Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53201) bitpork válasza BlacKSouL (#53200) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

oszt a sok metán begyulladna és visszaégne a fenekedig :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#53202) BlacKSouL válasza bitpork (#53201) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha megvan a megfelelő nyomás, akkor nem. Szűk fúvóka, nagy sebesség, lángleválasztás.
De nem égetném el, égve nem olyan.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#53203) fokukac válasza BlacKSouL (#53202) üzenetére


fokukac
nagyúr

Te figyi mán, miért nem költözöl ki egy tanyára...? :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#53204) Pttypang válasza fokukac (#53203) üzenetére


Pttypang
veterán

Ott meg tragyaszaggal lenne gondja, amivel a kornyezo foldeket megtoljak.
[Pár km-el arrébb, de a szél messzire viszi a szagot]

Everybody lies.

(#53205) fokukac válasza BlacKSouL (#53202) üzenetére


fokukac
nagyúr

én mélynyomóra dolgoznék ki valamilyen megoldást.
Ütvefúróra gondoltam.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#53206) EQMontoya válasza fokukac (#53205) üzenetére


EQMontoya
veterán

Úgy

Same rules apply!

(#53207) fokukac válasza EQMontoya (#53206) üzenetére


fokukac
nagyúr

eh..! :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#53208) BlacKSouL válasza Pttypang (#53204) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem, mert a trágyaszag természetes. Büdös, de természetes. Ganajoltam én gyerekkoromban nagyanyáméknál minden állatot. Ráadásul az egyik nagyanyám a TSZ-től 800 méterre lakik (bár már nincs azóta TSZ), ami nem távolság, mert "a szél messzire viszi a szagot" ;]

Viszont kétségtelenül nem voltam gyerek pl. az 1400-as években Közép-Amerikában ahol a füstölő dohány is legfeljebb akkor volt természetes, amikor a villámgyújtotta erdőtüzek átterjedtek a vaddohány mezőkre...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#53209) bitpork válasza BlacKSouL (#53208) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Te, nem akarom összetörni a világodat, de a dohány is természetes. Ahogy a metán és a trágya is. Bár most hogy mondod elbizonytalanodtam. Lehet, hogy a legelő marhát kéne rágni és nem meg sütni? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#53210) EQMontoya válasza bitpork (#53209) üzenetére


EQMontoya
veterán

Lehet, hogy a legelő marhát kéne rágni és nem meg sütni? :U

Tatárbeafsteak a neve.
Vigasztaljon a tudat, röfit nem eszünk nyersen. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#53211) bitpork válasza EQMontoya (#53210) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak a párhuzamra akartam rámutatni, hogy ha a természetben megtalálható akkor ok. Minden megtalálható a természetben még az olyan hülyék is mint én :P
Különben egyen nyers marhahúst aki Creutzfeld-Jakob kórt akar :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#53212) bobsys


bobsys
addikt

Masfel eves T430. Nem lehet lecsukni, mert reped szet a muanayag ahogy a kepen is latszik. Olyan mintha a zsaner maga nem fordulna

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#53213) BlacKSouL válasza bitpork (#53209) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A dohány mint növény, természetes. Az, hogy a dohánylevél elszárad, az is természetes. A véletlen szülte erdőtüzek is természetesek. Ha ilyenkor elég a száraz dohánylevél, az is természetes.
Az, hogy az ember direkt megszárítja a dohánylevelet, és ebből papír segítségével tüzet rak a szájában, és a füstöt nem megemészti, lenyeli, feldolgozza, hanem kifújja másokra, az nem természetes.
Meg a sok műanyag, meg bármilyen feldolgozott termék, meg az emberi tevékenység 99%-a sem természetes, persze. Ilyenkor jönnek elő mindig az alkohollal, az étellel, meg mindenfélével, csak hogy a dohányzást mint tevékenységet megindokolják, vagy inkább megmagyarázzák, vagy mi is a jó szó...De alapvetően nem ez a téma.
A marhát nyersen vagy sütve rágcsálni az a táplálkozást mint alapvető létszükségletet hivatott támogatni. De a füst szívása melyik létszükséglet?
Én is elszívtam eddig életemben kb 100 szál cigarettát, meg vagy 10 szivart. De mindezt összesen kb. 8 év időtartamban, kb. havonta 1-1 szálat valami viccesnek tűnő alkalommal. Egy jó ideje viszont már csak az az okádék íz meg szag emléke van, amit minden ilyen alkalom után éreztem, meg a szórakozóhelyeken kötelező vágnivaló füst utáni ruházat és haj szaga...
Mindenkinek van valami kínja, nekem az időjárás, meg ez. Ja, félreértés ne legyen, aki 50 km-re tőlem szívja, az tegye, nem érzem, de ha én is arra vagyok kötelezve, hogy szagoljam, szívjam, akkor nem tetszik. Márpedig egy 64 lakásból álló háztömb egyetlen erkélyen álló füstokádóját is érezni fogja jószerével mindenki körülötte.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#53214) kraftxld válasza bobsys (#53212) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nincs olyan probléma amit némi WD40 vagy szigszallag meg ne oldana :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53215) elessar válasza EQMontoya (#53210) üzenetére


elessar
tag

Sonka, kolbász, szalonna.
Pácolás és/vagy füstölés után is nyersnek számít.

(#53216) EQMontoya válasza elessar (#53215) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért ami füstölt, azt nem feltétlen tekinteném nyersnek, az szerintem sokkal közelebb áll egy lassú tűzön sült dologhoz, mint a nyershez.

Same rules apply!

(#53217) fokukac válasza kraftxld (#53214) üzenetére


fokukac
nagyúr

oké, de ide melyiket javaslod? :D

@szakállas: nekem is volt ilyen, de az x100e zsanérjával, bár mondjuk az egy másik árkategória volt...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#53218) BlacKSouL válasza elessar (#53215) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hurrrka kolbász uborrrka..

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#53219) bobsys válasza kraftxld (#53214) üzenetére


bobsys
addikt

Ez igy van, de rahagyom Lenovoekra, most neztem meg meg van ra garancia. Elvileg next business day, csutortokig Richmondban vagyok, de pentekre jo lenne ha kijonne valami csoka es kicserelne.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#53220) gaborbol


gaborbol
őstag

Most hivott agy ugyfel a textilgyarbol, hogy cryptowall kirakta a decrypt utmutatot a szallitamanyozasi manager monitorara :)

(#53221) tiv83us válasza kraftxld (#53214) üzenetére


tiv83us
veterán

A WD40/Duct tape combo az osi amerikai talalmany, valoban mindenre fantasztikusan hatekony, kocsi bumper javitastol kezdve, szerintem meg a repulogepeket is ezzel a komboval tartjak karban :D

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#53222) EQMontoya válasza tiv83us (#53221) üzenetére


EQMontoya
veterán

Lökhárítót inkább kábelkötegelővel szoktak javítani.
Valahogy így

Same rules apply!

(#53223) bitpork válasza EQMontoya (#53222) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Naaa, azért az igazi prok nem vacakolnak kötözővel :D

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#53224) Pttypang válasza BlacKSouL (#53213) üzenetére


Pttypang
veterán

Fura, de orulj, hogy nem cigiznek a lepcsohazban, liftben.
Az erkelyen csinalja mar azt az ember, amit akar.. :)

Everybody lies.

(#53225) #29810176 válasza BlacKSouL (#53200) üzenetére


#29810176
törölt tag

Együtt érzek veled! :O De szerencsére kertesben lakom :))

(#53226) #29810176 válasza bobsys (#53212) üzenetére


#29810176
törölt tag

Tudom a megoldást! Mindig legyen derékszögben. Nem kell megköszönni! Már megköszöntem magamnak.

(#53227) szőröscica válasza #29810176 (#53226) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez nem volt vicces. :(

[ Szerkesztve ]

(#53228) BlacKSouL válasza Pttypang (#53224) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Persze hogy csinálja. Csak én ne érezzem. Egyáltalán. A saját erkélyemen.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#53229) Pttypang válasza BlacKSouL (#53228) üzenetére


Pttypang
veterán

Az se biztos, hogy az erkelyen bagozik valaki, ha az utcan az erkelyek alatt cigiznek es csak felszall hozzad a fust, akkor mit mondasz? Az utcan se lehessen ragyujtani? Sot, akkor mar gyalogolni se, mert az meg hangosnak tunik majd, miutan javaslatodra betiltottak a gepjarmuvek kozlekedeset.
Aztan jon az aramszolgaltato beperelese, mert serti a fuled a vezetekekben folyo aram hangja? :D

Igen, direkt hasznalok ilyen sarkositott peldat, mert az a kis fust johet barhonnan. En kinyitottam délután az ablakot es a haz alatt dohanyzoktol feljott a fust az ablakomhoz a harmadikra.. De ennyi erovel az autok kipufogogaza miatt is reklamalhatnal :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#53230) BlacKSouL válasza Pttypang (#53229) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Persze, tőlem mindenki ott bagózik ahol akar. Csak én ne érezzem. Tőlem jöhet a fölöttem 10 kilométerre elszálló ukrán légideszantos hadosztály csapatszállító repülőjéről is, csak ne jöjjön be a nyitott szobám ablakán. A hetediken...
Amúgy légvonalban van 100 méterre egy 2x2x2 sávos derékszögű kereszteződés lámpával. Még buszok is közlekednek. És az a füst meg valahogy nem jön fel odáig. Vagy feljön, de nincs szaga...Az egyetlen amit még érezni, az a környező, magasabb dombokon lévő családi házak fatüzelésből eredő füstje - különösen ősszel és télen - ami hozzánk lejön a völgybe. Meg a bagó. Ami lefelé is, meg felfelé is száll, meg oldalra, meg mindenhova. Vagy én vagyok olyan mint a cápa, hogy 1000 km-ről megérzem a vércseppet a tengerben. ;]
Na mindegy, a lényeg, hogy kurva kellemetlen, mikor friss levegőt akarok beengedni a szobába néha, de ahelyett bagószag, fafüst, kipufogógáz, meg mittudoménmi jön be. De főleg a bagó. És ezek megmaradnak. 30 perc múlva is érezni a szobában, nem a friss hársfavirág meg akácvirág illatot, merthogy egyébként rengeteg akác és hársfa van a környéken. (Nem most, hanem majd ha már lesz vagy 20 fok)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#53231) NoLF válasza BlacKSouL (#53230) üzenetére


NoLF
addikt

Vegyel egy tanyat, olcsok. Ott semmi mast nem fogsz erezni, csak a termeszetet.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#53232) Sonja


Sonja
veterán

Kissé mérges vagyok. :((( Most hívott egy hölgy a Samsungtól, hogy a javításra leadott Samsung telefonomról kitöltsünk egy kérdőívet. Mondom micsoda?! :F Ez valami közvéleménykutatás vagy mi?! :) Azt mondja, hogy nem, hanem amit leadtam Samsung A5-ös készüléket javításra, arról kérdezzen! WTF?! :Y Mondom nekem soha nem is volt semmilyen Samsung mobilom, tehát nem is adtam le javíttatni se. :U Mondja, hogy az én nevem meg telefonszámom van megadva! :W Elnézést kért és letette. Valaki visszélt a nevemmel és telefonszámommal?! :((

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#53233) EQMontoya válasza Sonja (#53232) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én megkérdeztem volna, hogy mikor mehetek a telefonért. ;]
Nyilván nem a telefon kell, de hamar kiderült volna, hogy mi a szitu.

Same rules apply!

(#53234) BlacKSouL válasza Sonja (#53232) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Azt kellett volna mondani, hogy már nagyon régen leadtad garanciális javításra az S6Edge telefonod, és azonnal kéred vissza, de azonnal...és miután majd megkaptad, utána esetleg beszélhettek...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#53235) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Kellene nekem pénteken reggeltől (kb. 8:30-tól) a Kelenföldi pályaudvarnál egy jó parkoló, ahol vagy kb. este 8-ig, vagy akár másnap délelőttig ott tudom/merem hagyni a kocsit. Ez lenne az? Vagy van valami jobb alternatíva? Fő cél, hogy péntek este vagy szombat reggel a pályaudvarra érkezve viszonylag közel legyen.
Köszi.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#53236) fokukac válasza BlacKSouL (#53235) üzenetére


fokukac
nagyúr

Most adtak át egy vadi új P+R parkolót, valószínűleg ez az - én még nem voltam ott. De, hogy tudd, a környéken a parkolás nem fizetős, tehát igazából bárhol megállhatsz, akár az őrmezői, akár a kelenföldi oldalon.

-------------------------------

Más téma: Madridban mit érdemes megnézni egy hétvége alatt? Elcsíptem egy - három napos ünnephez képest - relatíve olcsó repjegy-akciót most hétvégére.

A választás szempontja az volt, hogy Magyarország úgy 800 km-es körzetében mindehol esni fog az eső egy ciklon miatt, szóval ezt a ciklon-zónát akartam elhagyni; Madridban elvileg napsütés és 20-25 fok lesz.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#53237) EQMontoya válasza fokukac (#53236) üzenetére


EQMontoya
veterán

Retiro park, Prado, Puerta del sol, üljetek be egy frankó tapasbárba, ilyenek. :)

Same rules apply!

(#53238) 7 válasza Sonja (#53232) üzenetére


7
addikt

Az is lehet, hogy social engineering célpontjaként szemeltek ki, és így akartak rólad még többet megtudni. Nyilván a kérdésekből derült volna ki, hogy így van-e (anyja neve, születési dátuma, címe stb)

[ Szerkesztve ]

(#53239) concret_hp


concret_hp
addikt

bírom az olyan arcokat akik a kis papírszuzukijukkal nem adják meg az elsőbbséget, aztán nem értik mi a probléma, legközelebb remélem egy kamion elé kanyarodik ki :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#53240) Racecam válasza BlacKSouL (#53235) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ahogy @ mondja. :K

Mindkét oldalon ingyenes, őrzött parkoló van, ahol a plázákhoz hasonlóan egy elektronikus papír alapú kártyával tudsz parkolni. (Bejárati sorompónál megkapod, ha végeztél (akármikor), leolvastatod az automatánál és akkor kifelé kinyílik a sorompó.)

De ha éppen akkor dolgoznék, beállhatnál hozzánk a DBR járműtelepre is. De pénteken éjszakára megyek... :(

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#53241) BlacKSouL válasza Racecam (#53240) üzenetére


BlacKSouL
addikt

és @-nak is: Köszi!

Akkor megcélzom ezt, gondolom ott már nagyon nem lehet eltéveszteni, pláne ha felrakom Moha bá-t a műszerfalra :)
Még az odautat kell kitalálnom, M3 felől jövök, M0-t terveztem eredetileg, de most úgy nézem, hogy távolságban már elég sokat spórolok, ha nem kerülöm körbe a várost, hanem kivételesen keresztülmegyek rajta. Vagy reggeli csúcsban nem szerencsés? M3 -Hungária -Rákóczi-híd -Etele út a térkép szerint legrövidebb.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#53242) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#53241) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Izé, leggyorsabb

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#53243) Racecam válasza BlacKSouL (#53241) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Reggeli csúcs biztos szopás (bejutni a városba különösen, kifelé már lehet jobb Kelenföldig), de én nem vagyok autós ember, majd valaki megmondja. :K

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#53244) szőröscica válasza BlacKSouL (#53241) üzenetére


szőröscica
addikt

Az M3 bevezető gyakran már a Szerencs utcánál elesik, én azt nem javaslom, hacsak nem Waze-zel mész. A Hungárián sem araszolnék a Lágymányosiig.

(#53245) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Akkor azt mondjátok, reggel jobban megéri azt a +25-30 kilométert, ha körbemegyek M31 - M0 - mittudoménmerre? És akkor ott hol menjek le M0-ról?

Gmaps aszondja Tétény - Budafok - Albertfalva... :U De nemtom, nekem az a vonal nagyon idegen.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#53246) e=mc² válasza BlacKSouL (#53245) üzenetére


e=mc²
őstag

Menj egy oraval hamarabb.

Ambulimax Provider

(#53247) parandroid válasza BlacKSouL (#53245) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Reggel a nullás ugyanúgy halál. Szerintem arra menj, amerre kedved van, és vagy szerencséd lesz, vagy nem. Én még sosem variáltam túl, BP-n általában érzésre vezetek, nagyjából irányba állva, de azért a biztonság kedvéért bekapcsolt navival, ami le van ugyan némítva, de néha azért jó megerősítésként rápillantani. Nem kell ezt túlkomplikálni, csak a cél legyen meg, meg előre nézd meg nagyjából, hogy az hol is van (nálad gondolom, ez nme probléma, valószínűleg 3 hete különböző útvonalakat memorizálsz ;] ) a többi már csak szerencse/türelem kérdése.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#53248) concret_hp válasza BlacKSouL (#53245) üzenetére


concret_hp
addikt

attól függ mennyire reggel, ha 7re mész simán átgurulsz a városon :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#53249) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Tehát ha 8:30-ra akarok a Kelenföldi parkolóban lenni, legeslegkésőbb 8:45-re, akkor mindegy merre megyek, van rossz, meg rosszabb útvonal. Rövid vagy gyors nincs.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#53250) e=mc² válasza BlacKSouL (#53249) üzenetére


e=mc²
őstag

Igen, de ha mondjuk nem 8:30-ra mennel, hanem 8:00-ra, mar szerintem gyorsabban ott tudnal lenni. Valtozik annyit ilyen rovid ido alatt a forgalom, hogy szamit az erkezes ideje ilyen kicsi savban is.

Ambulimax Provider

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.