Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) kiki1974


kiki1974
újonc

Sziasztok!
Támadt egy kis gondom a Paypal-lal. Sajnos nem Premier számlát nyitottam,így akadályokba ütköztem.Tud valaki segíteni,hogy hogyan tudnám átállítani.
Sajnos angol tudásom,az nincs,így számomra ez nagyon bonyolultnak tűnik.
Azt sem tudom mely részén lehetne változtatni.
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Kiki

(#15252) Hintalow válasza Samus (#15247) üzenetére


Hintalow
senior tag

Az 1 dollár zárolva lesz kb 2 hétig (ennyi szokott lenni a bankok zárolási határideje) aztán visszakerül az egyenlegedhez.

A kártya módosítás azért esélytelen, mert ahogy te is írtad, kártyaszámot nem enged. Ez valószínűleg ismét egy olyan dolog, ami amerikában evidens, és a paypal elsődlegesen a hazai igényeknek kíván megfelelni.
A hazai bankrendszerben inkább az ritkaság, ha kártyacserénél marad a szám, így ha lejárt a kártyád, akkor új hozzáad, régi töröl a menet, amit végül is abszolváltál :K

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15253) Peterhappy válasza Hintalow (#15242) üzenetére


Peterhappy
őstag

Koszonom szepen!

Peter

(#15254) Simi37


Simi37
őstag

Üdv!

Utaltam 7500 Ft-ot a paypal számlára (1 hete). Hol tudom megnézni h megjött-e?

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#15255) Kicsirics77 válasza Simi37 (#15254) üzenetére


Kicsirics77
veterán

A paypal felületén

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#15256) Simi37 válasza Kicsirics77 (#15255) üzenetére


Simi37
őstag

Jó azért ennyire Én sem vagyok hülye :B

De azon belül?

Amúgy próbáltam megvenni a Minecraftot nem egyszer...de mindig visszadobta és nem tudom miért? :F
Azt írta h 1-2nap amíg megérkezik a pénz...azóta 1 hét telt el... :F

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#15257) Kicsirics77 válasza Simi37 (#15256) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Pedig itt kellene látni az egyenleget amit utaltál.
Utalásnál megadtál minden adatot?
Pl. a 32 jegyű azonosítót a közleményrovatba?
Én ha délután 5 előtt utlok akkor másnap reggelre ott a pénz.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#15258) Simi37 válasza Kicsirics77 (#15257) üzenetére


Simi37
őstag

Igen megadtam az azonosítót...lehet h az a baja h nem mastercard hanem maestro? Csak azért csináltam paypalt mert maestroval nem lehet minecraftot venni...

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#15259) Kicsirics77 válasza Simi37 (#15258) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Akkor lehet a bankoknál kellene érdeklődni holnap,hogy mizu.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#15260) ferenck


ferenck
senior tag

Sziasztok. Tudna valaki segíteni?
A paypal számlámhoz hozzá van rendelve egy bankkártya. Mi történik olyankor, ha megszűnik ez a kártya, törlöm is a paypalról de a mögötte lévő bankszámla továbbra is él és mondjuk később egy korábbi vásárlás árát visszaadják (refund). Mi lesz ezzel a pénzzel? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#15261) dptrsk válasza ferenck (#15260) üzenetére


dptrsk
addikt

Refundnál a tranzakciót fordítják vissza, azaz a megszűnt kártya tranzakcióját írják jóvá a meglevő számlán.

(#15262) ferenck válasza dptrsk (#15261) üzenetére


ferenck
senior tag

Bocs, de még nem teljesen tiszta a kép. Nekem nincs pénz a paypal számlámon, az aktuális vásárlás összegét mindig a kártyáról veszi le a paypal és ha refund van, akkor vissza is megy oda, illetve a mögötte lévő számlára. Viszont ha megszűnik a kártya, akkor a paypal számlámon marad a pénz, nem íródik vissza a bankszámlámra?

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#15263) dptrsk válasza ferenck (#15262) üzenetére


dptrsk
addikt

Nem.
A vásárlásnak van egy IDje, ha refundot kérsz ezt az IDt forgatják vissza, s íródik jóvá a terhelt bankszámlán.
A bankkártya csak egy eszköz a fizetéshez, a bankszámlán forgalmazódik a pénz.

Régen(talán most is) s citinél volt olyan hogy egy bankkártyát online hozzárendelhettél a folyószlahoz is és hitelkartyaszlahoz is.
Ha visszatérítettek arra a számlára kaptad a pénzt, amelyiket megterhelték vásárláskor, nem azt amelyikhez a visszatérítés napján a kártya volt rendelve.

(#15264) ferenck válasza dptrsk (#15263) üzenetére


ferenck
senior tag

Köszönöm, így már értem. A cib most kötelezően lecserélteti a régebbi mastercard-os internetkártyáit új visa alapúra, ezért kell új kártyaként felvenni a paypal-ra. A számla alatta nem változik. :R

[ Szerkesztve ]

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#15265) croli


croli
aktív tag

Üdv!
Szeretném kérdezni hogy hozzárendelem Maestro bankkártyámat a PayPal fiókomhoz és ha PayPallal vásárolok és azon nincs pénz akkor automatikusan a bankszámlám terheli vagy valamit kell még állítani előtte?

(#15266) dptrsk válasza croli (#15265) üzenetére


dptrsk
addikt

2 opció van:
Kártyával akkor tudsz fizetni, ha a mögötte álló számlán van fedezet.
A másik, hogy tetszőleges összeget utalsz a paypal egyenlegedre s abból fizeted a tranzakciót.

Olyan nincs, hogy ha a kártyán nincs pénz megterheli a szla-t. A szla felett csak a tulaj(ok) rendelkezhet(nek).

(#15267) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok.

Utalni szeretnék PP vel. Nincs rajta pénz. Viszont a bank kártyámon van, amivel össze van kötve.
Kalandornak szeretnék utalni a temetés miatt. Tehát a család, vagy barát-ot választottam.

ezt írja ki: We're sorry, but we can't send your payment right now.

Van valami ötlet?

(#15268) Hintalow válasza sziku69 (#15267) üzenetére


Hintalow
senior tag

Próbáld késöbb.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15269) LML válasza Hintalow (#15166) üzenetére


LML
tag

Nagyon köszönöm!

(#15270) atala


atala
addikt

Találkozott már valaki olyannal, hogy vásárolgatott paypal-el bankkártyával kifizetve a termékeket, és egy idő után mint ha letiltották volna nem enged vásárolni. Sok kis összegű rendelés lett kifizetve tegnap, kb 8-9 után nem engedett fizetni. Ma megint ez a helyzet. Most már magyarországon sem tudok az interneten fizetni vele a paypal-től függetlenül. Gondolom, akkor nem a paypal-el van a gond, hanem a kártyával.

(#15271) dptrsk válasza atala (#15270) üzenetére


dptrsk
addikt

A bankodnál érdeklődj a napi vásárlási darabszám limitjéről.

(#15272) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Most adtam hozzá a kártyám. 647Ft-ot vont le, de még ugye nincs róla semmi infó, csak ennyi hiányzik a számlámról. Ez így korrekt?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15273) Intruder2k5 válasza vzsryl (#15272) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Korrekt! Ez az összeg két tételből tevődik össze...

Egyszer 400HUF, amit ténylegesen levon, és a hitelesítés után, amikor meglesz a kód és beírtad a PP weboldalon, rá fog kerülni a PP egyenlegedre, és levásárolhatod!

Másrészt 1USD, amit nem von le a számládról, csak befoglal, ez majd néhány nap múlva (bankfüggő, de legfeljebb 2 hét) vissza is fog kerülni az egyenlegedbe!

(#15274) vzsryl válasza Intruder2k5 (#15273) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Értem, köszönöm.
A 400Ft-ra még emlékeztem, de az 1$-ra nem.
OTP-s vagyok, gondolom holnap már használhatom is a paypal számlám.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15275) Samus válasza vzsryl (#15274) üzenetére


Samus
addikt

Használhatod most is, amíg nem látszik a netbankban a terhelés, csak van egy limit, amit átlépve mindenképp hitelesíteni kell.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15276) Intruder2k5 válasza vzsryl (#15274) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most is használhatod akár...

(#15277) sziku69 válasza Hintalow (#15268) üzenetére


sziku69
senior tag

Mindegy, már utaltam netbankon.

(#15278) verti1


verti1
tag

Sziasztok!

Meg tudom valahol nézni a PayPal fiókomban, hogy milyen árfolyamon váltanak aznap?

Köszi

(#15279) croli válasza verti1 (#15278) üzenetére


croli
aktív tag

Persze!
Ahogy belépsz "My Account" fülön van egy olyan kis szöveg hogy "Currency converter".
Rákattintasz, majd ott lent jobb oldalon kiválasztod miből szeretnél mit, ha fizetni szeretnél átváltod "Payment conversion"-re és beírod az összeget.

(#15280) vzsryl válasza Samus (#15275) üzenetére


vzsryl
nagyúr

De kell hozzá a 4 jegyű kód, nem?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15281) Simi37


Simi37
őstag

Ó hogy rohadna meg az egész paypal úgy ahogy van :W :W

Tranzakció típusa IB UTALÁS BANKON KÍVÜL
Címzett
Címzett neve BofA re: PAYPAL PTE LTD
Címzett számlaszáma HU51 1091 8001 0000 0001 1505 0684
Összeg -7 500,00 HUF
Bizonylatszám NOTPROVIDED
Tranzakcióazonosító F0HO211120140027224
Könyvelés dátuma 2014.11.21
Narratív NETBANK UTALÁS BANKON KIVÜL
Terhelés
Terhelendő számla ----------------------- Pénzforgalmi bankszámla
Terhelés összege -7 500,00 HUF
Értéknap 2014.11.21
Közlemény 018RCUE7850BE30

A paypalon nincs ott a pénz :W

:W :W

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#15282) Samus válasza vzsryl (#15280) üzenetére


Samus
addikt

Amíg az nincs meg, addig erősen korlátozva van, hogy mennyit fizethetsz. A főoldalon az Account Overview részben a neved mellett van egy olyan, hogy View Limit. Ott megmondja, mennyit költhetsz így. Ha megjön a kód, azt beírva szépen megnő a limit. Csak azért mondom, ha valami hirtelen kell, akkor sem kell várni két, három napot.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15283) turit


turit
tag

Sziasztok

Nem tudok vásárolni addig amíg meg nem erősítem a lakcímem. " Proof of address - Utility Bill " Ha jól értem közüzemi számla kellene ami a nevemre jön , de olyan nincs :) Anyukám nevére jön minden. Ezt hogy oldjam meg? lakcímkártya nem jó nekik?

[ Szerkesztve ]

(#15284) Simi37 válasza Simi37 (#15281) üzenetére


Simi37
őstag

Asszem megvan a ludas :C De nekem nincs jogsim ... anélkül nem lehet? :Y
Akkor is menjenek a csába :W Én nem adom meg az adataimat!! :((( Ennyire nem fontos viszont az annál inkább h visszakapjam a 7500 forintomat! Help pls :(

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#15285) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

Olyan problémám lenne, hogy fizetni akartam Steam-en PP-lal miután aktiváltam és linkeltem az új bankkártyámat, de csak forintban hajlandó terhelni a PP úgy, hogy a váltást ők végzik. Az előző kártyámnál volt olyan opció, hogy az eredeti valutát terheljék a kártyára és a bank váltson.

Én rontottam el valamit?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15286) Balázs1986


Balázs1986
addikt

Sziasztok! Pár hete jártam itt egy adatbekérős-címproblémás üggyel. Most már eljutottam addig, hogy a lakcímem és a bankkártyám címe azonos. A PayPal-ban be is állítottam a kártyához tartozó címet erre. Viszont a csomagokat máshová várom, így felvettem egy új címet, és beállítottam Home-ként. De ez feltételezem, csak annyit tesz, hogy űrlapokon ez lesz az alapértelmezett. A gond az, hogy hiába scannel-tem be és küldtem el a lakcímigazoló kártyám elejét-hátulját, majd írtam be a leírásba, hogy nincs a nevemre érkező számla, újfent jött az email, hogy kérnek egy számlát. Van tapasztalat, mit lehet ilyenkor csinálni? Köszönöm! (Legrosszabb esetben GIMP-ben átírok egy nevet egy számlán, de az meg nem biztos, hogy megfelelő magatartás egy ilyen esetben.)

(#15287) IldiH


IldiH
aktív tag

(#15288) atee_13


atee_13
őstag

Üdv mindenkinek!

Pandáról rendeltem telefont, de még most sincs és azt mondják hosszú idő még lesz. :W Még nem kellett eddig refund-olnom. Mikor érdemes elindítani vagy milyen lépéseket kell tennem?

(#15289) dptrsk válasza atee_13 (#15288) üzenetére


dptrsk
addikt

Elsőként írj az eladónak, hogy kéred vissza a pénzed írjon vissza 3 napon belül.
Ha nem válaszol/nemleges választ kapsz mondjuk 3 napon belül, akkor paypalon indítsd el a refund kérelmet.

(#15290) atee_13 válasza dptrsk (#15289) üzenetére


atee_13
őstag

köszi az infót

(#15291) peter9228


peter9228
aktív tag

Sziasztok!

Rendeltem egy angliai webshopból valamit, mert elszámoltam magam az átváltásnál, és azt hittem, nagyon jó áron van. Amikor viszont jött a Paypal számla nagyon meglepődtem. Írtam is levelet egyből a boltnak, hogy mégsem akarom megrendelni. Szerintetek mit csináljak? A Paypal-al vagy a bolttal próbáljam megbeszélni, és van-e rá egyáltalán esély, hogy visszaadják a pénzt? (kb. 10 perce rendeltem meg, és jó lenne még az előtt cselekedni hogy feladják postára)

(#15292) Intruder2k5 válasza peter9228 (#15291) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem a rendelésed csak az eladó tudja törölni, a PP ez ügyben nem sokat tehet, nem történt semmi szabálytalanság, se megtévesztés, stb...

Ha írtál neki, azon kívül egyebet nem nagyon tehetsz, de ha nem lesz partner az eladó, akkor lehet 1-2 óra múlva már shipped lesz a státusza, és ennyi!

Talán még a bankban le tudod tiltani a kifizetést!

[ Szerkesztve ]

(#15293) peter9228 válasza Intruder2k5 (#15292) üzenetére


peter9228
aktív tag

Köszönöm! :R

Közben megtaláltam, hogy ha még időben szólok visszaadják a pénzt (mymemory.co.uk-ról van szó), és elvileg csak hétköznap szállítanak, szóval mire látják a rendelésemet ott lesz az email is. Majd lehet felhívom őket hétfőn reggel, hogy biztosan ne szállítsák ki.

Ha meg mégsem, akkor eladom itt az aprón pár ezres bukással, mert így kb. ugyan annyiba került mintha itthon vettem volna meg.

(#15294) vzsryl válasza Samus (#15282) üzenetére


vzsryl
nagyúr

És ha utaltatni szeretnék a számlámra? Az így is bármikor kivitelezhető?
továbbá ha utaltatok rá, azt minden további nélkül át tudom utalni a rendes OTP-s számlámra, ha úgy tartja kedvem?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15295) ricsiii01


ricsiii01
tag

Sziasztok!

OTP-s internet bankból melyik fület kell választani paypalra való utalásnál?

Belföldi forint átutalás
Belföldi forint átutalás bővített adatokkal
7*24 órás, OTP bankkártyák közötti azonnali átutalás
Csekkbefizetés
Deviza átutalás, konverzió
Utalás lakcímre
Jövőbeni utalások
Átutalási naptár

Köszönöm előre is! :R

.

(#15296) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok!

Szerintetek miért nem enged dollárt forintra váltani?

Ezt írja ki

Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#15297) BRIKLY válasza BRIKLY (#15296) üzenetére


BRIKLY
veterán

Elég sürgős lenne. Senki nem tud semmit? :F

(#15298) forceberg


forceberg
veterán

Sziasztok!

Az hogy lehet, hogy egy ebayes visszafizetés a paypal-nál megjelenik,
"Nov 6, 2014 Credit to Credit Card Completed ... -9,847 HUF"

Viszont a bankszámlámon ez a visszafizetés nem jelent meg...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#15299) csƵ


csƵ
őstag

Valaki tudna egy olyan mail címet adni, amire válaszolnak is? Elfelejtettem a jelszavam és mindig csak egy automatikusan generált választ küldenek vissza, hogy hogyan tudnám visszaállítani. Ez viszont nálam nem opció, mivel a security question-ökre sem tudok válaszolni.

(#15300) Intruder2k5 válasza csƵ (#15299) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs ilyen email cím, érdemben csak telefonon tudsz bármit is elintézni...

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.