Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) BloodRay válasza Donki Hóte (#4799) üzenetére


BloodRay
veterán

Játszós szett? :) Jó ez is.
Csak a dátummal eltévedt a Skmei.
Amúgy semmi baj ezekkel szerintem, míg nincs ráírva, hogy Casio, vagy Caiso. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#4802) petipetya válasza Donki Hóte (#4799) üzenetére


petipetya
nagyúr

Csatlakozom:

"nincs rá lezsóidő"

(#4803) BloodRay válasza petipetya (#4802) üzenetére


BloodRay
veterán

Ez is jó kis páros!
Annak a bicskának még mindig nagyon jó a formája. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#4804) gyapo11 válasza BloodRay (#4798) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Szemüveggel nekem is, de a rápillantás helyett mindig elővenni a szemüveget, az nem gyere be. Majdnem ugyanaz, mint hátizsák le, cipzár ki, telefon ki, tokból ki, idő megnéz, tokba be, hátizsákba be, zipzár be, hátizsák fölvesz. :)

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#4805) BloodRay válasza gyapo11 (#4804) üzenetére


BloodRay
veterán

Én mindig hordom a szemüvegem, mert csak messzire rossz nélküle a szemem és szeretem ha mindig jól látok. :)
De így is tervezem, hogy megcsináltatom, mert utálom ha piszkos, párás lesz meg hasonlók... :(((
De ugye kinek a pap, kinek a papné. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#4806) vmk


vmk
tag

Sziasztok.

A Papp László /Dixon/ kések milyen minőséget képviselnek a nemrégiben említett Szalontaihoz képest pl?

(#4807) Tulku


Tulku
veterán

No beköszönök elvtársak!

Bicska még nincs csak óra, de szeretnék egy Cols Steel-t...a tanto penge kialakítás nagyon tetszik, de vajon lehet-e vele normálisan szalonnázni?
Penge méret annyira nem mozgat (persze 10 cm körül azért megálljon) legfeljebb nem mutogatom a jagellóknak...

(#4808) MittuDomain_ válasza petipetya (#4802) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Én inkább nem tolok képet a Mi Band 4 + Sanramu mini kés kombóról. :B

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#4809) schawo válasza Tulku (#4807) üzenetére


schawo
titán

Üdv itt is. Én a tantot annyira nem erőltetném fő késnek. Második, harmadik késnek miért ne, de mivel egy ponton vág, egy ponton kopik, hamarabb veszti az élét. Kicsit nehezebb élezni és fenni is. Recon1 Tanto lenne a terv? Ha érdekel a kialakítása és minősége, egy nem Tanto Recon1-et meg tudok mutogatni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4810) Tulku válasza schawo (#4809) üzenetére


Tulku
veterán

Tudod annyira nem nézelődök mielőtt a medencébe vetem magam, akkor veszek egy olyat amit írtál....az is jól néz ki egyébként...
A márkát egyébként ismertem (Spyderco-t is) extrametálnál megnézem mit árulnak ma az Árkádban... :R

(#4811) F34R


F34R
nagyúr

Akit erdekel egy Kizer Sovereign privatban megtalal.

(#4812) MittuDomain_ válasza F34R (#4811) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Mégsem tetszik? Akkor nagyon sajnálom hogy meggyőztünk róla.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#4813) F34R válasza MittuDomain_ (#4812) üzenetére


F34R
nagyúr

Valahogy nem igazan erzem magamenak a format. Plusz a felepitese is annyira robosztus, hogy nem EDC-nek valo, hanem jobban inkabb pusztito :))

(#4814) gyapo11 válasza F34R (#4811) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Ilyet légyszi csak aláírásban, hirdetés tilos.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#4815) petipetya válasza F34R (#4813) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mit veszel helyette?

"nincs rá lezsóidő"

(#4816) F34R válasza petipetya (#4815) üzenetére


F34R
nagyúr

Nemtudom meg. de normal formaju bicsak lesz :D

(#4817) petipetya


petipetya
nagyúr

Majd jön valami. Én például a Böker német oldalát böngésztem a Tech Tool cuccok miatt, és elkezdtem nézegetni a teljes kínálatot. Amint megláttam a Manly-t és megnéztem róla pár videót, és kuzakodtam a cég háttere után, egyre inkább tudtam hogy ez kell nekem, kézbefogva pedig úgy éreztem, mint egy utazás során: végre megérkeztem oda ahová akartam.

Egyébként a knivesandtools nagyon jó olyan szempontból, hogy rengeteg mindenre lehet szűrni külön-külön (penge formája, hossza, anyaga, markolat anyaga stb.), de lehet szimplán 0-100.000 HUF között is böngészni növekvő árban a bicskák között.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#4818) F34R válasza petipetya (#4817) üzenetére


F34R
nagyúr

Oke, majd ranezek erre is.. ;)

(#4819) petipetya


petipetya
nagyúr

Megjött az alis lansky klón. Hol látom a dőlésszöget? Emellett nem jöttem rá, hová illene az a csavar és a két alátét :F

"nincs rá lezsóidő"

(#4820) MittuDomain_ válasza petipetya (#4819) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Úgy érted megjött a Ruixin Pro. :D
A szöget nem LÁTOD, késenként kell beállítani arra amit szeretnél azzal, hogy a függőleges rúdon hol rögzíted.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#4821) petipetya válasza MittuDomain_ (#4820) üzenetére


petipetya
nagyúr

Így értem én is, tudom hogy miként kell beállítani a szöget, csak sehol sem látok számokat vagy rovátkát hozzá.

"nincs rá lezsóidő"

(#4822) MittuDomain_ válasza petipetya (#4821) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ha az él helye fix lenne, lehetne rajta skála, de a kés szélességének függvényében változhat.
(Ha nagyságrendi szögek fel lennének tüntetve, már jó lenne szerintem.)

Ez sajnos ilyen, nem tudsz vele mit kezdeni...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#4823) petipetya válasza MittuDomain_ (#4822) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. Szögmérő nyilván nincs itthon, de majd kitalálok valamit: szögmérő app a telóra, vagy papíron negyedelni/harmadolni a derékszöget stb.

"nincs rá lezsóidő"

(#4824) lugosi válasza petipetya (#4823) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Próbáld szemre szerintem, nézd hogy hol van síkban a kő az éllel. Arra ügyelj csak, hogy mind a két oldalon ilyen szöggel csináld. Esetleg, ha egyszer belövöd, filccel meg tudod jelölni a pálcán a helyet. Ha több késhez lövöd be, több különböző színű filccel stb.

(#4825) Siriusb válasza petipetya (#4819) üzenetére


Siriusb
veterán

Ez szárazon használandó vagy vizezni kell?
Valami szerkezet kellene már nekem is.

(#4826) MittuDomain_ válasza Siriusb (#4825) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ezek mind vizes kövek, fél ó áztatás ajánlott.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#4827) petipetya válasza Siriusb (#4825) üzenetére


petipetya
nagyúr

Én is ezt akartam kérdezni éppen, de közben MittuDomain_ megválaszolta :) Azt már látom, hogy némelyik kőnek a tetején van a fajtája, ami előbb-utóbb lekopik, így a hátulján lévő műanyagba belekarcoltam azokat. Most nem hiszem, hogy nekiállok bárminek is, mivel televagyok a lecsóval/sörrel, ha a tapasztalatokat várod.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#4828) Siriusb válasza MittuDomain_ (#4826) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszi!

(#4829) Siriusb válasza petipetya (#4827) üzenetére


Siriusb
veterán

Igen, azt várom. :) Ha majd lesz kedved, oszd meg légyszíves!

(#4830) Digitalpimp válasza Siriusb (#4825) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Vizezni, vagy olajozni (varrógép olaj, műszer, WD40, paraffin). Viszont, ha elkezded az egyikkel, akkor azon kell maradni. Én olajjal használom őket.

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#4831) petipetya válasza petipetya (#4819) üzenetére


petipetya
nagyúr

Első élezés után olyan, mintha semmi sem történt volna. Jobban mondva csak annyira éles a bicska, mint amennyire ez a kétfokozatú kézi élező képes. Tehát a szőrt és papírt nem vágja úgy, ahogy kellene. 25 fokra lett belőve, és a 320, 600, 1500, 300-el mentem rá, 22-szer húzva végig mindkét oldalán. Nem tudom, hogyan kellene csinálni, hogy valóban éles legyen.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#4832) lugosi válasza petipetya (#4831) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A 25 fokot úgy érted, hogy mindkét oldalán 25 fok? Mert az akkor 50 fokos él, az nagyon tartós, de nem olyan éles. Inkább baltát szoktak élezni 50 fokra. Késnél inkább a 2x15, vagy 2x20 maximum, nem? Attól függ mire van használva a kés.

A semmi sem történt volna jelenségre másik lehetséges válasz, hogy nem jó szögben élezted, és nem az élt koptatta az élező, hanem az élszalag tetejét. Ez inkább akkor lehetséges, ha összesen 25 fok a beállítás, és nem oldalanként.

[ Szerkesztve ]

(#4833) schawo válasza petipetya (#4831) üzenetére


schawo
titán

22 nagyon kevés, főleg, ha nem találtad el az élszöget, és nem fened, hanem újraélezed. Az élszög eltalálásának legjobb módja, ha az élszalagot befested alkoholos filccel, és figyeled, hogy fenés közben hogyan kopik. Ha jól állítod be az élszöget, akkor egyenletesen, és hamar el kell tűnnie a festéknek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4834) petipetya válasza lugosi (#4832) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ezt nem vettem figyelembe, hogy oldalanként kell nézni az élszöget. Már értem hogy jön ki például a 20 fok:

"nincs rá lezsóidő"

(#4835) lugosi válasza petipetya (#4834) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Így pontosan ahogy a rajzodon van!

(#4836) schawo válasza petipetya (#4834) üzenetére


schawo
titán

Szóval akkor 2x12,5°-ra éleztél? Mert akkor nagyon sok anyagot le leszedned a legdurvábbal, hogy átélezd 2x15-20°-ról.

Nem rossz a 2x12,5°sem, én is inkább ilyenre szoktam. Ha jó a kés anyaga, simán bírja.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4837) petipetya válasza schawo (#4836) üzenetére


petipetya
nagyúr

2x25 fokban éleztem, lényegében egy baltát csináltam.

"nincs rá lezsóidő"

(#4838) gyapo11


gyapo11
Topikgazda

Igen, az élszög a lényeg. Az élező biztos tud éles kést csinálni. Jó lehet a filctollas befestés is, én anélkül is látom a friss barázdákat órás lupéval. Meg kell jegyezni késenként hogy hanyadik lukban van a pálca, és mindig azt használni minden kővel. Ha sorja képződik, akkor éllel szemben kell tolni a követ, az leszedi.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#4839) Tulku


Tulku
veterán

No bicsakot még nem találtam...Benchmade-ek szimpatikusnak tűnnek nekem...meggondoltabb leszek az átlagosnál, tehát tanakodok...
Addig is konyhai kés-óra kombó élezés után ;]

(#4840) BloodRay válasza Tulku (#4839) üzenetére


BloodRay
veterán

Még mindig ez az óra van nálad?? :DDD
(szuper kép amúgy)
Benchmade-k között szerintem is sok pofás van.
Én most a Medfordok és Giantmouse-ok között nézelődök. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#4841) petipetya válasza lugosi (#4835) üzenetére


petipetya
nagyúr

Látom, hogy elégedett vagy a Lansky Turn Box élezővel. Még mindig a gyémánt/kerámia Lansky TB-2D2C-et használod, vagy már lecserélted a kerámia/kerámia Lansky LCD5D-re? Jól látom, hogy egy városi cirkálásra használt bicska (kaja, csomag bontás és puha tárgyak vágása) esetén elegendő lehet 20 fokon élezni a durvább anyagú (tehát alacsonyabb számú) rúddal? Mennyi idő, vagy hány húzás az ideális? Látom a gyártói oldalon + youtubeon a kétfokozatú élezést is, de arra most nem térnék ki.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#4842) lugosi válasza petipetya (#4841) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az első verzió van nekem. Elégedett vagyok vele de mostanában alig használom. Amit a legtöbbet használok mostanában az a Falliniven CC4 és DC3. Ezek kis játék méretű két szemcseméretű kövek, de a baltától a bicskáig, a skandináv leélezésű késeimig mindent ezen élezek mostanában. Még a szíjon fenést is hanyagolom egy ideje. Ez a kettő teljesen bevált, kézből szoktam használni az élszöget úgy szemre megsaccolva. A DC3-at a durvább felével nagyon ritkán használom.
Egyedül a fogazott élű zsebkésemen használok néha mást, egy Lansky Blademedic-et a fogazott részen.

Visszatérve a turn boxra, ha most venném akkor a kerámia / kerámia változatot venném.

(#4843) petipetya


petipetya
nagyúr

21 nap alatt megérkezett a Sanrenmu WA742-A1, ami egyébként Mack Walker néven is fut, de szinte ugyanez kapható Ruike vagy éppen Böker Tech Tool néven is. Eredetileg egy Sanrenmu WA731-A1 típust akartam venni, miután megláttam a Böker Tech Tool City 3-at, de mintha felszívódott volna. A Ruike LD31-B pedig Böker áron szintén nem volt csábító, így az aliexpress/dhgate vonalon néztem körül a Sanrenmu háza táján.

Az ok: A Victorinox Spartan remek kiegészítő egy EDC bicska mellé, de hiányzik róla az olló. A Victorinox Climber csábító, de unalmas a zongoralakk műanyag és az anyaghasználata. A Sanrenmu vonzó volt a G10 markolattal, robosztusabb ollóval, erősebb csipesszel és Sandvik 12C27 pengével, csak féltem, hogy túl vastag lesz. Szerencsére nem így alakult, és ár/érték arányban jó választásnak tűnik egy Victorinoxhoz képest - persze ezt inkább az idő fogja eldönteni. Csak egy hibát vétettem, hogy a fogós Sanrenmu WA741 helyett véletlenül a fűrészes 742-őt rendeltem meg, és már jócskán a kiszállítás közben kapcsoltam.

Ezt leszámítva tetszik a vas, a penge egyik oldalán ott van a kínai sanrenmu felirat, a rugón a sorozatszám, és úgy összességében jól össze van rakva. A clip pedig áldás rajta. nyilván csak a fotózás után töröltem le a kenőanyagot a pengéről.

Vivtorinox Spartan - Sanrenmu WA742-A1 - Victorinox Outrider

Méretre nem sok különbség van a Spartan-Sanrenmu között

A Victorinox ollója tetszőleges nagyságra nyitható, a Sanrenmué viszont nem. Így elsőre nagyon jól vág

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#4844) lugosi válasza petipetya (#4843) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát igen, a victorinoxok oldala tényleg nagyon kényes, nagyon sérülékeny. Mondjuk egyébként ha valakit zavar, akkor egész jól polírozható.
Nekem az egyik victorinoxom pont climber, szóval amin olló van de fűrész nincs. Ez az a bicska ami minden nap nálam van, az irodában is. Nálam is be van hajtva egy szemüveg-csavarhúzó a dugóhúzóba, illetve a dugóhúzó alatti helyen van egy kis hely, ahova egy gombostűt lehet tenni, az is benne volt gyárilag.

(#4845) petipetya válasza petipetya (#4843) üzenetére


petipetya
nagyúr

Amúgy a Victorinox Outrider 15-20 éve meglehet, már használtan vettem egy jó tulajtól. A fűrész, reszelő és konzervnyitó nagyon-nagyon ritkán volt használva, a többi funkciója viszont csúcsra volt/van járatva, és így elnézve örökélet + 1 nap ez a bicska.

"nincs rá lezsóidő"

(#4846) sonkuci


sonkuci
tag

Jó napot az uraknak!

Ezzel a késsel szemezgetek:

CJRB Centros.
Tapasztalat, vélemény róla esetleg?
Valami egyszerű de nagyszerű EDC kés kellene nekem, nagyjából ebben az árkategóriában (~42$). Ha valakinek lenne ilyenre jobb ötlete szívesen veszem.
Köszönöm :R

(#4847) petipetya válasza sonkuci (#4846) üzenetére


petipetya
nagyúr

Cold Steel Spartan

:) helyett

Ruike P671-CB
teszt

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#4848) schawo válasza sonkuci (#4846) üzenetére


schawo
titán

Kizerek közül: Velox2, Barbosa, Kesmec

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4849) gyapo11 válasza petipetya (#4845) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Hogy ti miket tudtok. :)
Vettem egy normál méretű multitoolt meg egy minit, mindkettő inkább fogó, aminek a száraiból hajthatók ki a szerszámok. De városi gyerek vagyok, ha megyek a természetbe, akkor viszek megfelelő eszközöket, eszembe se jutna 4 centis fűrésszel nekiállni bárminek is. A városban meg a számítógép mellett nemigen kell se fűrészelni, se reszelni meg egyáltalán semmi olyat csinálni, amihez ilyen eszközök kellenének.
Úgyhogy nekem ez kimaradt az életemből, kés kell, de azon túl még sose hiányzott semmi, talán a csomóbontó nagy ritkán.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#4850) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Sziasztok!

Látom többeteknek a Victorinox kések jönnek be. Nekem is. Van is pár otthon belőlük. Régebben próbáltam CRKT -t, Spiderco -t, miegymást. Később visszatértem a jó öreg VIC -hez. Nem nagyon kemény acél, de szívós és rozsdaálló. Pár húzással az élezőn, és már vág is. És nagyon precíz késeket gyártanak. Szerszám kések közül a Spirit mellé a Leatherman termékei sorakoztak fel. Majd ha lesz időm lövök "családi" képet. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.