Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20401) gban válasza kkary (#20400) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nincs. NForce chipset, megfőtte magát.
Vagy lehet más is, de ez a legvalószínűbb.
De ha más, 99% hogy a lényegen az sem változtat.

Postázást nem vállalok.

(#20402) unravel


unravel
őstag

Üdv

Van egy Fujitsu Siemens Esprimo P5615 gép. Bekapcsoláskor pörgeti a ventiket. Sípolás, monitorkép nincs és az egér + billentyűzetet sem indítja. Tudtok valami okosat írni ?

¯\_(ツ)_/¯

(#20403) gban válasza unravel (#20402) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mennyit sípol? (rövid / hosszú is számít)

Postázást nem vállalok.

(#20404) unravel válasza gban (#20403) üzenetére


unravel
őstag

Kösz a gyorsaságot :)
Nem lett jó a fogalmazásom.
Nincs semmi síp. Csak a ventiket pörgeti, semmi mást nem hajlandó.
Alaplaphibára gondolok. Te mit tennél?

¯\_(ツ)_/¯

(#20405) gban válasza unravel (#20404) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mit jelent hogy az egér + billt nem indítja?
Nem világít az optikai vezetékes USB / PS2 egér alul?

Postázást nem vállalok.

(#20406) unravel válasza gban (#20405) üzenetére


unravel
őstag

Igen, azt.
Az mire utal ha el sem jut a BIOSig? Mi adta meg magát?
szerk: a LED sem villog ami jelezné, hogy dolgozik a CPU.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#20407) gban válasza unravel (#20406) üzenetére


gban
Közösségépítő

A villogó leg az azt jelzi hogy dolgozik a hdd.
USB az egér vagy ps2?
Az hogy nem jut el a biosig, az nem úgy van ahogy elképzeled - lehet hogy eljut a biosig, csak képet nem ad, ilyenkor vga vagy ram probléma vagy hiány van, ha tényleg nem jut el a biosig, akkor alaplap hiba (esetleg cpu, de az sokkal ritkább).

Postázást nem vállalok.

(#20408) zone válasza djculture (#20394) üzenetére


zone
őstag

Ahogy gondoltam. A driver jó, felismeri a HDD-t, de nem tud rá telepíteni.
"A windows nem telepíthető erre a lemezre. Előfordulhat, hogy a hardver nem támogatja a rendszerindítást erről a lemezről. Győződjön meg arról, hogy a lemezvezérlő engedélyezve van a BIOS menüjében."

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20409) kmisi99


kmisi99
addikt

Van nálam egy dell optiplex gx620 as gép. Kérték, hogy nézzem meg lehet e ramot bővíteni így kivettem az egyik ramot, hogy megnézzem milyen van benne. Visszaraktam ahogy kell de azóta a gép nem indul. Nincs kép. Csak hosszú sípszók sorozata van. Ha kiveszem a szar ramot akkor a win7 kékhaláloz már induláskor és újraindul. Kivettem egy másik ramot is már csak 2x512mb volt benne újra szar lett hosszú sípszók egymás után. Mi a fenét csináljak? Nem az enyém a gép. Esküszöm legközelebb bármit kérnek tőlem minimum 10 000ft ot mondok óradíjnak.

(#20410) gban válasza kmisi99 (#20409) üzenetére


gban
Közösségépítő

Berakás után mozgasd meg a ramokat, hátha eloxidálódtak a kontaktok.
Ha megy, egyesével teszteld le a ramokat pl. Orthossal, aztán ha tudod melyik a jó, melyik nem, már csak türelemjáték úgy összehozni hogy mind benne legyen és menjen is.

Postázást nem vállalok.

(#20411) kmisi99 válasza gban (#20410) üzenetére


kmisi99
addikt

Eddig évekig jó volt. A ramokat mozgattam.
1. van 4 ram kivettem egyet megnézni majd visszraktam=szar a gép
2. kivettem a hibát okozó ramot majd a gépet bekapcsoltam=hibátlan
3. kivettem egy másik ramot és beraktam a szar ram helyére= kékhalál a windowsnál
4. kivettem ezt a ramot is a gépből amit átraktam= újra szar a gép pedig csak 2 ram volt a gépbe és azokat még csak meg sem érintettem.

(#20412) gban válasza kmisi99 (#20411) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ezért mondtam hogy mozgasd meg.
Amikor kiveszel egyet, de leginkább amikor beraksz egyet, megnyomod a lapot.
Ekkor elmozdulhat egy picit a bennmaradó ram, és kontakthiba léphet fel.
Ha 478-as lenne, azt mondanám, a lap nyomásától szálszakadt lett, ott ez igen gyakori volt miután sokat ment a hűtő által agyonfeszítve.
De ez 775-ös (ugye?), itt ez nem annyira valószínű, bár teljesen itt sem zárható ki, hogy a lap vezetékelése, vagy az északi híd golyózása megsérült, amikor a ram csereberénél meghajlott a lap. Mert ott szinte bármit csinálsz, egy picit így is úgy is megnyomod a lapot.
Ezt kiszűrendő kellene végigmenni egyesével a ramokon, hátha azok közül rossz valamelyik vagy több.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#20413) kmisi99 válasza gban (#20412) üzenetére


kmisi99
addikt

Valamiért az alsó ramfoglalat szarakodik ahol az egész probléma elkezdődött. Mozgattam én mindenfe. Ha az alsóban nincs ram akkor a gép elindul bár a win7 újraindul kékhalálozik stb de szerintem csak azért mert 2 ram DC be van egy meg nincs. Szóval úgy néz ki ez a ram megdögölhetett mert korábban az alsó ram foglalatba rakva jó ramot működött a dolog.

(#20414) kmisi99 válasza kmisi99 (#20413) üzenetére


kmisi99
addikt

Na azóta fejlemény. A szar ramot egyel följebb raktam egy jót meg a hibásnak vélt slotba és most nem vinnyog a gép úgy néz ki jó. Nem értem mi lett más.

(#20415) gban válasza kmisi99 (#20414) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mondtam, ha mind jó, csak türelem kell meg sakkozás. ;)
Azért egy Orthost ráeresztenék 20 percig.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#20416) kmisi99 válasza gban (#20415) üzenetére


kmisi99
addikt

Mindegy. Működik minden windows betölt játékok futnak innentől fogva már nem nyúlok hozzá csak mégtöbb baj lenne mert nem csak ez a ram volt az egyetlen gond a géppel.

(#20417) Ruszki válasza kmisi99 (#20409) üzenetére


Ruszki
senior tag

Ismerős szituáció!
Hoznak egy özönvíz előtti gépet de azt kérik tőled,hogy csinálj belőle egy szuper számítógépet de ne kelljen egy forintot sem rákölteni.... :DDD

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#20418) ankaz válasza ankaz (#20396) üzenetére


ankaz
tag

1,5 óra orthos képekben
Hogyan tovább?

(#20419) RPka91


RPka91
tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy mitől lehet az, hogy magától újraindul a gépem? Gyanakodtam a memóriára, de memtest-et 3x lefuttatva sem talált semmi hibát, illetve még a merevlemezekre, mert melegek, átlag ~45-50°-osak (sajnos micro házam van, nem valami jó a hűtésük, sőt..), de akkor is produkált hasonlót, mikor frissen lett bekapcsolva kb. 30°-osan is. Esetleg táp? Az alaplap új, a proci elméletileg nem lehet, mert akkor be sem kapcsolna (ha jól tudom).

Gépem:
Coolink MPT-4512P táp
Asus M5A78L-M LX3
AMD Athlon II B22
2GB A-DATA Gaming Series 1333MH
MSI Radeon HD 3600 (RV635) 512MB
SAMSUNG SP2504C ATA Device (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)
SAMSUNG SP2504C ATA Device (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Válaszotokat előre is köszönöm! :R

(#20420) gban válasza RPka91 (#20419) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én a tápra tippelnék.
Ha meg tudod oldani, nézz bele, szerintem lesz benne pár púpos kondi.

Postázást nem vállalok.

(#20421) CoolMan válasza RPka91 (#20419) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Próbálj kölcsönkérni egy megbízható tápot, és próbáld ki azzal is.

(#20422) RPka91 válasza gban (#20420) üzenetére


RPka91
tag

Igen, én is a tápra gyanakodtam (kizárásos alapon:). Rövidesen szétszedem, és megírom mit láttam.

CoolMan81:

Sajnos nem tudok kölcsönkérni, úgy is szerettem volna egy jobb tápot majd a gépbővítéshez, és hát ugye, azt egy jó/jobb tápra szabad csak elkezdeni. :)

(#20423) RPka91 válasza gban (#20420) üzenetére


RPka91
tag

No, szétkaptam, púpos kondit viszont nem találtam, illetve az a tipikus "égett" szaga sem volt. :F
A merevlemezeket átrendeztem, a tároló vinyót felraktam a floppy helyére, talán jobb lesz most a szellőzése. :)

(#20424) gban válasza RPka91 (#20423) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkor CoolMan81 tanácsát fogadd meg és nézd meg egy másik táppal.
Ezen kívül nézz meg és mozgass át minden csatlakozást, kizárandó a kontakthibát.

Postázást nem vállalok.

(#20425) RPka91 válasza gban (#20424) üzenetére


RPka91
tag

Rendben, megnézem mit tehetünk. :)

Addig is, köszönöm a segítséget! :R

Megj.:
A HDD-k átvariálása óta átlag -5°-al csökkent a hőmérsékletük. :C

(#20426) jkrisztian


jkrisztian
aktív tag

Sziasztok.

Szia. A minap vettem egy használt P5LD2 alaplapot, 4 giga rammal és egy Sapphire 512-es videokartyaval. Ezekkel raktam egybe a 320 gigás PATA WESTERN DIGITAL vinyómmal, át Intel Pentium D 945 procimmal és egy LG gdr-8164B olvasóval. A géppel nagyon sokat szerencsetlenkedtem, hogy egyáltalán felismerje a hardwereket. Nagy nehezen sikerült, de a semmilyen op rendszert nem tudok feltelepíteni mert mindig megszakad a telepítés a "OEM\Bin\un7zip.exe" hiányára hivatkozva. Előfordul hogy "dspdblr.exe" hiányzik neki.

Xp 34 bit/ 64 bit. Vista32/64 egyaránt ki lett próbálva. Ubuntut sem akarta, ahogy a win 7 sem volt jó neki.

Próbáltam másik dvd íróval is, illetve másik vinyóval is. Kipróbáltam csak két giga rammal is, ugyanaz. Már teljesen tanácstalan vagyok. A tápom vadonatúj, még két év garancia van rá.

Mi a franc lehet a baja? Bármilyen ötletet szívesen veszek. Előre is kösz skacok.

:F :F :F :F :F :F

(#20427) gban válasza jkrisztian (#20426) üzenetére


gban
Közösségépítő

Tuti jók a cuccok?
Lehet ram hiba is, proci hiba is, alaplap hiba is.
Proci is melegedhet rendesen. Hőfokát nézted?
Táp elég neki? Írod, új, de milyen?
Hűtő milyen?
Leginkább a ramhbiba amire utal a dolog, de lehet valami apró gond is a biosban.
Mindkét rammal próbáltad hogy csak az egyiket teszd be, vagy az egyik minden próbánál benne volt?

Postázást nem vállalok.

(#20428) sketchifun


sketchifun
senior tag

Sziasztok.

Problematika a következő.
GTA Multiplayerrel játszom egy ideje. Sajnos volt 1 hónap szünet, mert a tápom bedöglött, de ez már megoldódott. Új windows, minden.

Erre a játékba belépve tapasztalom, hogy gyakorlatilag jászhatatlan, cirka 0,5-1mb-es eltérés van az én egérmozdulataim és a kamera mozdulatai között. Nem akadozik, szép, smooth az egész. Ez mitől lehet?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#20429) quailstorm válasza sketchifun (#20428) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Vsync on okozhat ilyet. Megnöveli az input lagot rendesen.

(#20430) jkrisztian válasza gban (#20427) üzenetére


jkrisztian
aktív tag

Van hat giga ramom, kipróbáltam mindegyikkel, úgy is, hogy csak 1 gigát raktam be, úgy is, hogy négyet, hármat, kettőt, de ugyanaz mindig. A tápom 600w-t produkál, márkája npower. A CPU hőfokát a biosban néztem, nem volt vele gond elvileg mert 50 fok körül mozgott. Az alaplapi elemet kivettem, hátha az majd segít, de a helyzet változatlan.

A biosban milyen beállítás nem stimmelhet?

(#20431) sketchifun válasza quailstorm (#20429) üzenetére


sketchifun
senior tag

Vsync Force Offon van, de azért ellenőrzöm.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#20432) zone válasza jkrisztian (#20426) üzenetére


zone
őstag

A többi oprendszernél mi a gond?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20433) jkrisztian válasza zone (#20432) üzenetére


jkrisztian
aktív tag

Ugyanaz a problémája. Az xp hiányol egy filet, a win 7 a starting Windows feliratnál befagy, az ubuntu szintén bekrepál már a legelején, befagy.

(#20434) zone válasza jkrisztian (#20433) üzenetére


zone
őstag

Adatkábel csere megvolt?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20435) gban válasza jkrisztian (#20433) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkor vegyük sorra.
Mi nem lett cserélve?
Lap meg proci.
Ha minden igaz, mindn egyebt cseréltél - talán tápot nem még, de talán az jelen esetben 99%-ban kizárható.
Ha így van, lehet, a lap a rossz, vagy a proci.
Procit tudsz cserélni?
Lapot oda tudod adni valakinek hogy tesztelje le?

Illetve ha jól látom, hdd sem lett cserélve? - mod: de igen, látom.
Próbálj sata hdd-re telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#20436) rezadam


rezadam
csendes tag

Üdv a hozzáértőknek! Nem találtam olyan topic-ot ahol laptop videókártyákkal foglalkoznának, úgyhogy ide írok.

A következő a helyzet. Van egy Lenovo z470-es laptopom.
i3 2330; 4 GB DDR3, 750 GB HDD; Intel HD 3000, Nvidia Geforce GT540m
Na már most az van, hogy a dedikált vidókártyát az istenért sem akarja használni, csinálhatok akármit. Csak a z intelt használja mindenhez. A driver friss, az nvidia vezérlőpultban ott van, az everest látja. Mi lehet a baj? Köszi előre is.

(#20437) syberia válasza rezadam (#20436) üzenetére


syberia
veterán

Az eszközkezelőben látod a kártyádat? GPU-Z mit mutat?

https://howbad.info/

(#20438) jkrisztian válasza gban (#20435) üzenetére


jkrisztian
aktív tag

Másik procival még nem próbáltam, de megkeresem a régit és bele rakom, azt hiszem kompatibilisek egymással. Cserélni az alaplapot nem tudom, szóval így nem tudom letesztelni. Van egy olyan adatkábelem amelynek a középső csatlakozója levált, az a kábel van be dugva a DVD íróba. Ez gondot jelenthet? Sata HDD-m nincs sajnos, venni most ezért nem fogok, már így is elég nagy anyagi cinkbe vagyok emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#20439) rezadam válasza syberia (#20437) üzenetére


rezadam
csendes tag

Igen, az eszközkezelőben ott van. A GPU-Z meg sajnos nem tudom, hogy micsoda :D

(#20440) syberia válasza rezadam (#20439) üzenetére


syberia
veterán

A gpu-z pontosan azonosítja a grafikus vezérlőt, jelen esetben a GT540m kártyádat. Amikor játszol vele, be kéne kapcsoljon a dedikált vga :K

https://howbad.info/

(#20441) jkrisztian


jkrisztian
aktív tag

Annyival kiegészíteném a probléma leírását, hogy ott ahol a primary slave, master, third slave, master stb. Lista van, ott csak a hdd-t jelzi a BIoS, a DVD lejátszót csak ott látom ahol a boot sorrendet beallitom. A hdd-m primary masteren van. Ez ig gond vagy nem?

(#20442) gban válasza jkrisztian (#20441) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ez így normális, sok esetben a biosban nem írja ki az optikákat.

Postázást nem vállalok.

(#20443) jkrisztian válasza gban (#20442) üzenetére


jkrisztian
aktív tag

Akkor mi a franc lehet? Vegyek 80 eres ide kábelt vagy mi a a franc? Van még ötletetek?

(#20444) gban válasza jkrisztian (#20443) üzenetére


gban
Közösségépítő

Miért, a mostani 40 eres?
Azt írtad, kipróbálod másik cpu-val.
Ezt várjuk még meg.

Postázást nem vállalok.

(#20445) Ruszki válasza jkrisztian (#20443) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Én ha lehet kipróbálnám egy SATA-as olvasóval is ha van rá mód!
Esetleg USB-s külső meghajtó?
Nekem is volt hasonló.
Másik meghajtó,másik kábel, másik lemez és kiderült,hogy a Ram rosszalkodott de te azt már kizártad.
Esetleg próbálj egy lefuttatni egy memtestet Linux CD-ről.
Másik telepítő lemez!?

Üdv,Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#20446) mycrazzy


mycrazzy
csendes tag

Vettünk egy új videókártyát a régi gépbe. Letöröltem a régi videókártya drivert és beleraktam az új videókártyát (Ati Radeon 9250) elindult felkerestem a driverjét Ati control centert és felraktam. ÚJraindítottam a gépem de csak sárgán világított a monitor és a billentyűzet sem reagált. Majd visszaraktam a régit és újratelepítettem. Majd amikor kész lettem leállítottam és visszaraktam a újat. De nem indult el. Mit állított el a BIOS -ban valami monitor frekvenciára gondolkodtam hogy nem abba frisít ami neki kell. Mit tudnék ellene tenni?

Ősrégi ezeréves monitorom van, ASRock Prescott 800 alaplap. Videókártya nem hibás már egyszer elindítottam vele. Szerintetek mi lehet a gond? Érdemes inkább Linuxot raknom a gépemre?

(#20447) Ruszki válasza mycrazzy (#20446) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

A BIOS-ban nem tud elállítani semmi olyat a VGA amitől ne lenne kép!
Szedd le a driverekt mindenféleképpen!(mindent ami ATI)
Aztán rakd be az új VGA-t.
Ha nem rossz a kártya,akkor jónak kell lennie a képnek!
Esetleg csinálj egy BIOS resetet is a kártya berakása előtt.
Amikor a monitor nem tudja megjeleníteni a képet(persze ha jó minden) az általában a felbontás miatt van.
Mondjuk ha használod egy olyan monitorral ami 1600*1200 van használva de te rádugsz egy régi monitort ami nem tudja!

Üdv,Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#20448) gban válasza mycrazzy (#20446) üzenetére


gban
Közösségépítő

Semmi köze a telepítésnek ahhoz hogy nincs kép.
Ha nem indul a gép vele (vagyis nem ad képet), annak semmi köze a később betöltendő oprendszerhez.
Ha jól benne van az agp-ben a 9250, és egyenesen is áll, nincs kontakthiba, akkor meghalt a 9250.
Ez egyébként nem lenne meglepő, típushiba hogy elszáll egy fet rajtuk - bár minden halott vga-nak ennyire kiismerhető és könnyen javítható hibája lenne.
Miért akartad a wint a régi vga-val telepíteni? Ha a másikkal el sem indul, akkor tökmindegy hogy mi van a vinyón, nem attól nem indul a gép.
Amit tehetsz:
- vga érintkezőjét tisztítsd meg, akár az ujjaiddal első körben, ha segít akkor meg pl. körömlakklemosóval, vattával, az általában van otthon (jó a vodka is :DDD )
- próbáld meg enyhén ferdén (mindkét irányban külün-külön) lefogatni a vga-t, ha egyenesen nem jó
- ha semmi nem segít, próbáld ki a vga-t egy másik lapban, ha módodban áll
Összegezve, ha a másik vga-val van kép, ezzel meg nincs (már induláskor, az oprendszer előtt), akkor a 9250 meghalt.

Postázást nem vállalok.

(#20449) rezadam válasza syberia (#20437) üzenetére


rezadam
csendes tag

Leszedtem. Mutatja az is. Minden rendben van vele ránézésre. Ugyanazok vannak kipipálva,mint az intelnél, semmi különöset nem mutat. Ha gondolod csinálok print screen-t.

(#20450) rezadam válasza syberia (#20440) üzenetére


rezadam
csendes tag

Na viszont kipróbáltam azt, hogy ha elindítok valami játékot akkor is 0 %-on van-e a használat. És igen. Na itt a gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.