Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50951) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Sziasztok!
Valamilyen oknál fogva nem indul el a gépem. Bekapcsolt állapotban kifagyot aztán újra is indult következő lefagyasnal pedig csak felpörög a venti de nem történik semmi. Már máskor is előfordult de aztán magához tért most viszont nem. Házon első panelt megnéztem szethuztam újra dugtam tápot gépet portalanitottam, ramokat VGA kivettem újra dugtam. Nem változott semmi.

(#50952) d@minator válasza phoenix1989 (#50951) üzenetére


d@minator
addikt

Próbáld meg VGA nélkül integrálttal.

(#50953) phoenix1989 válasza d@minator (#50952) üzenetére


phoenix1989
őstag

Azt próbáltam ugyan az

(#50954) d@minator válasza phoenix1989 (#50953) üzenetére


d@minator
addikt

- A következő lépés csak egyik RAM modullal különböző slotokban aztán a másikkal.
- Utána SSD, egér, bill nélkül.
- CMOS clear/elemcsere
- Proci ki-be.
- Mindent kiszedsz, lap RAM, proci esetleg VGA maradjon.

(#50955) RVR400 válasza phoenix1989 (#50951) üzenetére


RVR400
veterán

Az alaplapon nincs púpos kondi?

(#50956) phoenix1989 válasza RVR400 (#50955) üzenetére


phoenix1989
őstag

Azt nem néztem át alaposan de nem tűnt fel. Perifériák kihuzva teszteltem , elem csere tesztelve, ramokat megnézem másik slotba , procit nem venném ki annyira nem szednem szét. Amint ranéztem jelentkezem. Amúgy régebben is csinálta de utána simán elindult némi pihenés után. Most ez nem segített.

(#50957) jeni válasza phoenix1989 (#50956) üzenetére


jeni
félisten

kölcsön tápegység?

(#50958) phoenix1989 válasza jeni (#50957) üzenetére


phoenix1989
őstag

Sajnos ilyen kölcsön dolgok nem játszanak.

(#50959) Csorbi válasza phoenix1989 (#50958) üzenetére


Csorbi
addikt

Akkor marad a szerviz, bevizsgálásra. Ilyen esetben egy fórum nem sokat tud segíteni.

(#50960) KAMELOT válasza phoenix1989 (#50958) üzenetére


KAMELOT
titán

Vidd el szakihoz és nézze meg
Inkább vennék egy új gépet.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#50961) phoenix1989 válasza KAMELOT (#50960) üzenetére


phoenix1989
őstag

A táp venti nem indul el ha bekapcsolom. Az lehet probléma?

(#50962) Csorbi válasza phoenix1989 (#50961) üzenetére


Csorbi
addikt

Tápot így tudsz tesztelni: [link]

(#50963) phoenix1989 válasza Csorbi (#50962) üzenetére


phoenix1989
őstag

A tapbol nem tudom kihúzni a kábeleket mert nem modularis, mindenhonnan le kellene húzni az összes csatlakozót?VGa és a lapról is. Semmi ne legyen bekötve?

(#50964) Csorbi válasza phoenix1989 (#50963) üzenetére


Csorbi
addikt

Igen, úgy célszerű.

(#50965) phoenix1989 válasza Csorbi (#50964) üzenetére


phoenix1989
őstag

Nem indult el. Ha az elemet kiveszem kicsit várok és vissza teszem majdnem el indul. Már máskor is csinált ilyen hibát de el indult kicsivel később. Az hogy lehet

[ Szerkesztve ]

(#50966) Csorbi válasza phoenix1989 (#50965) üzenetére


Csorbi
addikt

Akkor lehet csak egy táphibáról van szó. Kell egy másik táp, az a biztos. Kérdés, hogy vitt-e magával a másik valamit a "túlvilágra".

(#50967) jeni válasza phoenix1989 (#50963) üzenetére


jeni
félisten

(#50968) phoenix1989 válasza jeni (#50967) üzenetére


phoenix1989
őstag

Csak ezért nem de köszi

(#50969) KAMELOT válasza phoenix1989 (#50968) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor marad az, hogy veszel egy tiszta új tápot!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#50970) phoenix1989 válasza KAMELOT (#50969) üzenetére


phoenix1989
őstag

Hát sajnos akkor gép nélkül maradok egyenlőre , később még próbálkozom életre kelteni , jelenleg nincs kredit új vasarlasra,

(#50971) phoenix1989 válasza phoenix1989 (#50970) üzenetére


phoenix1989
őstag

nem látok hibát

(#50972) Csorbi válasza phoenix1989 (#50971) üzenetére


Csorbi
addikt

Ezt egy fotóból senki nem fogja talpraállítani. :D

(#50973) phoenix1989 válasza Csorbi (#50972) üzenetére


phoenix1989
őstag

Arra gondoltam hogy nincs felfujodva semmi a képet azért raktam ide hogy hátha én nem látok valamit.

(#50974) jeni válasza phoenix1989 (#50973) üzenetére


jeni
félisten

az lehet forrasztási hiba,ki lazult,elszenesedett alkatrész,amit fentről nem látsz
mérőműszerrel tudsz mérni ha értetsz hozzá.

egyébként 3000Ft táp teszter cucchoz nem kell pilótavizsga sem villamosmérnöki diploma sem.

(#50975) KAMELOT válasza phoenix1989 (#50971) üzenetére


KAMELOT
titán

Hány éves ez a táp?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#50976) phoenix1989 válasza KAMELOT (#50975) üzenetére


phoenix1989
őstag

8 és fél éves
Super Flower 550W SF-550P14HE

De ezt a jelenséget már máskor is eljátszotta de kikapcsoltam vártam kicsit aztán jó volt utána hónapokon át semmi aztán egy kifagyas megint hónapokig évekig semmi , ezért nem értem akkor már az első alkalommal meg kellett volna adnia magát és nem bekapcsolni.

(#50977) KAMELOT válasza phoenix1989 (#50976) üzenetére


KAMELOT
titán

Lehet akkor most fáradt el. Ideje cserélni!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#50978) phoenix1989 válasza KAMELOT (#50977) üzenetére


phoenix1989
őstag

Hát én nem tudom, ha az elemet kiveszem vissza teszem már majdnem bekapcsol de inkább újra indul. Utána meg sokkal hamarabb lekapcsol a gép .Ez van. Most akkor szünetel a gépezés egy jó ideig. Köszi azért a segítséget

(#50979) KAMELOT válasza phoenix1989 (#50978) üzenetére


KAMELOT
titán

Azért írtuk, inkább vidd el egy szakemberhez a komplett gépet és ő megmondja mi a pontos gond! Innen nehéz bármiben is segíteni!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#50980) phoenix1989 válasza KAMELOT (#50979) üzenetére


phoenix1989
őstag

Hát most biztos nem fog menni, azt hittem valahogy meg oldhato itthon. Köszi

(#50981) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Adott egy Fujitsu Esprimo Q920 miniPC.

El akartam indítani, memória nem volt benne.

Ki is sípolt annak rendje és módja szerint, majd tettem bele memóriát és azóta semmire nem reagál a gép...

Kivettem a memóriát, semmi. Kivettem a CMOS elemet semmi... CMOS Clear-t nem találok rajta, de elképzelésem sincs mi baja lehet..

Ez ilyen belső tápos cucc, tehát másik táppal nem tudom megnézni, mert speckó kis formátum.
Táp fedelét levettem, körbenéztem, nincs elpukkanva semmi
Egyelőre elakadtam.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50982) jeni válasza Graphics (#50981) üzenetére


jeni
félisten

Fujitsu Esprimo Q920 miniPC
videó
azt gondolom,hogy az alkatrészeket egyesével más gépben letesztelve tudod kipróbálni.
amúgy korábban nem volt ilyen gond,vagy miként lehetett,hogy nem volt benne Notebook memória modul(ok)?
alaplapon vannak valamilyen jelzőfények? kétlem,hogy ilyenbe ilyet beraknának.
marad a végén egy laptop szerviz.

(#50983) Misi_D


Misi_D
tag

Sziasztok!

Lenne egy Dell Latitude E5570-es laptopom. Kb egy - másfél éve tettem el, akkor még működött - konkrétan friss rendszert telepítettem rá, s el lett pakolva, aztán úgy hozta a sors, h nem lett elővéve, mostanáig. Most viszont kellene, és nem akar üzemelni, konkrétan nem kapcsol be. Power gombra a venti meg sem mozdul, képernyőn képet nem ad (hjajj, a Dell logónak de örülnék), hibakódot nem pittyeg, nem villog. Felvillan a bekapcsoló gomb led-je, ill. az üzemelést visszajelző led az elején, de pár másodperc után kialszanak, és annyi (ez nagyon rövidtől 2-3 másodpercig tart). Néha ebben a rövid időben villan még egyet a caps lock ledje. Tölteni szerintem tölt, mert melegedett az akku, ill. a töltés visszajelző led világít, ha be van dugva a töltő. Ugyanez a szitu hálózatra kötve vagy akkuról (két töltővel is próbáltam). Próbálgattam, h 30 vagy 60 másodpercig folyamatosan tartsam lenyomva a bekapcsoló gombot, az vmi resetet eredményezhet, de semmit nem használ.
Szétszedtem, az akkut lecsatlakoztattam, a RAM-ot és az SSD-t kivettem, és így sem kapcsol be, ugyanaz (szépen sorban próbáltam volna visszarakni, mivel lehet gond - még egy RAM-ot a másik foglalatba dolgot kipróbáltam azért, nyilván fölöslegesen). Hát, most egy kicsit meg vagyok lőve. Talán még egy ötlet, ha a CMOS megadja magát, akkor ilyen tünetet produkálhat? Van esélye annak, h egy új CMOS elemmel magához térhet?

Bármi tanácsot elfogadnék...

Köszi!

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#50984) efemm válasza Misi_D (#50983) üzenetére


efemm
tag

USB aljzatokban nincs-e zárlatos láb. Lenovoim voltak erre érzékenyek.

(#50985) Graphics válasza jeni (#50982) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Minden működött a memóriát én vettem ki mert kellett másik gépbe .

Nincs jelzofeny, csak csipogó van, de semmi életjel.

Memória jó,
SSD jó.
Proci jó.

Tápra dugva automatikusan kéne egy felpörgetest csinálnia.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50986) Csorbi válasza Misi_D (#50983) üzenetére


Csorbi
addikt

Akku cellazárlat, púposodás?

(#50987) Misi_D válasza efemm (#50984) üzenetére


Misi_D
tag

Jó kérdés, de ezt hogyan tudom ellenőrizni?

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#50988) Misi_D válasza Csorbi (#50986) üzenetére


Misi_D
tag

De jó, h említed az akkut: az cserés volt, mielőtt eltettem, púposodás miatt. A friss akkuval lett anno telepítve az új rendszer. Jelenleg nincs nyoma púposodásnak. De ha lenne, akku nélkül azért el kellene indulnia, vagy rosszul gondolom?

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#50989) Csorbi válasza Misi_D (#50988) üzenetére


Csorbi
addikt

Típus/modell válogatja, szerviz általi bevizsgálást javasolnék, innen a fotelből nem fog kiderülni semmi.

(#50990) loki11


loki11
csendes tag

Sziasztok!
A problémám, hogy bármilyen böngészőn - Chrome, Opera - indítok letöltést, amig nem fejezi be, nem reagálnak az egérgombokra - de a görgetés megy -. Ha a tálcán váltogatom az épp megnyitott progikat, nyomkodva az egérgombot, akkor pár kattintás után már használható a böngésző, újabb letöltéskor ugyanez előröl. Pár hete már volt ilyen pár napig, azán megszűnt a probléma magától, mi ez?
Előre is köszi minden tanácsot!

(#50991) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok, tavaszi nagy géptakarítás óta ezt csinálja a gépem. Ha ilyenkor hosszan lenyomva tartom a bekapcsológombot akkor olyan mintha megbikázná és elindul egyből és minden ok, illetve van olyan hogyha várok egy fél órát mondjuk vagy kihúzok az áramból stb akkor egyből simán is indul de az esetek többségében, pl reggelente mindig ezt csinálja:

https://www.youtube.com/shorts/Q127xaTjPxg

Amit már csináltam:
1. Kábeleket újra átnéztem 3x
2. Ramot kivettem és visszatettem 3x
3. Videokártyát kivettem és visszatettem 3x
4. CMOS elemet kivettem 1 percre és visszatettem 1x

(#50992) efemm válasza RedHarlow (#50991) üzenetére


efemm
tag

Bekapcsológomb hibája? (Elég gyakori.) Vagy táphiba, esetleg másik táppal próbáld ki.

(#50993) Graphics válasza RedHarlow (#50991) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tápegység eléggé gyanús.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50994) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Sziasztok!

Remélem fogtok tudni ajánlani valami megoldást a gondomra, mert elég tanácstalan lettem és nem értem a hibát.
Adott egy asus z390f gaming lap. 16gb ddr4 2x8 volt benne. 2666os. Vásároltam némi upgrade-ként 2x16gb ddr4-et hozzá és egyszerűen nem kap a gép képet.
Bármit csinálok sehogy sincs képem. Töröltem cmos jumper megoldással, 2-3 körben kiszedtem az elemet is de egyszerűen nincs kép. Nem csipog le a gép semmi.
Ami benne volt az hyperx predator 2x8 2666 ami ment bele vagy ment volna kingston beast 2x16 gb 3200.
Beraktam...van ram ellenőrző led a slotok mellett az sárgán indul mindig majd ha jön kép addigra általában zöldre vált és talán ki is alszik megmondom nem emlékszem. Nah az első indításkor beváltott pirosra. Mondom akkor lehet szar a ram. Kivettem egyiket, semmi. Másikat semmi. Jó akkor mondom hagyom a fenébe vissza a régit. Semmi. Akkor cmos jumper, kész. Indít semmi. Jó akkor kina vga alatta elemet ki majd vissza gép indít semmi. Akkor kiszedtem megint a vgat olvastam sokszor megoldja ha cmos battery után első indításnál nincs bent a vga. Indít, okés. Leállít be a vga, indít semmi. És most itt tartok, hogy nem hogy lenne több ramom, komplett gép lehasalt. Mi a fene történhetett?
Tudnátok kérlek segíteni mert a gép a munkaeszközöm is egyben és nagyon gá ez így. Nem tudok mire gondolni mit kéne még csinálnom. Minden működik-működött nincs buhera vagy gagyizás a gépben, mennie kéne szépen de nem.
Jah igen próbáltam úgy is hogy csak a bill egér volt usbn brkötve és a vga is only hdmi vagy only dp. És fel is villan a monitor tehát kap kakaót a vgatól de no signalra ki is kapcsol.

Még1x köszönöm ha valaki tud gyors megoldást-ötletet.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#50995) Csorbi válasza Brian_GT (#50994) üzenetére


Csorbi
addikt

Hogyan történt hajszálpontosan a rambővítés?
Nem lehetséges, hogy nem volt a gép áramtalanítva közben? Tudom, banális és akár sértő kérdés is lehet, elnézést érte, de hidd el, elég sok mindent láttam már...
CMOS resetet is áramtalanított állapotban kell azt elvégezni, sokan ezt sem tudják. :)
Háttértárolókat is húzd le, szedd ki, rakd össze asztalon, csak a táp, lap, ramok kombinációi, esetleg VGA vagy ha van a CPU-ban VGA akkor csak az.
Ha így sem indul be akkor szerviz lesz a leggyorsabb és leghatékonyabb megoldás, főleg ha munkaeszköz.

(#50996) Brian_GT válasza Csorbi (#50995) üzenetére


Brian_GT
őstag

Semmi gond ha megkérded deee ezzel nem volt gond. Gyerekkorom óra én rakom mind az én és mind baráti társaság gépeit. Kesztyűben stb minden. Ki volt húzva mindig. Ramnál is mindennél is. Alapból az asztalon nem is ér át a 230 szóval az ágyon szereltem stb. Átam olyan messze volt tőle hogy csak nah. Egyszerűen ezért nem értem hogy nem az első gépem, ezer egymillió fordult meg kezeim között és most is auto tudtam valszeg az alaplap nem szerette felismerni az új ramot...de akkor most reset után mi a fene baja van?!
Háttértárolók még rajta voltak deee az nem hiszem.
Alaplapi kivezetéseket is néztem nem e cseszik a fő vgat alapértelmezettnek nézni de ott sem se dp se hdmin nem ad jelet. Ugyan úgy felvillan a monitor hogy jéé jel de aztán jah mégsem lekapcsolok elven sötétség. Egyszerűen passz.

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#50997) Graphics válasza Graphics (#50985) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egy napig pihent a lap, majd indult, gyanúsan a memória okozott vmi "hibát" ...

Azt a modult megjelöltem , elraktam, másikkal megy most már.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.