Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) petipetya


petipetya
nagyúr

Ha láttok ilyen formavilágú bicskát 8cm alatt, ne tartsátok magatokban. A Grik óta elkezdett tetszeni ez a falevél alakú penge, amelynél a rövid séget széltében pótolják, amely által agresszívebb a kinézete. Ilyen a Blade Runner Systems E-Volve Apache is (ám szerencsére az ára meghaladja a lélektani határt). Pedig a három szín közül ezzel a zöld-fekete kombóval...

Csak ez a fránya zárszerkezet nem tetszik, mutatom az okát:

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#4602) schawo válasza petipetya (#4601) üzenetére


schawo
titán

Hát, igen, ebből a titán framelockból is hiányzik az acélbetét. Ugyanilyen nyűgje van a Kizer Luminare-nek is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4603) petipetya válasza schawo (#4602) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ez az. Ha a lehető leglassabban is nyitom ki a bicskát, akkor is gyönyörűen a penge mögé hajlik az acél:

"nincs rá lezsóidő"

(#4604) BloodRay


BloodRay
veterán

Megjött a SOG. Jó erős a zárja egyelőre, de nagyon bejön elsőre. Ahhoz képest, hogy nem nagy a pengéje, nagyon korrekt az összkép szerintem.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#4605) schawo válasza petipetya (#4603) üzenetére


schawo
titán

Fókánál így néz ki. Jól látszik az acélbetét, és a jó nagy átlapolás.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4606) petipetya válasza BloodRay (#4604) üzenetére


petipetya
nagyúr

Gratula, kicsit irigy vagyok miatta, a youtube alapján jó kis bicska.

"nincs rá lezsóidő"

(#4607) BloodRay válasza petipetya (#4606) üzenetére


BloodRay
veterán

Sokat keresgéltem melyik legyen.
Ennél csak az övcsipeszre láttam kritikát(nekem az nem fontos), meg arra hogy nyitásnál az XR lock miatt cseszheti a hüvelykujjat a támasz ha flipesen nyitná az ember.
De ez utóbbi is ugye szokható, javítható(tompítva kicsit a támaszt), illetve nincs gond ha a lock oldása mellett nyitja az ember(igaz ehhez kell gyakorlat).
Viszont szerintem jó az anyaghasználata, penge anyaga és éle.
Sokmindent néztem, de nekem ez szerintem megteszi majd mindennaposnak.
Liner lock-ost nem akartam mert olyanom van, a Grik tetszett még nagyon.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#4608) petipetya válasza schawo (#4605) üzenetére


petipetya
nagyúr

Itt mit látunk? Mintha valami oda lenne ragasztva?

"nincs rá lezsóidő"

(#4609) schawo válasza petipetya (#4608) üzenetére


schawo
titán

A titán frame lockra belülre fel van csavarozva egy acél darab, azt a célt szolgálja, hogy ne a puha titán anyag érintkezzen az acél penge záró részével, mert elkopna. Amelyiken ilyen nincs (a másik kizer, még a másik márka, ami itt volt), annál kénytelenek extra titán anyagot rajta hagyni, hogy mikor kopik, később is maradjon még anyag zárni. Emiatt viszont újonnan viszonylag gyenge a zárás, ne kell kopnia, hogy jobb legyen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4610) petipetya válasza schawo (#4609) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ma is tanultam valamit :R

"nincs rá lezsóidő"

(#4611) F34R válasza petipetya (#4610) üzenetére


F34R
nagyúr

En is, szebb + kopik = dragabb :DDD

(#4612) Digitalpimp válasza schawo (#4609) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A titánba nem az a pláne, hogy nagy szilárdságú, hő- és kopásálló, emellett könnyű? [link] Akkor a titános fúrófejek csak bullshit? Lehet, hogy amit titánnak árulnak, valójában nem is az és csak lehúzás? (Itt a bicskákra gondoltam.)

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#4613) schawo válasza Digitalpimp (#4612) üzenetére


schawo
titán

Azok titán nitrid bevonatú fúrófejek. Az egy teljesen más anyag. Mint az oxigén és a széndioxid.

A titán nagy szilárdságú és kopásálló a tömegehez képest. De ugyanakkora darab acél az sokkal keményebb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4614) petipetya válasza BloodRay (#4604) üzenetére


petipetya
nagyúr

Hm, van belőle zöld-fekete kombó is. Alapból feketenáci vagyok, de ez már a második bicska a napokban, ahol tetszik ez a színösszeállítás (sőt, a Grik-en is ott van az a zöldes-barnás aligátor szín):

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#4615) BloodRay válasza petipetya (#4614) üzenetére


BloodRay
veterán

Ne is mondd, nekem is ez a szín tetszett a legjobban, de ennek nem olyan pengéje van mint az enyémnek sajnos.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#4616) Digitalpimp válasza schawo (#4613) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ok, az más anyag, de nekem akkor se áll össze a dolog. Főleg úgy, hogy használják az igen komoly igénybevételű helyeken (protézisek, hadi ipar, űrhajózás stb.) aztán a bicskánál meg a nyitogatástól elkopik? Hát....Főleg úgy, hogy gondolom nem 100% titán, csak valami ötvözet, nem? Azok meg már igen űber kemény-ellenálló anyagok.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#4617) schawo válasza Digitalpimp (#4616) üzenetére


schawo
titán

Kéretik megjegyezni, hogy a titán (ötvözve is) egy nagyon puha anyag. Akkor is, ha a fejben valami más kép alakult ki róla. Ezt hosszasan tudnám elemezni, hogy miért olyan, és melyik felhasználásra (kés markolatának is) miért megfelelő, ennek ellenére. A rá záródó hrc 60+ acél penge hozzá képest rendkívül kemény. Megeszi reggelire. Persze nem azonnal, de a tartós használat egyértelműen koptatja.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4618) gyapo11 válasza Digitalpimp (#4616) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

A linkeden ott van a Mohs keménysége 6, az acélok inkább 7-8, szóval az acél győz.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#4619) MadGame


MadGame
senior tag

Sziasztok!

Új vagyok itt és szeretném a segítségeteket kérni. Egy jobb, megfizethető, nem hetente élezős itthoni használatra keresek profibb szakácskést. Egyelőre még csak az Ikeáig jutottam, ott találtam egy szimpatikusat. Ismeri valaki ezt?
Esetleg tudnátok ajánlani egy jó kis kést itthoni használatra?

Köszönöm :)

(#4620) Digitalpimp válasza gyapo11 (#4618) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Igen, az alap keménysége. A vasé meg 4, de azt se úgy használod. :) Mindegy, csak ezek tükrében nem vágom igazán, akkor miért "jó" kés frémnek. Mert eddig csak negatív dolgokat írtak róla mindenütt. (Csúszik, karcolódik, kopik?, drága, stb.)

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#4621) petipetya válasza schawo (#4609) üzenetére


petipetya
nagyúr

Viszont meddig kopik a titán? Mert mindig az acélpengéhez fog érni, és nyitás-zárás közben lesz minimális surlódás. Ez évek múltán okozhat holtjátékot?

"nincs rá lezsóidő"

(#4622) xcvbxcvb válasza MadGame (#4619) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Ott a 365+ nézd meg. Ha nem sürgős szokták akciózni is.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#4623) MadGame válasza xcvbxcvb (#4622) üzenetére


MadGame
senior tag

Köszi, majd figyelem és várok még ötleteket :)

(#4624) schawo válasza Digitalpimp (#4620) üzenetére


schawo
titán

Könnyű. Könnyű. Könnyű. Könnyű. A Sealion 105g. További előnyök az első 4 után: könnyebben megmunkálható, mint az acél, ezért lehet belőle gazdaságosan frame lockot csinálni, és bonyolult formákat. És ami késiparban nem számít: magas hőmérsékletet visel el.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4625) schawo válasza petipetya (#4621) üzenetére


schawo
titán

Idővel igen. Ezért ferdén levágott a penge segge, hogy kopás után is legyen precíz zárás. De ha elfogy, nyilván lötyögni fog.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4626) Lacerta válasza Digitalpimp (#4616) üzenetére


Lacerta
aktív tag

A keménység, az a Hertz-feszültséggel ( benyomódás ) szembeni ellenállóképesség.
A szilárdság pedig a teljes anyagkeresztmetszeten fellépővel szembeni.
A kettő közt van ugyan összefüggés, de nem közvetlen, és anyagonként is eltér.

(#4627) jookomak válasza MadGame (#4623) üzenetére


jookomak
őstag

Az ikea 365 is jó, kicsit felette van már victorinox, mercer, sabatier, felette én már wüsthof-ot, vagy zwillinget is ajánlanék, egyszer kell megvenni, aztán hosszú évekig jó, esetleg aliexpressről a sokat dícsért qing kések, többünknek is van a topikból.
20 cm-es klasszikus formát nézz.

(#4628) Donki Hóte válasza MadGame (#4623) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ajánlom a DICK késeket is az eddig felsoroltak mellé.Bár elsősorban a profiknak ajánlják ezeket a késeket, otthon a konyhában is kiválóan használhatóak. Nekem van több, szeretem őket.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4629) Digitalpimp válasza MadGame (#4619) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Az Icel, Tramontina vonalon is nézelődhetsz, ár-érték arányban rendben vannak. Az olcsóbbak közül még a CS is elég ajánlott, lehet sok helyen kapni.

Lacerta 4626: Ok, csak azon akadtam fent egy kicsit, hogy a titán "puha". Nem hinném, hogy puhább, mint a 420-as acél, amiből elég sokszor készülnek a frémek és így a liner-frame lockok is.
Meg különben is, feleslegesen ne nyitogassa az ember, csak ha használni akarja, akkor sokáig fog tartani. ;]

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#4630) schawo válasza Digitalpimp (#4629) üzenetére


schawo
titán

De, tényleg sokkal puhább.

Titán ötvözetből ne csináljon senki liner lockot. Nem véletlenül frame lockra használják. Úgy sokszor több anyag van mögötte.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4631) Digitalpimp válasza schawo (#4630) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Pedig a 420-as az igazán biliacél. És a záraknál miért nem használják azt a típust, mint a fúróknál? Mondjuk csak oda, ahol érintkezik a pengével? Mert ha jól értettem amit mondtál, azért az jobban bírja az igénybevételt.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#4632) Lacerta válasza Digitalpimp (#4631) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nem hinném, hogy puhább, mint a 420-as acél
Tök máshogy viselkednek.
Pl. az acélnak van diszkrét folyáshatára, a könnyűfémeknek meg nincs.
Az acél, az edzhető, a 420-as penge edzve is van. Edzve, nemesítve. A felülete kemény, a magja szívós. Nyers állapotban vajaskenyér. Ahogy a 440, a VG10 vagy bármi más.
A könnyűfémek viszont nem edzhetőek, nem nemesíthetőek. A szilárdságot csak ötvözésssel, vagy ún. kiválásos keményítéssel lehet fokozni, vagy hidegalakítással, a felület keménységét bevonatolással, esetleg mechanikai felületkezeléssel ( görgőzés, sörétezés ).

És a záraknál miért nem használják azt a típust, mint a fúróknál?
Mert a fúró, az szerszámacél, vagy gyorsacél. A felülete kemény, az anyag nagy szilárdságú, de törik, mint az üveg.
Cipőt a cipőboltból, acélt meg arra, amire való. :D

(#4633) MadGame


MadGame
senior tag

jookomak, Donki Hóte, Digitalpimp: Nagyon szépen köszönöm, lesz miből válogatni! :) Laikusként amúgy a Wüsthof felé hajlok én is (már csak Ramsay miatt is).

(#4634) petipetya


petipetya
nagyúr

Mi az ajánlott/tapasztalt hordási módja egy tradicionális bicskának? Adott például egy kismaskara 8 cm alatti pengével, amely a szívem vágya, de kényelmetlen lenne zsebben hordani. Ugyanígy az övre fűzhető bőrtok sem túl ideális egy nyári póló-farmer összeállítás mellett. USA oldalakon található nyitott, flipes bőrtok, melyet a zseb belsejében is lehet hordani - ilyet nem találtam a hazai kínálatban, pedig roppant kényelmes lehet. Zsebben nyitott bőrtokban talán elviselhető a teló vagy a tárca mellett. Szerintetek?

"nincs rá lezsóidő"

(#4635) Digitalpimp válasza Lacerta (#4632) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Köszi, lassan kitanulok teljesen. :) Viszont a 420-asnál nem a pengére gondoltam, hanem a frémre, az biztos nincs edzve. Gondolom. :F A fúrónál meg a titánbevonatosra gondoltam. Magára a bevonatra.

MadGame 4633: Ramsay azt használ a műsoraiban, amit éppen megfizetnek. :K Láttam már nála japán kést is. Szóval ne a reklámokból indulj ki. Persze jó a Wüsthof, csak elég erősen túlárazott.

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#4636) Donki Hóte válasza petipetya (#4634) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Én is vettem erre a célra egy kis, belülről a zsebbe akasztható függesztőt, de nem vált be :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4637) petipetya válasza Donki Hóte (#4636) üzenetére


petipetya
nagyúr

Miért nem vált be? Amúgy egy ilyen van a Victorinox Spartan bicskámon, és kényelmes vele hordani. de egy tradicionális maskarára nem tehető fel.

"nincs rá lezsóidő"

(#4638) Lacerta válasza Digitalpimp (#4635) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Egy 420-as pengéjű késnél a frame szinte biztosan nem 420-as anyag. Minek, ha nem akarják edzeni?! Korrózióálló acélból vannak olcsóbb, könnyebben megmunkálható minőségek is, és jellemzően azok nem edzhetőek. Egyébként lehet az a rugó edzett, de macerásabb megcsinálni, mint egy vastag, hosszú nyúlványt a frame anyagából.

Fúrónál a bevonat többnyire titán-karbid, vagy titán-nitrid. Baromi kemény, és könnyűfémre is fel lehet vinni, de rideg is. Emiatt acélrugóra se nagyon lehetne tenni, de könnyűfémből - ahogy mondtam - amúgy sem érdemes rugalmas alkatrészt csinálni, mert nem alaktartó, és az ismételt hajtogatást sem bírja sokáig.

(#4639) Donki Hóte válasza petipetya (#4637) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Azért nem vált be, mert nemcsak a bicskát tartom a zsebemben és a bicska a többi dolgot összekaristolta (gondolom, hogy ezt elkerülendő akarod te is bőrtokba tenni a bicskát).

Ha a bicskát akartam elővenni, akkor az húzta magával a többi dolgot, ha viszont az egyebeket akartam elővenni, akkor azok meg húzták magukkal a bicskát.

Zsebben nem vált be, de a táskámban erre felfűzve tartom a bicskát, ott jó.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4640) petipetya válasza Donki Hóte (#4639) üzenetére


petipetya
nagyúr

Értem. Nem egyszerű a dolog, mert kevés a zseb. Nálam a bal zsebben van a tárca (kicsi, lapos, szóval nem is érzem hogy ott van), mellette az általad muatott akasztón a lakáskulcs - nem érnek egymáshoz, ha kiveszem a tárcát. A jobb zsebben a teló, mellette vagy ezen az akasztón a Victorinox, vagy újabban a flipes bicska (most a Cold Steel).

És itt máris meg vagyok lőve, mivel ha majd visszatérek az irodába, ott szinte mindig kell a Victorinox (és nem akarok elmenni érte a táskához), de miatta nem akarom emiatt elhagyni a flipes EDC bicskát sem, így annak vagy az övre kell költöznie, vagy nem tudom.

Itt vagyok meglőve, mivel egy Maskarát nem tudnék hol hordani a svájcibicska mellett, habár lehet a tárca zsebében elférne, mivel a kulcscsomó lényegében a levegőben lóg.

"nincs rá lezsóidő"

(#4641) Donki Hóte válasza petipetya (#4640) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hálaistennek (vagy inkább sajnos) a sok mániám között ott van a bicskamánia is, ezért nekem nincs klasszikus EDC bicskám :K

Van egy bicskám a munkahelyen a fiókban, van egy bicskám a táskámban, vagy két bicskám az autómban, van két bicska a párom autójában, van két bicskám otthon a lakásban, van két bicskám a házban amit felújítunk :U Így nincs szükség arra, hogy zsebben folyamatosan egy EDC bicskát hordjak, mert akárhol vagyok, van bicskaválaszték ;]

Ezek persze csak a használós bicskák, van jópár, ami a szekrény aljában van eltéve, ki se nagyon lettek véve még a gyári dobozukból :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4642) gyapo11 válasza petipetya (#4634) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Nálam a hosszú szárú nadrágok zsebének szélére van csíptetve, nyáron a rövidnadrágos időszakban meg Opinel 7 a zsebben. Minden más kés vagy bicska vagy a hátizsákban vagy a vállon átvetős egy pántos kistáskában.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#4643) petipetya válasza Donki Hóte (#4641) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szinte látom, ahogy egy mini Victorinox Classic SD a füleden van, ahol másnak a cigi :C

"nincs rá lezsóidő"

(#4644) Donki Hóte válasza petipetya (#4643) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Victorinoxból nem Classic, hanem a túlélős van nekem, ezt nem tenném a fülemre, mert elhúzza oldalra a fejemet ;]

alt="" title=""

A Classic stílusból egy Wenger van, de ez elég kicsi, ezt nem használom.

alt="" title=""

SZERK:

Na, a képekből nem jön ki, hogy a Wenger mekkora valójában, odaraktam egy rendes szerszám mellé, így látszik a mérete :DDD

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4645) F34R válasza Donki Hóte (#4644) üzenetére


F34R
nagyúr

Jo nagy az a Bacon szelet, amin a ket kes van ;]

(#4646) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Pár hete láttam itt videót is ajánlott élezőről, de nem találom. Aliról rendelnék egyet. Tudnátok segíteni?

Köszi!

(#4647) petipetya válasza szuszinho (#4646) üzenetére


petipetya
nagyúr

(#4648) petipetya


petipetya
nagyúr

Ez a Böker márka milyen a tapasztalatok alapján? Kínai gyártás, német minőségellenőrzés, élettartam garancia.

Ha itt és most választani kellene csak egyet (amit nekem kell kifizetnem), akkor a Böker Plus LRF G10 lenne. Tökéletes városi/irodai cirkálónak tűnik, egyesíti egy Victorinox Solo Alox eleganciáját a többi bicska modern anyaghasználatával. A 10 centis markolat sem hátrány a Victorinox 9 centijéhez képest, mert most valahogy a 7-8 centis pengéhez a 10 centis nyelet érzem kényelmes minimumnak. A clippel szinte észrevétlenül csücsülhet a zsebben. Csak azt a nyitómechanizmust nem tudom, hogyan lehetne megszokni.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#4649) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Hozzáértőtől kérdezem otthonra mekkora vizes követ venne? Különböző pengehosszúságú késekhez (amik egy konyhában előfordulnak) és talán ollókhoz.
A kétoldalas kő (két eltérő finomságú kő összeragasztva) milyen? Jó megoldás vagy inkább kerüljük el ha lehet?
A vizesköves élezés elavult vagy teljesen jó? Én csak ezt ismerem, nekem nincs vele problémám. Talán annyi hogy nem érzem hogy elég biztosan tartom a szöget.
Milyen finomságú vizes kövekre van szükség a konyhai késeink élezéséhez?
Nem probléma Aliexpressről venni? Gondolom árban ezeket is jobban megéri Kínából rendelni. De nem törik el amíg ideér?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#4650) gyapo11 válasza tknof1871 (#4649) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

6x18 cm jó méret, de én kisebben is éleztem 25 centis kést, az is megy, talán nem olyan kényelmes. Meg nagyobb kő nagyobb felület, tovább tart.
A kétoldalas kő jó, ha nagyon kikopik a közepe, akkor nem lesz ott támasz, de talán nem nyomod rá annyira, hogy kettétörjön.
Vizes élezés jó, én még olajjal nem éleztem sose, de szerintem az is jó.
Konyhába 200-400 a durvább és 800-1000 (nem japán fokban mérve) a finomabb kő.
Követ még pont nem vettem Kínából, de vateráról igen, az nem tört el.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.