Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) FBLLMAG válasza chrlee (#4897) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nekem is volt Leatherman Wave multi késem. Öcskös lenyúlta. Lett helyette Charge Ti, hordozhatóbbak közül, Skeletool CX, Wingman, C33T, még apróbb a Squirt P4, és mivel kellett 1 apró mindenes, meglett a Juice XE6 is. A VIC vonalon a Spirit X jött be TOOL CS annyira nem vált be. A Gerber multi szerszámai nekem annyira nem váltak be. A VIC késekhez hasonló, de talán erősebb, hordozhatóbb lett a Böker Tech Tool City 4. Ezt klipsszel is zsebre vághatom. Ebből meg a philips csavarhúzó hiányzik. A Leatherman C33T késből meg az olló hiányzik. Ebben a Leatherman T4 -ben talán már minden meglesz. Kés viszonylatában. A fűrész annyira nem fog hiányozni. VIC késből meg van pár (régebbi Wenger kinézetű is). Sőt Wenger is akad. Pár. Nagyon kellemes az a gumi betétes markolat. Victorinox Outrider, Forester, RangerGrip 55 késeim is vannak. Ezek is jók, de zsebre, inkább talán a Leatherman K4 lesz jobb.

(#4902) petipetya válasza FBLLMAG (#4901) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ezt el is felejtettem az előbb, hogy a clip is nagy előny.

"nincs rá lezsóidő"

(#4903) FBLLMAG válasza petipetya (#4899) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A Sanrenmu termékei annyira nem a világom. Böker Tech Tool késem van, Victorinox is akad pár (Cybertool 41, Traveller Lite is). Majd lövök közös képeket. Valamint a használhatóságról is írhatok pár sort.

(#4904) FBLLMAG válasza FBLLMAG (#4903) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Bocs. Expedition Lite Kit, nem pedig Traveller Lite.

(#4905) lugosi válasza G@ben (#4896) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Megtaláltam a kések-ollók webáruházban, a haidu fenőkövekre gondoltam, csak rájöttem hogy van az ötletemmel egy gond: ezek vizes fenőkövek, bevizezve, beáztatva egy fa talapzaton a furatban, nem biztos hogy a legjobb ötlet. De eszembe jutott még valami.

A gyári spyderco triangle rúd darabja 5-6e Ft. Szerintem a közepes teljesen jó belőle, az középáron legyen 11k/pár. A spyderco sharpmaker (igaz 2 pár rúddal) 30e Ft. Ha 11-ből megvan, és a talpat meg tudja az ember csinálni, az nem olyan rossz. És a háromszög alakú élezőnek jó szerintem a kör alakú furat.
És mivel ehhez képest a fából készült talapzat már filléres dolog, szabadon olyan élszögeknek megfelelő dőlésszögű furatot lehet csinálni, amilyet csak az ember akar.

(#4906) G@ben válasza lugosi (#4905) üzenetére


G@ben
addikt

Olcsóbb száraz kő nincs? :D
Tudom, olcsó is legyen, jó is legyen, meg minden... :B

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4907) lugosi válasza FBLLMAG (#4901) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hű, te aztán nem aprózod el, van egy pár cuccod :)

Nekem 2 leatherman-em van és 2 victorinoxom, mindkettőből egy kicsi, egy nagy.

Van egy surge bitkészlettel (ez itthoni dolgokra, ritkán viszem bárhova, vagy pl. nyaraláskor be a kocsiba és ott elfér), meg van egy rebar ami mindennap benne van a táskámban.

Victorinoxból van egy climber, ez mindennap nálam van, az olló is irtó jól jön néha meg a csipesz, miegymás. Emellett van egy swisschamp is, ezt olyankor teszem el ha egész nap úton vagyok és a fene tudja mi lesz nap van (cipő riglijét kell visszatenni, vagy bármi előadja magát). A nagyító rajta nagyon hasznos (nekem) az apróbb termékinformációk kibogarászásához, de kellenek néha a csavarhúzók is. Emellett ezt viszem magammal horgászni is, rengeteg mindenhez jól jön, pl csomóbontásnál a biztosítótű benne, vagy a horogszabadító stb.

Biciklizéshez a rebar, és egy crank brothers 19 van a táskámban, plusz 1-2 bicikli specifikus cucc.

Szóval mindkettőből van 1 kicsi 1 nagy, így bevált.
Skeletool-t nagyon szerettem volna mert tetszett, nem vettem meg amikor 45 euró volt a német amazonon (a sima, nem a cx), mivel mostanában 90 ezért ez már szinte hihetetlen, hogy volt ennyi is. Nyilván ennyiért nem veszem meg. Szintén az XE6-ot is nézegettem, annak is nagyon felment az ára azóta, nagyon jó cucc.

(#4908) lugosi válasza G@ben (#4906) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Elsőre ezt találtam, de keressünk! Ötleteljünk.

(#4909) G@ben válasza lugosi (#4908) üzenetére


G@ben
addikt

A kövekhez marhára nem értek, de nézelődni fogok! Ha találnánk jó követ és sikerülne nyomtatni neki egy normális talpat, akkor azt el lehetne készíteni több példányban is, mert úgy látom, többeket érdekelne valami hasonló megoldás!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4910) lugosi válasza G@ben (#4909) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Engem érdekelne! Ismersz 3D nyomtatós embert?

(#4911) G@ben válasza lugosi (#4910) üzenetére


G@ben
addikt

Igen, bár azt mondta, hogy megtervezni nem biztos, hogy tudja. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4912) petipetya


petipetya
nagyúr

Mivel lehet tisztítani a Lansky Turn Box kerámia rudait? Vízzel és az ujjaimmal le-lejön a fémreszelék róla, de még mindig marad rajta egy kicsi. WD40 tiltott?

"nincs rá lezsóidő"

(#4913) FBLLMAG válasza lugosi (#4907) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Jóval több bicskám volt. A Swisschamp is megvolt a Victorinoxtól, valamint a Wenger megfelelője is (Csabára költözött, a távoli rokonokhoz). CRKT, Spyderco, Gerber, Smith&Wesson, SOG, Böker, Buck, Cold Steel, Kershaw, UZI késeket is próbáltam. A legtöbb megtetszett másnak, pénzt is adtak érte, így elkelt. Azért, még maradt 1 fiókra való, kisebb - nagyobb példány. Volt tapasztalatom spéci acélokkal is, nekem valahogy a Victorinox / Wenger kések váltak be a legjobban. Nem használom taktikai célra, nem vadászok velük, csak egyszerűen használom ezeket a bicskákat. Néha kipróbálok ezt - azt, de a legtöbb esetben visszatérek ezekhez. Majd 1x lövök közös családi képet.

(#4914) petipetya válasza FBLLMAG (#4913) üzenetére


petipetya
nagyúr

megfelelő kezekben egy Sandvik 12C27 penge is elegendő a nyúzáshoz :) youtube

"nincs rá lezsóidő"

(#4915) peestike válasza lugosi (#4907) üzenetére


peestike
senior tag

Meg ne kérdezd, hogy lámpája mennyi van? :DDD

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#4916) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Tudna vki linket adni, hol vasarolhatnam meg az alabbi Browning bicskat?
[link]

(#4917) G@ben válasza zolikaDB (#4916) üzenetére


G@ben
addikt

[link]
De a piacokon még lehet, hogy ennél is olcsóbb. Tipikus kínai piacos darab.

Erről jut eszembe, múltkor piacon láttam ilyet: [link]
Tipikus kínai "acél", már ránézésre is gagyi volt, pedig a formája tetszett. 10.000-ért oda is adták volna. :D

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4918) lugosi válasza petipetya (#4912) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem csak a fehér finom kerámia van, azt simán megmosom langyos szappanos vízzel, utána pedig egy kiselejtezett pamut pólóval jó erősen megtörlöm, kb 95%-át le is hozza a rátapadt dolgoknak. Nem tudom, hogy a sima kerámiának árt-e a víz, én WD40-et nem tennék rá. De lehet, hogy tévedek.

Itt a gyártói oldal, hogy mit javasolnak az egyes élezők tisztításához: [link]

(#4919) lugosi válasza FBLLMAG (#4913) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem is van még egy pár, de annyi nincs mint neked az tuti.
Van egy Gerberem amit valami MOL-os pontgyűjtő akcióban adtak nagyon olcsón, illetve egy Cold Steel Finnwolf, amit szintén horgászatkor, vagy kiránduláskor használok, ha egy teherbíróbb bicska kell. Nagyon meg vagyok vele elégedve.
Illetve van pl. kis lapos Spyderco Ambitious-om zsebrevágható késnek, ez úgy szinte mindenre használatos.
Illetve opinelből 7-8-9-10-es méret (mind használva valami másra, pl. a 8-as étkezés, a 7-es kis dolgok faragása, a 9-es ugyanez csak erősebb, a 10-es főzéshez). Meg egy pár gyerekkori emlék, vásári bicskák pl.

[ Szerkesztve ]

(#4920) FBLLMAG válasza lugosi (#4919) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Mint írtam, rengeteg késemet megvették, párat elajándékoztam. Valamelyiknek örültem is, hogy elkerült tőlem (a Gerber multitool pl.). Azért maradt pár.

Pár szerszámkésem, folderem, magyar szallonázó késem (Belencsák):

Pár kisebb VIC késem:

És pár nagyobb Victorinox, Wenger bicskám:

(#4921) lugosi válasza FBLLMAG (#4920) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szép kollekció.

Az XE6 mennyire vált be a mindennapokban? Mire szoktad használni?

(#4922) xcvbxcvb


xcvbxcvb
aktív tag

Héten megjöttek a fenőkövek Kínából 600, 1000, 1500.
Meg tudtam fenni velük a késeket szerencsére mindenféle segédeszköz nélkül is csak kézből. 600, 1500, majd bőrrel a végén. A bicskát sikerült borotvára, a konyhakéssekkel már nem pepecseltem annyit elég élesek lettek.

Ellenben kicsit mintha gyorsan kopnának a kövek,bár nincs tapasztalatom más gyártmányokkal.

Csináltam 2 élező szerkezetet DIY, egy szögtartóst a héten, meg egy Lansky félét ma, az itt olvasottak hatására.
A szögtartós elég órmótlan lett, van vagy fél méter, de működik, viszont elég körülményes használni.
A Lansky félét még nem próbáltam, talán este.

De szerintem maradok hosszabb távon a sima kézi élezésnél az a legegyszerűbb és leggyorsabb.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#4923) schawo válasza xcvbxcvb (#4922) üzenetére


schawo
titán

Igencsak kopós kövek ezek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4924) FBLLMAG válasza lugosi (#4921) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Mindenre. Bár a lyukasztója elég gyengécske a Victorinox késeiben lévőkhöz képest. A fűrésszel levágom a száraz ágakat, dugóhúzóval a dugót lehet kihúzni a borosüvegből, de a csomót is kibogozza, a konzerv nyitóval konzervet felnyitni, sörösüveg kupakját lekapni, a csavarhúzóval a meglazult ajtókilincs csavarját behúzni, a fogóval a konyhacsap szűrőjét lekapni (ecetben kimosni a vízkövet), visszarakni. Az ollója talán a legjobb a Leatherman palettáján. Reszelőjével a berepedt körmöt is le lehet reszelni, kolléganőnek odaadva, jobb lesz mindjárt a hangulat. Talán a kései a leggyengébb láncszeme. De zsemlét felvágni, paradicsomot, paprikát is lehet vele szeletelni. Almát felvágni, kimagozni, már jobb vele. Szigetelést lepucolni, mintha erre lett volna kitalálva. A kisebb otthoni villanyszerelés esetén, biztos nem futok ki a szerszámokért a garázsba. ;)

(#4925) FBLLMAG válasza lugosi (#4921) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

De beszéljenek inkább a képek.

Leatherman XE6

Leatherman XE6 fogója majdnem ugyanakkorára nyílik mint a Charge Ti fogója

A fűrész is nagyságrendileg hasonló

Ollója jobb, a csavarhúzók jók, a kések is használhatók, a dugóhúzója megtámasztós, áttételes, könnyebb vele kihúzni a dugót az üvegből. ;)

(#4926) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

A Swiza próbál újítani. A fogása is rendben van. De azért nem olyan egyszerű bicskákat gyártani.

(#4927) lugosi válasza xcvbxcvb (#4922) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na tessék, milyen jól meg van csinálva!

(#4928) lugosi válasza FBLLMAG (#4924) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jó kis cucc ez (képek alapján meglepő, hogy mennyire nagy a fogó része).
Utólag így sajnálom, hogy nem vettem XE6-ot, de jelenleg a rebar + swisschamp kombinációval jobban le vagyok fedve napi szinten (és a nagyító nekem nagyon hasznos). Viszont pont ebben a kombinációban nincs bitkészletem.

(#4929) FBLLMAG válasza xcvbxcvb (#4922) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nagyon szuper az a tartó. Mehet tömeggyártásba. ;)

(#4930) G@ben válasza xcvbxcvb (#4922) üzenetére


G@ben
addikt

Valami ilyesmi tartót gondoltam én is normális kövekkel. Kis extrával, hogy lehetne rajta 30 és 40 fokos szög is.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4931) petipetya válasza FBLLMAG (#4920) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szép gyűjtemény :C Az első képen a jobb alsó sarokban lévő egy Böker?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#4932) FBLLMAG válasza petipetya (#4931) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Igen, igen. ;)

(#4933) FBLLMAG válasza lugosi (#4928) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nálam inkább az Expedition Lite + XE6 van napi használatra. És ha nincs őv a nadrágon, a klipsszel felszerelt tok akkor is jól jön. Az Expedition Lite helyett, a Böker jön velem. Az oldalamra meg pl. Outrider, szintén klipsszel rendelkező tokban. ;)

(#4934) petipetya válasza xcvbxcvb (#4922) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ötletes :C Lehet meg kellett volna próbálnom a kézi élezést csak a köveken, ahelyett hogy összeszerelem a Ruixin Pro-t. Mondjuk már nem az én tulajdonomban van, de nem is bánom, mert a Lansky Turn Box kedvemre való.

Érdemes lehet beruházni a videóban látható Haidu bőrös fenőkőre is? Vagy esetleg fel tudom használni valahogy ezt a bőrövet is, amit nem viselek?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#4935) gyapo11 válasza petipetya (#4934) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Bármit föl tudsz használni, amin a paszta van, filc, bőr tuti. Borbélyok kézzel feszítve fennek a bőrön, de fára vagy korongra ragasztva is jó, utóbbit géppel is lehet pörgetni.
És nem így kell mozgatni ahogy a videóban, hanem pengeháton átfordítani. Ahhoz viszont jobb ha hosszabb a bőr. A végén ha lecsúszik, akkor az a nagyon finom él már ugrott is, vagy ha a hegyénél esik le, akkor a hegy lesz tompa. A borotva él rettentő vékony, így elég gyenge is, főleg kis élszöggel.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#4936) petipetya válasza gyapo11 (#4935) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. Konkrétan az övnek a belső vagy a külső fele legyen fenéshez használva?

"nincs rá lezsóidő"

(#4937) lugosi válasza petipetya (#4936) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A belső felére szokták felvinni a pasztát és azt használják erre. Szokták használni a külső felét is, de az már nagyon sima, talán ha gondolod a legvégső fázisban, de az már nagyon keveset számít szerintem.

(#4938) gyapo11 válasza lugosi (#4937) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Pasztázva nem számít, anélkül nem tudom van-e különbség a két felület között, én nem használom csupaszon. Akármilyen sima a bőr, a paszta megtapad rajta, sokszori használat után meg is vastagodik, érdemes néha lekaparni ha nem sima. Ez autó polírpasztára vonatkozik, lehet olyan paszta is, ami sose szárad ki, pl. olajban elkevert polírpor. Valahol olvastam a cigaretta hamut is, de ez már a misztikum világa felé közelít.
Tulajdonképpen az acél keménysége fölötti anyagok mindegyike koptatja az acélt, tehát elvileg alkalmas fenésre, legföljebb nagyon nem haladós. Ezért a kemény szemcsék az ajánlottak. Működne szárazon is, de leperegne, ezért jó a paszta.
Talán filmben láttam, hogy a katanát úgy fente a csávó, hogy valami finom porba mártott nagyon finom ecsetet ütögetett a pengéhez. Megnézném, hogy egy katana acélja mennyit kopik ettől. :)
Igazi japán élező mestert is láttam videón, papírral betekerte a pengét ahol fogta, és egy jó nagy követ fogott be a ráülős székébe, olyan 10x10x30 cm-est, és csiszolta keményen, már jó kádas volt a kő.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#4939) petipetya


petipetya
nagyúr

Nosztalgia élezés pipa a Lansky Turn Box segítségével. Ehhez a két bicskához eddig semmivel sem mertem hozzányúlni, most viszont szép élesek lettek, simán vágják a fénymásolópapírnál is vékonyabb lapot. Persze a 420-as acélok a legalja, vajpuhák így könnyű élezni, de mindkét bicskának szentimentális értéke van...

Maxam "The Rock" - életem legelső olyan bicskája, amit saját pénzből vettem, kb. 20-21 éve. Az övre fúzhető gyöngyvászon tok már nincs meg hozzá, ami kellően vékony volt a póló alatti viseléshez is. Vágott ez fát, sörösdobozt, vezetéket, kötelet, szinte már csak földönkívülit nem boncoltak vele Roswellben (ami késik, nem múlik). Nyilván a recés részhez gondolkodom egy ilyen cuccon a kúpos rúd miatt, de ha külön lenne rúd, az sem baj.

Linder - nem pont ez, mivel az enyémnek a pengéje 9cm, a markolat pedig 10,5cm. 15-20 éve vehettem, és csak kajálásra használtam. Sosem volt tokja, zsebben, táskában hordtam, így tele van mikrokarcokkal. Dögnehéz, a faberakás még mindig gyönyörű, kinyitva pedig igazi gentleman kés.

Mindkettőnek van egy minimális oldalirányú holtjátéka a pengében, melyet kinyitva megrángatva lehet érezni. Ez persze nem von le a használhatóságból. Köszönjük a poszt létrejöttének támogatását a Xiaomi Huami Amazfit sportcipőnek, amely azóta már enyészeté lett.

"nincs rá lezsóidő"

(#4940) BloodRay válasza petipetya (#4939) üzenetére


BloodRay
veterán

:C
Én is egy kb 16 éves Linder bicskámon gyakorolgatom az élezést(kis mobil WorkSharp-al csak egyelőre). :)
Még erősen gondolkozom mi legyen a komolyabb élezőszett amibe beruházok.
Work Sharp Ken Onion Angle Set-en gondolkozom, az elég univerzálisnak tűnik. Ilyet valaki használt már esetleg?
De lehet egy Lansky turn box-ot is veszek biztos ami biztos. :B

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#4941) petipetya válasza BloodRay (#4940) üzenetére


petipetya
nagyúr

Jónak tűnik ez az élező. Ha a Lansky a Terminátor T800-as, akkor ez a T888-nak felel meg.

"nincs rá lezsóidő"

(#4942) BloodRay válasza petipetya (#4941) üzenetére


BloodRay
veterán

Nekem is valahogy így tűnik. :DDD
Nézegettem elektromos és pálcás lansky rendszereket(ilyet azért lehet majd még beszerzek), de ez a Ken Onion Angle Set olyan arany középútnak tűnik számomra.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#4943) petipetya válasza petipetya (#4939) üzenetére


petipetya
nagyúr

A két "fafej" nem egy ligában játszik, de azért elkezdtek összebarátkozni:

"nincs rá lezsóidő"

(#4944) lugosi válasza gyapo11 (#4938) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én zöld Silverline élező keveréket használok, azt a bőr belső felületére kenem, ott jól megtapad. A külső felületen szerintem az nem annyira. Van egy Puma élezőpasztám is, az megtapad a sima bőrön is.

“Tulajdonképpen az acél keménysége fölötti anyagok mindegyike koptatja az acélt”
amúgy igen, én jegyzetfüzet papírját is használtam már erre. 😀

(#4945) gyapo11 válasza lugosi (#4944) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

én jegyzetfüzet papírját is használtam már erre

Az szerintem puhább mint az acél. Ha tiszta, nincs rajta por vagy egyéb kemény szemcse, akkor elég sokáig tartana egy élezés.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#4946) Donki Hóte válasza petipetya (#4943) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Jé, ilyen Linder bicskám nekem is van :) Úgy látszik, hogy fiatal korában mindenki átesett a Linder korszakon :D

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4947) petipetya válasza Donki Hóte (#4946) üzenetére


petipetya
nagyúr

Még a karcok is ugyanott vanak :D

"nincs rá lezsóidő"

(#4948) petipetya válasza petipetya (#4947) üzenetére


petipetya
nagyúr

vannak..

"nincs rá lezsóidő"

(#4949) lugosi válasza gyapo11 (#4945) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Fenésre használtam.

(#4950) Siriusb


Siriusb
veterán

A Lansky Turn Box-nak van bevált eladója Aliexpess-en vagy bárhol?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.