Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#4251) vwpolopg válasza tomi7711 (#4250) üzenetére


vwpolopg
őstag

Régebben volt dolgom egy dellel aminek ilyen piros volt a kijelzője(kedvenc piroskék halálom:D) . Ennél segített egy szétszedés, portalanítás, kikerült a kijelző is, aztán vissza lett rakva. Szóval nem tudom mi oldotta meg a dolgot mert eléggé szét lett kapva.

[ Szerkesztve ]

(#4252) Hunter2 válasza tomi7711 (#4250) üzenetére


Hunter2
addikt

bontva annál jóval olcsóbban is megszerezhető ;)

(#4253) tomi7711 válasza Hunter2 (#4252) üzenetére


tomi7711
aktív tag

Jaja, de postával USA-ból 5000 HUF a fénycső. Aztán lehet szétszedem a panelt, hátha csak szétugrott valami benne

(#4254) f27 válasza tomi7711 (#4253) üzenetére


f27
aktív tag

90% hogy nem a csötől piros a képed!
sok ilyen gép volt már nálam és mind GPU-s volt szinte vagy kijelzőbajos.
Az hogy külső monitorra ad jó képet még semmit nemjelent!
Ha tdsz inkább probálj bele egy másik kijelzőt ésha akkor is piros akkor GPU. :K

(#4255) tomi7711 válasza f27 (#4254) üzenetére


tomi7711
aktív tag

ezt több méterről falhoz vágták :)
Külső monitorról rendben van és ha GPU lenne, ott is látszana! Ez tuti.
De kössz a tippet. Sajnos nincs ilyen kijelzőm, sajnos nem tudok cserélni.

(#4256) f27 válasza tomi7711 (#4255) üzenetére


f27
aktív tag

A notebook GPU kétféle részre oszlik belső digitális és külső analog jelet ad ki.
az hogy belűl valami nem okés, nincs kép akár egyeltalán,.külső monitoron adhat képet ettől független.
Ha falhoz vágták a gépet, akkor lehet hogy nyákszakadásos lett,iletve leszakadt valami az alaplaprol.
De csatanás esetén megsérülhetett maga a kijelző panel is erősen. :U

[ Szerkesztve ]

(#4257) tomi7711 válasza f27 (#4256) üzenetére


tomi7711
aktív tag

Jogos :) Köszi

(#4258) syl5


syl5
őstag

Sziasztok!

Egy MSI L735X-083HU notebook-om van.

Ma reggel kapcsolnám be, de csak fekete bevilágítás fogad, aztán miután elért a Windows bejelentkező képernyőig már bevilágítás sincs, totál semmi kijelzés. DVI kimenettel LCD TV-re kötve ugyanez a helyzet. Egyedül úgy tudtam kijelzést kicsikarni a gépből hogy a DVI kimenetre, átalakítóval analóg D-SUB kábellel kötöttem rá az LCD TV-t.

Ilyenkor is csak csökkentett módban hajlandó képet megjeleníteni a gép a TV-n, illetve a win töltést.

Tudni kell még, hogy volt már hasonló gondja a gépnek. Anno VGA kártyát akartam cserélni benne, szétszedtem, de meghiusult a terv, és nem lett benne cserélve kártya. A kártyához nem volt nyúlva, csak a proci hűtő volt leszerelve. Amikor összeraktam hasonló volt a helyzet. Akkor annyi különbséggel, hogy még bevilágítás sem volt digitális kimenetnél, akkor totálisan semmi képet nem adott ki. Akkor valami alaplapi chipet kellett rajta cserélni.

Mi lehet a pontos hiba? VGA memória? VGA kártya csere biztosan megoldja, vagy lehet itt más gond is?

Továbbá mintha hallottam volna már olyanról, hogy megmikrózzák a VGA-t, hogy a leszakadt lábak ezáltal visszaolvadjanak, vagy valami ilyesmi. Megoldás lehet ez most nekem?

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#4259) f27 válasza syl5 (#4258) üzenetére


f27
aktív tag

nagyon a GPU-ra mutatnak a jelek.
mikroban csak megőlnéd a gépet ott csattogna az áramtol :)de egy valodi reflow lehet megoldaná a bajod.
Milyen VGA van benne?
MXM-es? :U

(#4260) Hunter2 válasza syl5 (#4258) üzenetére


Hunter2
addikt

vga kártya a baja, mikró megöli az elektronikus alkatrészeket. cseréled a kártyát és meg is oldódik a dolog.
Keresd opelv8-at eladtam neki egy MSI L735-ből bontott 7600GO-t de az ő FuSi gépébe nem lett jó.

(#4261) syl5 válasza f27 (#4259) üzenetére


syl5
őstag

& Hunter2
Köszönöm!

Nem az egész gépet gondoltam mikróba tenni, csak a kártyát. A komplett gép be se férne. MXM a kártya, cserélhető.

Egyébként mint írtam win csökkentett módban életet tudtam lehelni vele. Rádugtam egy pendrive-ot, és rámásoltam a nagyon szükséges dolgokat. Ez eltartott vagy 1,5 óráig, és láss csodát helyrejött a kártya, már nem csíkozott. Azt hittem csak átmeneti, de 2-3 óráig hűlt a gép, és aztán is bekapcsolt és nem csíkoz most sem.
Eléggé pörgött a proci, 80 fok körül lehetett és az egész gép elég meleg volt, mert aktív használatba volt. Gondolom a melegedés következtében visszaolvadt valami érzékelő és azért lett megint jó.

Szerintetek meddig fog tartani ez az állapot?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#4262) Hunter2 válasza syl5 (#4261) üzenetére


Hunter2
addikt

Igen értettem hogy csak a kártyát akarod megmikrózni, de azzal is maximum csak tönkretenni tudod. Nem olvadt vissza csak mivel pár tized miliméterre távolodott el az óngyolyó a pad-től így a hőmérséklet függvényében vagy érintkezik vagy nem.
Addig fog tartani amíg több láb nem lesz kontaktos és előbb-utóbb semmiféle kép nem lesz a gépeden.

(#4263) vranyek


vranyek
aktív tag

Sziasztok! MSI GX600-as laptopom van, 3 éves, eddig semmi baj nem volt vele, azonban most szerettem volna frissíteni a vga drivert, le is szedtem teljesen az előzőt, de mikor feltelepítettem az újat, újraindulás után nem működik, jelzi, hogy fel van telepítve, de olyan,mintha nem lenne, se a vezérlő nem működik, se semmi... mit lehet ezzel kezdeni???

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#4264) syl5 válasza Hunter2 (#4262) üzenetére


syl5
őstag

Bízom a legjobbakban.

Hát igen úgy a logikus, hogy a magas hőmérséklet miatt érintkezik rendesen és azért jó a kép, de szerencsére 2-3 óra pihi után is szépen volt kép, majd egy újabb 1-1,5 órás pihi után is. Remélem holnap reggelre, amikor 8-10 órát kikapcsolt állapotban lesz nem lesz geb@sz.

(#4263) vranyek
Rendszer visszaállítás az új driver telepítése előtti időpontra.

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#4265) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Sziasztok egyszer szóban már leírtam,hogy mi történt,de senki sem reagált most mellékelek képet.

Ez már egy második fázis.Ment a gép simán kicsit ott hagytam a képernyő energia takarékosság miatt lekapcsolt és mikor nyomtam egy entert belépett a windows először sok kis rózsaszín kocka és egyéb szín ugrált majd ez a csík volt folyamatosan.
Újra indítás után megy rendesen.

Valakinek tipp?

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#4266) f27 válasza Lacuss20 (#4265) üzenetére


f27
aktív tag

sok kis rózsaszín kocka

GPU hibádzik. :U

(#4267) morbias2


morbias2
aktív tag

Sziasztok!
Nekem van egy amilo xi2428 notebookom ,és a hűtő ventilátor egyszerűen megállt! Néha beindul 1 picit.Emiatt a gép felmelegszik,leáll.Bementem egy szervizbe és azt mondták,hogy alaposan át kell nézni kb 15ó meló és 10k tól kezdődik a javítás!Na most mi van ha csak a venti halt be? Átvágnak az a baj!Szerintetek mit csináljak?Valami tipp?Esetleg ha jó a venti és azt direktre kötöm,hogy folyamatosan menjen? stb...
Köszönöm szépen!

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4268) Lacuss20 válasza f27 (#4266) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Értem,de elég spontán sikerült neki vagy az alvó mód-ból bekapcsolás miatt lehetett?
Hozzá tartozik,hogy néha nap ha kedve kottyan csíkok futkosnak a képernyőn,lent fent vagy középen,bár már egy hete nem csinálja ha jól emlékszek,nem változtattam semmin xD :D

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#4269) Lacuss20 válasza morbias2 (#4267) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Heló mivel fizetős a téma gari már gondolom nincs,ha bátor vagy szedd le a hátulját vagy netán egy hozzá értő ismerőssel szedjétek le nézd meg jól van e rádugva minden.
Elő fordulhat,hogy szorul a csapágy,vagy valami ilyesmi,és ha ott vagy nézd meg a típusát.Esetleg véletlen venni kéne bele akkor tudod,hogy miről lehet szó és nem biztos ,hogy 10k-ba fog kerülni plusz utazgatás....

[ Szerkesztve ]

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#4270) Hunter2 válasza morbias2 (#4267) üzenetére


Hunter2
addikt

vegyél bele egy bontottat 3000-ért és ha azzal sem javul meg akkor szerviz.

(#4271) Gustavson válasza morbias2 (#4267) üzenetére


Gustavson
csendes tag

Helló!
Nekem is volt egy ilyen Siemensem, nálam a cooler csere megoldotta a problémát, de sajnos pont nem volt PWM-es ezért egyfolytában ment. De legalább nem sült meg a gép, ellenben eléggé hangos volt.
A hővezető rézcső lamelláinak tisztítása, és esetleg a processzor újrapasztázása is segíthet, de mindenképpen cooler cserés. Ja, kb.:10k.
Üdv!

Mouse driver not found! Please click OK!

(#4272) imreapo


imreapo
csendes tag

Heló! Egy olyan problémám van hogy van egy fujitsu siemens amilo sa3650 es gépem , és sehogyse tudok xp-t telepíteni rá, minden kép xp kell nekem rá, tud nekem ebbe valaki segíteni valamiféle megoldással?

(#4273) f27 válasza Lacuss20 (#4268) üzenetére


f27
aktív tag

Általába mikor kikapcsolják még jó a gép,következő bekapcsoláskor már sekép sehang :)

(#4274) kovidancsi20


kovidancsi20
csendes tag

Sziasztok! Bocsi, de még mindig nem oldódott meg a problémám, kérlek titeket segítsetek.
"Sürgős kérdésem lenne hozzátok..
Van egy HP Compaq nx8220-as laptopom.. Van egy 100%-os akksim hozzá, amit nem képes felismerni a bios.. Minden faja rajta, ha 220-ról használom, de ha beledugom az akksit akkor lent a töltésjelző változó ideig jelzi, hogy tölti de aztán mint aki jól végezte dolgát kialszik.. ha kihúzom az akksit megy róla, de semmi nem mutatja, hogy meddig.. A biosban nem tudok rámenni a Battery Information menüpontra, a windows 7 meg azt írja ki, hogy nincs telep.. az xp hasonlóképp..
Kérem aki tud segítsen, nagyon fontos lenne..
Köszönöm előre is.."
U.i. eredeti aksi van benne.
Üdv. Dani

(#4275) morbias2


morbias2
aktív tag

Köszi szépen mindenkinek aki írt segítséget! Éppen 1 ismerősnél voltam hát ott 1x beindult a venti de le is állt és azóta se megy.Elemel is kipróbálta de csak be remegett.Azt se tudom hol tudok venni,vagy megnézetni hirtelen.

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4276) hcsaba válasza kovidancsi20 (#4274) üzenetére


hcsaba
tag

Után gyártott vagy eredeti??

(#4277) vranyek válasza syl5 (#4264) üzenetére


vranyek
aktív tag

az új driver telepítése után állítsam vissza rendszert, és akkor az új drivert fogja látni???

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#4278) GaborGh válasza hcsaba (#4276) üzenetére


GaborGh
őstag

(#4274) kovidancsi20
"U.i. eredeti aksi van benne"

[ Szerkesztve ]

(#4279) VePe00


VePe00
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Kb 2 éve vettem egy MSI GX 701-es laptopot (gf GT9600M, core2duo T5800) és valami gond van a videókártyával. A hiba úgy kezdődött, hogy nem tudom feltelepíteni a legújabb nvidia drivert, csak 257,8-ig, mivel ha újabbal próbálkozok, lefagy az egész (bekad a hang, lelassulás után, minden megáll, hard reset, ha nem megy egyéb módon). Ezek utána néhányszor elment a kép, használat közben fekete képernyő, majd amikor visszajött, mellesleg megjegyezte egy buboréküzenetben, mintha nem is lenne fontos, hogy a csatoló nem válaszolt, de helyreállt. Hm...Aztán elkezdtem észrevenni, hogy egyre gyengébb a fényerőm. Amikor új volt, sokszor vissza kellett vennem, mert túl erős volt. Most a fehér szín inkább szürkés (nem, nem koszos a kijelző :D), olyan a kontraszt, mintha visszavettem volna. Az elején fel is akartam venni, azt hittem úgy maradt. Azóta néha pillanatokra bevillan (elmegy a kép, de olyan gyorsan jön vissza, hogy egy villanásnak látszik csak), ami egyre gyakrabban történik. Mivel pillanatnyilag itt nincs másik gépem, probléma lenne, ha tönkre menne. Lehet ezzel valamit kezdeni? Se új drivert, de támogatást nem ad már rá az MSI. A BIOS is a legújabb.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#4280) LaptopSystem

Sziasztok lenne egy HPnw6310 es laptopom nem tudom ràrakni az xp-t mert telepités közben olvasàsi hibàra hivatkozva megàl a telepités!Mi lehet a probléma?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#4281) kovidancsi20 válasza hcsaba (#4276) üzenetére


kovidancsi20
csendes tag

Eredeti akksi :) 100%-os :)

(#4282) NEMO1968 válasza LaptopSystem (#4280) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Másik telepítőlemezzel próbáltad?
Azzal mit mutatott?

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#4283) NetRolller3D válasza tomi7711 (#4246) üzenetére


NetRolller3D
csendes tag

Szalagkábel minden bizonnyal. Esetleg a kijelző. (A piros komponens értékét mindig maximumnak veszi - valószínűleg zárlat a piros és a tápfesz között.)

Villanyszerelő gyászbeszéde: "Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség; de most, hogy kiverted a biztosítékot - földelünk!"

(#4284) Hunter2 válasza LaptopSystem (#4280) üzenetére


Hunter2
addikt

próbálj másik lemezt , másik dvd olvasót. Esetleg pendriveról telepíteni is megpróbálhatod.

(#4285) LaptopSystem válasza Hunter2 (#4284) üzenetére

fel ment rá a win 7 a Win XP nél mindig be kék halálozott

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#4286) hcsaba válasza kovidancsi20 (#4281) üzenetére


hcsaba
tag

Akkor valószinü, hogy a töltésvezérlővel van gond.

(#4287) szabimaci22


szabimaci22
tag

sziasztok
Van egy Acer Aspire 5742ZG típusú laptop-om ( 1 hónapos )
Tegnap este házi buli volt nálunk és az egyik hülye ismerősöm valahogy ráöntött a gépre egy kb 1 dl boroskolát és akkor én hirtelen ki nyomtam és fejre fordítottam és leszedtem a billentyű gombokat és hajszárítóval szárítottam kb 20 percenként 2 óra hosszán keresztül és ma reggel 9 fele vissza pattintgattam a gombokat és be kapcsoltam és a billentyűzet működik de pl 1 és 2 meg nyomom akkor van amikor duplawét ír és pl a kitörlés nyíl enter lett ez mitől van vagy mit lehet tenni :/ + valahogy nem lehet meg tudni hogy mi baja lehet még mert egyelőre nem veszek észre semmit csak a billentyűzet rossz ---------------> ezt a történetet folytatnám helyre áltt a billentyűzet ki osztás de van olyan rész a billentyűzeten pl a sift ha az oldalát érintem meg nem érzékeli de ha közepét akkor érzékeli :/ ez mitől van ? más 2 hónapos a laptopom és az aksia már 11% elhasználódása van ma fel hívtam a szervizét és azt mondták hogy meg nézik és hogy eljőnek érte de én mondtam hogy várok még vele ( az igazság az hogy még borszaga van ) nem tudom mit evő legyek el küldjem így vagy várjak még vele míg a borszag el múlik :/ ( amúgy már ki takarítottam látszani nem látszik semmi csak a szag ja és amm... érdemes kiterjeszteni a garanciáját 3 évesre mert olvastam hogy ha az van akkor véletlen sérülések is garanciálisak pl ha folyadékot kap ????
Előre is köszönöm a válaszaitokat !!!!!

(#4288) NEMO1968 válasza LaptopSystem (#4285) üzenetére


NEMO1968
őstag

Véletlenül nem SATA vinyó van benne?
Akkor valszeg azért kékhalálozott az XP-vel,és azért ment a WIN 7.
XP-be(tudtommal az SP 2-es kivételével)SATA drivert kell valahogyan integrálni.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#4289) imreapo válasza NEMO1968 (#4288) üzenetére


imreapo
csendes tag

na akkor nekem is ez lehet a gondom a fujitsunál, meg tudja mondani valaki hogy kel ezt megoldani, mert már próbéltam mindehogy de nem sikerült.

(#4290) NEMO1968 válasza imreapo (#4289) üzenetére


NEMO1968
őstag

Google a barátod :) .
Sok leírás van mindenféle módszerekről.
Próbálkozni kell.
Nekem sem sikerült még 1ik sem sajna,de pont itt a PH-n volt boldog egy kolléga.
Neki összejött,így inkább csak én vagyok pancser hozzá.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#4291) vranyek válasza NEMO1968 (#4288) üzenetére


vranyek
aktív tag

Szerintem elég, ha az ACHI-t deaktiválja a BIOS-ban

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#4292) xcbiker válasza imreapo (#4289) üzenetére


xcbiker
addikt

Ha kell ilyen telepítő, azt tudok adni.
Gondolom a gyári xp licenszed a gép alján.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#4293) flensburg


flensburg
tag

Hali
(Acer Aspire 7520)
Lenne egy ojan nagy gondom,hogy egyszer csak kikapcs a lapi,utána beakartam kapcsolni és csak vilog a bekapcs led+Ujra indul ,,

Van valakinek valami ötlete mi lehett a baj,,???? :R

Helyes irásom gyatra,Külföldön nötem fel,,ezért is nem írok helyesen ,,Bocsi mindenkitől akinek ez bánttya a szemét.flensburg felhasználónak 44 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#4294) Hunter2 válasza flensburg (#4293) üzenetére


Hunter2
addikt

úgy látszik ez is széria hibás, valószínű bga-s.

(#4295) flensburg válasza Hunter2 (#4294) üzenetére


flensburg
tag

Hát gondolom az meg egy vagyon a javitás? :R

Helyes irásom gyatra,Külföldön nötem fel,,ezért is nem írok helyesen ,,Bocsi mindenkitől akinek ez bánttya a szemét.flensburg felhasználónak 44 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#4296) NEMO1968 válasza vranyek (#4291) üzenetére


NEMO1968
őstag

Elég,ha tudja.
Nekem pl.olyan a BIOS-om,hogy sehol nem tudom.(vagy csak nem találom :(( )

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#4297) Hunter2 válasza flensburg (#4295) üzenetére


Hunter2
addikt

20+ szokott lenni ha szervizbe viszed.

(#4298) flensburg válasza Hunter2 (#4297) üzenetére


flensburg
tag

:R

Helyes irásom gyatra,Külföldön nötem fel,,ezért is nem írok helyesen ,,Bocsi mindenkitől akinek ez bánttya a szemét.flensburg felhasználónak 44 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#4299) szacsee


szacsee
nagyúr

Üdv Urak!

Leírom ide is (MSI lapos, azonnali kérdésekhez írtam még), több szem többet lát elven.

Adott egy MSI X600-041HU típusjelzésű laptop.
DC csatlakozó belseje kitört, de megvan.
Viszont cserélni szeretném a csatlakozót.
Legjobban ez hasonlít rá, a gyárin van egy fémburkolat amit max rárakok erre.
Árát kicsit sokallom pl a Lomex-es árakhoz képest.
Esetleg nem tud valaki olcsóbb beszerzési forrást, vagy a csatlakozó Lomex-es megfelelőjének típuskódját?
Válaszotok előre is köszönöm. :R

(#4300) morbias2 válasza Gustavson (#4271) üzenetére


morbias2
aktív tag

Coller hibás volt ,és a márkaszervizbe volt a legolcsóbb! 7,5k garival :D

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.