Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37601) nubreed válasza b. (#37598) üzenetére


nubreed
veterán

Szerintem ennek a spekulációnak kevés köze lesz a valósághoz. Úgy is mondhatnám, hogy egy jó nagy bullshit tejszínhabbal nyakon öntve.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#37602) huskydog17 válasza b. (#37598) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Április 1. ennyire lehet komolyan venni, de április 1-et leszámítva is tömény bullshitnek tűnik.

Én is belenézek a jósgömbömbe és tippelnék egyet már most:
Szerintem az RTX 4060 kb. RTX 3070Ti max 3080 tempót fog hozni 200-220 Wattból 380, max. 400 dolcsiért és 12 GB VRAM-mal.
Kizártnak tartom, hogy a 4060-as 128 bitet fog kapni, amikor már 6 éve 192 bites, továbbá ha az RTX 3060 12 GB VRAM-ot kapott, akkor a 4060-as biztosan nem fog 8 GB-ot kapni.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#37603) b. válasza gV (#37599) üzenetére


b.
félisten

Hát nem tudom. Igor kielemezte az Ada RTX 4090 nyákját. [link]

Én ez alapján nem tartom elborultnak ezt kivéve a 128 bites megközelítést, a 4060 kártyáknál ,az biztos hülyeség.
A memóriával nem érdemes foglalkozni ezeknél az infóknál még, mert a 2 GB modulok szóba jöhetnek már mellékes mit írnak oda. plusz ugye a rebesgetett nagy L2...
Ez alapján 12 darab memória hely van ami 2 GB modulokkal is 24 GB csúcs kártyán...

Az Ada egy Ampere továbbfejlesztés egy fajta átmenet lesz az érkező MCM és a monolitikus dizájn lezárása között, előkészíti az előbbit.
Ez a Pascal- Maxwell szintű ugrás így is , ha ez igaz lenne, tehát az utóbbi 10 év legnagyobb ugrása. Én nem élném bele magam nagyon hogy itt 2-3x teljesítményt fogunk kapni raszterben...
Ez alapján amúgy kb 230-250 wattból lesz kb a 3080 szint, ami megint reálisnak tűnik...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37604) Alogonomus válasza Hellwhatever (#37600) üzenetére


Alogonomus
őstag

A 12 GB azzal jön ki. 256 bites memóriabusszal 16 GB lenne, 16 GB esetén viszont a jóval drágább 4080-on (különösen a Ti-on) szúrná sokak szemét a (csak) 16 GB.
Memóriakapacitásban ez a jó sorminta. Ráadásul állítólag a Lovelace GPU-n sokkal méretesebb cache lesz, így a memóriabusz jelentősége sokat csökken, mert sokkal ritkábban kell a VRAM-mal kommunikálnia.

(#37605) b. válasza huskydog17 (#37602) üzenetére


b.
félisten

engem inkább az zavar attól függetlenül, mi igaz ebből mi nem, hogy behozták a köztudatba a xx90 kártyát.
Létrehoztak egy új SKU szintet.tehát azt kapod a csúcson ( a 90 ben )amit amúgy a 80 ban hoztak régen teljesen összesűrítve az egész közé téve még a Ti variánsokat...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37606) gV válasza b. (#37603) üzenetére


gV
őstag

de a Maxwell->Pascal váltásnál kb. maradt a fogyasztás. most meg a már magas lett k. magas, 200W-ból még rendben lenne a 3080 szint.

(#37607) b. válasza gV (#37606) üzenetére


b.
félisten

pedig a csúcsok 500 W körül fognak kérni mindkét gyártónál (Talán AMD nél kevesebbet) ebből nagyjából azt gondolom hogy egy 4060Ti nem fog 200W ba beleférni . :(

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37608) Hellwhatever válasza Alogonomus (#37604) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

A matekot értem mögötte, lélektanilag furcsa a 192 bit. Nálam fejben ez még mindig a xx60 szint kiváltsága. Jóideje ez az első szembetűnő vágás a xx70-es szérián.

(#37609) b. válasza Hellwhatever (#37608) üzenetére


b.
félisten

Szerintem a memóriabusz nem feltétlenül fog változni.
Ha igaz amit Igor ír feljebb- belinkeltem-, hogy a 3090Ti és 4090 GPU egyszerűen pin kompatibilis úgy ahogy van, akkor nem tartom kizártnak hogy a nyesett verziók is így lesznek..Ha így lenne, akkor igazából partnereknek nem kellene sok mindent tervezniük, marad minden így , gondolom a memória buszt is egyszerűbb így hagyni. BIOS frissítés + Ada GPU az Ampere helyett.
Szerintem a mostani memóriák 1-2 GB verzióival számolhatunk ugyan ezen a buszon.4050 8x1, 4060 és Ti 12x 1, 4070 és Ti 8x2, 4080 10x2, 4080 TI 12x2 vagy 10x2, 4090 12x2

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37610) Alogonomus válasza b. (#37609) üzenetére


Alogonomus
őstag

A memóriavezérlő állítólag nagy területet igényel, ezért a 4050 inkább 4x2 és a 4060 is inkább 6x2 lehet majd. Olcsóbb - főleg TSMC N5/N4 esetén - a 2 GB-os memória használata, mint a dupla annyi memóriavezérlő betervezése.

[ Szerkesztve ]

(#37611) b. válasza Alogonomus (#37610) üzenetére


b.
félisten

Nem tudom, nem vágom a gyártási árakat.
De ez szerintem több dologtól függ.. A GDDR6 megy a 3060 ra és a 3050re most, nem az X, valószínűleg ott olcsóbb az 1 GB modul még mindig.
De elméletileg kompatibilis a GDDR6X és a sima GDDR6, ott nem tudom mi mennyibe kerül, egyáltalán kell e GDDR6X vagy a sima GDDR6 gyorsított kiadásban elég. Ha nem kell nekik áttervezni nagyon semmit az Amperehez képest annál olcsóbb semmi nincs, ugyan az a PCB ugyan a a nyák ugyan szinte minden. Meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37612) b.


b.
félisten

Ugye ez Kopite írta. nem feltétlenül Április 1.:)

April Fools' Day,
**90 PG139-SKU310, AD102-300, 24G 24Gbps, 600W;
**80 PG139-SKU330, AD102-200, 20G 24Gbps, 500W;
**70 PG141-SKU310, AD104-400, 12G 24Gbps, 400W.
[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37613) b.


b.
félisten

[Next Nvidia GPU lineup will be solely fabbed by TSMC]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37614) gV válasza b. (#37613) üzenetére


gV
őstag

H100 PCIe 14592 FP32 maggal 350W TDP és hozza a 700W-os SXM5 teljesítményének (16896 mag) 80%-át. ha a GF is ezen a 4nm-en készül talán csak nem igaz az a 600W. de legalábbis vállalható tempó vesztésért cserébe lehet majd W-okon spórolni.

(#37615) b.


b.
félisten

[NVIDIA Jetson AGX Orin Full Review ]
pöpec cucc lett.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37616) Abu85 válasza gV (#37614) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyrészt nem a 80%-át hozza, hanem inkább az 55%-át. Legalábbis erre utalnak a szimulációk. Attól, hogy nem annyival kevesebb a mag, még a PCIe verzió gyakorlatban elérhető órajele sokkal kisebb. Másrészt az N4X egy elképesztően drága node, még a 3 nm-nél is drágább, tehát consumer termékben szinte kizárt, hogy bevetik, mert nem hoz annyit, hogy megérje +500 dollárt rakni a végfelhasználói árra. HPC termékeknél who cares, az a +500 dollár zsebpénz a tipikusan 10000 dollár fölötti árakon.

A 600 watt pedig igaz. Sőt, a legnagyobb OC-s modellek 750 wattig elmennek. Az AMD is emelni fog a tipikusan 300-350 wattos határon. A csúcs-Radeon 450 wattot céloz, és az OC-s modellek mennek 550 wattig is.
Viszont az NVIDIA oldalán lesz 250-300 watt közötti GeForce. Tehát ez nem fog eltűnni, csak ez lesz a sorozat belépője. Az AMD-nél is 200-225 watt között fogyaszt a legkisebb új Radeon.
Ezek alatt a mostani termékskála újra kiadott maradéka lesz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37617) Cifu válasza Abu85 (#37616) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor mégis csak ott vagyunk, hogy a generáció váltásnál a plusz teljesítményt első sorban a plusz felvett energiamennyiséggel érik el... Vagy legalábbis főleg azzal.

Az RDNA elején 230W volt az RX6700.
A Turing esetén pedig a 2080Ti volt 250W, a Titan RTX meg 280W...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#37618) GeryFlash válasza Cifu (#37617) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem az 5700XT-re gondoltal (225W-tal)? Marmint RDNA eleje az volt.

Egyebkent igen, hihetetlen szanalmas az egesz szituacio. Tudom hogy a mostani harvderekkel nem tudnal pontosan akkora teljesitmenyt ekkora wattal, de ezek a high-high end kartyak perf/wattja rohejes, de igazabol a tobbi is. Erdekes hogy amig a vilag minden szegmense a zold es fenntarthatosag iranyaba halad addig a VGA-knal duplazzuk a kategorian beluli fogyasztast... De hogy minek azt nem ertem, mert mar most kb bottleneck a jelenlegi konzolgeneracio, tehat hova kell ketszer nagyobb teljesitmeny? Mikozben a ket gyarto izommal tolja az DLSS-t es az FSR-t, azokkal meg mar a mostani hardverekkel sem lehetetlen a 4K/144FPS.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#37619) Cifu válasza GeryFlash (#37618) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az RDNA mögül a 2-est felejtettem el. Az RX 5700 esetén a TDP 180W volt. Az még jobb példa lett volna, igazad van...

De hogy minek azt nem ertem, mert mar most kb bottleneck a jelenlegi konzolgeneracio, tehat hova kell ketszer nagyobb teljesitmeny?

Anno a Titan szériával az nVidia bebizonyította, hogy van egy réteg, akinek semmi sem drága, a téma pörög tovább. Van vevője az Intel i9 és a Ryzen 9 szériának is.
Ebben a régióban a hatékonyság nem tényező. Az tényező, hogy Cinebench-ben meg 3DMark-ban mennyit tolsz.

A DLSS anno a Ray-Tracing miatt kellett, és az AMD-nek is első sorban amiatt fontos az FSR 2.0 szerintem.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#37620) GeryFlash válasza Cifu (#37619) üzenetére


GeryFlash
veterán

Azt ertem, de ha a legkisebb tag lesz 200-225watt (Nvidinal meg 250 wattol) akkor az nagyjabol a 3070TI-3080 szintjet kene hogy hozza. Ez a PC playerek nagyon nagy reszenek (80%) boven eleg lesz. En azert ezt a kijelentese Abu-nak elegge nem tudom hova tenni. Altalaban nem erdeke ennyire a legkisebb tag fele terelni a nepet a VGA gyartoknak.

,,Ebben a régióban a hatékonyság nem tényező. Az tényező, hogy Cinebench-ben meg 3DMark-ban mennyit tolsz"

De nem lesz olyan jatek, amihez ez kell. Mert a konzolok mar most visszafognak, mar most megy a szopas hogy 4k/30FPS legyen vagy 1080/1440p 60FPS. Most jonnek ketszer erosebb hardverek, de hova. Vagy innentol 1440p 30FPS lesz majd konzolon a quality mode?

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#37621) Cifu válasza GeryFlash (#37620) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azt ertem, de ha a legkisebb tag lesz 200-225watt (Nvidinal meg 250 wattol) akkor az nagyjabol a 3070TI-3080 szintjet kene hogy hozza.

Pont ez a szép. A 3070Ti ezt a teljesítményt 290W-al hozza. Amiben az gyönyörű, hogy a 2080Ti kb. 15%-al kisebb teljesítményt tudott 250W-al. Tehát a teljesítmény / fogyasztás arány tyúklépésekkel totyog tovább.

AMD oldalon is ugyanez van...

De nem lesz olyan jatek, amihez ez kell.

Furcsa kettőséget érzek ezzel kapcsolatban.
Egyfelől mindig megy, hogy "de mi fogja ezt a teljesítményt kihasználni", másfelől pedig megy, hogy brü-hü-hü, az új XYZ játék még az egy millió forintos kártyámmal sem tud stabilan Ultra részletességgel natív 4K @ 144 FPS-t, milyen optimalizálatlan hulladékot adtak ki megint...

Ez utóbbi miatt jutott oda a CP2077 is, hogy az 1.5-ös patch-ben kivették a Psycho és Ultra grafikai szintet, és lett csak High szint, amit kb. a korábbi Ultra és High közé lőttek be.
Custom MOD-okkal fel lehet emelni a LOD-ot, lehet 4K-s textúrákat használni, emelni a reklámok felbontását, amelyek jelentősen javítják a grafikai minőséget, cserébe az FPS beleál pillanatok alatt a földbe...

Szóval nem lesz olyan játék, amihez ez kell? De, van, illetve lehetne akár most is. Persze, DLSS meg hasonló trükkök alkalmazásának mellőzése esetén...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#37622) b. válasza Cifu (#37617) üzenetére


b.
félisten

Kivancsi leszek a teljesitmeny ugrasra es hogy a kisebb kartyaknal ahol az Ampere marad majd mit lepnek elore.A tendencia nem jó.
Kopite szerint 500 W lesz a felso ADA GPU ,gondolom lesz meg ez folott valami extra(4090 Ti)..

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37623) GeryFlash válasza Cifu (#37621) üzenetére


GeryFlash
veterán

Jo, de a CP2077 szerintem egy eroforras zabalo szar (mondjuk egy Horizon Forbidden Westhez kepest) es nagyon rosszul skalazodott. Nem csoda hogy dobtak is es vegul UE5-tel keszul a Witcher 4.

Egyebkent Abu, errol mi a velemenyed? Abba az iranyba fogunk menni hogy mindenki ugyanazt a motort (mondjuk UE5) fogja hasznalni? Eddig soha nem volt tiszta, hogy a kozepes jatekfejleszto studioknak melyik a rentabilisabb, es sokan inkabb licenceles helyett in-houset hasznaltak (pl Metro jatekok 4A Engine, Remedy jatekok - Northlight stb).

En szemely szerint kicsit sajnalom, hogy minden jatek ,,ugyanugy fog" kinezni, ami igy nyilvan nem igaz, de azert az egyedi featureok es az innovacio szerintem hatterbe tud szorulni.
Kerdes hogy a nagyok (EA, Ubisoft, Sony) a kesobbiekben, mondjuk 5-10 eves tavlatban hogyan dont? Tenyleg le fog szukulni 1-2 enginere a piac, mert annyival koltseghatekonyabb lesz UE5-tel fejleszteni? Vagy a nagyoknak meg fogja erni lemasolni az UE5 koltseg hatekony featurejeit, es ok megmaradnak in-hosuenal, mindenki mas meg UE5 (esetleg Unity)?

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#37624) Cifu válasza GeryFlash (#37623) üzenetére


Cifu
nagyúr

A HFW sehol sincsen összetettség szinten a CP2077-hez, az előbbi egy főleg szabad téri játékterület, az utóbbi egy zsúfolt metropolisz, szóval almát körtével sikerült összehasonlítani (vannak bajai a CP2077-nek, de especiel ahhoz képest mit nyújt látványban, nem rossz egyáltalán a teljesítmény)...
Erőforrás zabálóbnak se igazán nevezném, ha i5-2400 + GTX 960 2GB-os VGA-val is 30 FPS körül fut a játék 720p-ben...

Én 50 körüli FPS-el játszom @FHD + RT High + DLSS quality, egy ~i7-4770 szintű Xeonnal és egy RTX 2070 Superrel, szénné modolva...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#37625) Jacek válasza GeryFlash (#37623) üzenetére


Jacek
veterán

Várom már a Quake 6-ot UE5-el :DDD

(#37626) huskydog17 válasza Jacek (#37625) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Először egy 5. rész kéne a Quake-ből, de ha már az id Software is átállna UE5-re, akkor a gaming piac tényleg megérett a pusztulásra. Remélem a MS-nak még maradt annyi esze, hogy nem dobja ki a saját motorokat!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#37627) Abu85 válasza Cifu (#37617) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Részben igen. Na jó, relatíve nagy részben. :)

De a teljesítmény/watt az biztos javulni fog, mert a Navi 33 az még 6 nm-en van, tehát nem az új 5 nm-t használja. És annak a teljesítménye nagyjából 6800 XT-6900 XT közötti, miközben a fogyasztása 6700 XT alatti, a kialakítása pedig fizikailag a 6600 XT-re hasonlít, tehát 128 bites busz, relatíve kicsi NYÁK, stb.

A többiről még nem nagyon van pontos adat, mert a többi next-gen mindkét oldalon 5 nm-es. Nyilván a 6 nm egy koncepció is, mert az 5 nm iszonyat drága, még a legkisebb VGA-k esetében is művészet lesz vele 600 dollár alá vinni az árat. Emiatt maradnak a régi VGA-k meg, mert igazából a 300-500 dolláros szintre nem nagyon lehet 5 nm-es dizájnt fejleszteni. Nem tudod összerakni haszonnal.

#37623 GeryFlash : Marad egy csomó in-house motor. Az Unreal Engine 5 sokaknak nem felel meg. A Square Enixnek is ott van a Luminous Engine házon belül, de nem minden stúdiójuk használja. Az meg, hogy a kisebb fejlesztők váltanak igazából logikus. A CD Projekt RED motorja egyáltalán nem erős.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37628) Jacek válasza huskydog17 (#37626) üzenetére


Jacek
veterán

Irónia csak átment? :D

(#37629) paprobert válasza Abu85 (#37627) üzenetére


paprobert
senior tag

"Nyilván a 6 nm egy koncepció is, mert az 5 nm iszonyat drága, még a legkisebb VGA-k esetében is művészet lesz vele 600 dollár alá vinni az árat. Emiatt maradnak a régi VGA-k meg, mert igazából a 300-500 dolláros szintre nem nagyon lehet 5 nm-es dizájnt fejleszteni. Nem tudod összerakni haszonnal."

Minden porcikám azt mondatja velem, hogy bullshit ez a bekezdés.
TSMC 5nm
Apple A14 - September 15, 2020, 17 months ago

Kísértetiesen hasonlít ez a felvezetés a Zen2 valamint a konzolok megjelenése környéki klisékhez, csak akkor a 7nm volt aktuálisan megfizethetetlennek kikiáltva.
Szerintem, látva az elmúlt másfél évet, nincs szükségük a cégeknek ilyen mosdatásra. Köszönik szépen, rekord profitot halmoznak ebben a pillanatban is, sok negyedéves sorozatban, nem kell félteni őket az 5nm-től. :P

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#37630) Abu85 válasza paprobert (#37629) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az 5 nm-es node-on a wafer jóval drágább, mint 7/6 nm-es node-on. És ez csak feljebb megy, mert alapanyaghiány van a háború miatt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37631) paprobert válasza Abu85 (#37630) üzenetére


paprobert
senior tag

"5 nm-es node-on a wafer jóval drágább"
Láttad hogy milyen profitrátával dolgozik most az NV és az AMD eladott VGA-nként?
"mert alapanyaghiány van a háború miatt."
Ugye nem a neon néhány tized centjével érvelsz, ami ezentúl 2 dollár lesz?

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#37632) Abu85 válasza paprobert (#37631) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Láttam, de az 7/6 nm-ről szól. Az 5 nm teljesen más világ. Még a tape-out is több száz millió dollár.
Nem csak neon kell oda.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37633) paprobert válasza Abu85 (#37632) üzenetére


paprobert
senior tag

A TSMC részéről durván a duplázás duplázásának a duplázása is beleférne (8x) a két gyártónak, annyi a profit.
Vagyis a közelében nem vagyunk a nullszaldónak, amit te állítasz.

Ez a beszélgetést lefolytattuk már 2-3 éve, csak a 7nm-rel. Későre jár, én inkább elengedem a dolgot. ;) :R

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#37634) gejala válasza GeryFlash (#37620) üzenetére


gejala
őstag

"De nem lesz olyan jatek, amihez ez kell. Mert a konzolok mar most visszafognak"
Konzolok a min grafikát határozzák meg PC-n, nem a maxot. PC-n eddig is sokkal jobban néztek ki a konzolos játékok és sokkal több fps mellett lehetett játszani őket. Pl. RDR 2 is 25-30 fps PS4-en PC-s low grafika mellett. Ugyanez lesz PS5-ön is.

(#37635) Cifu válasza gejala (#37634) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azért az gyanús nekem, hogy a PC-s játékok menetrend szerint nem használják ki pl. a RAM-ot a játékok alatt... Lehet akár 128GB is a PC-ben, ha a játék 8-10 GB-ot használ max... :\

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#37636) huskydog17 válasza Jacek (#37628) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Sorry, nem volt bekapcsolva az irónia detektorom.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#37637) Jacek válasza huskydog17 (#37636) üzenetére


Jacek
veterán

:DDD

(#37638) Abu85 válasza paprobert (#37633) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A gyártók nem nullszaldót akarnak, hanem mostani profitrátát. Nullszaldóért nem éri meg dolgozniuk.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37639) FLATRONW válasza Abu85 (#37638) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nullszaldóért nem éri meg, de egy kicsit kevesebb haszonért (ami még mindig óriási) még mindig megéri. Tehát nyugodtan lenyelhetik(nék) a drágább gyártást.

[ Szerkesztve ]

(#37640) GeryFlash válasza gejala (#37634) üzenetére


GeryFlash
veterán

RDR2 a konzol ciklus legvegen jott ki nem az elejen.

FLATRONW: De miert tennek? A cegek nem ugy gondolkoznak ahogy ti, hogy igen msot 2 ev alatt jol megszedtuk magunkat, van boven tartalek most egy kicsit belefer kevesebb profit is. Minden ev az elozohoz van merve, ha esik a profit esik/eshet a tozsdei arfolyam is.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#37641) paprobert válasza Abu85 (#37638) üzenetére


paprobert
senior tag

Ahhoz fejleszteni is kéne. Úgy beszélsz, mintha a VGA-piac csak egy kifizetőhely lenne, ahol alanyi jogon jár a jelenlegi profit, és te a cégek képviselője vagy. :D

"Nullszaldóért nem éri meg dolgozniuk."
A két véglet között azért akad még jó néhány lépcsőfok. Ezért kérdeztelek, hogy tisztában vagy-e, hogy szükség esetén mennyiből tudnak még engedni.
Rengetegből.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#37642) GeryFlash válasza paprobert (#37641) üzenetére


GeryFlash
veterán

,,Ahhoz fejleszteni is kéne. "

Az hogy paprobert kollega a prohardver forumon azt erzi hogy se az Nvidia se az AMD nem erdemli meg ezt a profit ratat mint az elmult 2 evben, es csak ne sporoljanak a gyartaskoltsegen, kulonben se fejlesztettek semmit es az felsokategoriaban ugyanott van a perf/watt mint 6 eve, es ennek az erzesenek hangot is ad attol meg – kapaszkodj meg – senkit nem erdekel. Alternativakent lehet majd venni Intelt, ahol a csucs lesz az mint itt a masik kettonel a belepo, biztos majd melyen alavag az Intel arban. :DDD

Ne erts felre, nekem se senkinek se tetszik ez a szitu, de nem lehet mit tenni, az hogy ki mit erdemel meg irrelevans. Oruljunk neki hogy legalabb kapunk vegre belepo kategoriaban 3070TI teljesitmenyt 6600XT fogyasztassal. Leszarom ha ez 6nm es nem 5nm-en fog keszulni.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#37643) paprobert válasza GeryFlash (#37642) üzenetére


paprobert
senior tag

Megfogalmazom neked nem morális, hanem pénzügyi szempontból.

Ha az R&D növelésnél olcsóbb a node váltás, hogy valamilyen jellegű fejlődés kicsikarható legyen, akkor az fog megtörténni. Persze ezeknél is olcsóbb a TDP emelése, így most ez van soron. De ez is el fog fogyni egyszer.

Visszatérve, Abu az új node használatának lehetőségét tagadta, én pedig kijavítottam, hogy az akarat nincs meg, mert a számokban bőven van tartalék.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#37644) Petykemano válasza paprobert (#37641) üzenetére


Petykemano
veterán

Igen, én is úgy emlékszem, hogy ez a beszélgetés 2-3 évvel ezelőtt pontosan így lezajlott.
Nemrégiben még cikkek is jelentek meg arról, hogy óóó, hát sajna úgy tűnik, hogy a chipleten alapuló CPU designok árának alja $300.
Aztán pár hónappal később magától is lecsökkent $250-re. Ma meg már hivatalosan is $200.

Nyilván sok összetevős, de úgy tűnik, hogy az árat leginkább mégiscsak az adott termék kereslet-kínálat viszonyai határozzák meg. Amíg kellett a chipletek nagy része a Milanhoz és/vagy szűkös volt az AMD-nek rendelkezésre álló gyártókapacitás, addig drágán mérte a desktop ryzent, mert az eladható darabszám figyelembevételével így volt maximális a profit.

Az eladható darabszám figyelembevételével profitmaximalizálás - mindig ez a cél. És az eladható darabszámra hatással van az, hogy adott áron mennyire viszik vagy hogy van-e a
kínálatnak kemény korlátja, vagy olyan puha, hogy a termelés mennyiségének csökkenésével vagy növelésével nőnek a költségek.
(csökkentés miatt: az egy példányra eső tervezési költség, növelés miatt pedig az alapanyagköltségek)

MLiD-nek volt egy videója arról, hogy miért lehet majd árban elérhető az RDNA3.
Egyrészt azt Te is említetted, hogy az N5 nem új gyártástechnológia, másrészt nagyon remek a selejtarány is. Harmadrészt pedig a chiplet tervezés miatt relatív kicsi, tehát kezelhető méretű és összességében sem nagy lapkák készülnek majd N5-ön. Most csak hasraütök: 2db 200-250mm2-es lapka N5-ön + 1db 250mm-es lapka N6-on. Feltehetnénk a kérdést, hogy nem létezik, hogy összességében ilyen pici lapkákkal dolgozzon az AMD, de valójában összköterjedésben ez így is közel másfélszer nagyobb lenne, mint a Navi21!

Az AMD-nek nem csak arra kell gondolni, hogy a $10000-os N7 helyett már $17000-os N5-on kell gyártani (már ha még valóban ilyen költségtételt jelent egy wafer), hanem arra is, hogy mondjuk N5-re tervezni már $0.5-1mrd, amit leghatékonyabban úgy lehet csökkenteni, ha minél több eladott termékre lehet teríteni. Tehát itt is van egy egy optimum függvény, hogy hol adott áron mennyi termék kel el és az a mennyiség akkor mekkora részt tud lefedni a tervezési költségekből.

Sokan érveltek azzal az áremelésekre, hogy a cégek a homlokukhoz csaptak, hogy ja hát ha ennyiért is elkel, akkor adhatjuk drágábban is. Azt azonban ne felejtsük el, hogy ez az RDNA előtt az élen egy kvázi-monopol, rögtön azt követően pedig egy felfokozott bányász-időszakban volt. Könnyen lehet, hogy aki hajlandó volt kifizetni a 2x-es felárat az nem saját szórakozására tekintettel értékelte még így is megérősnek a vásárlást, hanem tervezetett bányászati tevékenységgel gondolta ledolgozni a különbözetet. Ha a bányászat kikerül a képből, akkor a felár megfizetésére való hajlandóság is elpárologhat.

Az persze valószínű, hogy a 2x gyorsabb kártyákért az AMD és az Nvidia is többet fog elkérni, mint a jelen generáció. De a mostani generációváltás során én egy a korábbiakban megszokott tier lecsúszást és ezzel árcsökkenést várok.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#37645) b. válasza paprobert (#37643) üzenetére


b.
félisten

Kíváncsi vagyok mi sül ki ebből a generációból. Eléggé két esélyes lesz ez a szitu.
A magas árhoz magas kereslet is kell ami most szerintem kisebb mértékű lesz.
Ezt főleg a TDP keret emelésre értem és az árazásra, hogy meddig lehet csinálni.
Annyiban téved az Nvidia és az AMD hogy rohadt sok emberhez nem jutott el az Ampere akik már váltottak volna és még mindig Pascalon vagy Turingon vannak, mint én is és eddig nagyjából xx70 vagy xx80 kártyákat vásárolnak.
ha most ráviszik az Amperet kisebb csíkszélre, mondjuk TSMC 7 nm vagy 6 ra vagy Samu 5 re,akkor mi a fenének váltsak egy RTX 2070 ről én egy RTX 4070 re vagy 80 ra mikor egy RTx 3080 majd a használt piacot elöntők közül vagy az új genben mondjuk RTX 4060 néven ott lesz.
Nem fogok venni 4- 600 W fogyasztású szörnyetegeket mikor kisebb fogyasztással is jelentőset léphetek előre, ráadásul a 3080 10-12 GB használtan egy értelmes alternatíva lesz . Engem nem győzött meg az Unreal sem hogy jelentős előrelépés lesz sőt eddig egyetlen olyan új generációs játékot sem láttam PC-n beharangozva amitől én rohannék venni RTX 4080 vagy radeon 7900 kártyát vagy amire nem lenne elég egy 3080 vagy 70....
Szerintem erősen le fog csökkenni most a kereslet a kiadás utáni második évben és így a profit, bármit is akarnak....

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37646) GeryFlash válasza paprobert (#37643) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ja hat azt elfogadom hogy, tartalek lehet es ,,mehetnenek az olcso kartyak is 5nm-en" akkor is gazdasagos tudna lenni. Csak miert tegye, a 7-->6nm es az ilyen olyan szoftveres optimalizalasok is sokat tudnak hozni, a tobb profit meg jobb.

R&D meg igy is lesz egy szinten, nem kell novelni ahhoz hogy meglevo K+F es half-node jelentette bonuszok hozzak azt hogy 6600XT fogyasztason 3070TI-t kapjunk.Anyagkoltsegben meg valszeg jobbra jon ki a rosszabb de olcsobb node.

Amugy arrol nem beszelve, hogy szerintem alapbol nincs annyi waffer hogy itt mindket ceg 5nm-en gyartson. Jon ugye a Zen4, az iPhoneok meg iden valszeg mind 5nm-n erkeznek szoval az Apple feloli demand is kis mertekben fog csokkenni, ehhez az a 20%os kapacitas noveles lofutty. Ja es meg a Qualcomm is jon N5-re.

Ilyen node demand es erdemi konkurencia mellett azert joesellyel a TSMC szemtelen penzeket kerhet el, lehet igaz is hogy kozel nullszaldos lenne az olcso kartyaknal.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#37647) gbors válasza GeryFlash (#37642) üzenetére


gbors
nagyúr

Az hogy paprobert kollega a prohardver forumon azt erzi hogy se az Nvidia se az AMD nem erdemli meg ezt a profit ratat mint az elmult 2 evben, es csak ne sporoljanak a gyartaskoltsegen, kulonben se fejlesztettek semmit es az felsokategoriaban ugyanott van a perf/watt mint 6 eve, es ennek az erzesenek hangot is ad attol meg – kapaszkodj meg – senkit nem erdekel.

Legfeljebb pár fórumozót. Annyiért meg már érdemes leírni, hátha lesz belőle értelmes párbeszéd.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#37648) T.Peter válasza b. (#37645) üzenetére


T.Peter
őstag

"Engem nem győzött meg az Unreal sem hogy jelentős előrelépés lesz"
Mi gyozne meg?

(#37649) b. válasza T.Peter (#37648) üzenetére


b.
félisten

Mert milyen erkezo unreal 5 cimtol kellene elhasalnom,ami ravenne hogy nekem 500 ezerert kell uj VGA 500 W fOgyasztassal?
Konkretan a Matrixot megneztem kifejezett csalodas ahogy az kinez.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37650) T.Peter válasza b. (#37649) üzenetére


T.Peter
őstag

Mit ereznel, gondolnal jelentos elorelepesnek? (ne vedd tamadasnak, szimplan csak erdekel)
A matrix demo melyik resze?
Nem gondolom hogy barmilyet is kene venned csak egy (vagy tobb) jatek miatt, de az a resz a mondat masik fele volt es nekem ugy tunt hogy nem attol teszed fuggove az unreal-rol valo velemenyedet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.