Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#4101) benjaminn válasza Asbee (#4100) üzenetére


benjaminn
csendes tag

nem olcsó, ráadásul a legnagyobb baj az , hogy nagyon sok kókler van , (pl csak felmelegítik a chipet és így valóban működni fog , kb egy hétig , vagy újra ón golyózzák a chipet , de az se túl jó megoldás)
alsó hangon olyan 20k környéke a javítása....

Az ész tényleg igazságosan van elosztva. Még nem találkoztam senkivel, aki arról panaszkodott volna, hogy neki kevés jutott.

(#4102) benjaminn


benjaminn
csendes tag

Viszont , egyik haverom megöntözte a lapiját (egy fujitu simens amilo li2727) azóta az usb-k egyáltalán nem , és a klaviatúra nagy része sem működik.
A lap halt be?

(találkoztam már olyan amiloval aminek a p betűje csak akkor működött ha nyomtunk előtte egy számot.... ez is lap hibás lehet? szintén locsolás áldozata lett...)

Az ész tényleg igazságosan van elosztva. Még nem találkoztam senkivel, aki arról panaszkodott volna, hogy neki kevés jutott.

(#4103) Zsolti1987 válasza benjaminn (#4102) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

A billentyűzet tuti halott, de az usb miatt az alaplap is. De egy usb miatt nem érdemes cserélni, használja a többit. Bill-t viszonylag olcsón kb. 5-6e.-ért lehet hozzá venni bontottat.

(#4104) bundiku


bundiku
csendes tag

Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni. A probléma a következő:
Adott egy HP Pavilon dv6636nr tipusú laptop. Újratelepités után (akkor sem mindig) az első inditásnál van bejenetkezési hang, illetve egy darabig még tart is, aztán pedig egyszercsak magától megszűnik.
Amig van hang, addig az eszözkezelő is látja a hang eszközt, de amint megszűnik, csak a kis hangszóró ikon a piros x-el a tálcán, semmi más. És az üzenet "nincs hangkimeneti eszköz telepitve".
A hiba eddig mind win 7-en, Vistan, Ubuntun jelentkezett, 32 és 64 biten is.
Win 7-en annyit elértem, hogy mikor a chipset drivert frissitettem, akkor megint volt hang, de ugyanúgy megszűnt egy idő után.
Az audio driver újratelepitése sem segitett, azaz nem "telepedett", mivel nem érzékelt hozzá eszközt.
Ja és a fentiek igazak a DVD-Rom-ra is.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#4105) Pandabyebye


Pandabyebye
csendes tag

Üdv!

Egy szerintem " tipikus " problémával fordulok hozzátok :\
Vettem tavaly decemberben egy asus X5Di laptopot, mind szép és jó volt amig 3 hónapja fura zajokra nem lettem figyelmes, azóta már ezek a fura zajok átcsaptak durva rezonálásba és zúgásba. Valószínűleg a kártya ventillátorja az ami ezt csinálhatja de nem tudom pontosan mi lehet.(Geforce 310M a kártya.) Segítségetek szeretném kérni, hogy lehet e vele vmit kezdeni esetleg nem a kártya zúg hanem vmi más, vagy bekell vinnem szervízbe ahonnan 3 hónap múlva visszakapom kb ugyanilyen állapotban :(
(Testvérem is így járt és visszakapta ugyanúgy.. :\ )
Vagy esetleg mi lehet a probléma? Néha elviselhetlen módon zúg és rezonál :\

Válaszotok előre is köszönöm!

(#4106) Zsolti1987 válasza Pandabyebye (#4105) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Valószínű a gép ventillátora lesz az, kezd tönkremenni.
ha garanciális a géped, vidd vissza, és mondd meg nekik, hogy cseréljék ki, ha visszaadnák ugyanígy, akkor szerintem legyél kicsit határozattabb velük, aztán rögtön megcsinálják. Tehát ha garanciás, akkor nyugodtan vidd el szervízbe.

(#4107) Pandabyebye válasza Zsolti1987 (#4106) üzenetére


Pandabyebye
csendes tag

Köszönöm az információt! Viszem is vissza a Mediába mivel ott vettem :\

(#4108) Gustavson


Gustavson
csendes tag

Hali!

Adott egy ASUS K53SC notebook (gyári Free DOS), BIOS beállítása és a Win7 telepítése után, a gép nem hajlandó be bootolni a Win7-et. Feltelepül, majd állandóan újraindul a BIOS után.
Sem IDE sem AHCI üzemmódban nem indul a Win7.
Esetleg ötlet?
Üdv!

Mouse driver not found! Please click OK!

(#4109) benjaminn válasza Zsolti1987 (#4103) üzenetére


benjaminn
csendes tag

Hello!

AZ összes usb halott :( tehát külső billt nem lehet rákötni....szóval akkor lapcsere....

Az ész tényleg igazságosan van elosztva. Még nem találkoztam senkivel, aki arról panaszkodott volna, hogy neki kevés jutott.

(#4110) robertel


robertel
senior tag

Sziasztok
Acer Extensa 5630 tipusú notim képernyője el-el megy, néha segít rajta ha megmozgatom, néha az se és várni kell amig elmegy a képernyő és úgy lesz megint jó.
Garancia sajnos már nincs, de azt olvastam, hogy ezt esetleg házilag is meg lehet csinálni, el van csúszva csak a szalag. Ebayen tudna adni esetleg valaki tippet, mit rendeljek és honan?

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#4111) benjaminn válasza robertel (#4110) üzenetére


benjaminn
csendes tag

Szia!

Szerintem a szalagkábel kontakt hibás.
Elég jól vannak ezek rögzítve, nem hiszem hogy kicsúszott , de egy próbát megér.
Ez egy itthoni bolt ára, kb mindenhol máshol ennyibe fog kerülni...

Az ész tényleg igazságosan van elosztva. Még nem találkoztam senkivel, aki arról panaszkodott volna, hogy neki kevés jutott.

(#4112) robertel válasza benjaminn (#4111) üzenetére


robertel
senior tag

Uhh. jó ára van, azt hittem inverter hiba..
De ha szalagkábelel van a gond, akkor lehet csak ki van csúszva, mert mondom ha emgmozgatom gyorsan a képernyőt jó lesz ha nem akkor amint elsötétül a képernyő utána lesz jó.
Ennyiből szerintem csak ki lehet csuszva nem? Mert akkro vissza se jönne a kép.

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#4113) benjaminn válasza robertel (#4112) üzenetére


benjaminn
csendes tag

egy próbát megér , nézd meg , és hátha.
Inverter hibánál valószínűleg háttér világításod nem lenne.
a kontakthiba za jelenti hogy valahol nem érintkezik tökéletesen , mint pl a fülhallgatóknál nem szól az egyik fele , megmozgatod valahol , és akkor megint jó egy darabig , aztán egy idő után megadja magát....

Az ész tényleg igazságosan van elosztva. Még nem találkoztam senkivel, aki arról panaszkodott volna, hogy neki kevés jutott.

(#4114) Hunter2 válasza robertel (#4112) üzenetére


Hunter2
addikt

na azért a laptopalkatrészek árai kicit el vannak rugaszkodva a realitásoktól. ha van vaterán vagy teszveszen vagy akár itt akkor ennek a töredékéért is hozzá lehet jutni.

(#4115) benjaminn válasza Hunter2 (#4114) üzenetére


benjaminn
csendes tag

jogos , csak ott tuti van, de ha valaki bont akkor már ~5k ért hozzá lehet jutni ,feltéve , hogy tényleg az a hibája.

Az ész tényleg igazságosan van elosztva. Még nem találkoztam senkivel, aki arról panaszkodott volna, hogy neki kevés jutott.

(#4116) Zsolti1987


Zsolti1987
aktív tag

Van egy laptop, külső monitoron minden rendben van, teljesen jó kép, míg saját kijelzőjén semmi sincs. Kijelző, szalagkábel, inverter ki lett cserélve (elvileg másik gépen tesztelve is lettek), van-e még valakinek valami tippje? Vagy olyan szakembert tud-e valaki ajánlani, aki megbrkózik a problémával?

(#4117) Hunter2 válasza Zsolti1987 (#4116) üzenetére


Hunter2
addikt

még lehet az hogy az alaplapon fáradt meg valami a vga-tól a szalagkábel csatijáig.

(#4118) Zsolti1987 válasza Hunter2 (#4117) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Én is erre gondoltam, csak nem nagyon látszik rajta semmi, látszólag épnek tűnik. De ez persze nem azt jelenti, hogy attól még működik is.
Egyenlőre tanácstalan vagyok ezzel kapcsolatban, én is alaplapra gyanakodok, hogy ott szállt el vmi, még körbekérdezősködök egyet.
Múlkor kültem egy vevőt neked :)

(#4119) benjaminn válasza Zsolti1987 (#4118) üzenetére


benjaminn
csendes tag

és ha a szalagkábel csatija fáradt el a lapon?
érdemes lenne megmérni , hogy jön e rajta jel , szépen egyesével az összes lábat.

Az ész tényleg igazságosan van elosztva. Még nem találkoztam senkivel, aki arról panaszkodott volna, hogy neki kevés jutott.

(#4120) f27 válasza Zsolti1987 (#4116) üzenetére


f27
aktív tag

Egyszerű a válasz!
A VGA-d félig halot! vagyis a belső rendszert már nem látja! a kilső direktet még látja! :K

(#4121) Livius


Livius
őstag

Hello!
Van egy ASUS Eee PC 1000H netbookom, aminek a tápcsatlakozójával gond lehet. Ha rádugom nem tölt, de nővérem elmondása szerint a dugo mozgatásával volt, hogy elkezdte kapni az áramot és töltött. Azt kérdezném hogy ez egy egyszerű könnyebben kezelhetó kontakt próbléma a táp aljzattal, vagy van valami komolyabb probléma ilyenkor? Jó lenne megjavítani, mert egy új aksi lett bele rakva fél éve.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#4122) benjaminn válasza Livius (#4121) üzenetére


benjaminn
csendes tag

Hello!

ugyanilyen cipőben jártam én is , ph-n pár fórumtárs 5k munkadíj + alkatrész ért megcsinálja.
az ac aljzat az alaplapon valószínűleg elszállt , ezt kell cserélni.

(ugye másik töltővel kipróbáltad? mert egy töltőt beszerezni könnyebb dolog.)

Az ész tényleg igazságosan van elosztva. Még nem találkoztam senkivel, aki arról panaszkodott volna, hogy neki kevés jutott.

(#4123) Livius válasza benjaminn (#4122) üzenetére


Livius
őstag

Két töltővel lett próbálva de nem kezd tölteni, csak néha a mozgatásra. Azt nem tudom hogy a gond annyi-e hogy a forrasztás nem érintkezik vagy valamelyik alkatrész ment e tönkre. Ha forrasztással van gond azt még valószínű én is megtudnám javítani.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#4124) benjaminn válasza Livius (#4123) üzenetére


benjaminn
csendes tag

ha van vékony precíz pálkád akkor minden további nélkül kitudod cserélni. egyik ismerősöm is
egy szál pálkával csinálta meg nekem. Mindenki jön h szervízbe kell vinni , meg hőlégfúvó nélkül nem lehet megcsinálni...szedd szét és cseréld ki , ez a legolcsóbb és a legjobb megoldás.

Az ész tényleg igazságosan van elosztva. Még nem találkoztam senkivel, aki arról panaszkodott volna, hogy neki kevés jutott.

(#4125) f27 válasza Livius (#4121) üzenetére


f27
aktív tag

maga a töltő tört el nyakba,elég soknál ez a baj.
Probáld ki egy másik töltővel.
Ha másik töltővel sem tölti akkor maga az ajzat lába szakadt fel:R

[ Szerkesztve ]

(#4126) strebacom


strebacom
senior tag

Sziasztok...Tanácsot kérnék!!
Egy barátom notebookjában egy pár hónapja elromlott a hdd, rendeltem újat(ide-s), eddig minden nagyon szép és jó volt, de mostanában az irja neki a rendszer(win7) hogy mentse el az adait, mert rosszalkodik a vinyó, sentinel fel..és látom hogy a kondíció 25%-on áll és a smartban sárga felkiálltójel van azt irja hogy felpögési gondok vannak, ami utal csapágyra motorra és tápra,meg esetleges fejhibát is mutat, no most nem az a gond illetve amiatt van, hogy ez az ember akku nélkül használja a notebookot(ugyanis az elromlott és kivette).....
egy 4 hónapos Samsung vinyóról van szó....munkaórának a sentinel 8órát ir ki...

Lehet a notebookot akku nélkül használni vagy nem szabad???

Köszönöm elöre is válaszaitokat!!
:R :R

(#4127) benjaminn válasza f27 (#4125) üzenetére


benjaminn
csendes tag

"Két töltővel lett próbálva de nem kezd tölteni, csak néha a mozgatásra"
nekem úgy tűnik hogy az ac aljzat a ludas....

Az ész tényleg igazságosan van elosztva. Még nem találkoztam senkivel, aki arról panaszkodott volna, hogy neki kevés jutott.

(#4128) Livius válasza f27 (#4125) üzenetére


Livius
őstag

Más töltő se tölti, mondjuk már próbáltam mozgatni, de már arra se kezd töltést adni mint eddig. Újra forrasztanám de ma próbáltam szétszedni és hát sajna nem megy. Minden csavart leszedtem, de az alja feszül, és nem akar lejönni, szóval nem merem erővel lebontani. Ebből szervíz lesz.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#4129) Hunter2 válasza benjaminn (#4124) üzenetére


Hunter2
addikt

az páka nem pálka. :W

(#4130) benjaminn válasza strebacom (#4126) üzenetére


benjaminn
csendes tag

Szia!

Minden további nélkül lehet a lapit aksi nélkül használni ;)

Az ész tényleg igazságosan van elosztva. Még nem találkoztam senkivel, aki arról panaszkodott volna, hogy neki kevés jutott.

(#4131) strebacom


strebacom
senior tag

Akkor mi lehet a gond egyszerüen csak szarakodik a 4 hónapos vinyó és kész!!
:F :R

Vagy a táp??
:F

[ Szerkesztve ]

(#4132) benjaminn válasza Hunter2 (#4129) üzenetére


benjaminn
csendes tag

http://elektrotanya.com/?q=hu/content/weller-palka-hofok-vezerlo-elektronika-tapasztalatok-mi-jo

itt is pálka ként írják , ettől függetlenül igazad van , hogy páka , csak lehet ezt normális stílusban is. :N

Az ész tényleg igazságosan van elosztva. Még nem találkoztam senkivel, aki arról panaszkodott volna, hogy neki kevés jutott.

(#4133) benjaminn válasza strebacom (#4131) üzenetére


benjaminn
csendes tag

én simán visszavinném. gondolom még van rá garancia.

Az ész tényleg igazságosan van elosztva. Még nem találkoztam senkivel, aki arról panaszkodott volna, hogy neki kevés jutott.

(#4134) Livius válasza f27 (#4125) üzenetére


Livius
őstag

Nah most megmértem a töltő végét, és ott van a 12.20 V, szóval a töltő jónak néz ki. De tesóm mondta, hogy más töltő se volt jó hozzá már.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#4135) benjaminn válasza Livius (#4134) üzenetére


benjaminn
csendes tag

akkor egyértelművé vált hogy az aljzatot kell cserélni.

Az ész tényleg igazságosan van elosztva. Még nem találkoztam senkivel, aki arról panaszkodott volna, hogy neki kevés jutott.

(#4136) f27 válasza Livius (#4134) üzenetére


f27
aktív tag

12,20V?
gondolom a tápra is ez van írva,mivel általában 20V 2A adapterek vannak ezekhez.
Ha szervíz lesz szój nekem én hivatalos szervíz vagyok :DD

(#4137) Livius válasza f27 (#4136) üzenetére


Livius
őstag

Hát kösz majd másnál, írtam ez egy Eee PC. Azoknál 12V 3A az output. (Ilyet illene tudni ha már a szakmában vagy!)

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#4138) f27 válasza Livius (#4137) üzenetére


f27
aktív tag

így van és mivel ittvan egy az orrom előtt ill 2db és mindketőhöz 20v 2A van ezért mertem hirtelen beírni :DDD
Mellesleg az hogy valaki napi szinten megjavít 3-5 notit nem kell tudnom fejből mindegyik tápjának műszaki adatait

[ Szerkesztve ]

(#4139) oliver7777


oliver7777
tag

Sziasztok!

Nekem egy Fujitsu-Siemens Amilo a3667g notebookom van, ami most karácsonykor lesz 5 éves. A problémám a következő lenne: ezt a laptopot a barátnőm használja úgy 3 éve, tipikus női user-ként (tisztelet a kivételnek) eluralkodott a káosz a laptopon, mindenféle sz*r rá lett telepítve, és már piszok lassú volt a gép. Én újratelepítettem a winows-t úgy kb. fél éve, tehát tiszta lappal indult a gép. De nem a gyári xp home-ot, hanem extended edition-t raktam fel (sp2-es verziójút, de természetesen a windows folyamatosan frissítve van). Látványosan fel is javult a gép, de korán sem olyan gyors mint újkorában. Főleg játék közben gyengélkedik, pár perc után túlmelegszik és kikapcsol, holott régen hűtő nélkül is bírta pár óráig ilyen tünet nélkül. Ez utóbbi orvoslására kapott egy komolyabb hűtőt (Cooler Master Notepal U3), de még nem teszteltem, hogy mennyivel bírja így jobban a játékok alatti terhelést.

Én az első probléma kapcsán, tehát hogy a gyári állapothoz képest érezhetően lassabb a gép így újratelepítve, az XP-re gyanakszom.
Az utóbbival, tehát a gyors túlmelegedéssel kapcsolatban pedig valamilyen hardveres problémára.

De szakavatottabb vélemények érdekelnének, az én kontár diagnózisommal szemben.
Ill. milyen windows xp-t ajánlotok? valamilyen módosítottat (ee, 4ever stb), vagy rakjam vissza a gyári home-ot?

Köszi!

(#4140) xcds válasza oliver7777 (#4139) üzenetére


xcds
őstag

Ki kellene fúvatni a belsejét, esetleg újrapasztázni. Win-el kapcsolatban csak annyit tudok, hogy itt nem szeretik a warezt. :)

(#4141) Hunter2 válasza xcds (#4140) üzenetére


Hunter2
addikt

az egy dolog hogy nem szeretik de az ilyen házilag gányolt windowsokkal csak a gond van.
aki egy kcisit is ért hozzá az csak érintetlen vagy maximum frisítésekkel összepakolt rendszert rak fel.
Pasztázd újra a hűtőt , rakd vissza a gyári Home-ot és az ilyen házilag gányold szemeteket hagyd a francba örökre. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4142) gurgo


gurgo
tag

Sziasztok!

A notim monitora a döntéstől függően vagy
- háttérvilágítás és nincs kép (fekete)
- van kép de vízszintes csíkok vibrálnak, esetleg egész kép kicsit villog
- hibátlan képet ad bizonyos szögekben

Ha rossz a kép, akkor kis játékkal (le fel nyitogálás) eddig sikerült visszavarázsolni a hibátlan képet... És ha egyszer OK a kép, akkor következő kikapcsolásig nem romlik el újra.

Mekkora munka lenne ezt kijavítani?

Közben igyekszek minnél kevesebbszer lecsukni, mert lassan de egyre többször előjönnek a hibák....

(Asus X72, gari már nincs, wuxga 17-es screen)

[ Szerkesztve ]

(#4143) oliver7777 válasza gurgo (#4142) üzenetére


oliver7777
tag

Köszi a válaszokat!
Bocsi a warezért, nem gondoltam hirtelen rá hogy ezen a forumon nem kellene ilyeneket emlegetni.
Én is újra tudom pasztázni a hűtőt, vagy ehhez kell valamilyen komolyabb tudás, ill. szakember kb. mennyiért csinál ilyet?

Köszi!

(#4144) C0d3r


C0d3r
addikt

Sziasztok!

Ismerősöm nevében szeretnék segítséget kérni. Van neki egy Toshiba Satellite 1400 laptopja, és a bekapcsolópanelt az alaplappal összekötő kábel megsérült.
Van mód ennek ellenére a bekapcsolásra?

(#4145) oliver7777 válasza oliver7777 (#4143) üzenetére


oliver7777
tag

Rossz hozzászólásra ment a válasz, de gondolom ennek ellenére egyérelmű, hogy kiknek szól :DD

(#4146) janika8202


janika8202
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdés ami egy Acer Aspire One Happy nevű notival merült fel, következő a helyzet, a gyári win7 strartert lecseréltem egy ultimate-re, minden szépen is megy, kivéve hogy azóta nincs wifi, benne van az eszközkezelőben, de olyan mintha ki lenne kapcsolva.
Feltelepítettem a szükséges progikat hozzá, meg is frissítettem, de semi változás nem megy a wifi, ..mi a teendő ilyenkor????

Ha a kacsa nem tud úszni, akkor nem a víz a hülye....

(#4147) fkosa válasza strebacom (#4131) üzenetére


fkosa
tag

Ha SATA-s a vinyó, bele tudod tenni egy asztali gépbe (minden csati ugyanaz), ott ki tudod próbálni.
Nekünk két Acer laptop volt alaplaphibás, hasonló problémákat produkált.

(#4148) fkosa válasza Zsolti1987 (#4116) üzenetére


fkosa
tag

Van háttérvilágításod?
Ha nincs, világíts bele zseblámpával a kijelzőbe. Ha látszik valami kép-féleség, akkor háttérvilágítás (lehet kábel, van egy kapcsoló ami a fedél lezárását érzékeli, stb.)
Bootoláskor sincs kép? Ha van, esetleg lehet beállítás (nézd meg bios-ban vagy windows alatt nincs-e letiltva)

(#4149) fkosa válasza janika8202 (#4146) üzenetére


fkosa
tag

Start menü=>futtatás=> cmd

utána:
ipconfig /all

mit ír rá?
ha nem találod meg a listában, driver probléma.
lehet hogy csak le van tiltva (nézd meg bios-ban nincs-e tiltva, illetve a hálózatoknál)

(#4150) dlna


dlna
csendes tag

Sziasztok, bátyám laptopjára ráömlött egy pohár kóla.( :( )
Nem meglepő módon nem müködik. Körülbelül mennyi lehet a javítás, és mi romolhatott el benne?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.