Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37201) janos666 válasza b. (#37189) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, csak személyes nyűgöm az, hogy TDP limiten járnak a komolyabb dedikált kártyák. :P
(Tisztelet az EVGA kivételnek, de ők nem árulnak full-cover water-block modellt értelmes áron.)
Szeretném, ha a komolyabb kártyákon lenne egy valag PCI-E tápcsati, nem lenne szúkös TDP keret, és csak a temp limit korlátozná őket. Akkor simán lehetne azokon is értelmesen használni az ilyen feature-öket, mint a command precessor (és még tuningolni is lehetne őket). :B
Mondjuk bányászni mindegy (és a kátyáim nagyobb része arra van), de játkok esetében én erre fogom a micro-stutter és random framerate-drop jelenségeket.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#37202) b. válasza janos666 (#37201) üzenetére


b.
félisten

azt nem gondolom hogy ettől függene a parancs processzor hatékony és alapvető feladatának szánt működése, de legyen így. :B

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37204) Peace válasza Devid_81 (#37203) üzenetére


Peace
nagyúr

649 eurót bármikor szívesen adnék egy 3070 Ti-ért! :P

(#37205) b. válasza Devid_81 (#37203) üzenetére


b.
félisten

bárcsak ennyi lenne, már rendelném is...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37206) Devid_81 válasza b. (#37205) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Hat ja, a kepzeletbeli ara nott csak :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#37207) Beaumont válasza Devid_81 (#37206) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Azert van pofajuk ezt kiirni. Mintha nem tudnak mi megy a piacon 2020 osze ota... :W

[ Szerkesztve ]

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#37208) b.


b.
félisten

3090 Y2K edition

ez mellé pedig :

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37209) hokuszpk válasza b. (#37208) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

még ne kiabáljuk el...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#37210) b. válasza hokuszpk (#37209) üzenetére


b.
félisten

nem szabad ,az biztos, de reménykedjünk. :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37211) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Hm...a 3DMark TimeSpy szerint igazam volt az RTX 3050 sebességét illetően.
Nyilván ez szintetikus teszt, nem szabad semmilyen következtetést levonni belőle, holnapután kiderül a lényeg.
Bányászat szempontból is van némi remény.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#37212) b.


b.
félisten

[NVIDIA RTX 4090, 4080 and 4070 graphics cards for September?]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37213) KillerKollar válasza b. (#37212) üzenetére


KillerKollar
senior tag

HEEEYYY, az egyik beágyazott Tweet-ben nekem válaszolt Greymon, celeb lettem :DDD

(#37214) niof válasza b. (#37212) üzenetére


niof
addikt

Azt írja coming out... Én nem akarom, hogy coming out-oljon a videókártyám... :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#37215) b. válasza KillerKollar (#37213) üzenetére


b.
félisten

hehe :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37216) maajsz válasza b. (#37212) üzenetére


maajsz
senior tag

Nagy technológiai előrelépés úgy látszik nincs. More Watt more fps more $$. Vicces, hogy lassan tényleg a 2 kW-os tápok kora jön.

(#37217) b. válasza maajsz (#37216) üzenetére


b.
félisten

Szerinten érdemes lesz ezzel megvárni azért a megjelenést. Anno a Vega 64 is 600 wattos tápot igényelt papíron itt meg a csúcs szörny alatti SKu-k hozhatnak szép perf / watt előrelépést. Mondjuk egy 4060Ti -4070 ha hozza a 3090 kártya teljesítményét 200-250 W-ból én elégedett leszek.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37218) maajsz válasza b. (#37217) üzenetére


maajsz
senior tag

Reméljük, hogy így alakul. Akkor én értettem félre a 600W-os ajánlott PSU-t TDP-nek :DDD. Jelenleg a 3060 Ti-vel éppen elvagyok, bár inkább egy 3080 szintet szeretnék de a mostani áron még passzos. Nem tudom dobnak e le 60 Ti-t most is a 4070-el együtt, akkor egyenlőre úgy tűnik, hogy inkább kivárom.

(#37219) gbors válasza maajsz (#37218) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem értetted félre, a csúcskártya esetén 600W-os fogyasztásról van szó.
@b., az eddigi gyakorlat az volt, hogy a 104-es chipre épülő SKU-k fogyasztása 70-80%-a volt a 102-esre épülőknek, úgyhogy az a 200-250W a 600 tükrében nem túl esélyes.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#37220) b. válasza gbors (#37219) üzenetére


b.
félisten

nem tudják még melyik modell éri el a 600 wattot a 4090 vagy a 4090 TI, meg azt gondolom hogy ez más generáció váltás lesz , mint az eddigiek. nem tartok kizártnak egy 3 GPU családból álló gent Samsung + TSMC alapon. lesz Ampere+ Ada+ akár behozhatják a Hoppert is kísérleti csúcs GPu nak. Ki tudja mi lesz itt?
Ha az Amperet nézed a jelenlegi 3090 350 W a 3090Ti 450 W hatalmas lépcső van köztük.
a 3060 170W( 38%) 4060=200-220 W
3060 Ti 200 W (44%) 4060Ti =240-270W
3070 220 W(48%) 4070= 280-300W
persze ez így hülyeség szerintem, csak leírtam :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37221) KillerKollar válasza b. (#37220) üzenetére


KillerKollar
senior tag

3090 350W 3090 Ti 450W, de teljesítményben a +10% sem lesz meg szerintem, + 2SM, kicsit felhúzzák az órajeleket és kész, nem fog lineárisan skálázódni, ez részben a lehúzásról szól, hogy feltolják az árakat, részben tesztelgetni akarják, hogy mennyire életszerű egy 450W-os GPU mielőtt megpróbálnák piacra dobni ezeket az 500-600 wattos csodákat. Szerintem amúgy semennyire nem az, nekem amúgy egy 250 wattos 2080 Ti kinyírta az NVMe SSD-met mert túl közel volt hozzá és nem bírta a meleget, a következőt már egy másik slotba raktam ami messzebb van a GPU-tól. Egy 600 wattos GPU-ra 1.) akkora hűtést kell raknod, hogy nincs az a gépház/alaplap amin normálisan elfér (hacsak nem fix vízhűtéses az összes modell), 2.) oké, hogy lehűtöd a GPU-t de azt a meleget nyomja be a gépházba, alaplap, SSD, RAM, minden kapja majd szépen aztán csodálkoznak majd a népek, hogy sorra pukkannak el a komponensek, mert nem bírják a 600Wnyi hőt + ha még beteszel mellé egy 300 Wattos Raptor Lake i9-est mondjuk, az is szép lesz.

(#37222) janos666 válasza b. (#37217) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Látatlanban szerintem is annyiból fog állni a generációváltás, hogy csak kb. annyival nő a teljesítmény, mint a fogyasztás és az ár. Az Amperve-vel ellőtték az összes puskaport, ami a Turing után maradt ("okosabb CUDA mogok"), és még ráadásként már akkor elkezdték ezt a növelt áramfelvétel trendet is (maxra húzták az órajeleket az optimális helyett, hogy jobban mutassanak a benchmark-ok az AMD ellenében). Innen nem látom, hogy idén hova lépnének tovább anélkül, hogy egyre nagyobb (és így drágább) lenne a GPU és egyre többet fogyasztana. A nagy csodára, hogy újra optimálisra legyen lőve az órajel és a fogyasztás úgy, hogy még mindig jó a teljesítmény (valami új "csoda trükk" a "CUDA magokkal") szerintem még várni kell 1-2 generációt. Ez csak egy Ampere-v2 lesz, ha úgy tetszik "gyári tuning"-al. Nem olyan, mint a Maxwell és Pascal, vagy a Pascal és Ampere közt volt.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#37223) janos666 válasza b. (#37208) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kicsit sem hasonlít az ETHUSD grafikonra. :DD Én szerintem eladom a VGA-im a visszapattanás csúcsán (aztán berakom BTCUSD-be, mikor megint elindul lefelé a piac). ;]

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#37224) gbors válasza b. (#37220) üzenetére


gbors
nagyúr

Ja, az lehet, hogy a 600W extrém outlier, meg az is lehet, hogy extrém clickbait :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#37225) Yutani válasza gbors (#37224) üzenetére


Yutani
nagyúr

Józan paraszti ésszel végiggondolva kb mission impossible egy ilyen kártyát normálisan lehűteni egy normál PC-ben. Szerintem ehhez még egy 360-as radiátor is kevés lenne. Szóval inkább klikbéjt lesz ez (és legyen igazam).

#tarcsad

(#37226) Alogonomus válasza Yutani (#37225) üzenetére


Alogonomus
őstag

Egy hibrid hűtéssel azért nem lehetetlen megoldani, amilyen az EVGA Hybrid, vagy a Sapphire Toxic. EVGA még léghűtéssel is megoldotta az 500 wattos RTX 3090 FTW3 üzemelését.
Egyenlően kettéosztva már a 300-300 wattot el lehet hűteni, és a folyadékhűtésre jutó hő a gépházból is kimenne azonnal. Bent pedig csak a másik 300 watt maradna, amennyit most is simán termel egy kártya.

(#37227) b. válasza Alogonomus (#37226) üzenetére


b.
félisten

Nincs 500 W-os rtx 3090. :N

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37228) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Nvidia is making preparations to give up on Arm acquisition, says report

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#37229) gbors válasza Yutani (#37225) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát, gondolom nem is normál PC-be szánják :) Nem vagyok képben, mit bír el egy vízhűtés, de gondolom meg lehet oldani, ha összebútoroznak valami erre szakosodott céggel.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#37230) Alogonomus válasza b. (#37227) üzenetére


Alogonomus
őstag

Jó, most lehet vitatkozni azon, hogy az 500 watt az csak a limit, ameddig elenged(het)i a kártyát a speciális BIOS, de valójában jellemzően csak mondjuk 475 wattig megy el a kártya. A lényeg az, hogy 450 watt fölött is elég lehet a léghűtés, és nem is kell 5 kilós hűtő hozzá.

(#37231) Jacek válasza b. (#37227) üzenetére


Jacek
veterán

Gyárilag, de nálam is 500W-os biosal megy a SuprimX. ezért nem is értem minek nekem Ti :DDD Memoria simán megy annyit órajel meg nem lesz jobb .

Pl. a SuprimX hűtője elég nem megy 70 fok fölé stressz teszt alatt sem.

[ Szerkesztve ]

(#37232) b. válasza Jacek (#37231) üzenetére


b.
félisten

Láttam ezeket az extra BIOS okat a normal mellett jól kitolja a TDP limitet. :K
ÉN már egy ideje az MSI kártyáira esküszöm amúgy, elég jól megtervezik az összes kivitelt. Az EVGA a kedvencem de s beszaladnak a málnásba egy pofonért már 3 generáció óta, hibáznak elég nagyokat. Mondjuk amíg ilyen szupportjuk van, addig azt mondom, megéri bevallalni.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37233) westlake


westlake
félisten

(#37234) Jacek válasza b. (#37232) üzenetére


Jacek
veterán

Elötte EVGA volt szerettem, Sumprimot meg nagyon :D Ja EVGA biosal megy az MSI .

[ Szerkesztve ]

(#37235) b.


b.
félisten

[link]
Nvidia Subwarp .
6-20+% gyorsulást hozhat RT alatt majd valamikor.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37236) Devid_81 válasza b. (#37232) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Akkor nem volt meg MSI RX 6900 XT Gaming Z nalad... :N :DDD
Nalam mar 3 is jart, az osszesnek millio fokig megy fel a hotspotja, mert a hutes egy kalap kaxi sajnos.
Illetve nagyon jo a hutes, csak nem bir ez 300Wattal :(

[ Szerkesztve ]

...

(#37237) b. válasza Devid_81 (#37236) üzenetére


b.
félisten

Radeonokkal nincs tapasztalatom, de Nvidiánál a Gaming és a Sumprim minden genben jónak számított eddig. [link]
Itt nem 300 W -tal hanem custom BIOS sal akár 450 wattal is elbír .Az RTx 3090 ben a low temp bios az 300 W és a gaming az egyik legjobb hőfokokat tudja az EVGA után.( 67 fok)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37238) Petykemano válasza b. (#37235) üzenetére


Petykemano
veterán

Kemény... ha így haladunk, a Cochrane-nel már majd elérjük a warp-sebességet és találkozunk a vulkániakkal. (A legfrissebb hírek szerint még ők is csak 1.3-nál járnak)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#37239) Busterftw válasza b. (#37235) üzenetére


Busterftw
veterán

Az a durva, hogy mar szeptember ota megvan a 3080Ti, de szerintem nincs egy jatekom se ahol ki tudtam volna probalni az RT-t :D
Na majd megnezem a listat aztan veszek valamit. :B

(#37240) Devid_81 válasza Busterftw (#37239) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szomoru vagyok, pedig a legtobb NV-s ezzel jon fel az AMD ellen, hogy RT...es a legtobb NV-s nem hasznalja az RT-t amugy, en sem tettem, nem erdekelt :DDD
En is amig 2080Ti-m volt csak a DLSS-snek orultem, ingyen FPS, kesz, a tobbi nem erdekelt :D
Viszont a DLSS-el meg a legtobb bajom a mai napig az az, hogy alig van jatek amivel jatszanek es epp tamogatott is, raadasul nagyon sokszor olyan jatek kapja meg a DLSS-st ami eleve elment a kenyerpiriton 100FPS-el...nah most annak tok hiaba sztem a DLSS... :U
De mar regen neztem ra a listara, lehet egesz jo mar tavaly Augusztus ota :K

...

(#37241) KillerKollar válasza Busterftw (#37239) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Metro Exodus Enhanced Edition-t ajánlanám :)

(#37242) b. válasza Busterftw (#37239) üzenetére


b.
félisten

Ajánlom Controlban..Metro enhanced meg csak RT,szerintem bitang jól sikerült benne.Persze nekem 2070 mellé kellett DLSS de stabil 60 FPS , nem lattam hibakat abbol adódóan.(neked nem fog kelleni DLSS :DDD )

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37243) Drizzt válasza Busterftw (#37239) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Doom Eternalban is zsenialisan nez ki az RT.

I am having fun staying poor.

(#37244) Busterftw válasza Devid_81 (#37240) üzenetére


Busterftw
veterán

Engem erdekel az RT, de erre mindig is extrakent tekintettem, amiben jobb az Nvidia.
A DLSS szinten, de a DLDSR, DSR es ezektol agyfaszt kapok, egyszeruen nincs kapacitasom ilyen marhasagokkal kiserletezni, akkor most le vagy fel skalazunk itt, 1440p monitoron 4K-ra fel aztan vissza, 2.5x legyen vagy 1.5x esatobbi.
Nativ aztan kesz. Ha nem eleg a vas akkor visszaveszek a beallitasokbol.

KillerKollar
Ha coop lenne meg haverokkal belevagnek, egyedul nekem az tul felelmetes :D

b.
Control whishlisten van, lehet megnezem, koszi. :K

Drizzt
A regi Doomokat imadtam, de az ujak valamiert nem fogtak meg.
Ez a megyek/ugralok es lovok/utok nem jon be. Felnottem ugy nez ki :D

Most latom lesz RT a Dying Light 2-ben (megjelenes jovohet pentek), az instabuy lesz, az elso reszbe is beletoltunk sok orat.

[ Szerkesztve ]

(#37245) syIex válasza Busterftw (#37244) üzenetére


syIex
veterán

CP77-ben is szép az RT egyébként! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#37246) Devid_81 válasza syIex (#37245) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az az elso jatek amire azt mondtam, hogy ejj, ez az RT mar vegre ad hozza a latvanyhoz :K

De semmi mas nem jutott el erre a szintre meg nalam, hozzateszem nem lattam az osszes RT ready cimet :N

...

(#37247) b. válasza Devid_81 (#37246) üzenetére


b.
félisten

Metro es Control grafikaja nagyreszt RT tol lesz igazan jó.Controlban a tukrozodesek az uvegfeluleten az alapjat kepezik a jatek dizajnnak de CP is nagyon jo.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37248) janos666 válasza Busterftw (#37239) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én már próbáltam bekapcsolni pár játékban, de egy perc után ki is lőttem (az egyik a Control volt RTX2060-al 1440p120-ban, a másik a CyberPunk RTX3080-al 2160p120-ban 1440p-s Quality DLSS-el).
Első ránézésre mindkettőnél csak annyi tűnt fel, hogy bezuhant az fps. ;]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#37249) Sonja


Sonja
veterán

Nvidia RTX 3050 Review ft. Gigabyte and Palit

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#37250) Yutani válasza Sonja (#37249) üzenetére


Yutani
nagyúr

A PCIE 3.0 2%-kal veti vissza átlagban 1080p-n (ahova ez való). Ez elhanyagolható.

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.