Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36601) Busterftw válasza KillerKollar (#36600) üzenetére


Busterftw
veterán

A 12GB-os 3060 ebbe a logikaba belerondit kicsit. ;)

(#36602) KillerKollar válasza Busterftw (#36601) üzenetére


KillerKollar
senior tag

A 3060 szignifikánsan lassabb mint a 3060 Ti, úgyhogy ott még érthető, hogy ez az olcsóbbik modell. De a sima 3070 és a Ti között van kb 10%, a 3080 és a 3080 Ti között szintén... most akkor oda beleszuszakolsz még egy Supert, aminek jóval több VRAMja van mint a Ti-nek, onnantól fogva ki venné meg a Ti-t? Meg hogyan áraznád? Mert a Super elvileg a Ti alatt van tehát olcsóbbnak kéne lennie, hogyha semmit nem változtatnak a teljesítményen, csak simán megduplázzák a VRAM-ot akkor is sokan ezt választanák, akár azonos áron is, főleg a 3070 esetében, ahol a 8GB már eléggé aggasztó.

Ettől függetlenül egyet értek, a 12GB-os 3060 nagyon hülyén néz ki ebben a termékpalettában...

[ Szerkesztve ]

(#36603) Busterftw válasza KillerKollar (#36602) üzenetére


Busterftw
veterán

Szerintem mar az is eleg ha a 3070/3080 Super csak jonne tobb rammal, levaltani az elozoket. Nem kell feltetlenul gyorsabbnak lenniuk.

(#36604) KillerKollar válasza Busterftw (#36603) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Oké a sima kártyákat kivezethetik, de a Ti kártyákkal mi lesz, amik most jöttek ki? Ezt mondom, ha nem is gyorsabb, akkor is a mostani kártyák is csak 10%-ra vannak a Ti kártyáktól, megduplázod a VRAM-ot és már jóval több van rajtuk mint a Ti-n (3070 Ti-nél konkrétan dupla), árban meg elvileg olcsóbb a Super... szerintem sokan lemondanának arról a 10%-ról a több VRAM-ért.

(#36605) Devid_81 válasza qwe8585 (#36596) üzenetére


Devid_81
nagyúr

(#36606) KillerKollar válasza Devid_81 (#36605) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Ha ez igaz, örülök, hogy ebben a generációnál maradtam a 3080-nál és nem köhögtem ki azt a dupla árat +10-15%-ért :) Bár már nem egyszer lehurrogtak ezért a véleményért, de szerintem aki 1500$-ért megveszi a leggyorsabb kártyát, az nem csak kártyát vesz, hanem "státuszt" is. Elvárja, hogy ebben a generációban az Ő kártyája legyen a leggyorsabb. Azzal, hogy az NV kiad egy gyorsabb kártyát, még akkor is, ha csak 5%-al gyorsabb az övénél szemen köpi a saját vásárlóit, ráadásul azokat a vásárlókat, akik hatalmas összeget köhögtek ki a termékükért.

(#36607) cyberkind válasza Devid_81 (#36605) üzenetére


cyberkind
félisten

Jó is lesz a bányába! :K

Paranormal Cocktivity

(#36608) Devid_81 válasza KillerKollar (#36606) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Anno a 2080Ti fole es az akkori Titan fole sem jott semmi, megallt a moka a 2080 Supernal...most ugy latszik miota par gamernek a penz nem szamit igy kaphatnak 3%al gyorsabbat feluton :D :O

...

(#36609) KillerKollar válasza Devid_81 (#36608) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Szerintem inkább a bányászoknak pénz nem számít... sok gamer meg úgy van vele, hogy majd játék mellett "lebányássza" a felárat amit fizetett a kártyáért... csak ennek a hozzáállásnak előbb-utóbb (inkább előbb) sírás lesz a vége... Aztán vagy vesz mindenki konzolt, vagy eladja a veséjét.

(#36610) Devid_81 válasza KillerKollar (#36609) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mondjuk ez igaz, raadasul napjainkban a gamerek nagy resze banyassza valt...szoval lassan eleg nehez meghuzni a vonalat, hogy ki melyik csapatban van.

Szerk: egy biztos amint a banyaval valami komoly tortenik, onnan lesz hatalmas kereslet visszaeses :K
Es aztan johet jovore barmelyik az $1499-1999-es MSRP-vel, majd eladnak belole egy marekkal max...
Anno a 2080Ti utan is jogosan kopkodtek, nem is volt sok belole, szinte hullaszag volt a topikjaban is.

[ Szerkesztve ]

...

(#36611) b.


b.
félisten

3080Ti 20GB
[link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36612) b.


b.
félisten

Nvidia elindított egy különleges AI programcsomagot:
[Nvidia Launches AI Enterprise Suite In Exclusive Pact With VMware]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36613) Jack@l


Jack@l
veterán

https://www.neowin.net/news/gpu-shipments-might-be-even-lower-in-september-due-to-new-covid-outbreaks/

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#36614) b.


b.
félisten

Úgy néz ki az Ada Lovelace TSMC 5 nm gyártás lesz és elöbb jön a tervezettnél. Legalább is Kopite szerint így lesz.
[link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36615) Devid_81 válasza b. (#36614) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Pirosaknal is keszulodik valami.
Lehet nem lesz meg a szokasos 2 ev a generaciok kozott?

...

(#36616) b. válasza Devid_81 (#36615) üzenetére


b.
félisten

valószínűleg nagyjából meglesz.
az RTx 3080 2020 szeptemberében jött, ez szerintem 2022 augusztus-szeptember lesz.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36617) killbull


killbull
aktív tag

[RTX 30 SUPER model is expected to start production this quarter]

As of now, NVIDIA has completed the entire Ampere phase of sales. GeForce RTX 3080 Ti and RTX 3070 Ti are the last high-end products in the series, and RTX 3050 Ti and RTX 3050 are being built in various notebook computers. The GeForce RTX 3050 series desktop models are also expected to be launched soon, but it is time to focus on the next step.

RTX 3050 !!!!!44!!44!!!

(#36618) tisztelturam válasza killbull (#36617) üzenetére


tisztelturam
tag

Na végre lesz egy kártya ami kb semmire nem jó de végre 200k alatt lesz kapható tapsot a 3050nek :C :C :C

(#36620) b. válasza killbull (#36617) üzenetére


b.
félisten

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36621) killbull válasza b. (#36620) üzenetére


killbull
aktív tag

Nincs sehol még az RX 6600, RX 6500XT és van RX 6700 is. Erre kéne jönni valaminek NVIDIA tól.

Kommentelhetnéd a képet mit szeretnél vele mondani mert ezekről nincs infó amiket írtam!

Én egy RTX 3050 variánst várok ami hoz egy GTX 1660 vagy GTX 1660 Super szintet vagy ha merjünk nagyot mondani RTX 2060 at. Egy 6 GB os RTX 3060 lehúzott TDP vel akár vagy magát a laptop RTX 3050Ti t 120 Watt TDP re felhúzva naprakész lehetne a budget rész is!

(#36622) b. válasza killbull (#36621) üzenetére


b.
félisten

Kiegészíti egy kis infóval, mi várható összefoglalja az általad említett cikket. Kivételesen jön a Super széria az AMD től is. 3050 és TI alá nem jön semmi szerintem. A 3050 Ti elméletileg 1660Ti lesz ha kicsit szabadjára engedik dekstopon, ha nem akkor még azt sem éri el.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36623) killbull válasza b. (#36622) üzenetére


killbull
aktív tag

Beszéd szintjén vagy pletyka szinten akkor lelehet írni az RTX 3050S t vagy a sima RTX 3050 és RTX 3050Ti? Én annak hiszek ami hivatalos!

Ezeknek egy 5500XT t kell lenyomnia, egy GTX 1650S kb egy szinten van de a laptopos 3050Ti simán jobb vagy egyenlő 75 W on kb!

Doom Eternal a nagy VGA terhelős 4 GB Vrammal!

[NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti [Laptop, 75W] - DOOM gameplay benchmarks (1080p)]

[ Szerkesztve ]

(#36624) b. válasza killbull (#36623) üzenetére


b.
félisten

szerintem nem lesz belőle S. Hivatalos infókra nem jó ez a topik , mert csak a bejentés napján van bármi hivatalos, Nvidia által elismert közlemény.
Számomra furcsa lenne a Super széria a Ti-k mellett mert mi lesz akkor ? 3080 Ti Super 24 GB Vram? :DDD A 3090 meg 48 GB vagy mi ?

Az 5500XT-t egy 1660Super is lenyomta, szóval az nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36625) killbull válasza killbull (#36623) üzenetére


killbull
aktív tag

130 fps körül van a 130 Wattos RX 5500XT 1080P Low on mint a fenti RTX 3050 Ti 75 Watton 200 fps el! :DDD

[DOOM Eternal : RX 5500 XT + Ryzen 5 3600 | 1080p Low Settings rész]

Úgy pörög az RTX 3050Ti hogy a macska se bírja! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36626) b. válasza killbull (#36625) üzenetére


b.
félisten

Itt [link] van róla teszt kicsit elendegett TDP vel ( 80-95W) a z 1660Ti fölött van valamivel úgy, az RTx 2060 nincs meg neki általában , csak néhol ott is a 90W verzió inkább, ami a Desktop 2060 tól azért lasabb.
Kb ez várható Dekstopon szerintem tőle.
Assasin's Creed alatt konkrétan értékelhetetlen a 4 GB vram miatt. remélem ennél többet kap, 8 kellene rá.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36627) killbull válasza b. (#36624) üzenetére


killbull
aktív tag

Hát emlékezz, kijött az 5500XT 4 és 8 GB os, az NVIDIA kicsapott 4 fajta kártyát ellenpárba!
Olvastam egy okfejtést hogy RTX 3060 6GB, csak leírták kommentbe hogy akár...
És nemrég volt hírekbe hogy csökkentik jövő hónaptól az RTX 3060 12GB gyártását!

És képzelj valamit miért!

(#36628) killbull válasza b. (#36626) üzenetére


killbull
aktív tag

Ultrán tesztelik a budgetet ami alsó kategória! Max Mediumon kellett volna!
75 Watt 80 - 90fps Lowon!
[NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti [Laptop, 75W] - AC: Odyssey gameplay benchmarks (1080p)]

[ Szerkesztve ]

(#36629) b. válasza killbull (#36628) üzenetére


b.
félisten

Hát nézd lehet igazad van,de szerintem egy 3050Ti a jelenlegi helyzetben 150 ezer forint körül fog menni. 1080P-n szerintem illő neki RT , DLSS nélkül hoznia az előző generáció 100 ezres kártyáit ultra szinten is . Itt igazából nem az a lényeg hány FPS-t kapsz hanem az, hogy azokhoz nézve mit tud és azokat is Ultra-n tesztelték ezért egy összehasonlítási alapot ad ehhez.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36630) killbull válasza b. (#36629) üzenetére


killbull
aktív tag

Szerintem itt az a lényeg hogy RTX et kapsz és naprakész lesz a géped nem 2 éves, DLSS, RTX Voice jobb minőségű encoder. Sima TU116 os chipes GTX ebből csak a jobb minőségű encodert adja úgy hogy már 2 éves megjelenés.

(#36631) Jack@l


Jack@l
veterán

https://videocardz.com/newz/hackers-found-a-new-way-to-store-viruses-in-gpu-memory

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#36632) regener válasza Jack@l (#36631) üzenetére


regener
veterán

Vajon mikor jönnek a patchelt driverek amik lassítanak majd az ellenőrzés miatt?

(#36633) hokuszpk válasza regener (#36632) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ah. itt az ideje a gpu -n futo virusirtoknak :D tenyleg az NV tensor magjait lehetne hasznalni virtusirto mi -hez nem ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#36634) Jack@l


Jack@l
veterán

https://www.techpowerup.com/286260/evga-reveals-that-bad-soldering-was-the-culprit-behind-bricked-rtx-3090-cards

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#36635) b.


b.
félisten

[Nvidia Broadcast now works with more cameras and uses less VRAM]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36636) killbull


killbull
aktív tag

Na szerintetek lesz RTX 3050 bejelentés?

[link]

"The card is set to compete with GeForce RTX 3050 desktop series, which have still not been released by NVIDIA, despite introducing the series and GA107 GPU for the mobile market in the second quarter. The latest rumors on the release date put RX 6600 non-XT at the end of September, possibly early October. This was revealed by Coreteks back in July."

(#36637) Abu85 válasza killbull (#36636) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyelőre a notebookgyártóknak sem tudják időre szállítani a GA107-eket. Ha lenne még asztali verziója, akkor még rosszabb lenne a szállítás a gyártópartnerek felé. Technikailag ki lehetne adni egy asztali verziót, de ha a notebookgyártók elviszik az összes GA107-et, akkor miből gyártasz megfelelő mennyiséget asztalra?

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36638) killbull válasza Abu85 (#36637) üzenetére


killbull
aktív tag

Itt pletykálnak róla!
[HW News - AMD RX 6600 vs. RTX 3050 Ti Rumors, Cooler Master HAF500 Case, & Plastic CPUs]

2020 Decemberi hivatalos kép Lenovótól!
[ Lenovo Confirms Various Upcoming GeForce RTX 30-series SKUs ]

Meg van egy ilyen is pl AMD nél előbb jött a PRO majd a dekstop csákány gamer verzió!

Talán így több mint fél év után hogy az AMD ellenpárja jön meglehet kérdezni és sztem logikus hogy jön, csak kíváncsi vagyok ki mit gondol!

Meg amin senki se agyalt pl az NVIDIA miért csökkentette az RTX 3060 gyártását, talán esetleg mert másra vitte át a gyártást vagy jusson esetleg talán a ...... kártyára is!

[ Szerkesztve ]

(#36639) killbull


killbull
aktív tag

Ezt is nemrég linkeltem!

[https://min.news/en/tech/f95a284c14228fe7b3cd5059024d3709.html]

"As of now, NVIDIA has completed the entire Ampere phase of sales. GeForce RTX 3080 Ti and RTX 3070 Ti are the last high-end products in the series, and RTX 3050 Ti and RTX 3050 are being built in various notebook computers. The GeForce RTX 3050 series desktop models are also expected to be launched soon, but it is time to focus on the next step."

(#36640) Abu85 válasza killbull (#36638) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pletykálni sok dolgot lehet, de jelenleg a GA107-et az NVIDIA még a notebookgyártóknak és két és fél hónap késéssel szállítja.

Az NVIDIA nem csökkentette a GeForce RTX 3060 gyártását. Azért lesz belőle kevesebb az ősszel, mert több iráni, államhoz közeli cég annyi VGA-t rendelt a nyáron, hogy nem győzik őket leszállítani. Korábban azért nem volt ebből gond, mert nem volt LHR hardver, de mivel korlátozzák a teljesítményt, így dupla annyi GeForce-ot vesznek a bányába.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36641) killbull válasza Abu85 (#36640) üzenetére


killbull
aktív tag

Teljesen mindegy ha RX 6600 nál mind Twitteren mind VideoCardz on hírek van a 6600 ról akkor kérdezik hol van az RTX 3050. Elég sok híreket linkeltem hogy hamarosant írnak.

Mikor az RX 5500XT kijött NVIDIA nak volt rá 2 kártyája is, majd arra még 2 kártyát ráfrissített és lett 4, tehát versenyeznek egymással.

Amit meg én látok, napi 3 - 5db 3050 vagy 3050Ti laptop kicsomagolás van youtubeon, ez nem azt mutatja hogy nincs!

Ha 3060 6GB ot csinál az NVIDIA az RX 6600 ellen akkor nem nyúl bele semmilyen 3050 laptop készletbe, csak átvariálja a memóriát azt tavesz baktalo! :DDD

A Super verzióval is simán csinálhat egy alsó kategóriát 6600 ellen az NVIDIA.

1650 - 1660 2 éves, 1650 - 1660 Super lassan 2 éves, frissít az AMD és frissít rá az NVIDIA is.

Pont ahogy enged következtetni egy tényre hogy a 3060 milyen jól fogy, az a tény hogy az olcsó kategória jobban fogy ezért a mostani helyzetbe nagy frissítés lenne mert az 1660 - 1660 és ezekből a Super verzió nem tud RTX et.

Спасибо! :R

[ Szerkesztve ]

(#36642) killbull válasza Abu85 (#36640) üzenetére


killbull
aktív tag

Itt van egy másik érv miért várós az RTX 3050!

[Steam August hardware survey: 2060 over 1050ti becomes Steam's second graphics card]

Ez is pont alsó kategória igényre mutat!

(#36643) b. válasza Abu85 (#36640) üzenetére


b.
félisten

már megkerülték az LHR.-t állíólag bár van aki azt írja fake.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36644) showtekk válasza b. (#36643) üzenetére


showtekk
csendes tag

Részben valóban meg, 3070Ti-vel alapból 38-45Mh/sen tudtam bányászni, az új driverrel 55 a dolog stabilan, ahogy olvastam a következő frissitéssel méginkább feljebb lehet tornázni.

(#36645) tisztelturam válasza killbull (#36642) üzenetére


tisztelturam
tag

De jó, lesz még egy 1080p kb semmire se jó VGA 200K-ért...Azok a régi szép idők amikor 1080akat lehetett 150-be beszerezni. És az még mindig kettéveri az ilyen 3050 féle "gagyikat" Csakhát ami volt elmúlt sose lesz többé ilyen már... Még akkor sem ha minden létező bányászat behal.

[ Szerkesztve ]

(#36646) Abu85 válasza killbull (#36642) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Értem, de a notebookgyártók nem fognak három hónapig várni egy termékre. Inkább vesznek mástól. Már a két és fél hónapos késés is határeset, hiszen ez azt jelenti, hogy egy notebook gyártási ideje két és fél hónappal csúszik egy komponens miatt.

Ha most bevezetik asztali piacra, akkor még kevesebbet tudnak szállítani a notebookokba. Az pedig egy több nagyságrenddel fontosabb piac, mint az asztali.

#36643 b. : Ennek nagyon örül az, aki rendelt több kamionnyi hardvert. De a lényegen nem változtat. Rendeltek hardvert az igényeikre, és mire megérkezik, addigra az sokkal jobban fog bányászni. Win a megrendelőnek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36647) b. válasza Abu85 (#36646) üzenetére


b.
félisten

teljesen mindegy hogy 2x annyit vesznek a bányába, mert Mindent elvisznek ami van. Fele ekkora teljesítménnyel is profitot hozna. Megint megy fel a kripto, 20 % emelkedés majd 2 nap alatt 10 % drágulás az amúgy is drága VGA árakon. belinkeltem VS ben hogy az AMD is állítólag kihagyja az AIB partnereket, közvetlenül árusít a bányákba. Elengedték ezt a generációt minkét cégnél, keresenek pénzt, amit bírnak.

A Notikba így is rekord eladást csinált Nvidia, a dedikált GPU kkal, 9.6 millió ebben az évben, többet adtak el ,mint Desktopot, amire nem volt még példa. Boldogok a cégek, boldogok a bányászok, lassan boldogok a konzolosok is, egyedül a gamerek nem boldogok PC-n..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36648) tisztelturam válasza b. (#36647) üzenetére


tisztelturam
tag

Mivel nincs értelmes áron VGA sokan inkább laptopot vesznek, mert ugye nem only VGA-t veszel hanem egy komplett gépet only VGA áron... Sajnos az emberek most minden eddig sokadlagosnak gondolt dologra "rá vannak kényszerítve'

(#36649) b. válasza tisztelturam (#36648) üzenetére


b.
félisten

Teljesen igazad van.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36650) Abu85 válasza b. (#36647) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD nem gyárt saját VGA-t, mint az NVIDIA. Ők közvetlenül semmit sem tudnak eladni, mert saját maguk nem csinálnak végfelhasználói Radeont. Sima Radeonra nem is vesznek fel rendeléseket. A TUL-hoz irányítanak mindenkit, amely vállalat az elsődleges partnerük. Ezért az exkluzivitásért a TUL egy rakás pénzt fizet nekik, hiszen így megkapják az OEM-piacot.

Az NVIDIA az egyetlen cég a piacon, amely az AIB-k konkurense is. Ennek is megvan az előnye, viszont nem fizet nekik senki az exkluzív jogokért. De ők ki tudják zárni az AIB-ket egy megrendelésből, az AMD viszont erre képtelen. Ha bárki rendel az AMD-től VGA-kat, akkor tényleg annyit mondanak, hogy menjen a TUL-hoz a rendelésével. Az AMD csak GPU-kat és memóriákat szállít nyersen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.