Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#4801) Bloodrayne2 válasza Muerte (#4800) üzenetére


Bloodrayne2
tag

háát verjem bele,a sok várakozásba -.-" tegnap este fél 12-kor kezdtem el és ma lett olyan fél 5 felé vége

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4802) Muerte válasza Bloodrayne2 (#4801) üzenetére


Muerte
addikt

Hát ez az... Bad sectorral nem tud mit kezdeni az sem.Egyébként ha csomagolsz ki winrar-al és megakad közben azt nem befolyásolhatja a bad sector,mert azt már a vinyó lezárta,ergó mintha nem is lenne meg az a lemezterület.Inkább felpörgési hibára gondolnék elsősorban.Azt nem írta a HDD sentinel?

(#4803) Szilvii


Szilvii
csendes tag

Hello mindenki!
Egy olyan kérdésem lenne,hogy a notebook-on beépített WI-FI van,de nem működik,azt mondták hogy programot töltsek le hozzá,megtettem letöltöttem az Acer Launch Manager-t és ezzel sem jó.Mi a teendő ilyenkor? :)

(#4804) Muerte válasza Szilvii (#4803) üzenetére


Muerte
addikt

Pontos tipust írj légyszives!

(#4805) Szilvii


Szilvii
csendes tag

emachines E728/E528 Series

(#4806) Muerte válasza Szilvii (#4805) üzenetére


Muerte
addikt

Nem a launch managertől lesz wifid hanem a hozzá való drivertől amit innen letölthetsz és telepíthetsz.[link] wlan driver néven keresd.

(#4807) Bloodrayne2 válasza Muerte (#4802) üzenetére


Bloodrayne2
tag

azt sajna nem írta a sentinel,de a torrent az kiírta,hogy a lemez túlterhelt, és amikor már megcsinálta a Regenerator a dolgát,utána már nem fagyogatott

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4808) Bloodrayne2 válasza Bloodrayne2 (#4807) üzenetére


Bloodrayne2
tag

ja és hozzá tenném,hogy Seagate winyóm van a gépbe és van hozzá egy SeaTool for Dos nevű program a winyóhoz,ami még javítjatja a problémát,de amikor megcsináltam a HD regeneratort,ugye eltünt a 2 gyengélkedő sector,de a 16 hibás megmaradt és amikor hozzá kezdtem a SeaTool for Dos nevű programmal egy utolsó lehetőséggel,akkor nem hogy nem javított,de plusz 1 sector hibám lett -.-" Infomatika én így szeretlek,picit adtam egy ofont a szarnak -.-"

Még olyan kérdésem lenne,hogy a HD sentinelben a S.M.A.R.T. nevű menüben vannak különböző attribútumok és,amelyiknél felkiáltójel van és ha elkezdem minuszba vagy pluszba tolni,ugye akkor vagy nő vagy csökken a kondició értéke,ha beállítóm úgy,hogy tökéletes legyen,az jelent-e egyááltalán valamit,teljesítmény javulást,vagy hasonlót vagy csak az érték megváltoztatására jó?

[ Szerkesztve ]

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4809) Muerte válasza Bloodrayne2 (#4808) üzenetére


Muerte
addikt

A bad sectorok folyamatosan szaporodni fognak,ha egyszer elkezdték.Nézzed naponta HDD sentinellel mennyit bír még,mert pár hónapon belül sajna vinyócsere lesz belőle,ez biztos.

(#4810) Bloodrayne2 válasza Muerte (#4809) üzenetére


Bloodrayne2
tag

:W :W :W :W :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O

[ Szerkesztve ]

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4811) xcds válasza Muerte (#4809) üzenetére


xcds
őstag

Nem biztos az. Nekem van olyan seagate vinyóm, amin már évek óta van egy bad sector meg egy gyenge. Nem szaporodik.

(#4812) xcds válasza Bloodrayne2 (#4808) üzenetére


xcds
őstag

Ha már ennyit kínlódtál vele, próbáld ki a sentinelben a lemez felületének újrainicializálását. Nekem is volt egy szektorhibás vinyóm és a sentinel topikban ezt ajánlották. 1 hibás szektorom volt és az eltűnt utána(át lett helyezve a tartalék területre, ha jól értettem)Ez is órákig fog tartani, de nem kell végignézni. ;] Lehet, hogy nem lesz jó, de egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#4813) Muerte válasza Bloodrayne2 (#4808) üzenetére


Muerte
addikt

A S.M.A.R.T.-ot nincs értelme állítgatni,az csak egy viszonyítási alap az jó úgy gyárilag ahogy van.Lényegében a vinyón nem változtat semmit csak Te állíthatod be neki a paramétereket hogy mit tartson még kíválónak,jónak,megfelelőnek stb.

(#4814) Muerte válasza xcds (#4812) üzenetére


Muerte
addikt

Az egy vagy két szektorhiba még megszokott állni valóban,de amikor már 16 van az nem áll meg a szaporodásban.Max fél év és kinyiffan a hdd.Jártam már így én is,de hátha addigra lemennek az árak :)

[ Szerkesztve ]

(#4815) Szilvii


Szilvii
csendes tag

nem találtam meg a wlan driver-t! :(

(#4816) Szilvii


Szilvii
csendes tag

Lan driver van vagy pedig wirless driver

(#4817) Muerte válasza Szilvii (#4816) üzenetére


Muerte
addikt

A wireless a wifi-é az kell Neked.A LAN driver a vezetékes nethez kell.
Ez a gép újra lett telepítve?,mert ha nem akkor fent kellene lennie elvileg a wireless-nek.

(#4818) Szilvii


Szilvii
csendes tag

igen újra lett telepítve,de nem volt rajta!
de akkor letöltöm és feltelepítem.:) köszönöm:)

(#4819) Bloodrayne2 válasza xcds (#4812) üzenetére


Bloodrayne2
tag

és hól találom a sentinelben a lemez felületének újranicializálását? :R :R

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4820) Bloodrayne2


Bloodrayne2
tag

Köszönöm a segítő válaszokat :))

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4821) Bloodrayne2 válasza Bloodrayne2 (#4820) üzenetére


Bloodrayne2
tag

megtalálta,de sajna,ahhoz,hogy megtudjam csinálni a lemez felületének újrainicializálását,ahhoz törölnöm kell mindent :(

hát remélem kibírja a winyóm legalább nyár végéig

[ Szerkesztve ]

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4822) odrif válasza Bloodrayne2 (#4821) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Gyorsan meglett :)

20 éve a Prohardveren

(#4823) Bloodrayne2 válasza odrif (#4822) üzenetére


Bloodrayne2
tag

ha nem tudok valamit,vagy nem találok valamit,akkor a gugli a barátom :D :C :C :C :C :DD :DD

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4824) xcds válasza Bloodrayne2 (#4821) üzenetére


xcds
őstag

Hát kellene hozzá vmi, hogy le tudd menteni a dolgaidat róla, az biztos. Ha fontos adatok vannak rajta, akkor amúgy sem ártana, ha meg nem, akkor meg hadd szóljon. :) Azt írtad, hogy így nem igazán működik jól a gép.

(#4825) odrif válasza Bloodrayne2 (#4823) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ez így igaz :K

20 éve a Prohardveren

(#4826) Bloodrayne2 válasza xcds (#4824) üzenetére


Bloodrayne2
tag

Hát jó enne egy külső winyó legalább vagy egy asztali,amin van hely,mert a nagy gépemen otthon nincs annyi hely.De nemrég raktam újra a rendszert,most kár lenne ismét,mert most megy rendesen,bár az előző rendszerrel,amikor megcsináltam a HDD Regeneratorral a winyót.utána már nem fagyogatott le :)de ha megint sz@rakodni kíván,akkor szó nélkül,mindent kimentek egy winyóra,ha kel la föld alól is szerzek és megy a teszt :C jobb már nem lesz sztem,de lehet rosszabb se :D

[ Szerkesztve ]

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4827) Bloodrayne2 válasza Bloodrayne2 (#4826) üzenetére


Bloodrayne2
tag

De a Torrent mostanában panaszkodik,hogy a Lemez túlterhelt

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4828) bozont


bozont
veterán

Sziasztok
Áthívtak a szomszédba mert lehet vírusos a gép. Mikor átmentem ez fogadott: [link]
Gondoltam okozhatja vírus, irány a csökkentett mód és meglátjuk. Viszont már a post képernyőnél is ilyen, szóval a vírust kizárnám. Nekem hardver hibának tűnik, vga valószínűleg, de még nem láttam ilyet. Valaki találkozott már ilyen problémával esetleg?

(#4829) Bloodrayne2 válasza bozont (#4828) üzenetére


Bloodrayne2
tag

Volt már ilyen problémája egy tagnak itt a ph-n.én kettőre tudok tippelni, egyik a szalagkábel,vagy a vga a bűnös

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#4830) odrif válasza bozont (#4828) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Szerintem kössétek monitorra, ha a monitoron is ilyen akkor VGA.
Ha nem akkor szalagkábel.

20 éve a Prohardveren

(#4831) peti85


peti85
senior tag

Van egy DELL mini 1010 HD netbookom törött kijelzővel.
Ma vettem egy bontott jó kijelzőt bele. (Az eladó 100%-ig biztos benne, hogy tökéletes a kijelző, tegyük fel hogy igaz.) Sajnos olyan, mintha inverzbe menne a kép. Típusa teljesen megegyezik az eredetivel.

Windows 7 boot képernyő
Windows asztal egyszínű kék háttérrel
Ugyan ez közelebbről
Kijelzőn kívül mi lehet a baj?
Inverter vagy szalagkábel? Inverter a kijelzőbe van integrálva, nem nagyon tudom leszedni róla.
Vagy mégis átszerelhető?

Ami miatt mégis arra gyanakszom, hogy hibás a kijelző, az az, hogy visszaraktam a töröttet és ott úgy látszik, mintha a színek rendben lennének. Bár sok mindent nem lehet kivenni belőle, de az alábbi képen a Windows 7 login képernyője látszik, és itt a kijelző közepén alul úgy tűnik, hogy a helyes kék színekben pompázik. De ez nem tudom mennyire mérvadó.

Windows 7 login képernyő törött kijelzővel

[ Szerkesztve ]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#4832) odrif válasza peti85 (#4831) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Szalagkábel biztosan jó?

20 éve a Prohardveren

(#4833) peti85 válasza odrif (#4832) üzenetére


peti85
senior tag

Sajnos nincs másik, nem tudom kipróbálni.
De ha paintben inverzre teszek egy képet, akkor az sem tökéletes. Sötét és mintha nem 32bit-ben lenne a színmélység, hanem valami alacsonyabbra állítva, pedig a rendszer 32bitre van állítva.

Gondolom ettől még ugyan lehet kijelző vagy akár szalagkábel is.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#4834) lehotag válasza bozont (#4828) üzenetére


lehotag
csendes tag

Hali,
a lefényképezett kép alapján VGA (BGA chip) hibás, nem vírus.
A csíkozódás és az osztott kép is erre utal.

Üdv: lehotag

(#4835) bozont válasza lehotag (#4834) üzenetére


bozont
veterán

Én is erre tippeltem, de tovább is küldtem szervizbe, ha a szalagkábel is rossz azzal sem tudok mit kezdeni.

(#4836) Boglya


Boglya
senior tag

Sziasztok!
A 3 hónapja vásárolt Asus k53s laptopom elég furcsa hibajelenséget produkál. A Borderlands nevű játékkal szoktunk lanozni, és 2 hónapig tökéletesen ment is, azonban először két hete történt, hogy kékhalállal kifagyott a gép játék közben. Azóta egyre gyakrabban csinálja, van hogy már 10 perc játék után (eddig más játéknál nem tapasztaltam, de nem is játszom mással sokat). A Borderlandsben semmit sem változtattam ami ezt okozhatta volna, de próbáltam már újratenni. A directx-et, vga drivert is újraraktam. Memtestet csak fél óráig futtattam, azalatt nem talált hibát. A hőmérsékleteket is megnéztem everesttel, a cpu (i5-2410) 48 fokos alapból, de 2700mhz-en megy az alap 2300 helyett - gondolom a performance beállítás miatt. A vga (gef 540m) 43 fok alapjáraton. 3dmarkokkal a vga-t 70 fokig, a cpu-t a cpu tesztnél 78 fokig sikerült feltornázni, de a hivatalos leírás szerint 100 fokig bírnia kéne. Gyanakodtam még a routerre, mert be se hozta a setup oldalát a böngésző a gépemen, de MAC-cím megadásával és router resettel ez is elhárult, a hiba pedig megmaradt. Megnéztem azt is mit rakhattam fel a gépre a hiba megjelenése előtt, többek között a microsoft visual c++ 2005 is felkerült (2008 és 2010 már régebb óta fent van), így azt kitöröltem, hátha. Emellett még annyi történt, hogy egy winyóról adatmentővel felmásoltam egy rakás adatot a laptopra, így most csak 10% szabad hely van, de ennek nem kéne galibát okoznia.
Futtattam vírusirtót és malware-irtót is.
A hibakód 0x00000124.. az oprendszer win7 ultimate x64.
Esetleg van még valakinek ötlete, amit kipróbálhatnék? Én kifogytam az ötletekből.

(#4837) szigmat


szigmat
tag

Sziasztok!

Van egy Samsung n210 típusú netbookon, eredeti win7 starterrel.
Kb. egy hete feltelepítettem mellé ubuntu linuxot, hogy kipróbáljam milyen. Nem vált be, ezért ma elindítottam a recoeryt bootolás közben. Teljes rendszer vissza állítást csinált a win7, majd felajánlotta, hogy újra indul. Le okéztam, majd vártam, hogy elkezdjem megadni az adatokat. De itt beütött a ménkű, mert a boot képernyőn tovább megy, fekete háttéren fehér kurzor villog, pár másodpercig, de utána újra indul és ugyan így folytatja a végtelenségig.
Nem tudom megint leindítani a recoveryt. :W

Mi lehet a probléma? Mit csináljak?

ui: Már nem garanciális.

(#4838) xstyle válasza szigmat (#4837) üzenetére


xstyle
tag

Szia

Én pont ugyan ezért küldtem szervizbe, mert még épp garos volt....

Értékelést nem kérek és nem adok. Köszönöm a megértést.

(#4839) norbee2244 válasza szigmat (#4837) üzenetére


norbee2244
senior tag

Bios reset elem kivételével?Hátha nátha..

(#4840) stonerzsebi


stonerzsebi
tag

Sziasztok! Van egy Acer Travelmate 5520-as laptopom, 4 napja vettem kb. Nagyon klassz meg minden, de néha meglep egy szép kék képernyővel, hangulatától függ, milyen időközönként...a ma estét 10 percenkénti újraindulásokkal töltötte... Képet mellékeltem, a másik fajta hibaüzenetről nem tudtam képet csinálni, mert gyorsan újraindul, de valamit a memóriával kapcsolatban magyaráz.
Rendszer újratelepítés megvolt, de nem oldotta meg a problémát. :( Ha van valakinek ötlete, megköszönném, mert ha nagy gáz van, visszaviszem az eladónak, aki állította, hogy jól működik, és aki valahogy nem akar reagálni az üzeneteimre... :(

Egyszer élek, de akkor nagyon. :D - iPhone 6s / Huawei Ascend P7 / LG G Flex 2

(#4841) xstyle válasza stonerzsebi (#4840) üzenetére


xstyle
tag

Sztem vidd vissza, mert ez nem SW-es gond,ha már újratelepítetted.

Azért,ha Win 7-et tettél fel és64 biteset, próbálj ki egy másik 32 bitest.

Értékelést nem kérek és nem adok. Köszönöm a megértést.

(#4842) Muerte válasza stonerzsebi (#4840) üzenetére


Muerte
addikt

Nekem a régi travelmate-m akkor csinálta ez ha nem a saját vga driverét tettem fel hanem újabbat.Talán egy próbát megér.

(#4843) stonerzsebi


stonerzsebi
tag

Köszi a tippeket, ma felteszek rá egy 32bites oprendszert, de ha ugyanezt csinálja, akkor visszaviszem. Vistával kaptam, az 32bites volt, de már annál is eljátszotta ezt a kék képernyőt, ezért telepítettem újra. A tegnap esti mérleg kb. 10 restart másél órán belül... nem kicsit bosszantó... Egyébként nagyon szépen működik, már amikor épp nem indul újra, felismer mindent...

Egyszer élek, de akkor nagyon. :D - iPhone 6s / Huawei Ascend P7 / LG G Flex 2

(#4844) stonerzsebi


stonerzsebi
tag

Köszi a tippeket, ma felteszek rá egy 32bites oprendszert, de ha ugyanezt csinálja, akkor visszaviszem. Vistával kaptam, az 32bites volt, de már annál is eljátszotta ezt a kék képernyőt, ezért telepítettem újra. A tegnap esti mérleg kb. 10 restart másél órán belül... nem kicsit bosszantó... Egyébként nagyon szépen működik, már amikor épp nem indul újra, felismer mindent...

Egyszer élek, de akkor nagyon. :D - iPhone 6s / Huawei Ascend P7 / LG G Flex 2

(#4845) stonerzsebi


stonerzsebi
tag

Nos, 32 bites win7 mellett is kékülünk, habár ma elég kevésszer fordult elő. Úgyhogy holnap RAM-ellenőrzés. Nincs erre valami jó progi, ami esetleg kiszűri, ha baj van?

Egyszer élek, de akkor nagyon. :D - iPhone 6s / Huawei Ascend P7 / LG G Flex 2

(#4846) kenwood3 válasza stonerzsebi (#4845) üzenetére


kenwood3
őstag

memtest86 [link]

Mi az az ekezet dragasag??

(#4847) xstyle válasza stonerzsebi (#4845) üzenetére


xstyle
tag

Én inkább azt ajánlanám, hogy tölts le egy Hiren's boot CD-t bootolj be róla keresd meg a memória teszt funkciót a DOS-os menüben és teszteld le (ha Win alatt tesztelsz memóriát, akkor egy része nem kerül tesztre)

Értékelést nem kérek és nem adok. Köszönöm a megértést.

(#4848) Tatter


Tatter
csendes tag

Sziasztok!
Van egy nagy problémám hátha valaki találkozott már vele. A notebook egy ASUS A6000 és egy Nvidia GO 6100-as videókártya van benne. Egy hete a készenléti módból felébresztve nem tért vissza a kép az LCD-re, hanem ha S-videó kábellel összekötöm a TV-n jelenik meg. Fél éve nem használtam a kiterjesztett asztalos módot. Az LCD halványan világít, még bootoláskor sem dobja be a képernyőt. A grafikus kártya beállításaival sem tudom visszavarázsolni az LCD-re a képet, egyedül csak TV módot enged, FN gombokra sem dobja vissza a képet. Grafikus kártya újra telepítve, rendszervisszaállítás, csökkentett mód mindent próbáltam amit tudtam. Többmonitoros beállításnál se tudok mást választani csak a TV-t. Viszont volt két alkalom amikor 2 másodpercre visszaugrott a kép, de el is tűnt. Hardveres hiba vagy szoftveres hiba lehet?

Múltkor vettem egy BALEK feliratú pólót, nem értettem miért került 35.000 Ft-ba

(#4849) xstyle válasza Tatter (#4848) üzenetére


xstyle
tag

Ha a bootolásnál sincs képernyő (bekapcsolod a gépet, nem sleep-ből), amikor nincs összekötve TV-vel, akkor HW-es gond lesz.

Értékelést nem kérek és nem adok. Köszönöm a megértést.

(#4850) stonerzsebi válasza xstyle (#4847) üzenetére


stonerzsebi
tag

Megvolt... Nem talált hibát a rendszer, 3 órán keresztül futtattam, semmi... Ilyenkor mi van?

Egyszer élek, de akkor nagyon. :D - iPhone 6s / Huawei Ascend P7 / LG G Flex 2

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.