Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37301) Jacek válasza warcat (#37300) üzenetére


Jacek
veterán

Nem fogja bírni :D

(#37302) hokuszpk válasza b. (#37298) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ebbol kb. az "ótvar celeron" a valos, amikor mar az AMD apu -- de szerintem az Intel is -- lekorlatoz amikor a package eleri a homersekletlimitet. Marpedig abban az integralt gpu is bennevan.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#37303) b. válasza hokuszpk (#37302) üzenetére


b.
félisten

Hát pedig aztán : [link]
:DDD
nem feltétlenül van minden prociban IGP illetve használnak APU-t, főleg ha valamiből tonna számra van és olcsó, akkor mindegy.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37304) hokuszpk válasza b. (#37303) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mashol meg S_x96x_S csodalkozik es alap kozgazdasagtant oktat, amikor aszondom hagyni kell az ilyen partnereket, mint a Lenovo a turoba. Komolytalanok. De telleg. Fojenek meg sajat levukben oszt bekevan.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#37305) b. válasza hokuszpk (#37304) üzenetére


b.
félisten

ne is mond, épp agyf@szt kapok mert tőlük akarnak lapost most a cégnél nekünk...
eddig mi választhattunk keretből, most meg szerintem megkeresték őket ajánlattal...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37306) hokuszpk válasza b. (#37303) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

jobban megnezve a linket, en ezt meg talan az Intel helyeben is megvetoznam, egy 11xxx I7 -ben levo gpu szerintem siman partiban van azzal a 1010 zsugaval.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#37309) core i7


core i7
addikt

Közben itt a HBM3 specifikációja is Kíváncsi vagyok megkapja-e a felső kategória :DDD

(#37311) Devid_81 válasza westlake (#37310) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez szornyu! :O ;]
Pedig mar majdnem felvettem hitelt a hitelezett hazunkra, hogy vehessek egyet :DDD

Ki sem kellene adniuk, tok h#lyeseg az egesz, par % teljesitmeny+100Wattert. :N
Ezeket a plusz 100Wattokat inkabb ott hagytak volna a mereszebb AIB / usernak, hogy csinalja sajat maga karara.
Raadasul ha a hir igaz, akkor hogy hogy nem tunt fel nekik , hogy nincs eleg full fat die mielott kitalaltak az egesz 3090 Ti letezeset?
Ettol NVIDIA azert picit komolyabb ceg szvsz.

[ Szerkesztve ]

...

(#37312) warcat válasza westlake (#37310) üzenetére


warcat
veterán

Ennek a pletykának nem sok alapját látom, ahogy kezdtek érkezni a spekulációk 3090Ti-ről, azon a ponton már hónapok óta rostálva voltak a 3080-3090 chipek.Egy limitált megjelenéshez bőven elég kell legyen, aztán meg ki lepődik meg jelenleg, ha elfogy és nincs?

Legalább a hiányérzet segít elhitetni, hogy 3200-3500€-nak van jogosultsága mert 'elkapkodták'.

EA: It's in the crate!

(#37313) b. válasza Cifu (#37280) üzenetére


b.
félisten

Cifu ehhez mi szólsz [link]
persze ha normális áron lenne. 70W TDP
lenoxnak is van ilyenje ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37314) lenox válasza b. (#37313) üzenetére


lenox
veterán

Nem derult, ki, hogy mire kell, de ez is csak DP, es erosebb/dragabb, mint a t1000, t600, t400.

(#37315) westlake válasza b. (#37313) üzenetére


westlake
félisten

A szomszédoknál az RTX 3050 van már 480€-ért, az RTX A2000-ért meg minimum 730€-t kérnek.

Play nice!

(#37316) b. válasza westlake (#37315) üzenetére


b.
félisten

Csak az nem 70 W .

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37317) lenox


lenox
veterán

T400 50kHUF korul van, azon is van 3 mdp. De szerintem 4k120-at csak a 3050 tud hdmin.

(#37318) b. válasza lenox (#37317) üzenetére


b.
félisten

néztem rá adaptert, 10 K körül van itthon HDMI 2.1. Ebayen olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37319) Cifu


Cifu
nagyúr

Először is köszi srácok, hogy segíteni próbáltok! :R :R :R :R

@lenox : A DP-t lehet HDMI-re alakitani. Mondjuk 4k 120p-t nem fog tudni, bar az nem tudom, hogy mire kene egy HTPC-ben, ugy ertem nem tolonganak a 120p-s filmek. Mi a cel amugy? Marmint miert kell 4k 120p?

A cél az lenne, hogy ha már a TV 120Hz képes, akkor azt normálisan meg is lehessen jeleníteni, és ha már van a HDMI 2.1 szabványban VRR (Variable Refresh Rate) és ALLM (Auto Low Latency Mode), plusz eARC (erősítbe hangsávok továbbküldése a TV-ből), akkor használjuk ki. Ie.: ne kelljen a lejátszónak ügyeskednie, hogy 24 vagy 60Hz-en pörögjön a kijelző. Ha a VRR nincs meg, akkor pedig a 120Hz lenne optimális, hiszen az a 24 és a 60Hz-et is probléma nélkül megugorja. A fixre lőtt 4K@60Hz esetén sajnos valami ügyeskedés kell... :(

A probléma az, hogy a VVR támogatás egy integrált GPU-nál sincs megemlítve. Az Intel is a saját Adaptive-Sync támogatását csak DP-n támogatja, és az ilyen feature-k a DP-HDMI átalakításkor általában a kukába kerülnek (a Club3D féle megoldásnál is).

Ahogy nézem, az RTX 30x0 sorozatú nV és az RX6x00 sorozatú AMD kártyák jöhetnének szóba, de mivel HTPC lenne, és ezekből nincs LowProfile, ezért ez is zsákutca (kivéve az előzetes ábrák szerint az RX6400-ból, de az meg a videókódolás terén van kiherélve).

A jelen legvalószínűbb megoldás egy i3-12100 marad, és a kényszerűen korlátozott HDMI 2.0b 4K@60Hz-el...

@b. Nézelődtem ebbe az irányba is, sőt, a Turing alapú [T400 is képbe jött] . De amennyire tudom, miniDP - HDMI konverzió terén a HDR, VVR és az ALLM bukik, illetve bizonytalan a 4K @120Hz témakör is... :(

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#37320) b. válasza Cifu (#37319) üzenetére


b.
félisten

Milyen Tv-d van? mert 4 K@VRR 120 Hz-n teljes értékűen nem sok tv ben működik.
Nekem is Philips-hez majd jön egyszer frissítés, talán
Én úgy tudom ezek [link] a konverterek teljes értékűen támogatják a HDMI 2.1 funkciókat. ALLM ről mondjuk nem írnak de ha VRR megy annak is mennie kell

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37321) Cifu válasza b. (#37320) üzenetére


Cifu
nagyúr

LG OLED 65C1. A linkelt Club3D konverternek már korábban utánaolvastam, a #37319-ben említettem is, nem, a VRR nem megy át, a HDR esetlegesen. Szóval nem tökéletes megoldás. Sajnos úgy tűnik a legjobb, amit tehetek, ha várok egy LP kiadású, HDMI kimeneteles RTX-re... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#37322) b. válasza Cifu (#37321) üzenetére


b.
félisten

:R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37323) lenox válasza Cifu (#37319) üzenetére


lenox
veterán

Valoszinuleg fel kell akkor adni a low profilet. Vannak olyan hazak, amibe riserrel lehet fekve rakni a gpu-t, az nem jo?

(#37324) Cifu válasza lenox (#37323) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezen nem is gondolkodtam még el... A fő problémám, hogy egy fránya, 50e Ft körüli belépő szintű low profile dVGA lenne ideális HDMI 2.1 VRR-rel, ALLM-mel.
Vagy ha már deszkát is váltanom kellene, akkor egy olyan IGP-s procira, ami bír VRR-el vagy legalább 4K@120Hz-es HDMI képességgel.

Ehhez képest végbéltükrözéses koncepciókon kell agyalnom, inkább 200-300e Ft körüli áron... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#37325) lenox válasza Cifu (#37324) üzenetére


lenox
veterán

Hat egyelore ilyen vga nincs. Professional van dp-vel, magas hdmi 2.1-gyel, meg alacsony hdmi 2.0.

De a riseres hazba szerintem bele lehet rakni meglevo alkatreszeket, szoval ahhoz csak haz+uj vga kell, a tobbi lehet a regi.

(#37326) Komplikato válasza lenox (#37325) üzenetére


Komplikato
veterán

Mint ha láttam volna képet LP RTX3050-ről valahol, de nem vennék rá mérget. Csak hát MSRP áron is drága muri lenne HTPC-be.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#37328) b.


b.
félisten

[GeForce RTX 3050 with lower TDP and new GPU]

Növelni akarják az elérhetőséget.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37329) Abu85 válasza b. (#37328) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az egy dolog, hogy a GA106 és GA107 lábkompatibilissé tehető, nem lábkompatibilis, csak megoldható, hogy az legyen. De a probléma ott kezdődik, hogy a GA107-eket hónapokra előre lekötötték a notebookgyártók. Ezért nem ez került az új VGA-ra. Asztali szinten igazából majdnem mindegy, hogy GA106-ot vagy GA107-et használnak egy 3050-re, de notiban egyáltalán nem az, mert jóval nagyobb nyomtatott áramköri területet igényel a GA106.

Alapvetően hiába gyártanak ilyen mintát a VGA-gyártók, be kell állniuk a sorba érte a notebookgyártók mellé, és az a sor elég hosszú. Hónapokba kerül mire hozzájutnak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37330) wjbhbdux válasza b. (#37328) üzenetére


wjbhbdux
veterán

amikor ott rohad az alzában zsákszámra és napi 1-3 darabot vesznek meg akkor nem az elérhetőség a gond..

/s

(#37331) b. válasza Abu85 (#37329) üzenetére


b.
félisten

Charly azt írja twitteren, hogy a 3050 nem most jött volna ki hanem valamikor Q2 ben de az Nvidia a 6500 miatt kiadta 106 tal és a 2060 visszavezetését is ezért megoldották, de most már fel fogják tudni futtatni annyira a 107 gyártást hogy jöhet a Dekstop 3050 be is.

wjbhbdux:
195 ezerért 2 féle nincs az zsákszámra. Mindfactoryn inkább, de ott is eladnak mindent belőle.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37332) Abu85 válasza b. (#37331) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tekintve, hogy a notebookgyártók őszig lekötötték az összes GA107-et, én kétlem, hogy ezen változtatott volna egy későbbi start. Ha ezen túl is gyártanak, akkor a notebookgyártók mennek és lekötik azokat a készleteket is, mert nekik nem mindegy, hogy GA107 vagy GA106, ellentétben egy VGA-val, ahol amúgy tök lényegtelen, hogy egy picit nagyobb lesz a NYÁK.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37333) b. válasza Abu85 (#37332) üzenetére


b.
félisten

Hát látod, ha kijön már desktopra akkor még sem kötötték le az összeset vagy Nvidia tudta növeltetni a gyártást rá, máshogy nem lenne vagy majd csak valóban októberben, ahogy írod. Igor is azt írja, nem tudja mikorra várható, de szerinte az első RTX 3000 lesz MSRP áron ezzel a GPU val majd egyszer, mert akkora mennyiség érkezhet. meglátjuk. Mindenesetre örvendetes a valamivel jobb energiahatékonyság.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37334) Abu85 válasza b. (#37333) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezt az ez lesz az első MSRP áron dolgot annyiszor elsütötték már az elmúlt években, de még sosem jött be. :) A probléma az, hogy ha csökken a 3050 fogyasztása a GA107-tel, akkor még jobb lesz a bányába, és már a mostani is annyira jól csákányozik, hogy elviszik a készletet a boltokból.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37335) b. válasza Abu85 (#37334) üzenetére


b.
félisten

Pontosan, én is ezt gondolom ,bár ennek már hosszabb a megtérülési ideje a mostani árakon, mint a 3060 nak.
Ha MSRP lesz ez valaha, akkor már feljebb is sokkal jobb árak lesznek szerintem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37336) KillerKollar válasza Abu85 (#37334) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Az elmúlt években alatt a 30-as szériát érted? Tudom, hogy 2022 van és 2020 végén jöttek ki úgyhogy technikailag igaz, de ezelőtt a széria előtt minden MSRP áron, vagy annak a környékén volt kapható, talán a 2080 Ti volt kivétel, mert ott az NV beárazta az FE-t 1200$-ra, az MSRP meg 1000$ volt, de a legtöbb gyártó 1200$ körülre lőtte be az árat. Itt most az a kérdés, hogy helyre tud-e állni még a régi "rend" (chiphiány, Covid, bányászat, beszállítói láncok, stb...) és ha igen akkor mikorra.

(#37337) Alogonomus válasza KillerKollar (#37336) üzenetére


Alogonomus
őstag

Már a 2070 Super is 220-240 ezer forint környékén volt az 500 dolláros MSRP és mondjuk 360 forintos dollár alapján maximálisan lehetséges 180 ezer forint helyett. A Turing kártyák is általában jóval MSRP fölött találtak gazdára.
Persze mindig van pár kártya az első hullámban, ami MSRP áron kerül néhány emberhez.

(#37338) b. válasza Alogonomus (#37337) üzenetére


b.
félisten

A 2060 kártyámat MSRP áron, a 2070 kártyámat az MSRP ár plusz az Asus rog Strix felárral vettem de az Rx 5700 is kb MSRP áron került hozzám. Itt anno, [link] írtam ezekről ezt a szösszenetet 2 éve..
Nem volt varázslat venni MSRP áron sem RDNA2 sem Turing kártyát, egyedül a gyártói felár, pl Rog strix vagy MSI Gaming volt drágább. A Manli RTx 2060 112 K volt 350 dolláros MSRP árral az RX 5700 135 ezer volt 399$ MSRP vel( akcióban 144 helyett) az RTX 2070 189 K volt( én haszáltam vettem át attól aki annyiért vette 2 hónaposan) Asus rog strix kivitelben 499$ MSRP árral..persze erre rájön az ÁFA ,de ez megszokott nálunk.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37339) KillerKollar válasza Alogonomus (#37337) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Az MSRP a nettó árat jelenti, mivel mindenhol más mértékű adóterhek sújtják a termékeket, így bruttóba nem érdemes megadni az MSRP összegét, és hála a 27% ÁFÁnak nálunk drágább szinte minden.

(#37340) Televan74 válasza Alogonomus (#37337) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az én 2070S kártyám garancia papírján 186.000 Ft szerepel. Nem én vagyok az első tulaj. Sokan jutottak annak idején MSRP áron kártyához. Én is annak idején vettem a Sapphire Pulse 5700 -at 116.000 Ft körül. Teljesen jó áron voltak a kártyák.

Közben meg : Már többet ér az Nvidia, mint Mark Zuckerberg teljes cégbirodalma
De az összes tech cégre igaz lehet, hogy igenis jól jött nekik a koronavírus válság. Anyagilag megerősödtek és egyes cégeket a bányászat is tovább gazdagított.

Csúszhat az Intel-videokártyák megjelenése Továbbra sem enyhül itt semmi. Marad minden a régiben. MSRP árat meg felejtsük el jó időre, mert amíg elfogynak a készletek és nincs tömeges szállítás Európába, nem fog változni a helyzet.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#37341) hokuszpk válasza Televan74 (#37340) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

(#37342) b.


b.
félisten

[link] [link]
AD102 (RTX 4080-90 series) 5nm -24 GB-20 GB
AD103 (RTX 4070series) 5nm -16GB
AD104 (RTX 4070series) 5nm -16GB
AD106 (RTX 4060series) 5nm-12 GB
N31 (RX 7900series) 5nm
N32 (RX 7800series) 5nm
N33 (RX 7700series) 6nm
N22 (RX 7600series) 6nm

Nvidia TSMC 5 nm

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37343) Abu85 válasza KillerKollar (#37336) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nyilván azt érte, amióta nem nagyon van VGA. :D

Nyár előtt tuti nem lesz változás. Nyáron talán érződni fog valami, de inkább ősszel.

#37340 Magoold : Nem csúsznak az Intel VGA-k. Továbbra is fontos, hogy az Intel az Arc esetében a startra a partneri szállítást jelölte meg. Azt teljesítik. Az más kérdés, hogy a kereskedelmi start az nem akkor van, amikor a notebookgyártók megkapják az első készleteket. De ettől még nem csúszik, csak sokan nem értik, hogy a kereskedelmi start mást jelent, mint az OEM-eknek szánt első szállítmányok.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37344) KillerKollar válasza Abu85 (#37343) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Ősszel jön az új széria, kíváncsi leszek, az lesz az érdekes, hogy ott is hasonló problémák lesznek majd, vagy sem.

(#37345) Televan74 válasza Abu85 (#37343) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ok, rendben, így érthető.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#37346) Busterftw válasza b. (#37342) üzenetére


Busterftw
veterán

Az a 4080 20GB vram szerintem optimista, szerintem inkabb lesz 16GB aztan majd 4080Ti 20GB. :)

(#37347) KillerKollar válasza Busterftw (#37346) üzenetére


KillerKollar
senior tag

A memória sávszél miatt nem mindegy, 256 vs 320 bit, amúgy 16GB is bőven elég lenne. Kérdés, hogy hogyan akarják pozícionálni a 80-as kártyát, úgy mint régebben, azaz a 104-es lapkát kapja majd meg, vagy úgy mint a jelen generációban, hogy kap egy jól megvágott 102-eset, amellé már nem árt 320 bit, mivel a 80 Ti/90 így is 384 bites a jelen generációban is.

(#37348) b. válasza Busterftw (#37346) üzenetére


b.
félisten

Remélem nem az. ez lenne a minimum elvárásom feléjük.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37349) Nagype


Nagype
újonc

Sziasztok,
3050-est hol érdemes nézegetni MSRP ár körül? Többen emlegették Mindfactory-t vagy Alternate-et, ők szállítanak MO-ra is?
Köszi!

(#37350) Abu85 válasza Nagype (#37349) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az MSRP árhoz marha nagy mázli kell ám. De MSRP ár fölött már eléggé könnyen elérhető. A kérdés, hogy hajlandó vagy-e az MSRP-nél jóval többet fizetni a beszerzésnél.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.