Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37701) b. válasza Abu85 (#37700) üzenetére


b.
félisten

Értelmezd:

"Nvidia has, for example begun using AI to effectively improve and speed GPU design."

A tervezés hatékonyságának és sebességének növelésére fejlesztették a saját AI eszközüket,aminek a segítségiével ez a tervezés lényegesen gyorsabb és hatékonyabb lett.
valamint pár hónapra lerövidíti az átallást egy gyártásról a másikra. Ha ezt nem vagy képes megérteni akkor sajnálom, elbeszélhetünk még egymás mellett pár órán át ahogy szoktuk.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37702) Abu85 válasza b. (#37701) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Már az Ampere-hez használtak AI-t. Persze nem a Synopse DSO.ai-t, ami amúgy tényleg nagyon hatékony, de voltak korábban kisebb megoldások erre. Az meg nem nagy dolog, hogy a DSO.ai-t licencelik, kb. mindenki megtette. A Samsungnak a legújabb Exynos lapkája már DSO.ai-val készült.

Szerk.: Ezt csinálja a Synopse és a Cadence platformja. Értem, hogy most ők csináltak maguknak egy saját platformot, de ez nem egyedi, még csak nem is az első. A Synopse DSO.ai volt a legelső.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37703) b. válasza Abu85 (#37702) üzenetére


b.
félisten

AZ Nvidia nak saját fejlesztésű platformja van, [link] nem Synopsys DSO.ai-t használ. Hol olvastál te ilyet? [link] Nincsenek fent sem az oldalon az eszközt használó gyártók listáján....
2020 tól elérhető a synopsis amúgy mindenkinek,akkor lett bevezetve Samsung 2021 augusztusban csatlakozott hozzájuk. Biztos, hogy nem ezt használta Nvidia az Amperehez ezt az AI-t

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37704) Abu85 válasza b. (#37703) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Minden nagyobb chiptervező Synopse vagy Cadence platformot használ opcionálisan saját kiegészítésekkel, de ettől az alaplicencet természetesen fizetik. Ehhez vesznek Cerebras WSE-ket, hogy tudják futtatni azokat a nagy modelleket, ami ehhez kell.

AI-t régebb óta használnak, a jövőben jobban fogják. A DSO.ai ebből a szempontból úttörő.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37705) b. válasza Abu85 (#37704) üzenetére


b.
félisten

Synopsys nem Synopse, továbbra sem...

Nem az AI létezéséről van szó és használatának a múltjáról, hanem erről a platformról amit használ NVidia. és saját fejlesztés.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37706) Abu85 válasza b. (#37705) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mire? Hogy mindenki Synopsys és Cadence platformokat használ chiptervezéshez? Gondolod, hogy meg tudnának mozdulni nélkülük? Nem erre vannak specializálva. Egy chiptervező chipet tervez, és ehhez licencel eszközöket. A Synopsys és Cadence pedig ezt az igényt kiszolgálja.

De az AI létezéséről van szó, mert az AI-t az NV egy buzzwordként használja. Ha nem akarják, hogy ez buzzword legyen, akkor ne használják buzzwordként.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37707) b. válasza Abu85 (#37706) üzenetére


b.
félisten

Butaságokat beszélsz.
Amúgy koránt sem innen indultunk, hanem onnan hogy az Nvidia saját maga alkotott egy AI platformot a saját GPU tervezésének és a gyártás átállás gyorsításhoz és csak ehhez már 300 fős mérnöki gárdát tart fent.
Plusz erre építi a hardver eladásainak a jó részét amiben Gépi tanulást használ, Még A játékos kártyáit is erre építi fel és azok tudását.
A Tesla és a Titan V voltak évekkel ezelőtt az első és leggyorsabb dedikált GPU-k ezen a téren és azóta is az egyik leggyorsabb platformot kínálják erre. ŐK úttörők a bevezetésében és a gépi tanulás ilyen szintre lehozásban hogy egy 250 dolláros dedikált VGA már annyit tud mint egy pár évvel ezelőtti csúcs professzionális kártya gépi tanulás terén... Jensen évek óta erről nyilatkozik. Ha ez neked csak buzzword, hogy akkor te egy nagyon Nvidia hater cikkíró vagy,de hát ez köztudott. Bármiyen újítás siker ettől a cégtől számodra vörös posztó,bagatell, bullshit, vagy szarul van kivitelezve..
Egy kifejezetten szakmai oldalnak adott interjút a fejlesztésekről Bill Dally.
Attól hogy leírod hogy mindenki ezt használ én felmentem a Synopys honlapjára, átnyálaztam 200 oldal PDF-t, beregisztráltam, és sehol nem látom hogy az Nvidia tagja lenne a használó csoportnak bármilyen módon. Láttam Samsungot, ARM-ot Intelt .....
Azt olvasom hogy saját fejlesztéssel nyomják és ez a hírértéke kb , nem az hogy ők is Synopsys-t használnak az állításod szerint és hogy szerinted mindenki egy egy éve bevezetett platformot használ már a világon tervezéshez....

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37708) GeryFlash válasza b. (#37699) üzenetére


GeryFlash
veterán

,,Bill Dally ha azt mondja hogy elég úttörő és egyedülálló az eszközük a gyártás átevezéshez az AI segítségével és pár hónapra lerövidíthető akkor ez így is van."

Ezek azok a mondatok amiért sokan nagyon elfogultnak tartanak. Ha valamit az NV R&D vezetoje valamit mond akkor itt mindenkinek kuss mert az az egyetemes igazság!
Nincs kellő információm a témában hogy eldöntsem hogy neked vagy Abunak van igaza, és hogy az NV-nél az AI propagálása az a gyakorlatban valóban nagyobb szerepet játszik mint a másik két gyártónál, viszomt az ilyen kinyilatkoztatások nem teszik rokonszenvesebbé az álláspontot amit képviselsz.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#37709) Busterftw válasza GeryFlash (#37708) üzenetére


Busterftw
veterán

Igen, csak ez kb ugy jon le, mintha b. belinkelne, hogy az Apple ezt meg ezt rakta le az M1-el az asztalra, aztan Abu benyogne, hogy ez semmi, nem nagy cucc, meg az utcai arus is tud ARM-tol procit licenszelni. :))

(#37710) Abu85 válasza b. (#37707) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AI manapság a legnagyobb buzzword. A marketing csinál belőle azt, mert ha egy eljárásnak már a 0,1%-a AI, akkor megy rá a marketing, hogy nézzétek, AI-t használ!

Tudjátok, hogy például a DLSS és az XeSS mire használ AI-t? Csak a korábbi frame-ekből származó adatok kombinálására, ezen belül is a nem fontos információk eldobására. Ennyi, adattörlésre és kész. Az egész felskálázási eljárásnak ez kb. a pár százalékát teszi ki, és emiatt az egész eljárást AI-nak nevezi a marketing, miközben minden egyéb eleme hozzá sem nyúl az AI-hoz. Na ezért buzzword. :)

A Synopsys egy EDA eszközöket szállító cég. Nem partnereket keresnek, hanem licenceket adnak el, például az NVIDIA-nak is.

Mindenki használ chiptervezéshez saját kiegészítéseket. A Synopsys és a Cadence azért kell, mert nekik évtizedes tapasztalatuk van az EDA eszközökben, és persze ezekkel kompatibilis kiegészítőket terveznek, AI-t is, és mellé manapság még veszik a DSO.ai-t. Ezek kombinált fejlesztések, de amit fontos, hogy ettől nem nyers sokat, mert egyrészt mindenki használja, másrészt alapvetően se a gépi, se az AI tervezés nem ér fel a manuális tervezéshez, és emiatt a kritikus áramköröket mindenképpen ember tervezi.

Hasznosabb lenne amúgy, ha az AI nem lenne egy univerzális marketing, amit mindenki megváltóként emleget, és jó eséllyel az adott problémamegoldásnak az 1%-ához használnak valamilyen neuronhálót, és hopp, máris AI megoldás!!! :P

Felőlem nyakalhatod ezt a marketinget, de én ettől nem fogom. :R

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37711) lenox válasza Busterftw (#37709) üzenetére


lenox
veterán

Es mar 10 eve csinaljak is (es tenyleg).

(#37712) Abu85 válasza Busterftw (#37709) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert tud akármelyik helyi zöldséges is ARM licencet szerezni. Le se kell tervezniük a lapkát, mert megvehetik Artisan fizikai IP-ben. Amire van POP a kiválasztott bérgyártónál, azt szimplán be lehet legózni egy készülő rendszerchipbe. Ennyire egyszerű ma már. :)

Ez az ARM-nak jó, mert így olyan licencelők előtt is megnyitják a piacukat, akiknek nincs meg a mérnöki hátterük a komoly chiptervezéshez.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37713) Busterftw válasza lenox (#37711) üzenetére


Busterftw
veterán

Olyan szinten amit az Apple rakott le az M1-el?
Kotve hiszem.

Abu85
Persze en is ezt mondtam, de latom a hasonlat nem ment at.
Mert ugye anno a 8 magos dzsunka armos csodak egyszinten voltak a SP SOC-al.
Persze.

(#37714) b. válasza GeryFlash (#37708) üzenetére


b.
félisten

Nem kell hogy sokan elfogulatlannak tartsanak, mert elfogult is vagyok LOL.

Ő nem egy marketing szakember. Ő egy vezető mérnök és nem szokott orrba szájba nyilatkozni. A HPC Wire egy elég komoly szakoldal, nekik megnyilatkozza évente a dolgokat( 2018 tól hagyomány) válaszol a kérdéseikre aztán kb ennyi. Attól, hogy Abu szerint ez AI Buzzword az Nvidánál attól függetlenül ők 10 éve erre építenek hardvereket és az eladásai jó része a gépi tanulást segíti elő.( utalva az ő kommentjére, pont Pont Abutól nem kellene benyalni nagyon sok dolgot.)
GPU AI ML tréningben megkerülhetetlen tényezők, havonta jelentetnek meg erre épített eljárásokat, hol stúdió munkákra, hol tervezésre, hol játékra.
nekem az AI mindegy leszarom mennyire jó vagy rossz , nem is ez volt a vita lényege.
Egy olyan cég aki ebben meghatározó szerepet tölt be, Ezen nincs mit vitatkozni, ez így van. AZ hogy Abu állít valamit amire sehol nincs semmi bizonyíték, és lekezeli az Nvidiát, bármilyen újításait( lásd RT és Turing) tőle megszokott módon míg a másik oldalon egy fingás is hírértékű és forradalmi.
Az mellett a Synopsys felsorolja az összes partnerét és Nvidia nincs benne az nekem éppen elég arra hogy ne Abunak higgyek. Most már ugye finomításnak nem Synpsys DSO. ai.-t használ csak ezt meg azt licenszelnek.
A Samsung partneri viszonnyal tele volt a sajtó és ők is első oldalon reklámozzák.
Szerintem Nvidia is ott lenne nekik a listán ha így lenne ahogy Abu leírta.Sok céget sorolnak fel..
Innentől simán elhiszem amit Bill bácsi mond, hogy saját és egyedi fejlesztésük van bizonyos tervezési és gyártástechnológiai eljárásokra, amit nem is értem miért is vonna kétségbe bárki a világ egyik legnagyobb és legpénzesebb Chiptervezőjétől sok éves tapasztalattal AI terén. AZ hogy ez csak bárki szerint az én elfogult véleményem nem gond, de szerintem ez pont nem az én elfogultságomra bizonyíték.. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37715) lenox válasza Busterftw (#37713) üzenetére


lenox
veterán

Hat pont ez az. Az Apple is csak armot hasznal, mint barki aki armot hasznal 10+ eve. Mindenki hasznal AI-t chiptervezeshez, egyikben sincs semmi kulonos. Sot, mar az okorban is mutottek vagoszerszammal, meg ma is, az is tok egyforma. Akkor is kereken gurult a verda, meg most is. Tetszik erteni?

(#37716) Busterftw válasza lenox (#37715) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem ertem. Nem ugyanaz a ketto, ahogy az M1 teljesitmenye/piaci fontossaga vs egy dzsunka arm design.

(#37717) Raymond válasza Busterftw (#37716) üzenetére


Raymond
félisten

Azt probalja elmagyarazni hogy a te oldaladon all a diskuraban.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37718) b. válasza Busterftw (#37716) üzenetére


b.
félisten

Ezt mondja lenox is amit te, Iróniával Abu kinyilatkoztatására hogy ebben nincs semmi nagy dolog és hírérték.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37719) b.


b.
félisten

[Nvidia GeForce RTX 40 ‘Ada’ GPUs Reportedly Shun PCIe 5.0 Support]
lehet , hogy marad PCIe 4.0?
Állítólag TSMC N4 gyártáson jön továbbra is, más forrásokból megerősítve. [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37720) Devid_81 válasza b. (#37719) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Sok ertelme nem lenne a PCIe 5.0-nak most meg, hacsak nem akarnak rahegeszteni egy nem letezo PCI-e 5.0-as SSD-t csak, hogy valami kihasznalja a savszelt :)
Sztem meg a next gen-nek sem lesz bottleneck az 5.0. :N

Persze mindez nem igaz majd AMD-re, Ok megoldjak, hogy kevesnek tunjon...

...

(#37721) b. válasza Devid_81 (#37720) üzenetére


b.
félisten

Igen egyetértek. meglátjuk mi lesz. Valószínűleg a Hopper már igényelni fogja az 5.-0 át.

Közben adalék a N4- hez pletyka szinten [link]
N4N
Azaz egyedi gyártás, minta Samu 8 vagy a TSMC 12 nm amit Nvidia használ csak. 5nm ből származtatott. tehát nem az N4 hanem egy speciális N5 vagy N5P

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37722) Devid_81


Devid_81
nagyúr

NVIDIA AD102 GPU with 900W TDP and dual 16-pin power connectors

Nem vagyok benne biztos, hogy nem vagyunk mostmar teljesen megvezetve szandekosan.
Nekem senki ne mondja, hogy 900Wattos VGA-val fogjak majd tolni az Eros Pistik a PUBG-t nyari estenkent :U
Nem is lehet lehuteni ennyit meg vizzel sem, hacsak nem fel negyzetmeter a GPU+minden mas ami melegszik. :U

...

(#37723) nakos1212 válasza Devid_81 (#37722) üzenetére


nakos1212
senior tag

Ez már erősen blöff szagú, kell vagy 5 slotosnak lenni a kártyának hogy egy PCI slot méretű helyen ekkorát lehessen hűteni, és eldőlnek majd a gépházak a rézblokkok alatt.

(#37724) Alogonomus válasza Devid_81 (#37722) üzenetére


Alogonomus
őstag

A 850 wattos AD102 már egy ideje előkerült a hírekben, és valószínűleg adatközpontba szánják, ahol kisebb gond a szükséges hűtés biztosítása.

A másik oldalról pedig azt is számításba kell venni, hogy a kiszivárgó adatok az alábbi táblázatot kezdik igazolni.

Amennyiben pedig valóban egy 450-600 wattos RTX 4090 lesz egálban egy 300-350 wattos RX 7900 XT kártyával, akkor az esetleg érkező 400 és 450 wattos AMD kártyák ellen valóban szükséges egy 850-900 wattos AD102 "fiókba" készítése. Legfeljebb nem vetik be. Jensen nem szereti elveszíteni az első helyet, ezt az RTX 3090 Ti bevetése is bizonyítja.

(#37725) Abu85 válasza nakos1212 (#37723) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem kell 5 slot. Az AD103 és az AD102 gyárilag vízhűtővel jön. Előbbre 240-es, míg utóbbira 360-as radiátor lesz kötve.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37726) nakos1212 válasza Abu85 (#37725) üzenetére


nakos1212
senior tag

Olyan szaga van az egésznek, miintha nem is igazán fejlesztettek volna, csak a korábbi felsőkategóriát lejjebb nyomták volna, és fölé meg iszonyatosan rossz fogy/teljesítmény arányú agyonhajtott és agyontervezett kártyákat tennének.
Ez szomorú a nagy többségnek az amúgyis szűk PC játékos közösségen belül, akik az 500 dollár alatti kártyákat akarják megvenni.
Ahogy említettem, nekem pl. tök elég lenne 4K-hoz is egy olyan 3070, ami 12GB és esetleg kevesebbet fogyaszt.

(#37727) wjbhbdux válasza nakos1212 (#37726) üzenetére


wjbhbdux
veterán

tápgyártó maffia zsarolja őket

/s

(#37728) kenwood válasza nakos1212 (#37723) üzenetére


kenwood
veterán

Az oke,hogy a PCB-rol elhozzak a hot valahogy, de utana mi lesz ? Nekem egy negykartyas rig,ami falbol 380 wattot vesz fel,befut egy kisebb helyiseget. 900 watt + egy tuningolt i9 mar egy egesz garzont is. Ez telen,tavasszal nem is hatrany, de nyaron mit csinalsz vele, ha nincs klimad ? Pistike nekiall kiporgetni az uj AAA csodat,aztan 12-16 ora utan besokal, es viszi el a mento,mert hogutat kapott :D

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#37729) regener válasza kenwood (#37728) üzenetére


regener
veterán

Időkorlát megoldva a túl sok kockulás ellen :DDD

(#37730) Raymond válasza kenwood (#37728) üzenetére


Raymond
félisten

Pontosan. Az ilyen gepen kis helysegben vagy nagyobb de nem legkondis helysegben hasznalni azert durva. Nalam ugyanez van mint nalad, az a 300valamennyit produkalo gep siman befuti a 3,5x2,5m irodat meg telen is, nyaron mar kimondottan kellemetlen tud lenni 1-2 ora utan.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37731) Devid_81 válasza nakos1212 (#37723) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Pure bullshit sztem is...ennyi hot nem tudsz a szobadban "elviselni" sem...meg telen is sok, akkor is ha abszolult nincs futes abban a helyisegben ahol a PC van.

[ Szerkesztve ]

...

(#37732) b. válasza Raymond (#37730) üzenetére


b.
félisten

Atlagos szigetelesű házban 35w/m3 kell futesre.Itt nem tudom mennyi a felesleg hő,600 W ból tippre 150 .Ha csak homerseklet emelest vagy szintentartast szeretnenk arra eleg 15-20W/m3,de ez direkt sugarzassal. itt kb 10W /m3 jut valosan a levegobe az kb 15 legkobmeter 20 fokon tartasara eleg lehetne :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37733) hokuszpk válasza kenwood (#37728) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ebben van valami, nálam most egy 6800XT nyomja a foldingot, es bizony érezni, hogy az a 200+ Watt emel a szoba homersekletén.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#37734) Jacek válasza b. (#37732) üzenetére


Jacek
veterán

1x 3090, 1x 3080Ti, 2x 6700XT, 6x6600XT, 104nm lakás egyik fala közös, nincs alsó és felső szomszéd sem. Nem kapcsoltam be a fűtést egész télen svédben, amikor minúsz 25 volt a nappaliban ment egy kis olaj radiátor :D 21 fok alatt nem voltam :DDD

(#37735) b. válasza Jacek (#37734) üzenetére


b.
félisten

:DDD :DDD :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37736) b.


b.
félisten

"RTX 4080 will use AD103 chips, build with 16G GDDR6X, have a similar TGP to GA102. RTX 4070 will use AD104 chips, build with 12G GDDR6, 300W. Both of them haven't started testing yet, but soon do them."
[link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37737) Devid_81 válasza b. (#37736) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Azert egy XX70 300Watton az eleg meredek :DDD
Most meg a 3070Ti sem eszik annyit, ha lesz 4070Ti akkor az varhatoan 300W fole kerul majd TDP/TGP-ben.
Nem lesz itt baj a futessel :N

[ Szerkesztve ]

...

(#37738) b. válasza Devid_81 (#37737) üzenetére


b.
félisten

Kérdés a teljesítmény és az arra való igény.
Ha a 4070 3090 Ti+ lesz akkor részemről ok.
ha valakinek elég a mostani 3090 szintje 300 W alatt remélhetőleg megkapja azt mindkét oldalon. Nekem a 3080 12GB -80Ti teljesítménye a cél remélhetőleg, az 250W körül megjön.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37739) Jacek válasza Devid_81 (#37737) üzenetére


Jacek
veterán

Minden szobába berakok egy 4080 Nord Editiont be épített värmepump funkcióval :DDD

(#37740) Devid_81 válasza b. (#37738) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az a teljesitmeny elegendo ha 1440p-ben jatszol, 4K-ra is persze ha nem leszel nagyon valogatos majd kesobb ha epp ezt azt High-ra kell allitani Ultra helyett :)

[ Szerkesztve ]

...

(#37741) b. válasza Devid_81 (#37740) üzenetére


b.
félisten

sajnos nem igen látok a közeljövőben olyan játékot, amire 1440P ben ne lenne elég egy 3080 Ti -3090 teljesítménye nekem. VR persze amit Jacek is szokott mondani más tészta. Ha esetleg lesz pár RT-ben megterhelőbb játék akkor meg aktíválom a DLSS-t aztán jól van. Kb azt gondolom, ha igazak az árra vonatkozó pletykák és nem lesz újabb bányászláz, GPU hiány akkor nekem a 4070 a plafon amit bevállalok ilyen tré játékfelhozatal miatt. Amúgy elég sokan maradtunk Turingon/ Pascalon nekünk talán jó előrelépés lesz az Adaból 4070/ Ti is azt gondolom 250-300 W ból

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37742) Devid_81


Devid_81
nagyúr

:B

...

(#37743) gV válasza b. (#37741) üzenetére


gV
őstag

váltáshoz nekem kellene a 2080 2x teljesítménye (3090 Ti) ~200W-ból (akár egyéni AB profillal)
viszont a Stalker 2 késik az új TR még csak most lett bejelentve valamint az Atomic Heart még UE4 szóval azt hiszem 2080-al is elleszek jó darabig

(#37744) GeryFlash válasza b. (#37738) üzenetére


GeryFlash
veterán

4070 12GB RAM? Na most dolt el hogy ebbol AMD lesz :W Pedig jo lett volna nem szopni a driverekkel, de nem fogom kifizetni a 4080 arat, csak hogy 2020-ben 650 dollaros kartya VRAM-jat kapjam. Nehogy mar eleg legyen 4K 60FPS-re DLSS nelkul.
A ku***** ****** Huang bohoc:W :W

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#37745) b. válasza GeryFlash (#37744) üzenetére


b.
félisten

Várd ki a végét még mi lesz, Ezek még nem hivatalos infók. Se ár se Vram se semmi. Ott lehet a hatalmas L2. plusz ott lesz valami amiről nincs infónk kopite szerint de beintegrálták az újítást a nem érkező 202 Hopperből.
A 2 GB rammodulok is elérhetőek már, az is lehet hogy dupla ram lesz.
Nem tudjuk Radeonon mennyi Vram lesz vagyis Abu talán tudja. Felesleges még idegeskedni előre a semmin. :N

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37746) gbors válasza GeryFlash (#37744) üzenetére


gbors
nagyúr

Ha ennyire nem tetszik a 12GB VRAM, akkor mit szólsz ahhoz, hogy ez a mennyiség 192-bites buszon lesz (ha lesz)? ;]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#37747) GeryFlash válasza b. (#37745) üzenetére


GeryFlash
veterán

Az a baj hogy ezt nem az elso forras ahol ezt olvasom...

gbors: amennyiben egy 3090TI szintjet hozza addig leszarom hany biten csinalja. De a 3090-3090TI 12GB RAM-mal mar VRAM bottleneckes lenne, mar most, hat meg az uj UE5 motoros jatekoknal. Allati pipa leszek ha ilyen olcso trukkel probalnak az embereket 4080 fele terelni, akkor Radeon lesz. Nem fogok most mar 4K/60FPS alatti VGA-t venni, es nem fogok bohockodni DLSS-sel magamat es masokat gyozkodve hogy hat ez nem hogy rosszabb de meg jobb is mint a nativ.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#37748) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

192 bites buszra lehet 12 és 24 GB memóriát is rakni. Lesz olyan GDDR6 a Samsungtól, amivel megoldható.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37749) Alogonomus válasza Abu85 (#37748) üzenetére


Alogonomus
őstag

Csak azzal megint előállna az RTX 3060 szituációja, hogy a GPU képességeihez képest fölöslegesen sok a memória, a fölöslegesen sok memória fölöslegesen fogyasztja a kártya TBP keretét, pedig eleve is hátrányban van perf/watt szempontjából a konkurenciához képest.
A bányászláz is lecsengőben van, ahova esetleg hasznos lehetne majd egy középkategóriás kártya 24 GB memóriával.

(#37750) gbors válasza GeryFlash (#37747) üzenetére


gbors
nagyúr

egy 3090TI szintjet hozza addig leszarom hany biten csinalja

OK, akkor ezzel ritka kivétel vagy :)

De amúgy ha a 104-es chipre 192-bites buszt raknak, az azért nem annyira jó dolgokat jelez előre. A VRAM-órajelet sem lehet a végtelenségig emelni, ill. ott is elszáll a fogyasztás.

Én a legutóbbi bányászláz hatására majdnem teljesen kiszálltam a HW-vásárlósdiból, és ezek a pletykák nem arra ösztönöznek, hogy a visszaszállás fontolgassam. A lap 3 éves, a CPU 2, a VGA meg 1. Ha valamelyik kirohad, akkor majd átgondolom, amúgy ez így simán elmegy még 3-4 évig.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.