Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20301) gyuri86


gyuri86
tag

Sziasztok.

céges gép, összesen 2 hétig volt használtva, aztán állt kb 2 hónapot, most szerettem volna felhúzni rá egy oprendszert de meg sem nyikkan. A venti és a ledek felpörögnek egy pillanatra de semmi. Az alaplapi Led-ek világítanak. Corsair T600, FSP Raider 650, asus p8z77 v-lk, 16gb corsair ram, gtx 680, 1tb caviar black, 128 gb ssd, i7 3770k. Minden pöpec volt, aztán egyik napról a másikra nem indult el. A kábelek a helyén, minden ok ránézésre, tápkábelt cseréltem, vga tápkábelt, hdd-ket lehúztam, úgy sem indult. Ötlet?!

(#20302) gban válasza varga.tamas (#20296) üzenetére


gban
Közösségépítő

Külső szemmel meg egy kis rutinnal teljesen máshogy látja az ember, és egyértelmű lesz ami a kérdezőnek magától értetődően nem jön szóba mint megoldás :K

Postázást nem vállalok.

(#20303) gban válasza civil3d (#20298) üzenetére


gban
Közösségépítő

Táp tuti bírja?
Ki tudod próbálni másikkal?

Postázást nem vállalok.

(#20304) gban válasza gyuri86 (#20301) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mozgasd meg a ramot, vagy vedd ki és tedd be újra, és emellett mozgasd is meg.

Postázást nem vállalok.

(#20305) Rivaul válasza gban (#20304) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha megkérlek pár szavas válaszok esetében megpróbálnád 1hsz-be foglalni s szerkeszteni? Ha az átláthatóság miatt aggódsz [link] Thx :K

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#20306) peti_s válasza gyuri86 (#20301) üzenetére


peti_s
addikt

Az alaplapi led még egy halott alaplapon is szokott világítani. CMOS Clear, és csak egy memória modult hagyj bent.

(#20307) shara715


shara715
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy adott egy konfiguráció először is:

Gigabyte P55 UD3L
Intel i5 760 (2,8Ghz)
Sapphire Ati radeon hd5750
Gigabyte superb 460W
Western Digital 500Gb

Nos a probléma az, hogy az utóbbi 1-2 hétben randomra lefagy a gép és újraindul. Korábban kb 2-3 naponta produkálta ezt, volt hogy játék közben, de volt, hogy netezés közben minden megterhelés nélkül, viszont tegnap este pl neteztem + zene, ekkor lefagyott, beakadt a zene. Nem csinált semmit. Reset gomb, felállt a rendszer rendesen, de abban a pillanatban újraindult. Ma reggel szétszedtem a 3 éves gépet: Az alaplapon nem látok 1 kondenzátort sem, ami mondjuk púpos lenne vagy kifolyt volna, vagy lötyögne, mintha most vettem volna kb. A processzoron rajta a hűtő (nem gyári), amit nem akartam leszedni, mert nincs pasztám, hogy újból bekenjem, viszont a túlmelegedés kizárnám. Kiszedtem a VGA-t megnéztem azon is a kondenzátorokat, de semmi. A memóriák kb 1 évesek, viszont windows 7 reinstallnál semmi rendellenes nem volt és 5-6 gigás fájlok másolásánál, ilyen fájlok kitömörítésénél sem volt semmi. A tápot is megnéztem, de ott ahogy néztem valamennyi tekercs lábainál van ilyen fehér trutyi, de a kondenzátorok ahogy néztem épek. Tény hogy volt egy rakás kosz benne, amit most kitisztítottam. Azóta mondjuk nem próbáltam újra.

+ még néha (néha 2 hétig semmi, aztán így randomra) olyanokat is csinál szintén terhelés és terhelés mentes állapotban egyaránt, hogy egy sercegő hang jött a gép hátuljából, ott sziszegett x másodpercig aztán megszűnt. Szóval nem tudom mi lehet a gond, így vakon meg nem akarok tápot venni, mert nem is biztos hogy az a baja.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#20308) gban válasza shara715 (#20307) üzenetére


gban
Közösségépítő

Első körben tedd meg a szokásos lépéseket:
Orthos, 20 percig kb., köznen hőfok figyelés pl. everesttel, aidával.
Bár talán itt most nem indokolt, egy hd sentinel nem árthat.
És a legfőbb, mozgasd meg a ramokat. (ez lehet hogy csak az én mániámnak tűnik sokaknak, de igen gyakran találkoztam ilyen jellegű hibaforrással)

Postázást nem vállalok.

(#20309) bajzal97


bajzal97
csendes tag

Lenne egy gépem:

Intel Core i5 3330
Asus P8B75-V
Kingston HyperX Predator 8Gb 1600Mhz ram
Asus GTX 560 vga
Segate Barracuda 1Tb HDD
Chieftec CTG-600W

a cpu, ram, alaplap fél éves, táp, vga 1,5 éves. És kb. 25 indításból egyszer nem indul el a gép, hanem (windows 7-em van) a "Windows folytatása" képernyőnél amikor még nincs ott a logo akkor megáll vagy pedig újraindul a gép. Mit csináljak? Remélem nem az alaplap rossz, mert semmi kedvem sincs szétszedni az egész gépet. :(

[ Szerkesztve ]

(#20310) gban válasza bajzal97 (#20309) üzenetére


gban
Közösségépítő

Neked is ugyanazokat az első lépéseket tudom javasolni, mint legtöbbször:

Futtass Orthost 20 percig kb., köznen hőfok figyelés pl. everesttel, aidával.
Nézd meg, a hd sentinel mit mond.
Mozgasd meg a ramokat.

Postázást nem vállalok.

(#20311) bajzal97 válasza gban (#20310) üzenetére


bajzal97
csendes tag

És ezt az orthost honnan lehet letölteni, mert erről semmit sem találok googleban?

(#20312) gban válasza bajzal97 (#20311) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem pedig csak korrekt találatokat dob ki.
Pl. innen letöltheted.
Nem kell állítani semmit, csak start.

Postázást nem vállalok.

(#20313) Ruszki válasza bajzal97 (#20309) üzenetére


Ruszki
senior tag

Táp is lehet gyanús.
Akár egy memtest-et is csinálhatsz a memória hiba kizárására.
De,hogy kb. 25-ből egyszer itt azért nehéz lesz kitalálni mi is az pontosan.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#20314) medve74


medve74
csendes tag

Sziasztok
A kérdésem a következő, tudom ,hogy nem ide való de megkérdezem. Adott egy Acer Aspire One 522 netbook bekapcsol működik, de időnként kikapcsol illetve elfehéredik az lcd ,de ha dugok rá külső monitort akkor visszakapcsolja az lcd-t. Lehet rendszer hiba vagy más baja lehet?

(#20315) gban válasza medve74 (#20314) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mágneses vagy pöckös az LCD érzékelés? (márminthogy nyitva van vagy csukva)
Talán ott lehet a gond, de így látatalanban nem könnyű biztosat mondani.

Postázást nem vállalok.

(#20316) tfgjk


tfgjk
csendes tag

Sziasztok
Sokan mondtátok az én kérdésemnél hogy azért áll le az új procival a gépem mert túl melegszik.
Nem mert szétszedtem a gépet leszedtem a hátlapot és a vinyot is kivezettem. Odd is kiszedtem hogy teljesen szellőzzön.És miután elindítottam a gépet,42C volt a proci tehát ez nem hűtés.És mindig ugyan abba az időközbe kapcsol le.Most akkor mit lehet tenni mi a probléma??

tfgjk

(#20317) medve74 válasza gban (#20315) üzenetére


medve74
csendes tag

Nyitva van és kb fél percenként cserélgetni kell a monitorokat (ki illetve be kell dugni a csatlakozóba).

(#20318) Rivaul válasza medve74 (#20317) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia. Notival inkább ebbe a topicba menj. Ott nagyon vágják a szakik a laposokat.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#20319) medve74 válasza Rivaul (#20318) üzenetére


medve74
csendes tag

Kösz írtam oda is. :C

(#20320) gban válasza medve74 (#20317) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az érzékelő lenne a lényeg, persze hogy nyitva van.
Arra gondoltam, hogy az érzékel rosszul, pöckös estén kontakthiba miatt, mágneses elven működőnél pedig elmozdulás miatt.

Postázást nem vállalok.

(#20321) syberia válasza tfgjk (#20316) üzenetére


syberia
veterán

A tápod típusára kíváncsi lennék, egész pontosan mikor kapcsol le, használod valamire akkor a gépet?

https://howbad.info/

(#20322) tfgjk válasza syberia (#20321) üzenetére


tfgjk
csendes tag

Szia
Akkor direkt pont hogy nem használom csak nézem a gépet és a hőfokot 42C és nem is ment feljebb.Milyen a táp hol tudom azt megnézni??Csak azt nem értem hogy ha lehajtom a képernyőt miért tudom utána még 25-percet használni.És amikor az a 25 perc letelik akkor lekapcsol semmi leállás vagy sípolás egyszerűen lekapcsol.Aztán egyszerre be tudom a gépet kapcsolni és újra az az időszak tehát nem tudom nem akarom a képernyőt lehajtogatni állandóan.Valahogy meg kéne ezt oldani.

tfgjk

(#20323) syberia válasza tfgjk (#20322) üzenetére


syberia
veterán

Ja hogy laptopról van szó...bocsi nem figyeltem :D Olvastam valahol hogy ki kell venni az elemet belőle és adapterről indítani, ha úgy nem csinálja akkor megvan.

https://howbad.info/

(#20324) tfgjk válasza syberia (#20321) üzenetére


tfgjk
csendes tag

meg van táp neve Eszköz neve TBD by ODM

tfgjk

(#20325) syberia válasza tfgjk (#20324) üzenetére


syberia
veterán

Nem azzal lesz gond szvsz, én asztali pc tápegységre gondoltam, ott elég sok silány példány szaladgál. Ebben a topikban is rákérdeznék a helyedben a hibára.

https://howbad.info/

(#20326) tfgjk válasza syberia (#20325) üzenetére


tfgjk
csendes tag

nekem notebookom-van
már írtam itt egy csomó helyre de senki nem adott választ.
régebbi proci 35w
meg az új is 35w
nem értem miért kapcsol le.

[ Szerkesztve ]

tfgjk

(#20327) syberia válasza tfgjk (#20326) üzenetére


syberia
veterán

Ezért mondom hogy olyan topikban kérdezz rá ahol sok notis tapasztalattal bíró emberke irogat, angol nyelvű oldalakon is lehet keresgélni, néha olyan ritka a hiba hogy itt nem fogsz rájönni az okára.

https://howbad.info/

(#20328) gban válasza tfgjk (#20326) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ez annyira x akta, hogy akár rossz is lehet a proci.
Nem állítom hogy ez van, de annyira egyforma a 2 proci, és annyira nem találunk megoldást, hogy esetleg ezt is számításba kellene venni.

Postázást nem vállalok.

(#20329) tfgjk válasza gban (#20328) üzenetére


tfgjk
csendes tag

Sajnos igen de ha rossz akkor el se kellene indulni nem??

tfgjk

(#20330) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Sziasztok!

Ismerősnek elszállt a gépe és nálam van kivizsgáláson. Múlt héten bevágott a villám a közelükben, azóta nem indul a gépe, konkrétan meg se nyikkan. Belenéztem, sajnos vargáné és társa táp van benne. A gépben amúgy nem látszik semmi rendellenesség, de az a tippem, hogy túláram miatt a táp elküldte az alkatrészeket. Sajnos nincs plusz tápom, de lehúztam az enyémről mindent, aztán rákötöttem az enyémet. Minden kábelt nem kötöttem át: csak az alaplapi 24 pines csatit és a CPU tápcsatit dugtam a lapra. Elég ez a kettő a teszteléshez, hogy kiderüljön ép-e az alplap? Továbbra sem ad semmi életjelet.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#20331) gban válasza tranceplanet (#20330) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha így sem indul, akkor alaplap hiba lesz.
Próbából húzz le mindent az alaplapról (meghajtók), vegyél ki mindent (vga, ramok, stb.).
A tápot így is el kell indítania.
Azért nézd meg a Vargáné tápot, zárd rövidre a 20-as csatijában a zöldet meg a mellette levő feketét (4. - 5. láb az egyik szélétől nézve), ha a venti elindul, a táp jó (vagy legalább elindul, és a lapnak is el kellene indítani).

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#20332) tranceplanet válasza gban (#20331) üzenetére


tranceplanet
addikt

Köszönöm! :R Erre tippeltem, a tápot még megnézem.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#20333) almon23


almon23
csendes tag

!!!!SEGÍTSÉG!!!!!
Tudom, hogy rossz helyre írok de segítséget szeretnék kérni. Minél előbb.
Egy MSI MS 7293 alaplapba szeretnék bele erőltetni egy 4 magos Q6600 procit.
A lap CPU support-jában : Intel pentium 4, pentium D celeron D and Core 2 duo in the LGA 775 ... ezek a procik szerepelnek azaz a Quad nem jön szóba . . Viszont elindul.. Bejön a BIOS látja is az új procit. DE
Windows7 telepítésekor a fájlok betöltése közben folyamatosan újraindul. Próbáltam több telepítővel is de mindig ide lyukadok ki. A BIOS beállításában és a manualban sincs ilyen állítási lehetőség. Semmi.
Megkattanok. Segítsetek. Valamit
Előre is köszi

(#20334) Rivaul válasza almon23 (#20333) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha nincs a supportba akkor nem fog menni. Ez nem olyan mint a ram. Az egy dolog hogy bekapcsol vele a gép de soha nem lesz stabil. Ne gyilkold tovább mert kinyírhatod a procit vagy a lapot.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#20335) gban válasza almon23 (#20333) üzenetére


gban
Közösségépítő

Előttem szólót még annyival egészítném ki, hogy amellett hogy fogadd meg amit mond, és így ne nyúzd a lapot, ha nem akarja az igazságot, pár dolgot még nézz meg, ha új szerzemények a cuccok, és nem tudod hogy másik rammal, hdd-vel, procival mit produkál.
Szóval nem ártana kipróbálni első körben másik procival, ha ott jó, akkor egyértelmű az inkompatibilitás.
Ha azzal se jó, akkor menj tovább ram, hdd vonalon.

Postázást nem vállalok.

(#20336) zka79


zka79
tag

Sziasztok!
Lenne egy érdekes problémám! Van egy asrock z77 extreme4 lapom benne egy i5 2320 és 2x4Gb 1600 ram +gts 450 oc + egy corsair 450-es táp egy 2Tb-os western digital vinyóval + lg dvd rw. De mikor feltelepítem a win 7 64bit-et, a telepítés végén mikor elsőként elkéne indulnia az oprendszernek, kijelentkezik és ujraindul és többet nem is indul el az oprendszer.
Ha ilyenkor a biosban átállítom hogy a vinyoról bootoljon akkor meg kiírja hogy valami hiányzik és nyomjak ctrl+alt+delet-et. :Y
De ha dvd-ről bootol akkor megint csak a telepítés indul el vagy ha nem nyomok gombot akkor ujraindul.
Már próbáltem bios resetet, sata2-ben és 3-ba is csatlakoztatni de miníg ugyan az az eedmény.
Mik kéne még megnéznem? :F

A barátnak álcázott ellenség a legrosszabb!!!

(#20337) gban válasza zka79 (#20336) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hibás telepítőnél tapasztaltam ilyet.
Előfordulhat még, hogy a biosban kell a sata beállításokon állítani telepítés előtt.
Csak 1 hdd van a gépben?

Postázást nem vállalok.

(#20338) almon23 válasza gban (#20337) üzenetére


almon23
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Akkor nem gyilkolom a lapot. :) :))

[ Szerkesztve ]

(#20339) medve74 válasza gban (#20320) üzenetére


medve74
csendes tag

Szerintem mágneses mert pöcköt nem találtam.

(#20340) gban válasza medve74 (#20339) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkor lehet hogy elmozdult, vagy a mágnes, vagy a vevő, illetve tippelni csak erre tudnék.
Az hogy hol van, meg hogy kell szétszedni, megállapítani hogy tényleg ez okozza-e a problémádat, már tényleg szakember dolga szerintem.

Postázást nem vállalok.

(#20341) dauphin


dauphin
aktív tag

Sziasztok. Egy olyan jelenségre keresem a választ, ami érthetetlen a számomra. Tehát: a számítógép bekapcsolásakor nem világít a power lámpa, a monitor nem kapcsol be, de ugyanakkor a ventik felpörögnek és nem történik semmi. Kikapcsolni nem lehet a vasat csak úgy, ha lekapcsolom a tápot. Amikor visszakapcsolom és újra megnyomom a power gombot, akkor már bekapcsol a gép és működik rendesen. Ezt a jelenséget rendszeresen produkálja. Szerintetek mi lehet a gondja? Annyi még idetartozik, hogy úgy két hete lett összeállítva a konfiguráció (a táp, az alaplap, az SSD: új beszerzések), és hogy az alaplapomon a CPU tuning kapcsoló be van kapcsolva (a CPU hűtőventilátorának felszerelése közben átbillentettük véletlenül, és csak a BIOS-ban való barangoláskor vettük észre, hogy 3, 4 helyett 4 GHz-en pörög a CPU), a BIOS-ban pedig le van szabályozva alapra a processzor. Ez okozhatja a problémát? Ha most kapcsolom vissza alapállásba a kapcsolót nem okoz rendszerösszeomlást? Ezzel a beállítással lett telepítve az OS, ha megbolygatom nem okozok ezzel gondot? Előre is köszönöm a segítséget. :K

[ Szerkesztve ]

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#20342) gban válasza dauphin (#20341) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha nem új lenne a lap meg a táp (mármint ha az új beszerzés alatt nem használt cucc beszerzését érted), ezekre gyanakodnék.
Első körben állítsd vissza a kapcsolót, ez semmi gondot nem okozhat.

Postázást nem vállalok.

(#20343) dauphin válasza gban (#20342) üzenetére


dauphin
aktív tag

Igen, zsír új az alaplap és a táp is. :K Köszönöm, megpróbálom visszaállítani a kapcsolót, remélem ez megoldja a gondomat. Még jelentkezem. :R

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#20344) ervin2222


ervin2222
csendes tag

vettem egy 1 gb-os 400 mhz-s ddr1 ramot... belerakom a foglalatba, újra indítom a gépet és csak a régieket érzékeli

megpróbáltam úgy is hogy kiszedtem a régieket és csak az volt bent, de úgy csak a bios-t adja be, de ott mutatja hogy memory: 1024 . Amikor meg kilépnék biosbol akkor csak egy fekete képet ad be..

Alaplapom: http://www.superwarehouse.com/ASUS_P4S533-MX_microATX_Pentium_4_Motherboard/P4S533-MX/ps/239915

valaki segítsen plz

(#20345) Rivaul válasza ervin2222 (#20344) üzenetére


Rivaul
addikt

Próbáld variálni a slotokat, esetleg radírozd meg az érintkezési felületet a memórián. Ha ez se segít akkor sanszos hogy halott.

Mod: most ahogy nézem a lapod ddr333 a támogatása. A többi memó mekkora benne? Nem vagyok benne biztos hogy az a régi lap is visszaveszi a memória órajelét ha nagyobbat raksz bele.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#20346) ervin2222 válasza Rivaul (#20345) üzenetére


ervin2222
csendes tag

a többi az asszem pont 333 mhz -s

hogy érted hogy radírozzam meg az érintkezési felületet?

(#20347) ervin2222


ervin2222
csendes tag

a ram az nem lehet halott, most vettem boltbol, újonnan..

(#20348) Rivaul válasza ervin2222 (#20346) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha újonnan vetted akkor sehogy. Nem hittem hogy újonnan vesz még valaki ilyet. akkor sajnos beválasztottál mert nem támogatja már ezt a lapod. Ha lehet vidd vissza s cseréltesd egy 333-ra.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#20349) Tomi0703 válasza gban (#20284) üzenetére


Tomi0703
őstag

Na, nem mókoltam semmit, hanem van itthon még 1 gép, átraktam abba. Viszont ott meg a Win betöltésénél (Win logó) tovább nem jutok. Átraktam a másik winyót, azzal indult minden, még próbálok valamit a másikkal (amin ugye volt a rendszer).
Na de itt van addig a winyóról a kép. Ahogy látom nem ő lesz a ludas, hanem talán a másik.

(#20350) zka79 válasza gban (#20337) üzenetére


zka79
tag

Igen, csak egy hdd van a gépben, és már minden lapomhoz ezt a win 7-et telepítettem és mindíg jó volt. Most megpróbálom egy másikkal hátha valami gondja van ezzel a lemezzel. A bios minden eszközt lát és kezel is.

A barátnak álcázott ellenség a legrosszabb!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.