Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) jookomak válasza Plafoon (#4299) üzenetére


jookomak
őstag

Hidegfem, akár extrametal. Nézd ki a konkrét típust, és google keresés. eBay is jó, sokszor vám+áfával is olcsóbb a kés, mint itthon.

(#4302) Viktoár válasza Donki Hóte (#4300) üzenetére


Viktoár
addikt

Meg hát az autóba is jó ha van egy. :DDD

Üdv:Viktor

(#4303) Digitalpimp válasza Viktoár (#4302) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Az autóval vigyázni, mert közterületnek minősül, aztán ha nincs elcsomagolva elveszik, meg megy a bünti.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#4304) lugosi válasza Digitalpimp (#4303) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Dehogy minősül közterületnek az autó.

(#4305) gyapo11 válasza Digitalpimp (#4303) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Az autó az jó indok pl. teleszkópos kerékkulcsra, ami egyfajta vipera, de kés is simán indokolható, pláne egy öregebb járgánynál, ahol a menet közbeni meghibásodás és helyben javítás előfordul. De egy csavarhúzó is igen veszélyes eszköz tud lenni, vagy a kalapács, a kisbaltáról nem is beszélve. Márpedig kempingezni nem megy az ember balta és kés nélkül.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#4306) gyapo11 válasza lugosi (#4304) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Olyan az autó mint a hátizsák? Hogy vihetek kést becsomagolva?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#4307) jookomak válasza lugosi (#4304) üzenetére


jookomak
őstag

Pedig de. Szállítás csomagolva, csomagtartóban, és nincs gond.
Viszont egy mag-lite lámpa a térképtartóba, azért tényleg senki nem szólhat semmit. Ha leges-leges-legvégső esetben akcio van, akkor azzal igen szép károkat lehet okozni...

(#4308) lugosi válasza jookomak (#4307) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hogy lenne közterület egy autó?!? Vegyük már elő a józan eszünket légyszi.
Ha legközelebb látok az utcán mondjuk a pirosnál állni egy szimpatikus autót, beülök már uzsonnázni a vezető mellé, elvégre közterület? :D Ne már.

Ha pedig azt akarjuk írni, hogy hasonló szabályok vonatkoznak rá x-y-z szempontból, mint a közterületre (ami szintén nem teljesen igaz és pontos), akkor azt írjuk, de ne már azt, hogy az autó közterületnek minősül, mert csak azt éritek el vele, hogy felmegy az ember vérnyomása teljesen feleslegesen. :(((

(#4309) jookomak válasza lugosi (#4308) üzenetére


jookomak
őstag

Megkövetem magam a pongyola megfogalmazásért. Így ebben a fórmában valóban helytelen a megfogalmazás.
A 175/2003 kormányrendelet ugyanakkor kimondja, hogy ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá ilyen szempontból. (3. paragrafus), úgyhogy a jelenlegi témában ez a mérvadó.

(#4310) Tetsuo válasza jookomak (#4307) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A Maglite előbb szétesik, mint egy Armytek. ;)

(#4311) vendingo válasza jookomak (#4307) üzenetére


vendingo
veterán

Szerintem meg egy folyadéksugár kilövő és semmi gond.
Nincs törvényi besorolása: se nem fegyver, se nem gázspré, se nem kkve.
Nálam a crkt minimalist és egy piexon gurdian angel II alap felszereltség.
Nagyon jók ezek a folyadéksugárlövők: nem kell engedély, igénytelen, akkora mint egy cigisdoboz, szinte semmi súlya nincsen, könnyű rejteni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#4312) Digitalpimp válasza gyapo11 (#4305) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A kollégámat a csomagtartóba hanyagul bedobott kisbalta miatt szívatták vagy 1 évig, végül nagy nehezen visszaadták. Szóval csak odafigyelve.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#4313) vendingo


vendingo
veterán

Ismertek valakit, aki gyárt kydex tokot? Egy kisebb legál fixnek kb mennyiért csinálnak tokot?
Csak nagyságrendileg érdekelne, hogy egyáltalán érdemes-e egy 6000 ft-os késhez készítettni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#4314) G@ben válasza vendingo (#4313) üzenetére


G@ben
addikt

A késportálon croc, de szerintem a tok többe kerülne, mint a kés.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4315) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok megint! :)

Megvettem a macsétát, (Tramontina 26621/022) kérdésem a következő.

Kell-e, érdemes élezni vagy hagyjam gyári állapotban az élét? Nem kell hogy a papírt vágja, de kicsit tompácskának tűnik. Tudom hogy főleg "lendületből dolgozik" csak érdekel hogy egy esetleges élezés többet ártana-e mint használna?

Üdv:Viktor

(#4316) Digitalpimp válasza Viktoár (#4315) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ha tompának érzed, akkor élezz rajta egy kicsit. Nincs mit elrontani, ha mégis, van miből. :D

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#4317) Viktoár válasza Digitalpimp (#4316) üzenetére


Viktoár
addikt

Na igen, anyag van benne. :) Az élezésre van tipped mivel és hogyan?

Jó vidéki módjára húzzam meg flexel? :DDD

Üdv:Viktor

(#4318) lugosi válasza Viktoár (#4315) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Gondolom ennek nagyobb az élszöge, mint egy sima késé, lehet hogy ezért is érzed egy kicsit kevésbé élesnek (persze az is lehet, hogy simán csak tényleg nem elég éles).
Az élszög szerintem ennél a felhasználásnál úgy jó, ha egy kicsit nagyobb, ha élezni akarsz rajta, akkor pl. kaszakő az erre a durvább élre pont jó lehet. Vagy a flex :D

(#4319) Viktoár válasza lugosi (#4318) üzenetére


Viktoár
addikt

Kipróbálom így ahogy van aztán ha nagyon nem viszi a vékonyka ágakat majd áthúzom flexel a helyszínen. :R

Üdv:Viktor

(#4320) Tetsuo válasza Viktoár (#4319) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Flexszel nehogy hozzáérj! Vegyél hozzá fenőkövet.

(#4321) Donki Hóte válasza Tetsuo (#4320) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Már miért ne lehetne flexel durván leélezni? Egy derekas macsete közelebb van a baltához, mint egy késhez. Ha valamelyik baltámnak kiment az éle, akkor általában flexel kezdem az élezést :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4322) G@ben válasza Donki Hóte (#4321) üzenetére


G@ben
addikt

Vékony penge, pillanatok alatt kilágyítja.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4323) Viktoár


Viktoár
addikt

Ok akkor a flex nem opció. A fenéshez meg nem értek, nem csináltam soha. :N :B

Üdv:Viktor

(#4324) Donki Hóte válasza Viktoár (#4323) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Marad a reszelő (esetleg egy kaszakő) :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4325) gyapo11 válasza G@ben (#4322) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Így van, flex nem jó ötlet. Bármennyire is nagy az élszög, az él vége akkor is 0 szélességű, és ott az anyag fölizzik, meglágyul. Amúgy sem egy nagyon éltartó (legalábbis az enyém), meg elég durva beavatkozást kap használat közben. A kaszakő vízbe mártogatva tökéletes, nem kell finom él, csak itt nem a kövön tologatjuk a kést, hanem a késen a követ. Ha nagyon gyorsítani akarok leginkább sarló élezéskor, akkor a nagy fordulatú (gravírozó?) gépbe teszek egy kis nyeles hengeres követ, az nem szikrázik, nem izzítja föl az anyagot, de gyorsabban halad mint a kaszakő, és még finomabb lesz az él is. A kézi használat miatt egyenetlen lesz, de sarlónál macheténél nem számít annyira.
Fúrógépbe fogva kisebb fordulaton mehet a csiszolóvásznas korong is, vagy egy nagyobb átmérőjű nyeles köszörűkő, beáztatva és mártogatva még jobb.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#4326) Digitalpimp válasza Viktoár (#4323) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Reszelővel, vagy kaszakővel hasonlóan: [link]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#4327) fradi81


fradi81
veterán

Hali
Konyhai késeket érdemes kínából rendelni vagy hasonló ár/minőség van itthon is?
Pl: [kép]

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#4328) Digitalpimp válasza fradi81 (#4327) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Az Aldiban most volt elég jó akció X50-es anyagú késekre, azok elég jók ár-érték arányban. Esetleg érdemes nézegetni az Ebay-es liciteket japán késekre, vagy onnan Satake (Masamune) kések szintén jó ár-értékűek. [link] Aliról Qing-eket nézzél. Viszont érdemes várni kicsit, mert most lesz Ali születésnap, ilyenkor szórják a kuponokat.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#4329) Blackhole13 válasza schawo (#1725) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Kaptam régebben remek javaslatokat japán acél gyuto-ra, ezek sajnos már nem elérhetőek.
Tudtok esetleg aktuálisan ilyen remek ajánlatokat 210-240cm körülire? Akár előre élezetlen pengével.

[ Szerkesztve ]

(#4330) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
A Mol-nál volt tavaly késes akciók. Akkor bevásároltam belőlük. De már érezni, hogy egyre kevésbé fog.
Élezőből ezt néztem ki a style 7-est vagy 8-ast. Van más jobb élező vagy jó lesz ez nekem? Nem csak konyhakést éleznék vele, hanem bicskát, ollót.

[ Szerkesztve ]

(#4331) Digitalpimp válasza gyenesmartin (#4330) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Még tavaly óta nem voltak élezve? Kíméled rendesen. :D Olyan élező rendszere van többeknek, elég jól bevált a beszámolók alapján.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#4332) gyenesmartin válasza Digitalpimp (#4331) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nem szoktunk élezni általában. Megvesszük a legolcsóbbakat és használjuk ameddig lehet. Legalábbis eddig így csináltuk.
Melyik változata lenne a jobb? a szürke vagy a színes köves? Mi a különbség köztük?

(#4333) gyapo11 válasza gyenesmartin (#4332) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Kicsit szöszmötölős, beállítgatós ez az élező, de ha megvan a gyakorlat, akkor már jó. Tartja az élszöget, nem lesznek gömbölyűek az élszalagok, kaphatók hozzá kövek meg gyémántlapok is.
A szürkék a gyémánt lapok, nem kell hozzá nedvesítés, de ha lekoptak a szemcsék, akkor kuka, a kövek tovább bírják mert vastagabb rétegben vannak a szemcsék, viszont hasasodik, ezzel gömbölyíti az élet és nő az élszög.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#4334) schawo válasza Blackhole13 (#4329) üzenetére


schawo
titán

Ez ugyanaz az eladó és termék
gyuto + nakiri [link]
csak gyuto [link]
hosszabb gyuto [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4335) Digitalpimp válasza schawo (#4334) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Azt hittem már, hogy lementél a térképről. :)

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#4336) schawo válasza Digitalpimp (#4335) üzenetére


schawo
titán

Sok meló -> kevés idő. Pont azt beszéltük asszonnyal, hogy a koronavírus a barátunk, végre kipihenjük magunkat, míg itthonról dolgozunk :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4337) MittuDomain_ válasza schawo (#4336) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Már én is csodálkoztam, szerintem hónapok óta nem írtál ide. Örülök hogy minden oké, csak el vagy havazva. :)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#4338) erdey_a


erdey_a
őstag

Sziasztok, apósomnak szeretnék ajándékba egy kést venni, amivel az általa fogott halakat tudná szépen kikészíteni (pucol, szeletel). Nem filézni szokta, csak olyan patkóra vágni. Aztán mindig panaszkodik, hogy nehezen viszi a kése a csontokat és olyan kést szeretne, ami azokat simán viszi. Olyan "hullámos mintás" kést szeretne, nyilván a damaszkuszira gondol.
Ez utóbbihoz én nem ragaszkodnék a megfizethetőség fontosabb lenne. Ajándék lesz, tehát pénz nem számít, de ha 15-20ezerbe beleférünk, azért az nem baj. (Vakon vagyok az árakkal)
Tudnátok ajánlani valamit?

Vérboci

(#4339) gyapo11 válasza erdey_a (#4338) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

A jól bevált Qinget.
link
link
link

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#4340) erdey_a válasza gyapo11 (#4339) üzenetére


erdey_a
őstag

és vajon a hal szeleteléséhez milyen típus ill. pengehossz lenne a tuti?
ami linkeltél azok közül a utility knife tetszene, de az 5" kicsinek tűnik

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#4341) Digitalpimp válasza erdey_a (#4340) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Egy jó vastag gerincű deba? Mondjuk 18-20cm-es? Az vinne mindent, még a deszkát is. :D Persze szokni kell a vele való munkát, de ha rááll az ember keze, szuperül lehet vele dolgozni. Nem utolsó sorban csirkebontáshoz is remek. [link]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#4342) gyapo11 válasza erdey_a (#4340) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Én séfkés hívő vagyok, amiket linkeltem azok 20 centisek. Lehet hosszabb is, de az esetleg már meghaladja a keretet.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#4343) erdey_a


erdey_a
őstag

köszönöm a válaszokat, akkor egy 18-20 centis séfkés lesz... már rendelem is. :R

Vérboci

(#4344) Donki Hóte válasza erdey_a (#4343) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Magának mindenki olyan kést vesz, amilyet akar, de ajándékba ne vegyél már ilyen fake kínai rajzolt damaszkuszi mintás késeket.

Vegyél egy igazi, kovácsolt damaszkuszi kést (pl. innen). Kicsit drágább, mint kínából, de ezzel a horgásztársak nem fogják leégetni az apóst, hogy filctollal rajzolt mintás kése van :(

Ha nekem ilyen kínai kést venne a vejem, akkor (persze szépen megköszönném, de utána) beraknám a kést a sublótfiókba, hogy ne lássa senki :((

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4345) Tetsuo válasza Donki Hóte (#4344) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ezek olyan ergonómiát mellőző, rusztikus kidolgozásúak. Érdekesek, de nem az én világom.

(#4346) schawo válasza Donki Hóte (#4344) üzenetére


schawo
titán

fake kínai rajzolt damaszkuszi mintás kések

Már mondtam párszor, hogy hülyeség, amit írsz. Ha van ilyen késed, (emlékeim szerint te is vettél), és figyelmesen megnézed a mintát, látni fogod, hogy nem rajzolt. Ha akarod, megmutatom az én saját élszöggel átélezett késeimet. Ezeken marha jól látszik, hogy a különböző anyagok hogyan találkoznak az élezésen. Fotókon ezt nem fogod látni, mert a csak a mozgatás során a csillogás változásával szembetűnő.

Ráadásul elég jó minőségű az élbetétet alkotó VG10 acél is. A 2018-ban vásárolt késeimet (3db) 2019 során egyetlenegyszer éleztem és egyszer fentem még rá bőrön, és még most is jó élesek. Pedig szinte minden nap főzök velük. Mondom ezt úgy, hogy vannak 50-100ezer forintos késeim is, mégis nagyon jó helye van a Qingeknek is a konyhámban.

És ezek az általad ajánlott kések ráadásul nem használati tárgyak, nem konyhába valók, hanem dísznek a falra. A hajtogatott, rozsdásodó, átlagos anyagminőségű szénacélon kívül semmi hasznosat nem tesznek hozzá a konyhai munkához. Nekem is vannak damaszkolt szénacél díszkéseim (jó kupacnyi), de ne konyhába ajánljuk már őket.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4347) zelin válasza schawo (#4346) üzenetére


zelin
csendes tag

Szia,
engem nem a kételkedés miatt érdekel a kép,
hanem mert jobban a valóságot tükrözi, mint az alis fotó :)
Ha lesz időd, szívesen vennék fényképet az összes Qing késedről,
de akár az összes csájnából rendeltről is jöhet, természetesen csak ha van rá ihlet :)

(#4348) Donki Hóte válasza Tetsuo (#4345) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha megnézed pl. az ebayen, akkor láthatod, hogy ott se nagyon van sima konyhakés formájú (valódi) damaszkolt pengéjű kés. Ezek igazából nem használati tárgyak, hanem iparművészeti termékek, ennek megfelelő dizájnnal (és árral) :)

Az egyszerűbb markolatúakat persze jól lehet használni a megfelelő alkalmakkor (ami persze nem a zöldségszeletelés, meg nem a halpucolás, de a haldarabolás már lehet méltó használat egy ilyen késhez).

A valódi damaszkolt penge már régen státuszszimbólum, de lassan a valódi laminált penge is kikopik a hétköznapi használatból és rétegtermék lesz :(

Nekem van valódi laminált pengés Mora késem, élezni se egyszerű dolog, úgyhogy csak akkor veszem elő, ha olyan ember van a közelben, aki értékeli a jó késeket :K (meg már egy alma felvágásától is rozsdásodik a penge, ha nem kezelem le a használat után :U )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4349) schawo válasza zelin (#4347) üzenetére


schawo
titán

Na csináltam végre egy képet, hogy eloszlassam végre az összes kételyt. Nem volt egyszerű lefotózni.

A vastag kontúros vonal a VG-10 és az egyszerűbb rozsdamentes réteg érintkezése, a laminálás. Azzal párhuzamosan fut a damaszkolt rozsdamentes rétegek találkozása, amit lejjebb feketével kiemeltem. Mivel ez az általam újraélezett részen is lefut, ezért nem lehet rajzolt, ez bizony fizikailag damaszkolt acél. Illúzióink persze ne legyenek. Ez nem értékes, drága kézimunka. Mindössze arról van szó, hogy a kínaiak kifejlesztették, hogyan lehet ipari mértékben gyártani a damaszkolt acélt.

Ebből vágtam ki:

Itt bejelöltem, hogy mit kell figyelni:

Itt pedig a lényeg:

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4350) Tetsuo válasza Donki Hóte (#4348) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Hirtelen ezt találtam, mint használatra szánt kések.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.