Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#4651) kali válasza mjolin (#4650) üzenetére


kali
legenda

nem teljesítménycentrikus beállításon van a rendszer, és akkor is maximumon megy a proci/rendszer, amikor amúgy nem igényelné?
a bios beállításában takarékos mód beállítás?

Quaresma; (túl)melegedés?

[ Szerkesztve ]

(#4652) mjolin válasza kali (#4651) üzenetére


mjolin
csendes tag

Most speciel maximálisan energiatakarékos beállításon van és így is pörög rendesen... Procihasználat ~ 5-10%-os. BIOS-ban pedig nem találtam semmi, ilyen irányú beállítási lehetőséget.

(#4653) kali válasza mjolin (#4652) üzenetére


kali
legenda

melegedés nincs esetleg? például elkoszolódott/elzáródott légút miatt elégtelen hűtés akkor is, ha nincs terhelve a rendszer?!?!

(#4654) Quaresma válasza kali (#4651) üzenetére


Quaresma
aktív tag

Melegedést nem hiszem. A laptophoz van egy külső VGA (graphic booster) ezt rákötve használom ugye. Az kifejezetten hideg. A gép pedig ha rögtön bekapcsolás után indítom a játékokat akkor is szaggat. Ráadásul ugye mint írtam ez nem folytonos dolog, hanem ilyen 20-30 másodpercenként jön elő addig tökéletesen megy minden majd beszaggat 5-10 másodpercig nagyon keményen ..majd utána hirtelen begyorsul és megy rendesen..már szinte mindent próbáltam :S
Talán ez az oldal foglalkozik hasonló problémával, de sajnos ennyire nem értek hozzá, hogy letudjam fordítani.
http://forum.ts.fujitsu.com/forum/viewtopic.php?f=91&t=40793
Ami érdekes ,hogy a gép korábban rendesen működött.

[ Szerkesztve ]

Ps: brunorbert

(#4655) Bloodrayne2 válasza kali (#4653) üzenetére


Bloodrayne2
tag

Helló!

Csatlakoznék kali hozzászólásához,én sztem is lehet ki kellene takrítani a lapost,emrt nemrég járt nekem is a kezembe egy olyan lapos,ami alapjáraton úgy ment a ventije mint az állat ;] és egyszer e is állt.Egy alapos takarítás és olyan csendes lett a gép,hogy rá se lehetett ismerni :)

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4656) Bloodrayne2


Bloodrayne2
tag

Valaki tudna nekem mondani egy olyan programot,amivel ki lehet kapcsolni gomb kombinációval a laptop képernyőjét?mert az előző laptopomon volt és azon volt ilyen bilentyű kombináció

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4657) littlejohnny


littlejohnny
tag

spartan1 es jomagam problemajara van valakinek barmilyen otlete??

(#4658) LaptopSystem

Sziasztok lenne nekem egy Asus K50IJ laptopom a problémám vele az hogy a kamera fordított képet mutat kamerázásnál ez mitől lehet?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#4659) nzsolt77


nzsolt77
tag

SZIASZTOK!lenne egy kérdésem.a laptom miért csipog állandoan?mit jelent az? :W

(#4660) Atos23 válasza LaptopSystem (#4658) üzenetére


Atos23
senior tag

Kene venni a faradtsagot, es feltenni a rendes gyartoi drivereket, nem csak amit a windows telepito feltesz... Vagy a googlet hasznalni.

http://prohardver.hu/tema/asus_webkamera_forditott_kep_windows_7_alatt/hsz_1-50.html

[ Szerkesztve ]

(#4661) LaptopSystem

fel lett téve rá hidd el :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#4662) spartan1 válasza Atos23 (#4660) üzenetére


spartan1
aktív tag

Elárulom,de csak neked,hogy a gyártótól kapott eredeti driver lemezeket használtam,a rendszer is eredeti xp-sp2 lemezzel lett felrakva.-Semmi humbuk drivert nem használtam.

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#4663) vranyek


vranyek
aktív tag

Sziasztok!! Valaki tud valamit az MSI GX600-as laptopoknál előforduló webkamera hibáról?? amikor a kamera gombja a windows keresőt nyitja meg, és sehogy máshogy nem lehet elindítani a kamerát...

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#4664) Bloodrayne2 válasza vranyek (#4663) üzenetére


Bloodrayne2
tag

felvan téve a legfrissebb webcam driver?

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4665) mutyi


mutyi
őstag

Következő a szitu:
Dell 5110-es noti.
Minden ok vele, lan-on keresztül tökéletes a hálózat, viszont a wifi-t használva folyamatos csomagveszteség, egy weboldal is alig jön be, letöltés is 20-30 K.
Gép újra lett téve, semmi változás.
Gépet elküldtem szervízve, ma jött vissza.
A lapon az szerepel, hogy wifi modul csere, teszt ok.
Kipróbáltam és ugyanaz a hiba, gyak wifin keresztül nem lehet netezni vele.
Kiba... mérges vagyok, mert egyik ügyfelemé a noti és már elég morcos,mert még nem kapta vissza,de így mi a francot mondok neki és egyáltalán, azt sem tudom mi a baja,ha a szervíz szerint jó, pedig nem jó, nagyon nem.

(#4666) Rics22 válasza mutyi (#4665) üzenetére


Rics22
tag

nézd meg a kábeleket,illetve a wifi mudol csatlakozását.

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#4667) Bloodrayne2 válasza Rics22 (#4666) üzenetére


Bloodrayne2
tag

vagy a routeredet

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4668) Rics22 válasza Bloodrayne2 (#4667) üzenetére


Rics22
tag

:U kétlem,hogy az én routherem lenne...

viccet félretéve, "ügyfelemé a noti"
gyanítom az ügyfél e-miatt vitte el a készüléket(wifi gond) tehát ez nembiztos,hogy "csak" routher.

persze az alapdolgokon gondolom már túlvagy routher ügyben.

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#4669) mutyi válasza Rics22 (#4666) üzenetére


mutyi
őstag

Nem akarom megbontani, hisz garis és most jött vissza tőlük és gyak ugyanaz a hiba.

Router: elkezdtem kipróbálni auto helyett manuális csatornaválasztással, de nem tűnik megoldásnak.
Ráadásul az ügyfélnél Linksys router van,nálam itthon Cisco és mind két helyen rossz, miközben mikor telepítettem neki 2-3 hónapja itt nálam,akkor tökéletesen ment.
Az a fura, hogy ha simán pingetem a routert,akkor sem tökéletes,de mondjuk rá jó, ha viszont elkezdenék bármilyen adatforgalmat, weboldal stb, azonnal csomagvesztés és jobb esetben is az egekben a válaszidő.

(#4670) admin4911


admin4911
tag

valaki erre?
[link]

(#4671) Rics22 válasza mutyi (#4669) üzenetére


Rics22
tag

Hát akkor innentől routher fórum...bár én tesztelném másik márkával is azért.
esetleg wifi drive csere?

Admin.:hőfokot nézted?takarítva mikor lett?
Acer 5*** széria,így csontból bga hibát mondok rá,de azért nézzünk szét előbb.

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#4672) mutyi válasza Rics22 (#4671) üzenetére


mutyi
őstag

Én még arra gondoltam, hogy feldobok rá egy linuxot vagy live-ban vagy normálisan és megnézem ott mit produkál. Esetleg egy xp-t is, bár arra már nem biztos, hogy lenne driver.
Vélemény?

(#4673) Rics22 válasza mutyi (#4672) üzenetére


Rics22
tag

Live cd-t mindenképpen megér.
xp-re is találsz drivert még bőven,ami teszi szépen a dolgát.
esetleg amit még kipróbálhatsz,hogy kizárd a routhered,az egy usb-s wifi,persze ha van otthon.

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#4674) Bloodrayne2 válasza Rics22 (#4668) üzenetére


Bloodrayne2
tag

csak egy tipp volt,de ha tudok valami újat akkor jelzek

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4675) Bloodrayne2 válasza mutyi (#4669) üzenetére


Bloodrayne2
tag

na találtam egy oldalt,ahol ugyan ez a gond,hogy csoamgvesztés van és lassú a net,és azt a megoldást találták rá,bemásolom

Cserélték a modemet és a tvkábel bejövő elosztóját. Az osztó+szűrő páros helyett egy olyan osztót raktak be, ami egybe van építve a szűrővel. Tehát: IN, TV OUT és MODEM OUT csatlakozásai vannak.

És jó lett az illetőnek a net,mert ugye a szervizben cserélték a laptopból a wifit és ott ment,a szervizesek elmondása szerint

[ Szerkesztve ]

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4676) mutyi válasza Bloodrayne2 (#4675) üzenetére


mutyi
őstag

Huhh, ez elég összetett dolog, olyan,mintha konstrukciós hiba lenne.
De akkor mitől volt jó eddig?
Ha ezt beírom a szervíznek, akkor gondolom elküldenek a k... a... ba.
:))
Be tudnád linkelni az oldalt?
Na most nálam már cseréltek wifi modult, akkor elvileg még ezt a szűrő dolgot kellene?
Nem lehet valahogy kiiktatni szoftveresen, hogy úgy meg tudnám nézni a dolgokat?

(#4677) Bloodrayne2 válasza mutyi (#4676) üzenetére


Bloodrayne2
tag

Itt a link [link] a vége fele van a probléma jelenség, hát azt nem tudom,hogy szoftverosan lehet-e,mert még csak most halottam először erről a hibáról :),de ha találok valamit,akkor linkelek

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4678) vranyek válasza Bloodrayne2 (#4664) üzenetére


vranyek
aktív tag

ez a lényeg, hogy nincs hozzá driver, hanem a gombjának kellene automatikusan telepítenie :S

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#4679) Bloodrayne2 válasza vranyek (#4678) üzenetére


Bloodrayne2
tag

Próbáld meg egy Driver Geniussal megkerestetni a drivert,az tutti megtalálja :)

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4680) mutyi


mutyi
őstag

Feltettem egy Ubuntut,de a 10-es verzió nem kezelte alapból az Intel Centrino wireless kártyát,így második nekifutásra egy 11-es Ubuntu Live-ot néztem meg.
Meg is lepődtem,mert a 11-es iszonyat szép lett, tiszta Macintosh feelinghe van az embernek.
No a lényeg, hogy tökéletesen működik a vezetéknélküli hálózat, semmi csomagveszteség, tökéletes minden.
Most mi a fenét kezdjek? Ezek szerint nem router, hanem Windows 7 64 bit-es rendszer alatt valamelyik driver okozza.
Most éjszak még rádobok egy 32 bites Win 7-et megnézzük azzal mit fog produkálni.
Szóval akinek van ötlete, hogy a 64 bitesnél milyen driver menjen fel,az szóljon.

(#4681) Rics22 válasza mutyi (#4680) üzenetére


Rics22
tag

32bit a kulcsszó.
gyanítom azzal már megoldódott az ügy.

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#4682) mutyi válasza Rics22 (#4681) üzenetére


mutyi
őstag

Bárcsak így lenne,de sajnos a 32 bites Win 7 alatt sem jó.
Közben az is fura, hogy feltettem rá egy Centrino Wireless N 6230-as drivert,de csinálta a szokásos kis csomagveszteségét, majd ötletet kapva feltettem egy jóval nagyobb telepítőt, ami viszont Intel Wireless N 1030-nak ismerte fel és azzal is működik,de úgyanúgy.
Tuti driver probléma lesz ezek után, mondjuk azt sem értem, hogy a 6230-as driverrel miért működik ugyanolyan jól mint a 1030-as driverrel, eleve vagy össze kellett volna akadnia vagy legalább jeleznie, hogy ez nem az az eszköz.
Megnézem Everesttel még, hátha kiírná, hogy milyen eszköz is van benne valójában.

(#4683) kali válasza mutyi (#4682) üzenetére


kali
legenda

mondjuk ha több router/hgw esetén is adott a probléma, akkor nem biztos, hogy a router/hgw a hibás, lehet, hogy valóban a notis wifi modul, vagy annak az illesztése, de linksys/cisco router/hgw eszközöknél húzós csomagvesztést tud okozni néhány bekapcsolt szűrő, mint például a; block ip flood detection!

(#4684) mutyi válasza kali (#4683) üzenetére


mutyi
őstag

Jelentem megoldódni látszódik a probléma.
Előbb mégegyszer nekifutottam a google-vel a megoldásnak és találtam egy fórumot, ahol hasonló problémáról esik szó,csak ott azt írták, hogy elveszíti a jelet.
A megoldás: az Intel Centrino 1030-as valami új dolgot használ,(nem sikerült lefordítanom annyira)
Lényeg a lényeg, hogy hiába van nekem N-es routerem, a 1030-as kártyának a beállításainál át kell állítani azt a részt, hogy nem engedélyezem az N-es működést.
Azaz most csak G-ként működsik, viszont kutya baja.
Ez azért kurva nagy szívás, mert ezek szerint feleslegesen járt szervízben, hiszen ugyanolyan hibával jött vissza és nem is állították át, valszeg nekik a benti rendszerükkel működhetett.
Na most újra felteszem rá a 64 bites verziót és megnézzük azzal is.
Akinek ezek után van ötlete, hogy milyen drivert tegyek fel,amivel működik normálisan N-esként is, kérem jelezze.

(#4685) hatalma


hatalma
csendes tag

hello.
toshiba tecra laptop nem kapcsol be, meg sem nyikkan. ha rádugom a tápot, zölden világít a led, majd a bekapcsoló gomb megnyomása után átvált narancssárgára és elkezd villogni. mi okozza/okozhatja ezt a problémát?
üdv. d

(#4686) hatalma válasza hatalma (#4685) üzenetére


hatalma
csendes tag

megoldódott.

(#4687) nzsolt77


nzsolt77
tag

meg tudná mondani valaki higy miért csipog idönként a laptop?valami hibát jelent az?

(#4688) kali válasza nzsolt77 (#4687) üzenetére


kali
legenda

igen, esetlegesen bios hibaüzenet is lehet!

(#4689) Bloodrayne2 válasza nzsolt77 (#4687) üzenetére


Bloodrayne2
tag

milyen a tipusa a laptopnak?

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4690) nzsolt77


nzsolt77
tag

compaq 610 de nem mindig csipog hanem idönként.lehet az miatt hogy valaki használja a gépet trávolrol?mert erröl van tudomásom hogy egy hacker ip keresztül figyeli a gépet.

(#4691) Bencsi89


Bencsi89
csendes tag

Sziasztok!

Van egy MSI EX720-017HU notebookom, már lassan 3 éve. kb. 1,5 éve úgy jártam, hogy megolvadt a töltő-csatlakozófej és kilazult DC aljzat tüskéje is, viszont ha balról vezettem el a kábelt a noti mögött, akkor gond nélkül üzemelt. Mostanra viszont ez módszer már nem igazán akar működni, csak egy adott pozícióban tölt, nem is nagyon merem már kihúzni...
A kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek tapasztalata hasonló problémával, próbált-e már valaki otthon DC aljzatot cserélni? - Szervizben 16k+áfa nem éppen baráti ár, ezért inkább otthon próbálkoznék a probléma megoldásával első körben.
Ami még kérdés, hogy hogyan tudom kideríteni, hogy milyet vegyek bele? - Eddigi nyomozásom alapján ez ([link]) való bele, de ha ez így is van biztos, hogy nem kerül ez ennyibe. Szerintetek hol tudnék ilyen csatlakozót venni, ha írok MSI supportnak tudnak nekem ilyet szerezni?

Válaszokat előre is köszi!

(#4692) Rics22 válasza Bencsi89 (#4691) üzenetére


Rics22
tag

Ebay,és bárhol kicserélik 4.000ft-ért maximum... :U

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#4693) mylocky


mylocky
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy HP NX7400-es kis gyönyörűség.

Egyik napon valami barom (én) rádugott egy 20V. váltóáramű adaptert.
Azóta ha az akku benne van, és nincs hálózaton, akkor halkan és lassan "cicereg, berreg" kikapcsolt állapotban, ha bekapcsolom erősebben és gyorsabban.
Ha csak akkuról használom, tetűlassú és a procim is 100%on jár.

Ha kiveszem az akku-t abszolút semmi hangja nincs és megy tökéletesen hálózatról.

5let?

(#4694) mylocky válasza Bencsi89 (#4691) üzenetére


mylocky
csendes tag

Szerintem elég, hogyha kiszedsz egy sima dc aljzatot valami rossz routerből, vagy akáhonnan, amibe belemegy a dugód feje. Arra vigyázz, hogy a kiforrasztásnál mindenképp használj ónszippantót, mert anélkül elég macerás lesz kiszedni, nembeszélve arról, hogy tönkre tudod tenni vele az alaplap rétege közötti vezetősávokat. A nagy melegtől meghajlik..
Én pl. 75W-os pákával így jártam annó..

Ł

(#4695) morbias2 válasza mylocky (#4693) üzenetére


morbias2
aktív tag

Aksi zárlat szerintem.Én elvinném megnézetni az ingyenes.

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4696) mylocky válasza morbias2 (#4695) üzenetére


mylocky
csendes tag

A poén.. hogy aksiról működik.. :S Jó persze lassabban.. de megy. :)

(#4697) zolee-coul


zolee-coul
csendes tag

Hello Mindenkinek !

segítséget kérném , a családban van egy ASUS notebbok ami kb 3,5 éves, a következőt vettem észre, a sok használat ( a kijelző fel , le hajtogatása ) után laza lett, alig áll meg a kijeéző ... valamikor ha az egyenesnél egy kicsit tovább hajtom , akkor hátrefelé kinyílig teljessen ..
ez pontossan milyen hiba ?? jól gondolom , hogy valami kikopott, vagy csak meg van lazúlva ?? esetleg ezt otthol lehet javítani ?? neki merjek állni ? ha lehet akkor egy kis segítség kellene , hogy mire figyeljek , esetleg kép róla hogy hol lehet a hiba.. stb
nagyon megköszönök minden fajta segítséget..

üdv : Zoli

(#4698) morbias2 válasza mylocky (#4696) üzenetére


morbias2
aktív tag

Szervizekbe általában ingyen vizsgálják be.Ha tudod mellőzni egy ideig ott átnézik.

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4699) netzoli válasza zolee-coul (#4697) üzenetére


netzoli
tag

A zsanérok cserére szorulnak. Nem nehéz kicserélni, de némi műszaki érzék és kellő odafigyelés szükséges hozzá. Így lehet megúszod 5.000ft körül. Mi a típusa?

[ Szerkesztve ]

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#4700) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Sziasztok.
Nem rég kaptam az iskolámtól egy gépet, pontosan egy ilyet használtam 2 hétig, de az is alig...

Egyik napról a másikra valami oknál fogva csökkent a teljesítménye, pl egy eredeti játékban 40-ről 20-ra esett az fps, és van, hogy meg meg akad, ha a játék komolyabb töltést igényel.
Akkor azt az egy dolgot vettem észre, hogy nem pörög fel a venti 30%-ról...
Na ma már ez működik, nem tudom mitől javult meg, egyetlen egy tippem van, az hogy frissítettem a vga drivert, de erősen kétlem.
Az aksi sem acélos, vadonatúj a gép elméletileg, mégis, pusztán filmnézéssel az aksi csak 75 percig bírja. Osztálytársaimnak is ilyen van, és azt mondják, hogy nekik bőven bírja.
Ja, és csak jogtiszta szoftverek vannak rajta...

Van valami ötlet, mi lehet a hiba? :R Én alaplapra gyanakszom... :W

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.