Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4551) jookomak válasza nyikszi (#4549) üzenetére


jookomak
őstag

Pár hete vettem egy Mercer culinary kenyérvágó kést. Nem tudom Magyarországon merre kapni, külföldön élek, amazonról rendeltem, átszámolva kb 6000 Ft volt. Ha találsz valahol, akkor melegen ajánlom. Fiskars felett van minőségben, volt olyanom is, bár nem volt rossz.
[link]
Illetve a victorinox konyhakések is abszolút megfelelőek ebben az árkategóriában, és azokat akár egy extrametálban is meg lehet venni.

[ Szerkesztve ]

(#4552) gyapo11 válasza nyikszi (#4549) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Nekem a középső van Functional Form, pár éves, még nem éleztem, bármilyen kenyeret viszi, a frissen sütöttet is. Félig kiolvasztott húst, májat is szoktam vele vágni, eddig bírja, a sima élű kés csak csúszkál a jégen, de ez viszi.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#4553) nyikszi válasza gyapo11 (#4552) üzenetére


nyikszi
őstag

Köszönöm a válaszokat! Marad a Fiskars, meg is rendeltem a középsőt :K Még Édesapámtól örököltem rengeteg Fiskars ollót és meg vagyok velük elégedve. Azok is 20+ évesek.

Betyarr
Most néztem, mosogatógépben nem mosható, így kiesett.

jookomak
Most nem várnék külföldre, van egy szállításom UK-ből, de már 2 hetet csúszik az is :( Talán a héten megkapom, tegnap jött SMS.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#4554) Donki Hóte válasza nyikszi (#4553) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mosogatógépben általánosságban nem javasolt konyhakést mosni. Ha gyenge minőségű a kés, akkor kimegy az éle, szétmegy a nyele.

Ha meg jó minőségű a kés, akkor a többi evőeszközben, vagy magában a gépben tesz kárt :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4555) F34R válasza schawo (#4548) üzenetére


F34R
nagyúr

Huztal feljebb elszoget? mert szerintem kicsit mas szogben van mit az eredeti Sealion elezese.

(#4556) betyarr válasza nyikszi (#4553) üzenetére


betyarr
veterán

mosogatógépben nem ajánlott a kések mosogatása,ahogy fentebb is írták.

(#4557) schawo válasza F34R (#4555) üzenetére


schawo
titán

Naná :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4558) F34R válasza schawo (#4557) üzenetére


F34R
nagyúr

:DDD egyebkent szepen gyujti az ujjlenyomatot is.. kulonben sajnos mar nem 90$ igy jo ideig csak kepen nezegetjuk :D

(#4559) schawo válasza F34R (#4558) üzenetére


schawo
titán

Uhh, jól megszámolták. Akcióban azért biztos lesz még olcsóbb. Mindenesetre tényleg jó kés. A másik titán framelockos Kizeremhez képest is sokkal jobb. Finomabban jár a csapágyazása, acélbetétes a záróelem, így sokkal stabilabb, erősebben tart és várhatóan tartósabb is, valamint a penge formája is jobb. A Luminare (a képen felülről a 3.) érzetre egy budget kés hozzá képest.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4560) peestike


peestike
senior tag

Nézegetem ezeket a kizereket, az N690 jobb/rosszabb, mint a vg10?

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#4561) F34R válasza schawo (#4559) üzenetére


F34R
nagyúr

Egyelore biztos nem lesz, szerintem most jodarabig naluk sem akcio.
Az is tetszik, de a Sealion megiscsak EDC-sebb :D

(#4562) rob2174 válasza peestike (#4560) üzenetére


rob2174
tag

https://kesalapanyag.hu/spl/331149/VG-10-San-Mai
https://kesalapanyag.hu/n690-rozsdamentes-kesacelok

(#4563) schawo válasza F34R (#4561) üzenetére


schawo
titán

A Sealion kisebb, kényelmesebb és sokkal masszívabb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4564) duo


duo
őstag

jajjjajj kollégák. nem is kellett volna jönnöm. spyderco-k is tetszettek, nem rossz a kis Cold Steel sem, bár Grik (a klipet leszamitva), ütősebb. A fóka is nagyon kifinomult, ergo a Jóisten pénzét is el tudnám költeni. Annyit azonban kifundáltam hogy -most- nem akarok csapágyas kést. igy a Civivik pl ki is estek es a Kizer flipperei is. spyderco rákerült a listára. formára hasonlóan tömzsi a Tuff ugyhogy mégegy hasonlót. -most még- nem akarok. kepbe került a Tangram Santa Fe, (nem nqgyon kaphato) Cutjack mini (G2, de béna a nyele es flipperes azt hiszem) van rat2 mini D2-pengével. es meg mindig ott a Vigor az n690-el vagy VG10-el. ma egesz nap review-kat néztem, aztán most egy lendülettel csak a vigor lett. (vg10- fekete G10 nyéllel.) de az utolsó pillanatig ott volt hogy egy fekete pengés coyote brown rat2 lesz helyette. (lenne AZ is, csak ugye az asszony mar azt sem erti hogy miert kell megegy a tuff lite mellé. (meg van egy Muela is valami 440-es acélból. de azt nem szerettem hordani. )

Szóval mindenkiek köszönöm, annyit ertem el hogy mostmar a spydercokat, meg a tobbi ColdSteelt is nezegetem :R :DD

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#4565) xcvbxcvb


xcvbxcvb
aktív tag

Inox Opinelek szoktak lenni a Dechatlonba? Ilyen 2k-s árban? Kellene ajándékba. Meg lehet Magamnak is vennék egyet. Eddig nem nagyon nézegettem őket.

Fiskarst soha többet, olyan szarok amiket vettünk. :(((

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#4566) petipetya


petipetya
nagyúr

Két olcsóság érkezett.

Ganzo Firebird F759M
A gyári fotókkal ellentétben a penge kialakítása nem Spyderco íves, hanem két egyenes találkozásában van egy kicsit lekerekítve - trükkös és szánalmas egyben :D A penge olajozás után is eléggé szorul, de nem találtam itthon megfelelő bitet a csavarhoz. A szokásos borotvaéles cucc a dobozból kivéve, szedi a szőrt a karról. A vékony penge miatt a zöldségen kívül mást nem nagyon bíznék rá nyugodt szívvel, szóval EDC-nek nem éppen ideális.

A másik egy alis Watchman Karambit penge:
9cr18MoV van ráírva, nyilván nem tudom megítélni ennek hitelességét. Nekem még 12.48 USD volt, most biztosan nem adnék ki érte dupla ennyit... Sehogy sem lehet kényelmesen megfogni úgy, hogy sokkhatásra ne törje el az ember ujját - de nem is önvédelemre való. Dobozt kibontani tökéletes a karom kialakítás miatt, és sokkal nyugodtabb szívvel lehet róla lemosni a ragasztószalag maradványait, mint egy Victorinox kispengéjéről. Az érdekelne, hogy alakították ki neki a helyet a merev műanyag tokban - mintha felmelegítették volna a műanyagot (vagy a pengét?), és úgy nyomták volna bele.

"nincs rá lezsóidő"

(#4567) F34R válasza petipetya (#4566) üzenetére


F34R
nagyúr

Karambit-bol miert vettel Neck knife-t? :DDD Mert ez nem egy normalis nagysagu az biztos.

(#4563) schawo

latni rajta... szerintem azon az aron az egyik legjobb folder lehetne. Benchmade keseket biztos uberelne az tuti.

(#4568) petipetya válasza F34R (#4567) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mert még sosem volt nyakkésem és megtetszett :) Nem akartam megvenni a nekem tetsző Izula-t, hiszen úgysem hordanék a nyakamban kést, ahogy az övemen sem fixpengést, így az felesleges pénzkidobás lett volna. Az alis csak kevésbé felesleges pénzkidobás.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#4569) F34R válasza petipetya (#4568) üzenetére


F34R
nagyúr

En inkabb hordanek fulltang kest, ha legalisan lehetne... de hat bilibe log a kezem. :DDD

(#4570) petipetya válasza F34R (#4569) üzenetére


petipetya
nagyúr

Vagy úgy. Ilyen szempontból ha a vidéki USA-ban laknék, akkor ehhez hasonlóan tengetném a szabadidőmet, és mindig lenne egy az övemen 🙂

"nincs rá lezsóidő"

(#4571) vendingo válasza petipetya (#4568) üzenetére


vendingo
veterán

Kevésbé felesleges pénzkidobásos izula (chizula): Sanrenmu 7130
Kedvenc késem.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#4572) duo válasza petipetya (#4568) üzenetére


duo
őstag

pont ma neztem a bladehq yt csatornajan a nagydarab szakallas kedvenc keseit. tobbek kozt egy piros szinre anodizalt izulat is.mutatott. szép! bar nem tudom mennyire jo a fogása. nem szokták ezt beparacordozni?

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#4573) F34R válasza duo (#4572) üzenetére


F34R
nagyúr

Dehogynem... meg azthiszem lehet hozza kapni Micarta nyelet is csavarral.

(#4574) duo válasza F34R (#4573) üzenetére


duo
őstag

hja úgy. és tenyleg. :) köszi!

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#4575) petipetya válasza vendingo (#4571) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szép kés, ráadásul 21 USD.

duo az értékelések között pont van is egy ilyen fotó, amely alapján kényelmesnek tűnik a fogása:

"nincs rá lezsóidő"

(#4576) petipetya válasza duo (#4572) üzenetére


petipetya
nagyúr

Én is az ő kezében láttam, mivel az utóbbi 1 hétben rákattantam a csatornájukra, és hangulattól függően választottam videót (gentleman kések, munkás kések, made ín USA kések stb.). Közben Cold Steel-es hússzaggató tesztek, szétszerelős (nick shabazz) és tri-ad lock videók... Aztán csak elrepülnek az órák.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#4577) duo válasza petipetya (#4576) üzenetére


duo
őstag

hehe, en is pont így. tokre birom amikor a dolgozók keseit elkerik es megnezegetik. de a knifecentert is birom. Es hát persze nick shabazz nagy kiraly. bar a cold steel keseket nem szereti kulonosebben. a tuff lite-ot is probalta lehuzkodni. annyira nem tudta, de azert probalta. nem tetszett neki. :D

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#4578) vendingo válasza petipetya (#4575) üzenetére


vendingo
veterán

Én nem tekertem be semmivel, csupaszon használom, sokkal könnyebb tisztítani (melós, pecás, vadászós kés). A fogása, használhatósága nekem így is kényelmes, ráadásul könnyebb rejteni is.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#4579) Donki Hóte válasza petipetya (#4570) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem vagyok puska mániás, de a múltkor voltam agyaggalamb lövészeten, egész jó szórakozás.

Nem lőttem lőfegyverrel katona korom óta, nem is hiányzott, de sörétes puskával lövöldözni nagy élmény volt :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4580) duo


duo
őstag

megerkezett a vigor.

itt vannak a fiúk:

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#4581) Digitalpimp válasza petipetya (#4566) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Igen, melegítik a kydex anyagot és úgy préselik a késre. [link]

Dou4580: Tetszik, semmi felesleges csicsa, én is jobb szeretem az ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#4582) petipetya válasza Digitalpimp (#4581) üzenetére


petipetya
nagyúr

hasznos infó, köszi

"nincs rá lezsóidő"

(#4583) petipetya válasza Donki Hóte (#4579) üzenetére


petipetya
nagyúr

Egyszer voltam élménylövészeten egy lőtéren, ahol kipróbálhattam a főbb típusokat. Most már sajnos nem látom a kínálatban, de az AK-47 volt a legkönnyebben használható, legpontosabb csúzli a kezemben. Nyilván az hordhatatlan lenne, ahogy például ez a Cold Steel MAA Swiss Halberd is EDC-nek. Mondjuk függönyrúddal már mentem villamoson, szóval a mérettel nem lenne gond :)

"nincs rá lezsóidő"

(#4584) petipetya válasza petipetya (#4566) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kíváncsiságból szétszedtem a Ganzo F759M-et, mivel ezért nem lett volna kár. Az alsó képen már az összerakás közben látható. A rugó és a két oldalsó acéllap egész jó minőségű benne, ellenben a penge két oldalán csak azok a papírvékony réz (?) alátétek vannak. Semmi, de semmi érdekes nincs ebben a filléres bicskában, ahogy a belseje is mutatja. Jó tanács, hogy ilyenkor érdemes papírral leragasztani a borotvaéles pengét.

"nincs rá lezsóidő"

(#4585) duo válasza petipetya (#4584) üzenetére


duo
őstag

mennyire szabvány egy ilyen bronz(réz?) persely?
mert legfeljebb csapsz még mellé teflont IS. pl a fenti kizerben van ez is az is. a cold steelben meg csak egy(!) teflon. egész vékony. másik oldalon a griv-ex markolatanyag van kicsit "meghasasítva" de pl a muelám washerjei tök más méretűek

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#4586) peestike


peestike
senior tag

Golyóscsapágyas bicska mennyivel jobb, mint a "sima" alátétesek? Jövő héten alin akció, igaz nem túl hatalmas, de ilyenem még nincs, elgondolkodtatott. :)
Tapasztalatok vannak esetleg?

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#4587) schawo válasza peestike (#4586) üzenetére


schawo
titán

Golyósak finomabban, kisebb erőlködéssel nyílnak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4588) duo válasza peestike (#4586) üzenetére


duo
őstag

a finom nyitás a nagy előnye a csapagyasnak. hatranya l e h e t hogy ha elpiszkolodik cserben hagyhat. tobb karbantartast igényel. a gyengebb csapagyak rozsdasodhatnak. ha valaki sokat dolgozik kint, piszkos kornyezetben, annak inkabb a bronz alatetesek a javallottak, az igenytelenebb. a kerámia csapagyak jobban birjak a gyurodest. HINT: nemely böker plus modellnel nem csapagykosarban vannak a golyok, hanem csak ugy a pengebe vajt nútban. na azt szetszedni es osszreakni...

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#4589) peestike


peestike
senior tag

köszönöm az észrevételekt!
én is azon gondolkodtam, hogy a finom por azért csak bejut, a víz meg a nedvesség a gyenge minőségű csapágy ellensége. foglalkozni kell a csapággyal azért. egyébként amik vannak bicskáim egyik se nyílik túl nehezen, de a legtöbb "klasszikusan" nyíló bicskára kb ugyanez igaz lehet.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#4590) schawo válasza peestike (#4589) üzenetére


schawo
titán

Nekem meg sose volt gondom a golyósokkal. Ha nem homokozó felására, vagy sóder kitermelésére használod, akkor nem okoz gondot.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4591) MittuDomain_ válasza schawo (#4547) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Az a Sealion azóta is mozgatja a fantáziámat, kéne egy jó kis elárazás hozzá. :)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#4592) F34R válasza MittuDomain_ (#4591) üzenetére


F34R
nagyúr

Sokunket mozgatja :DDD

(#4593) balage25


balage25
senior tag

Két kiszemeltem is volt, ezért kértem az eladótól tavaly év elején egy jó árat és kaptam is. Szerintem érdemes írni, lehet most is ad kedvezményt.

(#4594) BloodRay


BloodRay
veterán

Nem bicska(az is úton van épp egy új, de nem ez a márka lesz) , nekem nagyon bejön.
A fotó csak mobilos, elnézést. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#4595) petipetya válasza BloodRay (#4594) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szép. Ez a Marttiini Suomi-Finland?

"nincs rá lezsóidő"

(#4596) BloodRay válasza petipetya (#4595) üzenetére


BloodRay
veterán

Igen.
Bár nem hiszem, hogy különleges acélból lenne, de nagyon éles és igényesen megmunkált az egész.
Remélem az új EDC kiskés is lassan ideér. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#4597) peestike válasza MittuDomain_ (#4591) üzenetére


peestike
senior tag

Ezzel szerintem is többen vagyunk így. Lehet, hogy egy csoprtos rendelésre jobb árak lennének.
Bár én kicsit tartok attól, kb 20000 huf feletti kés elvesztése után nekem lenne vinnyogás. :DDD
Ezért sincs még eddig viszonylag drága késem/bicskám. (nyilván nem mindenkinek jelenti a "drága" ugyanazt).

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#4598) petipetya válasza BloodRay (#4596) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nálam az összkép számít, amely alapján laikusként egy idehaza készített fejesgörbéhez hasonlítanám, legalábbis olyan érzést generálna. Szépen és rendesen elkészített kés, valahogyan minden a helyén van és jó lehet kézben tartani.

Milyen bicska van úton?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#4599) BloodRay válasza petipetya (#4598) üzenetére


BloodRay
veterán

Olyasmi, igen. Már rég akartam egy skandináv kést, így lett ez idén. Nem bántam meg.
Egy SOG Terminus XR van úton, remélem az is beválik. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#4600) schawo válasza balage25 (#4593) üzenetére


schawo
titán

Ja, most jut eszembe, hogy én is egyedi árral kaptam 90-ért.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.