Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37101) Devid_81 válasza b. (#37100) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha normal arak lennek ez a kartya kicsit rosszul esne a 3080 TIE/Thai tulajokanak. :K

Szerk: amugy jelen piacnal en hagynam a sima 3080-at is, minel tobb "valasztasi lehetoseg" van annal jobb.
Persze ez nem igy lesz, tutira EOL a regi.

Amugy ez a kartya 12GB-al mar nem is rossz, kb igy kellett volna erkeznie az elejen is, csak innen meg a Ti-t nehez hova rakni... :F
Tulajdonkeppen ezzel az uj 3080-al 3080 Ti teljesen feleslegesse valt :K

[ Szerkesztve ]

...

(#37102) Busterftw válasza Devid_81 (#37101) üzenetére


Busterftw
veterán

Aligha, mert teljesitmenyben 15% kulonbseg van koztuk.
Max ha vramrol beszelsz.

(#37103) b. válasza Devid_81 (#37101) üzenetére


b.
félisten

Ahogy írja Busterftw a 3080 Ti erősebb, az majdnem 3090, a memória mennyiség meg egyforma rajtuk.
ezen 19 Gbps memóriák lesznek, nagyobb lesz a sávszél max 3-5 % kal lesz gyorsabb mint a mostani 3080 vagy semennyivel.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37104) Devid_81 válasza Busterftw (#37102) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Most igy fejbol nincs elottem hogy pontosan hany % a kulonbseg a 3080 es a Ti kozott, de akarmennyi is volt eddig most most jobban egymas melle kerulnek.
De majd meglatjuk.

12%, ezek utan meg lesz vagy kemeny 8% tippre?
Azt azert mar nem nagyon erezni :N

[ Szerkesztve ]

...

(#37105) b. válasza Devid_81 (#37104) üzenetére


b.
félisten

nem FE verziók között van az 15 % is 4 K ban, ez csökken le most 3-5 % kal néhol, mert csak ott fog változást hozni az új verzió, ahol sávszél -vagy memória limit volt, máshol nem igen.
na meg ha valóban jön ez a kártya.
Érdemes azért értelmes teszteket megnézni ,nem ilyen adatbázisos gyűjteményt FHD ban...mondjuk Computerbase-t.
nekem úgy ez az egész generáció kimarad szóval hozhatnak 5 % ra is kártyát, mindegy. :N

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37106) Devid_81 válasza b. (#37105) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Persze ertem en, csak mar tenyleg ebbol a szerencsetlen GA102-bol minden fel FPS-re jut mar valami :(
Egyebkent ez az RTX 3080/12G ha jott volna ebben a formaban mar az elejetol, meg erdekelt is volna persze MSRP ar korul.

[ Szerkesztve ]

...

(#37107) b. válasza Devid_81 (#37106) üzenetére


b.
félisten

igazából a mostani helyzetben az történt hogy minden kártyához jött egy Ti verzió semmi más, ez elég jól átlátható család lenne. ( 3050 (Ti) 3060 (Ti) stb)meg a kategóriákkal sincs gond nekem,kivéve a 3080 10 gigája volt nevetséges az 1080 Ti 11 GB után,de most azt is helyrehozzák talán. Mire kifut egész értelmes lesz, talán majd kapni is lehet értelmes áron :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37108) Busterftw válasza Devid_81 (#37106) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem értem miért a meglepetés, az Nvidia eddig is lefedte a piacot 5fps-enként.

(#37109) Beaumont válasza Busterftw (#37108) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Ez mind szep es jo, de ez a szeria nem igazan a jatekosoknak ment... Ahogy valoszinu a kovetkezo sem mar.

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#37110) Busterftw válasza Beaumont (#37109) üzenetére


Busterftw
veterán

Hát kinek ment? A bányászatról és az árakról nem ők tehetnek.
Anno a 450 eurós 1080am is ért utána 600-700 eurót.
Gaming bevételük szerintem egyértelműen jelzi kinek szánják a kártyákat. Ahogy az rtx feature-ök is játékra kihegyezettek.

Ahogy sokan és en is játékra vettem a 3080ti-t.

(#37111) Beaumont válasza Busterftw (#37110) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Milyen gaming bevetel? Azokrol beszelunk akik kifizettek/nek 3-4szeres arat erte? :) Es a 600-700, meg az 1800-2500 kozott van nem kis kulonbseg. :) Anno a 2080-as kartyamat meg 750 fontert vettem. 1000 font korul kifizetnek egy 3080 TI-ert. Tobbet nem vagyok hajlando. Ki tudnam fizetni, de menjenek a jo...

Sok feature, amit kb a jatekosok 1%-a hasznal jelenleg... Es igen valoszinuleg nem hiaba vannak letiltva a hozzaszolasok youtube-on, es 0 reakcio a hivatalos helyeiken... Tudom piacgazdasag, meg bevetel, de azert errol ok is tehetnek... Akar tehetnenek is valamit, de nem fognak. Penz...

[ Szerkesztve ]

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#37112) Busterftw válasza Beaumont (#37111) üzenetére


Busterftw
veterán

Mégegyszer, az magasabb árakról az Nvidia nem tehet.
Az eladási adatok alapján nem gyártattak kevesebbet mint az elmúlt években, egyértelműen a magasabb kereslet és a bányászat/scalperek miatt vannak ezek az árak.

Én annyiért vettem a 3080ti FE-t amennyiért bejelentették, miközben máshol 1800eur volt a 3080 ti.

El árulnád mit tehetnének? A 3080 700 dollár msrp-n, ami körberöhögi a 2080-at.
A 3080ti meg egy 3090 szintű kártya, az abszolút csúcs kategória mindig is feláras volt bányászat ide vagy oda.

(#37113) Tomassy00 válasza Busterftw (#37112) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Nvidia nem tudná megoldani softveresen vagy hardveresen vagy mindkettővel egyszerre hogy ne érje meg bányászni a Játékos kártyákkal ? Na ne... Aki ezt beveszi az retardált.

(#37114) niof válasza Tomassy00 (#37113) üzenetére


niof
addikt

Voltak próbálkozások, amiket néhány nap, vagy esetleg hét alatt meg is kerültek. Szóval nem hiszem, hogy megoldhatatlan, de nem egyszerű.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#37115) gbors válasza niof (#37114) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem voltak ezek a kísérletek igazán komolyak. Szerintem is tudnának olyan védelmet csinálni, ami a jelenlegi összes bányászalgoritmust kiszűri, viszont:
- Minél sokoldalúbb a védelem, annál nagyobb a kockázat, hogy játékokban is gondokat okoz
- A védelem megkerülésében nagyon sok ember érdekelt és irdatlan pénz fordul meg rajta, így ebből sztem kb. olyan háború alakulna ki, mint a vírusok és a vírusvédelem között, csak éppen sokkal kedvezőtlenebb arányokkal az NVIDIA szemszögéből. Annyira nem lep meg, hogy egy ilyen folyamatos lövöldözésbe nem akarnak belemenni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#37116) b. válasza gbors (#37115) üzenetére


b.
félisten

Volt errol valahol egy cikk,de lehet tweet volt vagy hozzaszólás.Eleg hozszú volt,megpróbálom megkeresni. Igor irta.Szetinte jelenleg nincs mar olyan vedelem,amit ne lehetne es ne erne meg megkerulni.Mindenre mar lenne megoldas,akar BIOS akar OS akar hardver ott sorolt fel peldakat is.
Szerinte egyszeruen ki kell szolgalni oket mint egy uj piacot es a banyaszat szabalyozasa,engedelyhez kotese lenne az egyetlen fentartható ut.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37117) Televan74 válasza b. (#37116) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én vállalkozásban engedném csak és a helyi adók szerint adóztatnám. Az illegálisan sokat fogyasztókat meg ellenőrizném. Biztos nem lenne olyan népszerű. :P

Bírom azokat a kijelentéseket hogy ez a jövő. De kérdem én ha nincs nemzeti valuta akkor mi lesz az értéke? 1 bitcoin = 1 bitcoinal? Mert jelenleg azért értékes mert valakik elhiszik hogy ez jó és kemény dollár milliárdokat tesznek bele.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#37118) b. válasza Televan74 (#37117) üzenetére


b.
félisten

Teljesen egyetértek, én is így látom. :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37119) atok666 válasza Tomassy00 (#37113) üzenetére


atok666
őstag

Es szerinted mennyire erdeke az nVidianak, h leepuljon a gaming szegmens?

Atok

(#37120) gbors válasza b. (#37116) üzenetére


gbors
nagyúr

Persze, különösen úgy, hogy a bányászat egy meglehetősen egyszerű workload a játékokhoz képest, gyakorlatilag kell neki a TFlops meg a GB / sec.
Meg amúgy is, szerintem teljesen hülyeség ezért a helyzetért akár az NVIDIA-t, akár az AMD-t hibáztatni. Felbukkant egy olyan funkcionális igény a világban, amire az általuk gyártott hardware-ek kitűnően alkalmasak. Miután ennek az igénynek mind a belső stabilitása, mind a szabályozási környezete totális limbó, nem tehetik meg, hogy feltolják a gyártási kapacitást 3-4-szeresére, mert gyakorlatilag pár tucat szóval be lehet dönteni az egészet (kormányzati döntések), és akkor ottmaradnak olyan befoglalt gyártási kapacitásokkal, amit ki tudja, mennyi pénz "visszabontani". A jelenlegi termelési szintet meg 2-3x áron felveszi a piac, nyilván azért emiatt nem lesz senki öngyilkos a cégeknél.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#37121) Devid_81 válasza gbors (#37120) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Akkor az uj RTX 3080/12G is csak a minereknek keszult.
Ott ugyan az a memory bus mint a 3080 Ti, 3090, 3090 Taj

Szerk: marmint gamereknek, de a miner most jobban viszi a kartyakat :B

[ Szerkesztve ]

...

(#37122) Beaumont válasza Devid_81 (#37121) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Vinne a gamer is ha lenne viheto. Meg normalis aron. :D

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#37123) Busterftw válasza Beaumont (#37122) üzenetére


Busterftw
veterán

Kártyák már több hónapja kaphatóak.
Az ár más kérdés.

(#37124) Devid_81 válasza Beaumont (#37122) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Normalis A'ron?
Nem ismerem a sracot :N :DDD

...

(#37125) Televan74 válasza Devid_81 (#37124) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én még emlékszem rá! Jó srác volt, nem tudom hova lett. Nagyon el tűnt. ;] :P

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#37126) Tomassy00 válasza atok666 (#37119) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Rossz a kérdés. Senki se mondta hogy érdeke lenne.

(#37127) Beaumont válasza Devid_81 (#37124) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Azonos szigeten vagyunk ha jol sejtem, ha latom, szolok. :D

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#37128) Devid_81 válasza Beaumont (#37127) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ott ott, csak en az also reszen, "delen" (Milton Keynes)
Ezen a szigeten nincs is del igazabol....csak eszak :DDD
De itt tutter nem lattam eddig Normalis Aront, lehet csak elkerultuk egymast? :D

[ Szerkesztve ]

...

(#37129) Beaumont válasza Devid_81 (#37128) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Persze hogy nem. Rosszul [irta ] a nevet. :D

Es delen? Inkabb kozep. En delebbre vagyok. :DDD

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#37130) Devid_81 válasza Beaumont (#37129) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En csak a Skotokhoz nezem...ahhoz kepest tokre del :D
Amugy meg anno en is mindent Londontol feljebb mar eszaknak hivtam...de sokszor delet is, mert ott is hideg van :DDD

...

(#37131) evitiguF


evitiguF
senior tag

Sziasztok,
3070Ti 16gb-ról lehet már konkrétumokat tudni?
Várhatóan mikor lesz elérhető, és árban hová kell pozícionálni?

(#37132) Devid_81 válasza evitiguF (#37131) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Arrol nagy a hallgatas, de a 3080/12G elvileg ma jon ki.
Lehet erdemes nezni bar webshopot, hatha beesik belole nehany MSRP korul.

...

(#37133) KillerKollar válasza Devid_81 (#37132) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Ma jön ki de be se lett jelentve úgy, hogy 1 hete volt a CES ahol 2 másik kártyát bejelentettek? Fura ez nekem... Tudom, hogy a 2060 12GB-ot se nagyon reklámozták, de egy előző generációs kártya újrakiadása volt dupla VRAM-al, ez legalább jelen generációs...

(#37134) Devid_81 válasza KillerKollar (#37133) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Eleg furcsa igen, valoszinuleg az RTX 3070Ti/16GB is majd igy fog megjelenni.
Igazabol arra leszek kivancsi, hogy az "uj" RTX 3080-n 2GB vram chippek lesznek-e vagy sem?

...

(#37135) Busterftw válasza Devid_81 (#37134) üzenetére


Busterftw
veterán

Szerintem kizart, mert akkor a PCB-t is at kell tervezni, a ket extra memorianak meg mar eleve meg van a helye a jelenlegi 3080 10GB PCB-n.
Bepattintjak a felul 2x1GB-ot es kesz a 12GB. TI-nel ugyanigy van.

A 3070Ti 16GB-nal mar elkepzelheto a 2GB chip.

[ Szerkesztve ]

(#37136) Devid_81 válasza Busterftw (#37135) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Okes, ez megmagyaraz mindent akkor, koszonom! :R

...

(#37137) Devid_81 válasza Devid_81 (#37132) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Oke nem erdemes itt mar nezni semmit sem :D

MSI GeForce RTX 3080 12GB cards already on sale in Germany at 1699 EUR

Jo nyilvan ez csak az elso kapzsi webshop, majd lesznek azert olcsobb kartyak, de ugy latom max csak (ha lesz) az FE kartyakra erdemes vadaszni...csak jo gyors vasarlo robotot kell raallitani :DDD
Undorito az egesz ami most zajlik a VGA piacon, komolyan :O

...

(#37138) warcat válasza Devid_81 (#37137) üzenetére


warcat
veterán

Rossz hírem van, mindfactory nem kapzsi, az összes többi jóval rosszabb náluk.

EA: It's in the crate!

(#37139) Devid_81 válasza warcat (#37138) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jah ismerem Oket, hatha csak a kezdo ar ennyi...majd csokkentenek vagy 50 eurot :D :O

[ Szerkesztve ]

...

(#37140) Abu85 válasza atok666 (#37119) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Attól függ a válasz a kérdésre, hogy hajlandóak vagytok-e ezeket az árakat megfizetni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37141) Devid_81


Devid_81
nagyúr

NVIDIA announces new RTX 3080 with 12GB memory

We will update this post should NVIDIA reveal the MSRP of this card

Minek az? :D

...

(#37142) warcat válasza Devid_81 (#37141) üzenetére


warcat
veterán

Evgánál 1449.99€ nettó a 3080 12GB ftw3....

EA: It's in the crate!

(#37143) Devid_81


Devid_81
nagyúr

NVIDIA responds to Radeon Super Resolution upscaling with Deep Learning Dynamic Super Resolution downscaling tech

The DLDSR is an improvement over DSR that adds an AI layer powered by NVIDIA Tensor cores. This also means that this feature will be exclusive to NVIDIA RTX GPUs

Furthermore, NVIDIA has teamed up with the author of a popular tool called ReShade. NVIDIA will be adding new custom ReShare FreeStyle filters into its GeForce Experience tool

Ez igazabol tok jo, hogy NV es AMD folyamatosan ujit valamit, mert odavissza pattintgatjak a tech. labdat es kozben a user meg jol jar az extra dolgokkal :K

[ Szerkesztve ]

...

(#37145) b. válasza westlake (#37144) üzenetére


b.
félisten

Hat meg ebben a cimben sincs meg az emlegetett 2.2 X teljesitmeny pedig azt irja kamu szamok :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37146) Devid_81 válasza westlake (#37144) üzenetére


Devid_81
nagyúr

But now there are some massive predictions of the RTX 4090 performance... and wow.

...A video posted in December 2021 from all of the gathered leaks and rumors of the GeForce RTX 4090 has it pegged for some serious 4K gaming powerhouse performance, but we've already heard the rumors of the new RTX 4090 being 100% faster than the RTX 3090... but in a chart, man-oh-man, does it look good. 4K gaming at 400FPS in games like Rainbow Six: Siege... nearly 100FPS at Ultra settings in Cyberpunk 2077... yeah.

Now, to be brutally clear -- these are totally BS numbers as there's no GeForce RTX 4090 prototype hardware, let alone drivers to run games so efficiently

Ilyet en is tudok, sott ettol sokkal tobb FPS-st is odatudnek rajzolni barhova barmikor :D

...

(#37147) Devid_81 válasza Devid_81 (#37101) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Eteknixek mar raktak is ki egy gyors reviewt a 3080/12GB verziorol.
Szepen beallt a regi 3080 es a Tie koze az "uj" 3080/12GB
Nehany FPS kulonbsegre vannak egymastol ezek itt harman...kemeny :K

Fura, hogy nehany jatekban a Ti elhuz, minden masban egymas mellett allnak szepen, ugyesen, okosan :)

...

(#37148) FollowTheORI válasza Devid_81 (#37147) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Akkor ez egy Tie... :P :D

Ha van eszük be is szüntetik a régi 3080 gyártását.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#37149) gbors válasza FollowTheORI (#37148) üzenetére


gbors
nagyúr

Attól függ, mennyi GA102 készül hibás backend-blokkal.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#37150) b.


b.
félisten

Kissé off de talán belefér : A Shieldek megkapták az Android 11 update-t. Rohadt jó a támogatása. :K
[link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.