Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-25 10:47:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#3101) woros válasza Sirandrish (#3099) üzenetére


woros
őstag

Erre a Rime-ra kivancsi vagyok, de mivel PC-re is jon ezert csak ott erdekel.

(#3102) boost válasza woros (#3101) üzenetére


boost
addikt

De a PC-t nem tudod magaddal vinni.

(#3103) woros válasza boost (#3102) üzenetére


woros
őstag

Nem erdekel. En csak a mario kartot viszem majd magammal ha elutazunk 1-1 hetvegen. :)

(#3104) Sirandrish válasza woros (#3101) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Valszeg én is azon veszem majd meg.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3105) mirci18 válasza Madwe (#2841) üzenetére


mirci18
addikt

A telefonok gyárilag fóliázva vannak de nyilván az nem igazi kijelző védelem.
De ha szerinted normális kiadni egy olyan kijelzős kütyüt amin nincs sem gorilla glass védelem sem fólia akkor lelked rajta de ez lehúzás.

Eddig a Nintendonak belefért egy játék a költségvetésébe a géphez adva most hirtelen nem éri meg de érdekes.
Ezek szerint szerinted a te érvelésed alapján ha 20 ember autójában nincs légzsák akkor a tiedbe is minek ugye alapból.
Érdekes a gyenge értelmetlen 1-2 swith játék teljes áron eladására nem tudsz éppeszű érvet felhozni így nem hozod szóba.

Azt nem is említettem hogy mekkora szégyen már ha "vip tag vagy" egy hónapig egy adott játékot ingyen használhatsz de utána nem.
Vagy hogy egy egy virtual console címet hányszor vetetnek meg veled generációról generációra.
Mert nincs olyan hogy egyszer megveszed és továbbviszed más géptipusra.

Kicsit nézz utána annak is amit írtam hogy járható e ez az út feltétlen potenciális usereket nyernek vagy vesztenek ezekkel a döntésekkel.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3106) Madwe válasza Hunner (#3096) üzenetére


Madwe
nagyúr

Lehetett volna nagyobb. Nomeg bővíthető, én inkább vennék 128gigas sticket 10kert amin elfér 10-20 játék minimum, mintsem jatekokkent 3-4kt extra költségként benyeljek az adathordozók miatt...

(#3107) [Ixub]


[Ixub]
tag

Én egy ilyet rendeltem, majd meglátjuk.

(#3108) ayo válasza mirci18 (#3105) üzenetére


ayo
addikt

"Vagy hogy egy egy virtual console címet hányszor vetetnek meg veled generációról generációra."

Nem vagy kötelező megvenni, nekik viszont ez plusz munka vagy jogdíj stb. és nem csak Nintendónál van ez így. Teljes mértékben egyéni döntés szokott ez lenni, hogy az újraportol, felújított, remake, HD stb. verziót hogy árusítják. A Nintendónak eddig béna rendszere volt...az új rendszer által viszont annyit tudnak majd tenni, hogy mondjuk aki birtokolja más generáción, annak olcsóbban adják.

http://jateknaplo.blog.hu

(#3109) Hunner válasza mirci18 (#3105) üzenetére


Hunner
senior tag

"A telefonok gyárilag fóliázva vannak de nyilván az nem igazi kijelző védelem."

Sok sikert a telefon használatához. Nem tudom mikor láttál utoljára új mobiltelefont, de rohadtul nincsenek gyárilag fóliázva. Az, hogy van olyan gyártó aki nem nyomja tele feature listtel, vagy szines logókkal a gyári takarófóliát (ami nem arra van hogy rajta hagyd), te meg rajtahagyod, és neked az fólia, attól még nem lesz az. Gondolom a VGA-n is rajtahagyod a muanyagot, vagy ha veszel egy TV-t arról se húzod le azt a lifegős sz*rt.

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#3110) [Ixub] válasza Hunner (#3109) üzenetére


[Ixub]
tag

(#3111) csab2


csab2
veterán

Tegnap megérkezett ez a f@sza 6-os elosztó, túlfeszültség elleni védelemmel, 2 db USB csatlakozóval.
Az USB csatik 2,4 A-t adnak le. Miért nem töltődik a Switch ha rádugom?
Sima USB-C kábel nem tölt?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3112) [Ixub] válasza csab2 (#3111) üzenetére


[Ixub]
tag

Hány volt, mert switch gyárija 15V az átlagos töltők meg 5V ami a harmada.

(#3113) boost válasza mirci18 (#3105) üzenetére


boost
addikt

kitalálom: van WiiU-d.

csab2: te vagy Csaba a konnekted-csatornáról? Üdv itt is. :)

[ Szerkesztve ]

(#3114) boost


boost
addikt

Úgy néz ki, jön Switchre SouthPark játék!! Annyire reméltem, hogy ezért is halasszák el!!

https://twitter.com/SouthPark/status/841401474450051072

(#3115) Hunner válasza boost (#3114) üzenetére


Hunner
senior tag

Vagy jön egy nintendo switch-es south park rész... Azért ne hypeolódj ennyire. Mindenesetre örülnék egy jóárasított stick of truth-nak. Handheld Jew :D :C

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#3116) boost válasza Hunner (#3115) üzenetére


boost
addikt

Óbas..us tényleg. Annyira bíztam benne, hogy jön... A múltkori rész is nagyon tetszett. Bocsi srácok, túlhypeolódtam. :O

Én azt reméletem,hogy mint a PS4, PC, XBO kiadásnál, hogy kapásból kettőt kapsz, a régit megkapod az újhoz.

[ Szerkesztve ]

(#3117) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Japán eShop-ból már szedhető a Splatoon 2 Testfire, március 24-26 lesz aktív. 408MB

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3118) boost


boost
addikt

Vettem ma Switchhez egy adaptert. Ne kelljen folyton kihuzogatnom a kábelt, ha elutazom, vagy szimplán huzamosabb időn át szeretnék esetleg a dolgozóban használni. Ennyi pénzért vehettem volna egy pixel Linket és egy WindWaker Linket. :(

(#3119) boost válasza boost (#3118) üzenetére


boost
addikt

Ja, folytatnám a mondanivalómat. Vehettem volna helyette két amiibo-t, de annak aztán semmi értelme nem lett volna, és továbbra is huzogathattam volna ki-be a kábeleket a dockban. Szóval drága, de praktikus költés volt, azt hiszem. :)

(#3120) [Ixub] válasza boost (#3119) üzenetére


[Ixub]
tag

Erősen gondolkodok én is rajta, de mint a tokkal ezzel is várok egy kicsit. A tok is 4,5k volt az Alin. Lesz itt 15voltos töltő is jó áron.

(#3121) boost válasza [Ixub] (#3120) üzenetére


boost
addikt

A tok az rendben, a fólia az rendben, fülhallgató rendben, még talán egy töltőkábelt is, de 220V-al működő elektromos ketyerét a kínaiaktól a családom és ingó valamint ingatlanom érdekében nem rendelek. :D

[ Szerkesztve ]

(#3122) csab2 válasza [Ixub] (#3112) üzenetére


csab2
veterán

Megnéztem a leírást: 5 V, 2.4 A.
Akkor ezért nem tölti a Switchet? :O

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3123) csab2 válasza boost (#3113) üzenetére


csab2
veterán

Igen, én vagyok az. ;)
Neked is üdv!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3124) ayo válasza csab2 (#3122) üzenetére


ayo
addikt

az kevés lesz neki ja, jobban fogy mint hogy töltené, max. kikapcsolt állapotban, de gondolom az meg baromi lassú lenne.

http://jateknaplo.blog.hu

(#3125) boost válasza ayo (#3124) üzenetére


boost
addikt

Éjszakára elég lehet.

(#3126) [Ixub] válasza csab2 (#3122) üzenetére


[Ixub]
tag

Mert a Switch töltője 15 V 2,6 A-t ad le, ami 3x gyorsabb. Ahogy írták fentebb is, terhelés nélkül tudod vele igen lassan tölteni.

(#3127) csab2 válasza [Ixub] (#3126) üzenetére


csab2
veterán

Értem.
Köszönöm mindenki válaszát!
Én úgy tudom, hogy gyorsaság szempontjából a leadott áramerősség számít, tehát jelen esetben a 2,4 A, ami így jóval gyorsabban tölt, mint pl. az iPhone 1 A-s töltője.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3128) Hunner


Hunner
senior tag

1,5 millió konzol az első héten

1.34millió Zelda. azaz 89% vett mellé Zeldát... De kérdem én, aki nem, az minek vett Switchet a megjelenéskor? :D :U

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#3129) ayo válasza csab2 (#3127) üzenetére


ayo
addikt

itt szépen le van írva, ők kikapcsolt állapotban nagyjából 1% = 5 percet írtak.

http://jateknaplo.blog.hu

(#3130) [Ixub] válasza csab2 (#3127) üzenetére


[Ixub]
tag

VxA mivel a telefon töltők 99%-a 5 V-al működik ezért nézi mindenki azt, de ez 15V

(#3131) DarkGubi


DarkGubi
aktív tag

Megosztom veletek a mobiltöltős tapasztalataim én is:
2 töltőt próbáltam eddig:
LG Nexus 5X töltő (5V 3A Type-c) és egy RavPower 20100 mAh mobiltöltő (itt is 5V 3A Type-c).
A Nexus töltőjével kikapcsolt állapotban töltöttem így nem tudok sokat mondani, tölti.
A RavPower-t viszont játék közben (Zelda) használtam (a Type-c portot a töltőn is) és igenis tölti, nem is kicsit játék közben is. Talán nem olyan gyorsan, de 1 óra alatt kb 15-20%-ot töltött folyamatos játék alatt. Szerintem ez nem rossz. Majd egyszer megpróbálom Type-A Type-C kábellel is (erre van teszterem is így ha tölti adataim is lesznek).

Amúgy a Nintendo töltője is tud 5V-ot, így egy mobilt is tud tölteni. Én arra tippelnék, hogy 15V-ot csak a saját dokkolójával használ.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#3132) boost


boost
addikt

Overwatch Switchen?

(#3133) boost


boost
addikt

Nintendo Amerika elkezdte kicserélgetni / javitani a bal JoyConokat a reddit szerint, azoknak, akik felhívták a supportot, hogy szakad a jel. Kiváncsi vagyok, hogy mikor jön ez el Európába. Nem hiszem, hogy sokáig kellene rá várni.

(#3134) boost


boost
addikt

Olasz Amazonon Splatoon 2 megjelenési dátuma Augusztus 15.

(#3135) woros válasza Hunner (#3128) üzenetére


woros
őstag

Nos valaki lehet az 1-2 switchet akarta kipróbálni vagy Bomberman fan, ki tudja. Én speciel anyagi okok miatt is vettem egyik hónapban gépet, pro con-t, tokot. köv hónapban meg a MK8 Deluxe-ot, tekintve, hogy a Zelda nem érdekel. Ha egyben veszem meg, akkor egyszerre adok ki 156 ezret így csak 138-at. A másik ok amiért most vettem az, hogy ott akartam lenni éjfélkor a startkor a GameParknál, na meg a tudjukmi lehetősége esetleg. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3136) Madwe válasza DarkGubi (#3131) üzenetére


Madwe
nagyúr

A feletted 2vel linkelt poszt szerint merül, míg te tapasztalataid szerint töltődik... mindenhol mást mondanak amúgy:) de így nem tudok jó szívvel battery packet venni:) mindegy, adok a szavadra, neten rendelek s van 14napom nekem is tesztelni;)

(#3137) Dr.F.E.R.I. válasza ayo (#3093) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Mondjuk még azt tudom elképzelni, hogy ehhez a konkrét játékhoz egy, a belépő kártyáknál (jóval) nagyobb kapacitású kártya kellhet. Mekkora lehet ez a játék egyáltalán? Ezzel az árcédulával valószínű nem egy félgigás cucc lehet. A legtöbb indie játék azért szerintem a lélektani 2 giga alatt marad Switch-en is. Biztos vagyok benne, hogy ezekhez kártyát gyártani azért nem tíz dodó lesz, ekkora kapacitása a 3DS kártyának is van töredék ennyiért.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#3138) ayo válasza Dr.F.E.R.I. (#3137) üzenetére


ayo
addikt

Ezek kicsik, de gondolom bizonyos méret alatt ugyanazt a mondjuk 2GB-os kártyát fogják használni. Az ár meg a játékméret azért nem mindig van arányban :)

Terraria 10 € és nagyon sokáig 17MB volt (most már jöttek hozzá plusz kiegek stb.), amúgy meg legalább akkora csoda, mint régen a SMB részek, mert anyag van benne rendesen :)

Isaac-nek is több update-je, azaz kiegészítője van, ez a Afterbirth+ az utolsó, ami Switch-re is jön. Ez nagyjából 500 MB, de kezdetben egy nagyon kicsi (~50MB) egyszerű flash játék volt.

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#3139) csab2


csab2
veterán

Köszönöm mindenkinek a választ!
Éjszaka, kikapcsolt állapotban megpróbálom tölteni.
Azért az érdekes, hogy a Nintendo ebben is ennyire más úton jár...

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3140) koncsik válasza boost (#3132) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

very challenging :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3141) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Megvettem életem első amiiboját de nem tudom használni valaki gyors letudja írni hogy kell?😉

(#3142) koncsik válasza Bazsi1987 (#3141) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Amiibo topic összefoglaló :K
Még csak wii U van benne, de nagy difi nem lehet a Switch amiibo menűjében :)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3143) Sirandrish válasza Bazsi1987 (#3141) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Zeldába szeretnéd? Mert ott előbb a menuban aktiválni kell hogy egyáltalán használhasd őket, majd ott lesz a képességeid között az amiibo is.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3144) Bazsi1987 válasza koncsik (#3142) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek sikerült 😉

(#3145) SzDavid99


SzDavid99
tag

(#3146) koncsik válasza SzDavid99 (#3145) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

lsd 3114 + 3116

1,5 Switch fogyott az első héten (v.s.)

Comparing 3 systems and their RAM use, it would looks like this:

Switch: 4 GB RAM – 3GB for games
Xbox One: 8 GB RAM – 5 GB for games
PS4: 8 GB RAM – 6 GB for games

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3147) Sirandrish válasza koncsik (#3146) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

A másfél milla nagyon szép teljesítmény. Remélem megmarad a lendület amíg elkezd csepegni a tartalom :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3148) Madwe válasza csab2 (#3139) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem más úton jár:) egyszerűen többet fogyaszt mint egy mobil. Laptopot is egy USB aljzatba dugnál az is jobban merülne, nem gondolod:)? Puszta fizika

(#3149) ayo válasza Madwe (#3148) üzenetére


ayo
addikt

naja, ha mobilt csinált volna és több kell neki, akkor érthető, de ahogy a te példát is mondja, ez más eszköz, más töltő.. :)

(#3146) koncsik: ez jobb cikk sztem, látni hogy másik konzolok mindig 100x erősebbek, tehát értelmetlen azokhoz hasonlítani és látszik, hogy mennyire jobb a Wii U-nál és még pici, hordozható stb. :)

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#3150) koncsik válasza ayo (#3149) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Igen, ez nagyon jó cikk, berakom az összefoglalóba is a linket. Kösziiiii

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.