Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19901) tigerscorpio válasza menjapipaba (#19900) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

oks, mert volt nemrégiben egy gép, amin a videokártya döglődött, és semmit nem tudtam rá telepíteni, mindig kék halál újraindulás. miegymás

vidikari csere aztán minden frankó lett

várom a fejleményeket
de akkor nagy eséllyel itt kizárhatjuk a videokártya hibát. azért ha van alaplapi vedd ki, kíváncsiságból

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19902) PNKDRR


PNKDRR
csendes tag

A következő lenne a problémám/call of duty modern warfare 2 assasin's creed 3 stb régi új játékoknál egyaránt/ha elkezdek játszani rajta olyan 15-20-perc után akkor is kikapcsol magától
de viszont átlagos használat mellet /internetezés/ ilyen még nem fordult elő
én a processzor túlmelegedésére gondolok vagy esetleg a Biosban kell valamit átállítani
a tápegységre azért nem gondolok mert már 2-fajtát is belepróbáltam de ugyan az volt a helyzet
A processzort újjonnan vettem 2 napja akinek van valami ötlete vagy tapasztalata mi lehet ennek az oka az írja már meg azt nagyon meg köszönném :Y :F
Mellesleg gépem adatai:
Asrock n68-gs3 ucc
AMD Phenom II X6 1045T
Kingmax 4gb ddr3 1600mhz
Nvidia 8800 ultra
550w táp

[ Szerkesztve ]

(#19903) tigerscorpio válasza PNKDRR (#19902) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Szia az új processzorodnak lehet, hogy nagyobb az áramfelvétele terhelés alatt, mint a réginek (nyilván nem gyengébbre cseréltél)

proci cserekor olykor ajánlott oprendszert is újrahúzni,

Biosfrissítést nézzél az alaplapod gyártójának oldalán, ha van és értelmes dolgokat javítottak benne, akkor frissíts

biosban ha van olyan menüpontod van egy cpu temp warning ezt beállítod, és ha a cpu eléri a hőfokot visít a gép.
cpu shutdows temperature nah ha ezt a hődokot eléri akkor kikapcsolja a gépet

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19904) menjapipaba válasza tigerscorpio (#19901) üzenetére


menjapipaba
tag

Most beraktam a másik ramot, és úgy tűnik minden fasza :)

Egyszer már volt valami ilyesmi gondom, akkor is bios reset, ramokkal variálás stb megoldotta.

Köszi :R

(#19905) CoolMan válasza PNKDRR (#19902) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A CPU és akár az a VGA is túlmelegedhet. Ellenőrizd le, pl: AIDA64 GPU-Z és Core Temp

Az alaplapod támogatja a procidat. CPU Support

[ Szerkesztve ]

(#19906) MTomi


MTomi
csendes tag

Sziasztok,

Összeraktam egy régebbi gépemet ismét, de nem ad videó jelet.
Asus K8N alaplap, Radeon x800RX VGA, 2GB ram, 425W-os táp.
Mikor bekapcsolom csak csippan egyet a speaker, és után semmi, a monitor nem kap jelet.
Állítgattam a biosban feszültséget, meg amit még engedett, de semmi.
Másik kártyával (RD 9250-el) szépen elindul.

Van tippetek, vagy könyveljem el, hogy bekrepált a kártya?

Köszi
Tomi

Előző életemben sem hittem a reinkarnációban.

(#19907) dvdbackuper válasza MTomi (#19906) üzenetére


dvdbackuper
őstag

ha csippan, mennie kell, van másik kimenet a VGA-n?

(#19908) tigerscorpio válasza menjapipaba (#19904) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

:C

Örülök neki :))

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19909) menjapipaba válasza tigerscorpio (#19908) üzenetére


menjapipaba
tag

Elkiabáltam :W

Megint csinálta.. Most még tudok írni, ha gyakrabban előjön, akkor tovább kutakodok :D

(#19910) MTomi válasza dvdbackuper (#19907) üzenetére


MTomi
csendes tag

Csippan, de nem megy.
2 kimenetes, régi VGA meg DVI van rajta.
Ha sima VGA-kábelel kötöm a monitorra, akkor a monitor a no signal input feliratot mutatja.

[ Szerkesztve ]

Előző életemben sem hittem a reinkarnációban.

(#19911) tigerscorpio válasza menjapipaba (#19909) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

óvatosan :)

bios frissítés?

milyen típusú a lap konkrétan?

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19912) Hgovi válasza menjapipaba (#19900) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Tápegység?
Kábel érintkezés?
Esetleges túlmelegedés?Amit nem írt ki semmi?

Üdv Hgovi

(#19913) funk648 válasza tigerscorpio (#19889) üzenetére


funk648
aktív tag

Köszi, holnap még azért visszaviszem, remélem harmadszorra csak sikerül megtalálni a valódi hibát.

[ Szerkesztve ]

(#19914) menjapipaba válasza tigerscorpio (#19911) üzenetére


menjapipaba
tag

bios frissítést nem vágom annyira :D

kipróbáltam alaplapi vga-val, az is ugyan olyan.

Ilyen lapom van.

Csináltam ilyen memória tesztet (win7-est) nem írt ki hibát.

A tápra én is gyanakodtam, nem tudom.. (FSP 350PNF)

(#19915) tigerscorpio válasza menjapipaba (#19914) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Mint kolléga is javasolta, illetve ajánlotta a tápra való gyanakvást...
gyanakodjunk együtt !

van lehetőséged egy másikkal kipróbálni?
:F

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19916) menjapipaba válasza tigerscorpio (#19915) üzenetére


menjapipaba
tag

Másik táppal megpróbálom majd, nem tudom mikorra tudok szerezni egyet.

Az előbb megint újraindult, aztán a windows valamit nagyon hevesen vizsgált a hdd-n (szerintem :D )

Valami lemez ellenőrzés lehetett.

(#19917) tigerscorpio válasza menjapipaba (#19916) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

igen igen megesik.
ha elindul egy töredezettségmentesítőt uszíts rá, ha van rá időd
:K

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19918) ádika86


ádika86
aktív tag

sziasztok! adott egy acer aspire 3002LMi noti.

a probléma:
windows indulásnál lefagy, betölt néhány automatán induló progit, hangkártya, videókártya, windows update, de aztán lefagy, de úgy, hogy még a kikapcsológomb hosszan tartó nyomására sem reagál. úgy lehet "újraindítani", hogy aksi ki, meg le a tápról... no comment :))

gondoltam újrateszem az xp-t, megtörtént. szűz xp-vel is ezt csinálta, vagyis hát ott még pár másodpercig szaggatott az egér, aztán fagyott le... szétszedtem nem poros nem melegszik túl, hiren's boot cd-s diagnosztikai progik pl memtest nem ír hibát, hard disk test nem jelez problémát.

néhány ötlet? :S

előre is köszi! :R

Predator G3-571-77QK

(#19919) ádika86


ádika86
aktív tag

módosítanám. most az xp telepítés is lefagyott a legelső ablak felbukkanásnál... :W

Predator G3-571-77QK

(#19920) #10726912 válasza ádika86 (#19919) üzenetére


#10726912
törölt tag

Vedd ki a memóriát és csak egyet hagyj benne egyszerre, próbáld mindegyik foglalatban. (remélem van benne két modul). A Memtest86 nem garantálja, hogy nem hibás a ram. Ami nem integrált, azt húzd le róla, érintkezőket tisztítsd meg és mehet vissza. Hűtő ventiket nézd meg, ha nem pörögnek simán, zajosak, kézzel pörgetve hamar megállnak, akkor csere, de minimum egy kis szilikon zsír kell nekik.

(#19921) laca.1


laca.1
aktív tag

hali.s.o.s segitseg kellene.gepet ujitottam asus alaplap, a problema elkezdtem telepiteni a win7-64. es elindul a telepites aztan azt az uzit kapom hogy cd/dvd illeszto hianyzik.aztan ha a biosban atallitom ahci rol ide re akkor megy rendesen a telepites viszont a telepito nem latja a vinyot igy nincs hova telepiteni.mi lehet a baj ?????vinyo,iro ide csatis.

(#19922) asvald


asvald
senior tag

Heló !

Egy gyors kérdésem lenne .

A következő a problémám : windows7 (64bit) elindítom a memória diagnosztikát , és a 2lépésnél 17 % /58% on megáll vagy lefagy (ezt ugye nem tudom), több percig is vártam , de nem történik semmi ez esetleg már utalhat memória hibára?

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#19923) menjapipaba válasza tigerscorpio (#19917) üzenetére


menjapipaba
tag

Már be sem indul :(

Táp vagy az alalplap lesz szerintem.

Amúgy, amikor még elindult általában harmadig vagy a negyedik próbálkozásra sikerült csak, vagy a gomb megnyomása után olyan 10mp múlva indul be.

A lapon a led világít.

(#19924) CoolMan válasza asvald (#19922) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Akár utalhat is. Futtasd a Memtest86+ -t, hogy ez mit mutat.

(#19925) horush


horush
addikt

Sziasztok, mi lehet az oka annak, ha egy gépen (frissen telepített windows), automatikusan el akarja indítani indításkor a windows helyreállítót, még a normál módú indítás kiválasztásakor is? Néha viszont elindul normálisan.
Az a baj, hogy nem az én gépem, csak ismerősöm mondta a problémáját telefonon, így minden információ nem áll rendelkezésemre.
Elvileg nem hardverprobléma, a hdd sentinel szerint jó, valamint a ramok is rendben vannak. Esetleg alaplaphiba (új, tegnap lett megvásárolva - asrock 960gm-gs3 fx) okozhat ilyen jelenséget?
Üdv, FG.

[ Szerkesztve ]

(#19926) asvald válasza CoolMan (#19924) üzenetére


asvald
senior tag

hát ha tovább is folytatja a 0x0000000a hibakódozást akkor letesztelem azzal amit linkeltél.
De egyelőre elmúlt ez a hiba , mert újraraktam a windows7-et , remélem , hogy több bajom nem lesz ezzel :)

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#19927) flierqqq


flierqqq
tag

sziasztok!

Az a helyzet, egy ismerősömnek összeraktam egy lowbudget gépet.
/ Intel G840, integrált VGA, Asrock H61M-GS, Samsung 4GB RAM /
Feltelepítettem egy 64 bites Win7 Ultimatet, a telepítés végén szokás szerint újraindul, de amikor újraindul nem a windows jön be, hanem egy kék Asrock feliratú kép, amin a sarokban van 4 opció.
Press F2 or DEL to run UEFI BIOS
Press F6 for Instant Flash
Press F11 for Boot Menu
Press TAB to Switch Screen

ez 2 mp.-ként elsötétül, ugyanennyi időre majd visszajön.
Első bootolási lehetőségnek a HDD van beállítva, de semmi.
Mi lehet a gond?

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#19928) Ruszki válasza horush (#19925) üzenetére


Ruszki
senior tag

Nem lehet,hogy leállításkor valamiért nem áll le rendesen hanem kényszerített leállással áll le?

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#19929) Ruszki válasza laca.1 (#19921) üzenetére


Ruszki
senior tag

Jumperek rendben!?
Egy kábelen van a két hardver!?
Esetleg le tudnád írni milyen a lap(pontos típus).
BIOS-ban meg van minden rendesen!?

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#19930) horush válasza Ruszki (#19928) üzenetére


horush
addikt

Ezt nem hiszem.

(#19931) halmeszyt válasza horush (#19925) üzenetére


halmeszyt
csendes tag

Sziasztok!
Az én gépemről lenne szó. Arra lennék kíváncsi, hogy az, ha az alaplap nem támogat egy adott RAM-ot, az okozhati gyakori kékhalált illetve azt, hogy 20 indításból egyszer bootoljon be a windows és akkor is elfelejtse, amit legutóbb csináltam vele? ASRock 960gm gs3 fx alaplap és a ramom Corsair 4GB DDRIII PC10600 1333MHz CMX4GX3M1A1333C9
A hivatalos oldalon nem írja, hogy bármilyen Corsair 4gb-s 1333-as ram-ot is támogatna a lap, de ettől függetlenül elvileg simán támogathatja.

(#19932) tigerscorpio válasza menjapipaba (#19923) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

akkor az már sajnos nagy százalékban kuka :S
vagy gépházon kívül teszteld, nem lehet, hogy valami csavar, vagy akármi beszorult a lap, és a gépház közé?

[ Szerkesztve ]

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19933) mrcrnl


mrcrnl
tag

Üdv mindenkinek!

Segítséget kérnék, mielőtt felesleges kiadásokba verném magam.
Adott egy LGA1156-os konfiguráció, mely a következő alkatrészeket tartalmazza/tartalmazta:
MB: Gigabyte H55M-S2 volt, cserélve lett egy Asrock H55M-re, mert egyik reggel nem indult el.
CPU: Intel Core i3 540
RAM: Kingstone KVR16N11/4 duplán, azaz össz. 8GB
HDD: először Seagate, majd Samsung, aztán másik Seagate, mindegyik hibátlan
ODD: dvd író
Táp: 420W
A Gigabyte lap egyik reggel nem indult el. Megvettem az Asrock lapot bele. Összeraktam, az előzőleg telepített win7 elindult rendesen, de maradt egy telepítetlen hardver, ami számomra furcsa volt. Mégpedig azért, mert ez az Intel HD Graphics volt, ami ugyebár a prociban van. Feltelepítettem update-ról, majd újraindítás. Win7 ezt követően elszáll kékhalállal, ami a stop:0x0A, azaz IRQ nem elég.
Cseréltem RAM-ot, HDD-t, ODD-t, tápot, telepítettem XP-t, Vistát, Win7-et, Win8-at, a jelenség mindig ugyan az. Tettem bele nVidia kártyákat (csak azok voltak kéznél), a win telepítő vagy elszáll kékhalállal, vagy a win logonál lefagy a gép. Az alaplapon van egy CrossFire felirat, ebből arra gondoltam, hogy talán az ATI kártyák támogatása az elsődleges. Tegnap este sikerült egy ATI kártyával is megpróbálni, de a jelenség egyezik az nVidia-ssal. A tápot is cseréltem, de mindegyiknek csak 4 pines a proci kábele, az alaplap meg fogadja a 8-ast. De szerintem ilyen "minimális" terhelésnél elég kellene lenni.
A proci szórakozik velem, vagy az alaplap? Már csak ezekre tudok gondolni.

(#19934) dvdbackuper válasza mrcrnl (#19933) üzenetére


dvdbackuper
őstag

ezt így nem lehet megmondani, talán memória, talán proci, esetleg lap...
kellene a kék halál kódja

(#19935) mrcrnl válasza dvdbackuper (#19934) üzenetére


mrcrnl
tag

Odaírtam a kékhalált: stop:0x0A

(#19936) flierqqq válasza flierqqq (#19927) üzenetére


flierqqq
tag

valaki? sürgős lenne...

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#19937) Ruszki válasza mrcrnl (#19933) üzenetére


Ruszki
senior tag

Próbáld meg esetleg egy Linuxal!
Én személy szerint nem vagyok híve az olyannak,hogy fel volt telepítve egy Win és kap egy másik lapot aztán maradjon minden úgy!
Nálam ha komolyabb hardver(alaplap)cserre van/volt akkor Win re install követi!
Hátha!

Üdv!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#19938) mrcrnl válasza Ruszki (#19937) üzenetére


mrcrnl
tag

Az kimaradt, hogy Linux Mint-tel próbáltam, de a grafikus felület már nem jött be bootoláskor. Csak azért nem telepítettem első körben újra a win-t, mert mindegyik alaplap H55 chipset-es.

(#19939) Ruszki válasza flierqqq (#19927) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Hát megnéztem a user manualt az a helyzet,hogy a BOOT menüben nem látok olyan dolgokat mint anno a régi BIOS-okban!
AHCI és IDE mód között már próbáltál váltani!?

Installing Windows
®
7 / 7 64-bit / VistaTM
/ VistaTM
64-bit
Without RAID Functions
If you want to install Windows®
7 / 7 64-bit / VistaTM / VistaTM 64-bit OS on your SATA
/ SATAII HDDs without RAID functions, please follow below steps.

Using SATA / SATAII HDDs with NCQ function
STEP 1: Set Up UEFI.
A. Enter UEFI SETUP UTILITY Advanced screen SATA Confguration.
B. Set the option “SATA Mode Selection” to [AHCI].
STEP 2: Install Windows®
7 / 7 64-bit / VistaTM / VistaTM 64-bit OS on your
system.

Using SATA / SATAII HDDs without NCQ function
STEP 1: Set up UEFI.
A. Enter UEFI SETUP UTILITY Advanced screen SATA Confguration.
B. Set the option “SATA Mode Selection” to [IDE].
STEP 2: Install Windows®
7 / 7 64-bit / VistaTM / VistaTM 64-bit OS on your
system.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#19940) mrcrnl válasza mrcrnl (#19938) üzenetére


mrcrnl
tag

Egy laptopban telepített win8-at ide átrakva sikerült ennyit elérnem:

(#19941) mrcrnl válasza mrcrnl (#19940) üzenetére


mrcrnl
tag

A függőleges csíkok elvileg vga (memória) hibára utalnak, de ezek nem azonnal jelennek meg, hanem némi használat után. Pedig itt telepítve van minden driver.

(#19942) menjapipaba válasza tigerscorpio (#19932) üzenetére


menjapipaba
tag

Van amikor beindul.

Pontosabban, amikor a lapon a led erőteljesen (normál fényerején) világít, akkor betudom kapcsolni, de most is gyengén világít.

Tápot még nem sikerült szereznem, volt régebben egy, csak nem tudom hol lehet.

(#19943) flierqqq válasza Ruszki (#19939) üzenetére


flierqqq
tag

Esetleg az nem lehet a gond, hogy a HDD sata3-as?

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#19944) Ruszki válasza flierqqq (#19943) üzenetére


Ruszki
senior tag

A lap adatlapja alapján SATAII van rajta de ha jól tudom visszafele kompatibilisnek kell lennie a dolognak!
Szóval más ötletem sajnos nincs!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#19945) dauphin


dauphin
aktív tag

Sziasztok! Most nem otthon vagyok, melózom és reggel végzek. Holnap délelőtt újra megpróbálom a telepítést és mindent pontosan leírok, ha netán még mindig nehézségbe ütközök. Ez előfordulhat, mert nem vagyok egy nagy varázsló, sőt! ;) Azért is írok most este, hátha lesz egy olyan ötlet, amit holnap felhasználhatok a sikerért. Most fejből csak nagy vonalakban tudom vázolni a fejleményeket. Egy fórumtárssal raktuk össze a gépet tegnap délután, de maga az OS telepítése az SSD-re már nem sikerült. A BIOS-ban beállítottuk a megfelelő paramétereket és dvd-ről próbáltuk telepíteni a Win7-et. Amikor nem ment fel az SSD-re, mert telepítés közben kaptunk egy hibaüzenetet (nem jegyeztem meg mit is tartalmazott az üzenet, bocsánat) és leállt, megpróbáltuk az eredeti vinyóról elindítani a gépet, ami csak félsikerrel járt, mert csak alacsony felbontással jelenítette meg a monitor a dolgokat, és hiába szerettük volna feltenni a videókártya driverét az sem jött össze. Nem értem, hogy mi lehet a baj. A kolléga próbálkozott és próbálkozott, de sajnos elakadt és feladta idővel. Így magamra maradtam. A gépem konfigurációja az adatlapomon megtalálható. Köszönöm előre is a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#19946) tigerscorpio válasza menjapipaba (#19942) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

szóval nem mindig egyenlő erővel világít az a led? :(((
hmmm szóval meglehet, hogy nem mindig kapja meg az alaplap a megkívánt feszültségét

minden csatlakozó tökéletesen passzol?

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19947) Rivaul válasza mrcrnl (#19941) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha több vga-val próbáltad akkor azt a hibát ki is lehet zárni. Esetleg nem tudod letiltani a proci videó részét?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19948) menjapipaba válasza tigerscorpio (#19946) üzenetére


menjapipaba
tag

A csatlakozókat ki húztam majd bedugtam, de ugyan az.
Majd ha sikerül másik táppal is kipróbálni, és azzal is ugyan az a helyzet, akkor alaplap, nem? :)

(#19949) mrcrnl válasza Rivaul (#19947) üzenetére


mrcrnl
tag

Teljesen letiltani nem tudom az integrált vga-at, mert a bios-ban csak AUTO és 32-256MB-ig való állítási lehetőség van. De ha beteszem a másik vga-t, akkor a bios-ban eltűnik a shared memory rész, és szürkére vált a mennyiség választó menüpont. Ha csak az integrált vga van és a biosban maximumra van állítva a videomemória, akkor a win8ban lehet ezt-azt csinálni, mire csíkos lesz a kép, de ha leveszem minimumra, akkor 2-3 másodperc alatt lefagy és becsíkoz. Jelenleg a proci sebessége 3.06-ról 2GHz-re vissza van véve (a szorzó 23-ról 15-re állításával), így legalább betölt a win.

(#19950) Rivaul válasza mrcrnl (#19949) üzenetére


Rivaul
addikt

Esetleg a memóriákkal is lehet játszani hátha az sem tetszik neki.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.