Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36951) b.


b.
félisten

RTX 2060 12 GB korai teszt [link] : Fordító javasolt, de a chartok magukért beszélnek. sajnos jobban bányászik, mint a 3060 szóval valószínűleg ez tényleg nekik készül...
főleg így :

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36952) Devid_81 válasza Jack@l (#36950) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mire az Ampere-nek vege mar is kaphato lesz? :Y
Vagy akkorra van eloirva a banya pukk? :DDD

...

(#36953) Jack@l válasza Devid_81 (#36952) üzenetére


Jack@l
veterán

Utobbi sztem.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#36954) gbors válasza Devid_81 (#36952) üzenetére


gbors
nagyúr

Szerintem csak bedobtak valami pozitív üzenetet, amire már a kutya sem fog emlékezni, amikor időszerű lesz.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#36955) Televan74 válasza b. (#36951) üzenetére


Televan74
nagyúr

Tegye fel az a kezét aki azt várta hogy a jelenlegi hiányos helyzetben olcsó lesz a RTX 2060 12GB -os kártya? :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#36956) Televan74 válasza gbors (#36954) üzenetére


Televan74
nagyúr

+1. És elfelejtik azt hogy az emberek nem 2022 második felében szeretnének új kártyát venni, ha most karácsonyra szerettek volna.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#36957) Petykemano válasza gbors (#36954) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem végeztem bonyolult számítást, de ha - fejben - meghosszabbítom az Ethereum network hashrate emelkedését [link]
valamint az energiaárak világszintű emelkedésének görbéjét [link]
(Ami ugye azt jelzi, hogy előbb-utóbb telitődni fog a piac és nem fogja megérni több hardver üzembe helyezése)

És keresztbemetszem az olyan hírekkel, mint a
- Svéd bányászati tilalmi felvetés [link]
- anonim kriptovaluta-kereskedés betiltása európában [link]
- Az ETH 2.0-ra való átállást 2022 közepére tolták el [link]

Nagyjából nekem is az jönne ki, hogy ha ezek a trendek folytatódnak, akkor 2022-re talán más világ lesz. Ha más nem is fog történni, akkor az, hogy az nextgen GPU-k megjelenésével rávetik magukat arra a bányászok (spórolás az energiaárakon) és közben szép lassan piacra dobják a használt árut.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#36958) b. válasza Petykemano (#36957) üzenetére


b.
félisten

2022-ben inkább- Sok csoda már nem fog történni decemberben :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36959) Petykemano válasza b. (#36958) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem értem.
Arról volt szó, hogy az Nvidia szerint 2022 második felére javulni fog a kínálat.
Én meg azt mondtam, hogy a vonalak kézi meghosszabbításával én is mernék az Nvidia helyében ilyen bíztató pozitív üzenetet mondani (amit aztán persze senki nem kér számon)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#36960) b. válasza Petykemano (#36959) üzenetére


b.
félisten

erre utaltam , hogy ezt írtad :)
"akkor 2022-re talán más világ lesz."
a a "re" rag nem hiszem hogy helyes, inkább 2022 ben, 2023 ra. 3 hét alatt már változás nem lesz. :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36961) Petykemano válasza b. (#36960) üzenetére


Petykemano
veterán

ok, így már értem.
Természetesen én se 2022 januárra gondoltam, de épp ezért a korrekció indokolt.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#36962) gbors válasza Petykemano (#36957) üzenetére


gbors
nagyúr

Tekintettel arra, hogy kb. havonta hallunk valami olyan coinról, ami többszáz százalékkal lett értékesebb, pl. mert valami ismert arc bevásárolt belőle, én nem nagyon hiszek az ETH evolúciójának bármilyen hatásában.
Azt pedig szintén nem látom, hogy a régi rigeket piacra dobnák - főleg, ha olyan csudálatos lesz a perf / W javulása, mint az utolsó generációban.

Persze ettől még lehet, hogy bedől a bánya - ha ez történik, akkor szinte biztos vagyok benne, hogy valamilyen diszruptív oka lesz, nem organikus. A leírtak között egyedül a svéd dolog diszruptív, de ha akár egész Európában megszűnik a bányászás, annak elsősorban spekulációs hatása lesz, ténylegesen a rigek elég kis százaléka fog leállni (vagy még azok is átköltöznek mondjuk Kongóba).

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#36963) Jack@l


Jack@l
veterán

https://www.guru3d.com/news-story/gigabyte-confirms-rtx-3070-ti-16gbrtx-3080-12gb-and-rx-6500-xt.html

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#36964) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Gigabyte confirms GeForce RTX 3080 12GB, RTX 3070Ti 16GB and Radeon RX 6500 XT through EEC filing

GA106
RTX3060 12GB

GA104
RTX3060Ti 8GB
RTX3070 8GB
RTX3070 Ti 8GB
RTX 3070 Ti 16GB

GA102
RTX 3080 10GB
RTX 3080 12GB
RTX 3080 Ti 12GB
RTX 3090 24GB

En nv helyeben meg csinalnek vagy 6-6 ujabb varianst a GA104 es GA102-bol :K
A vram meretek meg egyszeruen tokeletesek, ettol jobb nem is lehetne ;]

Szerk: (#36963) Jack@l bocsma' ;] :D

[ Szerkesztve ]

...

(#36965) b. válasza Devid_81 (#36964) üzenetére


b.
félisten

konkrétan mi a problémád ezzel?nem tudjuk mi lesz EOL mi nem, az meg hogy több Vram lesz egy adott kártyán soha nem volt hátrány szerintem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36966) Devid_81 válasza b. (#36965) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nncs ezzel semmi baj, teljesen jo amikor 0-1 FPS elteressel van 3-4 verzio mindenbol :K
RTX 2060-bol is van 6GB / SUPER / 12GB / K.O.

Gondolom ez igy rendben van akkor :D

...

(#36967) b. válasza Devid_81 (#36966) üzenetére


b.
félisten

A K.O és a Sima RTx 2060 ugyan az a teljesítményt tudta,nem volt egy laikusnak semmi különbség közte , a Super(ek) meg szerintem nem 1 FPS-sel volt gyorsabb és + 2 GB rammal ment.. Szerintem felesleges egyelőre a részedről.
Nem tudjuk mi lesz EOL státuszú és mi nem ezekből, mint írtam már feljebb. Szerintem a 3070 Ti 8 GB és a 3080 10 GB EOL-t kap, nem maradnak gyártásban.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36968) Jack@l


Jack@l
veterán

Nvidia cancels its RTX 2060 12GB Founders Edition GPU, days before launch

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#36969) warcat válasza Jack@l (#36968) üzenetére


warcat
veterán

Lehet sejteni, hány darabot gyártottak le belőle, pont annyit mint amennyi egyébként a többi gyártótól a boltokba került....

(1-10db) ;]

EA: It's in the crate!

(#36970) Devid_81 válasza b. (#36967) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem az EOL-rol van szo, eddig is jottek mentek a kartyak adott csaladban jott egy uj, regi eltunt.
De ilyen szintu kavarast amit most az Ampernel csinalnak sem volt meg sztem, es mindezt persze csak papiron latod, mert VGA-t venni nem igen lehet, max akkor ha milliomos vagy, avagy az egesz pusztan felesleges.
Egyetlen gamer szempontbol "pozitiv" huzas az nv-tol a LHR verziok voltak...amig fel nem tortek oket olyanra amilyenek most.

Lenyege az irasomnak, hogy tok felesleges kiadni egy csomo hasonlo termeket es ezzel "elhitetni velunk" hogy mennyi minden van, kozben meg semmi sincs.

[ Szerkesztve ]

...

(#36971) b. válasza Devid_81 (#36970) üzenetére


b.
félisten

Ha a ezek a verzió kimennek amiket írtam akkor marad a 3060 és 3060 Ti a 3070 és 3070 Ti (16 GB) a 3080 és 3080 Ti . és elméletileg lesz 3050 és 3050 Ti. és 3090 -3090 Ti ? Ilyen letisztult széria régen volt, éppen ellenkezőleg gondolom. Minden lépcsőn egy sima és egy Ti verzió eléggé egyértelmű.
A Turing is és a Pascal is bonyolultabb volt ennél , volt RTX , GTX , Super és sima a Pascalnál ott az 1060 helyett 1060 3-6 GB és még 9 Gbps ramos verzió ...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36972) Devid_81 válasza b. (#36971) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nah majd meglatjuk mi marad, mi megy.
Ami a legrosszabb az a 3090 Ti...avagy mostantol barmi amit majd kiadnak next gen nem lehet majd tudni, hogy lesz-e feljebb vagy sem.

Emlekszem amikor a 3080 volt a next gen flagship.
A 3090 meg a Titan szeru utod...

Eddig legalabb tudtuk, hogy a XX80 Ti felett csak a gazdagok jatekszere a Titan volt.
Most mar a Titan Ti is megerkezett :D

[ Szerkesztve ]

...

(#36973) b. válasza Devid_81 (#36972) üzenetére


b.
félisten

Hát igen.Most 2 hete, hogy meg tudtam venni életem első Titan kártyáját, ami amúgy nem működik, kizárólag vitrin dísznek vettem. Amióta bemutatták azóta szeretnék egyet.
Nem tudom mikorra ér ide, Ebay :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36974) Devid_81 válasza Devid_81 (#36964) üzenetére


Devid_81
nagyúr

(#36975) gV


gV
őstag

pedig arról volt szó, hogy nem viszik a HZD-be a DLSS-t mert ott szar [link]

(#36976) janos666 válasza gV (#36975) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Talán az újabb DLSS verzió kellett hozzá, hogy jól működjön. Az 1.x verziókkal még sok volt az artifact, a 2.x-et már kedvelem.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36977) b. válasza gV (#36975) üzenetére


b.
félisten

God Of Warba is beletolják. Kedvenc játékom a PS4 érából.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36978) Abu85 válasza gV (#36975) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HZD egyik upscale eljárást sem alkalmazta eddig. Mindkettőhöz újítani kellett a leképezőn.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36979) gidalight válasza b. (#36951) üzenetére


gidalight
tag

A 3060 LHR olyan 32-33 körül hash-el ETH-et, a 2060 olyan 30MH/s körül. A VRAM sávszél maradt az eredeti 2060 szintjén, uh várhatóan nem fog jobban bányászni (ill a dual mining-ot kihasználva a 3060 akár sokkal jobb is lehet).

(#36980) Komplikato válasza b. (#36967) üzenetére


Komplikato
veterán

"A K.O és a Sima RTx 2060 ugyan az a teljesítményt tudta..."
Laikusokon gamereket értve, igen. Viszont professzionális programokban verte a 2070-et is.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#36981) Yodamest


Yodamest
addikt

Most kicsit a jövőn elmerengve, ugyebár jövőre Q3-ban elvileg jönnek a 4xxx geforce kártyák, amik megint 20-30%-al erősebbek és drágábbak lesznek mint a mostaniak. (Árcsökkenést vagy bármi hasonló lehetséges pozitív kimenetelt első körben zárjunk ki, mert szerintem ez a jelenlegi helyzet a végfelhasználókon kívül mindenkinek nagyon is megfelel és nem érdekük, hogy ez változzon a jövőben.)

Szóval ha ennek mentén haladunk és tegyük fel egy 4060-as kártya a 3070ti szintjén lesz kb teljesítményben és árban, akkor eljutunk oda, hogy egy középkategóriás kártya 500-600K forint lesz. Egy 4070 lehet majd kb a 3080ti alatt kicsivel árban és teljesítményben szóval az meg olyan 900K forint környékén várható. Ilyen 4050 és hasonlók lehetnek majd 300-400K-ért, ami szintén elég durva, főleg ha belegondolunk, hogy ezek az "50-es" kártyák potom 40-50K forintokért mentek nem is olyan régen.

Lehetséges, hogy a jövő brutál gamer kártyái az ilyen majdani 5020, 5030 lesznek és gyakorlatilag az e felettieket már csak egy nagyon csekély pár %-os réteg fogja használni? Csak azért is kérdem, mert én jelenleg egy 2070S-t nyúzok, ezzel elvagyok még, de komolyan megfordult a fejemben, hogy ha minden így marad, akkor voltaképpen ezt talán majd egy 5030-ra fogom tudni lecserélni... Eleve az lesz megfizethető, illetve az lesz az a low end kártya, ami még így is erősebb lesz, mint a jelenlegim. Arról már letettem, hogy számozásban hasonlóra fogok tudni valaha is váltani.

(#36982) Busterftw válasza Yodamest (#36981) üzenetére


Busterftw
veterán

Az a gond, hogy sok a valtozo tenyezo, nagyon nehez megmondani.
Az ellatas javulasa miatt csokkenhetnek az arak vagy a mining nem lesz rentabilis a proof of stake miatt, barmi lehet.

Ott van meg a hasznalt piac, RTX 3000 szeriara valthatsz olcsobban talan ha kijon az ujabb szeria.

En ugy voltam vele, hogy oke kiadok tobbet a kartyaert (bar anno a strix gtx 1080-emet 600 euroert vettem ami 4 evig kiszolgalt, viszont 2 evvel a megjelenese utan ugyanugy 600 euro volt meg), viszont azt MSRP-n teszem.
Szerencsere volt lehetosegem lecsapni egy FE 3080Ti-re, persze 1200 euro az sok love, viszont nem scalper 1500-2000 euro.

Ha esetleg lesz valtas 4000 szeriara, akkor ugyanugy FE lesz, mert nem hiszem hogy addig javulni fog a helyzet.
Most a Ti-t 1600-1800 euroert el tudnam adni. De inkabb orulok, hogy msrp-n lett kartyam.

(#36983) KillerKollar válasza Yodamest (#36981) üzenetére


KillerKollar
senior tag

20-30%-al? Jelenleg 140%-os teljesítményugrást pletykálnak, ezzel kapcsolatban én is erősen szeptikus vagyok, már ami a játékok alatti teljesítményt illeti nem a TFLOPS és egyéb számokkal való dobálózást, de 20-30%-nál a 3000-es sorozat is nagyobb ugrás volt, a 3090 kb 50%-al erősebb a 2080 Ti-nél. Az MSRP árak biztos, hogy nagyot fognak ugrani, a kérdés, hogy addigra/emiatt mert már az is magasabb el tudunk-e oda jutni, hogy a valós piaci árak is legalább az MSRP környékén lesznek-e vagy sem.

(#36984) Televan74 válasza Busterftw (#36982) üzenetére


Televan74
nagyúr

Mi itt FE -t nem is láttunk, nekünk csak a scalper árak jutottak. Nem is említve a magyar átlag bérezést. Mi itt a kevés kártya és az alacsony bérek miatt, duplán vagyunk szopatva!

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#36985) Devid_81 válasza KillerKollar (#36983) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha a banya modosul addig es nem eri meg annyira, akkor a next gen-t ha elkezdik csak a gamerek venni akkor lesz baj rendesen a magas MSRP-vel, nem lesz nagy kereslet sztem.
Nem gondolnam, hogy ugyan ezt a sz@rt 2x ellehet jatszani majd 2 generacion keresztul...
Remelem nem tevedek :(

...

(#36986) Televan74 válasza Devid_81 (#36985) üzenetére


Televan74
nagyúr

Bizony az MSRP árak is felfelé másztak. Nem is kicsit.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#36987) Devid_81 válasza Televan74 (#36986) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az MSRP hagyjan, a baj az utcai arral van. :K
Ha verszemet kapnak a gyartok es a next gen ara a mostanihoz kepest 50-100%-al feljebb indulnak akkor leszunk igazan bajban.
Elobb utobb eljut a piac oda, hogy nem fog kelleni a VGA kartya a gamernek, max csak also/kozepkategoria.
Ha meg a banyaval valami tortenne kozben es nincs hatalmas felvasarlo ero onnan akkor lesz majd nemulass.

Oszinten mindket oldalra raferne egy jo nagy meredek visszaeses. :K :U

Ma korabban lestem ezt a videot, JayZ pont ezt mondja/kerdezi, ha 25%-al mar tobb VGA kerult a piacra a kutatasok szerint az elmult negyedevben akkor pontosan miert es hogy lett mindket gyartonak 25%-tol sokkal magasabb bevetele az elmult negyedevben? :F

...

(#36988) KillerKollar válasza Devid_81 (#36985) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Valóban sok bányász vesz videókártyát most, de ne legyünk naívak, sok gamer is kifizette a 2-3 szoros árakat a VGA-kért és az NV/AMD is tudja ezt természetesen... ha valóban rég nem látott hatalmas ugrás lesz teljesítményben a generációk között akkor ez jó indok is lesz arra, hogy feltolják az árakat a csillagos égig. Az, hogy ezt a gamerek továbbra is le fogják-e nyelni vagy sem, majd kiderül de szerintem a teljesítmény miatt igen.

(#36989) nexwo válasza KillerKollar (#36988) üzenetére


nexwo
őstag

Egyébként még mindig úton van az RTX A2000 ami a legjobb bányász kártya lesz (nem game-ra szánták és Workstationnak elég gyenge.) [link]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#36990) Petykemano válasza KillerKollar (#36988) üzenetére


Petykemano
veterán

"sok gamer is kifizette a 2-3 szoros árakat a VGA-kért és az NV/AMD is tudja ezt természetesen..."

De vajon ezt úgy tette, hogy neki annyiért is megérte a csak gamingra használt kártya, vagy azzal a felkiáltással, hogy a felárat majd az amúgy jövedelmező bányászati tevékenységgel fogom leírni én is nullára.

Tehát szerintem az a kérdés, hogy amennyiben a bányászat megszűnne jövedelmező tevékenységnek lenni, akkor is megvennék-e ilyen felárral azok, akik most megveszik?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#36991) nexwo válasza Petykemano (#36990) üzenetére


nexwo
őstag

Én megvettem a 3060 TI -t mert kellett és sajnos 400-ért de most már csak drágább.
Abban a tudatban vettem, ha lesz lehetőségem 3080 TI-ra vagy hasonlóra kedvező áron (EVGA queue vagy német rendelés) akkor eladom, hisz alig használt garis.
Bányáról lemondtam, nem akarom elhasználni a hűtést.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#36992) Yodamest válasza Devid_81 (#36987) üzenetére


Yodamest
addikt

"Elobb utobb eljut a piac oda, hogy nem fog kelleni a VGA kartya a gamernek, max csak also/kozepkategoria."

Hát igen, pont ez az én predikcióm is, legalábbis magam előtt ezt az utat látom, ahogy írtam is. Közben meg elég vicces, hogy egy gamer PC teljesítményével 180K-ért már PS5-öt kap az ember, amiből amúgy egy low-mid vga-t tudna venni.

Gondoljatok bele, a 3xxx széria bejelentésekor hányan eladták a 2080ti kártyájukat, emlékszem ilyen 200K körül ment hardveraprón, na azok beszopták a lőcsöt akkor rendesen, nemhogy kártyát nem tudtak venni utána, de még (mint kiderült) jóval ár alatt is adták el. Most én tudnám a 2070S-t (msi gaming-x) ilyen 250 körül eladni... akkor leszek xarban, ha behal a kártya, nem tudom most mit vennék akkor.

[ Szerkesztve ]

(#36993) Televan74 válasza Yodamest (#36992) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én konzolt vennék , ha behalna a 2070S! :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#36994) nexwo


nexwo
őstag

Van valahol nyilvántartás hogy körülbelül típus szerint mennyi kártyát gyártottak? pl 3080 TI és 3070 TI-ből stb.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#36995) Busterftw válasza Yodamest (#36992) üzenetére


Busterftw
veterán

Konzol arazasa azert mas, ott az a lenyeg minel tobb userhez eljusson, mert a szoftverbol jon hosszutavon a love. Siman aruljak vesztesegesen is akar.
Nvidia ezt nem teheti meg, mert a hardverbol jon a profit, abbol meg az R&D meg minden mas.

(#36996) nexwo


nexwo
őstag

[link]


Egyébként ez rajzolódik ki.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#36997) nexwo válasza nexwo (#36996) üzenetére


nexwo
őstag

Szerintem mindenképp megfogják lovagolni jövőre a PCIe 5.0-át

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#36998) Yutani válasza nexwo (#36994) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az nincs, de össze dGPU szállítási mennyiség van. Lehet gondolkodni, hogy mi, miért van...

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#36999) Busterftw


Busterftw
veterán

NVIDIA GeForce MX550 Laptop GPU Might Be Green Team’s Answer To AMD’s Rembrandt RDNA 2 APUs

- 2 GB GDDR6 Memory
- 15% Faster Than MX450 (his is without proper drivers)

"At the moment, the NVIDIA GeForce MX550 is about as fast as the GeForce GTX 1650 Ti and RX 5600 XT in the Geekbench OpenCL benchmark test."

(#37000) b.


b.
félisten

[Nvidia's new studio driver increases render speeds in apps like Blender]

"The Blender Cycles renderer has received some big changes to make it work better with Nvidia cards. This optimization of the RTX GPUs is boasting render times 12 and 15x faster than MacBook Pro M1. This also allows for instant feedback using OptiX to render modelling materials."

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.