Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#5157) csaba.apagyi


csaba.apagyi
csendes tag

Sziasztok!

Lenovo IdeaPad-emmel van elég sok problémám, arra lennék kíváncsi, más tapasztalt-e ilyet, vajon mitől lehet, és a garancia mennyire vonatkozik rá?

Próbáltam előfordulási gyakoriság szerint sorba rakni:

- képernyő elsötétül (energiatakarékosság miatt), majd nem jön vissza (ilyenkor reset)
- kikapcsolás után képernyő fehéren világít (igen zavaró mikor reggelre lemerül a teletöltött aksi)
- wifi: néha nem működik -> windows: probléma az adapterrel, probléma megoldás nem lehetséges; van, hogy többszöri újraindítás se segít
- bluetooth: eszköz nem működik, újraindítás után igen
- pdf nyomtatót minden újraindítás után újra kell telepíteni, más kisebb programokkal is előfordul, hogy újraindítás után “eltűnnek”
- néha új profilt hoz létre bejelentkezéshez, mert nem éri el az eredetit
- néha elmegy a képernyő, bekapcsoláskor sem jelenik meg (aku ki-be rendbehozta)
- néha magától elmegy a hang, némítás majd némítás kikapcsolás visszahozza (filmnézés közben fordult elő gyakran)

A hibák rendszeresen előfordulnak, viszont egyik se állandó és semmi ésszerű okot nem találtam bennük, illetve direkt reprodukálni se tudom őket.

Elég sok szoftveresnek tűnik némelyik, a windows előre telepített volt driverekkel együtt, már állítottam vissza eredeti állapotára (a "varázsgomb" segítségével, program neve hirtelen nem jut eszembe, ez is lenovo feature), volt amikor muszáj volt, mert egy akku ki-be után miatt megadta magát. :/
A drivereket egyébként a windows frissnek és jónak találja, de pl videókártyáét többször frissítettem, nem változott a helyzet.

Ehhez kapcsoló részkérdésem, hogy ha saját windows-t tennék rá, nem pedig az ő általuk összeszartat, az befolyásolná-e a garanciát?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.