Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20901) bluyoo válasza kjani18 (#20873) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát hiába ..... nem akar működni. Elem TÁP kizárva. Az ODD-t és a HDD-t is kihúznám a hibás hardverek közül.
Szerinted melyik hardvert próbáljak vadászni elsőnek? VGA (irtózatosan zörög a kis ATI 9550-es meglehet feladta a harcot) vagy LAP? Esetleg kondenzátor csere a lapon?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#20902) peto.istvan válasza kjani18 (#20900) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Tény, hogy sok minden de ha betöltésnél kifagy, és a kondi púpos szinte biztos. Nálam múlt héten 3 gép is ilyet produkált. Mindegyiket kondiztam és azóta szépen mennek.

(#20903) kjani18 válasza bluyoo (#20901) üzenetére


kjani18
őstag

Először a kondik. Nem drága, ha pici gyakorlatod ( és jó pákád) van megtudod csinálni. Ne csak az egyértelműen púposakat, hanem nézd jól meg mindet, és bármi rendelleneset találsz, cseréld ki!
Öregebb lapba nem kell szuper drága kondi...

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#20904) bluyoo válasza kjani18 (#20903) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Köszi!
Hát nincs éppen műszerész kezem :DDD de szerencsére kollégám keni vágja a témát és felszerelése is van.
"Ne csak az egyértelműen púposakat" Igen a tanulópénz már megvolt egy VGA eseténél a púpos kondi még "jó" volt a kívülről sértetlen meg nem ....
Nem akartam forrasztással kezdeni de talán ez a legolcsóbb a lehetőségek közül. Hátha szerencsénk lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#20905) RONEX


RONEX
csendes tag

Sziasztok,

tegnap este nekem is valami megkotlott a gépemben. Épp a böngészőbe írtam be egy címet amikor kimerevedett a kép és nem reagált a semmire. Újraindítottam, az alaplap marketing szövege bejön, de nem megy tovább, pittyegés nincs. Ha újraindítom és nyomkodom a DEL-t akkor pittyem egyet, hogy érzékelte de nem lép be a BIOS-ba.

Szerintetek mi lehet a gond? Alaplap? RAM?

(#20906) kjani18 válasza bluyoo (#20904) üzenetére


kjani18
őstag

Nem csak legolcsóbb, a legvalószínübb is.

RONEX

Alaplap, táp. Mérj a tápon feszeket, nézd át a deszkán a kondikat, stb...
A RAM sem kizárt.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#20907) rii válasza rii (#20886) üzenetére


rii
nagyúr

up

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20908) kjani18 válasza rii (#20907) üzenetére


kjani18
őstag

ccleaner, microsoft security esentials, stb.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#20909) rii válasza kjani18 (#20908) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm

megnézem
a microsoft-os programra nincs alternatíva?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20910) kjani18 válasza rii (#20909) üzenetére


kjani18
őstag

Van egy csomó vírus és spyware pucoló, itt nézz körül.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#20911) bluyoo válasza kjani18 (#20906) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Rem. megoldja a gondot. :)

(#20907) rii
Nekem a VIPRERescue idáig bevált hasonló esetekben.
Takarítás után (én a Ashampoo WinOptimizer-t használom de a CCleaner-t is sokan dicsérik) meg JkDefrag Portable bár nem SSD esetén (A TRIM aktív nálad?).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#20912) rii


rii
nagyúr

Nagyon köszönöm!!

nekiesek valamelyik este!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20913) Rypejakten


Rypejakten
addikt

Udv. Jelenleg nincs gephazam: hogyan tudom bekapcsolni a gepet? Bocs az amator kerdesert.

Koszi, R

(#20914) CoolMan válasza Rypejakten (#20913) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Az alaplapon össze kell érinteni a PW tüskéket. Nálam (giga lap) PW+ és a PW- (Power Switch) kell összezárni. Igaz nem tudom, hogy milyen lapod van, ezért a PW felirat változhat.

[ Szerkesztve ]

(#20915) Rypejakten válasza CoolMan (#20914) üzenetére


Rypejakten
addikt

sikerült, köszi. :)

(#20916) Rypejakten


Rypejakten
addikt

másik kérdés (nem tudtam már szerkeszteni) : mire nem szabad rátenni a csupasz alaplapot? most egy antisztatikus zacsin van, remélem ez oké.

(#20917) CoolMan válasza Rypejakten (#20916) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen az oké vagy papír, kartondoboz, alaplap doboza. Lényeg, hogy ne vezesse az áramot.

(#20918) Rypejakten válasza CoolMan (#20917) üzenetére


Rypejakten
addikt

köszi még egyszer!

további szép napot,
r.

(#20919) RONEX válasza kjani18 (#20906) üzenetére


RONEX
csendes tag

Hazaértem a melóból, kivettem a rammokat. Ram nélkül hármat sípol az alaplap. Próbáltam egyesével a rammokat, de semmi. Berakott rammokkal meg se mukkan. Két ram egyszerre ment volna tönkre?! Próbáltam bios resetet is, de semmi. Holnap megnézetem a rammokat. Az alaplapot is átnéztem, nem találtam rajta púpos kondit. Táp feszt nem tudok mérni, nincs mivel :-)

[ Szerkesztve ]

(#20920) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Közel 3 éve raktam össze ismerősnek egy gépet, ipon-ból lett rendelve az összes alkatrész. Tegnap elhozta, hogy nézzem meg. A hibajelenség magas zizegő hang, viszont csak akkor jelentkezik, ha játszik rajta, vagy stabilitástesztet futtat. Vinyót kizártam, távol tettem a géptől és nem az adja. Szerintem a táp sem, felső tápos a ház és a hang a gép aljáról jön, az alaplap alsó részéről. Más mozgó alkatrész nincs. Én az alaplapra gyanakszom. Ilyen magas frekvenciás sípolás jellegű a zaj. Azt hallottam, hogy alaplapoknál előfordulhat ilyesmi. Valamelyik kondi vagy fojtótekercs, esetleg más alkatrész forrasztása meglazulhatott és az rezeghet ilyen hangon? A másik kérdés, ez egy AM3 Gigabyte alaplap és 10.28-ig még van rá garancia. Szerintetek garanciáztatható még ez a lap ilyen hibával, hogy nem jelentkezik folyamatosan a hibajelenség? Vagy az ipon majd elhajt a búsba? Előre is köszönöm a válaszokat!

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#20921) kjani18 válasza tranceplanet (#20920) üzenetére


kjani18
őstag

Először is próbáld megállapítani, mi csicsereg. Lehet nincs is semmi baj.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#20922) tranceplanet válasza kjani18 (#20921) üzenetére


tranceplanet
addikt

Az a baj, hogy sok kis alkatrész közül nem tudom pontosan melyik lehet, csak azt tudom, hogy az alaplap alján a leghangosabb, az alja felől jön a zaj. Csak solid capacitor van a lapon és semmi rendelleneset nem látok. Se elszíneződés, égés nyom, ilyesmi nem látszik, alkatrészek felülete nem sérült.

Szerintem ez a zaj rendellenes, ez szerintem már baj.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#20923) kjani18 válasza tranceplanet (#20922) üzenetére


kjani18
őstag

Fogsz egy vékony csavarhúzót. A nyelét rászorítod a füledre, a hegyével pedig megérinted az alkatrészeket. A másik füled fogd be!
VIGYÁZZ, NE CSINÁLJ ZÁRLATOT! És ne karcold meg a cuccost, nem kell erősen. Legszívesebben mást javasolnék, de a fém vezeti legjobban a hangot.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#20924) joecontra


joecontra
addikt

Heló!

Szerintetek mi lehet a probléma?

A gép egyszer csak menetközben leállt, mintha a POWER gombbal lett volna kikapcsolva. Tehát leállt de az alaplapon a CMOS led továbbra is világít.
Bekapcsolni azóta nem hajlandó. Ventik se pörögnek fel, lemezek se indulnak, csak a CMOS led világít a lapon de ezen kívül semmi.

Szerintetek a táp fáradt el, vagy az alaplap ment tönkre?
A tápot alaplap nélkül hogyan kell letesztelni? Én megpróbáltam azt, hogy az ATX kábelkötegből a zöld és az egyik fekete eret összezártam és úgy kötöttem a hálózatra, de meg se nyikkant.

Én ezért a tápra gyanakszom, de szeretném ha ti is adnátok némi tippet, támpontot. Tápot nem tudom más gépben kipróbálni ezt előre bocsájtom.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv,
J

(#20925) kjani18 válasza joecontra (#20924) üzenetére


kjani18
őstag

Ha a tápot közvetlenül (zöld - fekete) sem tudtad elindítani, akkor bizony megmekkent.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#20926) !attis!


!attis!
tag

üdv!

ASROCK A75 Pro4-M és AMD A6-3650 2,6GHz FM1 BOX van a gépemben és nincs képem.
A monitor állapotjelzője zölden villog.

Beleraktam egy ZOTAC G210 1GB 64bit DDR3 videókártyát, azzal működött. Kb. 1 hétig, aztán tegnap bekapcsoláskor azt vettem észre, hogy a monitor fehéren világít, és semmi más.
Szerintetek mi lehet a hiba oka?

alaplap? vagy proci?
Garanciás minden. Mit küldjek vissza az alaplapot, vagy procit? esetleg mind kettőt együtt?

[ Szerkesztve ]

(#20927) xsad60


xsad60
csendes tag

udv!

Olyan problémám lenne, hogy a gép fogta magát, és nyomott egy bootloopot. Eljut a Win8 bejelentkezo képernyoig, írnám be a jelszavat és már kozben megint újraindul. Monitor power savingbe kapcsol, majd egy kis ido után leáll, tehát fizikailag ki is kapcsol. Majd újraindul. Nem rég volt ilyen problémám, csak akkor a 10. restart után sikerult elindítani onnantól jól uzemelt kb 10 napig. Most megint elojott, de egy csomó próbálkozás után sem sikerul megoldani. Hardver lesz vagy vírus? /memtest nem talált hibát./ THX elore is.

(bocsi az ékezetek hiányáért)

(#20928) joecontra válasza kjani18 (#20925) üzenetére


joecontra
addikt

Így van, közvetlenül sem sikerült. Akkor ahogy elsőre gondoltam, a tápegység fáradt el.
Igaz már 5 éve és 3 hónapja teljesített jó szolgálatot úgyhogy azért az nem rossz szerintem.

Új tápegységnek mit javasoltok (vagy menjek át a tápegység topikba)?

Üdv,
J

(#20929) kjani18 válasza !attis! (#20926) üzenetére


kjani18
őstag

Szerintem monitor hiba lesz valószínüleg.

xsad60

Ki kellene pucolni a gépet fizikailag (por a hűtőkben, ventiken, stb) és szoftveresen is, próbálkozz bios reset után újratelepítéssel.

joecontra

A tápegység topikban jobban értenek hozzá, mint én...

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#20930) xsad60


xsad60
csendes tag

Nyár elején volt "kiporolva" , újrapasztázva. Nem rakódott azóta be tetemesebb mennyiség. De azért köszi...

(#20931) Misua


Misua
senior tag

Sziasztok!

Most lett véve az új PC [link] és valahogy a monitorral nincs összhangban - bekapcsolom a gépet, bios, tölt - addig van kép, aztán ha betöltött a windows akkor 3 mp után elsötétül a kép, ha monitor ki/bekapcs akkor is 3 mp után elsötétül a kép. Mi lehet a baja?

(#20932) kjani18 válasza Misua (#20931) üzenetére


kjani18
őstag

Lehet, hogy csak csökkenteni kell a felbontást.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#20933) Misua válasza kjani18 (#20932) üzenetére


Misua
senior tag

pontositom (nem nálam van a gép) - a gépre még csak windowst akarnak telepiteni, és boot, töltés megvan, és amikor megjelenik a windows telepitő akkor jelentkeznek meg a bajok...

(#20934) kjani18 válasza Misua (#20933) üzenetére


kjani18
őstag

Milyen moncsi?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#20935) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Van egy P2-es gépem, új házba költöztetem. Eredetileg egy penészes cuccban volt, 64+64+128mb RAMmal.
Hogy a deszkát megmenthessem, beleraktam egy baby at-be, ot lehet megsértettem a 128-ast, de 128 RAMmal ment. Nem használtam.

Most kéne, tiszta ház, beleraktam. A két 64-essel ment. Beleraktam egy másik 128-ast magában, megy. Viszont azóta semelyik másik RAMot nem fogadja el sehogy se. Valamint a Dimm 3-2 amik mennek (najó egy 16-os bevesz a 128 mellé) és a dimm1-be mindegy mit rakok nem megy.

Mi a fene van?

CMOS reset NEM volt.

[ Szerkesztve ]

(#20936) kjani18 válasza quailstorm (#20935) üzenetére


kjani18
őstag

Ez nem ér annyit: KUKA

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#20937) kjani18 válasza quailstorm (#20935) üzenetére


kjani18
őstag

Most jutott eszembe, posta és csomagolási költségért küldök neked hasonló, utoljára még működő gépet.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#20938) quailstorm válasza kjani18 (#20937) üzenetére


quailstorm
nagyúr

akkor varom a privatot a PC specifikaciokkal

az a bajom hogy a regi hazaban jol ment... meg kinlodok kicsit aztan nem erdekel

(#20939) kjani18 válasza quailstorm (#20938) üzenetére


kjani18
őstag

kérek pár napot, elő kell keresnem a dzsumbujban van a tárolóban, házam nem biztos, hogy lesz hozzá
valamit nem dugtál össze rosszul?

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#20940) cinkoxid válasza Misua (#20933) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Lehet a vgával van gond. Nincs otthon másik próbának?

(#20941) #71028224


#71028224
törölt tag

Sziasztok!
Adott az adatlapomon található konfig.
Előzmények: Este egy kis LOL és far cry 3,majd gép kikapcs.
Másnap mikor inditanám el a gépet,akkor a monitor nem kapcsol be,illetve a monitor bekapcsol,csak a vidikártya nem küldi neki a jelet.
Most nemtudom hogy,de megoldottam,h a ramot addig rakosgattam 1ik helyről a másikra,amig jó nem lett egy csere ATI hd 2400-as kártyával,és igy is még van h nem küld jelet,a régi kártyával meg akárhogy rakosgatom a ramot,nem indul el,de a cserevidikártyával egy kis szenvedés után elindul,de még azzal se mindig.
Szerintetek,mi lehet a hiba?

(#20942) maroskah


maroskah
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy egyik napról a másikra hirtelen elromlott a gép. Elindul, de képet nem ad, és újra se lehet indítani, se kikapcsolni, csak ha elveszem tőle az áramot. Nem tudjátok esetleg, hogy mi lehet a gond, találkoztatok már ilyennel?

Előre is köszönöm a választ!:)

(#20943) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Alaplap, vagy táp hiba lehet mindegyikőtöknél.

(#20944) maroskah válasza cinkoxid (#20943) üzenetére


maroskah
aktív tag

Értem, akkor kuka az alaplap?

(#20945) bigwolf277


bigwolf277
csendes tag

Sziasztok nem tudom hogy jó szobába jöttem. De van egy problémám össze raktam egy gépet ami működik is majdnem hogy ól, két bajom van vele. 1 ha a dvi kábelt dugom be neki ami a másik vége hdmi akkor 5 sípolás kiséretébe indúl el de megy. 2 ha dvi-dvi kábellel dugom össze akkor nincs 5 síp a vga-vga kábelnél sincs 5 síp de akkor csak az zavar hogy nincs 1 síp vissza jelzés hogy tökéletessen működik a rendszer, de beindúl és fut rendessen. Ötlet valakinek van azt megköszönném. ja a bios-t frissítettem és nem szünt meg akkor sem a jelenség.

(#20946) Sickboy25 válasza bigwolf277 (#20945) üzenetére


Sickboy25
addikt

szia

az alaplap könyvében le van írva, hogy mit jelent az 5 csippanás és, hogy lehet megszüntetni., illetve mi okozza...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#20947) quailstorm válasza kjani18 (#20939) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem jellemző rám...
Inkább kontakt, vagy szálhiba lehet.

(#20948) Misua válasza cinkoxid (#20940) üzenetére


Misua
senior tag

De, most áthozzuk hozzám a gépét, ha az én monitorommal sem műkszik akkor vga, ha műkszik akkor monitor a hunyó :U

(#20949) #71028224 válasza cinkoxid (#20943) üzenetére


#71028224
törölt tag

Hogy tudom meg melyik a hibás?

(#20950) bmwfan199410


bmwfan199410
csendes tag

Sziasztok a segítségetek kérném. Eddig próbáltam megoldani a problémám már vagy 4 fajta Win7-el 2 Wincsivel de sehogy nem akar össze jönni. A probléma:

Újra szeretném tenni a Windows 7-et a gépemen mert nekem nem kell 64bites O.P rendszer és felszeretném tenni a 32bites win7-et beteszem a gépbe a cd-t elindítom a telepítőt kiválasztom a nyelvet rámegyek, hogy telepítés és itt kezdődik a probléma ki ír egy olyan hibaüzenetet, hogy "egy cd/dvd-meghajtó eszközillesztője hiányzik. ha az illesztőprogram hajlékonylemezen, cd-n vagy dvd-n ill usb flash meghajtón van helyezze be" stb és ezen sehogy sem szeretne túl lépni.

Konfigom:

Alaplap: Asrock G31M-VS2

Processzor: Intel C2D 7200

Ram: 3GB DDR2

VGA: Gigabyte Ati Radeon HD5770 1GB

Wincsik: 1db Samsung 400GB 16MB 7200rpm SATA2 HD403LJ
1db WESTERN DIGITAL WD2500YS-01SHB1 250GB 7.2k RPM SATA 3.5 HARD DRIVE

Optikai meghajtók: 1 lg (pontos típust nem tudom)
1 SuperWriter (Pontos típust nem tudom)

Esetleg valami megoldást tudtok?

Előre is köszönöm a segítségeket.

Nem számít mit gondol rólad a világ. Állj be a fénybe és élvezd a ragyogást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.