Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19101) ebegab92 válasza Grampy (#19100) üzenetére


ebegab92
senior tag

Hát valamilyen szinten igen.Attól függ,hogy milyen prociról van szó.Nagyobb fogyasztású igényli ténylegesen a 4+4 pint,hogy stabil maradjon,kisebb elvileg nem,de lehet,hogy tud okozni ilyen anomáliát.Esetleg megpróbálhatod egy ilyennel:

500 Ft körül van,lehet hogy ez akkor segít :K

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#19102) Grampy válasza ebegab92 (#19101) üzenetére


Grampy
aktív tag

Igen ezt én is olvastam, de azért is mertem rákötni a 4 pineset, mert az A4-5300-nak 65W a max fogyasztása, de lehet kipróbálom akkor ezzel az átalakítóval, köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#19103) psg5


psg5
veterán

Na, úgy tűnik, hogy az újraindulás és a fagyás akkor következik be, ha a kétpartíciójú hdd-n a D:--re megyek vagy valamit akarok rajta csinálni, bár véletlenszerűen, de úgy tűnik csak akkor, ha azt megnyitom. Újraindítás ki van kapcsolva, mégis fagy vagy újraindul. Most akkor ez alaplap vagy hdd vagy vezeték baj lehet?

Alaplap: GIGABYTE GA-770T-UD3P
Cpu: AMD X2 AM3 Phenom II 545 BOX
HDD: Western Digital WD5000AAKS 500GB 3,5" Desktop 7200rpm
ODD: LG SATA DVD író
Ram: Kingston hűtőbordás 2gb 1600-as (ezt lap leszabályozza 1333-ra)
Táp: Gigabyte SuperB 460
Vga: Gigabyte ati HD4850

F.K.T.

(#19104) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem ,hogy nekem van egy AMD PhenomII X4 955BE s processzorom. Amikor gépezni szeretnék az AVC hűtője olyan hangos...... Szerintetek a zsírozással van a baj, vagy a procihűtővel?

(#19105) ebegab92 válasza Joe Swanson (#19104) üzenetére


ebegab92
senior tag

Üdv!

Ha eleinte csendes,majd pedig hangosabb lesz,az azért van,mert megnő a fordulatszáma.Max. terhelésnél akár 5-6000 RPM-mal is mehet,ilyenkor már nagyon-nagyon hangos.Erre a procira elkélne egy komolyabb hűtő a gyárinál :K

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#19106) Joe Swanson válasza ebegab92 (#19105) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Köszönöm , IGEN! Pont ez a baja .... Milyen procihűtőt ajánlanál?

(#19107) psg5 válasza Joe Swanson (#19106) üzenetére


psg5
veterán

Szerintem menj át ebbe a topikba:
Ide

Én egy Phenom 965-re xigmatek lokit vettem. A hangja még 100% terhelés mellet is, a fele sincs a gyáriénak.

Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#19108) Hgovi válasza psg5 (#19103) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Üdv!
Cseréld ki a kábeleket,ha azután is csinálja,futtass egy vírus alapos keresést.
Ha van rá mód lehet másik alaplappal megnézni.

Üdv Hgovi

(#19109) psg5 válasza Hgovi (#19108) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Kábelt kihúztam visszadugtam, de tényleg egy cserét megpróbálok.
Vírusírtót meg indítom is, bár kb 1 hónapja lett újrarakva a gép, a nod32 elejétől rajt van, nem hinném...
Alaplap cserére nincs mód, remélem nem az lesz...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#19110) Hgovi válasza psg5 (#19109) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Ha tovább csinálja vagy alaplap vagy a vinyóval van gond,de bízzunk benne a kábel megoldja :K

Üdv Hgovi

(#19111) Lui76 válasza Lui76 (#19020) üzenetére


Lui76
őstag

Most jött meg a csere alaplap és elindult a gép , tehát sajnos a teljesen új Ga 970A UD3 volt rossz.
Most Asus-t M5A97 Evo R2.0-t kértem helyette.

www.kezmuveskeramia.hu

(#19112) psg5 válasza Hgovi (#19110) üzenetére


psg5
veterán

Bízunk benne. Vírusírtó nem talált semmit. Kábel kicserélve. Majd kiderül, sajna idáig is random volt, vagyis attól, hogy most okés, később még újra visszatérhet, de remélem igazad lesz és a kábel volt.
Köszi a segítséget.

F.K.T.

(#19113) bluyoo válasza Lui76 (#19111) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Minőségi csere. :K Megkérdezhetem hányas verzió volt a Giga? rev. 1.0/1.1, rev. 1.2, rev. 3.0 ?

Bazinga!

(#19114) psg5 válasza Hgovi (#19110) üzenetére


psg5
veterán

Sajna nem jött be, idáig okés volt, de most D-re kattintottam és újraindult...
Inkább alaplap vagy inkább hdd?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#19115) psg5 válasza psg5 (#19114) üzenetére


psg5
veterán

Segítsetek légyszíves, szerintetek alaplapot vegyek vagy hdd-t?
Nem tudok más módot mivel tesztelhetném.

F.K.T.

(#19116) bluyoo válasza psg5 (#19115) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem inkább HDD. Tesztelted a lemezt? Futtass egy tesztet a Hard Disk Sentinel-el vagy a HD Tune-al hátha ....

Bazinga!

(#19117) psg5 válasza bluyoo (#19116) üzenetére


psg5
veterán

Megnézem. Sentinel kíválónak látja, bár tesztet nem futtattam rajat, megkeresem benne a teszt futtatást
Köszi.

F.K.T.

(#19118) Lui76 válasza bluyoo (#19113) üzenetére


Lui76
őstag

1.2 rev volt.
Eddig már sok giga lapom volt, nem volt gondom , gondolom vmi gyártási hiba lehetett.

Az asus meg nem tud core unlock-ot , sajnos ez nem volt egyértelmű.

www.kezmuveskeramia.hu

(#19119) bluyoo válasza Lui76 (#19118) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"1.2 rev volt." Köszi!
"Az asus meg nem tud core unlock-ot , sajnos ez nem volt egyértelmű."
Hmm érdekes az alap M5A97-ben megtalálható volt a Core Unlocker ... ezek szerint a későbbi modelleket már nem készítették fel erre. :F Bár az FX-ekre fejlesztették őket oda meg ugye felesleges .....
Az az igazság hogy meglepett hogy az Asus elhagyta ezt a funkciót .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#19120) Lui76 válasza bluyoo (#19119) üzenetére


Lui76
őstag

És egyben bosszantó...
Gondolom csak bios kérdése...

www.kezmuveskeramia.hu

(#19121) bluyoo válasza Lui76 (#19120) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ajánlottam már ki M5A97 lapot abban volt Core Unlocker funkció (sajnos hiába volt meg a funkció a magfeloldás nem ment vele :( ).
Ezért lepődtem meg hogy a PRO R2.0 verzióban nincs .... gyorsan megnéztem a felhasználói kézikönyveket és már nem említik a M5A97 utáni lapokon a Core Unlocker funkciót. De pl. a sima M5A97 EVO-ban még benne van ....
"Gondolom csak bios kérdése..." Nem vagyok nagy AMD guru de az újabb lapokon (900-as széria) már külön chip kell ehhez a funkcióhoz. Sajnos az Asus úgy látszik feleslegesnek ítélte az ezzel járó pluszköltségét .....
Hozzáteszem az esetedben az FX CPU beszerzése lenne az ajánlatos (szerintem).

Bazinga!

(#19122) psg5 válasza bluyoo (#19116) üzenetére


psg5
veterán

Nem tudok már progit sem futtatni, majdnem minden alkalommal, ha belépek bármelyik gyökérbe (C vagy D) lefagy...
Már újrahúztam a win7-et, gyönyörűen feltelepedett, de újra ez a helyzet.
Ha hdd lenne, akkor a win sem telepedne ugye? Vagyis valószínűsíthető az alaplapi hiba?

F.K.T.

(#19123) psg5 válasza psg5 (#19122) üzenetére


psg5
veterán

Most kipróbálok egy tippet, azt halottam, hogy lehet mégis a ram okozza. Ezt tudom cserélni, most kipróbálom.

F.K.T.

(#19124) bluyoo válasza psg5 (#19123) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Sikerült a RAM-os próba?

(#19122) psg5
Így hogy a lemezt nem tudod kizárni én nem merem neked biztosra állítani hogy a lap bűne lenne.

Bazinga!

(#19125) psg5 válasza bluyoo (#19124) üzenetére


psg5
veterán

Egyenlőre úgy tűnik, hogy ezzel a másik ramm-aé műkszik. :)
Ez eleve 1333-as, ami volt azt meg 1600-ról veszi vissza a lap 1333-ra, lehet ez volt a baj. Most egy ideje használom de semmi fagyás, semmi újraindulás...

F.K.T.

(#19126) bluyoo válasza psg5 (#19125) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akkor a legolcsóbb megoldás lett! :C
Akkor gondolom már lapot sem keresel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#19127) psg5 válasza bluyoo (#19126) üzenetére


psg5
veterán

Most már ram-ot keresek :)

Köszi a segítséget, tényleg remélem ez lesz, még azért tesztelgetem, ram rendelés előtt :)

F.K.T.

(#19128) bluyoo válasza psg5 (#19127) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
"még azért tesztelgetem" Így legalább a HDD-t is le tudod tesztelni rendesen.Ha jó a HDD és az új RAM-okkal is elkezdi .... mehet az új lap ...... :)

Bazinga!

(#19129) psg5 válasza bluyoo (#19128) üzenetére


psg5
veterán

Igazad van, megy is a sentinel!

F.K.T.

(#19130) psg5 válasza bluyoo (#19128) üzenetére


psg5
veterán

Egyébként, ugye majd ram cserénél nem kell újratelepíteni a wint.? Nem szoktam, de már nem vagyok biztos benne, nehogy ez is anomáliákat okozzon...

F.K.T.

(#19131) syberia válasza psg5 (#19130) üzenetére


syberia
veterán

Ram cserénél arra figyelj hogy ne legyen áram alatt a gép (anno így nyírtam ki egy s754 lapot :DDD ) amúgy nem kell semmit újratelepítened utána.

https://howbad.info/

(#19132) psg5 válasza syberia (#19131) üzenetére


psg5
veterán

Hogy érted az áram alatt, hogy a táp is legyen lekapcsolva vagy ne "menjen" a gép csupán?

F.K.T.

(#19133) syberia válasza psg5 (#19132) üzenetére


syberia
veterán

Én úgy vettem ki egy ddr ramot hogy ki volt kapcsolva a gép, de a tápkábel a tápban volt :W feledékeny vagyok na :DDD Tehát gép kikapcs és tápkábel tápból kihúz, ez a 100% biztos :))

https://howbad.info/

(#19134) psg5 válasza syberia (#19133) üzenetére


psg5
veterán

Hoppá, ez új info. Azért a tápkábelt én sem szoktam kihúzni egy ram cserénél... Köszi!

F.K.T.

(#19135) syberia válasza psg5 (#19134) üzenetére


syberia
veterán

Áramtalanítás nélkül nem ajánlott babrálni az alaplapon, úgy általában a gép belsejében. :N

https://howbad.info/

(#19136) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok!

Valaki találkozott már olyan jelenséggel, hogy a gép csak többszöri kapcsolgatásra indul el? Mire utal? Talán a táp kezdi megadni magát? Én erre tippelnék.

(#19137) quailstorm válasza syberia (#19135) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Táp hátulján a kapcsoló átbillentése elég?

(#19138) speedydb23 válasza syberia (#19135) üzenetére


speedydb23
senior tag

Akkor én egy igazi barbár vagyok, ha menet közben dugdostam ventiket az alaplapra? :D

(#19139) Hgovi válasza speedydb23 (#19138) üzenetére


Hgovi
aktív tag

A venti nem igazán számít/proci hűtést nem ajánlott/,csak a főbb hardvereknél kell lekapcsolni a gépet :K

Üdv Hgovi

(#19140) ebegab92 válasza Balázs1621 (#19136) üzenetére


ebegab92
senior tag

Előbb próbálj egy másik tápot :K Ha az nincs,akkor szedd le a ház előlapi bekapcsgomb kábeleit az alaplap tüskéiről,és úgy indítsd a gépet pl. grafitceruzával :DDD vagy csavarhúzóval a két tüske összezárásával.A tápodban nézd meg a kondenzátorok állapotát,hogy akad e púpos.Milyen tápod van? :)

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#19141) Balázs1621 válasza ebegab92 (#19140) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Egy FSP ATX-350PNF -em van, közel 4 éves (2009 nyarán vettem a komplett gépet). Köszi a tippeket, hétvégén megnézem kicsit tüzetesebben. Elképzelhető, hogy csak a bekapcsológomb szarakodik, meg megnézem majd a tápot is belülről.

[ Szerkesztve ]

(#19142) Balázs1621 válasza Balázs1621 (#19141) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Na csak megnéztem közbe, kapcsoló jónak tűnik, multiméterrel néztem. Tápot szétkaptam, két 1000 uF-os kondi és egy 2200 uF-os tűnik kicsit púposnak többi talán rendben, más rendellenességet szemmel nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#19143) tenroland


tenroland
csendes tag

Sziasztok!Ha a rendszer adatoknál a 3.3V 5V 12V nem éri el ezeket az értékeket az probléma?A tápom FPS Aurum.

(#19144) speedydb23 válasza tenroland (#19143) üzenetére


speedydb23
senior tag

Mérd meg multiméterrel, ne szoftveres méréseket nézd.

(#19145) tenroland válasza speedydb23 (#19144) üzenetére


tenroland
csendes tag

Rendben.Ha a multiméter is ezt mutatja az nem stimm? :)

(#19146) speedydb23 válasza tenroland (#19145) üzenetére


speedydb23
senior tag

+/- 5% eltérés még belefér. ha az olvasatom nem csal, bár ez inkább terhelésen jelentkezhet.

Alapjáraton a 3.3V meg az 5V ágon elég közel kell legyen az érték, talán a 12V ágon lehet 1-2 tized többlet.

Bár szerintem jobb ha a standard értékekhez közelít minden ágon.

[ Szerkesztve ]

(#19147) nephatum


nephatum
csendes tag

Sziasztok! Két hete vásároltam egy új pc-t és olyan problémám lenne, hogy változó időközönként, sokszor több nap máskor pár óra elteltével hirtelen újraindul. Mitévő legyek?
Konfig: AMD fx6200, asrock pro 3 deszka, kingmax ddr3 1600mhz 8gb, radeon hd 7850 2gb, 1tb vinyo, fsp hexa 500w, eredeti Windows 8

(#19148) ebegab92 válasza nephatum (#19147) üzenetére


ebegab92
senior tag

Gyári hűtőd van?Ha igen,érdemes lenne cserélni valami komolyabbra.Valamint az a lap elég sovány egy 125W-os procinak :( Nincs a FET-eken hűtés,a VRM gyenge (Nekem ASRock 970 Extreme3-am van,hasonló bajokkal,de tt van FEt-hűtés+95W-os FX-6300-at hajtok benne).Úgyhogy még esetleg egy lapcserét is megejtenék a helyedben vagy jobb hűtést kell biztosítani a lapnak (főleg a FET-eknek),mert szegényt nem igazán ilyen procira tervezték.Pl. Ext.3-ban FX-8320 tuningolva throttlingol :U

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#19149) iTzTiGeR


iTzTiGeR
tag

Hali!
Tegnap cseréltem dolgokat gépembe (alaplap,proci,ram,vga). A gép indult is, csak éppneséggel kép nem volt. Viszont mintha a BIOS-ba be tudtam volna lépni del nyomogatással így látatlanba. A vga-t kicseréltem a régire, azzal most működik rendesen. A furcsaság az, hogy az új vga volt bent a gépben a régi cuccokkal és úgy semmi baja nem volt, működött rendesen.
Az új cuccok:
Asrock FM2A55M-DSG
AMD Athlon X4 750K
Kingston HyperX 1600MhZ 8GB KIT
Sapphire HD7850 2GB

A másik kártya, amivel most megy egy Asus 7750. A gépben egy Gigabyte SuperB 460W-os táp van.

(#19150) rapiddani


rapiddani
tag

Sziasztok, elég érdekes a problémám, megpróbálok leírni mindent:
- az aláírásomban található configról van szó
- a hiba előttig csak 2x2GB ram volt , tökéletesen működött, most vettem hozzá még 2x2GB-t
- a proci, biosban beállított fesz.-je 1.475V, 3.2GHz -re van húzva (800x4)
- a ramok 2.1V -on 5-5-5-15 -ös időzítéssel mentek, 1000MHz-en

Tehát megvettem az új ramokat (használtan), bepattintottam, tökéletesen működött a gép, jó pár órát ment, elég nagy terhelés mellett (játék).
Másnap bekapcsolnám, hűtők bekapcsolnak, pár mp után újraindul..POST-ig nem jut el, és ez ismétlődik a végtelenségig.
Azonnal kivettem az új ramokat, de ugyanúgy nem megy.
Tápra gyanakodtam, szereztem kölcsön tápot, azzal se ment. Kikötöttünk mindent, elkezdtük egyesével bepakolni, de szintén nem ment.
Azután volt egy CMOS reset, beraktunk 1 ramot, és elindult. Elkezdtük bepakolni a többi ramot, és itt jött az érdekesség: néhány ram nem ment, de csak néhány slotban a lapon. Nem lehet kijelenteni egyik ramról sem, hogy rossz, vagy egyik slotról sem, hanem bizonyos kombinációkban nem jó.
Volt olyan állapot, hogy elindult mind a 4 rammal a gép, de ha pl. kettőt megcseréltem, nem ment... sőt, ha kikapcsoltam több percre, utána ugyanazzal a kombinációval sem ment amivel azelőtt igen.
A ramokon volt futtatva utána egy jó pár órás memtest (1.8V 5-5-5-18 -on, és 2.1V 5-5-5-15 -ön egyaránt) és hibátlannak bizonyultak.
Hazavittem a gépet egy olyan állapotban, amikor mind a 4 rammal ment a vas, otthon bekötöm, és megint nem indult...ugyanazt csinálta mint eddig.
Ramokat össze-vissza megcserélgetve, egyesével bepakolva rábírható a gép, hogy elinduljon, és onnantól kezdve akármeddig hibátlanul működik.
Jelenleg is ez a helyzet: Kb. minden egyes indításnál (amikor kicsit többet van kikapcsolva) játszani kell a ramokkal vagy 20 percet, mire hajlandó legalább 3-mal elindulni... (4-gyel már nagyon nehezen).

Egyéb info ami fontos lehet:
- néhány indításnál, de tényleg ritkán 3 hosszabbat sípol, ami ha jól tudom memóriahiba.
- ha elindul a gép X darab rammal, általában biosban rosszul ismeri fel a ramok időzítését (a kapacitás mindig jó), majd egy bios beállítást követő újraindítás után, már látja a gyári időzítést (5-5-5-18)
- a 3. slot a lapon gyanúsabb mint a többi, ha ebben van ram, akkor kb 80% h nem indul el... (de van amikor meg jó)

Hát ennyi lenne, a nagy kérdés, hogy szerintetek mi lehet a baj?
Netán megkotlott valami az alaplapon, ami vezérli a ramokat, vagy ilyesmi?

Előre is köszönöm a segítséget

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.