Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) gban válasza Robokutya (#20500) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem ismerem ezek sebességét, de biztosan nem letöltőközpontnak szánják.
Viszont lakáson belül is ahogy gyengül a vétel, úgy csökken a sebesség is.
Vagyis lehet hogy nem a szolgáltatás lassú, csak a jel gyenge.

Postázást nem vállalok.

(#20502) Robokutya válasza gban (#20501) üzenetére


Robokutya
senior tag

oks köszi az ötleteket :)

(#20503) Gabor901127


Gabor901127
tag

Sziasztok!
Olyan gondom lenne, hogy néha kb fél órát játszom a géppel és olyan hibát produkál, hogy totálisan lefagy, hang is beakad, resetgombra sem reagál. Néha pedig órákat játszom és semmi...
Szinte csak HoN-ra és LoL-ra csinálja ezt és meg kell mondjam elég idegesítő, a többi játéknál még nem tapasztaltam.
CPU teszt, azt hiszem linque, simán lefut 10-20 szor High-on. memteszt ment 24 órán keresztül error nélkül.
Van elvileg egy olyan problémám, hogy alaplap nem támogatja az adata ramomat és azzal folyamatosan kékhalálozott, de mikor megvettem a másik 8gigát utána valahogy megjavult.
Gépem cuccok között.
Hibát sajnos nem tudom produkálni amikor akarom :(

Köszi minden segítséget akinek van ötlete:
Gábor

(#20504) csaksike


csaksike
csendes tag

Sziasztok!

SATA2-es alaplapomhoz vettem 1 SATA3-as HDD-t ( SEAGATE 1TB Barracuda 7200.14 7200rpm 64MB SATA3 ST1000DM003 ).
A Win 7 fel is ismerte, ill telepítette. Problémám az, hogy Total Commanderben és a Sajátgépben sem látom. :S

Miért lehet illetve mit kellene csinálnom?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#20505) dvdbackuper válasza csaksike (#20504) üzenetére


dvdbackuper
őstag

gondolom kéne rá egy partíció...
sajátgép jobb gomb lemezkezelés...

(#20506) gban válasza dvdbackuper (#20505) üzenetére


gban
Közösségépítő

+ meg is kellene formázni :K

Postázást nem vállalok.

(#20507) csaksike válasza dvdbackuper (#20505) üzenetére


csaksike
csendes tag

köszi

(#20508) Chelsea4ever


Chelsea4ever
tag

Sziasztok! Nem tudom, hogy jó helyen teszem-e fel a kérdést, de segítségre lenne szükségem.
Van egy laptopom és arról szeretném internet kábelen keresztül átvezetni a netet az asztali gépre...
Hogyan kell?
a notebook windows 7 , a szgép winx xp

Előre is köszönöm a válaszotok!

[ Szerkesztve ]

(#20509) gban válasza Chelsea4ever (#20508) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az internet hogy jön?
Wifin?
Mobilnettel?

Postázást nem vállalok.

(#20510) Chelsea4ever válasza gban (#20509) üzenetére


Chelsea4ever
tag

mobilneten. és a mobilnetet meg tudjuk osztani a 3 laptopra wifin keresztül, de az asztali géphez nincs ötletünk hogyan lehetne (nincs wifi fogója:D). van egy ethernet kábelünk.

[ Szerkesztve ]

(#20511) gban válasza Chelsea4ever (#20510) üzenetére


gban
Közösségépítő

Itt szerintem többet tudnának segíteni, illetve szerezz be kb. 1000 Ft-ért egy wifi sticket :))

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#20512) Operátor91


Operátor91
csendes tag

Sziasztok nem rég egy eléggé bosszantó jelenség jött elő nálam kékhalál-nak hívják és a hiba üzenet pedig bugcode usb drive :Ha valaki tudja mi ez kérem h segítsen előre is köszi :D

A remény hal meg utóljára :D

(#20513) gban válasza Operátor91 (#20512) üzenetére


gban
Közösségépítő

USB 3G neted van?
Próbáld meg, hogy a biosban az usb-t átállítod 1.1-re vagy 1.0-ra ha lehet, 2.0 helyett.

Postázást nem vállalok.

(#20514) Operátor91 válasza gban (#20513) üzenetére


Operátor91
csendes tag

Ja mobil net OK köszi megpróbálom :D

A remény hal meg utóljára :D

(#20515) Operátor91 válasza Operátor91 (#20514) üzenetére


Operátor91
csendes tag

Na szóval kikapcsoltam az usb 2.0 supportot de akkor meg az egész kikapcsolt teljesen nem volt vele kapcsolat pedig alapon az 1.1-1.0-án még kommunikálnia kéne de nem ez történt :/ más nem jöhet szóba ?

A remény hal meg utóljára :D

(#20516) gban válasza Operátor91 (#20515) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem lehet hogy csak néhány usb port tudja a lapodon az 1.0-t?
(mondjuk emlékeim szerint inkább fordítva volt megkülömböztetés ha volt)
Próbáld végig az összesben, illetve pendrájvval is, hogy megy-e az adott usb port.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#20517) peto.istvan


peto.istvan
aktív tag

Srácok!

Több szem többet lát alapon. Adott egy alaplap. Létezik, hogy nem kezeli se a 3450 sem a 3650-s kártyákat? Ilyennel még nem találkoztam. Legfrissebb BIOS van rajta. Miért kérdezem? Volt benne egy 6200-s vga amit kezelt. Viszont ez utóbbi sem volt benne a támogatási listában. Maximum arra gondolok, hogy mivel 6xxx széria ezért működött.

Ilyet még nem pipáltam. Ennyit szívni egy géppel :W .

Isu :R :R

(#20518) Operátor91 válasza gban (#20516) üzenetére


Operátor91
csendes tag

Azzal indítottam amikor kikapcsoltam és egyikre se reagál de azt végképp nem értem h eddig miért nem volt kékhalál és miért csak most jött elő ?????

A remény hal meg utóljára :D

(#20519) Operátor91 válasza peto.istvan (#20517) üzenetére


Operátor91
csendes tag

Szia a karit egyáltalán nem látja a gép,? Akkor próbáld meg everst-el ez általában mindent kidob a gépen ha felvan téve ha nincs :D

A remény hal meg utóljára :D

(#20520) peto.istvan válasza Operátor91 (#20519) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Nem fogja látni. Ha nem kezeli a lap, akkor el sem indítja. Ergo nem is fogja látni semmi. Azért köszi a tippet. :R

(#20521) Montesantos


Montesantos
senior tag

Sziasztok!

Van egy CM HAF -942-es házam 4 db CM 200-as ventivel kikapcsolható ledes világítással. A gondom annyi hogy 3 venti kifogástalan, viszont ha 4. ventinek a világítás részét összedugom a gép nem indul el, vagyis elindul de nem tölt be..... ha viszont ki van húzva a világítás rész akkor semmi gond.....a venti ezen kívűl más hiba jelenséget nem produkál (forog, hűt teszi a dolgát)

A 4 venti ledes része egy rendszeren van csatik jók....
A led lehet zárlatos?

Köszönettel

[ Szerkesztve ]

Gabi

(#20522) peto.istvan válasza Montesantos (#20521) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Az egyik led eldurrant benne. Tehát azzal van a gond. Van szakadás vizsgálód? Mérd ki vele a ledeket.

[ Szerkesztve ]

(#20523) Operátor91 válasza peto.istvan (#20520) üzenetére


Operátor91
csendes tag

A biosban az AGP porton nem állítottál el valamit néz utána olyan nincs h nem kezeli valahogy fel kell ismernie
am voltam én is így egy karival hol látta hol nem és a biosban átállítottam az AGP port beállításait minimumra pl mekkora vram meg ilyenek próbálgasd sok sikert :D

A remény hal meg utóljára :D

(#20524) gban válasza Montesantos (#20521) üzenetére


gban
Közösségépítő

2 dolgot tudok elképzelni, az egyik, hogy amikor bedugod a 4. ledes részt, akkor ezt nem egy sima molexre dugod, hanem y vagy továbbvezetős megoldással, és kontakthiba lép fel.
A másik hogy van némi zárlat ennél a lednél, és túl sokat vesz fel.
Hova dugod ezt a ledet, ami hibát generál?
Esetleg egy alaplapi venticsatira, ami figyelés alatt áll a bios által, és értelmetlen fordulatszám-értéket ad a led értlemszerűleg?
Mi van ha csak ez van bedugva?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#20525) peto.istvan válasza Operátor91 (#20523) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Minden frankón megy. Beraktam egy ati kártyát is 9200se és azzal is megy. A másik két ati-t hiába rakom be.Elindul de nincs kép. Bajos egy lap ez. Jó proci van benne, 2Gb rammal, 320Gb sata2 vinyó. Gondoltam unokaöcsémnek egy kicsit felturbózom a szekerét. Erre tessék. :W

[ Szerkesztve ]

(#20526) Montesantos válasza peto.istvan (#20522) üzenetére


Montesantos
senior tag

Köszönöm :)
Nincs szakadás vizsgálóm, de én is a ledre gondoltam.... javítható? (esetleg házilag?)

Gabi

(#20527) peto.istvan válasza Montesantos (#20526) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Persze. Polaritásra figyelj és szépen beforrasztod az új ledet. Azért jó lenne kimérni, hogy melyik a bibis.

(#20528) Montesantos válasza gban (#20524) üzenetére


Montesantos
senior tag

Azt nem próbáltam hogy csak azt az egy ventit dugom be (kicsit macerás a vezéteket kivarázsolni) ez az utolsó venti a vezetékek végén.....

A ventin van egy 3 tűs csati ez a ventillátort üzemelteti, a ledes világításnak 2 tűs csatija van..... ha bedugom ezt a két tűset akkor ver le mindent..... amúgy nem tudom honnan indul nem én raktam anno össze pár napja hozza ezt a hiba jelenséget

Biztos nem sorba vannak kötve

[ Szerkesztve ]

Gabi

(#20529) gban válasza Montesantos (#20528) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkor nem értem, milyen megoldással van bekötve.
Sorba vannak kötve? Nem hiszem, mert akkor mindnek be kellene dugva lenni, hogy menjenek.
Ha nem, akkor függetlenek egymástól - miért gond az egyiket bedugni csak?
Azt nem írtad, hova kötöd be őket egyáltalán?

mod: olvasom amivel kiegészítetted - hova dugod rá, ezt áruld el nekünk :K

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#20530) Operátor91 válasza peto.istvan (#20525) üzenetére


Operátor91
csendes tag

LOL valami oka csak van Am sztem az asus az job nekem eddig csak az volt és baj nem volt vele. itt egy link hasonló esetekkel :D : http://forum.techcorner.hu/index.php?showtopic=5383 üdv gabi :D

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utóljára :D

(#20531) peto.istvan válasza gban (#20529) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Gondolom van egy kapcsolós hátlapi panel ami szétosztja a tápfeszt 4 aljzatra. Bár ez sem biztos csak egy feltevés :). Lehet Y kábel is.

(#20532) peto.istvan válasza Operátor91 (#20530) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Hát ez az. Ha végig olvasod látod, hogy igazad van!

(#20533) Montesantos válasza peto.istvan (#20531) üzenetére


Montesantos
senior tag

Az előlapon van egy kapcsoló gomb.... holnap lefényképezem talán könnyebb lesz így (most melózok)

Gabi

(#20534) peto.istvan válasza Montesantos (#20533) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Ahogy gondolod. Az tény, hogy valami a 4. ventivel van. Ha nincs bekötve megy rendesen, ha bekapcsolod hibákat generál. Vedd le a 4. ventit. Elpöfög az 3 ventivel is :).

(#20535) gban válasza peto.istvan (#20534) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én a rádugás környékén érzem a gondot - csak tudjuk meg egyszer hogy mi hova van dugva :))

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#20536) Operátor91 válasza peto.istvan (#20532) üzenetére


Operátor91
csendes tag

Hát ez magyarán szívás :))

A remény hal meg utóljára :D

(#20537) peto.istvan válasza gban (#20535) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

:C

(#20538) Montesantos válasza peto.istvan (#20534) üzenetére


Montesantos
senior tag

Igyekszem válaszokat találni :) amúgy ez a venti az oldalpanelon van.....

Köszönöm mindenkinek a segítséget :)

Gabi

(#20539) peto.istvan


peto.istvan
aktív tag

Gban te mit szólsz az én gondomhoz?

(#20540) gban válasza peto.istvan (#20539) üzenetére


gban
Közösségépítő

Azt hogy normális (mármint nem az de a specifikációknak megfelelő) a dolog.
Nem véletlenül hívják sok ASRock lapnál a vga csatolókat érdekesen, ez sem 8x AGP, hanem ASRock AGI8X - VGA upgrade interface

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#20541) peto.istvan válasza gban (#20540) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

:W :W . Jaj a mindenit. Nem lesz ebből jó gép, legalábbis jobb vga-val. Azért köszi! :R

(#20542) ates85


ates85
tag

Sziasztok!

Van a melóhelyemen egy gép ami nem kapcsolódik be. A gép egy éve nem volt bekapcsolva, de amikor legutoljára volt használva akkor tuti nem volt semmi baja. Hiába nyomom a bekacsoló gombot nem történik semmi. Amiket ellenőriztem már: Kicseréltem a tápot egy biztosan működő darabra, legalább 3 tápkábellel kipróbáltam, átdugtam másik konnektorba, ellenőriztem a bekapcsoló gomb csatlakozását és a vezetékek épségét, kicseréltem a gomb elemet. A sok próbálkozás ellenére sem akar bekapcsolódni. Szerintem kizárásos alapon kettő dolog okozhatja még a hibát: az alaplap nem működik, vagy a bekacsoló gomb nem küldi az impulzust valamiért. A gond az, hogy nincs fölöslegben sem alaplap sem egy másik gépház, vagyis venni kéne, de fölöslegesen nem akarom a céget anyagilag megrövidíteni, hogy mindkettőt venni kéne. Jó lenne tudni biztosan mi okozhatja a problémát. A gép kb. 6 éves Core 2 Quad procis.

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#20543) gban válasza ates85 (#20542) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nézd meg hogy a bekapcs gomb kábelját lehúzva egy csavarhúzóval zárod a 2 tüskét az alaplapon.

Postázást nem vállalok.

(#20544) Gabor901127 válasza Gabor901127 (#20503) üzenetére


Gabor901127
tag

Sziasztok
Erre valaki?

(#20545) gban válasza Gabor901127 (#20544) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hiba nekem nem hardveresnek tűnik.
Ha csak néhány játéknál fagy, az szoftveres hibára utal nálam - vga driverrel együttműködése a játéknak, stb.
Az mit jelent hogy a reset gombra nem reagál?
Egy olyan gép, ami különben működik, minden esetre reagál a reset gombra, maximum a kikapcsolódás után nem indul újra.
Teszttel kapcsolatban csak a szokásosot tudom mondani, futtass egy orthost 20 percig, és figyeld közben a proci hőfokot.
Ha nem áll le, és a proci sem túl meleg, akkor nem ram, lap, proci hiba.
VGA megnézésére pedig ott a FurMark.
Jól látom hogy nincs külön vga-d?

Postázást nem vállalok.

(#20546) ates85 válasza gban (#20543) üzenetére


ates85
tag

Köszi a tippet, időközben a gép már feléledt ez a rövidre zárás nélkül. A hiba továbbra sem tudom mi lehetett mert, addig szedtem szét a dolgokat azt raktam vissza míg egyszer csak végre elindult a masina. Technika ördöge.

[ Szerkesztve ]

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#20547) whiteseed


whiteseed
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy kb 6 éves,

http://www.msi.com/product/mb/K9AGM3-FIH.html alaplap (legalább is nagyjából ez, utolsó 3 betű nembiztos), benne AMD 64 X2 5200+ nemtúlmai processzor, chiftech 340w táp, 2gb ram, w7 64 bit, irodai gép.

Hibajelenség: Alaplapi VGA-t használva bekapcsolásnál a kép hangyás, rezeg, random karakterek jelennek meg, nem látszik semmi, teljesen használhatatlan.
Kb minden 10-20. újraindításnál nagy nehezen elindul, így legalább az adatokat le tudtam menteni. W7-el nem-hiszem hogy probléma lenne.

Eddigi hibaelhárítások:
Másik monitor másik kábelekkel -> Ugyanez a hibajelenség
Régi ATI3850-es kártya beletéve -> a képernyő 2 van osztva vízszintesen, teteje fekete, alja piros, random álló karakterek mindenütt. A kép stabilan áll, de ezzel nem sokra megyek.
DE, a biost be tudtam töltetni, amit rendesen meg is jelenít. Biosban állítgatások (integrált kártya full kikapcsolása, PCI-E állítgatása) nem használ semmit.
ATI 3850-es kártya áttéve másik gépbe, ahol tökéletesen működik.

Már csak alaplap hibára tudok tippelni.

Valakinek 5let?

OTAKU

(#20548) gban válasza whiteseed (#20547) üzenetére


gban
Közösségépítő

Alaplapi vga-nál jelentkező hibajelenség egyértelműen ram problémára utal - azért nem írtam hibát, mert lehet hogy csak kontakthiba jelentkezett. Vedd ki, pucold meg az érintkezőit, tedd vissza, mocorgasd meg picit.
Ha jó, és föláll a win, Orthos 20 percig - ha átmegy, csak kontakthiba volt.
3850: passz....

Postázást nem vállalok.

(#20549) Gabor901127 válasza gban (#20545) üzenetére


Gabor901127
tag

jövőhéten lesz új VGA, remélem utána már nem fog ilyen hibát dobni, mert ez a HD4000 már játék nélkül is alig bír el két monitort:))
"orthost" az micsoda?

(#20550) gban válasza Gabor901127 (#20549) üzenetére


gban
Közösségépítő

Tesztprogram

Postázást nem vállalok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.