Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) Lev Abalkin válasza petipetya (#5399) üzenetére


Lev Abalkin
tag

Köszönöm!
Sajna ami neked 8, az nekem 9,5, így attól tartok, határeset lenne a mérete, főleg, hogy nem szeretem a 3 ujjas fogást. Kár, mert ritka szép, harmonikus arányú, nem fenyegető megjelenésű edc kés.

Új San Martin BB58 (SN0008G) - 50 e Ft-ért szerető gazdáját keresi...

(#5402) petipetya


petipetya
nagyúr

Megérkezett az agusztus 16-án rendelt QSP Penguin. Szerintem ennyiért ajándék:
Order total: Price $29.66
Shipping $9.99
Total charged to $39.65

A színét nem sikerült beazonosítanom, mivel elviekben csak sötétkék, zöld és barna van belőle (tőlük vettem), az enyém pedig szürke, amely színt amúgy kedvelem is. Ez a bicska valóban elképesztő cucc: a micarta nagyon jól tapad a kézben (érdekes tapintású anyag, elsőre nem tudtam hová tenni), a markolat és a kés fogása ergonomikus, a mély clip pont jó (nem szoros és nem laza) és a csavarjai a fém linerbe futnak bele, a D2 magáért beszél (vagyis ilyen belépőszinten jó anyagnak tartom), az összhatás pedig elég agresszív, engem mindig egy Cylon vadászra emlékeztet azzal a legörbülő pengevéggel.

Az első pár nyitás-csukás álom volt, aztán mintha elszállt volna a kenyőanyag, mivel a detend ball-nál (erre most én nem tudok magyar megfelelőt) karistoló hangot adott ki. Sebaj, szétszedtem (ezt is pofonegyszerű), kitisztítottam belőle a kínai lápot, majd bekentem a saját kis varrógépolajommal. Azóta "vajpuhán" siklik, és a penge már hajszálnyit sem lóg ki középről (előtte mintha nem lett volna ennyire tökéletes).

Ha bicskák is szerepelnének a mesekönyvekben, akkor az Elementumhoz képest egészen más történetben olvashatnának róla a gyerekek:
- Szia te szép és kedves Hófehérke, én vagyok a barátságos Civivi Elementum, fogj a kezedbe és vágd fel velem az almát.
ezzel szemben:
- Szia Jancsi és Juliska, én vagyok a QSP Penguin - közben reszelős hangon nevet -, gyertek fogjatok a kezetekbe és vágjátok fel velem a gonosz boszorkányt a mézeskalács házikójával együtt! :D

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#5403) Donki Hóte válasza petipetya (#5402) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Na, ez nekem túlságosan posztmodern kinézetű :D

Persze bennem van a hiba, mert egy Belencsák féle fejesgörbe meg túl retró, szóval nekem semmi se jó :K

Attól, hogy nekem nem tetszik, attól még biztosan jó a kés, jó kolbászokat kívánok a használatához :)

Egyébként ennek a pengealaknak mi a neve?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5404) petipetya válasza petipetya (#5402) üzenetére


petipetya
nagyúr

Valami szúrta a szememet: a fő tengelyen lévő csavart rossz oldalról tettem vissza, így a szebbik (clippel ellentéses) oldalán nem a sima fejű csavar volt látható, hanem a menetes :) Visszacseréltem.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#5405) BloodRay válasza petipetya (#5402) üzenetére


BloodRay
veterán

Pofás kis kés és jó bemutató lett. :K
Nekem egy új, ritkább Spyderco van úton épp, én se bírtam magammal. :B

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#5406) lugosi válasza Donki Hóte (#5403) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem ez a sheepfoot?

(#5407) petipetya válasza lugosi (#5406) üzenetére


petipetya
nagyúr

Melyiket rendelted meg?

"nincs rá lezsóidő"

(#5408) lugosi válasza petipetya (#5407) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én most egy victorinoxot fogok venni a nagy méretű szériából, ha sikerül eldönteni hogy melyiket.

(#5409) FBLLMAG válasza lugosi (#5408) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A Delémont sorozatból?

(#5410) lugosi válasza FBLLMAG (#5409) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nézegettem azokat is, azok nekem túl modern kinézetűek :)
Egykezes nyitásút szeretnék, csak azt nem tudom még, hogy pontosan mennyit szánok rá. Az elsődleges követelmény az egykezes nyitás lenne. Az alzán le van értékelve a Bundeswehr kiadás, most 13e, pár hete 11e volt, annyit megért volna csak tartok ettől a fajta fogazott éltől élezés terén (illetve nincs benne csipesz amit szoktam használni).

(#5411) FBLLMAG válasza lugosi (#5410) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Se fogpiszkáló, de nagyon kényelmes. A penge körül nem alumínium lapok vannak, hanem acél. A sörnyitója is erősebb. Lehet vele feszegetni. Az a hullámos rész nagyon jól használható. Gyors élezésre a V élező is élezi, és nem egyenesíti ki. Azért tű alakú vagy hengeres kerámia élezőt ajánlok hozzá. ;)

(#5412) FBLLMAG válasza lugosi (#5410) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A Delémont sem rossz. Pár ilyen késem is van. A régi Wenger tenyér felőli része szélesebb volt. Ezt sajnos a Delémont sorozatból kihagyták, de megkapta a fogpiszkálót és a csipeszt. A konzervnyitó esetében is a Wenger helyett Victorinox lett. A sörnyitót meghagyták. Ez kis erő hatására a rugóhoz csúszik, így lezár, nem csukódik be véletlen. A fűrész is a régi Wenger megoldás maradt. A penge oldás a címer megoldásával történik.

(#5413) petipetya válasza lugosi (#5406) üzenetére


petipetya
nagyúr

A pengeháton egy új élszalagot kialakítva, és fejjel lefelé fogva pedig tanto is lehet :)

"nincs rá lezsóidő"

(#5414) Donki Hóte válasza lugosi (#5406) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az lesz :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5415) lugosi válasza FBLLMAG (#5411) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Van a Victorinox élezőm ami elvileg az amit te is írsz, meg tű alakú gyémántbevonatos élezőm is (a spyderco fogazott élt szoktam vele élezni) de ettől a Victorinox fogazottól tartok.

(#5416) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Vettem egy ilyen kés élezőt + egy darab bőrt. Ezzel a párossal szoktam a késeket élezni.
Jól sikerül mind, viszont nem lesz borotva. Nézegettem róla videókat, nem biztos hogy jó módszert alkalmazom.

Élező: [kép]

Éllel szembe tolom a fenőkövön sréhen. Illetve húzom is így. Továbbá szoktam úgy is, hogy vízszintesen rárakom és úgy tolom éllel szembe és halod balról jobbra, jobbról balra.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#5417) lugosi válasza iceQ! (#5416) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia! Én csak éllel szemben szoktam tolni a kövön. Utána egy bőrös fenés. Lehet hogy az élszöget kellene jobban eltalálnod? A kombinált kő amit vettél az jónak tűnik.

(#5418) iceQ! válasza lugosi (#5417) üzenetére


iceQ!
addikt

Nagyon éles, így is. Nem azt mondom hogy elégedettlen vagyok. DE! nézegettem itt a videókat, van aki olyan szépen ki tud húzni egy kést, csak úgy borotválja a szőrt.

Az összes konyhai kést végig nyotmam ezzel a kővel. Elsőnek indult 1000-el majd a végén 3000, utóljára pedig bőrös fenés. Lehet ennél van a hiba, te hogy csinálod a bőrön? Le tudod esetleg írni? :) :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#5419) Siriusb válasza iceQ! (#5418) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem lehet, hogy túl erős a szőrzeted? ;]

Amúgy én a Lansky turn box-nál érzek hasonlóképpen, igaz még csak egyszer használtam, de olvastam itt korábban, milyen élesre fenték vele a kést. Nekem is éles lett végül, de kicsit többet vártam. Persze biztosan én bénázok, s ha kitapasztalom, jobb lesz a végeredmény.

(#5420) iceQ! válasza Siriusb (#5419) üzenetére


iceQ!
addikt

Olyanom is van, jó kis cucc az a kerámiás megoldás. Tetszik is, de ahogy látom a kővel tartós élt tudok csinláln, a Lansky élezővel pedig csak élezni lehet. Élt csinálni nem. (Remélem jól írtam :D )

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#5421) Siriusb válasza iceQ! (#5420) üzenetére


Siriusb
veterán

Új élszalag kialakítására gondolsz szerintem, de nem hiszem hogy erre szükséged lenne, s ezt durvább kövekkel szokták, nem olyan finommal, mint amivel Te próbáltad.
No de majd a szakértők megmondják. :)

(#5422) iceQ! válasza Siriusb (#5421) üzenetére


iceQ!
addikt

Ez is igaz. 400-as kő kell( vagy druvább??!!) ahhoz, hogy új élszalagot alakíts ki. (köszi a fogalmat :R )

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#5423) Lev Abalkin


Lev Abalkin
tag

Sziasztok! Bp.-en hol tudnám szakszerűen megéleztetni a Ka-bar TDI kis fixemet?
SD késről van szó, jó esetben soha semmire nem használnám, de a gyári élével nem vagyok megelégedve. Ezért keresek valakit, aki az AUS-8-as acélból kihozná a maximumot.

Új San Martin BB58 (SN0008G) - 50 e Ft-ért szerető gazdáját keresi...

(#5424) gyapo11 válasza iceQ! (#5418) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Meg kellene nézned az élszöget. Ahogy korábban már írtam, fejed mögé egy pontszerű fényforrás és az élszalagon nézd a fényt, egyrészt hogy mennyire domború, másrészt az élszalag végén közvetlenül az élnél a szöget. Bőrrel az a hiba szokott lenni, hogy vagy túl vastag és puha, vagy túl puha alapra teszik, ezáltal a penge belenyomódik és iszonyúan legömbölyíti az élet. Persze csak az utolsó század/ezred mm-t, de ez már elég a borotva él eltűnéséhez, amúgy a kés éles marad. Legyen a bőr kemény és vékony, és tedd kemény alapra, végighúzod egyik irányba, a pengeháton átfordítod, beállítod az élszöget és húzod a másik irányba. Egy pillanatra se legyen meredekebb az élszög, mert azonal leszedi azt az ezred mm-t a hipervékony élből és a borotva él ugrott, illetve ezután addig kell csuszatolni, amíg leszeded az élszalag teljes felületéből azt a réteget, ami után megint egyenes lesz az élszalag és az él is. Ne a fodrászból indulj ki, mert ő a borotvát feni, ami jó kemény acélból van a késeddel ellentétben, ami sokkal puhább és az él nagyon vékony, késanyagból ez már nagyon gyenge. Ezért nem is érdemes borotvára fenni, mert hamar lekopik a használattól. Még a kemény borotvát is többször kell fenni naponta a fodrásznak, pedig csak szőrt vág vele, csak az a szőr 10-szer 50-szer vastagabb mint az él. Gyémántból kellene penge forma, na az valami lenne. :)

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#5425) petipetya válasza Lev Abalkin (#5423) üzenetére


petipetya
nagyúr

Józan paraszti ésszel egy Lansky Turn Box könnyedén segíthet a dolgon, legalábbis én nem félnék a szintén AUS-8 Cold Steel megélezésétől, de szerencsére az borotvaéles (szinte rögtön a kicsomagolás után megharapott). Hidd el, hosszútávon jobban jársz, ha veszel egy Lansky-t.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#5426) iceQ! válasza gyapo11 (#5424) üzenetére


iceQ!
addikt

Megvan a hiba. Nekem a bőr feszítve van, nem ül fel kemény sík felületre. Kipróbálom akkor egy kemény felületen. Köszi az infót : :) :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#5427) Digitalpimp válasza iceQ! (#5418) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Acélfüggő is a borotva él, ha puhább az acél akkor jobban "kenődik", nem tudod azt a nagyon finom élt kialakítani. Vagy ha sikerül is, nagyon kevés ideig tartja meg. A nagyon magas krómtartalmú acélok sajátossága.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#5428) iceQ! válasza Digitalpimp (#5427) üzenetére


iceQ!
addikt

Kicsit jobban bele szeretnék merülni ebbe a kés világba. Már sok késem van, viszont sokat nem tudok róluk.
:N

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#5429) lugosi válasza iceQ! (#5426) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

És érdemes tenni a bőrre valami élezőpasztát.

(#5430) iceQ! válasza lugosi (#5429) üzenetére


iceQ!
addikt

Tudsz linkelni egyet?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#5431) Digitalpimp válasza iceQ! (#5428) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Paszták: [link]
Anyagot találsz a neten rengeteget, meg itt is megpróbálunk segíteni. Itt például meg tudod nézni a különböző acélokat: [link]

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#5432) iceQ! válasza Digitalpimp (#5431) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi. Hogy kell ezt a pasztát használni? Késre vagy a bőrre kenem? Mennyit rakok rá?

Gondolom ebből is van drágább meg olcsóbb. Mi a kkülönbség a kettő között?

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#5433) Digitalpimp válasza iceQ! (#5432) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A bőrre kell felvinni. Hát úgy érzéssel. :D Mint ahogy a többiek is írták a bőrt célszerű felragasztani egy darab fára. A színek általában a finomságot is jelölik. Nekem a sötétzöld króm-oxid van. Attól nem kell drágább.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#5434) iceQ! válasza Digitalpimp (#5433) üzenetére


iceQ!
addikt

Mennyire finom aza sötétzöld króm?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#5435) Digitalpimp válasza iceQ! (#5434) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Az kimondottan finiselő polírpaszta. A legutolsó fázis a fenésben. Nagyon-nagyon minimális az anyagleszedése.

5436: Igen.

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#5436) iceQ! válasza Digitalpimp (#5435) üzenetére


iceQ!
addikt

Polírpaszta = élezőpaszta? Jól értem? Amit feljebb ajánlott lugosi kolléga.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#5437) gyapo11 válasza iceQ! (#5430) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Kínai gyémántpaszta.
Nem tudom van-e közmegállapodás abban, hogy mekkora szemcseméretnél csiszolópaszta, fenőpaszta vagy polírpaszta, az biztos, hogy a polírt arra mondjuk, ami tükörfényes felületet hagy maga után. Nekem bevált az autós boltokban kapható króm fényesítő paszta. Bár ez rászárad a felületre, és egy kemény réteggé válik, amit időnként lekaparok. Talán jobb, ha a hordozó anyag nem szárad. Vízzel is lehet csiszolni/fenni/polírozni, ha valaki talál hozzá port.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#5438) lugosi válasza iceQ! (#5430) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én ezt használom: [link] de szerintem majdnem mindegy melyik. Ezt úgy viszem fel a bőrre, hogy a bőrt előtte egy kicsit beolajozom és utána mintha zsírkrétával színeznék beledörzsölöm ezt az anyagot a bőrbe. A silverline esetében a színek a szemcseméretet jelölik tudtommal, ez a zöld egy közepes. Nem emlékszem pontosan olyan 2000 Ft körül volt, fél kiló, szerintem időtlen időkig elég egy.

(#5439) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

Itt Hungarisztánban hogy van szabályozva az "assisted" nyitású kések besorolása? A175/2003 szerint minden rugóskés KKVE, de a rugós "rásegítés" vajon jogilag annak számít-e? Az USA-ban ez külön kategória, ugyanúgy kivétel a tiltás alól mint a golyószóróknál a mindenféle átalakítók, amikkel aztán papíron nem, de a gyakorlatba automata fegyvert kapnak, aztán mennek halomra lövöldözni a szomszédjukat. És nálunk?

Pl. ez tipikusan tiltott, de egy ilyen? Leszámítva hogy 0.2 centivel túllóg az engedélyezetten, de mondjuk ha nem tenné. Mondjuk a kormi rendelet megfogalmazása is érdekes, "szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja", na itt akkor a teljes pengehossz, vagy csak az élezett rész számít? Főleg ahol nyitópöcök van a pengén, az "megállítja" a méricskélést? Rakás bicska esik pont a 8 centi túloldalára 1-2 mm-el, aminek az éle ugye kevesebb, "csak" a lényeg múlik rajta, hogy elveszi-e a rendőr vagy se.

Van itt valaki aki ért is hozzá?

(#5440) gyapo11 válasza Dr. Akula (#5439) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Nem értek hozzá, nem vagyok jogász. Józan paraszti ésszel a szúróhossz az a hegytől a markolat kezdetéig tart, a vágóél egyértelmű, a mérése kicsit problémás lehet, körberajzolva papírra görgős mérőkével végig lehet menni az él vonalán.
A nyitás segítést nem tudom, mert lehet így meg lehet úgy is.
A nyitópöcök szerintem nem számít, az ugyanúgy bemegy a penge által vágott résbe mint a laposabb markolatok is. Viszont ha a markolattal együtt mérnék, akkor egyetlen bicska se lehetne senkinél, azt meg úgyse tartanák be, ezért a markolat nem számít, akármilyen lapos akkor se.
Ez valamennyire kiskapu is, mert ha van egy 13 cm-es lapos markolat meg egy 8 cm-es penge, az simán ér annyit mint egy 12 cm-es penge és egy 9 centis markolat. Feltéve, hogy a penge nem jelentősen keskenyebb, mint a markolat.
Láttam is már ilyen kést, aminek feltűnően rövidebb volt a pengéje, mint a markolata.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#5441) MittuDomain_ válasza gyapo11 (#5440) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Én ezt a vágóél dolgot sosem értem. Egy recés/fűrész kés az micsoda ilyenkor? Egy átlagos kenyérvágó 5cm hosszon lenne 8cm, aztán huszonsok centis pengéjű késekről beszélünk.
És technikailag a rece több ív egymás után, semmi más. (Kocka mérnök vagyok, nézzétek el.)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#5442) petipetya válasza Dr. Akula (#5439) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szerintem azért fogalmaznak így, hogy a hosszabb élt vehessék fogyelembe egy jogi esetnél. Pl. ha a pengehossz 7.9cm, a vágóél hossza pedig 8.1cm, akkor az utóbbi alapján büntetnek.

Persze az átlagos bicskák nagy részénél mindkét hossz 8cm alatt szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#5443) gyapo11 válasza MittuDomain_ (#5441) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Mivel a vágóél hossz korlátozását én se értem, ezért a hullámos élszalagnak sem érzem a jelentőségét. Egy támadásnál a szúrás mélysége az nyilván fontos, de hogy mekkora a vágóél hossza, az szerintem tök mindegy. És a legrosszabb az, hogy egy szabályos 8 cm-es pengével is teljesen szét lehet szurkálni meg szabdalni egy embert, és el fog vérezni mire kiér a mentő. Ugyanakkor kicsit torzítva a slágert "bicska nélkül mit érek én?", tehát kell egy bicska a zsebbe. Itt is az van, hogy egy gané kisebbség miatt szív a normális többség.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#5444) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Szerintetek van rá mód, hogy házilag a 8.8cm hosszú D2 pengéből 8cm-est csináljak?

(#5445) rozsgyi


rozsgyi
tag

Üdv Mindekinek!

Mit ajánlanátok 20 ezer forint környékén edc késnek, amit magyar vagy EU-s boltból is meg lehet rendelni? A civivi elemntumot néztem méretben és kialakításban, de sokallom a 30 ezer feletti árát, amikor youtube videokban az 50 dolláros kések között szerepel. Ráadásul sok helyen nem is lehet kapni.

(#5447) petipetya válasza rozsgyi (#5445) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ontario RAT-2 D2
KA-BAR Dozier Folding Hunter
CRKT Piet 5390
Ruike P671-CB Front Flipper
Gerber Pocket Square Nylon 30-001362N
Kershaw 1370 Camshaft
SOG Salute Mini
Steel Will Cutjack

Konkrét elvárások nélkül nem lehet ajánlani. Első körben tisztázni kellene az elvárásaidat a penge anyaga, alakja, markolat anyaga, clip stílusa stb. függvényében, aztán ha megvan a kés, akkor a legutolsó dolog az, hogy honnan lehet a legolcsóbban és leggyorsabban beszerezni.

A fenti linkek oldalán remek szűrőkkel lehet szűkíteni a találati listát. A német szekcióból (knivesandtools.de) lehet EU-n belül vásárolni a plusz költségek elkerülése végett, de párszor egy adott cucc olcsóbb volt a bladeshop.hu-ról vagy a lamnia.com-ról.

"nincs rá lezsóidő"

(#5448) lugosi válasza Sanyi.mTs (#5444) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát pl reszelő, de nem biztos hogy elégedett leszel a végeredménnyel.

(#5449) FBLLMAG válasza #46372352 (#5446) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A Magyar kések nekem is tetszenek. Próbáltam, nem mindenki szállít külföldre. Megvárom, míg lezajlik ez az őrület. A maskara, arató, szalonázó bicskák nagyon tetszenek. Addig lesem a FB Révész oldalát. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.