Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37751) Yutani válasza Alogonomus (#37749) üzenetére


Yutani
nagyúr

A bányászláz is lecsengőben van

WUT? Folyamatosan növekvő ETH hálózati hashrate és diff mellett lecsengőben van?

#tarcsad

(#37752) Alogonomus válasza Yutani (#37751) üzenetére


Alogonomus
őstag

Felvásárolnak minden elérhető kártyát a bányászok, vagy roskadoznak a polcok, és egyre csökken a kártyák bolti ára?
A hashrate növekedik, de egyértelműen nem az egyre több rendszerbe állított VGA miatt. Az ethereum pedig a novemberi $4800 utáni hullámzások végén most a $3000-t sem éri el. Az otthoni hobbibányászoknak most nem éri meg otthon néhány kártyával szórakozni, jelenleg a GWh léptékű gigászok időszaka van, akik viszont célhardvert használnak.

(#37753) Petykemano válasza Yutani (#37751) üzenetére


Petykemano
veterán

"Ethereum Merge No Longer Expected in June" [link]
(április 13-i hír.)

Jelenleg:
~Q3/Q4 2022 [link]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#37754) b. válasza gbors (#37750) üzenetére


b.
félisten

Az oriasi L2 elmeletileg ellensulyozza a kisebb memoriabuszt.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37755) gbors válasza b. (#37754) üzenetére


gbors
nagyúr

És ez milyen frankón működött 4K-ban az RDNA2-n - oh wait ;]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#37756) -FreaK- válasza GeryFlash (#37747) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ez biztos, hogy bottleneck a kevés memória? Van erre valami teszt ami egyértelműen megmutatja, hogy hátrány a 12gb alatti memória?
3080 10gb-ot készülök venni (de lehet várok év végéig), 3440x1440-re, egyelőre nem láttam nyomát, hogy olyan nagy hátrány lenne a kevés memó. A 12gb-os változat valami nagyon minimálissal gyorsabb csak, cserébe jóval drágább.

Persze ezt is rengetegszer írja mindenki, mint a "kevés a 6 mag"-ot, de jelenkori részletes teszt nincs erre vonatkozóan, a jövőről meg csak találgatni lehet.

(#37757) Televan74 válasza -FreaK- (#37756) üzenetére


Televan74
nagyúr

Sokan a jövőnek szeretnének gépet építeni! ;] Én meg ma használom! :P

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#37758) GeryFlash válasza Televan74 (#37757) üzenetére


GeryFlash
veterán

2022 Q3-ban beruházni 10-12GB VRAM-ra 250+ ezer Ft-tal úgy hogy 2023-ban több tucat UE5-s játék jön nem hiszem hogy túlbiztositás kategória.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#37759) -FreaK- válasza GeryFlash (#37758) üzenetére


-FreaK-
veterán

És hány UE5 játékkal készült már teszt, ami azt mutatja, hogy kevés a memória? Ez továbbra is csak feltételezés.

(#37760) b. válasza gbors (#37755) üzenetére


b.
félisten

Az L3 . :P

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37761) nakos1212 válasza -FreaK- (#37756) üzenetére


nakos1212
senior tag

Lásd feljebb a Doom Eternal 4K RT képet amit beszúrtam, a 3070 lassabb mint a 3060...
(2020-as jjól optimalizált játék, nem valami next-gen UE5 csoda)

[ Szerkesztve ]

(#37762) paprobert válasza Alogonomus (#37749) üzenetére


paprobert
senior tag

Használat közben csak olyan állapot létezik, hogy túl kevés.
Olyan, hogy túl sok, nem.

Összehasonlíthatatlanul fejfájásmentesebb egy olyan kártyát használni, ami nem az aktuális igények + 1GB-ra van belőve, hanem korlátok nélkül, szinte el lehet felejteni vele a memóriaigényt, mint tényezőt.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#37763) Televan74 válasza paprobert (#37762) üzenetére


Televan74
nagyúr

Függ a felontástól és a grafikai szinttől. De ha valaki 4K/Ultra 120fps -t szeretne égesse csak a pénzt rá.
Ha esteleg nem lenne elég a 12GB a közeljövőben(amit én kétlek) akkor lejjebb veszem a grafikát ultráról high -ra. De még egyelőre a 8GB is elég nekem(1080p -n).

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#37764) gbors válasza Televan74 (#37763) üzenetére


gbors
nagyúr

A 3080 megjelenésekor volt már olyan játék, ahol a 10GB már csak döcögősen volt elég. Jó eséllyel már most lehet olyat találni, ahol a 12 is kevés - elsősorban 4K-n, de lehet, hogy lejjebb is.
Nyilván az egész problémakör egy darabig (vszleg jó darabig) orvosolható a textúrák ultra->high átállításával, de ez nem mindenkinek fér bele.

#37760 b.: aminek ebből a szempontból rengeteg jelentősége van ;)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#37765) nakos1212 válasza gbors (#37764) üzenetére


nakos1212
senior tag

Ne is férjen - ha ennyi pénzt ellocsolok egy kártyára, maxon legyen minden...

(#37766) Abu85 válasza gbors (#37755) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha csak az L2 gyorsítótár növekszik, akkor nem ugyanarról lesz szó, mint ami az RDNA 2-ben történt. Az RDNA 2-ben az Infinity Cache egy victim cache volt, ami a tile-alapú leképezést segítette abban, hogy ne kelljen egy csomó esetben elmenni a VRAM-ig. Emiatt az Infinity Cache nem is volt alapértelmezetten a cache-rendszer része, ami egy koncepciónak számított, mivel a cache-rendszer részeként összeszemetelte volna a GPU az egészet, és nem tudta volna ellátni a feladatát.

Ez a működés az RDNA 3-ban is megmarad, kiegészülve azzal, hogy elég méretes cache-ről lesz már szó, így használható arra is, amire az RDNA 2-ben nem használja senki: a teljes BVH gyorsítóstruktúra tárolására. Ugye utóbbira egyszerűen kevés 128 MB, mert teszem azt 80 MB-ot elhasználsz egy nyolc szint mélységű BVH-ra, akkor marad 48 MB a tile-alapú leképezés segítésére, ami meg már nem működik hatékonyan. Viszont az RDNA 3-ban már fél gigabájt is lesz egy Infinity Cache, és ott már úgy ellőhetsz 80 MB-ot, hogy nem kell tartani annak masszívan negatív hatásaitól.

Valószínűleg az NV is erre a 80 MB-ra szeretne nagy L2 gyorsítótárat, mert ha csak szimplán teszem azt 96 MB-ra növelik az L2-t, azzal a tile-alapú leképezést nem segítik, mert az L2 esetében nem jó, ha victim cache lesz, enélkül pedig úgyis szétszemeteli a GPU.

#37760 b. : Nem, az nem L3. Nem véletlenül nem ezt írják rá, hanem Infinity Cache. Az Infinity ugyan egy brand ebből a szempontból, de azt is jelzi, hogy a cache nem része a GPU cache-rendszerének, hanem egy független tároló, amit a GPU ALU-k biztos nem fognak összeszemetelni a működés közben, így nem jelenik meg benne a félkoherencia problémája. Nyilván az AMD is csinálhatta volna azt, hogy az L2-öt felhizlalják 128 MB-tal, de jó okkal nem tették, úgy nem tudnák segíteni a tile-alapú leképezést, és akkor nem ér semmit a szűkebb memóriabuszra való törekvés.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37767) Alogonomus válasza paprobert (#37762) üzenetére


Alogonomus
őstag

A több memória mindenképpen többet fogyaszt. Jelenleg az RTX 3080 rendelkezik két különböző verzióval, ami ugyanolyan sebességű memóriákból, de eltérő mennyiséget tartalmaz.
RTX 3080 Suprim X 10 GB Idle: 11 W, Multi monitor 22 W.
RTX 3080 Suprim X 12 GB Idle: 18 W, Multi monitor 32 W.

Persze lehet azt mondani, hogy az a 7 és 10 watt különbség azoknál a kártyáknál nem számít, de ha 2 GB extra memória ennyit okoz, akkor a 12 vs 24 GB esetén a 12 GB többlet valószínűleg már 30-40 wattal is megemelné a kártya nyugalmi fogyasztását a semmiért, ami valószínűleg ki is zárná a fan stop opció esélyét.

(#37768) b. válasza Alogonomus (#37767) üzenetére


b.
félisten

EZ két különböző kártya és GPU nem csak plusz 2 GB Vram van rajt amtől idle 50% kal magasabb a fogyasztás. 24 GB( 24x1 GB modulnál) GDDR6X fogyasztása 60W és 24 GB GDDR6X 24 GB (12 db x2 GB modul ) 50 W

RTX 3080 vs RTX 3080Ti:
GPU Variant:GA102-200-KD-A1 vs GA102-225-A1
TDP:320 W vs 350W
Shading Units:8704 vs 10240
TMUs:272 vs 320
ROPs:96 vs 112
SM Count:68 vs 80
Tensor Cores:272 vs 320
RT Cores:68 vs 80
L1 Cache:128 KB (per SM) =128 KB (per SM)
L2 Cache:5 MB vs 6MB

A nagy probléma az volt hogy két oldalasra kellett pakolni a 3090 re az 1 GB modulokat és így jelentősen többet evett az egész memóriavezérlő és PCB mint a 3090Ti nél ahol egy oldalas lett a 2 GB moduloknak köszönhetően az elrendezés és 70-75 fok környékén karistol a GDDR6X míg a kétoldalasnál a 3090 nél a 90 fokot is elérhette.

AZ igazi előnye a GDDR6X nek az Adanál jön el a most már elérhető két gigás modulokkal.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37769) b. válasza Abu85 (#37766) üzenetére


b.
félisten

Ok,Sejtettük hogy szar lesz. :DDD
Köszi a sok RDNA3 infót. jó lenne Adáról nyomnál valamit ide, biztos tudsz valamit ha már a vizet tudod ám. :D

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37770) Jacek válasza b. (#37768) üzenetére


Jacek
veterán

Mind a ketto 3080 sima csak van 10 es 12gb-os, ti az mas teszta.

(#37771) b. válasza b. (#37768) üzenetére


b.
félisten

+Jacek
jah bocsánat, rossz adatok, a Ti -t írtam be, de amúgy az is kevesebbet eszik idle mint a 3080 10 GB fenti adatokkal...
Itt is van különbség a ramon kívül.

RTX 3080 10 GB vs RTX 3080 12 GB:
GPU Variant:GA102-200-KD-A1 vs GA102-220-A1
TDP:320 W vs 350W
Shading Units:8704 vs 8960
TMUs:272 vs 280
SM Count:68 vs 70
Tensor Cores:272 vs 280
RT Cores:68 vs 70
de a fogyasztás a hozzá adott plusz VRM és PCB miatt magasabb, TPU szerint többet eszik mint a Ref 3090...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37772) b. válasza Alogonomus (#37767) üzenetére


b.
félisten

Bocsánat, rossz kártya adatokat írtam, neked szántam a fenti hozzászólást nem magamnak . :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37773) b.


b.
félisten

[link]
"11 months ago, I posted a tweet about the performance estimation of AD102(2.2x), Navi31(2.5x) and GH202(>3x). Then I deleted that soon, because I didn't want to start a war."
"I must clarify that the current AD102 is NOT the original AD102. Ada Lovelace is no longer a simple Ampere refresh, although it was like this in the beginning."

tehát az Nvidia megváltoztatta az AD 102-t menet közben és erősebb lesz.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37774) Devid_81 válasza b. (#37773) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mindez azt jelenti, hogy a konkurencia olyan lesz amihez hirtelen felkellett noniuk :D
Sebaj, mar alig varom, hogy jojjenek ezek az uj csoda VGA-k, bar penzem soha tobbet nem lesz csucs VGA-ra, de nah :D

...

(#37775) Jacek válasza Devid_81 (#37774) üzenetére


Jacek
veterán

:DDD csucs mennyi lesz most 3000? .
Most akkor mcm vs mono lesz a csucson? Mert akkor kivancsi leszek az nv milyen fluxuskondenzatort kenytelen betolni :DD

(#37776) Alogonomus válasza b. (#37772) üzenetére


Alogonomus
őstag

Igen, minimálisan több egységet hagynak bekapcsolva a 12 GB-os GA102 chipen, meg nyilván a memóriavezérlőből is 2 extra csatornát kell engedélyezniük. A GPU esetén az a 3% plusz feldolgozóegység mérhetően nem befolyásolhatja a fogyasztást, főleg nem terhelés nélküli állapotban, amikor üresen pörögnek, ha egyáltalán pörögnek, és nincsenek tömegesen kikapcsolva olyan szituációban.

(#37777) b. válasza Devid_81 (#37774) üzenetére


b.
félisten

Ha a GH 202 3x Oyan gyors,mint a 3090 vajon mit hozhattak at belole?
Elmeletileg az elso pletykak szerint az MCM lett volna.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37778) Devid_81 válasza b. (#37777) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha lehet egy tippem akkor nagy pofaras esesek (jo iranyban) es hatalmas teljesitmeny ugrasoknak lehetunk most majd tanui. :K
Lehet, hogy 500-1000Wattok fognak tuzet rakni a gepben jatek kozben, de nehogy "megerje" a vegen :K

Mondjuk picit bajban vagyok en ezzel a fogyasztassal meg mindig, egyszeruen nem akarom elhinni, hogy 1db GPU-ba ennyi aramot akarjanak beletaposni es hutheto is marad mellette.
Nehogy meglepi legyen itt a vegen GPU+Tensor cucc kulon tokozasban, raszterben X fogyasztas Ray Tracing mellett meg X*2 vagy akarmennyi is kell extraban neki. :B
Felkellene ebredjek tudom :B

...

(#37779) b. válasza Devid_81 (#37778) üzenetére


b.
félisten

Szerintem is ez lesz a képlet hogy magas fiogyasztás de cserébe mondjuk a 3090 teljesítménye leesik aközépkategóriába. Mondjuk nem lenne rossz ha ezt a teljesítményt ( 3090)200w ból lehoznák a cégek.
Én továbbra is azt mondom nem szabad felülni mindennek. Pont gV vel beszéltük ezt, ma reggelre meg Dylan Patel ezt dobta ki a Twitterre. [link]
Nagyon Blikk és Bors már sajnos az IT újságírás.
Biztos hogy magas lesz a fogyasztás, de nem elmebetegek sem az Nvidiánál sem az AMD nél.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37780) gbors válasza b. (#37779) üzenetére


gbors
nagyúr

Ez olyan, mint amikor anno az 5800XT-ről ment itt a találgatás. Sejthető volt, hogy cca. rádupláznak a 4800-ra ALU-számban, de egy kolléga itt addig hergelte magát, hogy megjelenés előtt 1-2 hónappal már 4000 ALU-nál tartott. A végén 1600 lett :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#37781) b.


b.
félisten

[link]
"Ada's frequency is very close to navi3's."

Pár napja posztolta szintén Greymon hogy az RDNA3 3 GHz-t is elérheti.

"I can only say that the two products have improved a lot compared to their predecessors, but if you want to ask me directly which one is better, I'm sorry I can't answer, because no one knows the specific improvement by percentage."

Mindkét architeltúra nagyon sokat változott a kezdetekhez képest.
nem csak a teljesítményük vagy fogyasztásukban lesznek egyediek.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37782) gbors válasza b. (#37781) üzenetére


gbors
nagyúr

Mondjuk ha tényleg ilyen sokat gyorsulnak, és tényleg ilyen magas lesz az órajelük, akkor elengedsz 15-20% órajelet, és hirtelen nem fognak 600 900 1200 3215152 wattot enni...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#37783) b. válasza gbors (#37782) üzenetére


b.
félisten

:K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37785) Komplikato


Komplikato
veterán

Van egy olyan érzése az embernek, hogy a 4x teljesítmény (és most nem csak a csúcs HW-re gondolva, hanem összes butábbra lefelé) nem csak a fogyasztás lesz sokkal nagyobb, hanem az ára is. Másrészt ha nem kamu az a pár infó és videó, akkor azért gyúrnak ennyire számítási kapacitásra, mert NV rágyúr az AI (ML) alapú realtime Path Tracing-re. Meg lepne ha AMD oldalán tudnának rá versenyképesek lépni.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#37786) GeryFlash válasza Komplikato (#37785) üzenetére


GeryFlash
veterán

Real time path tracinghez korabban Abu azt mondta hogy ilyen 60-100 TFLOPS teljesitmeny kapacitas kell. Ha minden igaz az NV high end kartyaja 100TFLOPS lesz, de ugye ez nem annyi csak trukkozes, regi rendszerben ezt kb 0.6-07.tel kell szorozni. Es akkor ez csak a high end kartya, a gamerek kb 1%-at fogja erinti. Szerintem ez meg legalabb egy generacioval kesobb lesz aktualis.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#37787) b. válasza Komplikato (#37785) üzenetére


b.
félisten

Nagyon sok ferdítés van már szerintem .Direkt csinálják a cégek ezt. Már a szivárogtatók sem tudják mi az igazság pár hónappal a bemutatás elött és teszt fázisban lévő VGA-k nál...

NV-t előnye szinte biztos , hogy megmarad azt gondolom, RT ben.
ma meg már 150 tflops.... az Ada.. egyre viccesebb az egész.
[link]
"If Ada has a modified version of Hopper SM as @kopite7kimi suggested, it's actually possible to reach 150+ TFlops"

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37788) hokuszpk válasza b. (#37787) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hát.
most, hogy a csúcs Radeonból hirtelen eltünt ~3000 core, rá kell gyúrni a konkurrencia alázására ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#37789) b. válasza hokuszpk (#37788) üzenetére


b.
félisten

Holnapra itt elérjük a kétszázat. Az OTP meg esik. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37790) hokuszpk válasza b. (#37789) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Az OTP meg esik."

az hagyjan, kinéztem az ablakon.
itt is be van borulva rendesen :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#37791) b. válasza hokuszpk (#37790) üzenetére


b.
félisten

ilyenkor kell elővenni szépen ezt a fiókból :DDD

Ma megjött az EVGA 3080 12 GB is, el sem hiszem , tiszta bőség zavarában vagyok.2 kártya 2 nap alatt.
Az EVGA baromi jó kártya lett ,alig hallani, és 650 wattos táppal tökéletesen megy. Ez a kis 3060 viszont csalódás ahhoz képest hogy MSI Gaming X. Tök hangos tud lenni. Szóval van mitől félni ,ha 600 wattot zabál majd egy Ada, kell hozzá jó megoldás a gyártóktól.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37792) GeryFlash válasza b. (#37791) üzenetére


GeryFlash
veterán

Csak kivancsisagbol: miert ruhaz be barki 2022 majusaban egy current gen kartyara es nem var az uj generaciora?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#37793) b. válasza GeryFlash (#37792) üzenetére


b.
félisten

A 3060 fiamé, ő egy 6+ éves GTX 1060 nal játszott és nem bírta már a játékokat amiket szeret. ( Assasin Creed és GTA sorozat) és ballagási ajándék lett neki.

Én anno pár hónapja feliratkoztam EVGA-nál erre a 3080 12 GB kártyára prémium memberként és értesítettek múlt héten hogy meglett én jövök. Nem mondtam vissza, de nem tudom megtartom e ,mert még úgy mond jó áron el tudnám adni de nekem sincs már garancia a 3 éves RTx 2070 kártyán amúgy...
Eddig nem volt értelmes áron ez a generáció, ha volt egyáltalán, mostanában kezd elérhető lenni. Amúgy nálunk még mindig erősen emeltek az árak, de kint már tényleg viszonylag jó áron hozzá lehet férni.

Ami durva még a sztoriban hogy a fiam 6 éves kártyája 105 ezer forint volt anno, most 100 ezerért viszik el pillanatok alatt.5 ezer forint bukó 6 év alatt. Az én Strix kártyám 178 ezer volt most 180 ezerért simán elviszik. 2 ezer forint nyereség. ha most azt veszem 200 ezerért( 390 volt az EVGA) kaptam több lépcső előrelépést és 3 év garit. a fiam meg 85 ezerért 3x teljesítményt és 3 év garit.

Azt gondolom legalább 12 hónap mire elérhető lesz bármilyen új generációs kártya, és ott a "Ha."

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37794) hokuszpk válasza GeryFlash (#37792) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nemtom.
én is nemrég vettem 6800XT -t :D
lehet azért, mert végre lehet kapni. vagy ilyesmi.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#37795) gV válasza b. (#37793) üzenetére


gV
őstag

:F 185-ért kapni 3év garral 3060-at (2070S teljesítmény), de valaki megveszi 180-ért a 2070-et gari nélkül

(#37796) b. válasza gV (#37795) üzenetére


b.
félisten

Igen ennyiért mennek. :K
Boltban azért ez az MSI 3060 inkább 210 ezer nem 180 és az nem Rog strix. :N
A Strix 3060 250 ezer től.
Felbontott volt ,de 3 év garisan jutottam hozzá annyiért.
Ez sima 2070 teljesítmény amúgy, nem éri el a supert a 3060, de néha még a 2070 is gyorsabb tud leni CPU bottlenecknél. [link]
kb 10-15 % kal elmarad a 2070 szupertől az én Rog Strixem pedig OC val és magasabb fogyasztással ( gyári dual BIOS ) kb alapórajeles Supert hozza teljesítményben. Lesz majd teszt logouton majd ott meglátod az eredményeket is, 3 generációt vetek össze , lesz nálam hamarosan egy 2060 Manli.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37797) gV válasza b. (#37796) üzenetére


gV
őstag

jó, igaz. én látogatom a GameGPU-t, az ott látottakból indultam ki.

(#37798) Interceptor válasza b. (#37793) üzenetére


Interceptor
addikt

6 év alatt azért bőven romlott a forint is, de ja alapvetően kevesebb a bukó mint amilyen "normális" esetben lett volna.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#37799) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Hmm kopite becslese szerint az ADA 200TFLOPS-ig is elmehet :Y

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#37800) Devid_81 válasza GeryFlash (#37799) üzenetére


Devid_81
nagyúr

De ez most megint csak amolyan hokuszpokusz lesz ami talan segit picit magasabb felbontason ha epp a felhok es a nap es a hold jo pozicioban van?! :F

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.