Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) kisfer


kisfer
aktív tag

Sziasztok olyan problemam lenne h most vettem egy ramot a gepbe igy kicsit ki is takaritottam a gepet.

Egy par oraig jo is volt minden de most mar kepet se ad a gep se a regi ramommal se az ujjal.

Ha megmozditom a 24 pines kabelt bekapcsol a gep ha a powert nyomogatom akkor nem.
Mi lehet a gond?

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#19052) #10726912 válasza kisfer (#19051) üzenetére


#10726912
törölt tag

A 24 pines csatlakozónál kontakt hiba van. _Húzd le az alaplapról és nézd meg, nincs e kilazulva valamelyik tüske, ha nagyon nem boldogulsz vele, próbálj rádugni másik tápegységet. Az alaplapon is nézd meg az aljzatot, nincs e megbarnulva valahol a műanyag. Azt is megcsinálhatod, hogy többször rádugod-lehúzod a csatit (ha nem találsz rendellenességet).
Még valami: Ha noname tápegység, akkor NE indítsd el azzal a tápegységgel a géped, mert lehet, hogy másik tápegység sem fog rajta segíteni. Noname esetén mindenképp másik tápegységet kell beszerezned!

[ Szerkesztve ]

(#19053) kisfer


kisfer
aktív tag

Nincs kilazulva tuske,nincs megbarnulva a muanyag se.
Az cuccaim az adataimnal vannak am chieftec ctg 500 80p

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#19054) #10726912 válasza kisfer (#19053) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha mozgatástól beindul, akkor ott valami gond van. Másik tápegység nincs a közelben? Vagy másik gép, amire ezt a tápegységet rádugod...

(#19055) kisfer


kisfer
aktív tag

Beindul de kepet nem ad a gep. Van masik tap de az ko regi, sztem az alaplappal lesz gond.
Power gombra meg nem reagal.

Masik tappal is ugyanez a helyzet sajnos.

[ Szerkesztve ]

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#19056) tigerscorpio válasza kisfer (#19055) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

nem szorult egy kis csavar vagy valami fém a lap, és lemez közé hátulról?
vagy valami elferdült a takarításban, esetleg eltörött, vagy megrepedt a lap?
és ahogyan nyomod, ugy érintkezik?
:U

[ Szerkesztve ]

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19058) kisfer válasza tigerscorpio (#19056) üzenetére


kisfer
aktív tag

Nem szorult semmi
Azt mar csinaltam de visszaalitottam normal helyzetbe.
Az alaplap sztem lehalt felig mar az egyik venti se me
gy ha bedugom alulra de ha kozepre dugom ott megy.

Nem szedtem szet a gepet csak az oldalait vettem le.
Nem myomni kell am hanem huzni.

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#19059) tigerscorpio válasza kisfer (#19058) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

a kiegészítő 4, vagy 6 pines csatit nemfeledted bedugni ugye?
:U

támaszd alá hátulrol az említett ponton egy nem vezető, vagyis szigetelő "gübückkel" , és ugy csavarozd vissza a házba
egyébként prőbáld meg kivenni a házból, és sok ujságon indítani

, hogy biztosan ne érjen sehol fémhez

:K

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19060) kisfer válasza tigerscorpio (#19059) üzenetére


kisfer
aktív tag

Nem felejtettem el.

Jo megcsinalom amint kesz szolok h mi van.
Koszi mindenkinek am. :)

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#19061) tigerscorpio válasza kisfer (#19060) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

:C :C :K :K

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19062) kisfer válasza tigerscorpio (#19061) üzenetére


kisfer
aktív tag

Szetszedtem a gepet csak a proci ram meg tap volt osszekotve meg az integralt vga de semmi meg se moccan. ://

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#19063) tigerscorpio válasza kisfer (#19062) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Tedd fel akkor itt a kérdésed, hátha itt tudnak segíteni...

:K

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19064) kisfer válasza tigerscorpio (#19063) üzenetére


kisfer
aktív tag

Elviszem holnap a boltba ahol vettem majd megnezik ok.
Akkor valoszinu h az alaplappal van gond?

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#19065) tigerscorpio válasza kisfer (#19064) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

nekem úgy tűnik :(

bár lehet, hogy valamit nem próbáltunk, de úgy hozzávetőlegesen végignézegettük a lehetséges okokat, de semmi hatással...

esetleg egy púpos kondenzátor a lapon?

mindegy Garancia aztán kész, majd írj, hogy mi volt a baja
:K

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19066) the dealer válasza tigerscorpio (#19048) üzenetére


the dealer
tag

CMOS reset volt, meg elemet is kivettem, úgy hogy nem volt áram alatt a gép. Próbáltam más memóriafoglalatba is a ramokat. Próbáltam VGA nélkül is.

Földrajz atlaszon szoktam tartani a lapot, ha csak egy-két napról van szó.

Ha hosszabb ideig, tehát mondjuk 1-2 hét, akkor teszek az alaplap alá lábakat. Ezt úgy értem, hogy ahol vannak a lyukak oda beledugom a csavarokat és a számítógép házból kivett lábakat rácsavarozom a mobo hátoldalán a csavarra. Mivel több gépet is építettem ezért van nálam ilyen kis lábacskából több is és van, hogy kettőt egymásba csavarok és úgy rá a csavarra. Szóval olyankor úgymond lábakon áll a lap, de még mindig egy föciatlaszon.

Ha meg végleges a cucc, akkor beépítem a házba az egész mindenséget.

De mint említettem, a szervízből visszaszóltak és mondták, hogy tényleg rossz volt a lap.

Real life is just a hobby.

(#19067) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Üdv.
Néha véletlenszerűen újraindul a gépem. pl: van hogy 2 hetente csak egyszer, de volt olyan nap, hogy kétszer is újraindult. Viszont van amikor akár 1 hónapig minden rendben megy, és nem tudom hová tenni ezt a jelenséget. Eddig újraindulások történtek: üresjáratban, netezés közben, film nézés közben, játék közben.
(Elsőre azt gondolnám, hogy a cpu (phenom 955 black edition) miatt nem teljesen stabil a rendszer, mert nincs 8 pines csatlakozóm hozzá, így csak a tápomon található 4 pinnessel kapja a táplálást).

Mi lehet a hiba oka? És esetleg megoldás rá?

Baggio

(#19068) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok, segítségre lenne szükségem.

Az asztali számítógépem az utóbbi időkben már youtube videok lejátszásánál is néha akadozott, gondoltam megérett egy újratelepítésre. A gépemet ezért elkezdtem újratelepíteni, de telepítés közben egyszer csak elment a monitor képe, gondoltam csak valami hirtelen hiba úgy hagyom estére a gépet, hogy majd reggelre minden ok lesz. Reggel kelek fel de még mindig nincs kép, a gép viszont megy. Megfogom videokártyát, kb 100 fokos, azonnal lekapcs minden videokártya kivesz. Gondoltam, hogy az akadozások és a melegség miatt tuti a videokártya volt a ludas. Mai napon vettem egy vadi új kártyát, úgy nézett ki minden rendben lesz de kb a windows telepítésének 80%-nál megállt minden, nem ment tovább a zöld csík és hozzányúlok a videókártyához, mi az isten, a vadi új kártya is kb 100 fokos. Azonnal lekapcs a gép hogy ha úgy van még vissza tudjam vinni legalább az új kártyát.

Szóval ez az én kis történetem, és ezt szeretném megoldani. Volt valakinek hasonló esete? Mit tippeltek mi lehet a baj?

(#19069) #10726912 válasza RedHarlow (#19068) üzenetére


#10726912
törölt tag

Tippem, hogy túláramot kap a vga, vagy a bios-ban kell kereskedni automata tuning után kutatva. A ház szellőzése megoldott? CPU, alaplap, stb nem melegszik?
Baggio04: Tápegység, alaplap, illetve pl kontakthibás-kikopott szerkezetű power sw gomb, vagy reset sw gomb. Egyébként lehet még szoftveres hiba is, tiltsd le az automatikus újra indítást.

[ Szerkesztve ]

(#19070) RedHarlow válasza #10726912 (#19069) üzenetére


RedHarlow
aktív tag

Mivel ismét felforrt az új videókártya ezért egy másik újabb tápot tettünk bele pár perce, azzal is ugyan ez történet. Egyenlőre telepít, de már egy tojás simán megsülne rajta. : (

(#19071) tigerscorpio válasza RedHarlow (#19070) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Hali Bios reset után próbáld, vedd ki a cmos elemet, meg és/vagy clear CMOS jumpert on ra, aztán vissza defaultra
akkor elméletileg minden húzás, és személyes settings restoálva lesz defalra

:R

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19072) #10726912 válasza RedHarlow (#19070) üzenetére


#10726912
törölt tag

Addig ne telepíts, amíg ennyire melegszik a vga (előbb találd meg az okot). Ahogy fentebb mondták: alapon legyen minden, kutass a lapod manualjában, olyat keress, ami a vga tuningra utal. (minden egyebet is kereshetsz).

(#19073) RedHarlow válasza tigerscorpio (#19071) üzenetére


RedHarlow
aktív tag

Ezt a jumper dolgot le tudnád írni részletesebben? CMOS elem kivétele az még ok de az állítást így ez alapján em tudom megcsinálni. Magát, hogy mi az a jumperelés vágom, csak a pontos folyamatot nem. Előre is köszi. : )

[ Szerkesztve ]

(#19074) RedHarlow válasza #10726912 (#19072) üzenetére


RedHarlow
aktív tag

Útközben már feltelepítette de igen a melegedésben nem segített, szóval most ezt a BIOS resetet próbálom majd. : S

(#19075) Baggio04 válasza #10726912 (#19069) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Értem, köszi.
Annyi még hogy esetleg a procinak a nem megfelelő áram ellátása az mennyire zavarhat be. 4pin a 8pines táplálás helyett.
A lap mauáljában azt írja, hogy ha 4 pinessel használom akkor a rendszer instabil lehet. De eddig javarészt akkor restartolt, amikor szinte alig volt kihasználva a rendszer...
(pl: crysis 2 maxra nyomva, kétszer végigjátszva - ez feszegette a gép teljesítményének határait, de egyszer sem volt újraindulás).

[ Szerkesztve ]

Baggio

(#19076) psg5


psg5
veterán

Az miért, hogy beállítottam win7-ben, hogy ha baj van, akkor ne induljon újra, ettől függetlenül mégis újraindul random?

Alaplap: GIGABYTE GA-770T-UD3P
Cpu: AMD X2 AM3 Phenom II 545 BOX
HDD: Western Digital WD5000AAKS 500GB 3,5" Desktop 7200rpm
ODD: LG SATA DVD író
Ram: Kingston hűtőbordás 2gb 1600-as (ezt lap leszabályozza 1333-ra)
Táp: Gigabyte SuperB 460
Vga: Gigabyte ati HD4850

F.K.T.

(#19077) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Nos, a BIOS-t reseteltem CMOS elem kivételével a gépet pedig újratettem, de kb 5 perc után még mindig túl forró lesz a videókártya. : (

(#19078) Hgovi válasza RedHarlow (#19077) üzenetére


Hgovi
aktív tag

A vga venti rendesen pörög?

Üdv Hgovi

(#19079) RedHarlow válasza Hgovi (#19078) üzenetére


RedHarlow
aktív tag

Egy vadi új, tegnap boltban vásárolt videókártyáról van szó de am ezen nincs ventilátor. : )

(#19080) Hgovi válasza RedHarlow (#19079) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Á,értem.
A biosban nincs erre vonatkozóan beállítási lehetőséged?

Üdv Hgovi

(#19081) RVR400 válasza RedHarlow (#19079) üzenetére


RVR400
veterán

Milyen kártya az, amin 2013-ban nincs venti? Milyen a konfigod pontosan?

(#19082) kisfer


kisfer
aktív tag

Nos hat elvittem mindent a boltba megneztek oket, az alaplap tuti halott de lehet h a proci is ami nem lenne jo.

Holnap kiderul elvileg,minden mas viszont jo.
Az lehet h a lap vitte magaval a procit is?

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#19083) RedHarlow válasza RVR400 (#19081) üzenetére


RedHarlow
aktív tag

Alapból egy ilyen gép volt.

CPU: DualCore Intel Pentium D 805, 2666 MHZ
ALAPLAP: ASUS P5SD2-FM
VGA: NIVIDIA GEFORCE 8400 GS (512MB)
RAM1: 1 GB DDR2-800 SDRAM
RAM2: 1 GB DDR2-533 SDRAM
HDD: 250GB WDC WD2500JS
DVD: LG HL-DT-ST DVDRAM

Ugye mikor telepítés közben meghalt a gép egyből a videókártyára gondoltam mivel a képernyő szált el telepítés közben és a videókártya lett tűzforró, ezért vettem egy vadi új 1GB-os videokarit 10 papírért, de mivel ez is forrósodott így cseréltem a tápot is egy 600-asra. CMOS elemet kiszedtem majd visszaraktam. Sikerült így már feltenni a windows-t de kb 5 perc alatt tűzforróvá válik az új videókártya.Szóval valami még mindig nincs rendben.

Annyit elmondanék még, hogy csomószor el se akart indulni a gép, vagyis áramot kapott csak nem érzékelte a monitort, és nem bootolt be, viszont ha megmozgattuk a videókártyát néha lett monitor aztán indult a gép is.

(#19084) Hgovi


Hgovi
aktív tag

Az alaplapi vga slotot kellene megvizsgálni/por vagy valami nem kerülhetett bele-kipucolni/. Valószínű hogy nem jól érintkezik a kártya.

Üdv Hgovi

(#19085) tigerscorpio válasza kisfer (#19082) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

ha nem sütötte meg a sziliciumot akkor kizárt a szilicium, ha jól emlékszem 100 celsius körül füstöl el

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19086) dvdbackuper válasza RedHarlow (#19083) üzenetére


dvdbackuper
őstag

a passzív kártya szétfűti magát, vegyél ventiset, 10k-ért egész jó VGA-t kapsz már, boltot felejtsd el...

(#19087) syberia válasza dvdbackuper (#19086) üzenetére


syberia
veterán

...vagy egy halk ventit gyorskötözővel a forrófejű kártyára :K

https://howbad.info/

(#19088) dvdbackuper válasza RedHarlow (#19083) üzenetére


dvdbackuper
őstag

bár az a proci is kér enni, melegszik, mint egy kazán...
azt is nézd meg, hogy rendesen illeszkedik-e a procihűtő...

(#19089) tigerscorpio válasza dvdbackuper (#19088) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

pasztázás. illeszkedés, meg egy ventit rácsatolni a vidikarira...Űahogyan előttem is szólottak a kollégák :R

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19090) include777 válasza Hgovi (#19046) üzenetére


include777
aktív tag

Nem. az alaplap működik, bios jó ("visszafrissítetten" is ugyan ezt a problémát csinálta).
viszont 2 vinyut külön kábelre raktam, mert úgy gondoltam, hogy a régi seagate b@szkódik - van rajta 1 db bs, kb 2 éve - , csináltam róla 1 hdd copy-t 1 másik vinyura, erre 2 óra menet után normálisan kikapcsolt a gép. ez volt 2 napja, azóta összevissza megy a gép és normálisan leáll.(átlag 8 óra naponta).
2 lehetőség van - szeintem - 1ik, hogy az ide kábel alaplapi csatlakozója kontaktos, másik hogy a seagate + samsung vinyum ennyire nem szereti 1mást. inkább elsőre tippelek. még majd teszek 1 próbát, hogy kiszedem az ide-seket, rakok 1 sata-sat, (előtte azért picit megmozgatom a csatikat), és meglássuk.

keep calm and learn powershell

(#19091) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok, és tudtok segíteni. Most raktam össze egy új konfigot(aláírásomban), vagyis igazából nem minden lett cserélve, csak lap, CPU, memória, és egy SSD. Problémám a következő. Hibátlanul működik a gép, viszont hallok egy halk hangot(ciripelő?) a gépházból, nem hangos, viszont ott van, és zavar picit. Olyan mint mikor dolgozik a HDD, csak vékeonyabb, hol szaggatott, hol egyenletes, viszont jóval halkabb. Vagy ahhoz tudom még hasonlítani, mikor egy olcsóbb gépházban az illesztések nincsennek jól megoldva, és zörög picit. Ha a gépház hátuljához hajolok, jobban hallom, egyszerűen nem tudom mi adhatja ki. Kábeleket elrendeztem szépen, tehát nem "kapta" be semmi mozgó alkatrész egyiket sem. HDD-m 100/100-as, nem egy lestrapált darab, ez is kizárva. Táp lehetne? Előző konfignál nem hallottam, ugyanez hajtotta azt is. Ötlet valakinek? :F

[ Szerkesztve ]

(#19092) ebegab92 válasza Grampy (#19091) üzenetére


ebegab92
senior tag

Itt írnak a cicergésről

Nézd meg úgy a gépet,hogy lehúzol ezt-azt,és úgy ciripel,cicereg,zörög e :K Meg esetleg még nézz terheléses tesztet,ahol a feszültségeket monitorozod (AIDA64)

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#19093) Grampy válasza ebegab92 (#19092) üzenetére


Grampy
aktív tag

Rendben, köszi! :) Lehet a VRM lesz a lapon, de ha ez ilyen "melléktermék", mint amit a cikkben említenek, akkor nem lehet gond. :) De még megnézem az AIDA-t is.

(#19094) Grampy válasza ebegab92 (#19092) üzenetére


Grampy
aktív tag

Mérem közben a feszültségeket. Sajnos nem vagyok nagy szaki, honnan tudom meg, hogy mennyi az optimális?

(#19095) ebegab92 válasza Grampy (#19094) üzenetére


ebegab92
senior tag

Mindegyikhez odaírja a normál értékét.Ha ehhez képest +/-5% az eltérés,akkor van gáz.A proci feszültsége ugrál,mert csökkenti így a fogyasztását.A +3.3V-os,+5V-os és a +12V-os ágat figyeld a stabilitásteszt során.Ha ugrik egy látványosat teszt indításakor és/vagy befejeztekor,akkor érdemes egy sürgős tápcsere,legalább egy másik teszt erejére :K

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#19096) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Üdv!
Haverom notebook-ja ilyen hibával nem tud felbootolni.

(#19097) ebegab92 válasza WaterWawe (#19096) üzenetére


ebegab92
senior tag

Lehetséges,hogy RAM-hiba.Azt ezzel tudod ellenőrizni: [link]
Microsoft-féle megoldás: [link]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#19098) Grampy válasza ebegab92 (#19095) üzenetére


Grampy
aktív tag

Köszi, lefuttattam! 10 percig ment, és ami érdekes, a teszt alatt nem hallottam semmit, miután lestoppoltam újból elkezdte.

Itt az eredmény:

+3.3 V:
Min: 3.392
Max: 3.392
Avg: 3.392

+5V:
Min: 5.112
Max: 5.136
Avg: 5.112

+12V:
Min: 11.986
Max: 12.038
Avg: 12.000

[ Szerkesztve ]

(#19099) ebegab92 válasza Grampy (#19098) üzenetére


ebegab92
senior tag

Szerintem vagy a lap lesz vagy a táp.Nézd meg egy kölcsöntáppal,ha tudod :K
(Hasonlót én is tapasztaltam,mikor pl. az ABIT BP6 lap alá egy Chieftec GPS-t raktam,akkor hangosan ciripelt,ugyanúgy egy Intel STL2-es lappal is,de egy AM2-es MSI lappal -2 külön típussal- már nem)

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#19100) Grampy válasza ebegab92 (#19099) üzenetére


Grampy
aktív tag

Értem, és ha így marad, hosszabb távon káros is lehet?

Szerk.: Az esetleg közbeszólhat, hogy a lapon 8 tűs, míg a tápon 4 tűs a 12V-os csatlakozó?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.