Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#4551) kaligula válasza D-Phrag (#4548) üzenetére


kaligula
tag

Nézz körül a futó programok terén feladatkezelőben, nem dolgozik-e valami a háttérben? 900 Mhz az biza nem sok.

rovidkv.reblog.hu

(#4552) ricsdo


ricsdo
csendes tag

Sziasztok!

Az a sajnálatos eset állt elő, hogy betört a laptopom (Acer Aspire 5738G) kijelzője, voltam szervízbe kicserélték 5 félét belepróbáltak, de minddel produkálta azt a jelenséget, hogy:
Fehér, szürke színeket úgy jelenít meg, de a többit is, csak ezeknél a legfeltűnőbb, hogy nem teljesen egybefüggő szemből kb 50-60 cm távolságig, más szögből,vagy messzebbről már nem észrevehető. Mintha kis apró fehér pontokat látnék szabályosan egy rácsban... Korábban ilyet nem tapasztaltam.

Okozhatja az hogy az eredeti kijelző AU Optronics B156XW02 V.0 HW:AA -s volt és a többi, amit beleraktak V.2-es és HW-ük : 0A, 4A, 9A. Több helyről azt az információt kaptam, hogy a HW nem befolyásol semmit. Ennek ellenére ebay-en árulnak kimondottan ilyet is, mert jelenleg szervízben, az országban ilyet nem találtam.

Kérdezném járt-e vki hasonlóképpen, van-e vkinek tanácsa? Tud valaki ilyen monitort?

A választ előre is köszönöm!

Üdv.:
Ricsi

[ Szerkesztve ]

(#4553) morbias2


morbias2
aktív tag

Sziasztok!
Vettem piacon egy hűtőpadot műanyag 3 ventis 8-ok.
Műküdik rendesen.
Szerintetek elég noti alá?
Köszönöm.
üdv.
m2

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4554) Bloodrayne2 válasza morbias2 (#4553) üzenetére


Bloodrayne2
tag

Helló!

sztem bőven elég :D nekem olyan hűtm van,hogy műanyag és megtámasztja a laptopot és van benne 2 kis venti

[link]

[ Szerkesztve ]

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4555) morbias2 válasza Bloodrayne2 (#4554) üzenetére


morbias2
aktív tag

Látom :)
Az enyém átláccó 3 kék ledes venti alul a piacon 1k volt :D

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4556) Bloodrayne2 válasza morbias2 (#4555) üzenetére


Bloodrayne2
tag

tudom melyik fajta:D az se rossz :D

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4557) morbias2 válasza Bloodrayne2 (#4556) üzenetére


morbias2
aktív tag

Az asztalnál már jobb az a lényeg :D

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4558) Bloodrayne2 válasza morbias2 (#4557) üzenetére


Bloodrayne2
tag

:C :C :C :DD :DD

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4559) morbias2 válasza Bloodrayne2 (#4558) üzenetére


morbias2
aktív tag

Hát igen így legalább nem melegszik annyira játékok alatt :C :D

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4560) kaligula válasza morbias2 (#4559) üzenetére


kaligula
tag

Könyörgöm egy mérésért: játék közben paddal és a nélkül. Lécci! Nekem is olyan van...

rovidkv.reblog.hu

(#4561) kaligula válasza ricsdo (#4552) üzenetére


kaligula
tag

No szakember kellene ehhez. Driver hiba tud ilyen gondot okozni, az biztos.

rovidkv.reblog.hu

(#4562) morbias2 válasza kaligula (#4560) üzenetére


morbias2
aktív tag

Ha mondasz hozzá 1 progit szivesen megnézem :)
Amúgy vettem a piacon már 2 fajta usb elosztót ,és a notim mindig kiírja ,h 2.0 usb vel gyorsabb lenne.Ez már vicces :D Mivel usb 2.0-s az elosztó! Pláne mikor az usb netem szakadozik tőle!
Nah erre én sem találok már megoldást :)

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4563) Bloodrayne2 válasza kaligula (#4560) üzenetére


Bloodrayne2
tag

tess,itt a mérés hűtőpaddal és nélküle
[link]

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4564) morbias2


morbias2
aktív tag

Jó de minden hűtőpaddal ezt produkál?
Na everest kéne nekem is leszednem a híper-szuper 1gb usb netemmel :D
Ja kb mennyi időt kell várni game alatt?

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4565) Bloodrayne2 válasza morbias2 (#4564) üzenetére


Bloodrayne2
tag

Nekem csak ez az egy hűtőpadom van,más padom még nem volt,5-10 perc elég hozzá sztem

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4566) morbias2 válasza Bloodrayne2 (#4565) üzenetére


morbias2
aktív tag

Na ha találok egy everestet meglesem :)

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4567) Bloodrayne2 válasza morbias2 (#4566) üzenetére


Bloodrayne2
tag

okés :)

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4568) kaligula válasza Bloodrayne2 (#4563) üzenetére


kaligula
tag

Köszönöm. Ez így már beszéd. Nemsokára teszek fel én is tesztet.

rovidkv.reblog.hu

(#4569) D-Phrag válasza Bloodrayne2 (#4549) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Köszi a segítséget. Nos tény, hogy ezzel nem kell játszani, 3-4 alkalmazást együtt futtatni, de egy sima netezős történetet vinni kell. A mai okostelók sem kapnak több power-t, mégis lehet sokmindenre használni, akkor ezzel meg még jobban is kellene. De szerintem is a SSD lesz a gond. Nos letiltottam mindent, most talán kicsit fluentebb lesz a működés.

(#4570) morbias2 válasza Bloodrayne2 (#4567) üzenetére


morbias2
aktív tag

Hát én sajna képet nemtok feltölteni,de a proci mind 2 magja 72,69 volt. :D
Hűtés alatt.
gpu 69
Stalker Call of Pripyat volt a teszt.

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4571) Bloodrayne2 válasza D-Phrag (#4569) üzenetére


Bloodrayne2
tag

szívesen,remélem hasznos volt :)

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4572) Bloodrayne2 válasza morbias2 (#4570) üzenetére


Bloodrayne2
tag

hűtés nélkül?

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4573) morbias2 válasza Bloodrayne2 (#4572) üzenetére


morbias2
aktív tag

A hűtőpaddal :D
Hűtés nélkül meg se merem nézni :)

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4574) Bloodrayne2 válasza morbias2 (#4573) üzenetére


Bloodrayne2
tag

egyszeri alkalommal nem fog leégni :D

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4575) morbias2 válasza Bloodrayne2 (#4574) üzenetére


morbias2
aktív tag

jó hát új noti :)
Mellesleg mindig jáccok rajta és semmi gond vele :)

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4576) Dzsi85


Dzsi85
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék hogy mit javasoltok problémamegoldásra. Nemrég vettem egy másik memória egységet a laptopba, ugyan olyan sebességgel, ugyan olyan tulajdonságokkal, mint ami benne van, annyi hogy 1 giga, az 512 mellé! Viszont mostanában azt produkálja, hogy amint hagyom a gépet, kikapcsol készenléti üzemmódba, de vissza már nem tudom hozni, lefagy. Csak újra indítással tudom helyre állítani, de ilyenkor akad némi probléma az éppen futó alkalmazásokkal... Mi lenne a hiba oka, talán össze vesztek a ram-ok?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#4577) perempe


perempe
addikt

3 éves Lenovo 3000 N100. A kijelző bizonyos szögben kinyitva nem ad képet, kicsit tovább kihajtva jó.

a szalagkábel a hibás? milyen típus jó bele?

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4578) Bloodrayne2 válasza perempe (#4577) üzenetére


Bloodrayne2
tag

helló!

szalagkábel hiba lesz és Gyári P/N: DC020009200

Üdv

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4579) Bloodrayne2 válasza Dzsi85 (#4576) üzenetére


Bloodrayne2
tag

helló!

próbáld meg,hogy kiveszed azt a memóriát,amit vettél bele és úgy nézd meg :)

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4580) perempe válasza Bloodrayne2 (#4578) üzenetére


perempe
addikt

köszönöm szépen a választ!

kb. 45 fokig kihajtva jó-ez így persze használ6atlan, tovább nem.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4581) Dzsi85 válasza Bloodrayne2 (#4579) üzenetére


Dzsi85
csendes tag

joó, valószínűleg úgy működik rendesen ahogy eddig tette, de azért vettem bele még ram-ot hogy gyorsabb legyen a kütyü és nem azért hogy a polcon gyűjtse a koszt :D
Rendszer installt nem kapott, de állítólag nem is kell ilyen esetben... (XP)

(#4582) Bloodrayne2 válasza Dzsi85 (#4581) üzenetére


Bloodrayne2
tag

akkor próbáld meg másik rammal :D

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4583) Dzsi85


Dzsi85
csendes tag

legújabb infóm az, hogy próbáljam ki a helycserés támadást, ha így is hibás akkor a kisebbet hagyjam ki a buliból, mert lehet a frekvenciák összevesztek. Viszont egy rammal is ha készenlétbe megy a gép, akkor vagy lefagy, de leginkább simán csak újra indul a rendszer felélesztésnél. 5let?

(#4584) Duree válasza ricsdo (#4552) üzenetére


Duree
veterán

Nekem gyanús lenne a gép grafikus vezérlöje,én többször cseréltem ilyen gépben kijelzöt de sohasem volt vele gondom.

duree54

(#4585) Atos23 válasza Dzsi85 (#4576) üzenetére


Atos23
senior tag

Toshiba? Bios frissites? Probald tipus szerint valogatott Kingston rammal.

(#4586) Kiss67


Kiss67
senior tag

Hello mindenki.
Valakinek van valami használható ötlete, hogyan tudnám helyreállítani az elflesselt Lenovo T61 gépem bios-át?
Lehetőleg csak használható ötleteket szeretnék amik valóban működnek.
Köszönöm.

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#4587) roby19


roby19
csendes tag

sziasztok !!
asus gépemmel írtam akár hány dvd-t. amit ugyan ez a gép már nem tudja beolvasni, de viszont más gépben probléma mentesen működik. és ha más gépben írom ugyan ezt a dvd-t akkor már tudja olvasni az asus gépem is és minden más. de h ha az asusal írom akkor nem. valószínű az író-val lehet valami.. tudnátok segíteni ??? mi lehet a probléma vele???

a gépem típusa: Asus K50IE
a dvd írom típusa: tsstcorp cddvdw ts-l633c ata device

http://www.joszamitogep.hu/szamitogep/notebook/15/asus/k50ie-sx061d

(#4588) izsob


izsob
tag

Sziasztok!
Van egy Aspire one zg5 (AOA150) netbookom, a hiba az, hogy akksiról tökéletesen működik, de töltőről meg se nyekken, és az akksit sem tölti.

(#4589) Bloodrayne2 válasza izsob (#4588) üzenetére


Bloodrayne2
tag

Helló!

a töltőd a hunyő,próbáld meg egy másik töltővel,de persze oylannal,ami jó hozzá :D

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4590) izsob


izsob
tag

A feszültség megvan rajta vagy az nem jelent semmitse?

(#4591) Bloodrayne2 válasza izsob (#4590) üzenetére


Bloodrayne2
tag

vagy próbáltad már azt,hogy bedugod és a csatlakozójánál megmozgatod?

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4592) izsob


izsob
tag

Multiméterrel rámértem az alaplapon a csatlakozóra is, vagyis a csatlakozón átjön az áram, és az akksinak a lábainál is megvan a feszültség, ezért nem értem h mi lehet a baja:S
Esetleg azért nem tölthet e hogy nincs meg az áramerősség?

(#4593) izsob


izsob
tag

Megnéztem másik töltővel is azzal sem reagált semmire se. Valószívűleg a töltő elektronika ment ki benne:S

(#4594) Bloodrayne2 válasza izsob (#4593) üzenetére


Bloodrayne2
tag

érdekes,elgondolkodtató

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4595) izsob


izsob
tag

No megmelengettem az alaplapot gázégővel, és most már csak egy alkatrész van amit ha kizárok az áramkörből akkor elindul, nem tudom mi lehet az fehér lapos és van rajta egy 5 szám, és van egy ugyan ilyen az akku csatlakozó mellett is és azon egy 7-es van
én szerintem egy biztosíték lehet. Egy PF van melléirva.

(#4596) NetRolller3D válasza izsob (#4595) üzenetére


NetRolller3D
csendes tag

5 amperos biztosíték lesz az, nagy valószínűséggel.

Villanyszerelő gyászbeszéde: "Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség; de most, hogy kiverted a biztosítékot - földelünk!"

(#4597) izsob válasza NetRolller3D (#4596) üzenetére


izsob
tag

Az volt, levettem és a másik oldalán lehetett látni hogy el van égve. Holnap megpróbálok szerezni bele valamiet. Köszönöm a segítséget:)

(#4598) Dzsi85 válasza Atos23 (#4585) üzenetére


Dzsi85
csendes tag

Asus S96F típusú laptop, eddig az a megoldás látszik működőnek, hogy kikapcsoltam a készenléti módot, meg a merevlemezek kikapcsolását, csak a képernyőkímélőt futtatom és így működő képes a motyó. Később majd bele nem piszkálok komolyabban, de most kell a gép :D

(#4599) csizma89


csizma89
csendes tag

Sziasztok!
A laptopom egy Fujitsu Siemens E8410-es 2008-as lehet.

A gép változó hibákat hoz miután elindul. Van hogy a képernyőn nem jelenik meg semmi(mintha nem kapna mindene feszkót) és leáll, van hogy nem jelenik meg semmi és megy amíg ki nem kapcsolom. És sajnos van mikor hiba nélkül elindul!
Hűtési gondja nem lehet, mert hidegen sem indul. Szétszedem(memóriát megmozgatok, winyót, stb.) összerakom és működik. Használmo 1-2 órát, ki be kapcsolgatom semmi baja. Utána ismét nem indul...

Van e valakinek ötlete hogy mi is lehet a baj?

Előre is köszönöm.

(#4600) Duree válasza csizma89 (#4599) üzenetére


Duree
veterán

Szinte biztosra vehetö,hogy chipset hibás a géped,a az északi híd lassan kezd leválni a lapról.A helyzet majd nemsokára romlani fog.A hiba természetesen javítható.

duree54

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.