Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20151) haxiboy válasza gban (#20150) üzenetére


haxiboy
veterán

Holnap lecsekkolom :)

Edit : Átraktam másik slotba, az ugyanaz a hiba, viszont a biosban feltűnt hogy az 1600 as ram 1066-on megy, és nem is tudom feljebb állítani, bios frissítés kéne?

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#20152) haxiboy válasza gban (#20150) üzenetére


haxiboy
veterán

Memória hiba kizárva, az én Ramjaimmal is ezt csinálja.

Edit : Időközben sikerült elővarázsolnom az indítási javítást. Lehet hogy Win7 SP1-el kéne próbálkoznom mert egyre inkább driver hibának tűnik.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#20153) haxiboy válasza haxiboy (#20152) üzenetére


haxiboy
veterán

Indítási javítás nem csinált semmit, safe modebe nem tudok indítani mert már a bootloader előtt restartot kap a régp :S:S Most próbálkozok másik winnel. Ha végez kipipálom hogy szedje le a frissítéseket.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#20154) haxiboy válasza haxiboy (#20153) üzenetére


haxiboy
veterán

ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉS Megvan :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#20155) tfgjk


tfgjk
csendes tag

Sziasztok mindent próbáltam frisitettem a lapkészletet is és még úgy se feladom vissza küldöm a procit.

tfgjk

(#20156) syberia válasza tfgjk (#20155) üzenetére


syberia
veterán

Egy kicsit részletesebben leírhatnád az előzményeket, pontosan milyen gépről van szó?

(#20137) tfgjk bocs, már látom miről van szó :)

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#20157) tfgjk válasza syberia (#20156) üzenetére


tfgjk
csendes tag

Tudsz valami megoldást??

tfgjk

(#20158) tfgjk


tfgjk
csendes tag

És ha az a gond hogy nem telepítettem le a turbo boost-ot.

tfgjk

(#20159) funk648


funk648
aktív tag

Hali!

Újra itt vagyok. Előzmények: #19888

Szóval visszajött a szervizből a gép, és azt mondták, hogy az ODD okozta ami még IDE csatlakozású, és néha felismerte bekapcsoláskor az alaplap, néha pedig nem, ezért ki lett szedve a gépből, jelenleg nincs benne semmilyen ODD.
1 napig semmi baja sem volt, viszont ma ugyanezt játszotta el. Bekapcsolás után, miután minden eszközt felismer lépne tovább, viszont ott lefagy.

Konfig:
Gigabyte SuperB 460W (elvileg FSP belső)
Gigabyte EP-35-DS4
1x 2GB Kingmax ram
ATI HD4350 vga
SAMSUNG HD160JJ típusú SATA-s winchester
Pentium Dual Core E5400 CPU

Tuning nincs, tudom, hogy az a baj, az ilyen típusú hibával, hogy néha előjön néha pedig nem, viszont sokszor van olyan, hogy kéne a gép, viszont pont akkor nem lehet használni. :(
Nem tudom, hogy a szervizbe egyáltalán előjött -e a hiba, gondolom az ODD-ra gyanakodtak, viszont többször is ki és be lett kapcsolva ott működött még minden, és itthon is kb. 1 napig.
Gyanakodtam HDD hibára is, viszont a HD Sentinel szerint 98%-os kondíciójú, és 1 BAD sector van rajta.
Előre is köszönöm a segítséget!

Még annyi, hogy amikor megáll bekapcsoláskor, akkor ha megnyomom a DEL-t, akkor van olyan hogy nem csinál semmit, de ma például kb. 10-15 másodperc múlva be tudtam lépni a BIOS-ba.

[ Szerkesztve ]

(#20160) Ruszki válasza funk648 (#20159) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát lehet akár Ram hiba is!
Nem tudom mondták már e de szerintem futtass le egy memtestet!
Vagy esetleg rakd át a Ramot egy másik slotba!
Lehet lap is (kiszáradt vagy púpos kondenzátor) ugyan ez akár a tápban is!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#20161) funk648 válasza Ruszki (#20160) üzenetére


funk648
aktív tag

Még az első szervizes alkalomnál volt RAM teszt, és akkor nem találtak hibát, egyébként a gép terhelés alatt nem produkál semmi féle rendelleneset, a szervizbe is egész nap ment, és nem jött elő semmilyen hiba, csak bekapcsoláskor van ez a probléma.

(#20162) Ruszki válasza funk648 (#20161) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát ha van rá lehetőség akkor én megpróbálnám egy másik táppal!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#20163) funk648 válasza Ruszki (#20162) üzenetére


funk648
aktív tag

Újra megpróbáltam bekapcsolni, először ennél a résznél fagyott le, utána tovább lépett a windows logóig (nagyon lassan, kb 1-2 perc múlva), viszont onnantól semmi. Egyébként feltűnt, hogy eközben a merevlemez folyamatosan dolgozik (a visszajelző lett folyamatosan világít) illetve se az egér, se a billentyűzet nem világít.

[ Szerkesztve ]

(#20164) gban válasza funk648 (#20163) üzenetére


gban
Közösségépítő

Próbáld meg lehúzni a hdd-t, ha akkor továbblép simán, akkor azzal van baja.
Akár tápellátás, akár adatkábel, akár hdd probléma lehet akkor.
Valamint, nincs usb cucc bedugva olyankor amikor lassú, vagy megáll?

Postázást nem vállalok.

(#20165) funk648 válasza gban (#20164) üzenetére


funk648
aktív tag

Hát egyedül az egér USB-s. Egyébként most áramtalanítottam, vártam 10 percet, most minden oké.
Egyébként az a gond, ha most lehúznám a HDD-t akkor is tovább lépne, meg ha nem, jelenleg akkor is. :)

(#20166) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok! pár napja nem tud bebootolni a gépem Eleinte power OFF majd ON megoldotta a problémát, de tegnap bő 15 perces küszködés utána sikerült elindítani, ma pedig már egyáltalán nem. Ha eljutok a BIOSba, ott nem is látja a winchestert, de tegnap mikor elindult a windows, gyorsan leszedtem a hd sentinel próba verzióját, az azt mondta, hogy 100%-os a vinyó...(?) (másik gépre az összes adatomat lementettem)
A lényeg, hogy ma már be sem bootol, "DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER" üzenetet kapom, egyébként tápot kap, hallom, hogy fel-felpörög és próbál szegény csörgedezni, de nincs eredménye :-S
Vinyó hiba lehet? kábeleket megcseréltem a DVD meghajtó SATA2 kábele, másik slotban sem hozott megoldást.Tápkábelből is próbáltam másikat.
Szerencsére a párom laptopjáról tudok írni, de nincs csere vinyóm, amivel tudnék tesztelni. Mit javasoltok? hol induljak el?
A gépem Intel Dual Core 2 E4500-as 2 GB RAM-al, a vinyó 320Gb-os WD, szerintem 5-6 éves lehet..

(#20167) Rivaul válasza gonger (#20166) üzenetére


Rivaul
addikt

Már beszéltünk róla ha jól emlékszem. Másik gépbe kéne áttenni a winyót. Ha ott megy akkor a lapod lehet a ludas. Esetleg húzz le mindent a tápról s csak az alapok maradjanak, így tehermentesíted a tápod ha még azzal lenne hiba.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#20168) funk648 válasza gban (#20164) üzenetére


funk648
aktív tag

Lehúztam a HDD-t, most egy darabig tesztelem, hogy bekapcsolásnál mi a helyzet.
(Egyébként ma mielőtt lehúztam volna a HDD-t, rögtön első bekapcsoláskor előjött a hiba, szóval nem kell hosszabb ideig használni, hogy jelentkezzen ez a probléma.)

(#20169) dniki88


dniki88
tag

Sziasztok.

Van egy Abit NF-M2S alaplapom, amit ha integrált videokártyával használok teljesen jól indul. De tettem bele egy Gigabyte 5450 kártyát. Induláskor a power led 5-6-szor villog és csak utána indul el. A DVD író led-je is villog, mintha 5-6-szor újra akarna bootolni.

Miután elindul a speaker 1-et csippan csak.

Abit NF-M2S
Athlon 64 3200+
1.5Gb DDR2
Gigabyte 5450
Egy 300W-os Enermax táppal megy, de próbáltam egy 450-es Chieftec-kel is.

(#20170) haxiboy válasza dniki88 (#20169) üzenetére


haxiboy
veterán

Bios beállításokban keresd meg hogy a PCI-E VGA-t használja elsődlegesnek. Nekem régebben ez orvosolta a problémám.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#20171) dniki88 válasza haxiboy (#20170) üzenetére


dniki88
tag

Init Display First: PCI Slot, Onboard, PCIEx van itt a PCIEx van kiválasztva
Onboard GPU: Enable If No Ext GPU és Always Enable lehetőségek vannak, itt az elsőre van állítva.
Kártyát próbáltam másik gépben ott rendben indul.

(#20172) funk648 válasza funk648 (#20168) üzenetére


funk648
aktív tag

Eddig úgy tűnik, hogy a HDD-vel van valami baj, mert így HDD nélkül mindig elindul. A következő lenne a kérdésem: Van valami HDD tesztelő program ami alaposan átvizsgálja azt, és előjön, hogy mi lehet a hiba?
A HD Sentinel szerint 98%-os a kondíció, és 1db BAD sector van rajta, ami "át lett helyezve a tartalék területre".

(#20173) haxiboy válasza funk648 (#20172) üzenetére


haxiboy
veterán

HD Sentinelben van önteszt, azt el tudod indítani, így tudtuk meg hogy a barátnőm notijában felpörgési hiba van. Egyből cserélték is.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#20174) funk648 válasza haxiboy (#20173) üzenetére


funk648
aktív tag

Köszi, és ott a részletes öntesztet válasszam?

(#20175) haxiboy válasza funk648 (#20174) üzenetére


haxiboy
veterán

Ha engedi akkor azt érdemes. A Gyors önteszt tényleg csak gyors, talán 2 perc alatt lenyomja, a részletes önteszt ha jól tudom akár fél órás is lehet.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#20176) gban válasza funk648 (#20174) üzenetére


gban
Közösségépítő

Elsőnek cserélj kábelt.
Lehet hogy nem hdd gond, hanem alaplapi vezérlő gond, ezért is hitték optika gondnak.
Próbáld ki másik hdd-vel ha van, illetve optikával, hdd nélkül.
Ha ekkor is jelentkezik, akkor az már több mint gyanús az alaplapra nézve.

Postázást nem vállalok.

(#20177) funk648 válasza haxiboy (#20175) üzenetére


funk648
aktív tag

Most kezdtem el a részletes öntesztet, egyébként most, amikor bekapcsoltam elsőre a gépet, akkor az asztalnál lefagyott, olyan volt, mintha a HDD teljesen leállt volna, mert az egér mozgott, de semmire sem reagált, ráadásul a HDD visszajelző LED sem villant volt egyszer sem.

(#20178) haxiboy válasza funk648 (#20177) üzenetére


haxiboy
veterán

Igaza van gban -nak, előfordulhat hogy a kábel a rossz. Sajnos ki kell zárni mindent. A szervízben is ugyanezt csinálnák természetesen :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#20179) funk648 válasza haxiboy (#20178) üzenetére


funk648
aktív tag

Elég csak a SATA kábelt vagy a másikat is cseréljem?

(#20180) gban válasza funk648 (#20179) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha a másik a táp, akkor azt is, ha a másik ide, akkor is ;)

Postázást nem vállalok.

(#20181) funk648 válasza gban (#20180) üzenetére


funk648
aktív tag

Sajna, az nincs, de ha végez az önteszt (még kb. 50 perc), akkor kipróbálom a kábel cserét.

(#20182) haxiboy válasza funk648 (#20181) üzenetére


haxiboy
veterán

Nagyon gyanús hogy vagy fej-hiba (ami igencsak gyakori) vagy motorikus hiba.
De lehet hogy a tápegységtől szűnik meg a 12V-os ágon a stabilítás és így leállnak a motorok.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#20183) funk648 válasza haxiboy (#20182) üzenetére


funk648
aktív tag

És az efféle hibákat ez az önteszt kihozza? Ha pedig nem, akkor ugyebár kedden ismét viszem vissza a szervizbe, és akkor megmondom nekik, hogy vagy a HDD vagy a tápegység a hibás.

Amúgy ez a HDD már vagy 7 éves, szóval nem egy mai darab.

[ Szerkesztve ]

(#20184) gban válasza funk648 (#20183) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mondom lehet lap is, ne ess nekik hogy vagy-vagy, mert lehet hogy a harmadik, és akkor táp meg hdd csere után hülyének is néznek, meg a géped se lesz jó ;)
Előbb zárj ki mindent amit tudsz.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#20185) haxiboy válasza funk648 (#20183) üzenetére


haxiboy
veterán

A kor nem mérvadó, nagynéném anyukájának egy 12 éves 40GB-s vinyó van, és még mindíg 100/100-as :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#20186) funk648 válasza gban (#20184) üzenetére


funk648
aktív tag

Hát igazából most csak a kábel cserét tudom megoldani magam, másik HDD-t, tápot vagy alaplapot nem tudok szerezni. Ha a kábel csere nem válik be, akkor visszaviszem, bár már most lesz negyedszerre szervizbe.

(#20187) gban válasza funk648 (#20186) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkor ne kábelt cserélj hanem szervizt...

Postázást nem vállalok.

(#20188) funk648 válasza gban (#20187) üzenetére


funk648
aktív tag

Pontosan, én is ezen gondolkodtam. :)

Egyébként köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#20189) gonger válasza Rivaul (#20167) üzenetére


gonger
senior tag

ma átkerült a vinyó egy másik gépbe. Először bebootolt, elindult a windows, majd azt követő ki-bekapcsolás után már nem látta a bios sem. (ki érti ezt) .
Tehát sata kábelcsere, tápkábel csere sem oldotta meg a problémát és úgy tűnik nem az Én alaplapom rossz.
Van olyan, hogy csak az elektronika hibásodik meg a HDD-ben? Érdemes ezt javíttatni? Lehet egyáltalán?

(#20190) Rivaul válasza gonger (#20189) üzenetére


Rivaul
addikt

Akkor legalább meg van a hiba. Nem érdemes javíttatni. He csak 2-3 éves akkor keress az aprón olyan kollégát aki gariba pár k-ért kicseréli egy új-ra.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#20191) gonger válasza Rivaul (#20190) üzenetére


gonger
senior tag

2008 februári..szerencsére legutóbb lementettem róla mindent.
Dual Core 2 E4500-as proci mellé rendszergyorsításnak érdemes lehet SSD-t tenni, ugye? Sata 3-as lefelé kompatibilis ha jól tudom, tehát érdemes már azt választani (későbbi gépbe is jól jöhet)

(#20192) quailstorm válasza gonger (#20191) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen lefele kompatibilis, kipróbáltam SSD-vel HDD-vel egyaránt, valamint a HDD nagyon látszik, még a plusz 50-60% is, kb most ennyi a különbség a Win7 Win8 HDD közt nálam. És celeron E3200-am van ami jóval gyengébb de egy generáció.

(#20193) gonger válasza quailstorm (#20192) üzenetére


gonger
senior tag

"valamint a HDD nagyon látszik, még a plusz 50-60% is"ez alatt mit értesz pontosan?

(#20194) quailstorm válasza gonger (#20193) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hogy nem kell stopper ahhoz hogy észrevegyem mennyivel gyorsabb a rendszer egy gyorsabb HDD-n.
Egyébként ne érezd magad hátrányosnak a sata2-vel, mert elméleti sávszele olyan 300MB/s, a SATA3-nak meg 600MB/s. Az én HDD-m meg dob max 170-et.

[ Szerkesztve ]

(#20195) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!

Gép:msi u123 netbook
Linux alatt a proci 30-35 fok között van bekapcsolás után. Ha win7-et indítok, aida 75-80fokot ír alapból, majd ha megnyitok pár alkalmazást, simán megy 90fok fölé is. Azt hittem, aida írja ki szarul a hőmérsékletet, de visszamentem linuxra, és láttam, ahogy hűl le a proci. (oprendszerek külön partición, semmi virtuális gép) Ventin is látszik, hogy winfosnál pörög veszettül, míg linux alatt szinte be se kapcsol.
Mitől lehet?
Holnap felrakom újra a windows, de kíváncsi vagyok, mi okozhatja.

[ Szerkesztve ]

(#20196) haxiboy válasza jackbacsi87 (#20195) üzenetére


haxiboy
veterán

valami irdatlanul használhatja a processzort, esetleg egy vírus? :O

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#20197) Ruszki válasza jackbacsi87 (#20195) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Win alatt nézd meg feladatkezelőben mi használja folyamatosan a CPU-t mint azt előzőleg írta a kolléga!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#20198) jackbacsi87 válasza Ruszki (#20197) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Érdekes....epson nyomtató progija használt valamennyi procit, de semmi gyanús, hőmérséklet 85-88fok környékén. Kilőttem a progit, így gyakorlatilag semmi nem maradt, procihasználat lement 10% alá, hőfok meg 75-80 környékére.
A gép végig a hűtőben volt.....

(#20199) Schulz84


Schulz84
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy játékok futtatása közben sípoló hangot ad ki a gép, A hang betöltés közben hangosabb, utána elhalkul, de lehet hallani. Néha a kép is összeesik ha a játék főmenüjében pár percre otthagyom.

Az érdekesség az egészben az, hogy először még fagyott a gép és asztalon hagyva sípolt.. Akkor szervízbe is volt, és nem találtak semmit :( Később kiderült, hogy az eredetileg vásárolt nVidia GeForce GTX 560 okozta a hibát, ami a gyári szériahibából az összes kártyával fennáll. .Garanciába ki is cseréltettem, egy nVidia Geforce GTX 660ra. Azóta fent áll a fent említett probléma.

Mivel úgy gondoltam, esetleg a táp nem bírja (mivel az sípolt - bár az 560 2x6pines és 500Wattot írnak neki, a 660 1x6pin és 450Wattos tápot írnak), kértem kölcsön egy 600Wattos tápot. Azzal is ugyanaz a szitu, Cseréltem elosztót, másik konnektor (mivel 3 fázis van nálunk) és szünetmentes raktam gép elé, lekötöttem a 2. winyót és a dvd meghajtót is. A hang nem szűnt meg szóval úgy néz ki nem 'áramellátás' a probléma eredete.

Hétvégén bátyám gépének helyére raktam a gépet (HD monitor, stb) raktuk a gépet, ott is ugyanaz a helyzet. (Hátha monitor v vmi más miatt).

Volt videokari csere tesóm gtx 460 asára, amivel nagy megdöbbenésre asztalon és játék közben is sípolt(ami az előző 2 karinál külön állt fenn). Szóval ezzel a kártya is ki lett lőve..

Megnéztük továbbá a memóriákat is (2x 4Gb corsair) az se mutatott különbséget.

Esetleg van valamilyen ötletetek, hogy milyen úton módon lehetne kideríteni?
(Ha szervízbe viszem, 4-5 nap mire elhozhatom, és sajnos 1. alkalommal se találtak semmit)

Üdv Schulz

(#20200) gban válasza Schulz84 (#20199) üzenetére


gban
Közösségépítő

Alaplapi kondit mondanám, de nem hiszem hogy olyan régi lenne a lap hogy kiszáradjon rajta egy kondi.
Nincs egy fogyasztásmérőd, hogy megmérd, mennyit vesz föl a táp a konnektorból?
Milyen tápokkal próbáltad?
Nem a vinyó sípol esetleg?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.