Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) Tomi0703 válasza Tomi0703 (#20349) üzenetére


Tomi0703
őstag

Nos, végre megoldódott a probléma. A 160 GB-os winyó volt a hibás. A másikra felment a Win. A 160-assal már el sem indul a gép, illetve ha elindul akkor ellenőrzést hajt végre, de a legtöbb szegmens olvashatatlan.
Szóval az a winyó kuka? Egy 5 éves WD-ről van szó.

(#20352) gban válasza Tomi0703 (#20351) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igen, az kuka.
Örülök hogy megoldódott.

Postázást nem vállalok.

(#20353) Tomi0703 válasza gban (#20352) üzenetére


Tomi0703
őstag

Én is. Köszi a segítséget! :R
Amúgy jó nagy barom voltam, mert azzal winyóval csak nem próbáltam meg telepíteni a win-t mivel azon van sok adat, de hát muszáj volt... Bár úgy emlékszem, mintha ezt próbáltam volna pár napja, de akkor nem működött, na mindegy, a lényeg, hogy megy. :D

(#20354) gban válasza Tomi0703 (#20353) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igen, mintha írtál volna olyat hogy mindkettő rá volt dugva a gépre.
Valószínű a rossz blokkolta a rndszert, mert nem lehetett adatot kiolvasni belőle.

Postázást nem vállalok.

(#20355) Tomi0703 válasza gban (#20354) üzenetére


Tomi0703
őstag

De az a vicces, hogy 3-4 napja még mikor áttettem egy másik gépbe, akkor bekapcsolt a gép, de a winyót csak a bios látta, se hd sentinel sem a lemezkezelő.

(#20356) Dancii


Dancii
csendes tag

Sziasztok!

A következő konfigom van otthon.

MSI K9N SLI alaplap
AMD Athlon64 X2 4800+
4GB Kingmax DDR2 400Mhz
Samsung vinyók 2db 500Gb és 1Tb SATA2 mindkettő.

Nagyon sokáig a gépet egy Gigabyte 8400GS karival üzemeltettem.
Aztán kb. egy hónapja vettem bele használtan egy MSI 8600GT-t.
Minden szuperül is ment eddig.
Ma délután frissítettem egy progit, és újra kellett indítanom hozzá a gépet.
Újraindítás után azonban nem akart elindulni.
Áramot kapott, a ventik forogtak és ennyi.
Szétszedtem kipucolgattam, semmi.
Végülis arra jutottam, hogy visszateszem a régi 8400GS videokarit.
Azzal elindult.
Mivel azonban SLI-s alaplap, 2 PCI-E slot van, gondoltam belepróbálom a rossznak vélt 8600GT-t a másikba.
Ott meg működik..

Ötlet, hogy mitől lehet? Fárad a kari vagy az alaplap?

Az alaplap már van vagy 7 éves, leszolgált már, 3 kondi ki lett rajta cserélve, de egy 4.-nek megint érik mert már kezd púposodni.
Amúgy anno a proci is egy kicsit húzva volt, azzal is játszottam most, de akkor meg ilyeneket produkált a gép hogy pl. nem volt egér o.O rá volt dugva, de mégse érzékelte..
Lehet a táp nem bírja a hajtást, mert az csak egy 400Wos Codegen..

I'm no hero..never was..never will be..I'm just an old killer.. (Solid Snake)

(#20357) quailstorm válasza Dancii (#20356) üzenetére


quailstorm
nagyúr

az nem táp, cserélni kéne... ha az én 580-as HKC-mon van 350-es cimke akkor az nem tudom milyen lehet, 200as?
De nem hinném hogy magában megoldja, csak biztonsági intézkedésnek nem árt.
Nem melegedett túl mostanában? Szemre szagra rendben van? Egy kis tesztet kéne futtatni SLI-ben akkor. Hátha kijön. Elengedő forrasztás is lehet, az a jobbik eset. Bár nem oly erős és drága kártyák hogy megérje feltétlen a reball.

(#20358) Dancii válasza quailstorm (#20357) üzenetére


Dancii
csendes tag

Tervezem amúgy, hogy cserélem, csak még nem volt rá keret :S
Valami jót tudsz ajánlani, ami mondjuk nem többtízezer forint? :D

Átnéztem, ránézésre minden rendben van..meg túlmelegedésre sem igazán gyanakszom.
A régi 8400GS passzív hűtésű volt, állandóan 60fok felett ment és soha nem volt semmi baja.
A 8600GT ventillátoros, 45fok körül megy mindig.
A proci szintén 40fok körül mozog, +-3..

Nem tudom, de érdekes.

Na szóval ezt csináltam:
Kiszedtem a 8600GT-t, beletettem ugyanabba a foglalatba a 8400GS-t.
Oké, azzal megy..akkor tuti a GT a szar..de ott a másik foglalat..jó, beleteszem abba.
Ott meg jó..oké, akkor BIOS állítgatás, procit feltettem 200ról 205-re..
Windows indít: nincs egér..o.O WTF??
Megint GS kari betesz, sipákol indításkor, hogy nem jó valami, Reset to Default..
Oké, Win betölt, minden oké..
Na akkor adjunk a GT-nek még egy kört.
Eredeti foglalat, nem jó...második foglalat: működik.
És most így megy. Proci meg minden beállítás alapon..

Egyre inkább arra gondolok hogy ez a csotri táp nem birja a kiképzést :D

I'm no hero..never was..never will be..I'm just an old killer.. (Solid Snake)

(#20359) gban válasza Dancii (#20358) üzenetére


gban
Közösségépítő

Szerintem az alaplapon az egyik PCI-E slot vezérlése döglődik - Nforce-os lapokat sosem szerettem.
Elvileg az újak nem megfővősek már, de én nem bízok bennük, meg a meghirdetett rossz lapok jó része is NF-os.

Postázást nem vállalok.

(#20360) quailstorm válasza Dancii (#20358) üzenetére


quailstorm
nagyúr

elég fura az tuti, de benchmarkot futtass

lehet megöregedett a táp, és az olcsó FSP-nek is az a vége, a legolcsóbb chieftek se olyan amit szabad venni, ennyi támpontot adok. FSP-re 3 évet számolj kb. Utána meg a komolyabbak vannak.

(#20361) dauphin válasza gban (#20342) üzenetére


dauphin
aktív tag

Tegnap megtörtént a visszaállítás, elindult gond nélkül a gép, rendesen betöltött a Win7 is, eddig minden rendben. A következő napokban kiderül, hogy újra előjön-e a jelenség. Mégegyszer köszönöm a segítséget. :K Ha netán nem változik a helyzet, akkor még jelentkezni fogok. :)

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#20362) biggamer


biggamer
veterán

Hi, lehet hogy rossz helyen érdeklődöm ... az miért van, h játék közben sokszor ledobja a gamét a tálcára a gép ???
World of Tank vagy más egyszerű facés játéknál is, ha teljes képernyőn van ledobja vagy összeugrassza kicsire.
És azt is csinálja, hogy amikor írok valamit egyszerűen elugrik a szövegről, nem tudom folytatni addig amíg vissza nem megyek az egérrel az utolsó betűhöz .. mi a fenétől lehet ez ???

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#20363) gban válasza biggamer (#20362) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem lehet hogy megnyomod pl. a windows gombot a billentyűzeten?
Aktív program is okozhat ilyet, többek között ezt okozza a windows frissítés utáni újraindítási érdeklődése is sok játéknál, vagyis maga a win is okozhat ilyet.

Postázást nem vállalok.

(#20364) dauphin válasza gban (#20342) üzenetére


dauphin
aktív tag

Szia! Ugyanaz a jelenség, mint előzőleg írtam neked: csak áramtalanítás után újra bekapcsolva bírható működésre a vasam. :O Van valami ötleted? Ugye ez nem alaplap vagy tápegység problémát jelez? Nem szeretnék belebonyolódni egy garanciáztatásba, ami hetekig elhúzódhat, elfajulhat. :( Bármilyen apró sejtés? Köszönöm előre is. Üdv. :R

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#20365) gban válasza dauphin (#20364) üzenetére


gban
Közösségépítő

Áramtalanítás igény nálam látatlanban táp vagy alaplap gond lehet csak.
Abból is inkább táp a gyakoribb, de ki kellene próbálni természetesen egy másikkal mielőtt tutira mondjuk hogy ez vagy az rossz.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#20366) Sved982


Sved982
csendes tag

Helló mindenki!

A probléma/kérdés a következő:
Az egyik nap este a gép kifogástalanul működött. Másnap reggel bekapcsolásnál nincs kép. A monitor bekapcsolást jelző led villog. A power gomb nem működött. Fél percig nyomva sem kapcsolt ki a gép. Leállítani csak a táp lekapcsolásával lehetett.

Ötleteim: vagy a memóriák egyike szállt el, vagy az alaplap... de az ötlet kevés, nekifutottam kipróbálni.

Amit elkövettem:
- Mindent lehúztam az alaplapról (a power sw, reset sw stb. is), csak a táp maradt. = > Ugyan az az eredmény
- BIOS elem ki, majd vissza
- 1 memóriamodult visszapakoltam = > elindult
- A második modult is visszatettem = > még mindig jó
- A memóriákat minden foglalatba belepróbáltam = > működik
- Visszakötöttem a HDD-ket = > jó
- Visszapakoltam mindent = nem működik, sötétség...
- Újrakezdtem...
- Eredmény: ha minden visszamegy, és csak a reset sw nem kerül visszahelyezésre az alaplapon (így nyilván nem működik a reset gomb), akkor működik. Ha ezt a kis "csodát" visszadugom az alaplapra, akkor ismét nem indul, nem lehet kikapcsolni sem. Most működik! Reset gomb nélkül...

Kérdés:
Hol lehet a hiba? A ház bekötésénél lehet valami gubanc? Az alaplap a ludas? Azért érdekes kérdés, mert minden alkatrész garanciális még, és annak ellenére, hogy reset gomb nélkül is van élet, jobban szeretném ha működne, főleg ha garanciális...

Konfigráció:
Alaplap: ASUS F2A85-M PRO
Processzor: AMD A10-5800K 3.80GHz FM2 BOX
Memória: 2x KINGSTON 4GB HyperX Anniversary DDR3 1866MHz CL9 KHX18C9X3/4
HDD:
1 Samsung HD501LJ
1 WDC WD10EZEX
1 WDC WD20EARX
CD/DVD: ASUS DRW-24B5ST
Táp: COOLERMASTER GX 450W RS-450-ACAA-D3

Előre is köszönöm!!!
Bye

(#20367) gban válasza Sved982 (#20366) üzenetére


gban
Közösségépítő

Vagy beragadt a reset, vagy nem a resetet dugod a resetre.

Postázást nem vállalok.

(#20368) Ruszki válasza Sved982 (#20366) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Biztos, hogy jó helyre rakod a reset gombot?
Ha biztos, hogy jó helyre akkor lehet a ház ill. a gombok a ludasak.

Üdv, Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#20369) gban válasza Ruszki (#20368) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha nem jó helyre rakja a reset gombot, de jó a reset gomb, az nem okoz problémát.

Postázást nem vállalok.

(#20370) Sved982 válasza Ruszki (#20368) üzenetére


Sved982
csendes tag

Amint írtam, az előző nap még tökéletesen működött a cucc, a reset sw/reset gomb pedig jól volt bekötve, sőt még működött is!
Persze megnéztem aztán az alaplap könyvében, hogy jó helyre dugom-e, de jól volt csatlakoztatva. Az pedig nyilván nem számít, hogy hogy van rádugva, mivel csak rövidre zár... Persze ahogy rá volt dugva működött korábban...

(#20371) gban válasza Sved982 (#20370) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha van mérőműszered, nézd meg a reset csatin, hogy megnyomás nélkül is zárlaton van-e.
Ha igen, nézd meg a kábelt, hogy rajta van-e normálisan a kapcsolón, majd mocorgasd meg a kapcsolót, hátha helyrejön.

Postázást nem vállalok.

(#20372) Sved982 válasza gban (#20367) üzenetére


Sved982
csendes tag

A reset gomb jelenleg lenyomható és vissza is "jön". Este reset gomb lenyomása nélkül lett leállítva. Másnak reset gomb lenyomása nélkül lett elindítva. Szerintem nem túl sanszos, hogy leragadt a le nem nyomott gomb.
Azt miből látom, ha mondjuk beragadt volna?

(#20373) Sved982 válasza gban (#20371) üzenetére


Sved982
csendes tag

Igen ez jónak tűnik, viszont nincs sajnos műszerem... :( Viszont akkor lekapom a ház elejét és megnézem, hátha lecsúszott vagy bármi... Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#20374) gban válasza Sved982 (#20372) üzenetére


gban
Közösségépítő

Maximum abból hogy rádugva az alaplapra nem indul a gép :))

Postázást nem vállalok.

(#20375) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Üdv.!

Adott egy ASUS M5A88-M EVO; AMD Athlon II X3 460 procival 2x2 GB Geil Value 1333 MHz-es rammal, Be Quiet Straight Power E9-450W táp és egy ASUS ENGTS450 vga. Minden alapon van, tehát a BIOS-ban az értékek autora vannak állítva.

Az illető így írta le a hibajelenséget:
számítógép bekapcsolásakor nem világít a power lámpa, a monitor nem kapcsol be, de ugyanakkor a ventik felpörögnek és nem történik semmi. Kikapcsolni nem lehet a vasat, csak úgy, ha lekapcsolom a tápot. Amikor visszakapcsolom és újra megnyomom a power gombot, akkor már bekapcsol a gép és működik rendesen.

Tehát ez mitől lehet? Elvileg a tápnak elégnek kell lennie egy ilyen konfignak bőven, mivel nem eszik sokat és a táp se egy legalja kategória. Tuning sincs, ami megmagyarázná ezt a jelenséget. Esetleg valami nem lenne kompatibilis a lappal? Ez azért lenne furcsa, mert másodjára gond nélkül beindul.

5let? :F

(#20376) Sved982 válasza gban (#20374) üzenetére


Sved982
csendes tag

Szétszedtem, megnéztem. A reset gomb úgy oda van pakolva, hogy annak nagyon baja nem lehet. Csatlakoztatva, odacsavarozva.
Csak felhívom a garanciális szervízt, hogy ők hogy állnak a témához... ha már garis, akkor foglalkozzanak vele, hátha...
Köszönöm az ötleteket egyébként!

(#20377) Ruszki válasza Vasinger! (#20375) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Ez ma már a sokadik hasonló hiba.
Kolléga már írt megoldási javaslatokat feljebb de én azért meg néznek egy BIOS beállítást aztán lehet ott van a turpissag.

Üdv, Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#20378) Sved982 válasza Vasinger! (#20375) üzenetére


Sved982
csendes tag

Én azt csinálnám, hogy midnent lehúznék az alaplapról, a gombok csatiját is, csak a tápot nem, majd a BIOS elemet is kikapnám. Ezután sorban... memóriával indítanám. Ilyenkor többynire memória, vagy alaplap szokott a gond lenni, de nem feltétlenül. Nekem más volt... persze nekem másodikra nem indult újra. :)

(#20379) Vasinger! válasza Ruszki (#20377) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Tehát akkor mindent lehúzunk dolog és egyenként visszadugok mindent taktika az ajánlott ilyen esetben BIOS resettel megspékelve?

A BIOS beállításait végignéztem annó, akkor mindent jónak láttam. A feszültségértékeket ugye nem baj ha AUTO-n hagyom, tehát a lap be tudja lőni az ideális feszültséget magának, igaz?

Sved982:

Igen, ismerem ezt a módszert, amit írsz, csak ugye a két eset, még ha kicsit is különbözik, mégis 2 teljesen más dologtól lehet sajna :\

[ Szerkesztve ]

(#20380) Ruszki válasza Vasinger! (#20379) üzenetére


Ruszki
senior tag

Persze hagyd Auton ő azt majd megoldja.
Igen, akkor azt is meg lehet próbálni amit Svéd kolléga mondott.
Aztán ha semmi változás akkor esetleg próba egy másik táppal.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#20381) Sved982 válasza Vasinger! (#20379) üzenetére


Sved982
csendes tag

Nekem ez bevált. A hiba tökéletesen behatárolható lesz. Aztán pedig ha megvan a hiba, lehet filózgatni a megoldásán.

(#20382) madahun


madahun
csendes tag

tavaly nyáron volt egy processzoros túlmelegedős gondom (amd phenom II x3 b55 volt 3,6ra húzva,de vettem egy rá egy artic freezer 7et,és megoldódott. az órajeleket időközben visszavettem.)
2 napja van egy olyan gondom,h ha call of juarezezek, a gép random kikapcsol,és pár óráig nem is engedi bekapcsolni magát, csak ha áramtalanítom. nba 2k13 és lol alatt nem csinál semmit. proci 66 vga 30 memória 48 fokos volt restart után, tehát szerintem nem ez a gond, viszont a hosszú szünet ilyesmire utalna. táp? 450w-os chieftech amit 2008ban vettem. mi lehet a gond?
asus m4a77 alaplap, zotac gtx 460 768mbos videokari és 1 db wd merevlemez a gépem összetevői

(#20383) gban válasza madahun (#20382) üzenetére


gban
Közösségépítő

Látatlanban egyértelmű táphibára utalnak a jelek.
De nem ártana meggyőződni róla egy másik táppal.
Ennyi idősen 99% hogy van púpos kondi benne, de nem feltétlen csak ez a baja a tápnak (már ha ő a bűnös).

Postázást nem vállalok.

(#20384) madahun


madahun
csendes tag

most megnéztem terhelés alatt is a vga hőmérsékletét, 90fok...
ezt csak a vga hűtő cseréjével lehet orvosolni vagy hátulra egy 8centis házhűtő segíthjet esetleg?

(#20385) gban válasza madahun (#20384) üzenetére


gban
Közösségépítő

Egyrészt az nem biztos hogy hibajelenség, bár ennél szerintem 80-85 fok a normális max. hőfok.
+5 fok az nem olyan probléma ami meghibásodásra utal, inkább a hűtés gyenge hatásfokára lehet következtetni ebből. A max. 80-85 fok egy max. 25 fokos szobára, azaz a gépnek megfelelő környezetre értendő, ha most van a szobádban 35-38 fok, akkor a 90 fok lehet teljesen normális is.
A gyengült hatásfokot pedig orvosolhatod pl. újrapasztázással, de ez esetben nagyon vigyázz a kártyára, nehogy megsérüljön a csavarozáskor, hűtő ráfeszítésekor, levételekor.
Okozhatja továbbá a szellőzőutak eltömődése is a kártya hűtőjében, nem ártana kitisztítani.

Postázást nem vállalok.

(#20386) zone


zone
őstag

Főszereplők: Gigabyte GA-G41MT-S2 alaplap és egy FG-ATA8212-133R-01-BC01 jelzésű PCI raid 2xIDE kártya és egy Samsung SP1614N HDD

Probléma: A BIOS nem látja a raid kártyára kötött vinyót, így bootolni sem tud róla "boot failure insert system disk..." hibával indul. A vicc az, hogy live Ubuntu alatt látszik és tudtam telepíteni, van rajta rendszer.
Win7 telepítő nem látja a HDD-t.

Bios frissítve (F3-ról F7-re), raid kártya IDE-re állítva, de ha újra belépek a raid beállításba, nem azt mutatja. Próbáltam manuálisan megadni a kártya IRQ csatornáját is. Ötletek?

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20387) gban válasza zone (#20386) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem ez gyanús:
kártya IDE-re állítva, de ha újra belépek a raid beállításba, nem azt mutatja.
Nyomsz mentést a végén (gondolom kell, nem ismerem sajnos a raid kártya biosokat)
Másik lapban nem tudod kipróbálni - egyrészt a bootolást, másrészt a kártya ide módjának beállítását?
Milyen rendszer van rajta? Az a kártyával került rá, vagy alaplapra kötve?

Postázást nem vállalok.

(#20388) zone válasza gban (#20387) üzenetére


zone
őstag

Persze, elmentem és úgy lépek ki. A vinyón mint írtam ubuntu van, telepítőt futtatva ki is írja, hogy lecserélem vagy frissítem. Az alaplapon nincs IDE slot, ezért a raid kártya.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20389) gban válasza zone (#20388) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkor nem lehet hogy a hdd valamiért nem akar bootolni (oprendszer hiba), a win7 meg a nem megfelelő fájlrendszer miatt nem látja? Milyen fájlrendszeren van az ubuntu? Ha jól tudom, azt nem komálja egyik MS oprendszer sem.
A win7-nek látnia kellene a kártyát meg a rákötött bármilyen vinyót alapból? Szerintem megfelelő fájlrendszer esetén igen, de ezt másik lapban, másik hdd-vel leelenőrizheted.

Postázást nem vállalok.

(#20390) djculture válasza zone (#20388) üzenetére


djculture
félisten

raid biosban nincs lehetőség raid ready kötet létrehozására? Mert azt egy lemezen is létre tudsz hozni és a win7 telepítőnek usb-n megadod a raid kártya driverét és már látja is...

[ Szerkesztve ]

(#20391) zone válasza djculture (#20390) üzenetére


zone
őstag

Nincs, csak ide, jbod, stripe, mirror, stripe+mirror
Amit találtam drivert, a win7 telepítő nem találja a megadott mappában.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20392) djculture válasza zone (#20391) üzenetére


djculture
félisten

milyen kártya ez? Típusa?

(#20393) zone válasza djculture (#20392) üzenetére


zone
őstag

Lásd fentebb, FG-ATA8212-133R-01-BC01
Lehet Best Connection, Sunsway, Syba és még ki tudja milyen név alatt. Se doboza se lemeze nincs meg.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20394) djculture válasza zone (#20393) üzenetére


djculture
félisten

A vista driverét kell betallózni neki.[link] Kicsomagolod a és a vista 32 vagy 64 driverét kicsomagolod egy usb-re, 4 file van iteraid.sys iteraid.inf iteraid cat dpinst.exe.

[ Szerkesztve ]

(#20395) zone válasza djculture (#20394) üzenetére


zone
őstag

Köszönöm! Holnap tudom kipróbálni, addig fenn hagyod?
De ha ez működik, akkor csak a telepítés oldódik meg. Ha az ubuntu nem indul róla, a Win miért menne?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20396) ankaz


ankaz
tag

Sziasztok! Gépem időközönként kékhalállal megfekszik.

2012.11.10-ben lett telepítve, azóta semmi gond nincs vele csak az elmúlt 3 hónapban. Vga driveren kívül más nem lett frissítve. Avast és néha kézzel superantispyware fut. Memtest86 és Hard Disk Sentinel, HDTune megvolt. Játék közben lép ki inkább (eredeti bf-bc2)de nagy ritkán „tétlen” állapotban is (böngészés, másolás).
Év elején kifújva, újrapasztázva. Egyébként lassan 2 éves lesz a konfig.

Újratelepítésen kívül valami ötlet?

Paraméterei:
win7 64bit full patch
QuadCore Intel Core i5-2500K, 3500 MHz
ASRock Z68 Extreme3 Gen3
2x4 giga Kingstone Hyperx XMP DDR3 1600MHZ CL9 KIT
ATI Radeon HD 5830
SAMSUNG SSD 830 Series ATA
WDC WD5000AADS
Corsair C650HX
Logitech G35 Headset
Logitech G9X
Gigabyte K8100 usb bill

BSOD-ok:
Created by using BlueScreenView

Előre is köszi

(#20397) ankaz válasza ankaz (#20396) üzenetére


ankaz
tag

(#20398) Ruszki válasza ankaz (#20397) üzenetére


Ruszki
senior tag

Ha van rá mód ill lehetőség akkor esetleg egy másik táppal próbáld meg. Hátha a táp rosszalkodik.
Esetleg futass le egy Orthost de ahogy látom ha nincs terhelés akkor is fagy.
Hd sentinel-el egy lemezellenorzes.
De most utólag látom az is megvolt.
VGA driver csere,?

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#20399) gban válasza ankaz (#20396) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is egyrészt a tápra gyanakodnék, másfelől Orthos valóban sokat segítene - egyrészt a ram és a teljes rendszer tesztelése okán, másfelől, ami fontos és nem láttam hogy nézted-e, a proci terhelt hőfokára kíváncsi lennék. (meddig megy föl Orthos alatt?)

Postázást nem vállalok.

(#20400) kkary


kkary
csendes tag

Hello mindenkinek!
Egy MSI K8N Neo 4H ver:3 alaplap a táp rácsatlakoztatása után azonnal felpörgeti a hűtőventillátorait (akár proci nélkül is), és ezzel ki is merült amit tud produkálni. Ezután nem lehet kikapcsolni, csak ha a feszt elveszem tőle (kihuzom a konektorból).
VAN MEGOLDÁS A KUKÁN KÍVÜL IS?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.