetlenségeket? Gondolom válasszam le a bankkártyát és rakjak rá csak 6 ezret a PayPalomra ugye?

(#15369) axioma válasza kolosanyi (#15368) üzenetére


axioma
veterán

Ha a termekert fizetsz, nem egy allando atutalasra adsz jogot, akkor nem tud a paypalon at igazan megkarositani (gyakorlatban nem arra kell, hanem 1. elfelejtik azt a 6e-et is, nezd meg keychain-eket adott el 2. a cimedre majd olyan paypal levelet kuld, hogy lepj be, ha ennek nem ugrasz be, akkor nincs mitol felned)
De a termeket tuti nem kapod meg, folosleges atmenetileg is benne tartani a penzed.

(#15370) kolosanyi válasza axioma (#15369) üzenetére


kolosanyi
veterán

Köszi szépen, már megrendeltem (megrendeltük többen is a futós topikból). Ma reggelre meg jött egy levél, hogy levették a terméket, illetve ahogy nézem, az eladót is kitették, szóval teljesen biztos, hogy kamu volt. Mindegy, egy próbát megért, majd menni fog a dispute. :)

(#15371) forceberg válasza dptrsk (#15307) üzenetére


forceberg
veterán

Na szóval, ha nem jött meg a visszautalás, azt paypalon hol lehet jelezni?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#15373) zzola


zzola
félisten

Üdv!
PP számlámra érkezett 30000 HU forint, kértem az Unicredit számlámra a kiutalást, sikerült is, de csak 28740 forintot engedett, a többit levonta. Én azt olvastam, hogy ingyenes az átutalás, lehet rossz infót kaptam?
Köszi!

(#15374) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

sziasztok!

szeretnék vásárolni , limit módostíva van, van elég pénz a kártyán.

mégis ezt az üzenetet kapom: We couldn't complete your purchase, because the card issuer declined the card

593 dollár a tétel. mi lehet a megoldás ? ma feltétlen fizetnem kellene!

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#15375) Hintalow válasza Elektrosokk (#15374) üzenetére


Hintalow
senior tag

Első körben meg kellene kérdezni a bankot, hogy mit látnak, mert az üzenet szerint a kártyakibocsátó utasította vissza a tranzakciót.

Zolar:

a kiutalás ingyenes. paypal transaction historyban mit látsz? withdrawnál van ugyan 1500 Ft díj, ha rossz adatokat adsz meg, de akkor nem jut el a bankszámládig. forintban volt? mert ugye csak forintot utalnak ki, nem lehet, hogy a váltásnál veszett el belőle? esetleg a banki számlatörténetben érdemes még megnézni, ha esetleg a bankod vont volna le valamit.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15376) Elektrosokk válasza Hintalow (#15375) üzenetére


Elektrosokk
addikt

már beszéltem velük, semmit. hozzájuk el sem jut a kérelem azt mondják. a kártya kibocsátó nem a bank hanem a master card nem ?

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#15377) Hintalow válasza Elektrosokk (#15376) üzenetére


Hintalow
senior tag

Nem tőlük kapod postán a kártyát :N
A bank a kibocsátó, csak a licenszet veszi a mastercardtól. (a velük való kapcsolatfelvételhez pedig sok szerencsét) nem valami maestro szörnyűség a kártyád? azok szoktak ilyen "jól és megbízhatóan" működni online fizetésre.
Ha korábban nem volt gond, és nem változott semmi, akkor marad a próbálkozás, előbb-utóbb sikerül.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15378) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Srácok, lenne 105,75€ amit forintban a paypal számlámra akarnék utalni,de nem tudom,hogy ez mennyi forintban. Múltkor is valami 320-on akárhánnyal váltotta és kétszer kellett utalnom. Paypalnak nincs táblázata ahol letudom csekkolni az aktuális árfolyamát?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#15379) zzola válasza FIREBLADE78 (#15378) üzenetére


zzola
félisten

Miért nem a bankoddal váltatod?

(#15380) FIREBLADE78 válasza zzola (#15379) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Vagyis? :) juróban utalják rá?

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#15381) zzola válasza FIREBLADE78 (#15380) üzenetére


zzola
félisten

Hopp, elnéztem! Azt hittem, van ~100 euród a PP-on és akarod számlára utalni.

(#15382) FIREBLADE78 válasza zzola (#15381) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Viszont muternek van jurós számlája is,arról csak simán ráutalok és euróban jelenik meg vagy forintban? Mert külföldi oldalról vásárolnék

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#15383) Elektrosokk válasza Hintalow (#15377) üzenetére


Elektrosokk
addikt

köszi. 30 ezer forinttal kisebb tétel egy hónapja simán ment. most nem Tudom mi lehet a gond... a banknak lövése nincs mi lehet a gond. de megoldjuk az eladóval privátban.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#15384) Hintalow válasza FIREBLADE78 (#15378) üzenetére


Hintalow
senior tag

Minekutána paypalra csak forintban lehet befizetni/utalni, vagy átváltod te forintra ahogy akarod (pénzváltóval ha kp, a bankoddal ha számlapénz) vagy ha euróként utalod, akkor odaát fogják váltani (de az sem a paypal lesz, hanem az unicredit, mert náluk vezet forint számlát a paypal, így nem ők váltogatják, hanem a bank rendszere)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15385) kippedli


kippedli
tag

Tegnap előtt írt a PP ,hogy limitet kap az accom mert elértem a 2500eurót az évben. Töltsek fel képet szeméylimről meg a bankszámlakivonatról. Megtettem, erre ma 45napra kaptam egy teljes limitet. Miért történt ez?

(#15386) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Tudja valaki hogy a K.H banknál van virtuális paypal bank kártya?

(#15387) nuxee


nuxee
újonc

Sziasztok már teljes kétségemben hozzátok tudok csak fordulni.
A paypal-ra utaltam pénzt most elsőnek egy K&H-s bankszámláról és elrontottam mert a névhez a paypal nevemet írtam. Ez történt 25.-én és még most se jött meg a pénz?? Mit tegyek az angol ügyfélszolgálat nem jó mivel az angol tudásom a béka feneke alatt van... Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

(#15388) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!

Mi a különbség PayPalon belül a két Top Up között?
Azon kívül, hogy az egyik Instantly (azonnali), a másik meg "in a few days" (pár nap múlva) töltődik fel?
Az instantly-nál van egy tranzakciós díj, ami egy belföldi bankon kívüli utalással egyenlő ez a TrustPay-en keresztül megy.
Az "in a few day"-nél is egy belföldi bankon kívüli utalás van. Nevezetesen egy Unicredit számlára.

Nem igazán látom miért van ez a két mód. Tudja valaki?

(#15389) rinsz


rinsz
tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni nekem abban hogy steamre nem tudok feltölteni pénzt a paypalomról! Eddig rendben ment mindig de a mai napon nem tudom rátenni a pénzt a steam pénztárcámba.

Ezt írja az összeg hozzáadása után: Váratlan hiba lépett fel. A vásárlás nem fejeződött be.
Fordulj a Steam Támogatáshoz.

Pls Help! :R

Ha privátot írsz, akkor azt is írd oda mi után érdeklődsz!

(#15390) concret_hp


concret_hp
addikt

paypallel fizettem egy ebayes rendelést. másnap reggel csávót bannolták ebayról, így igen erős a gyanú, hogy azért volt olcsó a cucc, mert vmi nem okés. azonnal nyitottam a ticketet paypalen, hogy vizsgálják ki, erre a csávó küldött nekik egy tracking numbert... ebayen nem tudok ticketet nyitni, pedig akik ott nyitottak ugyanerre a csávóra, már kapják vissza a lovettát... ötlet? zárjam le a paypal ticketet és nyissak ebayen? vagy várjam ki mi lesz a tracking numberrel? mi van, ha egy féltégla van a csomagban? hogyan bizonyítom, hogy tényleg nem azt kaptam amit rendeltem?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15391) Intruder2k5 válasza concret_hp (#15390) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát én nem vagyok szaki, de ha jól tudom, a PP-s vita bezárása után már nem tudsz eBay-en semmit se nyitni, tehát vagy megkapod itt a pénzt, vagy buktad... De azért várj meg más választ is!

(#15392) Intruder2k5 válasza rinsz (#15389) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezt írja az összeg hozzáadása után: Váratlan hiba lépett fel. A vásárlás nem fejeződött be.
Fordulj a Steam Támogatáshoz.

És erre írsz egy PayPal topikba? :)

(#15393) üszök válasza concret_hp (#15390) üzenetére


üszök
őstag

Ha egyik helyen nyitottál, a másikon már nem lehet. Várni kellett volna pár napot,és ebayon indítani.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#15394) Hintalow válasza nuxee (#15387) üzenetére


Hintalow
senior tag

Vissza fogják küldeni a pénzt (vagy végül jóváírják a paypalodon, de ennek sokkal kisebb az esélye) tehát eltűnni nem fog a pénz, viszont ilyenkor, ha porszem kerül a gépezetbe, akkor simán produkálnak 4-5 hetes reagálási időket is. supportal tudsz egyeztetni, de akár mailben, akár telefonon teszed, csak angolul tudod megtenni.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15395) raziel01


raziel01
veterán

Udv Nyitottam case-t, mert zavviról nem jött meg a termék.
Persze zavvi 1 hét alatt sem volt képes válaszolni. Escaláltam paypal felé.
1 hétig ők se foglalkoztak vele aztán most jön egy ilyen levél:
"Please provide some supporting documentation for this claim by Dec 20, 2014."
Wtf? Az hogy nem jött meg a termék ahhoz milyen dokumentum kell? Ráadásul sz#ros 8 font az egész.

(#15396) croli válasza Rodzser Mór (#15388) üzenetére


croli
aktív tag

Ami a TrustPayen megy keresztül az online utalás (ez banktól függő mennyit számol fel pluszba) míg a másik bemész egy Unicredit bankba és teszel a számládra pénzt ami 2 napon belül megérkezik!

(#15397) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Ha egy másik felhasználónak küldök pénzt, akkor az mennyi idő alatt érkezik meg?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#15398) marcusa válasza maggi1886076 (#15397) üzenetére


marcusa
addikt

pp-ről pp-re 0,2 másodperc kb... :D

:-)

(#15399) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,

Talán kicsit meredek a kérdés, de:
Lehetséges e úgy PayPal fiókot létrehozni, hogy annak a tulajdonosa teljesen anonim maradjon? Úgy értem semmilyen módon ne lehessen kideríteni kié, illetve milyen bankszámlával/kártyával van összekapcsolva, akkor sem ha valaki utal rá.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#15400) Intruder2k5 válasza DNReNTi (#15399) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

De a PayPal előtt akkor sem marad anonym, tehát ha teszem azt pénzmosásra van használva, ugyanúgy beazonosítható a tulajdonosa!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.