Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5101) chrlee válasza pruzsi (#5098) üzenetére


chrlee
lelkes újonc

Ezeknél a kuponoknál azért olyan feltételek vannak, hogy ténylegesen szinte semmire sem lehet felhasználni őket.

Alin leginkább a Kizer shopjában érdemes szétnézni, mert itt elég jók az áraik, és vitathatatlanul jók a késeik is. Nagyon sok zsebkés után azt is ki merem jelenteni, hogy a Kizer késeknél átlagos minőséget a legtöbb neves gyártó nemhogy lepipálni, de még beérni sem tudja jelenleg.

(#5102) schawo válasza Digitalpimp (#5100) üzenetére


schawo
titán

Amikor megkapod, akkor úgy tűnik, mintha szabadon felhasználható volna. Aztán mikor megnézed alaposan, kiderül, hogy egy konkrét boltban egy konkrét dologra váltható be, ami rohadtul nem érdekel, de ráadásul még így is drágább, mint mindenhol máshol. Százával vannak ilyen alis kuponjaim.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5103) Digitalpimp válasza schawo (#5102) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Aprók nekem is vannak mindig, főleg shop kuponok, küldik ha kell, ha nem. :) Azért is csodálkoztam, mert ilyen magas összegűt max. több száz dolláros költéshez szoktak adni. Mert 50/8-as alis minden nagyobb akciókor van.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#5104) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Több éves Ali-zás során sose váltottam be kupont (Kivétel talán a Kizer Domin arra nem emlékszem hogy kupon volt vagy csak simán olcsó). A Gearbesten a "pontozás" jobb ott lehet olcsóbbá tenni egyes termékeket (ott se mindent)

(#5105) energy4ever


energy4ever
addikt

Hal feldolgozasahoz(~4kilos pontyok) keresnek valami jobb kest. Nem hordanam magammal, igy lehet a penge merete nagyobb is mint 9cm.
Jelenleg egy regi exemtol kapott cs:go-s karambittal alkotok, de a gorbe penge kialakitasa nem ehhez valo. :DDD Igy szeretnem ha ebbol a belezokesbol ujra disz lenne, es a halaimhoz talalnek vali jobbat. :K Az elevel nincsen bajom, jol vag, de a gerincet mar nem viszi! Ennel elesebb kes atvagna, vagy bard kellene? :F
Kulfoldrol nem szeretnek rendelni! Itthoni beszerzesi forrasbol kellene. Max egy 20ast szannek ra. Tehat 1 kes egy bard max 20 osszesen, vagy 1db kes 20ezerert.
Szoval szakik, mit tudtok ajanlani? :B

(#5106) schawo válasza energy4ever (#5105) üzenetére


schawo
titán

Japán haltőr (maguro makiri)? [link]

Az enyém így néz ki (az alsó):

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5107) energy4ever válasza schawo (#5106) üzenetére


energy4ever
addikt

Ebbol letezik valami itthon is megveheto verzio is? :B

(#5108) Donki Hóte válasza energy4ever (#5105) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Próbáld meg filézni a halakat, egy 4 kilós ponty már nagyon jól filézhető hal. Ehhez egy vékony hajlékony pengéjű, jó éles filézőkés kell, meg esetleg egy kisebb bárd.

Úgy szoktam csinálni, hogy a filézőkést a hal farka felől a pikkelylemez alá szúrom és kvázi egyben lefordítom a pikkelyeket a halról. Utána belezem a halat.

A belezett halat szépen, a gerinc felől kezdve kifilézem, vagyis a húst lefordítom a gerincnél és a hasnál található vastag szálkákról. Ha kell a gerinc megmaradó része (mondjuk halászlé alapnak), akkor egy kisebb bárddal lecsapom a fejét, meg a farkát , de általában egyben kidobom a hústól megszabadított gerincet, szóval a filézőkésen kívül más kés nem kell a hal feldolgozásához.

A gerinc mellől lefejtett részben ott vannak a szálkák, azokat úgy szoktam eltüntetni, hogy a hal hosszára merőlegesen 3-5 mm-enként bevagdalom a szálkás halhúst (úgy, hogy hallani lehessen a pici roppanást, amikor a kés átvágja a szálkákat), de a bőrt már nem vágom át, az egyben tartja a húst.

A sűrűn beirdalt halhúst bedörzsölöm konyhasó és szódabikarbóna keverékével, aztán pár csepp citromlevet teszek rá. Ez a kezelés 2-3 óra alatt annyira felpuhítja az átvágott szálkákat, hogy főzés, vagy sütés után alig lehet észrevenni a szálkákat a húsban (a konzerv halakban is ott szálka, meg a gerinc, de fel vannak puhulva, meg lehet enni mindenestől).

Szóval nagykést nem használok a hal feldolgozásához, csak nagyon vékony filézőkést.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5109) lugosi válasza Donki Hóte (#5108) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ma is tanultam valamit! Ezt a szódabikarbónás módszert még nem ismertem.

(#5110) energy4ever válasza Donki Hóte (#5108) üzenetére


energy4ever
addikt

Koszi! Az urdalos, bor osszetartos dolog nekem nem jo, mivel sutes elott leszoktam forrazni a halat, igy rgybe letudom huzni az egesz boret! :K

Filezokesbol itthon kaphatoakbol arban mettol felfele lehetnek jok ezek? :F

(#5111) gyapo11 válasza lugosi (#5109) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Az az érdekes, hogy a szódabikarbóna lúgos, a citrom meg savas, a kettőből keletkezik egy só. Persze lehet, hogy pont ez a só kell a puhításhoz. Nekem még nem sikerült szálkátlan pontyot enni, az apróra vágott szálkát meg még köpködni is nehezebb. A 4 kg-os hal már elég nagy szálkákkal rendelkezik, azt viszonylag könnyű kiköpni.
A konzerveket magas hőfokon megfőzik, sterilizálják, szerintem attól válik puhává a csont, és azok sokkal kisebb halak sokkal kisebb szálkákkal.

A filézéshez valóban a filézőkés való, de sokszor láttam már halat filézni séfkéssel is meg sashimivel/yanagibával is. :F Mi nem filézünk, hanem patkókat vágunk, ahhoz a séfkés tökéletes, gerincnél rá kell ütni a pengehátra oszt jóvanaz.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#5112) energy4ever válasza energy4ever (#5110) üzenetére


energy4ever
addikt

Ez jo valasztas lehet?

Fiskars Functional Form Filézőkés 21cm 1014200

(#5113) rob2174 válasza energy4ever (#5112) üzenetére


rob2174
tag

Nekem van ilyen szeretem :K

(#5114) snakebait


snakebait
senior tag

Sziasztok! Nem olyan rég valaki itt a topikban rendelt ali-ról ilyen

bicskát azt hiszem. Akkor láttam és annak hatására én is berendeltem. Ennek már két hete, vagyis 08.04.—én rendeltem és még mindig azt írja, hogy shipment ready for dispatch. Aki rendelt attól kérdem Neki küldik?

[ Szerkesztve ]

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#5115) Sanyi.mTs válasza snakebait (#5114) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Tudsz ehhez linket adni?

(#5116) snakebait válasza Sanyi.mTs (#5115) üzenetére


snakebait
senior tag

€ 5,72 34%OFF | DeHong high-end brand A/B M390 multi-function outdoor sharp hunting knife tactical folding knife portable pocket knife+ holster

[ Szerkesztve ]

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#5117) peestike válasza snakebait (#5114) üzenetére


peestike
senior tag

Mi a tracking number? Valós, vagy valami kamu számot kaptál?

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#5118) snakebait válasza peestike (#5117) üzenetére


snakebait
senior tag

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#5119) petipetya válasza snakebait (#5116) üzenetére


petipetya
nagyúr

link

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#5120) schawo válasza snakebait (#5118) üzenetére


schawo
titán

Jaaaa. Türelem, majd ha Hollandiába ér a csomag, akkor változik az állapot.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5121) peestike válasza snakebait (#5118) üzenetére


peestike
senior tag

Kamu tracking, kínán belül talán pontos, de megyeget azért. Szerintem is türelem, még nem gondolnám, hogy vész van. Szerbia is stimmel

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#5122) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Hétfőtől kezdődik az Alin megint valami hepaj, érdemes ránézni a kiszemelt késekre, bicskákra, pár dolláros valós csökkentés sok modellnél lesz, plusz rá lehet még dobni a kuponokat is.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#5123) Donki Hóte válasza peestike (#5121) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nincsen ezzel semmi gond, a kicsi kínai már betette a kést a teleportálóba, az pedig már atomjaira bontotta. Az atomok most valahol az Alfa-Centauri és a Proxima4 közötti féregjáratokban váltják a teret, amíg újra össze nem állnak a szerb posta atomstabilizálójában, addig csak valószínűségi számításokkal lehet tippelni a helyzetre :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5124) peestike válasza Donki Hóte (#5123) üzenetére


peestike
senior tag

Kb. Igen. :DDD
Nekem az egyik bicska már a hollandoknál, a másik még csak indul majd oda. Viszont mindkettő "rendes" ajánlott levél.

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#5125) petipetya válasza Donki Hóte (#5123) üzenetére


petipetya
nagyúr

"nincs rá lezsóidő"

(#5126) snakebait válasza petipetya (#5119) üzenetére


snakebait
senior tag

Az AliExpres-es linket - oldalt én is így próbáltam betenni, de akkor ha a hozzászólásban ráklikkeltünk nem akart bejönni, errort dobot. Azért tettem be ilyen tökéletlen módon, bocs.

Schawo, peestike - köszönöm szépen!

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#5127) petipetya válasza rob2174 (#4964) üzenetére


petipetya
nagyúr

Parancsolj :D
Persze a viccet félretéve egy csomagnyitónak tökéletes lehet, ám ne feledjük, hogy a D2 a pengén nem igaz, valószínűleg 440 acél lesz.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#5128) petipetya válasza petipetya (#5097) üzenetére


petipetya
nagyúr

Manly Wasp csavartömítő napló indul. Tegnap ilyentájt kapta meg a kezelést mindkét csavar, így kb. le is telt a 20 perces száradás illetve a 12-24 órás megkötés. Addig hozzá sem nyúltam a bicskához.

A bekeretezett részt rajzoltam le lentebb:

A csavartömítőt a menetekre is öntöttem, de az egyik csavar becsavarása után még a menetbe is folyattam belőle, biztos ami biztos alapon. A clip csavarjai alig mennek túl a G10 markolat anyagán, tehát éppen hogy csak belekapnak a középen lévő fémbe (még lejjebb el is mondom, miként tervezném át ezt a részét).:

Egyrészt hosszabb csavarokat tennék bele, másrészt a középső menetes fém csőnek végig a csavarok fejéig kellene érnie, egészen a G10 markolaton keresztül.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#5129) lugosi válasza petipetya (#5128) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Egyrészt hosszabb csavarokat tennék bele, másrészt a középső menetes fém csőnek egészen a csavarok fejéig kellene érnie, egészen a G10 markolaton keresztül."

A hosszabb cső szerintem nem rossz ötlet, mivel úgy látom nincs fémbetét a G10 markolat alatt, és nem tudom, hogy ha meg vannak húzva a csavarok, akkor mit bír ki így az anyag.

(#5130) F34R válasza petipetya (#5128) üzenetére


F34R
nagyúr

Menettomito vagy rogzito? Mert utobbit nehezen fogod majd kiszedni.

(#5131) petipetya válasza F34R (#5130) üzenetére


petipetya
nagyúr

Hirtelen felindulásból ezt az ideiglenes csavarrögzítőt vettem ("pénteken zsárva").

"nincs rá lezsóidő"

(#5132) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Túrára milyen késeket szoktatok magatokkal vinni? Tudom a fix pengés lenne az igazi az erdőjárók számára, de valami "lájtosabb" megoldásnak mit használnátok.

Magam részéről a Victorinox Forester One Hand, Outrider, Rangergrip 79 között gondolkodom. Ezeken fűrész is van. Sonkát, szalonnát, paprikát, paradicsomot is lehet velük aprítani. Oldalamra még a Expedition kit mint másodlagos kés (iránytűt is tartalmaz). Boker Plus Tech Tool City 4 (12C27 a penge anyaga, és fűrész is van rajta) meg zsebre.

(#5133) gyapo11 válasza FBLLMAG (#5132) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Fűrész az kell táborozáshoz, kempingezéshez, a kisebb ágak, tüskék lecsapkodásához egy Nieto 20 centis pengéjű kést. Ha pl. biciklizni megyek, tehát nem kell tűz, nyárs meg ilyenek, akkor csak egy 10 cm-es műanyag tokos fix pengés Bahco másolat (Balzer) elég, vagy a közel 10 centis Gerber Gator.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#5134) Lacerta válasza FBLLMAG (#5132) üzenetére


Lacerta
aktív tag

A Victorinox Handyman mindig nálam van, bármerre/bármivel is megyek.
Bicajozni egy Ganzo G740-est hordok pluszban a kormánytáskában.
Gyalog egy Kizer Begleitert a hátizsák vállhevederén egy lámpa tokban.
Opcionálisan rázósabb helyekre van egy kisebb és egy nagyobb kínai bicskafűrészem, illetve egy Fiskars XA3. De ezeket ritkán.

(#5135) schawo válasza FBLLMAG (#5132) üzenetére


schawo
titán

Holnap a CS Recon1-et viszem magammal. Azon van fűszeres pengeszakasz is, annál komolyabb feladatra pedig az autóban lesz egy kovácsolt kis szekerce.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5136) petipetya


petipetya
nagyúr

Az egyik rövidgatyám zsebe olyan kicsi, hogy a clippel hordott bicska időnként hozzáér(ne) a teló oldalához. A másik zsebben bőr tárca, azt pláne nem karcolnám össze. Ám ez a Decathlonos mikroszálas törlőkendő tökéletes ideiglenes toknak, és nem olyan vastag mint egy bőrtok.

Elővenni így is egyszerű, csak megfogom a hüvelyk és mutatóujjammal a bicskát, majd kihúzom:

"nincs rá lezsóidő"

(#5137) petipetya válasza F34R (#5130) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kíváncsi voltam, így egy használaton kívüli csavaron teszteltem az általam vásárolt ideiglenes menetrögítőt. Egynapos száradás után simán lehozza a WD40, szóval nem hinném, hogy egy kis menetből nehéz lenne kitakarítani.

"nincs rá lezsóidő"

(#5138) lugosi válasza petipetya (#5136) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Belenagyítva a képbe látszik, hogy a telefonodon a hangszórórácsokat kezdi eltömíteni a zsebszösz. :)

(#5139) lugosi válasza FBLLMAG (#5132) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az általad felsorolt nagy victorinoxok mindegyike nagyon jó választás szerintem. Nekem csak közepesek vannak. Ha kirándulni megyünk akkor nálam egy victorinox climber van, de igazából ez nem a kirándulás miatt, hanem ez szinte mindig nálam van (vagy zsebben, vagy a táskában). Ezen nincs fűrész, de ez nagyon ritkán is kell (ha úgy vagyok, hogy fűrészelni is kell, arra van külön összecsukható fűrészem, illetve a táskámban szokott lenni egy leatherman, azon is van).

Én egy ideje nagyon nézegetem [link] ezt a fajta Locksimth-t (0.8493.M), ezen van fűrész is, egykezes a pengéje és egyenes leélezésű, ha veszek nagy méretű Victorinoxot akkor szerintem ez lesz az.

(#5140) petipetya válasza lugosi (#5138) üzenetére


petipetya
nagyúr

Victorinoxék megoldották :R Kipiszkáltam a szöszt a Spartan tűjével, amit előtte kicsit meg kellett tisztítani az Outrider reszelőjével, mivel a minap pillanatragasztót szúrtam fel vele.

"nincs rá lezsóidő"

(#5141) petipetya válasza petipetya (#5140) üzenetére


petipetya
nagyúr

:Y Főleg, hogy nem is Outriderem van, hanem Work Champ. Gőzöm sincs, miért hittem azt, de visszakeresve is mindig rosszat írtam. Simán kitiltanám magam érte.

"nincs rá lezsóidő"

(#5142) FBLLMAG válasza lugosi (#5139) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nem akarok túl sok dolgot vinni magammal. Csupán pár órás túrára számolok. Lehet, hogy nem is fog kelleni a fűrész (ezért nem viszek nagy összecsukhatót). Csak biztos, ami biztos. Legyen nálam valami. A CRKT parakord csuklópántban is van 40 cm hosszú fűrész szalag. Meg 6 - 7 m hosszú paracord, ha véletlen az övem, cipőfűzőm elszakadna. ;)

(#5143) peestike


peestike
senior tag

Nem tudom, hogy ki mennyire használ japán késeket a konyhában, de hátha van valakinek ötlete-tapasztalata. Szóval csak arra lennék kíváncsi, hogy egy santoku mellett mennyire van/lehet létjogosultsága egy nakiri-nek?
Nyilván egy lecsónak valót eddig is összevágtam akár egy kisebb késsel is, de nakiri még nincs.... :DD

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#5144) Digitalpimp válasza peestike (#5143) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ha nagyon vásárolni akarsz, akkor inkább egy sashimit vegyél. :D Szigorúan 20+ cm felett. Szép szeletet csak hosszú késsel lehet vágni. Szerintem santoku mellé felesleges a nakiri.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#5145) peestike válasza Digitalpimp (#5144) üzenetére


peestike
senior tag

Na nem mindenképp akarok költeni késre. :)
Sashimi-t még annyira sem használnám, mint a zöldség szeletelőt.
Néhány dolgot összeszedtem alin holnapra, kupon is van, így inkább azokra költenék majd így :D

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#5146) Tulku válasza peestike (#5145) üzenetére


Tulku
veterán

Nekem egy 32 rétegű Santokum van, az mindre (is) jó....
Soha nem volt hiányérzetem vele kapcsolatban...azt hiszem a santoku épp arról szól, hús, hal, zöldség...

(#5147) Digitalpimp válasza peestike (#5145) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ma behúztam Alin a fehér csontnyelű bicskát, amit korábban linkeltem, kíváncsi leszek rá, milyen lesz.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#5148) jookomak válasza Tulku (#5146) üzenetére


jookomak
őstag

De mint tudjuk, ami mindenre jó, az semmire sem jó igazán... ;)
Van egy 16 cm-es santoku, meg egy 23-as klasszik séfkésem, 99%-ban utóbbit használom. Mindenre is.

(#5149) gyapo11 válasza jookomak (#5148) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Nekem is van egy 16 centis santokum, párszor próbáltam, azóta a dobozában pihen. Séfkés mindenre jó, de a tenyérrel leszorítós vékony szeletelést húsból jobban csinálja a sashimi, mivel nem olyan széles a penge, nem tapad annyira a húshoz, hogy kihúzza a tenyerem alól, és mivel hosszabb, egy húzással nagyobb húsból lehet szeletelni vele.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#5150) Donki Hóte válasza gyapo11 (#5149) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hús szeleteléséhez én yanagibát használok :R

(Magyarra fordítva tök közönséges hosszú vékony pengéjű szeletelőkést a Tescoma kínálatából, csak olyan szépen beszéltek japánul, hogy megirigyeltem :P )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.